WËFa F/fl&Q Egbert Veneklaas wint oliebollen cross Volleybaltitel voor team de Bijtjes Ingezonden Jaaragenda HQLTENS NIEUWSBLAD NBvP vierde jubileum Versmalling kruispunt Rijssenseweg Kerstfeest 1 Computer- wedstrijd jongeren Kerstfeest 2 TOYOTAI GARAGE SCHUPPERT B.V. DONDERDAG 2 JANUARI 1986- De Kleine Keizer en een verstrooide ridder Ofschoon ik een voorstander ben van discussies via de media, dwingt burgemeester Van Rappard mij tot deze reactie. Op 12 december j.l. pu bliceerde dit blad een artikel over De Kleine Keizer ter gelegenheid van het heugelijke feit dat ik onze 10.000ste gaste in het solarium mocht ontvangen sinds de opening in 1983. Naast optimisme over de groei van het bedrijf, heb ik mij (nog in zeer voorzichtige bewoor dingen) uitgelaten over de weinig bedrijfsvriendelijke houding van het College van Burgemeester en Wethouders van Holten. De voor zitter van dit College laat zich meer kennen als een burgemeester in de rechten dan als een burgervader met visie. Jammer dit te moeten vaststellen maar als de heer Van Rappard meent in zijn commen taar op mijn verhaal de feiten ge weld te moeten aandoen, over schrijdt hij daarmee een grens. In genoemd commentaar stelt hij: „Toen het met het conferentiecen trum niet zo best liep en Van Well zich meer ging toeleggen op de ex ploitatie van zijn sauna en wat daar allemaal bijhoort hebben wij hem meerdere malen gewaar schuwd dat hij handelde in strijd met het bestemmingsplan. Zolang de sauna een onderdeel vormt van het conferentiecentrum is er niets aan de hand, maar als de sauna en het zonnecentrum een zelfstandig bedrijf gaat vormen ligt de zaak even anders". Nu weet ik tenminste waarom de burgemeester niet in De Kleine Keizer vergadert; één keer zweten is hem genoeg en daar past een verplicht nummer sauna na af loop kennelijk niet in. Nu even te rug naar de feiten. Op 19 november 1983 verrichtte Mr. W. L. F. C. Rid der van Rappard in hoogsteigen persoon de officiële openingen van De Kleine Keizer is bijzijn van vele genodigden, zoals o.m. de heer Plessen, secretaris van de Neder landse Saunavereniging, die even- eens het woord voerde. Bij die gele genheid noemde de burgemeester De Kleine Keizer een voorbeeld van een goed en gedegen opgezette invulling van het pand. Op de uit nodigingskaart stond als openings titel: De Kleine Keizer nu in vol or naat. Vervolgens werd duidelijk vermeld wat het bedrijf inhield n.l. De Kleine Keizer voor confereren en vergaderen in alle rust en met volledige privacy voor ontspanning en revitalise ring in sauna en rustruimte voor weldadige warmte, bruining en verhoogde weerstand in het so larium Restauratie en huisbar voor onze gasten als sfeervol trefpunt. Vervol gens werd medio december van hetzelfde jaar aan de pers medege deeld dat geen vergunning ver leend werd tot het verstrekken van maaltijden en alcoholhoudende drank aan mijn gasten. Deze beslis sing van het College vernam ik dus volledig onvoorbereid uit de krant. Het heeft vervolgens meer dan een jaar geduurd voordat deze vergun ning tenslotte toch (uiteraard) moest worden gegeven. De daar mee gepaard gaande negatieve pu bliciteit heeft mijn bedrijf aantoon bare schade berokkend. Als klap op de vuurpijl bestaat de heer Van Rappard het nu een voorstelling van zakten te geven als ik de sauna en het zonnecentrum als een zelf standig bedrijf zou gaan runnen omdat het met het conferentiecen trum niet zo best liep. Laat ik het voorlopig maar houden op ver strooidheid van de ridder, zij het dat ik betwijfel of deze nieuwe ima ge voor hem een gelukkige keuze is. Het treft mij onaangenaam dat de burgemeester meermalen in het start van de tien kilometer met daarin met nummer 197, Egbert Veneklaas, de uiteindelijke winnaar. openbaar en wel geruime tijd vóór de behandeling in de gemeente raad van mijn verzoeken ter wille van behoud en uitbreiding van De Kleine Keizer benadrukt dat het College negatief hierin