OCH receptie werd huldiging voorzitter zUED Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Esperanto, tweede taal voor iedereen Prinsenbal wordt iets bijzonders Uit het politierapport Programma NBvP is klaar weer HOLTENS NIEUWSBLAD Burgerlijke stand GOUD VOOR JAN OOSTERKAMP Gebedsweek Innovatie Verloren en 'gevonden GARAGE SCHUPPERTB.V. DONDERDAG 16 JANUARI 1986_ NED. HERV. KERK 10.00 uur: ds. R. Visser en pas toor A. Rademaker (Gebeds dienst voor de eenheid), 19.00 uur: ds. W. Vons, Heilig Avond maal. Uitgangscollecte voor ge bouw „Irene". Oppasdienst: Mevr. Boode-Ve- neklaas Slots en Rita Meilink, 10.00 uur: Jongerendienst in ge bouw „Irene". Woensdag 15 januari: Diessen- plas 19.30 u. ds. L. de Vrijer. GEREF. KERK 9.30 uur: ds. J. Estié van Steen- wijk, 15.00 uur: ds. S. Landheer van Kampen. In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2de voor rente en aflossing. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. A. Beldman-Sta- man. Oppasdienst: mevr. Aanstoot- Stam, mevr. Beldman-Aan- stoot, Lianne v.d. Zwaag. Ineke Baard en Gerdien Stam. R. K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. W. Vons, Heilig Avondmaal. Uitgangscoll. voor gebouw „Irene". OKKENBROEK 10.00 uur: ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 u. zondag 8.00 u. en 10.00 uur. ARTS: J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dienst: 16 t/m 23 januari; zr. J. Roelvink, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge, alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS: R. Brouwer, Boomkamp 10A, Rijssen, tel. 05480-1 31 94. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTSEN: Th. A. Oostenburg, Diessen- plasstraat5. (Ook voor kleine huisdieren) Tel. 6 15 15. Kleine huisdierenpraktijk Holten, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Dierenartsen- praktijk S. Minnema, Dorpsstr. 63 a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELJKE DIENSTVERL. MIDD. OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. ZIEKENVERVOER: 0011 of dienstdoende arts tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuige lingenbureau: Gaarden straat 19, op afspraak FYSIOTHERAPIE: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. ENERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55, na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 idag en nacht). BIBLIOTHEEK: Openingstijden bibliotheek Holten: Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.00 uur, woensdag 9.30-12.30 en 14.00-17.30 uur. Rorinkstraat 3, tel. 05483-6 24 87. Donderdag 16 januari: 19.30 uur: Ledenvergadering afd. CDA in gebouw „Irene". Vrijdag 17 januari: 19.30 uur: Avondgebed voor de eenheid in „de Kandelaar"; 20.00 uur: Der de Klaverjasavond S.V. Holten in clubhuis. Zaterdag 18 januari: 20.00 uur: Prinsenbal „Fienpreuvers" in „Het Bonte Paard". Maandag 20 januari: 19.30 uur Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize; 20.00 uur: Fees telijke herdenking 30 jarig be staan afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in gebouw „Trefpunt" Dinsdag 21 januari: 8.30 uur: Begin opruiming bij Jan Huzen, Dijkerhoek; 19.00-20.00 uur: Uit gifte visvergunningen 1986 H.S.V. „De Rietvoorn" in cafe Tonny Brands. Woensdag 22 januari: 20.00 uur: Bijeenkomst H.V.G. Dijkerhoek in „Bethanie" Diavertoning door de heer Gerverdink Nij- huis. Donderdag 23 januari: 13.30- 16.00 u. en 19.00-21.00 uur Open- Huis Technische School Rijs sen; 20.00 u. Feestelijke herden king 35-jarig bestaan Chr. Plat telandsvrouwen afd. Holten in „De Kandelaar". Vrijdag 24 januari: 13.30-16.00 u. en 19.00-21.00 uur Open Huis Technische School, Rijssen; 19.30 uur: Afsluiting gebeds week voor de eenheid in „Irene"; 19.30 uur: „Voorspeelavond" van alle jeugdleden H.M.V. in de grote zaal van cafe-rest. „De Biester"; 19.40 uur: Bijeen komst C.D.A. afd. Overijssel in „De Kandelaar". Behandeling van het onderwerp „Innovatie". Zaterdag 25 januari: 24.00 uur: Prinsenbal „Fienpreuvers" in zaal „de Poppe". Maandag 27 januari: 14.00 uur: Commissoriale raadsvergade ring gemeentehuis; 20.00 u.: Vergadering met afgevaardig