'3 Winkelen Zakendoen I I 1 I I I I I I g I I I I g L JUWELIER DOLLEKAMP 10 TOT 60% KORTING I I I I I I I I I I I I I 1 Tienjarig bestaan autobedrijf Willems Kinderhulp zoekt vakantiegezinnen Gelijk spel voor alle schaakteams op zijn gehele collectie goud-zilver- klokken en horloges houdt weer zijn bekende opruiming geeft vanaf 2 januari t.m. 31 januari Aanwinsten Mixomatose in Holterenk Open dag w Doublé sieraden Bicolor sieraden Zilveren sieraden Gouden sieraden Briljant sieraden Klokken Horloges Zilver pleet bestek Aanstekers Shaeffer- pennen DONDERDAG 16 JANUARI 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD Romans: - Het zwarte geld van Stalin/Kenneth Royce; (vertaling uit het En gelsdoor Jan Kuis).- Utrecht: Het Spectrum, 1984.-269 p. Vertaling van: The Stalin account. -1983. Spionage verhaal rond een Russische handelsmissie in de jaren 20 in Londen. - De Siciliaan/Mario Puzo; (vertaling uit het Engels door Bert Mebi- us). - Amsterdam: Elsevier, 1985. - 354 p. Vertaling van: The Sicilian. -1984. Een jonge Siciliaan gedraagt zich als een moderne Robin Hood; hij steelt van de rijken en helpt zijn arme landgenoten. - Onze Leo/Toon Kortooms. - Haarlem: Gottmer, 1985. - 232 p. Een Brabantse boerenzoon ontpopt zich als een dynamische onder nemer. Jeugdromans: - A De eend en de vos: een dierenfabel van Max Velthuijs met illustra ties van de auteur: vertaling uit het Duits. - Den Haag: Leopold 1985.- 24 p. Vertaling van: Die Ente und der Fuchs. -1985. Een vos probeert een eend te vangen om op te eten, maar door de slimheid van de eend valt dat lang niet mee. -B Juan en Isabel Hedebye; uit het Zweeds vertaald door Marijke Haagsma; geïllustreerd door Hilke Tasman. - Amsterdam: Van Goor Jeugdboeken, 1985. -103 p. Vertaling van: Juan och Isabel: kriget. Twee buurkinderen hebben zo genoeg van de Spaanse Burgeroor log (1936-1939) dat ze op zoek gaan naar een plekje waar geen solda ten zijn. -B De zee zingt Rosalind Kerven; vertaling uit het Engels door Ank van Wijngaarden; met tekeningen van Ietje Rijnsburger. - Amster dam; Ploegsma, 1985. -124 p. Vertaling van: The sea is singing. Tessa krijt van de walvissen een waarschuwing om een rampzalige vervuiling van de zee door olie te helpen voorkomen. Zij doet een be roep op haar vader omdat hij door zijn werk hiervoor ook verant* woordelijk is. Informatief: - 358.52 De tweede generatie: herinneringen van een NSB-kind P. Berserk. - Utrecht: Het Spectrum, 1985. -112 p. - 366.4 Het gaat uitstekend: zwendel en wanbeleid in het Nederlandse be drijfsleven Pieter Lakeman. - Weesp: De Haan, 1984. -191 p. - 625.6 Breikunst uit het hoge noorden Vibeke Lind; vertaling uit het Deens door Ingrid Nijkerk-Pieters. - De Bilt: Cantecleer, 1985. -127 p.: illustraties. Vertaling van: Strik med Nordisk tradition. -1981. -785.7 Elvis: opkomst en ondergan van een superster Albert Goldman; vertaling uit het Engels door Lucien Duzee e.a. - Amsterdam: Sijt- hoff, 1985. - 543 p.: foto's. Vertaling van: Elvis. -1981. Biografie van de Amerikaanse popzanger Elvis Presley (1935-1977). In de Holterenk, omgeving de Nat- hakke, zijn weer gevallen van de besmettelijke konijnenziekte Mixo matose geconstateerd. Deze, uit Frankrijk afkomstige ziek te, treedt meestal bij tussenpozen op en kost aan tal van wilde konijnen het leven. Door ontsteking van de oogkassen worden de konijnen blind en kunnen daardoor geen voedsel meer vinden. Men heeft wel eens ge dacht dat op den duur immuniteit zou optreden, maar dat blijkt niet het geval te zijn. Slechts in enkele gevallen komen zieke dieren er doorheen. KNIPT1P Foto's van een zonsondergang zijn goed mogelijk wanneer het zonlicht zo zwak is dat u zelf ook met