Muziekvereniging huldigt trouwe leden „Bevolking betrekken bij verkeersveiligheid" van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Uit het politierapport Veilig Verkeer Holten laat van zich horen Bibliotheek Musky Morgendienst Herv. Kerk Rectificatie Verloren en gevonden 1 Heeft u voor uw vacantie uw ski's al gereserveerd. Jöonk ARTS: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dienst 9-16 jan. Zr. T. Kamp huis, tel. 05700-1 24 25. Spreek uur wijkverpleegkundige, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tistenspreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS: J. A. Groot, Aaltinksweg 6, tel. 05483-6 28 84. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTSEN: W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. S. Minnema, Dorps- str. 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD. OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag Vm vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuige lingenbureau: Gaarden straat 19, op afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. ENERGIEBEDRIJF: Storing eletriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55, na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Openingstijden bibliotheek Holten: Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.00 uur, woensdag 09.30-12.30 eri 14.00-17.30 uur. Rorinkstraat 3, tel. 05483-6 24 87. Gevonden: een sleutel no. 818; twee bromfietshelmen zwart en wit merk Nolan; een witte par kiet; twee sleutels aan ring; een blauwe rechter want; bruin sleutelétui met vier sleutels; een slee; een zwarte kat; een hond (Drentse patrijs). Verloren: een giropasje No. 655625; een bruine leren tas met o.a een portefeuille, cheques, rij bewijs e.d.; een herenhorloge merk Pulsar; een sleutelbos met auto- en huissleutel; vier Dat- sunsleutels in zwart étui; twee stamkaarten van de O AD: een bruine portemonnaie met op schrift „De Wippert"; zwarte ny lon want; donkerblauwe want: zwart hondje (groot soort spa niel). Voorzitter Johan Meijer spelt Henk Koopman de zilveren speld op. Naast hem de overige jubilarissen. Tijdens een zeer druk bezochte nieuwjaarsreceptie van de Holtense Muziekvereniging, die op vrijdag 3 januari werd gehouden in zaal Vos man, werd een zestal trouwe leden gehuldigd. Bert Wierbos, Ema van Beek, Gerrit Richterink, Henk Ste- merdink en Bemhard Oenema kre gen de versierselen voor twaalf en een halfjaar lidmaatschap opgespeld door voorzitter Johan Meijer. Good old Henk Koopman kreeg zilver op gespeld wegens zijn vijftig jarig jubi leum als muzikant. De nieuwjaarsreceptie werd als van ouds georganiseered door de sup portersvereniging van HMV. Voor zitter J. Schuppert was verheugd dat er weer zoveel HMV'ers aanwezig waren en wenste dat het voor een ieder zowel persoonlijk als in het muzikale vlak een goed 1986 mag worden. Voor de vijfde maal in suc cessie was de leiding van de spelle tjes in handen van Arie Ongena die als dank daarvoor een fles met geest rijke inhoud ontving. Voorzitter Johan Meijer van HMV keek in zijn nieuwjaarstoespraak te- - rug op het afgelopen jubleumjaar dat I CCA 1 muzikaal zo succesvol is verlopen. W-v/ AA*, Geheel op rijm zette hij Henk Koop man extra in het zonnetje als dank voor zijn inzet en trouw aan de vereniging. Zoals bekend is Henk Koopman een van de oprichters van de Holtense Muziekvereniging na het samengaan met de muziekvere niging Excelsior. Op veler verzoek zullen we met ingang van heden de openingstij den van de openbare bibliotheek in Holten opnemen in de wekelijkse berichtgeving. U vindt de tijden on der de Medische, en andere diens ten van openbaay belang in Holten. Zondag 12 januari organiseren de vrijwilligers van Musky weer een disco. Alle Holtense jongeren in de leeftijd van twaalf tot en met vijftien jaar zijn vanaf 14.30 uur welkom in de Kapschure. De entree is 'e'en gulden en daar voor kun je de hele middag swingen op het top 40 werk. Voor inlichtin gen tel. 62755. 30 december: In een caravan op een camping v/erd ingebroken. Eén der ramen werd vernield. Er werd ech ter niets vermist. Langs het spoor werd een brisant- granaat gevonden. De explosieve nopruimingsdienst zal het projec tiel onschadelijk maken. 