den van verenigingen i.v.m. or ganiseren „Stratenvoetbaltoer- nooi 1986" in clubhuis „Blauw Wit". Zaterdag 1 februari: 15.00 uur: In samenwerking met de Stich ting Paardrijden Gehandicap ten feestmiddag speciaal voor de minder-valide „Keunedar- p(ers)ertjes" in manege „Snorre- wind". Maandag 3 februari: 20.00 uur: Verkeerkwis afd. Holten WN in zaal „Vosman". Woensdag 5 februari: 9.00 uur: Nieuwe zaak D.A. „Wedda" in Durapand, Dorpsstraat ge opend. Vrijdag 7 februari: 20.00 uur: Derde Klaverjasavond „Blauw Wit" in clubhuis. Zaterdag 8 februari: 13.00 uur: Keuring van de versierde wa gens carnavalsoptocht; 13.45 uur: Vertrek optocht vanaf Kei zersweg. Plm. 14.30 uur: Sleute loverdracht ten gemeentehuize door burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard aan Prins Carnaval; 20.30 uur: Grote carnavalsavond in „Het Bonte Paard". Geboren: Dorien Gerjanne d.v. H. J. Paalman en G. B. Klein Teeselink; Lieke d.v. N. A. A. Aliens en G. H. J. W. Willems. Ondertrouwd: A. Paalman, oud 27 jaar, Holten, en F. Rensen, oud 25 jaar, Holten. Overleden: D. H. van der Ploeg- Steenbruggen, oud 66 jaar, (overl. te Deventer). Op 3 januari werd een zwart- /bruin/wit poesje, een zoge naamde lapjeskat, gevonden. Het beest is voorlopig bij de vin der ondergebracht. Gevonden: een vingerhand schoen, kleur grijs, vermoede lijk nappa: een donkerblauwe gebreide sjaal met lichtblauwe plus witte streep. Verloren: bromfietsverzeke- ringsplaatje PSN-716; blauw trainingsjack met embleem van de touwtrekkersvereniging; trouwring met de inscriptie „Betsy, 25-12-'58"; Blauw met rode nylon handschoen; giro pasje no. 5673584. Het bestuur van OCH had over belangstelling niet te klagen. „Als bestuur van het Nederlands Centrum voor het Amateurtoneel waarderen het buitengewoon dat u zoveel funktie's in het amateurtoneel hebt weten te kombineren", vertelde hoofdbestuurslid de heer W. C. M. van der Berg van het NCA bij de jubileum receptie ter gelegenheid van het veer tig jarig bestaan van de Holtense To neelvereniging OCH. Hij doelde hier bij op de vele uiteenlpende werk zaamheden die voorzitter Jan Oosterkamp voor het amateurtoneel in Holten gedaan heeft. „Het is een grote zeldzaamheid ie mand te treffen die tegelijk als spelend lid, bestuurslid en grimeur veertig jaar het gezicht van een vereniging heeft bepaald. Voor al deze aktiviteiten wil het NCA U eren met de hoogste on derscheiding die in het amateurtoneel wordt uitgegeven: de erespeld in goud en de daarbij behorende oor konde. Het NCA is er zich goed van bewust dat het soms gemakkelijker is om goede spelers te krijgen dan goe de bestuursleden. In die zin zijn wij ge lukkig met het feit dat u kans gezien hebt in die veertig jaar het speelplezier met de bestuurlijke taken te vereni gen". Deze „gouden" huldiging van de voorzitter vormde het hoogtepunt in de viering van het veertig-jarig be staan van de Ontspannings Club Hol ten die vrijdagavond in zaal Irene werd gehouden. De receptie werd voorafgegaan door een uitvoering van het blijspel '„Boer'n op vrijersvoe- t'n" die werd bijgewoond door talrijke afgevaardigden van bevriende vereni- Esperanto is een taal, die niet „zo maar" is ontstaan en gegroeid; het is een taal die ontworpen is (in 1887) om de internationale contacten te vergemakkelijken. Doordat Esperanto bewust is ont worpen op basis van andere, natio nale talen, is de grammatika heel logisch en zonder maar 'e'en uitzon dering of onregelmatigheid opge bouwd. Het hele grammatika kan in principe op e'e'n velletje papier. Doordat veel internationale woor den zijn gebruikt, klinkt het wellui dend en komt het „bekend" voor. Esperanto wil de tweede taal zijn voor iedereen. Een taal die niet ge bonden is aan een bepaald volk of politiek systeem. Een neutrale taal, die voor iedereen makkelijk te leren is, in tegenstelling tot bijvoorbeeld het Engels dat voor een Rus of Chi nees moeilijk te leren is. Bovendien is het Engels absoluut niet neutraal. Net als andere wereldtalen dankt het zijn verbreiding aan koloniaal ge weld en machtspolitiek. Esperanto is een taal, die niemand bevoordeelt