het blote oog in de zon kunt kijken. De viering van het tienjarig bestaan van autobedrijf Diers Willems is naar alle tevredenheid verlopen. Op de openingsdag werden niet minder dan twee honderd belangstellenden geteld, en ook op de andere dagen was de belang stelling groot te noemen. Vorige week donderdag werden de jubileumactivi teiten afgesloten met de overhandiging van de twee hoofdprijzen van de slagzinactie uit de jubileumkrant. Prins carnaval Gert Jan de eerste had hoogst persoonlijk de winnende slag zinnen uitgekozen. Winnaars werden: L. Nijland, Pasmanweg 2, met de slagzin: „Bij autobedrijf Dries Willems bent u beter af, dat is in 10 jaar wel bewezen, want voor een auto groot of klein, moet u bij Dries Willems zijn", MJ. Hoogakker uit Bathmen met: „Bij autobedrijf Dries Willems bent u beter af, want reken en oordeel, Dries Willems uw voordeel" en tenslotte J.P.S. Abbingh uit Rijssen met de slagzin „Bij autobedrijf Dries Willems bent u beter af, met veelzijdig vakmanschap en optimale service". Zij ontvingen een autoradio met boxen ter waarden van duizend gulden. Intern werd nog een feestje gebouwd ter gelegenheid van het tienjarig dienst- jubileum van chef monteur Herman Marrissink en chef spuiter Tonnie Riese- beek. Het is niet de bedoeling van Euro pa Kinderhulp om de kinderen hier een dure vakantie te bezorgen, inte gendeel, de jongens en meisjes heb ben een normaal gezin nodig waarin zij gewoon mee kunnen doen met de gebruikelijke activiteiten die er in een huishouding plaats vinden. Indien men geïnteresseerd is in het project van Europa Kinderen- hulp, en mee wil helpen om in 1986 een kind een paar weken een gezel lig thuis te bezorgen, dan kan men contact opnemen met mevr. Van Keulen, Hendrikstraat 6 in Hengelo, tel. 074-428762. Zij zal namens E19 ropa Kinderhulp alle gewenste infor matie verstrekken. Al vele jaren achtereen spant de stichting Europa Kinderhulp zich in om tijdens de zomermaanden kinde ren uit tal van Europese landen een prettige vakantie in Nederland te bezorgen. De stichting krijgt daarbij gelukkig steeds weer de onmisbare hulp van gastgezinnen, met name uit oost-Nederland. Kinderen die door Europa Kinder hulp naar ons land gehaald worden, zijn door de omstandigheden waarin zij leven echt toe aan een paar we ken verblijf buiten de eigen woon omstandigheden. Omdat de voorbe reidingen voor het vertoeven in Ne derland veel tijd kost, roept Europa Kinderhulp nu reeds de hulp in van mensen die als gastgezin willen op treden. De kinderen die door Europa Kin derhulp naar Nederland worden ge haald, zijn jongens en meisjes in de lagere schoolleeftijd waarvan de thuissituatie veel te wensen over laat. Voor deze kinderen is een paar weken „Holland" de enige periode dat ze onbevangen omgaan met an deren. Zij wonen niet alleen in de grote steden in Duitsland, Engeland, Oostenrijk en Frankrijk, ook kinde ren uit de grote steden in het westen van het land kunnen via Europa Kinderhulp rekenen op een paar we ken vakantie. Degene die zich aanmeldt als gast gezin, krijgt eerst bezoek van een van de medewerkers van Europa Kinderhulp, waarbij in een gesprek alle aspecten, zoals leeftijd, land van herkomst etc. uit de doeken wordt gedaan. De periode dat de kinderen naar Nederland zullen komen, ligt voor 1986 tussen 30 juni en 9 augus tus. Het tweede en het derde schaak team van de S.V#Holten zijn in hun thuiswedstrijd tegen respectievelijk Vroosmhoop II en Vroomshoop III niet verder gekomen dan een gelijk spel. Beide resultaten zijn wat teleur stellend, gezien de lage plaats die de teams uit Vroomshoop op de ranglijst innemen. Holten ni begon met een 1-0 ach terstand aan de eigenlijke ontmoe ting. Jaap