sports agenda A „Opbrengst kantine is onmisbaar voor sport" Blauw Wit had een goed en sportief jaar Verrassende uitslag tafeltennis'toernooi Ti Goede start van waterpoloteams Holtense dames eervol onderuit s.v. Holten-voorzitter Van Doorninck: Schoolteams in de prijzen Straatvoetbal HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 9 JANUARI 1986 - Zowel het dames- als herenteam van Twenhaarsveld zijn de eerste com petitiedag in het nieuwe jaar goed begonnen. Het damesteam won „thuis" tegen Scholtenhage uit Haaksbergen en het herenteam zag na een aantal nederlagen op een rij kans te winnen tegen Z.C.E. uit En schede. Als eerste mocht in Rijssen het da mesteam van start gaan. Monique Schreurs opende voor Holten de sco re uit een U45 situatie. Twee minu ten later bracht zij de stand op 2-0. Door een verdedigingsfout kon Haaksbergen in de tweede periode scoren, direct gevolgd door nog een doelpunt van Monique Schreurs.Er- na Veldwijk en Agnes Tuller maak ten er 5-1 van. In de derde periode kwam Thea Kemper goed naar vo ren en scoorde. Scholtenhage zette alles op alles om de achterstand te verkleinen maar de Holtense dames hielden het hoofd koel. De Haaks- bergensen kregen nog een kans,- maar Agens Tuller zorgde voor Twenhaarsveld voor de afronding van een klinkende overwinning, 7-2. Het herenteam was na een matte periode extra gebrand op een over winning tegen Z.C.E uit Enschede. Anton Aarsen schoorde het ope ningsdoelpunt, terwijl Edwin Stege- huis en Peter Boer nog eens vier doelpunten maakten in de tweede periode; alles wees er op dat de heren zich weer hersteld hadden van de nederlagen in de afgelopen perio de. Na een tegengoal van Z.C.E. waren het weer Edwin Stegehuis en Peter Boer die in de derde periode de stand verhoogden tot 7-1. In de vier de en laatste periode was het weer tweemaal raak voor Twenhaars veld; in de slotfase kwam het En- schedese team nog even terug en scoorde tweemaal. Niet voldoende om Twenhaarsveld van de overwin ning af te houden, 9-4, waarmee de Holtenaren twee belangrijke punten wisten binnen te halen. De data van de eerst volgende wed strijden zijn te vinden in de sporta genda. s.v. Holten had de handen vol aan het handjes schudden. Voetbal Zaterdag 11 januari: Holten Cl en Holten C2 gezamenlijk toernooi met Blauw Wit Cl in sporthal 't Mossink. Aanvang 11.00 uur. Volleybal Vrijdag 10 januari a.s.: 19.00 Jon gens B-Dynamiek 2; Meisjes Al- Meisjes A2; Meisjes Bl-Wevo 2. 20.15 Heren 2-Holyoke 4; Heren 3- Ledo 2; Dames 4-Rivo 4. Badminton 15-1 Holten 3-Survive 3; 15-1 Holten 4-Allotria 2; 14-1 Reflex 2-Holten 5; 15-1 Wijhe 1-Holten 6; 11-1 Harden- berg 1-Holten 1 (jeugd). Waterpolo Waterpolo wedstrijden a.s. zater dag 11 jan. in Rijssen: dames Twen- haarsveld-de Dinkel uit Denekamp om 14.00 uur; heren Twenhaars- veld-de Dinkel uit Denekamp om 14.40 uur. Voor de jaar agenda: za. 28 juni Waterpolo-meeting in het recreatie bad Twenhaarsveld. Handbal Za. 11-1: A1 en A 2 vrij. B 1 thuis te- gen Wesepe B1. J A1 uit tegen HVE om 10.15. Vertrek 9.00. C 1 thuis te- gen C.V.O. om 15.00. Zo. 12-1: Dames junioren uit tegen Haarle om 11.00. Vertrek 10.00. Da mes senioren vrij. Heren senioren uit tegen V K om 15.55. Vertrek 14.45. Blauw Wit Zaterdag 11 januari: Blauw Wit Bl-SC Rijssen BI 11.00 u.; Blauw Wit 5-Blauw Wit 7 12.45 u.; Blauw Wit 1-G.F.C. 1 2.30 u.; Blauw Wit 2- G.F.C. 2 2.30 u.; Excelsior 5-Blauw Wit 3 2.30 u.V. 1.30 u. Dinsdag 14 januari: Blauw Wit