Voorbereiding carnaval nu reeds in volle gang „Maak's wat meer van uw kiekjes" oppermachtig Tsaar Pukkie wint oudej aars toernooi s.v* Holten jeugd Holtense atleten Fienpreuvers vieren eigen Holtense versie HOITENS NIEUWSBLAD Sauna Filmmiddag Duidelijke overwinning Mintonette Lezen en schrijven Bijdrage van 1-2*3 actie Kruiswerk goed besteed VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD SPORTCOMMISSIE Succes voor Fridrichs en Torn-Broers Verkiezing van de leden van de ge meenteraad KANDIDAATSTELLING Lezing postzegelclub DONDERDAG 9 JANUARI 1986- Hierdoor dingen de Fienpreuvers op vrijdag 24 januari mee naar de titel Carnavalskraker van Oost-Neder land en werd haar lied: „Gen ja mevrouw, gen nee men'e'e", samen met de overige finalesongs op een speciale l.p. opgenomen. De lang speelplaat is te bestellen bij de hof- barhouders Brands, Jansen en Maats, en Foto Ten Velde en Speel goed van de Maat. Op 12 januari wordt de plaat in zijn geheel uitge zonden in het programma Bakje Troost. Prinsenbal. Op de zaterdagen 18 en 25 januari wordt bij resp. het Bónte Paard en De Foppe het vermaarde Prinsenbal gehouden met artiesten uit het eigen Keunedarp. Bekende namen.als Gait Het computértijdperk heeft ook bij het Holtens Nieuwsblad zijn intrede gedaan. Vrijwel alle tekst zal in de toekomst verwerkt wor den met behulp van het vierkan te groene scherm. Ongelukkig genoeg gaan dit soort verande ringen vaak gepaard met kinder ziektes. Sauna-eigenaar Ton van Well kan daarvan meepraten. Niet al leen verdween zijn aankondiging voor het open huis, afgelopen weekend, in het grote computer systeem, ook zijn ingezonden brief omtrent het saunagebeuren in de Kleine Keizer werd ver minkt afgedrukt in de krant. Wij bieden hem daarvoor onze wel gemeende verontschuldigingen aan. In de eerste alinea van de inge zonden brief stelt Van Well dat hij geen voorstander is van een discussie in de media. Verder moet halverwege de brief gele zen worden dat burgemeester Van Rappard officieel de opening heeft verricht van de Kleine Kei zer. Aan het slot van de brief ont breekt vrijwel een gehele zin. Gelezen moet worden: „Wij blij ven evenwel onverstoorbaar onze eigen standaard voeren; dus nodigen wij reeds nu de bur gemeester van Holten uit het zwembad straks te openen. Wat daarbij de officiële handeling zal zijn, laat ik nog even als verras sing in het midden". Was gete kend drs. A.L.M. van Well. en Wilm, Bets en Derk, Teun Deijk, Johan Nikkels, Erik Rensen, de Fien- bloazers en de dansgroep Skip zijn weer Van de partij en staan borg voor amusement van hoog niveau. Nieuw is dit jaar het optreden van een nieuw en pas gevormd vrouwe lijke duo, waarvan de organisatoren hoge verwachtingen hebben, en de groep „The Pampers", waarover de organisatoren alleen maar kwijt wil len dat het-„heel bijzonder wordt". De belangstelling voor het Holtense Prinsenbal wordt met de jaren gror 'ter, zodat het aanbevelenswaardig is, zo snel mogelijk een entreebewijs te bemachtigen -bij de bekende adressen. Optocht Ter voorbereiding van de grote car navalsoptocht zijn al véeT wagen bouwers aan de slag gegaan om ook dit jaar weer iets leuks te brengen. De carnavalsvereniging heeft ge meend strengere eisen te moeten stellen aan de deelnemende wagens en groepen, wat de kwaliteit van de optocht alleen maar ten goede zal komen. De opgave voor deelname aan de optocht' is nóg niet gesloten, al dient men zich wel zo spoedig mo gelijk