of achterstelt. Contacten Door kennis van het Esperanto kan men gemakkelijk contacten leggen met mensen in alle werelddelen. In de jaarboeken van de internationale Esperanto-organisaties treft men De jaarlijkse gebedsweek voor de eenheid zal ook dit jaar niet aan de Holtense kerken voorbijgaan. Was er de afgelopen jaren al de gebeds dienst op de zondag, die in de ge bedsweek valt, deze dienst zal ook dit jaar worden gehouden a.s. zon dag 19 januari om 10.00 uur in de Hervormde Kerk, waaraan de R.K. parochie van Holten en de Her vormde Gemeente gezamelijk deel nemen. Nieuw is voor Holten, dat ook de Gereformeerde Kerk actief betrokken zal zijn bij deze gebeds week. De drie kerken van Holten begin nen gezamelijk deze week met een Avondgebed in „De Kandelaar" op vrijdagavond 17 januari om 19.30 uur, terwijl de volgende week vrij dag 24 januari ook om 19.30 uur 's avonds deze gebedsweek wordt af gesloten in gebouw „Irene". Het thema voor dit jaar is „Sa men getuigen zijn". Iedereen is uiteraard welkom in deze samenkomsten. adressen aan van mensen, overal in de wereld, waarmee men van ge dachten kan wisselen. Voor verza melaars biedt het Esperanto interes sante mogelijkheden hun collecties uit te breiden. Het aantal boeken dat in het Esperanto is verschenen breidt zich nog steeds uit. Op verschillende universiteiten wordt in Eperanto college gegeven, terwijl verschillende radiostations een uitzending in het Esperanto heb ben. Bovendien worden er jaarlijks congressen, conferenties, zomer kampen en skivakanties voor Espe rantisten georganiseeerd. Daar voe len de meesten zich meestal meteen thuis. Want Esperanto is meer dan een taal alleen. Ook in Holten bestaat nu de moge lijkheid om een cursus Esperanto te volgen. Het aantal lessen en de data zullen in onderling overleg met de deelnemers worden bepaald. Het cursusgeld wordt zo laag mogelijk gehouden. Wie meer wil weten, kan contact opnemen met H.J. Meende- ring, tel 05725-547. gingen en vertegenwoordigers van het gemeentebestuur. Na de voorstel ling werd een muzikale hulde ge bracht door de muziekvereniging HMV. In zijn dankwoord voor dit on verwachte huldebetoon herinnerde voorzitter Oosterkamp aan de samen werking die beide verenigingen in de eerste jaren van hun bestaan hebben verbonden. „Bij onze eerste uitvoe ring 40 jaar geleden van het stuk „Jan sen en Jansen-Mekelaars", verzorgde uw vereniging het tweede gedeelte van de ontspanningsavond". Het is voor ons heel fijn dat u ook weer als eerste bij dit jubileum acte de presen ce geeft". Burgemeester Ridder van Rappard memoreerde de bijdrage die de jubilerende vereniging geeft aan de Holtense gemeenschap in de zin van welzijnswerk en cultuurbehoud. Hij prees de voortrekkersrol van de heer Oosterkamp en stelde dat zijn kwaliteiten als all-round toneelspeler hem een geschikte kandidaat zou maken voor de komende gemeente- raads-verkiezingen. „Wij mogen best trots zijn op een vereniging die binnen onze gemeenschap met een klein aan tal aktieve leden zoveel werk ver richt", vervolgde burgemeester Van Rappard. „Ik kom in zekere zin met lege handen naar deze jubileumvie ring van een vereniging die nooit sub sidie heeft willen hebben, maar ik ben er van overtuigd dat het gemeentebe stuur u een bijdrage op uw giro-reke ning zal overmaken". Na deze toe spraak werd nog het woord gevoerd door afgevaardigden van enkele be vriende verenigingen en als laatste spreker dankte voorzitter Oosterkamp alle aanwezigen voor hun goede wen sen en kado's die het jubilerende OCH bij deze viering had ontvangen. In de avond van 6 januari bleek er te zijn ingebroken in een woning aan de Holterenkstraat. De dader boorde een gaatje in een raamspon- ning en wist vervolgens het raam open te krijgen. Men is wel in de woning geweest maar zover war. na te gaan leek er niets gestolen te zijn. Kennelijk is men gestoord. Wel werden, naar later bleek, door getuigen een paar mannen gezien die mogelijk met de inbraak te maken hadden. Mochten er men sen zijn die iets gezien menen te hebben dan is het verzoek zich bij de politie te melden. Op 8 januari