Rond de kribbe Kerstmenu met kalfsborst Zaalhandbaltoernooi in sporthal 't Mossink Fijne toneelmiddag voor schooljeugd Openingstijden Bieb uitgebreid Oudej aarstoernooi junioren SV Holten Nacht van Blauw Wit Kerstkaartenaktie Oliebollencross Dick Zweers snel op drie kilometer Jaaragenda Prmsênbaï Fienpreuvers Melanie Huiskamp clubkampioen De ode T.T.V, kampioen Biljarten Zaalvoetbal Kerstpuzzel MAG Holterberg nUL.lE.iNd lNlfcUWdttLAU Traditiegetrouw werd in het kader van de Sinterklaasviering door de leerkrachten van de openbare basis scholen een toneelstuk opgevoerd voor de groepen 6, 7 en 8, Op vrijdag 13 dec. brachten de meesters en juffrouwen in een goed gevulde zaal Irene, waar ook heel wat ouders en andere belangstellenden een toegangsbewijs hadden gekocht, het toneelstuk „De klokkenmakker van de Zilverstraat" voor het voet licht. De gierige, vrekkige klokkenma ker (Gerrit te Winkel) heeft een „geldklok" gekocht, die echter ge stolen is bij een baron. Ook de dochter van de baron Mathilde (Carla Hanenburg) is ontvoerd en wordt verborgen gehouden door de klokkenmaker. Elke avond om 9 uur moet ze voor de geheimzinnige geldklok zingen. De klok geeft dan 7 goudstukken en zo is de klokken maker schatrijk geworden. Een nieuwsgierige buurvrouw Antje Klets (Ria Veneklaas) heeft echter ontdekt dat alles wat de klokkenmaker doet geen zuivere koffie is en vraagt de goed bekend staande professor Kamerleer (Wim Dalhuisen) en zijn onbetrouwbare Italiaanse knecht Severio (Jan Vic tor Dorlas) om raad. De prof. is ech ter een wolf in schaapskleren en probeert op slinkse en sluwe ma nier samen met zijn knecht het „grote geld" uit de kelder van de klokkenmaker te bemachtigen. De jongeman Barbertje (Jan Bult) hoopt ook van het geheim van de klokkenmaker en gaat ook op onderzoek uit. Al gauw is het voor iedereen dui delijk dat de klokkenmaker over veel geld bezit en wanneer dan ook nog de twee zusters Hortensia (Hannie Kolk) en IJvertje (Gerri Bolte) de geldklok van hun vroege re werknemer ontdekken, is orde handhaver, agent Veigelheid (Wi- cher Oort) in zijn nopjes. Hij kan eindelijk de misdaad bestrijden in het anders zo saaie dorpje. Het jeugdige publiek in de zaal heeft dan al van allerlei verwikkelingen Een feestelijk gerecht is de gevulde kalfsborst. De goudreinetten, die in de vulling zijn verwerkt maken het vooral héél smakelijk en bijzonder. De totale braadtijd is Vz a 2 uur. Laat het vlees eerst wat afkoelen voor het wordt aangesneden. Ruim 1 kg kalfsborst. 1 sneetje wittebrood zonder korst, 4 eetlepels melk, 1 ui, gesnipperd, 200 gr. varkensgehakt, 1 theelepel rosemarijn, 1 ei, zout, peper, 4 goudreinetten, geschild en in blokjes gesneden, 100 gr. ont bijtspek, in plakjes gesneden. Week het boord in de melk, verhit een klontje boter in een koekepan en fruit hierin de ui goudgeel. Maak het gehakt aan met geweekt brood en melk, gefruite ui, rosemarijn, ei, zout en peper en meng de blokjes appel er door. Spreid het gehaktmengsel over de kalfsborst uit maar zorg dat de randen vrijblijven. Rol het stuk vlees op en bind er een draad om. Wrijf de buitenzijde in met zout en peper. Laat de boter in de braadslede bruin worden en leg het vlees er in. Beleg de bovenzijde met plakjes ontbijtspek en zet de baadslede in een voorverwarmde oven (175 graden C of gasoven stand 3). Matig de oven na een uur braadtijd tot 150 graden C of gasoven stand 2. Keer het vlees van tijd tot tijd en zorg daarbii dat de plakjes spek weer bovenop komen. Bedruip het vlees nu en dan met het braadvocht. Voeg tijdens het laatste uur braden af en toe enkele eetlepels heet water toe. Totale braadtijd 1 M» a 2 uur. Laat het vlees wat afkoelen en rusten vóór het wordt aangesneden. Nieuw leven kondigt zich wang. Je kunt het niet bevatten. Even wordt