31 december: uit een bestelauto die stond geparkeerd op de Borkeld, werd een radio ontvreemd. Hoe men binnengekomen is, is niet ge heel duidelijk geworden, want er waren geen braaksporen. 1 januari: Door de gladheid botste op de Rijssenseweg een auto tegen een lantaarnpaal. Er was alleen materiële schade. Door vuurwerk werd een raam van de Edah vernield, waardoor het alarm overging. Ongeveer gelijktij dig moest de sigarettenautomaat van Van der Maat het ontgelden. Schade ongeveer f 700.- De pakjes sigaretten lagen voor het grijpen en werden voor een gedeelte meegeno men. In de loop van de week kon de politie de daders achterhalen. Zij waren nog in het bezit van enkele tientallen pakjes. In de Nagelhout straat werd een lantaarnpaal ver nield. Tevens moesten vooral op haar ongeveer 25 brievenbussen het ontgelden doordat de de „lieve" jeugd er vuurwerk ingooide. De meeste boosdoeners kónden door de politie worden achterhaald en draaien uiteraard voor de kosten op. Verder werden er nog vernielin gen gepleegd aan auto's in de Chru- chillstraat en Kenemansstraat, werden er ruiten vernield in het schoollokaaltje aan de Klompsteeg en de school 't Kompas op de Kol, terwijl daar tevens een betonmolen het moest ontgelden. Wat de politie in de nacht van Oud op Nieuw voor al opviel dat zeer jeugdige perso nen (12 k 13 jaar) tot diep in de nacht nog over straat zwierven. Dat sommige ouders hun verant woordelijkheden ten opzichte van hun kinderen wat hebben onder schat is deze nacht wel gebleken. Op Nieuwjaarsnacht ontstond er brand in een kelder van hotel het Lósse Hoes. De oorzaak was ver moedelijk een wasdroger die niet meer goed functioneerde. De Hol tense brandweer had de zaak onder Vrijwel niemand denkt er bij na waarom hij stopt bij een rood stop licht en verder rijdt als het licht op groen springt. Automatisch geven we richting aan als we rechts om de bocht om gaan, en als we heel keurig zijn steken we zelfs op de fiets onze hand uit. Moeders leren hun kleuters bij de eerste stapjes op straat goed uit te kijken naar links en rechts en dan weer naar links, voordat het kind aan de hand van moeder de straat over gaat, en geen mens haalt het in zijn hoofd om aan de linker kant van de weg te rijden, terwijl dat in landen als Engeland, India en Australië de gewoonste zaak van de wereld is. Anders ligt dat voor de le den van de vereniging Veilig Ver keer Nederland, die de verkeersvei ligheid tot hun hoofdoel hebben ge maakt. Ook Holten kent een afdeling van Veilig Verkeer Nederland die op kleine, lokale schaal zich bezighoudt met de verkeersveiligheid en alles wat daar mee te maken heeft. Het bestuur bestaat uit de heren Van Engbrink (voorzitter), Van Eijk (se-_ cretaris), Blokvoort (penningmees ter) erfde leden mevrouw Koopman en de heren Bleuming, Schooien, Ebrecht en en Willems. De vereniging kent ook leden, al is het aantal de laatste jaren door aller lei redenen flink gedaald. „Daar hebben wij zelf een beetje schuld aan", verklaart voorzitter Van Eng brink. „Wij hebben ons de laatste ja ren te weinig laten horen buiten de gebruikelijke activiteiten om, zoals de jaarlijkse banden- en verlichtings keuring aan het begin van de herfst of de tester tijdens de boeldag van HMV. Wij zijn vast van plan daar het komende jaar verandering in te brengen". Als eerste activiteit staat op het pro gramma de Veilig Verkeerskwis die dit jaar op maandag 3 februari al wordt gehouden in zaal Vosman. Hoewel over de deelname aan dit jaarlijks gebeuren niet valt te klagen, wil het bestuur de verkeerskwis wat attractiever maken door in de pauze een bekende regionale artiest te la ten optreden. Welke, was bij het ter perse gaan van dit bericht nog niet bekend. „De kwis is niet alleen een leerzaam gebeuren voor de deelnemers, maar ook voor de toeschouwers, aldus Bart van Eijk. Als Rijkspolitieman weet hij uit eigen ervaring dat het soms maar droevig gesteld is met de kennis van de verkeersregels. Opvoeding De vereniging Veilig Verkeer richt zich niet alleen op volwassenen. Door het jaarlijkse verkeersexamen voor de groepen zeven (de vroegere vijfde klas, red.) van de