Ambtenaar nam afscheid van G.E.B. „Vrede op aarde" Al Uit het politierapport Kérkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Los Vast in Holten Kerstconcert met „voor elk wat wils" HOLTENS NIEUWSBLAD GARAGE SCHUPPERT B V. College komt volgende maand met plannen voor Vletgoor Verloren en gevonden \M- DONDERDAG 19 DECEMBER 1985. B Technisch ambtenaar E. E. Scipio nam na 12V'2 jaar af scheid. Burgemeester van nering een tegel aan met Rappard (r) bood ter herin- meentewapen. Technisch ambtenaar E.Ë. Scipio, die met ingang van 1 janauri '86 is benoemd als technisch hoofdambten naar bij het Gemeentelijk Nutsbedrijf te Coevorden heeft donderdagmid dag in de raadszaal in tegenwoordig heid van het college van B en W, ge meente-secretaris Stegeman, hoof den van dienst, de raadscommissie G.E.B. en het technisch- en admini stratief personeel afscheid genomen na een dienstverband van bijna 12V2 jaar. Burgemeester mr. W.L.F. ridder van Rappard bracht in korte toe spraak Scipio dank voor de wijze waarop hij veel en belangrijk werk met grote accuratesse en kennis van zaken heeft gedaan. Hij leverde een belangrijke bijdrage in 't be lang van de gemeente in 't bijzon der van het energiebedrijf en heeft zich van het begin af goed aange past. Dat u in verband met de afstoting van het G.E.B. te Holten voor meer zekerheid heeft gekozen is begrij pelijk temeer daar dit tevens pro motie betekend, zo besloot mr. van Rappard die als blijk van waarde ring en herinnering een tegel aan bood met het gemeente wapen. De heer A.S. van der Berg, direc teur G.E.B., die het woord voerde namens het gehele personeel en de oud-collega's, zei begrip te hebben voor het besluit van Scipio om Hol ten te verlaten. „U hebt hierbij ge let op de huidige ontwikkelingen in het energie-distributie gebeuren waarbij beweringen gepresenteerd worden als waren het bewijzen en meningen zich liever op gevoelens dan op feiten blijken te baseren. Voor mij persoonlijk had u het nog wel even mogen uitstellen tot de tijd dat het hier wat minder druk TOYOTA Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off: Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 tel. 05483-6 13 63 Vanuit Sporthal 'tMossinkzal op 15 februari NCRV radio het pro gramma Los Vast presenteren. De gemeente stelt de hal gratis be schikbaar. Dank aan SV Holten afd. hand bal en voetbal, Hockeyclub, Minto- nette, Blauw Wit en het Ned. Hand bal Verbond voor het afstaan van de reeds gereserveerde uren. Ongeveer 150 medewerkers van N.O.S., N.C.R.V. en P.T.T. zullen de sporthal 2 dagen in gebruik nemen. De artiesten die straks op een po dium van 200 vierkante meter ver welkomd gaan worden zullen half januari bekend worden gemaakt. zou zijn maar vermoedelijk had ik dan wel weer een ander motief voor uitstel gehad," zo zei heer v.d. Berg. Hij bood ter gelegenheid van het 12V2 jarig jubileum een fraai schrijfset aan en offreerde als af scheidsgeschenk namens de perso neelsvereniging (waarvan Scipio tien jaar de penningen beheerde) een attentie in couvert en een fraai bloemstuk. In een korte toespraak dankte de heer Scipio voor de me dewerking die hij in zijn funktie als technisch ambtenaar van directeur v.d. Berg en alle collega's mocht ondervinden en tevens dankte hij voor een betoonde vriendschap en de kado's die werden aangeboden. De 12V2 jaar in Holten, die zijn „om gevlogen" waren goede jaren waar aan hij met plezier zal blijven terug denken. Bij de komende begrotingsverga dering, waarvan de streefdatum op 8 januari ligt, zullen door het colle ge van b. en w. plannen worden be kend gemaakt voor de verdere ont wikkeling van het sportcomplex „Vletgoor". Over de aard van deze plannen wil het college zich op dit moment nog niet uitlaten, maar men sluit niet uit dat het nieuwe j aar