Veel nieuws op tiende caravanbeurs in Borne ESHUIS Voor jong en oud volop activiteit in het Paalhuus Hengelseizoen weer geopend Eerste-helft van schaakcompetitie is achter de rug Holtenaar wint eerste prijs in kunstverloting T rekker-trekken in de IJsselhal KSSiSS n OLM stuurt ijlbrief HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 9 JANUARI 1986 De Stichting Sociaal Cultureel werk heeft voor het nieuwe jaar weer een uitgebreid activiteiten programma op poten gezet, zowel voor kinderen als volwassenen. Voor de kinderen gaat op 3 febru ari van 16.00 tot 17.00 uur in het Kolnus de cursus knuffeldieren van start. Van allerlei materialen mag men zijn eigen levensechte knuffel beest maken. De kosten bedragen f25.- voor ongeveer tien lessen. Wanneer men in de leeftijd van ne gen tot 13 jaar is kan men zich opge ven bij het Paalhuus. Vanaf 25 fe bruari kan de jeugd zich heerlijk uitleven in de rol van prins, heks, politieagent of boef in het Paal huus De kosten voorde lessen Spel en Toneel zijn tien gulden. Voor tien lessen van 16.00 tot 17.15 uur. Ook de timmerclub gaat weer van start en wel op dinsdag 21 janu ari in het Paalhuus van 16.00 tot 17.15 uur. Het worden acht lessen waarin iets moois gemaakt kan Het nieuwe visseizoen is al weer geopend. Wie dit leest en naar bui ten kijkt zal dan met zijn hoofd schudden. Toch is het dit jaar voor het eerst dat het visseizoen begint op 1 januari. De officiële visakte loopt nu van 1 januari t/m 31 de cember en is verkrijgbaar op het postkantoor. Ook nieuw is dat er nu één sportvisakte is, kosten 11 gulden, waarmee met 2 hengels ge vist mag worden. Wie nog geen 15 jaar is, hoeft niet zo'n akte te heb ben, wel moet men lid zijn van een hengelsportvereniging om te kun nen vissen, omdat de verenigingen het water pachten en beheren. HSV „De Rietvoorn" Holten - Markelo begint het seizoen met een vernieuwd Beusebergermeer. De voorste oever is afgegraven en op nieuw ingericht en er is een duiker gemaakt, zodat het waterpeil nu beheerst kan worden. Het afgelo penjaar is er zeer goed gevangen in „Cats", wat lang niet overal het ge val was. Vele vissers klaagden dat het een slecht seizoen was. Hopen- lijk wordt het dit jaar beter. Op 21 januari a.s. kan men weer de ver gunning halen, 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur bij café Tonny Brands en in Markelo op 23 januari bij café Smit. Verder wordt er op 25 april een grandioze hengelsportavond gehouden bij café rest. „Vosman", waarbij de Ned. kampioen en be kende auteur Jan Aben een lezing zal verzorgen. Tevens is er een show van hengelsportmateriaal welke ook zaterdag de 26ste nog geopend zal zijn. Een goed vooruitzicht voor de leden van de dit jaar 40 jaar oude vereniging „De Rietvoorn", maar zo als al gezegd, voorlopig met dit weer zit alleen nog de echte henge laar aan het water. worden naar eigen wens. De kosten bedragen f 35.-. Geheel nieuw is het werken met brooddeeg in het Paalhuus op don derdag van 16.00 tot 17.00 uur. De kosten bedragen f 10.- voor zes les sen. Na een korte winterstop zal de huifkar woensdag 26 februari weer langs de scholen rijden voor alle kinderen van zes tot en met twaalf jaar om te komen striptekenen bij de kindersoos Kwiebus. De kosten, hiervoor zijn twee gulden van 14.00 tot 15.30 uur in het Paalhuus. Door het overweldigende succes van de Meidengroep is er woensdag 8 januari de tweede meidengroep van start van start, gegaan voor meisjes van negen tot dertien jaar. Begonnen werd met een grote nieuwjaarsinstuif, maar ook nu is er nog plaats genoeg. De kosten be dragen 1.50 per keer. Voor opgave en inlichtingen kan men terecht bij het Paalhuus, Beusebergerweg 27, tel. 6 27 55. Volwassenen Ook de volwassenen komen weer rijkelijk aan hun trekken. Dinsdag avond 14 januari gaan er weer drie groepen yoga van start in het Kol nus onder leiding van Theo de Gans. De cursus koken voor man nen begint op maandagavond 10 fe bruari en staat onder leiding van Herma Flierman. De cursus wordt gehouden in de Scholengemeen schap De Marke. De kosten bedra gen f95.- voor zes lessen inclusief ingrediënten. Helaas is de cursus bloemschik ken voor beginners alweer volge- Koken voor mannen al jaren een succes. boekt, maar op het bloemschikken voor gevorderden zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus start op woensdagavond 15 januari. De kos ten bedragen f 55.