aan te melden bij Wim Klein Velderman. Speciaal voor de minder-valide jon geren wordt op zaterdag 1 februari een carnavalsmiddag gehouden in manege Snorrewind. Om 15.00 uur komen prins Gert-Jan de eerste en de Raad van Hf het carnavalsfeest opluisteren om er, natuurlijk samen met een aantal artiesten, gezamen lijk met de Keunedarpers en Keune- darpertjers er een fijn feest van te maken. De postduivenvereniging De Berg- vliegers organiseert op zaterdag 11 "januari-'s middags om 13.30 uur in het clubhuis in de Slachthuisstraat een filmmiddag. Er zullen films worden vertoond over het werk van de bond, Nationale vluchten van de Ned. Bond van zaterdagvliegers waarbij de plaatselijke afdeling is aangesloten. Tevens is er verkoop van bonnen jonge duiven. De toen- gang is gratis. Zoals bekend, bestaat in Holten al meer dan tien jaar een bloeiende fotoclub onder de naam Profoto. De leden zijn enthousiaste foto-ama teurs die iets meer uit hun foto's willen halen dan de gewone kiekjes, en.die hun foto's dan ook afdrukken in de clubdoka in 't Paalhuus. Een ieder die ook eens kennis wil maken met het werken in de donke re kamer, en die zijn of haar kennis over fotografie wil vergroten, krijgt daartoe nu de gelegenheid. Met in gang van 6 februari organiseert Pro- foto een fotocursus voor beginners.- Het programma omvat onder andere opnametechnieken (hoe werkt de camera, lenzen, filmgevoeligheid e.d.), zelf een zwart-wit film ontwik kelen, werken in de doka (zelf foto's afdrukken), portretten maken en iets over kleurenfilms. De nadruk bij deze cursus zal liggen op de praktijk. Cursusleider is fotograaf Eef Jansen uit Hellendoorn. De cursus wordt op zeven donder dagavonden gegeven in 't Paalhuus in de clubruimte van Profoto. De data zijn: 6,13 en 27 februari, 6, 20 en 27 maart en 10 april. Natuurlijk moet men de eigen camera meene men, en dat hoeft heus geen „dure,, te zijn. Het cursusgeld bedraagt slechts f. 50, inbegrepen het ver- .bruiksmateriaal. Aanmelding voor deze cursus dient vo'o'r 1 februari te geschieden bij 't Paalhuus, tel 62755 of bij Profoto, p/a Gerrit te Winkeld&urchillstraart 101, tel 63102. Weês er snel bij, er is slechts een beperkt aantal deelne mers mogelijk. Op de Galaavond 1985 van de Fien preuvers was het optreden van de Swalk Sisters een van de hoogte punten. Ook dit jaar zijn ze weer van de partij. Als een raket schieten de volley balheren van Mintonette door de rangschikking omhoog. Tegen mide-middenmotor. Vrivo werd een duidelijke en alleszeggende 3-0 overwinning behaald. Met in de eerste set Paul (onze Leider), Henk (onze Linke) en Jo han (onze Geldbuidel) aan de kant, werd er een tempo ingezet, dat zelfs de oude Jan bijna niet bij kon hou den. Maar staande gehouden door een ijzeren wil èn conditie, ging hij door het spel te verdelen en de aan vallers Anton, Richard, Rik en Ger rit te bedienen. Het blok werd vaak misleid, zodanig zelfs dat zelfs Jan- Herman (de andere set-upper) kon scoren dat het, een lieve lust was De eerste set werd dan ook ver diend met 15-11 gewonnen. In de tweede set werd de zelfde opstel ling gebruikt. Gerrit „spetterde" de ballen tegen de grond en via het blok tegen het plafond! Richard dook de meest vreemde ballen bij na van de grond en Anton groeide steeds meer in de wedstrijd. En zo kon het gebeuren op deze 3e janua: ri dat ook de tweede se&'met over macht (15-9) werd-gewonnen. Dat de derde set nog slechts een formaliteit