I- Holten 119.30 u.; Blauw Wit 2-Hol- ten 2 19.30 u. Zaterdag 11 januari: Sporthal 't Mossink: 11.00-13.00 u.ToumooiC- junioren Blauw Wit-Holten. Zaterdag 18 januari: Sporthal 't Mossink: 9.00-13.00 uur. Toumooi B-junioren Blauw Wit-Holten. Programma Sporthal 't Mossink voor de week van 11 januari 1986 tot en met 17 januari 1986 Zaterdag 09.00-11.00 hockeyclub Holten 11.00-15.00 Blauw-Wit 15.00-18.00 NHV 20.30-22.30 OKIA Zondag 09.00-12.00 sv Holten, afd. voetbal 12.00-14.00 Heeten-7 14.00-19.00 KNHB 20.00-21.00 Biesters Maandag 08.10-15.30 Scholengemeenschap 16.00-18.00 sv Holten, afd. voetbal 18.30-23.00 Badmintonclub Holten Dinsdag 08.10-15.30 Scholengemeenschap 17.00-22.15 Mintonette 22.15-23.15 Blauw-Wit Voorzitter Jaap van Door ninck van de bijna 65-jarige omnivereniging s.v. Holten heeft tijdens de druk bezoch te nieuwjaarsreceptie, die op zaterdag 4 januari werd ge houden in de kantine op Meermanskamp, benadrukt dat de opbrengst van de sportkantine en sport niet los xerUgkijkend op het afgelopen jaar van elkaar gekoppeld kunnen memoreerde de algemeen voorzitter worden. „We moeten er voor onder andere de verkiezing tot waken, de plaatselijke horeca geen concurentie aan te doen door bruiloften en partijen te organiseren. Qok dVank. gebruik, zeg maar liever het drankmisbruik, moet in de hand worden gehouden, ze ker op tijden dat de kantine Woensdag 08.10-15.30 Scholengemeenschap 16.00-18.00 Hockeyclub Holten - Tn 18.30-22.30 Badmintonclub Holten dicht behoort te zijn. Toch is Donderdag 08.10-16.30 Scholengemeenschap 16.30-22.00 sv Holten, afd. handbal 22.00-23.00 KNVB 23.00-24.00 sv Holten, AU Stars Vrijdag 08.10-15.30 Scholengemeenschap 16.00-18.00 Hockeyclub Holten 18.30-23.00 Mintonette drank een goed middel om omzet te halen, die ten goede komt aan de sport". Van Doorninck was dan ook ver heugd dat de beperkingen die aanvankelijk voor de sport kantines in het vat zaten, voorlopig van de baan zijn. In de vrijdagavond in het club huis 't Vletgoor gehouden druk be zochte Nieuwjaarsreceptie van de ZW „Blauw Wit '66" heeft voorzit ter Gerrit Welink, na een wel komstwoord van de voorzitter van de Activiteitencommissie Dick Beldman, in een terugblik het Blauw Wit-gebeuren '85 op een rij tje gezet met als slotconclusie dat het een goed jaar is geweest. De officiële ingebruikname van het hoofdterrein op Hemelvaarts dag met medewerking van para chutisten van de paraclub Teuge, Simon Tahamata en Ben Wijnste kers van Feynoord en het naar de le klasse KNVB gepromoveerde Enter Vooruit I was een absolute topper, maar ook de toernooien, de Blauw Wit-Totaalsportdag en re centelijk te Nacht van Blauw Wit waren bijzonder goed geslaagde evenementen. Positief is ook de stijging van het ledental. "1986: Een jubileumjaar waarin van ons allemaal weer de nodige inzet en clubliefde zal worden gevraagd wil len we binnen de Holtense gemeen schap en in de regio het Blauw Wit blijven zo als men ons in de afgelo pen twintig jaar heeft leren kennen. Ook in 1986 verkiezing van een nieuwe Sportcommissie waarbij door Blauw Wit de huidige voorzit ter Johan Groeneveld weer kandi- samenwerking tussen het gemeen tebestuur en verenigingen met als schakel de Sportcommissie is van groot belang voor het goed functio neren van het totale sportgebeuren in Holten", aldus voorzitter Welink. Ernstige zorgen zijn er bij Blauw Wit over het hoofdterrein. Bij het aanleggen zijn er blijkbaar fouten gemaakt want ondanks