wellicht nog voor een aangena me verrassing kon zorgen. Op 9 december wordt er een ge wonde zwaan aangetroffen langs de Al. Het dier was ondanks zijn/haar verwonding niet te vangen. Leden van het dierenasiel te Deventer slaagden er wel in om met behulp van een vangstok het dier te van gen. De verwondingen vielen ge lukkig erg mee. Een leerling van een school deed op 10 december aangifte van dief stal van zijn portemonnaie. Ver mist werd wat kleingeld, maar dat is al erg genoeg. Op 11 december zag de surveil lance een vrachtauto rijden met als lading zand. Voor controle werden de bestuurder en zijn voertuig ge bracht naar een weegbrug. Na we ging bleek, dat het voertuig 21% was overbeladen. Dat dit zeker van invloed is op het rijgedrag (met name het remmen) mag duidelijk zijn. Het proces-verbaal zal dan ook de bestemde weg volgen. Op 11 december werden twee jon gens betrapt bij het gooien van vuurwerk. Zij hadden dit weer ge kocht van een jongen uit Goor, die wat had overgehouden van het vo rige feest. Tegen de verkoper zal proces-verbaal worden opge maakt. Blijft natuurlijk de vraag of het verstandig is óm OUD vuur werk te gaan ontsteken. Op 11 december vond er een schoorsteenbrand plaats bij een fa milie in de Oranjestraat. Bleek dat de brand hardnekkig was, want pas na 45 min. kon de brandweer het sein „brand meester" geven. Nog maals willen wij er op wijzen, dat het verstandig is om de schoor steen door een vakman te laten ve gen. Het kost wel wat meer, maar de veiligheid is groter. Op 12 december deden de surveil lanten een opmerkelijke ontdek king. Men trof aan een ligfiets met hulpmotor. De trotse eigenaar wil de zijn model wel showen aan de politie. Bleek, dat de hulpmotor be stond uit een electromotor aange dreven door een accu. Opmerkelijk natuurlijk. Maar iedere bromfiets in Nederland moet aan een keuring worden onderworpen. Pas als het proefmodel de keuring goed door staat mag het voertuig in produk- tie op de markt worden gebracht. Dat was met deze bromfiets niet het geval. Na overleg met de eige naar besloot hij om de hulpmotor van de fiets te demonteren. Op 12 december ontstond bij het achteruit rijden van een vrachtau to een aanrijding. De bestuurder had een achter de auto staande lan taarnpaal niet gezien. Tevens reed hij een verkeersbord omver. Op 13 december kwamen er twee meldingen dat er ingebroken is in Aan de voet van de Sionsberg liep zo rond 1948 een j oodse soldaat. Na de verschrikkingen van concentratiekampen en gaskamers in de tweede wereldoorlog was hij nu geroepen om de wacht te betrek ken bij de muren van Jerusalem in de al maar voortdurende strijd tussen mensen, nu tussen Joden en Arabieren. Plotseling staat die soldaat stil. Hoorde hij daar geen geritsel in het struikgewas? Tot het uiterste gespannen laat hij zijn geweer van de schouder glijden en tuurt in het donker van die nacht waar slechts enkele schaduwen in het licht geroepen werden door de kraakheldere sterrenhemel. En dan gebeurt het. Vlak voor hem staat ineens de vijand, een arabische jongen van zijn eigen leeftijd, ook met zo'n groot geweer aan de schouder. Een heel kort ogenblik staan ze daar, een ogenblik dat tijden duurt. Dan laat de joodse jongen zijn geweer zakken en zegt: „Wil je een sigaret?" De ander knikt en geeft hem een vuurtje. En even zitten ze dan samen tussen de struiken in dat diepe dal bij Jerusalem, twee kinderen van God, ftrf vijf minuten samen in die nacht, tot de één zegt: „Sjaloom" en de an- W der in zijn taal: „Sjalem". Dit verhaal is geen verzonnen verhaal. Het is een echt gebeurt verhaal van een Jood en een Arabier, waar zelfs geen christen aan te pas komt. Maar, misschien is het wel juist daarom dat ik het vertel, omdat ik mij verbonden weet met Joden en Arabieren en noem maar verder