De laatste 600 winkelwagens gaan de deur uit! KabelteSevsie nog niet uit problemen 3 Kort Middelbaar Agrarisch Onderwijs in Hengelo „Open dag"Montessorionderwijs „Open dag" ondernemers onderwijs Klaverjassen De Eendracht Disco in Musky i iolïew;; HELLEMA FOURRË ROLLEN PISANG SOE SOE CAVEAU WITTE WIJN HEINZH CURRYGEWURZSAUS VERKADE VANILLEWAFELS ■""/A vanille of chocolade pak a 400 gram iorrtiaaM.99 heerlijke uitstekende grote sta-tube pak a 100 gram van 1.75 i verloflikeur geen 4.95 kwaliteit fles van 4.25 per fles maar nu van 9.45 0D0REM DEODORANT VER® AFWASBORSTEL PAGE PLUS KEUKENROLLEN VLOEIBARE GOUDZEEPi BAUKJE BOERENCAKEMIX spray of roller nu van 3.19 met haarvulling met katoen pak a 2 rollen van 2.59 pak van 2.28 adviesprijs 2.95 literflakon van 2.59 vcföl ons nu 2.25 vooi In de afgelopen drie weken hebben we al 1800 volgeladen winkelwagens uitgedeeld, met een waorde van meer dan f 150,- Dot betekent dat er de komende week nogeensmaar liefst 600 barstensvolle winkelwagens gewonnen kunnen worden, verspreid over alle filialen van De Boer, Fred en B&W Supermarkten vul duidelijk uw naom en adres in en deponeer het formulier in de speciale oktleton bij de kassa Elke dinsdagmiddag om 12.00 uur sluit de weekronde. Prijswinnaors worden in diezelfde week, op donderdag in de winkel bekend gemaakt. Met een beetje geluk wint u één van de vele winkelwogens barstensvol boodschappen. En om mag u zoveel deelnometormuliereiv- inleveren als u wilt DE SPELREGELS: Bij iedere f 25.- aan boodschappen ontvangt u een deelnameformulier. Maak de daarop vermelde slagzin af of de helft in kontanten. UMARA fUi/t'Up zendium «7/ SUPERMARKTEN HENGELO- De Rijks Middelba re Landbouw School in Hengelo heeft een opleiding Kort Middel baar Agrarisch Onderwijs toegewe zen gekregen. De Hengelose instel ling zal vanaf augustus twee nieu we opleidingen gaan verzorgen aanleg en onderhoud(hoveniers- werk) en rundveehouderij en var kenshouderij. Deze nieuwe oplei dingen worden verzorgd in samen werking met het Streekcentrum voor Tuinbouwonderwijs in En schede, Scholengemeenschap de Marke in Holten en de Christelijke Lagere Agrarische School in Wier den. Bij het kort Middelbaar Agra risch Onderwijs (KMAO) gaat het om een opleiding die bestemd is voor jongeren zonder baan. Diplo ma's voor het volgen van de oplei ding zijn niet vereist, wel moeten leerlingen minstens 16 jaar zijn om voor inschrijving in aanmerking te komen. Het zou in Twente om enkele tientallen jongeren gaan die voor de nieuwe opleiding in aanmerking komen. Bij elk van de twee nieuwe studierichtingen die bij deze nieu we vorm van beroepsgericht dag onderwijs zijn gerealiseerd, kunnen 24 personen worden geplaatst. De opleiding duurt twee jaar en een deel van de leerlingen kan na die periode verder op de "gewone,, middelbare landbouwschool. De nieuwe opleiding is een samenwer- kingsprojekt tussen het Rijk, de OLM en de CBTB. De opleiding aanleg en onderhoud zal worden gegeven aan het Centrum voor Tuinbouwonderwijs in Enschede, de cursus rundveehouderij en var kenshouderij wordt gegeven in de school in Wierden. De opleiding richt zich op Twente, een deel van Noord-oost Overijsel en de Achter hoek. ENSCHEDE - Om aan de groeien de belangstelling voor het Montesso- ri-onderwijs te voldoen, houdt de regionale Montessori-afdeling