was, spreekt voor zich. Ook Johan en de wat grieperige Henk werden nog ingezet, maar de basis is op dit moment zo breed, dat iedereen van gelijke kwaliteit be gint te Worden. Met de góed-server- ende Rick in goede vorm werd dus ook deze „hobbel" genomen. Mor gen zijn we vrij, maar volgende week spelen we tegen de koploper, Oni! En u weet, zonder publiek spe len we stukken minder? Of heeft u dat nog nooit gemerkt? Geschat wordt dat 1 tot 4%_ van de Nederlandstalige vol wassenen niet, of niet goed, kan lezen en schrijven. Dit wil zeg gen 100.000 tot 400.000 mensen! De Stichting voor sociaal en cultureel werk voor Holten, ge vestigd in het Paalhuus meent hieraan ook iets te moeten doen* door mensen vanaf 18 ja&r. Vooral doordat de maatschap pij er vanuit gaat dat iedereen kan lezen en schrijven en er veel schriftelijke zaken moeten wor den afgehandeld. Te denken valt bijvoorbeeld aan het finan ciële verkeer, aanmelden als werkzoekende, woningzoeken de, maar ook het lezen van on dertiteling op televisie. Wanneer mensen verandering willen aanbrengen in hun eigen situatie, dan kan het leren lezen en schrijven deze verandering in gang brengen. Bij Het Paalhuus is momen teel een werkgroep gevormd van vrijwilligers, de deelnemers ^al gaan begeleiden, men is van mening' dat de begeleiding in een gemoedelijke sfeer gaat ge beuren en dat onderwerpen worden behandeld afhankelijk van de behoefte van de deelne mers. Dus geen schools gedoe, maar zaken behandelen die voor de cursist van belang zijn. Zijn er binnen uw kennissen-, familie- of cliëntenkring men sen waarvan u denkt dat het al- fabetiseringsprojekt in Holten erg nuttig kan zijn, stelt u hen dan op de hoogte van de moge lijkheden in Holten. De lessen zullen plaatsvinden op de maandagavond, de kosten zul len f 2.- per keer bedragen. Voor dat de deelnemers beginnen zal er eerst een kennismakingsge sprekje plaatsvinden. Voor nader inlichtingen en opgave, kunt u zich in verbin ding stellen met de staf van het Paaljuus, Beusebergerweg 27, telefoon 6 27 55. Zelden hebben de atleten van de S.V. Holten een overmacht ver toond als zondag in de Midwinter cross in Heeten. Daventriaan Meindert Koopman „ploegde" zich het snelst door de sneeuw en de stormachtige wind. Zijn tijd over de 10 kilometer was 34.02 min. Egbert Veneklaas, die bi jna de gehele race in het kiel zog liep van Meindert kwam in de slotfase toch tekort maar z'n tijd van 34.49 min. mocht er zijn en was goed voor de 2e plaats. Egbert toonde op deze 10 km weer duide lijk dat hij aan kracht en snelheid heeft gewonnen. Bertus Stevens pakte een uitste kende 4e plaats in 35.52 min. en ook de voor Daventria uitkomende Ge rard Koopman presteerde met een 7de plaats in 36.23 min. zonder meer goed. Dirk Hoekman had het moeilijk tegen de harde wind in en hij moest met de 3lste plaats in 39.10 min. ge noegen nemen. Henk Aalpol (een naam om te onthouden!) uit de Beuseberg werd 50ste in 40.38 min. Wim Klein Baiting stelde met 42.15 min. teleur en Hendri Markvoort (45.50 min.) en Bennie Ophof (46.50 min.) maakten in hun eigen tempo het karwei af. Op de 6000 meter een glunderende Hans ten Dam in 26.16 min. voor G. Willems in 26.23 min. Ab Koetsier „verkeek" zich ais marathonloper op deze afstand en kwam binnen in 26.46 m. Er namen aan de wedstrijd in totaal 255 lo pers deel. Programma: Zaterdag 11 januari: Veldcross W „Omhoog" in Wierden. (10-5 en 2Vz km). Zondag 12 januari: J.S.C. Prestatie loop, Broekland (10-6 en 3.2 km). 