AC Restaurant mikt op de lokale markt Schade vertrek OAD Jaaragenda niet verontrustend Uit het politierapport Vanuit de kantlijn Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD ü- Burgerlijke stand G.B. heeft hoofdlijnen van beleid vastgesteld Muziekfilm in de Schure Wegrestaurant verandert formule Beslissing verhuizing deze week bekend Verloren en gevonden 1 DONDERDAG 23 JANUARI 1986 3 14 januari: Een jongeman uit Rijs- sen werd bij A.H. op heterdaad be trapt toen hij een stuk chocolade wegnam. Hij werd overgedragen aan de plaatselijke politie. Op de kruising Jeurlinksweg-Oude Diepenveenseweg onstond een aanrijding tussen een vrachtauto en een personenauto. De vrachtau tobestuurder verleende geen voor rang. Nadat de personen tegen de vrachtwagen was gebotst, knalde het voertuig vervolgens tegen een boom. De personenauto werd ge heel vernield. De vrachtauto werd behoorlijk beschadigd. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet In de vorige week maandag gehou den ledenvergadering heeft de kies vereniging Gemeentebelang de hoofdlijnen van beleid vastgesteld voor de raadsperiode 1986/1990. Deze hoofdlijnen zullen via een uit te geven programmaboekje aan de Holtense kiezers ter kennis worden gebracht. Naast Henny Rustebiel, Eb van Schooten, Jan Warrink, Fenny van der Wijk en Jans Jansen zullen Wil- lemien Klein Velderman, Anne van de Brink, Derk Jan Schooien, Gerrit Renssen, Jan Kromdijk, Iet Jansen (Menum), Karin Knapen, Bertus Veeneklaas, Henk Tempelman, Koos Nijmeyer, Henk Meyer, Jan 'ten Velde, Jan Wegstapel en Freek Schippers de lijst completeren. Voorzitter Eddy Vincent sprak na mens de vergadering zijn waarde ring uit aan het adres van wethouder Rustebiel voor het vele werk dat hij in de afgelopen vier jaar voor de Holtense gemeenschap heeft ver richt. „U had het, als nieuweling in dit vak, bij de start zeker niet gemak kelijk. Dankzij uw wijze van werken bent u er in geslaagd het vertrouwen te winnen van vriend en vijand. Wij kunnen u daarmee complimente1 ren", aldus Vincent. 15 januari: In het buurtschap Espe- lo werden personen gesignaleerd die „Perzische tapijten" té koop aanboden, althans tapijten met een Perzisch motief. Van een straf baar feit is echter niets gebleken. Wel blijft het uitkijken geblazen bij dergelijke lieden, die in ieder geval suggeren dat ze echte Perzen ver kopen. Voordat men er op verdacht is heeft men een waardeloos kleed duur betaald. Een knaapje van 10 jaar had zich zelfbij de volkstuintjes aan de Aal- tinksweg zodanig in de modder vast gewerkt dat hij er zelf onmoge lijk uit kon komen. Ook enkele om standers gelukte dit niet, waarna de politie werd ingeschakeld, die met behulp van een schop het kind uit moest graven. De politie heeft de gemeente ingeschakeld om te proberen één en ander in de toe komst te voorkomen. De ouders wordt voor alle zekerheid toch maar aangeraden kleine kinderen aldaar niet te laten spelen. De politie heeft de afgelopen week weer enkele daders kunnen achter halen van de vernielingen die in ons dorp werden gepleegd van Oud en Nieuw. Zo werden de daders be kend van vernieling van diverse ruiten van de school De Schakel, vernieling van een ruit van het noodlokaal aan de Klompsteeg en werden vernielingen aan enkele brievenbussen opgelost. 