Holten na overwinning op Z.A.C. ruim op kop en Holten winnaar na strafschoppen nachtvoetbal Supporters huldigen Müller en Van Heek BCH I opnieuw naar ruime winst Anderlecht wint prima toernooi HOLTENS NIEUWSBLAD Nieuwjaar Blauw Wit Klaverjassen S.V. Holten Zaalvoetbal P.J.G.O. Stevens wint kerstcross Nw Heeten DONDERDAG 2 JANUARI 1986 11 een aantal supporters door plaats gebrek niet meekonden naar Hat- tem. Score: Meino v. Beek 7; Johan Plantinga 3; Nivo Vorst, Jan Victor Dorlas, John Lamping 2; Jan v.d. Hoff 1. Jeugd Het laatste competitieweekend van dit jaar was voor bijna alle teams succesvol. Al won uit tegen Lettele makkelijk met 2-8. Bij rust leidde Holten al met 1-6. Vooral de grote inzet bracht deze verdiende overwinning. Jongens Al speelde uit tegen Achilles. Tot de rust een gelijkopgaande wedstrijd. (6-5) na rust kwam Holten zelfs met 7-8 voor. Daarna deed zich het gebrek aan wissels gelden. Verdedigings- fouten waren er de oorzaak van dat Kolkman en Gerrit van Zeijst, de sporthalbeheerder Joop Arfman en Ben IJspeerd, het gemeentebe stuur en de gemeentelijke sport- commissie, de activiteitencommis sie Blauw Wit, Truus Arends (be heerster sporthalrestaurant) en de plaatselijke zakenmensen voor het sponseren. Voor de finalisten (eer ste t.m. vierde plaats) waren bekers beschikbaar gesteld de fa. Klein Velderman,' Schuppert Mode, RABO-bank en autobedrijf Dries Willems. In de pauze ontvingen spelers en scheidsrechters een door Albert Heijn Supermarkt/Wansink beschikbaar gesteld „Lunchpak ket. De scheidsrechters ontvingen als herinnering aan de 8ste „Nacht van Blauw Wit" een plaquette met inscriptie. Zaterdagavond 21 december werd bij café restaurant de Poppe het jaarlijkse supportersfeest ge organiseerd door de Supporters club August Müllcr/Henk van Heek. Meer dan 200 belangstellen den waren uit alle hoeken van het land naar Holten gekomen om de gezellige feestavond ter afsluiting van het seizoen bij te wonen en te vens nog eens weer getuige te zijn van de huldiging ter ere van het Vice-wcrcldkampioenschap en het Nederlands kampioenschap. In zijn openingswoord werden door voorzitter Wim Bouwhuis alle sup porters en genodigden van harte welkom geheten. Een speciaal woord van welkom was er voor en kele Zweedse vrienden die speciaal voor deze gelegenheid naar Neder land waren gekomen. In een kort overzicht werd nog eens duidelijk naar voren gebracht door Wim Bouwhuis van welke grote klasse de prestaties van het August en Henk het afgelopen seizoen ge weest zijn. Wa^. jujije gepresteerd hebben dit seizoen, is haast niet on der woorden te brengen. Wij allen hier, bedanken jullie dan ook harte lijk voor de fantastisch mooie wed strijden die jullie ons hebben voor geschoteld", aldus voorzitter Wim Bouwhuis. Namens alle supporters werden August en Henk veel suc- Holten toch nog met 14-9 verloor. Ook A2 speelde een goede wed strijd. Thuis tegen Heeten nam Holten bij rust al een 7-1 voor sprong. Na rust werd het wat span nender, maar een prima spelende Miranda Baan en keepster Anne- rieke Somer zorgden er mede voor dat de winst met 10-6 in Holten bleef. BI zorgde voor een verrassing. Uit tegen Nw. Heeten dat 4 plaat sen hoger stond pakte Holten de winst! Na een ruststand van 2-4, probeerde Nw. Heeten de wedstrijd naar zich toe te trekken. Door goed verdedigen en prima keepsters- werk van Jeanine de Velde