aan. Je hoort het met verwondering in je de Kerstgedachte haast tastbaar oor. Je voelt het met vertedering tegen je kunnen genieten, met verstop- en achtervolgingsscènes, buitelingen over het toneel, met handtasjes meppende dames en spanning wanneer Severio er met de klok vandoor gaat. Gelukkig komt alles tot een goed einde. De drie „slechterikken", de prof. Severio en de klokkenmaker, worden ontmaskerd, maar omdat ze spijt van hun daden hebben (de klokkenmaker is zelfs „een gebro ken man") krijgen ze geen straf. Bo vendien zijn Mathilde en Barbertje verliefd geworden op elkaar en ge ven te kennen met elkaar te willen trouwen. Dit ontlokt het publiek emotionele reacties. Dit stuk kon vlot en ..zwierig" ge speeld worden, mede door de uit stekende hulp van souffleur Tiny van de Runstraat en toneelmeester Johan Plantinga die ervoor zorgde dat ook achter de coulissen alles goed verliep. Melanie Huiskamp met haar pony „Glenn" werd zaterdag 14 december clubkampioen '85 van de ponyclub „De Bergruitertjes". De kampioens wedstrijden hadden plaats in „Snor- rewind" op 30 nov. en 14 dec. Beide dagen moesten de ruitertjes 's mid dags dressuren en 's avonds twee keer springen. Het waren spannende wedstrijden die besloten werden met de huldiging van de clubkampioenen. De uitslagen waren als volgt: Beginnelingen: Dressuur: 1. Erwin Zoals te verwachten viel, heeft Holten 3 van de tafeltennisvereni ging Holten het kampioenschap behaald in de zesde klasse. Slechts eenmaal werd verloren en wel te gen Wesepe (7-3). De returnwed strijd werd echter een duidelijke overwinning voor de Holtenaren (10-0). Het volgend seizoen moet dit team op grond van de aanwezige kwaliteit in staat worden geacht een gooi te doen naar het kam pioenschap in de vijfde klasse. Het eerste team van Holten be staande uit Aijan Hakkert. Nico Valk, Fred Hulleman en Gerard Overvelde, wisten zich in de 2e klasse te handhaven met afwisse lende goede en minder goede maar altijd spannende wedstrijden het handhaven van de 2e klasse is al een prima prestatie op zich. Holten 2-ABS 2. Het tweede team van Holten toonde zich een waar dig kampioen, door ook de laatste wedstrijd te winnen. Het toch vrij sterke 2e team van ABS moest met een 8-2 nederlaag genoegen nemen. Rietberg, 2. Ida Vincent. Springen: 1. Erwin Rietberg, 2. Ida Vincent. Dressuur: (licht) 1. Willy van Coe- verden met „Strawinsky", 2. Lian- ne Veneklaas met „Esta", 3. Frede- rique Oolbekkink met „Kenneth". Springen: 1. Ineke Bolink met „Romy", 2. Lianne Veneklaas met „Esta", 3. Liesbeth Müller met „Pol ly". Clubkampioen „Licht" werd Willy van Coeverden. Dressuur Z: 1. en clubkampioen Marie Elise Dollekamp met „Prin ses Sonja", 2. ex aequo Jolanda Bo link met „Rufus" en Melanie Huis kamp met „Glenn". Springen Z: 1. en clubkampioen Melanie Huiskamp met „Glenn", 2. Sandra Holl met „Snorrewind", 3. Zwennie Vincent met „Boy". Op het concours in Delden werd Sandra Holl met „Snorrewind" eer ste bij het springen L cat. B en op het concours in Lochem won ze bij het springen M cat. B de 2e prijs. Met ingang van 1 januari aansta'an- de zullen de openingstijden van de Openbare Bibliotheek worden uitge breid. De uitbreiding van de openstel ling is mogelijk geworden door de in voering van het automatische leen systeem dat nu volledig operationeel is. Op veler verzoek is de uitleentijd tussen vijf uur en half zes 's avonds weer teruggekeerd. Volgens Karin Pennewaard van de bibliotheek hebben vooral de werkenden uit de buitengebieden belang bij de uit breiding op dit tijdstip. De mensen kunnen dan na kantoortijd nog vlug even bij de bibliotheek binnen wippen. Nu alle kinderziektes rond het nieuwe uitleensysteem voorbij zijn en de bibliotheekmedewerksters wat meer tijd krijgen voor andere zaken, zal ook op gezette