drainage blijft op verschillende plaatsen op dit veld water staan. Het bestuur heeft hierover met de Sportcom missie een gesprek gehad en met klem verzocht hieraan prioriteit te schenken. Zo lang het terrein niet in orde is kunnen geen reclamebor den worden geplaatst en dat bete kent voor de club een gevoelige fi nanciële tegenvaller. Wat de herdenking van het 20-ja- daat zal worden gesteld. Een goede rig bestaan (24 mei '86) betreft denkt het bestuur niet aan grote re cepties maar aan een happening voor de totale Blauw Wit (feesta vond) en een groot toernooi voor de jeugd en senioren. Zo als gebruike lijk zal er deze maand ook met de trainers worden onderhandeld over verlenging van het kontrakt. In principe is zowel met Henk Menne- gat (hoofdtrainer) als Jan Grond- huis (jeugdtrainer) overeenstem ming bereikt over verlenging met 1 jaar met op een optie op nog een jaar. Het bestuur is van mening dat beide trainers ruim de mogelijk heid moeten hebben hun ideeën uit te werken en is zich er tevens van bewust dat de ondersteuning van een goed Blauw Wit kader daarbij een eerste vereiste is. „Hiervoor en voor nog veel meer Blauw Wit-acti- viteiten denk aan het „runnen" van het clubhuis, jeugdtrainer en het trainen van de lagere senioren elf tallen, het clubblad, aktiegroep, zelfwerkzaamheid moeten we ook in dit jaar op alle Blauw Witters kunnen rekenen", zo besloot voor zitter Welink die iedereen een ge lukkig en sportief 1986 wenste. Na mens de SV Holten kwamen een sportief en succesvol jaar wensen algemeen voorzitter Jaap van Doorninck, Jan Heyda en Henk Rietberg; Johan Groeneveld deed dit namens gemeentelijke Sport commissie. sportman van het jaar van het s.v. Holten-lid Johan Veneklaas, de overwinningen van het jongens- en meisjes team van de afdeling hand bal, de uitstekende prestaties van de atleet Egbert Veneklaas en de kam pioenschappen bij de voetbaljeugd van het A3, B3 en D3 elftal. Niet onvermeld bleef de bestuurswisse ling bij de afdeling voetbal, die na een interim regering nu bestuurlijk weer in rustig vaarwater is gekomen. Van Doorninck prees de veranderde instelling van college en gemeente bestuur, waardoor uitbreiding van de atlethiekvoorzieningen en de aanleg van een verhard handbalveld tot de mogelijkheden gaat behoren. Minder positief was hij over de men taliteit van sommige supporters langs de lijn die door hun gedrag de sport geen goede naam bezorgen. „We moeten leren niet altijd te zeg gen wat we denken, al kost dat sommigen van ons ook moeite". Ook de teruglopende opbrengsten van lotto en toto baart het algemeen bestuur zorgen, evenals het grote aantal vernielingen rond het veld en de inbraken in de kantine. Positief te noemen was de grote zelfwerkzaam heid van de leden, in het bijzonder de kantinecommissie. Voor het ko mende jaar deed hij een beroep op alle leden mee te werken aan het ju- bileumweekeinde dat op 10 en 11 mei wordt gehouden. Vooruitkijken In de lange rij van sprekers was ook een plaats ingeruimd voor Gerrit Welink, voorzitter van Blauw Wit, die de rood zwarten prees om hun goede samenwerking. Het jongste erelid, Jan Warrink keek op geheel eigen wijze vooruit op de viering van het 65-jarig jubileum. Hij wens te de vereniging veel wijsheid toe en een goede koetsier op de bok die een vaste koers kan uitzetten. Voorzitter Kurz van de afdeling voetbal wees er terecht op dat een omnivereniging als s.v. Hoten verschillende koet siers heeft die gezamenlijk