Harsen horst werd met 6-7 een welverdien de overwinning behaald. Cl speel de tegen het op de laatste plaats staande Raalte. De meisjes gingen er flink tegen aan en gaven Raalte nauwelijks een kans. Rust 9-0. Na rust werd iets rustiger aangedaan, maar de verdediging bleef gesloten. Daardoor kwam er een grote 14-0 eindstand op het scorebord. Stanbd Door de winst op het op de 2e plaats staande Z.A.C. heeft Holten zich halverwege de competitie een prima uitgangspositie verworven in de 2e Klasse A. Met in het deel 2 nog 7 wedstrijden te gaan, waarvan een aantal sterkere tegenstanders thuis, is de kans op promotie naar de le klasse nog nooit zó groot ge weest. De stand na afgelopen weekend (22-12) is: 1. Holten 7-14; 2. Heeten 6-7; 3. Z.A.C. 6-7; 4. Schalkhaar 6-6; 5. D.S.C. 6-6; 6. Achilles 6-4; 7. S.C.E. 6-3; 8. V. K. 7-3. De eerst volgende wedstrijd voor Holten is op 12 januari uit tegen V. K. Programma: Za. 4 januari: Gewijzigd program ma!!! BI thuis tegen IJsselstars om 16.15 Al thuis tegen Schalkhaar om 17.30. JA1 thuis tegen Schalk haar om 18.15. dit i.v.m. een tafel- tennistournooi in de sporthal! Zo. 5 januari: Dames junioren uit tegen Nw. Heeten om 14.05 Vertrek 13.00 uur. Dames senioren uit tegen Pacelli om 12.55 (Twello). Vertrek 11.45. Heren senioren: vrij. In clubhuis „Meermanskamp" werd vrijdagavond (20 dec.) de 2e wedstrijd gespeeld in de Klaveijas- competitie '85/86 van de Sportvere niging S.V. „Holten". Er namen in totaal 32 dames/heren aan de wed strijd dpp'. De uitslag: 1. J. Klunder 4234 p.; 2. D. Ligtenberg 4069 p.; 3. Mevr. Klunder 4006 p.; 4. Ben IJspeerd 3826 p.; 5. F. Flantua 3781 p.; 6. Ge rard Jansen 3736 p.; 7. Gert Ban- nink 3715 p.; 8. J. Avezaath 3695 p.; 9. Gert Kwintenberg 3682 p.; 10. F. Mensink3601 p. De poedelprijs was met 2829 pun ten voor J. W. van Langen. C. Brus- sée en A. Nijland wonnen met 1756 punten de prijs voor het beste kop pel. De prijzen werden uitgereikt door wedstrijdleider Arie Ongena, die tevens een woord van dank sprak tot Ria Paalman en Ria Traanman die trakteerden op kof fie en hartige hapjes. Stand eerste tien na 2 ronden: 1. J. Klunder 8150 p.; 2. mevr. Klunder 7943 p.; 3. G. Jansen 7591 p.; 4. G. Bannink 7484 p.: 5. J. W. van Lan gen 7468 p.; 6. F. Flantua 7415 p.; 7. Frans Mensink 7253 p.: 8. Arie On gena 7227 p.; 9. R. v.d. Molen 7226 p.; 10. Luuk Schipper 7175 p. De derde wedstrijd zal worden ge speeld op vrijdag 17 januari. Zondag 22 december j.l. stond di belangrijke wedstrijd Z.A.C.-Hol- ten op het programma. Deze uit wedstrijd in Hattem was zo belang rijk, omdat Z.A.C. bij winst op 1 punt achter Holten zou kunnen ko men. In de eerste helft ontspon zich een gelijkopgaande wedstrijd waarin Holten na ongeveer een kwartier een 5-2 voorsprong wist op te bouwen. Z.A.C. kwam echter te rug en nam een 5-6 voorsprong. Alle helpers van August en Henk gingen met de kampioenen op de foto. Geheel rechts voorzitter Wim Bouwhuis. s ces toegewenst voor het komende seizoen. Uiteraard was er een cadeau voor August en Henk en voor het hele team waren er bloemen. August be dankte namens Henk alle mensen die hen in het afgelopen seizoen door dik en dun hebben geholpen en bood al deze fantastische men sen bloemen aan. Na het officiële gedeelte werd er tot diep in de nacht, onder begelei ding van de muziekgroep Train uit Enschede, feest gevierd. Vlak voorrust scoorde