Holtense lagere scholen draagt zij haar steen tje bij aan de verkeersopvoeding. Voorzitter Van Engbrink: „In een groot aantal gemeenten is het jaar lijkse verkeersexamen afgeschaft. controle zodat de schade gering was. 3 januari: Door de gladheid botsten op de Pastoriestraat twee perso nenauto's tegen elkaar. Ook hier alleen maar materiële schade. De gladheid veroorzaakte ook enkele glijpartijen op de Toeristenweg. Bij de Diepe Hel geraakte een auto van de weg, die zodanig werd bescha digd dat die moest worden wegge sleept. Bij picknickplaats geraakte een VW Bus in de berm die door een landbouwer met zijn trekker weer op de weg werd geholpen. Bij de dagcamping botste een auto tegen een boom. Ook deze auto moest worden afgesleept. Op de A1 ter hoogte van het tank station Texaco stak een hond plot seling de weg over en kwam zo doende tegen een auto. De auto liep schade op, doch het dier dat toch wel gewond moet zijn, was in geen wegen of velden te bekennen. Het betreft hier vermoedelijk een hond van het „merk" Dalmatiër (kren- tenhond). Mochten er lezers zijn die hierover inlichtingen kunnen ver schaffen dan graag even een tele foontje naar de politie van Holten. In de nacht van 3 op 4 januari werden er twee fietsen ontvreemd bij café Maats. 5 januari: Op de Holterberg kwam een wat oudere man met zijn skies zo ongelukkig te vallen dat hij per ambulance moest worden afge voerd naar een ziekenhuis te De venter. De juiste aard van het letsel is bij de politie niet bekend. Door de gladheid botste op de La- renseweg ter hoogte van Broek- maat een bus tegen een tegemoet komende personenauto. Ook hier alleen maar materiële schade. Door oplettendheid van één van onze medeburgers, die meende drie verdachte figuren te hebben zien lopen, kon de politie drie broers uit Zwolle in de kraag pakken. Het bleek in zoverre een goede vangst te zijn dat men hier ter maken had met personen die het gehele Wet boek van Strafrecht al hadden doorlopen. Door de attentheid wer den zeker diverse inbraken voorko men. De politie moest ze overigens wel laten lopen omdat ze nog niets daadwerkelijks hadden gedaan. Wel werd er voor gezorgd dat ze met de trein „de benen" namen. Omdat ze hier geen succes hadden bleek in de loop van de volgende dag dat deze dezelfde personen wel op pad waren geweest o.a. in Apeldoorn, waar ze echter door de politie op heterdaad konden worden betrapt. Dat de politie van Holten best ge lukkig was met het betreffende te lefoontje behoeft verder geen be toog. Deels uit gebrek aan voldoende vrij willigers tijdens het praktijkexamen, deels omdat men er geen grote prio riteit meer aan geeft. Wij zijn van mening dat op zo'n dag een kind ex tra zijn best doet. Dat is wellicht een malig, maar er blijft altijd wat van hangen. We kunnen het examen echter alleen voortzetten als we de beschikking houden over voldoende vrijwilligers". Daarnaast wordt door WN Holten jaarlijks een fietsenkeuring gehou den voor de lagere schooljeugd. Hoewel dat op vrijwillige basis ge schiedt, wordt er veel gebruik van gemaakt. Er zijn zelfs onderhande lingen gaande om de fietsenkeuring uit te breiden tot de eerste klassen van de scholengemeenschap De Marke. Adviseren Naast de activering van de bevol king door een betere presentatie, wil de vereniging Veilig Verkeer de be volking ook op bestuurlijk gebied meer betrekken bij de verkeersvei ligheid in het dorp. „Wat we missen in Holten, is een verkeersadvies- commissie", is de stellige overtui ging van het bestuur. „In het verleden hebben wij dat al wel eens aangekaart bij het gemeen tebestuur. Toen was men niet te vinden voor een adviserende ver- keerscommissie, maar wij denken dat de tijd er nu rijp voor is. De bur ger is mondiger geworden, maar loopt nog steeds niet gauw naar het gemeentehuis om de ambtenaren daar te attenderen op verkeerspro blemen". „Door de instelling van een onaf hankelijke verkeersadviescommis- sie, wordt de drempel verlaagd. Wij denken dat daarmee de verkeersvei ligheid in het dorp wordt gediend. Het is niet onze bedoeling op de stoel van de gemeentebestuurders te gaan zitten, maar wij willen als het even kan graag meepraten als het gaat