19 januari: Op de Deventerweg trof de politie een auto aan die behoor lijk was beschadigd. De bestuurder bleek een aanrijding te hebben ver oorzaakt te Deventer en was na dien doorgereden zonder zich be kend te maken. Het was nu natuur lijk niet moeilijk meer de dader te achterhalen. Op zondag 26 januari is er weer een film in j.s. de Schure te zien. Het is dé muziekfilm Stop Making Sence van de Talking Heads. Deze film is een succes geweest voor vele bioscopen, vooral omdat het een van de betere muziekfilms was van vorig jaar. De aanvang is half drie, de entree bedraagt tot en met zestien jaar f 3,50; voor zestien jaar en ouder f 4,50. AC Holten: inspelen op de smaak van de klant. Zodra de laatste besprekingen over de jaarcijfers zijn afgerond, zal be gonnen kunnen worden met de in terne verbouwing van het AC res taurant. Volgens manager Muller zal dit omstreek eind februari, begin maart het geval zijn. In drie weken tijd zal dan het gehele zelfbedie ningsrestaurant op z'n kop worden gezet. „Het werd tijd om onze formule aan te passen aan de veranderde smaak van het publiek", verklaart Muller desgevraagd. „Toen AC zich hier zeven jaar geleden vestigde, mikten we op de klant die snel en goed iets wilde eten. Dat heeft jarenlang uit stekend gefunctioneerd, maar het werd nu tijd om de formule aan te passen. Naast de passanten willen wij ons in de toekomst meer gaan richten op de lokale markt; de men sen die bewust uit eten gaan". De nieuwe formule betekent een totale verandering van het zelfbe dieningsrestaurant. De lange uitgif tebalie, met op drukke tijden een lange rij wachtenden, gaat tot het verleden behoren. Daarvoor in de plaats komt een aantal aparte uitgif tebalies, in de vorm van onder ande re een salad-bar, een aparte koffie shop en een grill. „Het worden in fei te aparte winkeltjes waar men zelf zijn maaltijd kan samenstellen. De vertrouwde Wiener schnitsel en kro ket blijven uiteraard op de menulijst. Daarnaast willen we echter wat an dere dingen brengen, die men elders niet kan krijgen". De verandering van de formule be tekent niet alleen een verbouwing, maar ook een aanpassing van het personeel. Nu werkt het meeste per soneel nog achter de schermen. Dat gaat in de komende tijd veranderen. De aparte winkeltjes krijgen een vol ledige bezetting, terwijl ook de grill kok in het bijzijn van de klant aan het werk is. In principe wordt in het vervolg alleen het voorbereidende werk, zoals aardappels pitten en groente schoonmaken, in de keuken gedaan. Niet alleen in het AC-restaurant Holten wordt de formule aangepast, ook de andere wegrestaurants van het concern krijgen een opknap beurt. Momenteel is de verbouwing van AC Stroe in volle gang. Daar is ter wille van de nieuwe image zelfs een loos dak op het pand gezet, en is de entree geheel aangepast aan de eisen van de tijd. Ook is daar een stuk aangebouwd. In hoeverre ook in Holten wordt uitgebreid, kon de heer Muller nog niet meedelen. „Door de nieuwe indeling hebben we minder ruimte tot onze beschikking. Daarbij komt nog, dat we de ruimte tussen de zitplaatsen gaan vergroten, onder andere door het plaatsen van bloem bakken. Willen we over dezelfde capaciteit beschikken, dan moeten we wel gaan uitbreiden". „We moeten het niet erger maken dan het is", aldus burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard, in een commentaar op de mogelijke ver huizing van de technische dienst en het garagebedrijf van de OAD naar Goor. „De verhuizing heeft ook po sitieve kanten. Wij hebben de na drukkelijke toezegging van de direc tie gekregen dat het hoofdkantoor van OAD in Holten gevestigd blijft. Tevens heeft de directie van OAD ons meegedeeld dat het straks vrij komende pand gebruikt zal worden voor verdere uitbreiding van de „reispoot" van OAD". Volgens burgemeester Van Rappard valt de schade door een eventueel vertrek van een deel van OAD, die vrijdagmiddag om 13 uur door direc teur Ter Haar bekend gemaakt zal worden, voor Holten