tijd weer een overzicht van nieuwe aanwins ten van de bibliotheek in het Hol- tens Nieuwsblad worden opgeno men. De nieuwe openingstijden zijn: maandag 14.00-17.30 uur; 18.30- 20.00 uur. Woensdag 09.30-12.30 uur, 14.00-17.30 uur. Vrijdag 14.00- 17.30 uur, 18.30-20.30 uur. Vooral op woensdagochtend blijkt een uitleenochtend te zijn die nog niet veel bekendheid heeft. Juist voor diegene die in rust zijn of haar boek wil uitkiezen een goede gelegenheid. Met name de woens dagochtend tussen 10.15 en 11.15 uur is een zeer rustige periode in de bibliotheek. De biljartbond „Ons Genoegen" heeft de eerste helft van de compe titie 1985/86 afgesloten. In de hoofd klasse staat met 55 punten BC café Jansen op de derde plaats met 5 punten achterstand op „Driehoek" en „N.B.C." In de „Overgangsklas se" staat „Kalfsterman" op de zes de plaats met 8 punten achterstand op nr. 1 't Witte Hoes". In de eerste klasse staat BCOG op kop met 64 punten (15 punten voorsprong op nr. 2 „Ten Bolcher" De vierde plaats is voor BC „Jansen 2" met 47 p. en „Vlishoek" staat vijfde met 46 punten. In de tweede klasse voert „Kalfs terman 2" een felle strijd om de titel met „Poppe 2" punten resp. 61 en 62. „Kalfsterman 3" is met 53 pun ten koploper in de derde klasse A en 8ste in deze klasse is BC „Jan sen" met 45 p. „Kalfsterman 4" en BC „Jansen 4" staan met 37 punten op de 8ste en 9de plaats in de derde klasse B. Dinsdag 31 december 1985 is we derom het populaire zaalvoetbal toernooi voor de A-, B- C jeugd van de SV Holten. De voorzitter van de organisatie is vanuit Deventer druk in de weer geweest om een at tractieve competitie samen te stel len volgens insiders zijn de teams van gelijke sterkte met enkele gere nommeerde coaches, o.a. Hassan Melkman, Tsaar Pukkie en meer dere grote namen. Allemaal op tijd aanwezig zijn (8.15) en maak een positief einde aan het jaar 1985. P.s. denk aan het witte shirt In de nacht van vrijdag 27 op zater dag 28 december organiseert de ZW „Blauw Wit" haar jaarlijkse zaafvoet- baltoernooi bekend onder de naam „Nacht van Blauw Wit", Deze happe ning in sporthal 't Mossink begint 's avonds om 23.00 uur en zal rond de klok van 03.30 uur worden besloten met de prijsuitreiking. De deelnemende teams worden ge vormd uit de selecties van clubs die in de 3e en 4e klas KNVB of de le klas van TVB en GVB spelen. De deelnemende verenigingen zijn: SV Holten, SOS (Hellendoorn), MW'29, Mariaparochie (winnaar 1984), Nieuw Heeten, SV Almen, GFC (Goor), Enter Vooruit, en Blauw Wit. ook nu weer grote belangstelling ver- Evenals voorgaande jaren wordt wacht. De kerstkaartenaktie die vorige week is gehouden door de CJV „De Vriendenschaar" mag een succes worden genoemd. Het heeft ruim duizend gulden opgebracht. Het geld wordt be steed voor de uitbreiding van ons spelassortiment in de kelder. De CJV bedankt iedereen die hieraan heeft meegewerkt. Leiding en Bestuur Tussen Kerst-stol en Oliebol heeft de Handbal Vereniging Broekland in de personen van Ton Lubbers en Monique Swartjes een zaalhandbaltoernooi georgani seerd in sporthal 't Mossink te Hol ten onder het motto 1985 SPOR TIEF afsluiten. Zaterdag 28 en zondag 29 decem ber zijn maar liefst 24 teams van 18 verenigingen te gast van de HV Broekland. Het toernooi, dat vorig jaar voor het eerst werd georgani seerd, blijkt een welkome invulling van een korte competitiepauze, waar vele teams graag gebruik van- wensen te maken. De meeste deel nemende teams spelen in de com petitie nog mee om de topposities en wensen graag het spelritme te behouden. Vandaar dat de belang stelling voor het toernooi erg groot is. Zaterdag 28 december start het toernooi om 16.00 uur met de da mes-junioren van Lettele, Heeten, Voorwaarts en Broekland en vanaf 18.20 uur spelen de senioren van Boskamp, ASB, Holten