Holten uit 2 aanvallen even zoveel keren en brak de rust aan met een 6-7 voor sprong voor Holten. In de eerste mi nuten na rust bleef een zelfde spel- beeld, maar langzamerhand kreeg Holten meer overwicht. Met soms goed uitgespeelde aanvallen kwam Holten o.a. door treffers van Meino v. Beek en John Lamping op een 15- 11 voorsprong. Door te) goed verde digen kreeg Holten enkele tijdstraf- fen waarvan Z.A.C. goed gebruik maakte en terugkwam tot 15-13. Bij deze stand stopte Gerhard Leusink een strafworp. In de daarop volgén- de minuten scoorde Holten 2 maal, waardoor de wedstrijd werd beslist. Samen met de enthousiaste sup porters werd de thuisreis aan vaardt. Het was alleen jammer, dat SVI 3 - Holten 1 Op verzoek van de ploeg uit Itter- sum werd deze wedstrijd uit de tweede competitiehelft tijdens de winterstop al gespeeld. Gelukkig bleek team 1 de goede vorm te heb ben vastgehouden en wist men de volle winst te pakken. Eddie Wille- mink won zijn enkelpartij weer eens overtuigend. Pieter Aarsen, die wel patent kan aanvragen op het spelen van driegamers, won ook. Met goed spel overklaste Gea Beldman haar tegenstandster. Sonja de Roos kostte het meer moeite haar puntje binnen te ha len, zij deed er dan ook drie games over. De beide gemengde dubbel spelen en de damesdubbel werden gladjes in Holtens winst omgezet. De herendubbel, anders altijd goed voor een punt, ging ditmaal wonder boven wonder verloren. Eindstand: 1-7. Holten 3 - Flits 2 (recreanten) In een leuke, sportieve wedstrijd kwamen Gijs Dierdorp, Johan Ve- Een fantastisch meelevend publiek zorgde tweede kerstdag voor de nodige stemming in sporthal 't Mossink. Er werden soms voortreffelijke staaltjes zaalvoetbal door de 15 teams ge toond. De opkomst voor dit jaarlijkse spektakel was buiten gewoon goed, zodat de organise- Op zaterdag 4 januari organi seert de P.J.G.O. haar jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi in de Twente- hallen te Enschede. Het P.J.G.O. zaalvoetbaltoernooi wordt ge speeld met gemengde teams. Het belooft nu al een geslaagde dag te worden, omdat reeds 30 teams zich hebben ingeschreven. Ook de winnaars van vorig jaar, Markelo, zijn van de partij, evenals het team uit Heino dat vorig jaar op de tweede plaats eindigde. De nieu we afdeling van de P.J.G.O. Vollen- hove is het onbekende talent dat wellicht voor verrassingen kan zor gen. rende seniorencommissie met dankbaarheid aan dit toernooi mag terugdenken. Klokslag kwart voor negen verrichtte de voorzitter van de supporters vereniging, de heer Henk Arf man, met een gericht hakballe- tje, in zijn beste jaren spelend bij DVC (Dijkerhoek), de aftrap. Studio Sport toonde onver wachts ook belangstelling voor de s.v. Holten en maakte van dit feest een filmopname. Na het af werken van de voorrondes bleek dat Real Madrid, Rode Ster en Anderlecht zich geplaatst had den voor de finale. Uiteindelijk toonden de' Belgen zich het sterkste team en kregen na af loop de hoofdprijs uitgereikt door de preases van de afd. voed bal dhr. JanKurz. Het team An derlecht bestond uit de volgen de spelers: Gerrit Arfman, Er- win Stukker, Erik Aanstoot, Wilco Stevens, Meivin van As- selt en Herman ter Harmsel. Ook de sportiefste ploeg kreeg een attentie aangeboden. Na af loop bleef men nog gezellig na- babbelen in de kantine, een mooie gelegenheid om de vere nigingsband te verstevigen. s.v. Holten