op, alle mensenkinderen van God en omdat ik harts tochtelijk hoop, zeker zo rond het kerstfeest van de christenen, dat de vrede zal doorbreken in de wereld. Er zijn er wel die zeggen dat we onze mond maar moeten houden en niet zo hard van vrede zingen op het kerstfeest omdat we het er tot nu toe toch maar lelijk bij hebben laten zitten en dat we daarin alleen maar onze onmacht en onze onwil trachten te overschreeu wen. Ik begrijp dat wel en ik voel dat wel. Nochtans wil ik van vrede spreken en misschien „getemperd" zingen, want ik heb een wat wonderlijk geloof in de kracht van de Messias die doorbreekt in de wereld en vrede maken gaat tussen mensen die elkaar wel schieten kunnen en het plotseling niet meer kunnen. Het is te zien in de man van Nazareth zelf. Het is te zien in dat verhaal van de Jood en de Arabier aan de voet van de Sion. Eigenlijk spijt het me oprecht dat in dit verhaal geen christen betrokken is, want juist de christenen zingen toch van die vrede op hun kerstfeest, die alle verstand te boven gaat. Gaan deze Jood en Arabier ons dan misschien toch voor in het ko ninkrijk van God? Of zullen zij ons dan misschien in naam van de Messias wijzen hetgeen wij hebben te doen in een wereld die barst van geweld? Ik hoop van harte dat de Messias op ons kerstfeest zo zal doorbreken als bij die Jood en die Arabier, twee jongens die met meer schieten konden. Een hartelijke groet van G. Bouman. een personenauto. Alleen die goe deren die zichtbaar lagen zijn door de dader meegenomen. Bij ingang van de parkeerplaats staan zelfs borden „Buit er uit". Totale buit bij beide braken ongeveer 600 gulden en andere voorwerpen. Op de Rijksweg Al vond er een aanrijding plaats op 13 december tussen een personenauto en een vrachtauto. Tijdens hevige regen val haalde de bestuurster van de personenauto de vrachtauto in. Na het inhalen raakte zij in de slip en kwam via de middenberm tegen de vangrails aan. Hierna kaatste zij te rug over de rijbanen, waar zij de op de rechterrijbaan rijdende vracht auto aanreed. Deze vrachtauto kwam door de aanrijding in de berm terecht. De drie inzittenden van de personenauto raakten licht gewond. De bestuurder van de vrachtauto kwam met de schrik vrij. Op 14 december omstreeks 23.10 uur is er een aanrijding op de Mar- keloseweg boven de Al. Een be stuurder van een Citroen Visa reed komende uit de richting Markelo en sorteerde voor naar rechts, om de Al op te rijden. Op dat moment werd deze auto van achteren aan gereden door een andere personen auto. Hierdoor werd de Visa zo be schadigd dat deze vermoedelijk to tal loss is. Eveneens op 14 december reed de veroorzaker van de aanrijding door, in de richting Holten. Op de plaats van het ongeval werd een sierstrip aangetroffen en een rich tingaanwijzer, die afkomstig zijn van de auto die de aanrijding ver oorzaakte. Uit onderzoek blijkt dat het vermoedelijk gaat om een per sonenauto merk Ford, type Taunus bouwjaar 1976 of ouder en licht blauw van kleur. Een ieder die in lichtingen kan verschaffen over deze aanrijding wordt verzocht contact op te nemen met het bu reau in Holten onder nummer 62655 of met de plaatselijke politie. Op 15 december werd een ree aangereden op de Raalterweg. De benadeelde kwam aan het bureau om melding te doen van deze aan rijding en liet de dode ree ter plaat se achter. Toen de politie ter plaat se kwam van het ongeluk, kon men nog net zien, dat iemand een kerst maal veiligstelde. Er is niet kunnen worden achterhaald wie het is ge weest. Maandag 23 december vindt in gebouw De Kandelaar een Kerst concert plaats voor het hele gezin. Het concert begint om half acht en duurt tot rond tien uur. Kaarten zijn in de voor-verkoop verkrijg baar bij de VW. Telefonisch kan men reserveren op nummer 6 38 00 of 6 40 12. Op dit