werden snelheids controles gehouden, zowel in de Dijkerhoek als langs de Larense- weg. De betreffende zondaars ont vingen een passende boete. Hoogst gemeten snelheid was deze keer 79 km/u. 9 januari werd bij een controle omstreeks 02.30 uur in de ochtend een inwoner van Holten betrapt terwijl hij een auto bestuurde na eerst te diep in het glas te hebben gekeken. Na blaasproeven is hem tevens een bloedproef afgenomen. Ook 9 januari, omstreeks 17.15 uur vond er een aanrijding plaats op de Larenseweg kruising Dorps straat. Een 57-jarige inwoner van Nijverdal naderde de Dorpsstraat en verleende vervolgens geen voor rang aan de 23-jarige inwoner van Hengelo waarna hun beide auto's met een klap tegen elkaar tot stil stand kwamen. Persoonlijk letsel bleef gelukkig uit. De gevolgen ble ven beperkt tot plaatschade. Wel krijgt de Nijverdaller nog een be keuring voor het geen voorrang verlenen. Bij het wegrestaurant langs de E8 deed men op 10 januari een wat vreemde ontdekking. In een afval zak, in een van de damestoiletten, werd een aantal kledingstukken aangetroffen waarvan niet duide lijk werd waarom deze daar werden achter gelaten. Ook een onderzoek door de politie heeft hier tot op he den nog geen licht kunnen werpen. Op 10 januari werd een brand ge meld in een schuur in de Verzet- straat. Bij aankomst van brand weer en politie bleek dat men zelf de brand al had weten te blussen. Hierdoor kon voorkomen worden dat aangrensende woningen ge vaar op liepen. Bij onderzoek bleek dat in de schuur een soort werk plaats was ingericht zonder dat daar op enige wijze toestemming voor was. Ook door andere oorza ken bleek een en ander een gevaar lijke situatie te zijn. De eigenaar zal op korte termijn door de gemeente benaderd worden zodat deze situa tie opgeheven wordt. In de nacht van 10 op 11 januari werd de assistentie van zowel poli tie als brandweer gevraagd door de bewoners van een woning in het buitengebied. Door regenval en dooiwater, dat niet in de nog bevro ren grond kon wegzakken, kreeg de wat lager gelegen woning zoveel water te verwerken dat de bewo ners vreesden voor een overstro ming in hun woning. In het laagste punt van de woning, de hal, bleek inderdaad al een meter water te staan. Door de brandweer werd een pomp geplaatst waardoor verdere De bezinningsgroep van het CDA, afdeling Overijssel heeft op vrijdag 24 januari een bijeenkomst georga niseerd over de sociale, maatschap pelijke en ethische gevolgen van in novatie. De bijeenkomst die om 19.40 uur begint, wordt gehouden in de ontmoetingsruimte van De Kan delaar. Aan deze avond werken mee: dr. P. van Dijk van de TH Twente, P. Hazebosch van het Christelijk Na tionaal Vakverbond en dr. F. Lem- bers van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond. Als gespreks leider fungeert de voorzitter van de werkgroep W. Bunt. Het is de bedoeling dat ook vanuit het bedrijfsleven, onderwijs, kerk en samenleving, als door parlementa riërs aan de discussie wordt deelge- Als discussiepunten staan onder meer op het programma: de nood zaak en wenselijkheid van innova tie, de huidige ontwikkelingen, moe ten er grenzen gesteld worden aan het innoveren, experimenten en on derzoek en zo ja5 welke criteria. Het jaarlijkse Prinsenbal van de car navalsvereniging De Fienpreuvers belooft ook dit jaar weer een feest van en voor de Holtenaren te wor den. AI maanden zijn de artiesten van eigen bodem aan het repeteren voor hun optreden. Op zaterdag avond 18 januari in Het Bonte Paard, en 25 januari bij De Poppe, kunnen we de resultaten bewonde ren tijdens de Holtense versie van het Prinsenbal. Bekende namen als Mans van Sang- el, Bets en Derks, Ina en Frieda, Jan Nikkels, Gait en Willem zijn weer van de partij. Een jaar lang hebben zij nauwkeurig het wel en wee van Holten en de Holtenaren gevolgd en genoteerd, om hun bevindingen op het Prinsenbal op kolderieke wijze mee te delen. Daarnaast zijn er nog spectaculaire optredens van Erik Rensen, the Pampers en de dans groep Sik. De kapel De Fienbloazers zorgt voor de muzikale omlijsting. De Fienpreuvers biedt haar bezoe kers een