de leid sels vasthouden. Kurz: „Niet de prestaties alleen zijn belangrijk, ook het sociaal samen zijn, het onderling contact is van belang". Ondanks trainersproble men - Bunteel zal aan het eind van het seizoen om persoonlijke redenen vertrekken - zag Kurz nog redelijke kansen op een plaats bovenin de ranglijst voor Holtens' eerste. Voorzitter Henk Afrman deed een beroep op de supporters zich positief op te stellen. Tevens liet hij alle afdelingsvoorzitters op de weeg schaal zetten, wat een leuk bedrag opleverde voor de jeugdactiviteiten van s.v. Holten. Handbalvoorzitter Wim Dalhuisen becijferde dat een nadelig saldo de spelprestaties, ten minste bij de handbalteams, ten goe de komt. De avond werd besloten door Jan Luesink, die voorlas uit Holtens's eigen Fabeltjeskrant. In de uitwedstrijd tegen Pacelli in Twello hebben de Holtense da mes een eervolle nederlaag gele den. Pacelli, dat ook deze wedstrijd weerover een uitstekende keepster bleek te beschikken had het in de eerste helft knap moeilijk met Hol ten. Er werd goed gespeeld en voor al geschoten - een probleem dat de laatste wedstrijden speelde. Na een verrassende voorsprong met 0-1 door Annemarie Wijnberg trok Pa celli de wedstrijd toch naar zich toe en kwam voor rust met 3-1 voor. Na rust kwam Holten door een schitte rend doelpunt van Jeanet Nijland terug tot 4-2. Daarna was het toch Pacelli, dat enkele keren via de bre ak out kon scoren. Ineke Leeftink scoorde nog een treffer voor Holten, maar de winst bleef met 9-3 in Twel lo. De dames junioren leden een ne derlaag tegen Nw. Heeten. Dit had den de dames deels aan zichzelf te danken. Al in het eerste kwartier kreeg Holten goede kansen en had zeker een 3 doelpunten voorsprong genomen moeten worden. Nu was het Nw. Heeten dat scoorde, waar door Holten achter de feiten aan moest huppelen. Na een 5-3 rust stand leek nog van alles mogelijk. Maar Nw. Heeten scoorde enkele keren uit de break out, terwijl Hol ten aanvallend te weinig gevaar kon stichten. Dat verklaart de toch wel ruime 11-5 nederlaag. Scores: Diana Bulsink 2, Iepy Bijma, Frie da Agterkamp, Birgit v. Zon 1. Jeugd: A 1 blijft in de „Winning Mood". In de thuiswedstrijd tegen Schalk haar werd weer op volle inzet ge speeld. Bij rust leverde dat een 3-0 voorsprong op. Ook na rust veel druk op het doel van Schalkhaar dat ook nu meerdere keren be zweek. Halverwege de 2e helft scoorde de gasten nog de eretreffer, maar Holten won verdiend met 7-1. Ook de jongens waren tegen Schalkhaar redelijk op schot. Hoe wel verdedigend nog al eens een steekje viel, werd aanvallend en in de break out goed gespeeld. Daar door leidde Holten bij rust met 6-2. Na rust kwam Schalkhaar nog iets terug, maar een tweetal snelle bre aks vlak voor het einde brachten de verdiende 12-8 zege op het score bord. B 1 speelde thuis tegen koploper IJsselstars. Uit was erg ruim verlo ren, maar nu bood Holten veel meer partij. Tot de rust hield Holten ge lijke voet met IJsselstars (3-3). Ook na rust ging het gelijk op maar wer den de gasten toch iets sterker. Het verschil was echter maar weinig. Daardoor won IJsselstars met slechts 7-9. Een goed resultaat ge zien de eerste wedstrijd. Overzicht Door het gelijke spel van Heeten tegen D.S.C. heeft opnieuw een van de achtervolgers van Holten een punt verloren. De voorsprong van Holten bedraagt nu 6 punten op Heeten en Schalkhaar en 7 op Z.A.C. en D.S.C., waarvan de eerste nog 1 wedstrijd moet spelen. Hol