'IêV&êU Registratie naam/aanduiding politieke groeperingen De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Holten maakt bekend, dat in het register, dat voor de komende verkiezing van de leden van de gemeenteraad wordt aangelegd, de namen van de volgende groeperingen en óf aanduidingen daarvan worden in geschreven. 2Door een prima opkomst en een ze.er sportieve strijd werd het goed georganiseerde Oudejaarstoernooi van s.v. Holten, afdeling jeugd weer een uitstekend geslaagde dag. Gespeeld werd in twee poules. Poule 1.Rusland, Turkije, Frankrijk, West Duitsland en Schotland. Poule twee bestond uit: Nederland, Noorwegen, Italië. Brazilië en België. Uit deze twee poules kwamen de vier besten in de finaleronde." Uitwaren Rusland en Turkije uit poule 1-en Nederland en Noorwegen, uit poule twee. Turkije en Noorwegen speelden om de derde en vierde plaats. Dit werd een prima strijd, waaruit de. ploeg van Hassan Melk boer de derde plaats behaalde met een 3-1 overwinning op zOlaf de Noorman. Rusland en Nederland streden daarna om de eerste en tweede plaats. Rusland, onder Tsaar Pukkie won verdiend met 3-0 van Lodeweges. De wisselbeker werd aan de mannen van Tsaar Puk kie overhandigd door Baltus. De pechprijs was voor de meest gepasseerde keeper van het toernooi, Mark Meijerman,«Tenslotte werd er nog de meest uitgedoste leider van het toernooi uitgeroepen en dit werd Hassan Melkboer (Henk Aaftink). De winnaars van het Oudejaarstoernooi van s.v. Holten. Naam van de politieke groepering: Volkspartij voor Vrijheid en Democratie kiesvereniging GEMEENTEBELANG Partij van de Arbeid Christen Democratisch Appèl Aanduiding daarvan: V.V.D. GEMEENTEBELANG P.v.d.A. CDA De voorzitter van het centraal stembureau W.L.F.C. van Rappard Tijdens een jeugdtoernooi in Didam, dat gehouden werd op 21 en 22 december, hebben Frank Fridrichs en Gerben Torn-Broers van de Bad mintonclub Holten goed gepres teerd. In hun enkelspelpoule moch ten beide heren eerst het zoet van een zeer ruime overwinning sma ken, alvorens zij op hun beurt alle hoeken van de baan te zien kregen door toedoen van W. Staman (31-3 tegen Frank) en D. Meijerink (21-2 tegen Gerben). In het dubbelspel viel er meer eer te behalen voor het Holtense tweetal. Knip en Verhey werden met 27-7 opzij gezet en de tweede wedstrijd tegen Krijze en Siffels eindigde in een gelijk spel (12-12). Doordat de Holtenaren een beter puntpngemid- delde hadden dan de laatste tegen standers, gingen zij direct over naar de halve finale vanwege het feit dat zij een „bye" hadden in de kwart fi nale. De halve finale werd gespeeld om twee gewonnen games. Tekenend voor de goede mentaliteit van Ger ben en Frank mag de 15-11 winst in de derde game genoemd worden tegen B. Donker en R.'Delver na een 2-8 achterstand. In de finale bleken W. Born en A. van Heumen iets te sterk te zijn (7-15 en 6-15). Een fraaie beker kon mee naar huis wor den gehomen, maar belangrijker is wellicht nog de wedstrijdervaring die tijdens dit geslaagde toernooi door beide heren ongetwijfeld is op- De openbare vergadering van de Sportcommissie, die gehouden zou worden op 14 januari gaat NIET door. De burgemeester van HOLTEN brengt het volgende ter openbare kennis: 1Op dinsdag 4februari 1986 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad plaatshebben. 