adviseert. Enerzijds voorspelbaar gedrag van de heer Van Rappard daar hij reeds bij een eerdere gelegenheid zich niet al te respectvol uitte ten op zichte van zijn gemeenteraad en anderszijds kwalijk omdat niet wei nig gasten van ons centrum meen den begrepen te hebben dat er al een beslissing gevallen was. Een positief gevolg is gelukkig dat de adhaesiebetuigingen via de hand tekeningenlijst hier binnenstro men, nadat de gasten kennis heb ben genomen van de werkelijke stand van zaken. Het bevreemdt mij als organisatiedeskundige dat iemand die zich zeker zou weten van zijn zaak voor zijn beurt spreekt en althans de schijn wekt stemming te willen kweken. Overi gens wil ik hier benadrukken dat het aan te leggen overdekte zwem bad (waarvoor ik enkele tientallen vierkante meters gemeentegrond aangekocht moet worden) in over wegende mate gericht is op het bie den van faciliteiten aan o.m. reu ma-patiënten, gehandicapte men sen, ouderen, kinderen en b.v. huis- vrouwengroepjes voor vrij zwemmen. Vanzelfsprekend zal het zwembad ook ten dienste staan van de conferentiegangers, sauna- gasten enz. en dat vnl. in de avond uren. De Kleine Keizer maakt zich niet zo gauw kwaad, maar houdt de eigen bloeddruk toch echt wel in de gaten. Wij blijven evenwel onver stoorbaar onze eigen standaard voeren; dus te openen. Wat daarbij de officiële handeling zal zijn, laat ik nog even als verassing in het midden. Egbert Veneklaas heeft zondag middag onder ideale weers- en ter reinomstandigheden voor de vier de keer de langste afstand (10 kilo meter) gewonnen in de „oliebol lencross" rond en op het terrein van sportpark „Meermanskamp". Bert Stevens uit Dijkerhoek bleef 3 kilometer nog goed volgen maar toen Egbert het tempo opvoerde moest hij lossen en kwam 55 secon den na de winnaar over de meet in de prachtige tijd van 34.14 min. Henny Mentink van A. V. Vaassen finisthe in 34.51 min. Zowel de tijd van Stevens en Mentink was alles zins acceptabel maar beiden wa ren deze keer niet opgewassen te gen een zeer sterk lopende Venek laas. In deze cross die evenals voor gaande jaren werd georganiseerd door de Supportersvereniging van de S.V. Holten (en niet zoals abusie velijk in ons blad van 19 dec. werd vermeld door de afd. atletiek van de S.V. Holten) telt niet alleen de prestatie maar ook het mee-doen wat duidelijk blijkt uit het zeer gro te aantal deelnemende veteranen en al de vaders en moeders die niet voor hun zoon en/of dochter onder willen doen. Uit Nijverdal deed aan de cross mee de fam. van der Weij- den, (vader, dochter en 2 zoons). Vrijdagavond werd voor de zes de keer in de Sporthal gevolley bald om het officieuze kampioen schap van Holten voor recreanten- teams. Voor dit toernooi dat door Mintonette was georganiseerd, had ook deze keer weer mevr. Truus Arends, de exploitante van de kantine, voor fraaie prijzen ge zorgd. Voor het als nr. 1 eindigende team stond de grote wisselprijs - de Truusbokaal - te wachten. De 20 eerst aangemelde teams waren tot het toernooi toegelaten. Indien ook de andere teams, die zich later aanmeldden, hadden meegedaan had de Sporthal drie keer zo groot moeten zijn. Niet verwonderlijk was daarom de grote belangstelling op de tribu ne en de luide aanmoedigingen, die de teams met veelal kleurrijke na men te horen kregen. In de voorronde werd in vier pou les van elk vijf teams een halve competitie gespeeld. Als poule winnaars kwamen hieruit te voor schijn: team Slotman, de Bijtjes, Z.O. team en de Volleydots. In de halve finales werd na span nende strijd duidelijk, dat de Vol leydots en de Bijtjes om de Truus bokaal moesten spelen. In de strijd om de derde plaats merkten de le den van de familie Zeelte en Obe- rink (jawel) dat de wind niet altijd uit de goede hoek waait in de strijd tegen superrecreant Slotman met aanhang. Hoewel Johan Muller met zijn volleypups zijn uiterste best deed om de Bijtjes van de ho ning af te houden, moesten de Vol leydots het afleggen