best mee. In to taal zijn bij de verhuizing 23 Holte naren betrokken, dertien chauffeurs en tien mensen van de technische dienst, en niet 300 zoals in enkele kranten stond vermeld. „We moeten nu niet denken, dat door het vertrek van de technische dienst en het garagebedrijf het werk loosheidcijfer in Holten plotseling met sprongen omhoog gaat. Wij heb- De Kleine Keizer Toegegeven, op het eerste ge zicht is de gelijkenis niet zo groot. Maar het is ook niet lette- lijk bedoeld, als ik zeg dat Ton van Well wel wat overeenkom sten vertoont met Bonaparte. En zeker niet naar uiterlijke maatstaven gemeten. Nee, dat is wel duidelijk: de filosoof van de Keizersweg lijkt helemaal niet op de strateeg uit Corsica. Toch vertonen bepaalde gedeel ten uit hun loopbaan treffende overeenkomsten. Al zou je bij Napoleon eerder kunnen spre ken van een loop- en schiet baan. Beiden gingen het immers aanvankelijk voor de wind en zij konden bouwen aan uitbrei ding. Daar niemand tegenge houden of tegen te houden. Op weg naar een heel imperium. Maar voor beiden kwam toch naverloop van tijd de omme keer. Dat was toen de tegen standers zich verzamelden en een bondgenootschap sloten. Bij Bonaparte ging het in de eindfase aan de Frans-Belgi sche grens om Pruisen en Engel sen. In zijn hoofdkwartier schijnt de Kleine Keizer in 1815 gezegd te hebben: ,J2erst de Pruisen verslaan, daarna drij ven we de Engelsen in zee". Blü- cher en Wellington voerden de legers van de bondgenoten aan. En uiteindelijk op een maandag in juni 1815, na aanvankelijk ook op het slagveld nog enige winst te hebben geboekt, delft Napoleon Bonaparte het onder spit. Daar vond de Kleine Kei zer zijn, later zo spreekwoorde lijk geworden, Waterloo. En Ton van Well met zijn Kleine Keizer? Die verging het in de beslissen de slag bijna precies zo. Op een maandag in januari 1986 ver slagen door de verzamelde bondgenoten. Onder aanvoe ring van Rap en Rabo. Ook hij dacht aanvankelijk winst ge boekt te hebben. Net zoals Na poleon op zijn viersprong van belangrijke wegen.Op zijn kruispunt bij Dikkers dacht Ton van Well de beslissende slag richting gemeentehuis in te kun nen zetten, toen hij in de flank vanuit de Gaardenstraat werd aangevallen. Met het bekende resultaat. Van napoleon weten we dat hij werd verbannen naar Sint-Helena. En de Kleine Kei zer van Well? De misthoorn. Burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard: niet erger maken. ben de OAD een heel aantrekkelijk aanbod gedaan voor het bedrijven terrein De Haar 2. Daarmee zijn we verder gegaan dan we andere bedrij ven in soortgelijke omstandigheden konden bieden. Wij kunnen echter niet concurreren tegen het aanbod van de gemeente Goor, die de de be schikking heeft over een IPR-rege- Dat scheelt maar liefst 25 pro cent op de kosten van vele miljoe nen. Ik wil het vertrek niet relative ren, maar ik denk dat over enkele jaren de balans weer in evenwicht is". Ondanks de geruststellende woor den van de burgemeester, ging de raad maandagavond unaniem ac- coord met een brief die in door de gezamenlijke raad van Holten is ge richt aan de directie van OAD, waar in dringend werd verzocht het aan staande vertrek te heroverwegen. „Optellen is altijd beter als delen. Die uitbreiding van het reisbureau was er ook zonder vertrek van het garagebedrijf wel gekomen", aldus fraktievoorzitter H, Westerik (CDA). JANUARI 24 januari: Voorspeelavond jeugd HMV in De Biester 25 januari: Prinsenbal in De Poppe 27 januari: Commissoriale raadsver gadering begroting 28 januari: Prof. B. Goudswaard in De Biester FEBRUARI 1 februari: Gehandicaptencamaval 3 februari: Verkeerskwis