en Broek land 2. Voor de poule-winnaar ligt een prima wedstrijdbal klaar. Zondag 29 december spelen al leen damessenioren: in vier groe pen, ingedeeld naar speelsterkte, vindt er als het ware een confronta tie plaats tussen Twente en Sal- land. De sterkste poule wordt ge vormd door de 2e divisionisten RSC-Rossum. Tonzon-Enschede en de 3e divisie-teams van BWO- Hengelo en Heeten. Hun wedstrij denreeks begint om 11.40 uur. Ver volgens zijn er twee gelijkwaardige poules: beiden op le klasse afde lingsniveau. Om 9.00 uur treden de ploegen van Lettele, Schalkhaar, Nieuw Heeten en DTO-Enschede binnen de lijnen en de teams van TVO-Beckum, Stormvogels- Haaksbergen, Raalte en gastvere- niging Broekland volgen om 14.10 uur. De vierde poule wordt ge- De afd. Atletiek van de S.V. Hol ten organiseert op zondag 29 de cember haar derde Lustrum-Olie bollencross op en rond het sport park „Meermanskamp". Het is voor de eerste keer dat verschillende groepen tegelijk starten. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 9.30 uur: 2 km Poffertjes (meisjes en jon gens 7 t/m 9 j.) Kniepertjes (dames 35 jaar en ouder), Appelflappen (meisjes en jongens 10 t/m 12 j.). 10.00 u, 4 km. Roomsoezen (dames vormd door teams, uitkomende in de tweede klasse. Dit zijn DSC, Voorwaarts, Fortuna-Almelo en Heeten 2. Deze indeling kan leiden tot gelijkopgaande strijd, waarbij de teams elkaar geen duimbreed zullen toegeven. Ook de zondag is er weer per poule een wedstrijdbal als hoofdprijs. Vorig jaar kende het toernooi voor de regio een primeur: alle wed strijden konden door middel van een gesloten televisie-circuit overal in de accommodatie worden ge volgd. Dit zal niet herhaald wor- 15 t/m 34 jaar), Bitterballen (heren 35 jaar en ouder) Pannekoeken (jongens en meisjes 13 fm 15 j.), Kreketten (heren 15 t/m 34 jaar). 11.15 u 10 km. Oliebollen (dames en heren 15 j. en ouder). 11.15 u 10 km. Krakelinge (dames en heren 15 j. en ouder). Inschrijfgeld tot en met 14 jaar f 2,50 en boven 15 jaar f 5,00. Elke deelnemer(ster) die de finish haalt krijgt, een mooie medaille. De finishlijn is getrokken voor de kan tine op het sportpark. Op zaterdag 7 december namen een aantal leden van de Sportvere niging „Holten" deel aan de Specu laaspoppenloop in Gorssel. Dick Zweers was de snelste op de 3 km. in 9.50 min. en de 7e plaats was met 13.57 m. voor Stefan Markvoort. Hans ten Dam liep de 6 km. in 24.17 m. Op de 12 km. liep Dirk Hoekman sterk (2e in 41.21) en Dinant Mark voort en Chris Offringa kwamen hand in hand over de meet in 45.21 m. een tijd die goed was voor de twaalfde plaats. Benny Ophof in 49.05 m. en Kees Reitsema in 59.51 m. liepen naar behoren. Op de 18 km. werd Gerard Beldman 3e in 1.03.50 u. Ap Koetsier en Harry Heuvelmans hadden voor deze af stand resp. nodig 1.12.21 u. en 1.19 den, maar wel zullen alle wedstrij den op video worden opgenomen en na het toernooi zullen de banden ter beschikking komen van de deel nemende teams: voor vele teams zal dit een eerste kennismaking zijn met deze wijze van wedstrijdre gistratie, een welkome aanvulling bij trainingen. Evenals vorig jaar verwacht de organisatie wederom een uitstekende publieke belang stelling. De zeer lage toegangsprijs van f 2.- (t/m 15 jaar zelfs gratis) zal zeker geen beletsel zijn het toer nooi te bezoeken. u. Tijdens de „Ommerboslopen" (zaterdag 14 dec.) liep Hans ten Dam de 5 km. in 21.47 m. en Kees Span in 28.40 m. knabbelde hier mee een volle minuut van z'n beste tijd af. De oudjes Ap Koetsier en Benny Ophof maakten de 10.000 meter af in resp. 45.47 m. en 47.11 piin. Programma: Zaterdag 21 dec. „Schwarzwalds- cross" Rijssen; 2 - 5 -10 en 20 km. Zaterdag 21 dec. „Berkelloop" Al- men: 2lh - 5 -10 en 21 km. Zondag 22 dec. Crosslopen Luttenberg: 2 - 4 en 10 km. Donderdag 26 dec. „Kerst loop", Nieuw Heeten: 3 - 6 en 10 km. Zondag 29 dec. „Oliebollencross'' Holten: 2 - 4 - 6 en 10 km. DECEMBER 1985 20 december: Schure-festival 21 december: Schure-festival. Feestavond Supportersclub August Muller. 