- voor acht lessen onder leiding van J. van Ulsen. Voor de laatste keer dit seizoen wordt de gitaargroep voor jongeren gehouden op donderdagavond van 18.30-19.30 uur in het Paalhuus on der leiding van Herman Gazan. Eerste avond is op 6 februari. De kosten bedragen f25.- voor negen lessen. Maandagavond 3 februari wordt een begin gemaakt met de cursus Nederlands „ophalen" onder lei ding van de heer Hoefman. De kos ten bedragen f 40.- oor zes lessen. De lestijden zijn van 19.30 tot 21.00 uur. In de Scholengemeenschap gaat weer twee beginnersgroepen Com- puterkunde van start op dinsdag avond van 18.30 tot 20.00 uur en van 20.15 tot 21.45 uur. Cursusleider is A. Hakkert. De eerste les is op dins dag 18 februari. De kosten bedra gen f 50.- voor vijf lessen. Onder leiding van Eef Jansen wordt op de donderdagavond van 19.30 tot 22.00 uur een fotocursus gegeven. De eerste les is op 6 febru ari. Voor zeven lessen betaalt u f50.-. De cursus „vakantie" Frans op de dinsdagavond is reeds volge boekt. Inlichtingen bij het ver trouwde adres: Beuseberger weg 27, tel. 6 27 55. BORNE - De Vereniging Twent se Caravanbedrijven opent het nieuwe jaar met de traditionele caravanbeurs in de Evenementen- beurs in Borne, dat gebeurt van 11 tot en met 19 januari. Dat betekent dat Borne gehouden wordt voor de jaarlijkse Camping Caravan Rai in Amsterdam. De deelnemers to nen in Bome hun nieuwste model len. Ieder jaar blijkt deze tentoon stelling weer duizenden belang stellenden te trekken. Caravannen is een vrijetijdsbe steding die nog jaarlijks toeneemt- .Vanwege de langere vacanties komt de caravan meer en meer in de belangstelling te staan. De tien leden van de vereniging, negen die caravans, vouwwagens, etcetera tonen en één, die een stand heeft met accessoires, kleden de grote Evenementenhal in Bome weet» sfeervol aan. Apart is er nog een deelnemer, die uitsluitend een ei gen camper tentoonstelt. De hal heeft een uitbreiding on dergaan en de twee kassa's staan nu in een prachtige entree van on geveer 300 vierkante meter. Dit keer wordt deze nieuwbouw ge bruikt om stands in te richten, die indirect met het caravannen te maken hebben en die een winter- sport-caravanreis gaan propage ren. De Vereniging Twentse Cara vanbedrijven gaat in samenwer king met de Verkehrsverein Zwie- sel en de daar aanwezige Azur- camping en Auto-Caravanjoumaal een krokusvakantie-caravanreis op 'poten' zetten. Alle informatie wordt daar gegeven en inschrijven op de beurs in Bome is mogelijk. Op zaterdag 11, zondag 12 en het weekeinde daarop is de beurs ge opend van 's morgens 10 tot 's mid dags 5 uur. De gehele week daartus sen, van maandag tot en met vrij dag van 's avonds 7 tot 10 uur. De deelnemers zijn: BTC Cara vans uit Enschede, Caravancentra le Oost-Nederland, uit Enschede en Boeve Caravans. Uit Haaksbergen twee bedrijven en wel Caravan Die- pemaat en Henk Pen Caravans, uit Almelo All Caravans en Schipper Caravan Import. Twee Hengelose bedrijven geven ook acte de pré- sence en wel Jan Krul Caravans en Oswi Veltink uit Nijverdal is even eens present en garagebedrijf Jan Scholten toont evenals vorig jaar een fraaie zelfgebouwde camper. Veel merken zijn vertegenwoor digd en dat betekent een zeer goed overzicht van hetgeen op de cara- vanmarkt geproduceerd wordt Daarnaast tonen de deelnemers, voortenten, etcetera. Ten overvloe de nog even, dat de Evenementen hal een grote parkeerruimte heeft. Tijdens de onlangs gehouden jaarlijkse verloting van opdracht schilderijen was de heer J. F. Sijt- sema zo gelukkig de eerste prijs te winnen. De jaarlijkse kunstverloting is dertig jpar geleden opgezet door wijlen dökter Nagelhout. De prijs per lot is f2.50 met een minimum afname van vier loten, waarbij men zich abonneert op het aantal loten dat men wenst. De trekking vindt altijd plaats halverwege december en de prijzen lopen uiteen van f 400.- tot f 1000.