Schipper en zijn tegen stander hadden namelijk hun par tij „vooruit gespeeld", een partij die voor Jaap verloren ging. Echter wist Jan ten Velde al heel snel de stand in evenwicht te brengen door te profiteren van een openingsfout van zijn tegenstander. Niet lang daarna stond Vroomshoop III op nieuw een punt voor, doordat Ge rard van Calcar kansloos ten onder was gegaan. De overige partijen duurden langer. Geert Stevens, pas lid van de schaakclub geworden, liet meteen aan het eerste bord zien een en ander van schaken af te we ten en haalde keurig de winst bin nen. Jan-Erik Jansen deed hetzelf de en boekte daarmee voor Holten III zijn vierde overwinning uit vier partijen! Hoewel Holten III nu op voorsprong was gekomen, duurde de vreugde niet lang, want Gerrit Luggenhorst kwam steeds slechter te staan en moest uiteindelijk op geven. Eindstand Holten m- Vroomshoop Hl werd dus 3-3. Holten n had het onverwacht zwaar tegen Vroomshoop II. Op alle borden werd langdurig en hard gestreden. Als eerste kwam Bertus van Beek uit het strijdperk, hij was met zijn tegenstander remise over een gekomen. De keurige overwin ning die Gerrit Stevens kort daar na behaalde, werd echter teniet ge daan door de nederlaag die Wim- Kees van Rijssen leed. Ondanks tijdnood wist Hans van Oijen zijn partij op fraaie wijze te winnen en daarmee Holten III op voorsprong te brengen. Helaas gaf Theo van Lindenberg zijn zeer goede stelling door enkele slechte zetten volledig uit handen en moest hij in een ne derlaag berusten. De partij van Jan Beldman moest de beslissing bren gen. Hoewel het eer lange tijd naar uitzag dan Jan zou winnen, wist zijn tegenstander door een „wan hoopsoffensief' dermate gevaarlijk terug te komen dat Jan niet meer kon bereiken dan remise. Einduit slag Holten II-Vroomshoop II dus ook 3-3. In het therapeutisch centrum Beth. Ha Or. te Bathmen, Schapespikke la is op 18 jaunari een open dag, van 10.00 tot ongeveer 17.00 uur. Men kan tijdens de open dag kennis maken met de manier van werken van het therapeutisch centrum. Het programma heeft als thema het sprookje van Grimm De Reiskame raad. Met behulp van muziek en beweging wordt dit thema uitge werkt. Gemakkelijke kleding en extra sok ken zijn gewenst. Het is de bedoeling dat men zelf een lunchpakket mee brengt. Voor koffie en thee wordt gezorgd. De kosten bedragen f. 10. Opgave op tel. 05759-2246, of 05704-3000, liefst tussen 09.00 en 10.00 uur, of 's avonds na 19.00 uur. De volgende open dag is op de vier de zaterdag in februari. Het thema is dan „Adem". s Granaat armband van 3152.- Nu 1995.- Zilv. signetketting van 530.- Nu 275.- Goud dames émail ring van 675.- Nu 395.- Armbanden broche's, hangers enz. 50% korting Verschillende uitvoeringen 10 tot 60% korting Briljant armband van 3641. Nu 2250.- Briljant collier van 1725.- Nu 895.- Goud bloedkoraal hanger van 461.- Nu 295.- bloedkoraal armband van 245.25 Nu 150.- Briljant ring van 1475.- Nu 850.- Zilv. choker van 209.25 Nu 75.- Uitgezonderd groeibriljant (zie etalage en in de winkel) Alle afgeprijsde artikelen worden volledig gegarandeerd doch niet geruild of teruggenomen. Blank eiken hangklok van 595.- Nu 475.- Koekoeksklok van 200.75 Nu H^- Smeedijzeren kjok van 145.- Nu 59.- Staal dames pols waterdicht met datum stalen band van 149.- Nu 89.50 Pleet artikelen 10 tot 70% Aanstekers Myon-Maxim Nu 50% Losse bestekken artikelen 50°/c Shaefferpennen potloden stiften Nu 50% Theelepels taartvorkjes pleet en zilver 10 tot 50% korting Rood meisjes- quartzhorloge digitaal van 49.95 Nu 19.95 Bicolor dames- quartzhorloge met stalen band van 495.- Nu 195.- Wierdensestraat 36 Rijssen

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 8