speler Saamangung nachtvoetbaltoernooi van Blauw wacht op zijn kans tijdens het Wit. Het „nachtvoetbaltoernooi" dat de ZW „Blauw Wit '66" in de nacht van vrijdag 27 op zaterdag 28 december voor de achtste ach tereenvolgende keer op perfecte wijze organiseerde heeft de plm. 400 bezoekers (de beide tribunes waren bomvol) geboden wat werd verwacht: sportiviteit en vaak volop spanning. Acht teams van zes spelers van verenigingen uit de vierde klasse KNVB en de eerste klas van de Twentse Voetbalbond streden om de prijzen en de hoogste eer waar mee het team van S.V. Holten rond de klok van half vier ging strijken. De finale ging tussen Holten en G.F.C. (Goor). De gasten waren technisch iets beter, kregen ook meer kansen op doelpunten maar moesten toch genoegen nemen met een gelijkspel (2-2). Bij het nemen van strafschoppen was de span ning te snijden want nadat elk team 4 keer een strafschop had ge nomen was de stand nog gelijk (4- 4). Toen de GFC-speler de vijfde strafschop niet benutte kreeg Da niël Saamangung de kans om voor Holten de zege binnen te halen en hij deed dit zeer koelbloedig met een harde schuiver waarbij de GFC-goalie kansloos was. Ook in de strijd om de derde en vierde plaats moesten strafschoppen de beslissing brengen. Ook nu was na vijf penalty's de stand gelijk (4-4) maar toen Almen in de tweede ron de startte met een „misser" en S.O.S. raak knalde was de derde prijs voor de ploeg uit Hellendoorn. Uitslagen: poule'1Almen-Nieuw Heeten 3- 0; G.F.C.-Nieuw Heeten 3-0; Enter V.-Almen 0-1; Almen-GFC 1-2; Nieuw Heeten-EnterV. 0-1; GFC-Enter V. 1-0. Poule 11: Holten-SOS 1-1; MVV'29-Blauw Wit 1-0; Blauw Wit-Holten 0-1; SOS- MW'29 2-0; Holten-MVV '29 3-0; Blauw Wit-SOS 1-0. Dat tijdens het evenement geen enkele speler voor een paar minu ten naar het z.g.n. „strafbankje" werd gestuurd was een duidelijk bewijs van de sportiviteit waarmee door de teams om de punten werd gestreden. De prijzen werden uitgereikt door clubvoorzitter Gerrit Welink die tevens een woord van dank sprak tot de scheidsrechters Jan van Avezaath en Ben van Doorn en Herman Timmerman (Nijverdal), de organisatoren Ben Bril, Gerhard De ZW „Blauw Wit '66" houdt vrijdag 3 januari vanaf 20.00 uur in clubhuis Vletgoor haar jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst voor leden, donateurs en andere belangstellen den. Voorgaande jaren bestond voor deze bijeenkomsten steeds een grote belangstelling en het be stuur rekent ook deze keer weer op veel bezoek. Holten 2 - UD 2 2-0 In deze belangrijke vier-punten- wedstrijd trok Holten dankzij 2 prachtige goals van Haiko Mulder uiteindelijk aan het langste eind. De Holtenaren hadden zich terdege voorbereid op dit cruciale treffen. Iedereen gooide het volle gewicht in de strijd waaraan sch. Elshof de handen meer dan vol had, deels door eigen schuld. Met 11 pnt. uit 12 wedstrijden kan de tweede compe titiehelft in februari met een zekere mate van geruststelling hervat 'worden. Bon. Boys - Holten 3 4-2 In de eerste helft speelde Holten 3 sterk en nam een verdiende voor sprong in de 20ste min. door B. J. V. Kort hierna kwam Holten zelfs op 0-2 door R. E. De tweede helft bood een heel ander spelbeeld. De thuis club zocht direct de aanval en dit leverde een 1-2 stand op, spoedig gevolgd door de gelijkmaker. Bon. Boys kwam steeds beter in haar rit me en overtroefde Holten 3 met nog 2 treffers, zodat