Oost onder auspiciën van de Nederlandse Montessorivereniging een „open dag" over het onderwijs voor kinde ren van 4 tot 12 jaar. De Enschedese Montessorischool 't Zeggelt aan de Dr. Benthemstraat 14 is één van de scholen die op zaterdag 25 januari van 10 tot 12 uur door belangstellen den kan worden bezocht. Zij kunnen dan kinderen in de leeftijd van 2 tot ENSCHEDE - De scholenge meenschap voor ondernemers-on derwijs aan de Minister Loudon- laan houdt 29 januari een „open dag". Dit jaar staat deze dag in het teken van de praktij k-vakken. Naast voorlichting over de school en de verschillende opleidingen, worden demonstratie-lessen gege ven in onder andere etaleren, infor matica, marketing en manage ment, om men een beeld te laten vormen van de praktijk-aspecten van deze vakken. Voorts is er informatie over de be gin studiejaar 1986-'87 in te voeren stage voor studenten van het mid delbare middenstands onderwijs gericht op de vestigingswet detail handel bedrijven. De nieuwe stage wordt in het tweede leerjaar van het MMO gelopen. De school is van 15 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur te bezichtigen. 4 en 6 tot 12 jaar aan het werk zien, terwijl de aanwêzige leid(st)ers in formatie willen verstrekken over Montessori-opvoeding en -onder wijs. Maar ook het gebouw aan de Multatulistraat 14 is die ochtend van 10 tot 12 uur toegankelijk. Daar zijn kinderen in de leeftijd van 4 tot 6 jaar bezig. Ter illustratie wordt er een Montessori-film gedraaid. Maria Montessori was een Ita liaanse opvoedkunidge die er onder meer van uitging dat een kind actief is en niet passief. Elk kind heeft een eigen individualiteit, maar er is wel een opeenvolging van karakteristie ke fasen in de ontwikkeling van het kind. Montessori gaat uit van een door lopende lijn van 2- tot 18-jarigen. In Enschede bestaat de lijn 2- tot 12- jarigen. Er wordt in de regio geijverd voor Montessori voortgezet onder wijs. 1. G. W. Oberink 4704; 2. J. Klunder Jr 4404; 3. H. Nijkamp 4214; 4. R. v/d Molen 4144; 5. F. Flatua 4113; 6. J. Klunder Sr 4023; 7. G. Eftink 3998; 8. J. Kromdijk 3935; 9. B. Paalman 3853; 10. H. J. van Langen 3789. Beste koppel waren: Mevr. Klun der en J. J. van Langen met 1659 punten. De poedelprijs was voor G. Bannink met 2498 punten. Stand na 3 maal spelen is als volgt: 1. J. Klunder Sr 12173; 2. Mevr. Klunder 11693; 3. F. Flantua 11528; 4. R. v/d Molen 11370; 5. G. Eftink 11113; 6. J. W. van Langen 10943; 7. G. Jansen 10921; 8. A. G. Ongena 10853; 9. G. Kwintenberg 10748; 10. J. Avezaath 10500. De volgende wedstrijd wordt ge houden op 14-2-86. 'Teneinde de bewoners meer te sti muleren tot aansluiting van hun ra dio en televisie op het c.a.i.-net, vooral wat de bestaande woonwij ken, is het zondermeer noodzaak tot uitbreiding van het aantal t.v.-zen- ders over te gaan". Dit schrijven b en w in hun aanbiedingsbrief, behoren de bij de gemeentebegroting 1986, die komende maandag vanaf 14.00 uur in commissoriale vergadering hoofdstuk voor hoofdstuk zal wor den besproken. Gedacht wordt aan een uitbrei ding met de toekomstige zender Ne derland 3, NDR 3 en drie satelliet programma's. De kosten van een Bij de door de Schietvereniging „De Eendracht" in zaal „Vosman" om het klubkampioenschap ge houden wedstrijden waren de uit slagen als volgt: Luchtgeweer: Klasse A: 1. G. Koopman 187 p.; 2. G. J. Schuppert 170 p.; 3. G. H. Paalman 166 p.; 4. Dick Jansen 156 p.; 5. W. Paalman 145 p.; 6. E. J. Grootentraast 141 p. Klasse B: 1. A. Paalman 152 p.; 2. G. J. Sluier 146 p.; 3. Bets Paalman 143 p.; 4. D. J. Nijendijk 139 p.; 5. Bert Wierbos 106 p. Klasse C: 1. C. L. Tromop 132 p.; 2. A. Pekkeriet 118 p.; 3. F. L. Tromop 115 p.; 4. E. J. Aanstoot 104 p. Luchtpistool (Open klasse): 1. A. J. Bieleman 167 p.; 2. H. A. P. Mulder 156 p. dergelijke uitbreiding zijn echter zo hoog, en de geldelijke middelen van de Stichting Centrale Antenne in richting zo gering, dat financiële hulp van bijvoorbeeld de gemeente noodzakelijk zal zijn. Voordat er werkelijk spijkers met koppen geslagen wordt, zal er aller eerst overeenstemming gesloten moeten worden met de woning bouwvereniging Onze Woning over de overname van de gemeenschap pelijke antenne inrichtingen. Onze Woning op haar beurt, zal hierover allereerst met de bewoners overeen stemming moeten bereiken, daar het gebruik en bezit van de gemeen schappelijke antenneinrichting on derdeel uit maakt van de basishuur die niet zonder meer verhoogd kan worden. Het eerste project waarmee de Stich ting is gestart, is de aanleg van een c.a.i. in het plan de Haar. Eind no vember 1985 waren 138 woningen op het net aangesloten. In augustus is door de stichting op dracht gegeven voor de aanleg van een wijkvoeding- en wijkaftaknet, plus een lokaal verdeelnet voor het plan Beuseberg. Tevens is opdracht gegeven voor het meeleggen van kabels ten behoeve van huisaanslui tingen in de Bessinkpasstraat en Diessenplasstraat. In totaal worden de kosten hiervan geraamd f. Aanstaande zondag 26 januari, kun nen alle popmuziekliefhebbers in de leeftijd van twaalf tot en met vijftien jaar weer terecht in Musky voor de disco. Vanaf 14.30 gaan de deuren open tot 17.00 uur. De entree be draagt zoals gewoonlijk 1 gulden. Tevens is er voor alle tieners iedere week Soos op vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur. Hiervoor wordt geen entree gevraagd, dus men kan vrij in en uit lopen. Tijdens de soos- uren kan men een potje kaarten, t.v. kijken, lezen of gewoon een praatje maken met de andere soosbezoe- kers. Zijn er wensen, dan kunnen die tijdens de soos-uren in de Kapschure altijd ter sprake worden gebracht. 17Ö.000. Voor het jaar 1986 (de eerste fase van plan Beuseberg) zal vooralsnog een bedrag van f. 75.974,- worden uitgetrokken. Er wordt rekening gehouden met een abonnementsgeld van f. 12.20 per maand. Dit is gelijk aan het tarief in plan de Haar. Voor het plan de Kol eerste fase werd zoals bekend de aanleg van de kabel voorlopig terug gefloten om dat de voorlichting onzorgvuldig en niet volledig zou zijn geweest. Door gebrek aan financieringsmiddelen werd afgezien van het meeleggen van kabels op de Kol.. Dit was voor de stichting tevens aanleiding om haar aandacht voorlopig te beper ken tot de nieuwbouwwijken en ten aanzien van de bestaande wijken reacties van de bewoners af te wachtten. Door nu het aanbod te verhogen hoopt men de bewoners warm te krijgen voor kabelaanslui ting in de bestaan^p wijken. rKNlPTIP Op veel foto's en dia'? staat teveel: wie dicht bij een onderwerp gaat staan brengt het meest al treffender in beeld.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5