22 december: Schure-festival. 23 december: Kerstconcert. 27 december: Recreanten-vol leybaltoernooi. 28 december: jubileum Okia. 29 december: Oliebollencros sen. JANUARI 1986 4 januari: Holtense kampioen schappen tafeltennis voor recre anten. 10 januari: 40-jarig bestaan OCH. Filmavond MAC De Hol- terberg. 18 januari: Prinsenbal De Fien preuvers in het Bonte Paard. 24 januari: Dropping MAC De Holterberg. 25 januari: Prinsenbal De Fien preuvers bij De Poppe. 27 januari: Commissoriale raadsvergadering in gemeente huis. FEBRUARI: I februari: Carnaval voor ge handicapte paardrijders in ma nege De Snorrewind Cs mid dags). 8 februari: Carnavalsweekein de De Fienpreuvers. 's Middags optocht en Kindercarnaval, 's avonds Carnavalsavond in het Bonte Paard. 9 februari: Gekostumeerd voet bal De Fienpreuvers in de sport hal en Kleintje Carnaval in de Hofbar (beide 's middags). 10 februari: Rosenmontag De Fienpreuvers bij café Maats. II februari: Kinderinstuif De Fienpreuvers bij Vosman en Be jaardencarnaval in de Hofbar (beide 's middags), 's avonds Slotavond met Tribunaal in de Hofbar. De carnavalsvereniging „de Fienpreuvers" organiseert op de zaterdagen 18 januari (het Bonte Paard) en 25 januari (de Poppe) haar jaarlijks Prinsenbal. Het be looft weer een grandioos spektakel te worden, maar wat wil je ook! Hol- ter amusement van grote klasse wordt op de planken gebracht door: Johan Nikkels, de Swalk Sis ters, Gait en Wil'm, de dansgroep Skip, Bets en Derk, de hofkapel de Fienbloazers, Erik Rensen en Mans van Sangel. Daarnaast nog een nieuw duo, te weten twee Hol ter da mes, die hun mannetje voor drie zullen staan. Verrassing en sensatie dus. En u kunt op één van deze twee avonden Op Tweede Kerstdag, donderdag 26 december, wordt voor de 8ste keer in successie het grote Kerst- voetbaltoernooi voor leden-senio ren van de s.v. Holten georgani seerd. Vanaf 's morgens kwart voor ne gen zullen 100 leden de onderlinge strijd aanbinden in sporthal 't Mos sink. De finale is gepland om half twee. De deelnemers dienen om half negen aanwezig te zfjn en moe ten naast een rood, een wit shirt meenemen. De ^ongetwijfeld talrijke toe schouwers hebben gratis toegang tot dit gezellige evenement als af sluiting van het jaar 1985. De indeling van de verschillende poules kan men lezen in het kastje bij Beltman en op het prikbord in de kantine. aanwezig zijn. Koop uw toegangs kaarten dan wel vroegtijdig, want vol is vol en de Fienpreuvers heb ben in het verleden al té vaak nee moeten verkopen. Vanaf vrijdag 27 december is de voorverkoop opengesteld. Kaarten zijn vanaf dat moment verkrijg baar bij: Foto ten Velde, Speel goed van de Maat en de horeca-be- drijven: Jan Maats, Jansen, Tonnie en Betsie, het Bonte Paard en de Poppe. Tot ziens op 18-1 of 25-1 op dit grootse Fienpreuvers-festijn. De Holtense Motor- en Automobiel- club De Holterberg organiseert op 26 december (2e Kerstdag) in samen werking met de MAC „Haarle" een kerstpuzzelrit waaraan iedereen mee kan doen. Voor de inzittende kinderen is er een erg leuke zoekwedstrijd waar ze mooie prijsjes mee kunnen winnen en tot aan de prijsuitreiking zijn er met enkele rondjes bingo leuke prijzen te winnen. De uitzetters Jan Paalman van „De Holterberg" en Ab. Smeenk van „Haarle" hebben een route van plm. 35 kilometer uitgezet met een flink aantal „problemen" dus het is tijdens de rit voor de kaartlezers we! opletten. Er kan tussen 13.30 en 14.00 uur wor den gestart bij clubhuis „De Biester" in de Stationsstraat

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 19