om verkeerszaken". Verhuur van: ski's schoenen imperials ski-box B&S INTER ■IT SPORT Veilig Verkeer Nederland, afdeling Holten: meepraten als het gaat om verkeerszaken. Aanstaande zondag 12 december zal de morgendienst in de Ned. Herv. Kerk aanvangen om half elf. In deze dienst zal de Heilige Doop worden bediend aan enige kinde ren. Verder is er, evenals in de zomer maanden kindemevendienst. De kinderen van de oudste klas van de zondagsschool Holten zullen in deze dienst aanwezig zijn en deel nemen aan de kindemevendienst. In het Holtens Nieuwsblad van donderdag 2 januari werd abusie velijk vermeld dat aan de Volks- kerstzangavond medewerking werd verleend door het R.K. Koor uit Nieuw-Heeten. Dit kleine koor dat op zeer ver dienstelijke wijze zong o.l.v. Anne ke van Deelen is een Holtens Koor dat geregeld haar medewerking verleend aan de R.K. diensten ge bouw "Irene". Nieuwe leden zijn heel hartelijk welkom! NED. HERV. KERK: 10.30 uur: ds. R. Visser, bed. Hei lige Doop. 19.00 uur: ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Inwen dige zending. Oppasdienst: Mevr. IJmker-Blokzijl en Mar- greet Veldman. Diensenplas: Woensdag 15 jan. 19.30 u. ds. L. de Vrijer. 10.00 uur: Jongeren- dienst in gebouw „Irene". GEREF. KERK: 8.30 u. en 10.30 u. (Viering Heilig Avondmaal) en 15.00 u. (Nabe trachting) ds. M. Berg. Oppas dienst: Mevr. Aanstoot-Stam, mevr. Beldman-Aanstoot. Lian- ne v.d. Zwaag. Karin Bosschers en Loes Dijkink. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis m gebouw „Irene". DIJKERHOEK: 10.00 uur: ds. W. Vons. Uitgangs- coll. Inwendige zending. OKKENBROEK: 10.00 u. Ds. G. Bouman. Bevesti ging ambtsdragers. Jitgangs- coll. voor Ned. Bijbelgenoot schap. NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 uur zondag: 8.00 u. en 10.00 uur. Geboren: Gerrit Hendri Jos z.v. W. F. Steegink en G. H. J. Boode, Jenny Sara d.v. H. P. N. Masela en J. H. Stam, Gerdien d.v. L. J. Aaftink en G. A. Slui ter, Gerdian Egbert Janne z.v. H. J. Baltus en D. H. Luggen- horst (geb. te Deventer); Carin Albertine Gerdi d.v. W. M. Nij- land en F. A. G. Jansen (geb. te Deventer). Ondertrouwd: J. Dangremond 33 j. en J, J, Bronsvoort 25 j; E. Geerdink 26 jDiepenheim en Z. Schuiterd 30 j. Overleden: J. Veneklaas Slots- Landuwer 62 j.. D. J. Romeijn81 j.; W. Aaftink 87 j. (overl. te De venter). Vrijdag 10 januari: 20.00 uur: Motorsportfilmavond MAC „De Holterberg" in zaal „Vosman". 19.30 uur zaal Irene: jubileum OCH. Zaterdag 11 januari: 13.30 uur: Filmmiddag P.V. „De Bergvliegers" in clubgebouw in de Slachthuisstraat. 21.00 uur: De Schure, theater voorstelling Jesse James. Maandag 13 januari: 19.30 uur: Clubavond Holtense Postzegelclub in café-rest. „Vos man". Lezing met dia's door de heer Bakker te Zwolle over post zegels die betrekking hebben op de Japanse bezetting van het voormalig Ned. Indië. Dinsdag 14 januari 13.30 uur: Bedrijfsvoorlichting in zaal Vosman. Inleiding: Mes toverschotten. 14.30 uur: Bijeenkomst Bejaar densociëteit Holten in De Kan delaar. Vrijdag 17 januari: 20.00 uur: Derde Klaveijasa- vond S.V. Holten in clubhuis „Meermanskamp". Zaterdag 18 januari: 20.00 uur: Prinsenbal Fienpreu- vers in „Het Bonte Paard". Maandag 21 januari: 19.00-21.00 uur: Uitgifte visver gunningen 1986 HSV „De Riet voorn" in café Tonny Brands. Donderdag 23 januari: 20.00 uur: Feestelijke herden king 35-jarig bestaan Chr. Plat telandsvrouwen Bond afd. Hol ten in „De Kandelaar". Vrijdag 24 januari: 19.30 uur: „Voorspeelavond" van alle jeugdleden HMV de grote zaal van café-rest. „De Biester". Zaterdag 25 januari: 20.00 uur: Prinsenbal „Fien- preuvers" in zaal „De Poppe". Maandag 27 januari: 20.00 uur: Vergadering met afge vaardigden van verenigingen i.v.m. organiseren „Straten- voetbaltoumooi '86" in club huis „Blauw Wit" sportpark Vletgoor. Zaterdag 1 februari: 15.00 uur: In samenwerking met de Stichting Paardrijden Ge handicapten een feestmiddag speciaal voor de minder-valide Keunedarp(ers)ertjes in mane ge „Snorrewind". TOYOTAI Schuppert GARAGE SCHUPPERTB.V. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 tel. 05483-6 13 63

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3