de jongens van Kaatje met lege handen bleven staan in Haaksbergen. Bornerbroek 2 - Holten 4 1-0 Bornerbroek dat nog enig uit zicht heeft op het kampioenschap liet Holten blut huiswaarts keren. De roodzwarten zijn momenteel to taal Van slag en kunnen in de win terstop mooi energie bijtanken voor de rest van het seizoen. Er res ten nog 5 wedstrijden. Holten 6 - Omhoog 5 7-3 Het zesde team had weer eens éen van haar beruchte opvliegers, zoals we dat enkele keren per sei zoen meemaakten. Met de vaste wil om tegenstander Omhoog op de ranglijst te passeren ging Holten furieus van start, wetende dat de eerste ontmoeting een 2-0 neder laag was geworden. In het goed draaiende team van coach Toontje was de benjamin, Gerrit Klaassens, de grote uitblinker. Holten 7 - SDOL 5 3-1 Holten 7 gaf de blauwwitten uit Luttenberg geen kans dichterbij te komen. Aanvankelijk leek Holten al aan de winterslaap begonnen te zijn, wat in een 0-1 achterstand tot uitdrukking kwam. Maar toen na de rust een compleet elftal binnen de lijnen verscheen was het binnen enkele minuten 3 keer raak. En dat is nou juist de kracht van Holten 7 dit seizoen; op het goeie moment toeslaan! Omhoog 6 - Holten 9 0-6 Voor de spelers van Holten 9 was het startsein om 9 uur veel te vroeg. Half slaperig stond men als bibbe rende jufferhondjes op het kale sportpark „Het Lage Veld", na zo hier en daar nog enkele spelers uit hun nest gehaald te hebben om ten minste toch met 11 man te kunnen aantreden. Toen zich iedereen 's flink door de ogen had gewreven werden de mouwen opgerold en de vuisten gebald. Weldra bleek dat men van dit Omhoog niets te vre zen had. Rechterspits Rechter schot (puur toeval deze combina tie) knalde 4 keer raak. Door dit re sultaat is het negende het op éen na beste team van Holten met 16 pun ten uit 13 ontmoetingen. LAP.6 - Holten 10 3-2 Holten 10 moest voor de tweede keer de eer aan Lap laten. Ook dit team had problemen met de op komst. Het is ook uitzonderlijk wanneer er op de zondag voor Kerst nog gespeeld kan worden. Gelukkig kon er geleend worden bij een ander elftal, zodat er geen nu merieke minderheid ontstond. Wierden 6 - Holten 13 4-0 Al vallen de nederlagen niet meer zo groot uit, toch wacht Holten 13 nog steeds op de eerste zege. Met vrijwel alleen nog thuiswedstrijden voor de boeg zal alles op alles gezet worden om toch die nul nog eens uit te poetsen. Misschien dat een komende tegenstander zo bereid willig wil zijn de keeper thuis te la ten. Henk Stevens heeft in Nieuw Heeten de tien kilometer-loop ge wonnen van de traditionele kerst cross van Joverni. Door de vele regenval was het parcours over de Holter- en Haarlerberg drassig en zwaar. Dat weerhield veel jongeren van deelname. Toch deden in totaal nog 240 lopers mee. Stevens eindig de in een lijd van 33:28 minuten, ge volgd door Kappert uit Broekland en Van Ommen uit Delden. Programma: 4-1 ABS 2-Holten 1 6-1 Holten 2-Hanze '83 1 8-1 Holten 3-En Blok 2 8-1 Holten 4-Hanze '83 2 4-1 Hardenberg 7-Holten 5 6-1 Holten 6-Reflex 4 4-1 Holten-Mot (jongensteam) neklaas-Slots, Jacqueline Klaas- sen en Dinie Muller ervaring te kort om het hun Wierdense tegenstan ders echt moeilijk te kunnen maken. Gijs wist er nog een driega- mer uit te slepen, maar dat was dan ook alle eer die er deze keer te beha len was. Eindstand: 0-8.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11