tegen de erva ren oud-bestuurders van Mintonet te, die toonden dat ze er nog steeds bijhoren (fam. Scholten, Thiele en Brussee). Truus Arends reikte na afloop op charmante wijze de bekers en wis selbokaal uit, waarbij organisator Karei Jol terecht opmerkte dat het voor iedereen een zeer geslaagd toernooi moet zijn geweest. Eindstanden: 1. de Bijtjes; 2. Vol leydots; 3. Team Slotman; 4. Z.O. team. Het team Den Heier aan blok tij dens het recreantenvolleybaltoer- Erg jammer was het dat Meindert Koopmans, wegens een blessure, niet kon starten. Alle deelnemers kregen als herinnering een medail le naar een ontwerp van Anton Stukker. Leden van de S.V. Holten die in hun groep de snelste tijd op de chrono's brachten kregen een fraaie wisselbeker. Er namen in to taal 283 lopers(sters) aan de prima geslaagde cross deel waaronder niet minder dan 92 op de 10 km. De bekers en medailles werden uitge reikt door Jan ten Velde en Ab. Vin cent. Speaker Jan Luesink gaf via de geluidsinstallatie van het evene ment, voor zover zich dit afspeelde op het hoofdterrein van het sport park, een rijk met humor gelar deerd verslag. Uitslagen: Poffertjes (7 t/m 9 j. 18 deelne mers, 2 km.). 1. Arno Knapen 7.18 (winnaar wisselbeker), 2. Edwin Knapen 7.38. 3. Bert Reiling 8.13. Meisjes: 1. Maureen Jansen 9.58 (winnaar wisselbeker), 2. Leontine Derksen 10.10, 3. Hedy ter Haar 10.11. Appelflappen: (10 t/m 12 j. 37 deelne mers, 2 km). Jongens: 1. Donato Dinolfetta 6.40,2. Peter Paul Balk 7.11 (wisselbeker), 3. Jeroen Pasop 7.13. Meisjes: 1. Jeanette Boorsma 7.20, 2. Margot ter Schure 8.10 (wisselbeker), 3. Sandra Zweers 8.40. Kniepertjes (dames 35 j. en ouder, 2 km 3 deeln.) 1. Tonny Brands 9.03, 2. Truus On- gema 9.04, 3. Gerrie Soer 11.38. De afdeling Holten van de Ned. bond van Plattelandsvrouwen vierde met een gezellige feesta vond in zaal Vosman het veertig jarig bestaan. Niet minder dan 240 van de 268 leden waren hierbij aanwezig. Presidente mevrouw J. Legdeur-Magermans liet bij de opening de verschillende activi teiten de revue passeren. Zij kon meedelen dat Jubileummarkt net to 4000 gulden had opgebracht, zo dat er tien pompen naar Lanka gaan. Vijf dames die veertig jaar gele den bij de oprichting lid werden, werden in het zonnetje gezet, even als alle dames die in de afgelopen 40 jaar deel hebben uitgemaakt van het bestuur. Allen werd een roos aangeboden. Met begeleiding van Erik Pettinga op orgel, werd met een koortje gezellig samen gezon gen onder het genot van een hapje en een drankje. Mevrouw A. Klein en mevrouw J. Oolbekkink lieten op rijm 40 jaar Plattelandsvrouwen in Holten passeren. Mevrouw De Wilde uit Beerzerveld vulde verder de avond met proza en poëzie. De Nieuwjaarsreceptie is op 8 januari. De kruising Oranjestraat, Rijs senseweg en Markeloseweg zal slechts gedeeltelijk worden gere construeerd. Dit deelde wethouder Stegeman mee tijdens het weke lijkse praatje met de pers. In plaats van een nieuwe aansluiting, waar bij de Markeloseweg zou uitmon den in de Rijssenseweg, een voor stel van de gemeente Holten, zal Rijkswaterstaat de rijbaan nabij de kruising versmallen tot éen rij baan. De door Holten gevraagde oplossing kon slechts gerealiseerd worden met gemeentelijke finan ciële steun die meer dan een mil joen zou moeten bedragen. De re constructiewerkzaamheden zullen in de loop van 1986 worden uitge voerd. Pannekoeken 13 en 14 j. 4 km. 26 deeln.) Jongens: 1. Dick Zweers 17.06 (wisselbe ker), 2. Roy Rietmeijer 17.20, 3. Wilco Reij- link 18.26. Meisjes: 1. Danielle Bruggeman 20.53, 2. Fransis Bruggeman 22.03, 3. Doya van Putten 23.23. Roomsoezen: (dames 15-34 j. 4 km, 13 deeln.) 1Rianne Besten, 2. M. v.d. Weijden, 3. Marieke Diny. Bitterballen (heren 35 j. en ouder, 4 km. 23 deeln.) 1B. v.d. Weijden 15.27,2. Willem ter Schure 18 min. (wisselbeker), 3. Vito Di nolfetta 18.05. Kroketten (heren 15-34 j. 4 km. 13 deeln.) 