regionale concert zou de Duitse zangeres Inge Brück een optreden verzorgen, maar zij is wegens ziekte helaas verhinderd. Er werd voor een passende vervan ging gezorgd in de persoon van CC Plique, een Amerikaanse neger uit Frankrijk. Hij brengt de Black gos pel geënt op jazz en soulwortels. Binnen het kerstconcert is er ver der iets te beluisteren voor iedere leeftijdsgroep. Jaffo Gate Quartet, 4 negers, die de echte ouderwetse gospels en spi rituals brengen. Albino Montisci uit Italië brengt schitterende balla den. Hij was al regelmatig op Ron duit radio en TV te horen. Design van vaderlandse bodem brengt de mooiste close-harmony. De van de TV zo bekende poppenspeler Aad Peters brengt iets voor kinderen en ouderen. Gastvrouwe van de avond is de TV-presentatrice Wies Hoe kendijk. Natuurlijk is er ook sa menzang, begeleid door Charles Groot. In het programma zit een korte overdenking over de beteke nis van kerst in 1985 door evange list Ben Hoekendijk. Gevonden: Een dameshorloge, Quartz, Bel- time. Een donkerblauwe vinger handschoen met stof bovenop. Een bruine damesvingerhand- schoen; een ballpoint cq pot lood; een grote nemef sleutel. Verloren: Een donkerblauw zwarte handschoen, beige ge voerd, een zilveren halsketting, wieldop „GS" van Passat 13 inch; een achterdeursleutel met groen lintje; een roze jack, maat 140, merk Faber, een ring met vier sleutels (3 huissleutels en één fietssleutel), een trouwring, glad model, met inscriptie „Henk" en datum, portemon naie met giro- en bankpas, een gouden ketting, ongeveer 50 cm. lang, van Italiaans goud. NED. HERV. KERK: 10.00 u. ds. R. Visser, 19.00 u. ds. G. Bouman van Okkenbroek. Uitgangscollecte: Solidaridad. Oppasdienst: mevr. Tuitert en Helene Pluygers. 10.00 u. Jonge- rendienst in „Irene". Dinsdag 24 dec.: 21.00 u. en 23.00 u. Open Deurdienst. Meditatie ds. Vons. Medewerking le dienst „HMV" 2e dienst „Heli con". le Kerstdag: 10.00 u. ds. Vons. Medewerking Kerkkoor, uit- gangscoll. Kerk en Wereld. Op pasdienst: Jenny Vruggink en Ina Letink. 2e Kerstdag: 10.00 u. ds. Vons. Zondag 29 dec.; 10.00 u. ds. Vons. 19.00 u. ds. R. Visser. Uit- gangscoll. Algemeen Kerke- werk. Oppasdienst: Joke Voge- ly en Joke Mark voort. Oudejaarsdag: 19.00 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. Algemeen Kerkewerk. Nieuwjaarsdag: Diessenplas 10.30 u. ds. W. Vons. GEREF. KERK Woensdag 18 december 19.30 u. in „De Kandelaar". 22 dec. 9.30 u. en 15.00 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. T. Heusinkveld. Oppasdienst: Annemieke Meij- erink en Edith Bosschers. Mevr. Scheurwater-Potkamp, mevr. Wieldraaijer-N. Twilhaar en mevr. Lubberdink-Assink. le Kerstdag: 9.30 en 15.00 u. ds. M. Berg. 2e Kerstdag: 9.30 u. ds. M. Berg (gezins/zangdienst). In de diens ten tijdens de kerstdagen is de le collecte voor de zending en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst le Kerstdag: Gea Zwiers, Henriëtte Meijerink en Marjan Meijerink. Ineke Baard en Gerdien Stam. 2e Kerstdag: Herma Stam en Irma Jansen. Zondag 29 dec. 9.30 u. en 15.00 u. ds. H. Leijsen van Hattem. Oppasdienst: mevr. Beldman- Beltman, mevr. Scholman- Kolkman en Ina Stam Oudejaarsdag: 17.00 uur Ds. M. Berg. Nieuwjaarsdag: 10.00 uur ds. M. Berg. 22/12 RK Kerk (geb. „Irene"). 10.00 u. Heilige Mis. 24 dec.: 22.00 uur Plechtig ge zongen nachtmis. 25 dec.: 10.00 u. Plechtige H. Mis. 26 dec.: 10.00 u. H. Mis met Kin derkerstfeest. 29 dec. 10.00 u. Heilige Mis (Feest v.d. H. Familie). DIJKERHOEK 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs coll. Solidaridad. Eerste Kerstdag: 10.00 u. ds. R. Visser. Uitgangscoll. Kerk en Wereld. Zondag 29/12:10.00 u. ds. R. Vis ser. Oudejaarsdag: 15.00 u. ds. Vons. OKKENBROEK: 10.00 u. ds. A. van Buren van De venter. Uitgangscoll. Kerk en Israël. 