ten speelt zondag tegen no. 7 V. K. geen gemakkelijke wedstrijd, maar winst moet zeker te halen zijn. Holten-V K (in Twello) om 15.55. Vertrek vanaf 't Mossink om 14.45. In de kerstvakantie werd op 2 fronten door diverse schoolteams sportief gestreden. In Lelystad wist het schoolteam op 23 december be slag te leggen op een 3e plaats bij het Nederlands Kampioenschap badminton voor schoolteams. Het team bestond uit Ivonne Hanen- burg, Diana Stegink, Jan Erik Janssen, Hans ten Dam. Op 2 en 3 januari werd er in de sporthal 't Mossink te Holten ge hockeyd door resp. leerlingen gebo ren in 1970 of later en leerlingen ge boren in 1966 of later. Uitslag jeugd schoolteams: Jongens 1 S. G. Eras mus; 2 R. S. G. -Lochem, 3 S. G. Holten, 4 S. G. De Bouwmeester. Meisjes 1S. G. Erasmus, 2 S. G. Hol ten, 3 S. G. De Bouwmeester, 4 RSG-Lochem. Uitslag oudste schoolteams: Jongens 1 Jacobus College, 2 s. g. Holten, 3 Liemers College, 4. Gem. S. G. Doetinchem. Meisjes 1 Thorbecke S. G., 2. Lie mers College, 3 S. G. Holten, 4. Gem. S. G. Doetinchem. Het tafeltennistoemooi om het kam pioenschap van Holten, dat zaterdag werd gehouden in sporthal 't Mos sink, heeft een aantal verrassingen opgeleverd. Zo wist bij de dames Wilma Wolf in de kruisfinale de ervaren Erika Zuurveld te verslaan. Bij de heren recreanten werd de winnaar van vorig jaar, Kees Brus- see al in de tweede ronde uitgescha keld. Holtens kampioen werd Ro bert Klein Wassink. Arjan Hakkert werd kampioen bij de competitie spelers. Evenals vorig jaar werd het kam pioenschap afgewerkt in verschillen de klassen. De dames werden inge deeld in een vier en een vijfkamp, met als uiteindelijke winnaar Wilma Wolf. Jannie Wolters werd hier der de. Bij de heren recreanten werd naast de gedoodverfde kampioen Kees Brussee, ook de altijd sterk spelende Karei Jol al in de eerste ronde uitgeschakeld. In de finale versloeg Robert Klein Wassink de goed spelende Chris Schoonenberg. Derde werden Erwin Stukker en Erik Hoving. Harry Rensen werd winnaar van de verliezersronde. De finale van de zeskamp bij de competitiespelers werd een span nende aangelegenheid tussen Martin Kerkdijk en Aijan Hakkert die door Aijan na een uitputtende slag werd gewonnen. Nico Valk veroverde de derde plaats. Het senioren dubbel recreanten was voor Nico Valk en Arjan Stukker. Goede tweede wer den Rien en Ron en derde, evenals vorig jaar, Chris en Henk Hendriks. Jeugd Bij de A-jeugd tot en met twaalf jaar werd de beker voor de tweede keer gewonnen door Jeroen Hendriks. Herbert Beldman werd tweede en Nanco Stevens wist de derde plaats te behalen. Bij de B-jeugd van der tien tot en met zeventien jaar werd de eer opgeëist door Stefan Trentel- man, met op de tweede plaats Teunis Rensen. Dennis Damen en Erik Jol deelden de derde plaats. Het jeugd dubbel A- en B-jeugd werd gewonnen door Dennis en Ste fan. Ruben en Jeroen werden twee de en Martijn en Nanco derde. De verliezers ronde van de jeugd werd gewonnen door Erik van Beek. Een spelmoment uit het tafeltennis toemooi om het kampioenschap van Holten. Op maandag 27 januari a.s. zal de eerste vergadering gehouden worden voor het Straatvoetbal toernooi dat dit jaar op 31 mei gespeeld zal worden op sport park 't Vletgoor. Voor de verga dering, die gehouden wordt in de kantine op 't Vletgoor en die om 20.00 uur begint, worden uitge nodigd alle vertegenwoordigers van straten en buurtschappen.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9