1. Ewald v.d. Weijden 14.01, 2. Marcel On- stenk 14.50 (wisselbeker), 3. H. Overmans 15.52. Oliebollen: (dames en heren 15 j. en ou der, 6 km. 66 deeln.) 1Richard v.d. Weijden 20.17, 2. Dirk Leusveld 22.10, 3. G. Mijsters 22.49, 4. H. ten Brike 23.05 (wisselbeker). Dames: 1. Gerda Wostenenk Woestenenk Tl. Krakelingen: (dames en heren 15 j. en Duder, 10 km 92 deeln.) 1. Egbert Veneklaas 33.18 m., 2. Bertus Stevens 34.13 m., 3. Hen- iy Mentink 34.51 m. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 17 DECEMBER 1985 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer J. Smale voor de verbouw van een opslagloods/kalverstal bij het perceel Deventerweg 89; - aan de heer R. Schipper voor de bouw van een bijkeuken aan de woning Bue- renpad 8; - aan de heer G.Th.M. Blokvoort voor de bouw van een bijkeuken aan de wo ning Buerenpad 10; - aan de heer A.A.J. Akkermans voor de bouw van een tuinhuisje bij de woning Larenseweg 88; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer H.J. Dul, Churchillstraat 26 - aan de heer A. Vincent, Mr. G. Vixseboxsestraat 13; - aan mevr. W. Spakman-Stevens, Beusebergerweg 41; - aan de heer F.G. Droog, Verzetstraat 48; - aan de heer D.J. Tiekink, Churchillstraat 52; - aan mevr. J.C.A. Heuvingh-Bos, Molenbeltweg 25; - aan de heer H.L Kluin, A.J. Goldsteinstraat 25 - aan de heer L. Klein Teeselink, Oude Deventerweg 6. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mo gelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie. GEMEENTE HOLTEN Aan de openbare school voor basisonderwijs te Dijkerhoek kan worden ge plaatst een SCHOOLSCHOONMAAKSTER De geschatte werktijd bedraagt ca. 2 uren per dag (5dagen perweek). Het salaris bedraagt f 547.- bruto per maand. De werkzaamheden dienen te worden uitgevoerd samen met de huidige schoonmaakster. Uw sollicitatie kunt u binnen één week na het verschijnen van dit blad zenden aan burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. KERSTBOOMVERBRANDING Door de gemeente Holten wordt een kerstboomverbranding georganiseerd, welke gehouden zal worden op vrijdag 3 januari 1986. De kerstbomen kunnen worden ingeleverd op het maïsveld nabij het sportcomplex „het Vletgoor" op vrijdag 3 januari tussen 14.30 uur en 16.00 uur. Voor Dijkerhoeken Espelo en omgeving kunnen de kerstbomen worden ingele verd bij de molen op vrijdag 3 januari 1986 tussen 14.30 uur en 15.30 uur. Voor elke ingeleverde kerstboom ontvangt men 1 lot; de gemeente zal enkele waardebonnen beschikbaar stellen. Tijdens de verbranding zal de trekking worden gehouden, het aanvangstijdstip van de verbranding is 19.00 uur. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN. De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 7 januari a.s. en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. De leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen vier den op 18 december het kerstfeest. Voor deze gelegenheid was een een- dags-bestuur uitgeroepen die deze avond verzorgde. Mevrouw Aaftink-Sluiter opende de avond. Het kerstverhaal werd gelezen door mevrouw J. Koopman- Klein Teeselink. De leerlingen van de eerste groepen van de school in Dijkerhoek zongen onder leiding van mej. Van Maurik een Frans kerstliedje en speelden een kerst spel. Verder droegen mevrouw W. Rei- link-Josehorst en J. Koopman een aantal gedichten voor en een onge woon kerstverhaal werd voorgele zen door mevrouw D. Huzen- Brinks. Tot slot werd gezamenlijk gezongen „Ere zij God". Organiste op de kertbij eenkomst was Ernie Jansen. De collecte was ten bate van Solidaridad. De eerstvolgende bij eenkomst is op 14 januari. Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen organiseert voor de tweede keer in samenwerking met het Ministerie van Economische Za ken de nationale computerwedstrijd voor middelbare scholieren: Micro Masters Holland. De eerste wed strijd werd in het schooljaar 1984- 1985 gehouden en trok ongeveer 300 deelnemers. Micro Masters Holland is bestemd voor meisjes en jongens van 13 tot en met 19 jaar. Zij worden gevraagd om eigengemaakte computerpro gramma's in te zenden of om door hen aan de computer gekoppelde apparaten ter beoordeling aan te bieden. De wedstrijd wordt gehou den in twee ronden. De finale is in mei 1986. Er is voor vele duizenden guldens aan prijzen ter beschikking gesteld door het bedrijfsleven. De inschrijving is nu weer opge- ngesteld voor de nieuwe wedstrijd, waaraan dit keer ook clubs en groe pen kunnen deelnemen. De organi satoren nodigen vooral meisjes uit om deel te nemen. Geïnteresseerden kunnen een informatie-pakket aan vragen bij het wedstrijdsecretariaat. Zij dienen een briefkaart met hun volledige naam én adres te sturen naar: Micro Masters Holland, Ant woordnummer 10316,2400 WB Al phen aan den Rijn. Een postzegel is dan niet nodig. JANUARI 10 januari: 40-jarig bestaan OCH 18 januari: Prinsenbal De Fienspreu- vers 11 januari: J.s. De Schure, int. thea tergroep The Phone Booth 19 januari: Midwinterrit Bergruiters 20 januari: Vergadering gemeente raad FEBRUARI 3 februari: Verkeerskwis Veilig Ver keer Nederland 7 februari: jaarvergadering Bergrui ters 8 februari: Carnavalsoptocht en car navalsavond 9 februari: Gecostumeerd voetbal Fienpreuvers 10 februari: Rosenmontag Fienpreu vers 11 februari: Bejaardencarnaval, kin- derinstuif 15 februari: Los-Vast in Sporthal 22 februari: Jeugd-en Jongerendag 27 februari: Begrotingsbehandeling 24 februari: VVD-bijeenkomst MAART 1 maart: Lustrum Tennisclub Nationale Endurowedstrijden MAC 7 maart: Jaarfeest CJV de Vrienden schaar 8 maart: Jaarfeest CJV de Vrienden schaar 15 maart: Feestavond Bergruiters 19 maartmaart: Gemeenteraadsver kiezingen 23 maart: Nationale Zijspancross MAC APRIL 7 april: Verkiezing sportcommissie 16 april: Middenstandsbeurs HHV 17 april: Middenstandsbeurs HHV 18 april: Middenstandsbeurs HHV MEI 10 mei: 65 jarig bestaan s.v. Holten 11 mei: 65 jarig bestaan s.v. Holten 31 mei: straatvoetbaltoernooi JUNI 2 juni: Fietsvierdaagse 3 juni: Fietsvierdaagse 4 juni: Fietsvierdaagse 5 juni: Fietsvierdaagse 6 juni: fietsvierdaagse 23 juni: Zwemvierdaagse 24 juni: Zwemvierdaagse 25 juni: Zwemvierdaagse 16 juni: Zwemvierdaagse 27 juni: zwemvierdaagse JULI 8 juli: Hoolter Dagen 15 juli: Hoolter Dagen 22 juli: Dorpsfeest 23 juli: Dorpsfeest, Autocross MAC Holterberg 24 juli: Dorpsfeest 25 juli: Dorpsfeest 29 juli: Hoolter Dagen 30 juli: Oriënteringsrit MAC Holter berg 31 juli: Open dag Landbouw AUGUSTUS 5 augustus: Kruisboogschieten 12 augustus: Sterkste Man van Hol ten 16 augustus: Grote vrije markt rond Smidsbelt,concours Bergruiters 17 augustus: concours Bergruiters 24 augustus: Holterbergrit MAC Holterberg SEPTEMBER 14 september: Orienteringsrit MAC Holterberg 27 september: Holterbergtoer Wie- lerv. Holten 28 september: Hyppolon Bergrui ters OKTOBER 4 oktober: Nacht om Holten, MAC Holterberg 12 oktober: Jeugdcross MAC Hol terberg NOVEMBER 16 november: Orienteringsrit MAC Holterberg Donderdag 19 december vierden de leden van de Christelijke Platte landsvrouwen, afdeling Holten, en de Hervormde Vrouwengroepen het kerstfeest in gebouw Irene. Me vrouw Bulsink-Bakker, die de lei ding van de bijeenkomst had, sprak een woord van welkom. De lithurgie had als thema: „Het kind in de krib be en ik". Declamaties en het lezen van diverse bijbelgedeelten vulden het eerste gedeelte van het program ma. Na de pauze werd door eigen leden een eigentijds kerstspel uitge voerd onder leiding van mevrouw Loobach-Wolberik. Het spel, met als titel „Alzo lief heeft God de wereld gehad", werd bijzonder goed ge speeld en eindigde met een geza menlijk zingen van het Ere zij God. Tot slot van de bijeenkomst werd nog een gedicht gelezen door me vrouw Israël-Hofmeijer, en kregen allen die meewerkten aan het wel slagen van de kerstbijeenkomst een bloemetje. Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 tel. 05483-6 13 63

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5