24 dec.: 22.00 u. ds. G. Bouman. Kerstnachtdienst m.m.v. mu- ziekveren. Beatrix" Uitgangs coll. „Solidaridad". 25 dec. 10.00 u. ds. G. Bouman m.m.v. zanggroep. 26 dec.; 10.00 u. ds. K. Pruijsen van Deventer. 31 dec.: 20.00 u. Oudejaars- dienst ds. G. Bouman. NIEUW HEETEN: 22 dec.: 19.00 u. (boeteviering) 23 dec.: 19.00 u. (Boeteviering) 24 dec.: kerstavond. 19.00 u. H. Mis met kinderkerstfeest en jon gerenkoor. 24.00 uur. Plechtige nachtmis met gemengd koor. 25 dec.: 11.00 uur. PI. Hoogmis met jongerenkoor. 15.30 u. PI. Lof m.m.v. gemengd koor. 26 dec.: 8.00 u. H. Mis. 10.00 u. Gebeds- en communiedienst. 31 dec.: 19.00 u. pl. H. mis uit dankbaarheid. Nieuwjaarsdag: 10.00 u. Heilige Mis. Arts 21/22 dec.: J. F. Sijtsema, Kei- zersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Kerst: 24 dec. 17.00-vrijd. 27 dec. 8 uur. W. R. van Couwelaar 28 en 29 dec. J. H. A. Bruins, Keizers- weg 32, tel. 6 35 53.31 dec. 7.00-2 jan. 8.00 u. J. F. Sijtsema. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst: 19 t/m 26 dec. J. Roel- vink, tel. 05700-1 24 25. Spreek uur wijkverpleegkundige, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tistenspreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Dienst 26/12-2 jan. W. Marcus, tel. 05700-1 24 25. Tandarts: 21/22 dec. N. A. Bakx, Reg- gestr. 14, Enter, tel. 05478-27 74. 25/26 dec. F. B. Zeilstra, Brede- rodestr. 6, Rijssen, tel. 05480- 1 45 69. 28/29 dec. J. Zwijnen, Pelmolenweg 4, Rijssen, tel. 05480-1 22 60. 31 dec.-l/l: L. H. Meest ten Oever, Markelo, tel. 05476-29 92. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenartsen: 21/22 dec. W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. 25/26/28/29 en 31 dec. en 1 jan. Th. A. Oostenbrug, tel. 6 15 15. 21/22/28/29/31-12 en 1 jan. S. Min- nema, tel. 6 28 35. Stichting Maatschapp. Dienst verlening Midd. Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 6 27 84: Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open Be jaarden wek: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 28 89. Ziekenvervoer 00 11 of dienstdoende arts tel. 05483-6 35 53. 05483-6 35 53. Kleuter- zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing elektriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 26 55, na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Donderdag 19 december: 19.45 uur: Kerstavond Chr. Platte landsvrouwen samen met Herv. Vrouwengroepen Dfjkerhoek en Holten in gebouw „Irene". Vrijdag 20 december: 19.30 uur: Potstoten om prachtige prijzen in café „Kalfsterman". 20.00 uur: 2e klaverjasavond SV Hol ten in clubhuis. Vrijdag 20, zaterdag 21 en zon dag 22 december: jongerenfesti- val in „de Schure", Beuseber- gerweg. Maandag 23 december: 19.30 uur: kerstconcert voor het gezin o.a. met medewerking van ne- gerzangroep „Jaffo Gate Quar tet" in r,De Kandelaar" (Sta tionsstraat). 19.45 uur: Kerstviering afd. Es- pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in gebouw „Tref punt". Donderdag 26 december: 13.30- 14.00 uur start Kerstpuzzelrit M.A.C. „De Holterberg" en M.A.C. „Haarle" bij cafe „De Biester". Vrijdag 27 december: 20.00 uur optreden gezelschap „Harm oet Riess'n" in „Irene". 23.00 uur Voetbal „Nacht van Blauw Wit" in sporthal ,,'t Mossink" Zaterdag 29 december: 9 30 uur: Aanvang „Oliebollencross" S.V. Holten bij sportpark .Meer manskamp" aan de Valkenweg. Dinsdag 31 december: Zaal- voetbaltoemooi SV Holten (a, b en c junioren) en sporthal 't Mossink. Vrijdag 3 januari: 20.00 uur Nieuwjaarsreceptie zw „Blauw Wit" in clubhuis 't Vlet goor. Zaterdag 4 januari: 20.00-22.00 uur Nieuwjaarsreceptie SV Hol ten in clubhuis „Meermans kamp". Dinsdag 7 januari: 19.30 uur Nieuwjaarsreceptie afd. Holten Voedingsbond FNV in café-rest „Vosman".

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3