continue en afwisselend avondvullend programma, vanaf ze ven uur tot circa half twaalf, terwijl daarna nog gelegenheid is tot dansen tot in de kleine uurtjes. De kaartver koop is al in volle gang. Ook dit jaar loopt het weer storm. Dus wie het echte Holtense feest wil meemaken, moet met gezwinde vaart naar de verkoopadressen, want vol is vol. De Rijspolitie heeft De Fienpreuvers laten weten dat alcoholcontroles tij dens de carnavalsfeesten niet uitge sloten zijn. Aangeraden wordt dan ook gebruik te maken van de specia le Fienpreuversbus die vertrekt om 18.45 uur-19.00 uur en 19.20 uur bij Hofbar Jansen (Boer Biet). De bus brengt na afloop de bezoekers weer veilig thuis. Bets (r) en Derk (l) zullen ook dit jaar tijdens het Prinsenbal weer van de partij zijn. rampen konden worden voorko men. Een inwoonster van Holten meld de op 11 j anuari op de E8 het slacht offer te zijn geworden van een er gerlijke vorm van wegpiraterij. Zij reed vanaf Enschede richting De venter en werd daarbij nogal dwars gezeten door de bestuurder van een andere auto. Deze sneed haar, ging voor haar rijden, remde herhaalde lijk zeer plotseling en blokkeerde de rijbaan als zij probeerde te pas seren. Ook andere weggebruikers hadden zich gestoord aan dit wel zeer gevaarlijke gedrag. Gelukkig had de Holtense tesamen met haar twee passagiers het kenteken van de auto plus die van getuigen opge nomen. Het spreekt voor zich dat de betreffende bestuurder nog een pittige boodschap thuis krijgt! Dezelfde dag werd door de eige naresse van een nog geen week oude personenauto gemeld dat men het nodig had gevonden een deuk in het dak van haar auto te slaan. Dit gebeurde tussen 16.30 en 17.00 uur toen de auto in de Dorps straat geparkeerd stond. In de nacht van 12 op 13 januari werd een bromfietser betrapt die over de Markeloseweg reed. Dit terwijl die weg ter plaatse een autoweg is. Hiervoor kreeg hij een bekeuring. Toen het ook nog leek dat de brom mer was opgevoerd werd deze voor onderzoek meegenomen. Dan nog even het volgende: Inmiddels is door de dooi het ijs en de sneeuw uit de straten verdwe nen maar enige dagen terug toen dit nog niet zo was werd er nogal eens geklaagd! Met name oudere inwoners van Holten ondervonden veel overlast door de slechte be gaanbaarheid van niet schoonge maakte trottoirs. Zelf zo erg dat sommigen amper de deur uit durf den. Misschien is men vergeten dat gebruikers van gebouwen en terrei nen verplicht zijn het aangrensen de trottoir ijs- en sneeuw vrij te houden. Trottoirs begaanbaar hou den is in ieders belang terwijl men bij het nalaten daarvan ook nog het risico van een bekeuring heeft! Dus mocht het weer gaan sneeuwen en vriezen dan graag hier wat aan dacht voor zodat het „langlaufen" tot de bossen beperkt kan blijven. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 AeI, 05483-6 13 63 De afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft het programma voor het komende jaar weer rond. De nieuwjaarsrecep tie is inmiddels alweer voorbij. De eerstkomende vergadering is op 21 januari. Daarin komt de A.N.W.B op bezoek; tevens wordt dan de jaar vergadering gehouden. Op 19 februari bespreken de Platte landsvrouwen het bestemmingsplan Holten en de gemeentelijke begro ting. Op 24 maart komt een dieren arts op bezoek, en op 22 april zal een Engelse avond worden gehouden. Een eendagsbestuur zal op 15 mei een bijeenkomst verzorgen, en op 18 sepember wordt de boekbespre king gehouden. Over testamenten en andere zaken spreekt op 20 okto ber een notaris, en op 19 november staat de herwaardering van arbeid op het programma. De Kerstavond wordt gehouden op 16 december. Naast de maandelijkse bijeenkom sten organiseert de NBvP voor haar leden ook een aantal cursussen, zo als Beter bewegen voor ouderen, een computercursus, Hoe schrijf ik wat ik denk, en een cursus snoeien. Verder is er een Volksdansgroep, een Handwerkgroep en een Lees kring. Op de koffie-ochtenden wordt onder andere gesproken over Be- drijfsverzorging, en wordt er infor matie gegeven over zelf wijn maken.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3