2. Op die dag kunnen ter secretarie van de gemeente HOLTEN aan het adres Dorpsstraat 27 bij het daar gevestigde hoofdstembureau van 9.00 tot 17.00 uur lijsten van kandidaten (model G5) worden ingeleverd. 3. De benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model G5) - de verklaringen van bewilliging van de kandidaten in hun kandidaatstel ling (model G12) - de machtigingen tot gebruik van de naam of aanduiding van de politieke groepering (model G2-2). zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling ter secretarie van deze gemeente kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inleve ring van kandidatenlijsten worden ter gemeentesecretarie verstrekt: Holten, 9 januari 1986 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. VAN RAPPARD De Nationale televisie actie 1-2-3 1984/1985, heeft voor de Nationale Kruisvereniging een bedrag van 2,5 Het bestuur van de Holtense post zegelclub H.P.C. organiseert maan dagavond om 19.30 uür in cafe-rest. Vosman een lezing met dia's over een filatelistisch onderwerp. De heer Bakker uit Zwolle zal iets ver tellen en laten zien over postzegels die betrekking hebben op de Ja panse bezetting van het voormali ge Nederlands-Jndië. Tevens is de heer Bakker bereid een cursus(je) algemene filatelie te geven waarin tandingen, druk etc. onder de loupe worden genomen. Bij voldoende belangstelling zal een en ander ge beuren op 4 achtereenvolgende maandagavonden 20 en 27 januari en 3 en 10 februari. Aangezien hier aan voor de club enige extra kosten zijn verbonden heeft het bestuur gemeend een kleine vergoeding van een tientje (inclusief een kopje koffie!) temogen vragen. Ook zij die geen lid zijn van de club kunnen on der dezelfde voorwaarden aan de cursus deelnemen. miljoen gulden opgebracht. Afge- sproken was, dat de baten ten goede zouden komen aan kostbare en duurzame verpleegmaterialen ten behoeve van de plaatselijke uitleen magazijnen. Voor het werkgebied van de Stichting Kruiswerk Zuid west-Overijssel is dat bedrag f. 18.490,70, gebaseerd op het inwo nertal in het werkgebied. De Stichting Kruiswerk Zuidwest Overijssel heeft getracht dit bedrag zo goed mogelijk te besteden en deze gelden aan te wenden voor verplegingsartikelen, die steeds meer noodzakelijk zijn in het kader van een goede thuisverpleging oi reactivering bij korte of langdurige invaliditeit. De artikelen zijn inmid dels aangeschaft en in gebruik geno men, zoals vier stuks hoog/laag ledi kanten met bedheffers en overtrek ken, vier celfex D matrassen, vier luchtkompressen en vier luchtma trassen. Alle hulpmiddelen kunnen voor een bepaalde periode aan de le den worden uitgeleend. KN1PTIP Foto's van een zonsondergang zijn goed mogelijk wanneer het zonlicht zo zwak is dat u zelf ook met het '7; blote oog in öe zon kunt kijken. JjB Dit jaar valt carnaval erg vroeg. In het weekeinde van 8 en 9 februari wordt bijna overal in Nederland carnaval gevierd; zo ook in Holten. De carnavalsvereniging De Fien preuvers verzorgen de Hol tense versie: een oer-gezellig feest van en voor de bevol king van het Keunedarp. Voordat het carnavalsfeest echter losbarst, valt er al heel wat te beleven dat de aan dacht waard is. Zoals wij vorige week reeds mee deelden, stuurde de carnavalsvere niging voor het eerst in haar acht tienjarig bestaan haar jaarlijkse car navalskraker op naar Radio Oost. Uit de ongeveer 90 inzendingen werd het lied van de Keunedarper vertegenwoordigers uitverkozen tot een van de twaalf beste.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7