-. Het aantal prijzen hangt af van het aantal verkochte loten. De jaarlijkse verloting is een mooie gelegenheid voor liefhebbers van kunst naar eigen keuze een op dracht te geven aan een kunste naar of iets te kopen bij een kunste naar, op een tentoonstelling of in een galerie. Het comité dat deze verloting verzorgt bestaat uit: J. van Heel, Den Haag, prof. Otto B. de Kat, hoogleraar aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam, ds. mr. M. B. Kolff-Vos te Naarden, C. H. Hak, arts te Utrecht, voorzitter van de Nederlandse Ver eniging van Artsen-Automobilis ten, J. Webbink, tandarts te Rijs- sen, mevrouw J. W. Nagelhout-Klij- zing, Holten, mevrouw R. M. van Couwelaar-van de Ven, Holten, J. G. G. Giesen, dierenarts te Holten. Voor meer informatie en opgave tot deelname kan men zich wenden tot mevrouw J. W. Nagelhout-Klijzing, Pastoriestraat 22, tel. 05483- 6 13 30. De overijsselsche Landbouw Maatschappij is in het geweer ge komen tegen de mcstmaatregelen, die de ministers Braks en Winse- mius hebben aangekondigd. In een ijlbrief aan het Konijklijk Neder lands Landbouw Comité heeft de OLM intussen opgeroepen om stappen tegen de mestplannen te ondernemen. Daarbij wil de land bouworganisatie vooral de leden van de vaste Tweede Kamercom missie van landbouw onder druk zetten. De Kamerleden zullen ih maart een definitief besluit moe ten nemen over de maatregelen, die bedoeld zijn om de mestover schotten in Nederland drastisch te beteugelen. De spelers van de schaakclub Holten hebben in hun onderlinge competitie momenteel 12 van de 24 ronden achter de rug. Twee scha kers gaan duidelijk aan kop: Joep Middelink (met 2044 punten) en Erik Gervedink Nijhuis (met 2025 punten). Ze worden achtervolgd door Dick van der Knaap (met 1646 punten), de huidige clubkampioen Jan Scheperman (met 1565 pun ten), Henk van Beek (met 1506 pun ten), Wim-Kees van Rijssen (met 1447 punten) en anderen. De best geklasseerde jeugdspeler is mo menteel. Gerrit Luggenhorst (met 1068 punten op de 11e plaats). Wat de overige jeugdspelers betreft: Jan-Erik Jansen staat met 777 pun ten op de 16e plaats, Gerard van Calcar met 592 punten op de 21ste plaats en Raymond Koster met 534 punten op de 23ste en voorlaatste plaats. Zoals kon worden verwacht heeft Holten I het in de thuiswedstrijd te gen koploper H.S.C. I (uit Hengelo) niet kunnen bolwerken. Joep Mid delink, Ton van Oijen en Henri ten Brinks kregen een nederlaag te in casseren, Dinant van Beek en Theo van Lindenberg speelden remise en alleen Dick van der Knaap en Phi lip Eijzinga kwamen tot winst. De partij van Erik Gervedink Nijhuis is afgebroken, in het gunstigste val bereikt Erik remise. De uitslag van de wedstrijd Holten I - H.S.C. I wordt dus 3'A - 4'/2 of 3 - 5. Dit jaar zullen voor de vijfde maal de sensationale Indoor Trekker-Trek wedstrijden in de Zwolse IJsselhal plaats vinden en wel op zaterdag 18 januari. Door het in gebruik nemen van de nieuwe hal kan de service aan het publiek worden verbeterd. De grote hangardeuren hoeven nu niet telkens open en dicht te worden gedaan, waardoor de hal beter ver warmd kan worden. Door interna tionale deelname en de mini-pullers komt het publiek goed aan zijn trek ken. De organisatie is er in geslaagd om van de wedstrijd een internationale wedstrijd.te maken. Zo zal de uit Amerika geïmporteerde „Golddig- ger", met daarin een heuse Rolls Roys V-12 vliegtuigmotor met een vermogen van 1500 pk., naar Zwol le komen. Aan de start komen ook de Nederlandse topmachines, zoals de Nederlandse kampioen Popeye uit Berkel Enschot met een Allison vliegtuigmotor van 1400 pk., Black Out uit Zwolle met een D.A.F. die selmotor van ruim 100 pk. en de White Horse uit Uden met een Alli son vliegtuigmotor van ruim 1400 pk. Natuurlijk zal ook de Dombo uit Eemnes van start gaan met een echte straaljagermotor, die bij het starten een hels kabaal maakt en een onge veer anderhalve meter hoge vlam op de uitlaat laat zien. De toegangsprijzen zijn in vergelij king met vorig jaar hetzelfde geble ven: volwassenen f. 15,-; kinderen tot tien jaar, mits onder geleide f. 2,50; kinderen van tien tot zestien jaar f. 7,50. Een passé partout voor beide wedstrijden kost f. 25. joqgtogp3K «¥©9 stort. - f\oo°/°katoe" i. rense piarna van turquo\se tricot Tricot nac bleu W°mode lengte harnpagi1® roiang de voorraad strext - WIERDENSESTRAAT - RIJSSEN

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 13