Veilig Ver keer Nederland 7 februari: jaarvergadering Bergrui- ters 8 februari: Carnavalsoptocht en car navalsavond 9 februari: Gecostumeerd voetbal Fienpreuvers 10 februari: Rosenmontag Fienpreu vers 11 februari: Bejaardencamaval, kin- derinstuif 15 februari: Los-Vast in Sporthal 22 februari: Jeugd-en Jongerendag 27 februari: Begrotingsbehandeling 24 februari: WD-bijeenkomst MAART IMaart: Lustrum Tennisclub; Nat. Postzegelbeurs in SGH Nationale Enduro wedstrij den MAC 2 maart: Henk van Ulsen 7 maart: Jaarfeest CJV de Vrienden schaar 8 maart: Jaarfeest CJV de Vrienden schaar 15 maart: Feestavond Bergruiters 17 maart: Verkiezing commissie So ciaal Cultureel Werk 19 maart: Gemeenteraadsverkiezin gen 23 maart: Nationale Zijspancross MAC 31 maart: Continental Singers in de Kandelaar APRIL 7 april: Verkiezing sportcommissie 16 april: Middenstandsbeurs HHV 17 april: Middenstandsbeurs HHV 18 april: Middenstandsbeurs HHV MEI 7 mei: Tweede Bevrijdingsloop 10 mei: 65 jarig bestaan s.v. Holten 11 mei: 65 jarig bestaan s.v. Holten 18 mei: Nationaal kampioenschap Fietscross 19 mei: Nationaal kampioenschap Fietscross 24 mei: Twintigjarig bestaan Blauw Wit 31 mei: straatvoetbaltoemooi JUNI 2 juni: Fietsvierdaagse 3 juni: Fietsvierdaagse 4 juni: Fietsvierdaagse 5 juni: Fietsvierdaagse 6 juni: fietsvierdaagse 23 juni: Zwemvierdaagse 24 juni: Zwemvierdaagse 25 juni: Zwemvierdaagse 26 juni: Zwemvierdaagse 27 juni:: zwemvierdaagse 28 juni: Schapenscheren en markt; Jubileum toernooi Mintonette JULI 8 juli: Hoolter Dagen 15 juli: Hoolter Dagen 22 juli: Dorpsfeest; Nationale Wie lerronde 23 juli: Dorpsfeest; Autocross MAC Holterberg 24 juli: Dorpsfeest 25 juli: Dorpsfeest 29 juli: Hoolter Dagen 30 juli: Oriënteringsrit MAC Holter berg 31 juli: Open dag Landbouw AUGUSTUS 5 augustus: Handboogschieten 12 augustus: Sterkste Man en Vrouw van Holten 16 augustus: Grote vrije markt rond Smidsbelt; concours Bergrui ters 17 augustus:: concours Bergruiters 24 augustus: Holterbergrit MAC Holterberg SEPTEMBER 14 september: Oriënteringsrit MAC Holterberg 27 september: Holterbergtoer Wie- lerv. Holten 28 september: Hyppolon Bergrui ters OKTOBER 4 oktober: Nacht om Holten, MAC Holterberg 12 oktober: Jeugdcross MAC Hol terberg NOVEMBER 16 november: Oriënteringsrit MAC Holterberg DECEMBER 16 december: kerstbijeenkomst Ned. ver. van Plattelandsvrou- /X\ //Zs. NED. HERV. KERK Vrijdag 24 januari 19.30 u. Af sluiting week „Eenheid voor de kerken". Interk. samenkomst. 10.00 uur: Ds. W. Vons (Jeugd dienst). 19.00 uur: Ds. R. Visser. Uit gangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mevr. Schoolen- Ebrecht en Astrid v.d. Wiel. Diessenplas: Woensdag 29 janu ari 19.30 u. ds. R. Visser. GEREF. KERK: Vrijdag 24 januari 19.30 uur in Ned. Herv. Kerk. Afsluiting week „Eenheid voor de kerken". 9.30 u. en 15.00 u. ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst: groep 7 en 8 o.l.v. dhr. J. Stam. Oppasdienst: Annemie Tromop en Petra Koning, Jolanda Stam, Tiny Stroeve en Robert Trom op. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK: 10.00 uur: ds. R. Visser. Uit- gangscoll. Plaatselijk jeugd werk. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Uit- gangscoll. Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 uur- Zondag: •8.00 u. en 10.00 uur. ARTS: W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dienst 23 t.e.m. 30 jan.: Zr. W. Marcus, tel. 05700-124 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge, alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS: T. van Noort, Scherpenzeelse- weg 13, Goor, tel. 05470-7 53 17. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.Q0-17.30uur. DIERENARTSEN: W. C. C. Wamelink,. Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. (Ook voor kleine huisdieren). Kleine huisdierenpraktijk Hol ten, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Dierenartsenpraktijk S. Minne- ma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD. OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts tel 05483-6 35 53. Kleuter- en zuige lingenbureau: Gaarden straat 19, op afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. ENERGIEBEDRIJF: Storing elektriciteits-en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55, na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Openingstijden bibliotheek Holten: Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.00 uur, woensdag 9.30-12.30 en 14.00-17.30 uur. Rorinkstraat 3, tel. 05483-6 24 87. Donderdag 23 januari: 20.00 uur Feestelijke herden king 35-jarig bestaan afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen Bond in „De Kandelaar". Vrijdag 24 januari: 19.30 uur: Afsluiting gebeds week voor de eenheid in „Irene". 19.30 uur: Voorspeelavond van alle jeugdleden H.M.V. in de gro te zaal van café-rest. „De Bies ter". 19.40 uur: Bezinningsbijeen komst C.D.A. Overijssel in „De Kandelaar" Onderwerp van dis cussie De Sociale-maatschap- pelijke- en ethische gevolgen van „Innovatie". 19.45 uur: Jubileumavond Herv. Vrouwenvereniging Okken- broek in „Ons Centrum". Zaterdag 25 januari: 20.00 uur Prinsenbal „Fienpreu vers" in zaal „De Poppe". Maandag 27 januari: 14.00 uur: Commissoriale raads vergadering gemeentehuis. 20.00 uur: Vergadering met afge- vaardigen van verenigingen, buurtschappen i.v.m. organise ren „Stratenvoetbal 1986" in clubhuis „Blauw Wit". Donderdag 30 januari: 19.30 uur: Schrijfavond Amn. International bij fam. Jelsmate Okkenbroek. Zaterdag 1 februari: 15.00 uur: In samenwerking met de Stichting Paardrijden Ge handicapten feestmiddag spe ciaal voor minder-valide „Keu- nedarp(ers)ertkes" in manege „Snorrewind". Maandag 3 februari: 20.00 uur Verkeerskwis afd. Hol ten WN in zaal „Vosman". Woensdag 5 februari: 9.00 uur: Nieuwe zaak D. A. Wedda in Durapand, Dorps straat, geopend. Vrijdag 7 februari: 20.00 uur: Derde Klaverjasa- vond comp. 1985/'86 „Blauw Wit" in clubhuis „Vletgoor". Zaterdag 8 februari: 13.00 uur: Keuring van de ver sierde wagens carnavalsop tocht. 13.45 uur: Vertrek optocht vanaf Keizersweg. 14.30 uur: Sleuteloverdracht door burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard aan Prins Gert Jan I. Aansluitend kindercarnaval. 20.30 uur: Grote carnavalsa vond in zaal „Het Bonte Paard". Geboren: Harald z.v. G. Beid- man en A. Staman; Martinus Marinus z.v. A. Kers en B. H. Vorkink (geb. te Deventer); Ruud Johan Harmen z.v. G. D. E. Tuitert en T. W. F. Boode (geb. te Deventer). Overleden: W. Landuwer-Jan sen, oud 89 jaar; W. J. Greep-van den Boogert, oud 78 jaar (overl. te Deventer). Ondertrouwd: A. Kloosterboer, oud 24 jaar, Diepenveen en H. Vos, oud 21 jaar. Holten. Gehuwd: E. Geerdink, oud 26 jaar, Diepenheim en Z. Schui- terd, oud 30 jaar, Holten. r J Gevonden: zwarte kunststof voederbak; grote vierkante shawl; twee sleutels aan een rood leertje; twee Sint Bernard honden (moeder met jong) Verloren: een zwarte portefeuil le; een wit mapje met sleutel; schooltas blauw; bankpasje van de Rabo; donkerblauwe wan ten; bankbiljet van f 50..-; grijze skai vingerhandschoen; een blauwe portemonnaie met in houd; een zilveren bedelarm band; twee autosleutels in nik kelen knip; een licht blauwe muts; een gecastreerde kater grijs/zwart/wit.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3