Kleine Keizer wil uitbreiden Sinterklaas bezocht gehandicapte ruiters Holtens landschap in kaart gebracht Bijeenkomst van oud-militairen 1 Kerstzang OAD-reizen rolstoelers H. J. Westerik lijsttrekker CDA TIENDUIZENDSTE BEZOEKER IN ZONNECENTRUM Kerstavond CPB dames Jaaragenda HOLTENS NIEUWSBLAD GARAGE SCHUPPERTB.V. DONDERDAG 12 DECEMBER 1985 5 Als een van de eerste gemeenten in Overijssel beschikt degemeente Hol ten nu over een Landschaps Beleids plan. Tijdens een korte bijeenkomst na afloop van de gemeentelijke pers conferentie werd het plan, een pro duct van J. Kruyshoop aangeboden aan burgemeester mr. W. L.F. C. Rid dervan Rappard. Helemaal nieuw is het Land schaps beleidsplan niet. In het ka der van zijn afstudooropdracht van de Bosbouw en cultuurtechnische school in Veld had de heer Kruys hoop samen met een collega stu dent in 1984 al een inventarisatie gemaakt van het Holtense buiten gebied na de herverkaveling. Deze stageopdracht werd op school (eindcijfer 9) en bij de gemeente Holten zo goed "ontvangen dat Kruyshoop de uitnodiging aannam een landschaps beleidsplan samen te stellen voor het gehele buitenge bied van Holten. De leidraad bij de opdracht ging uit van een land schapsvisie aan de hand waarvan een behersvisie is opgesteld, voor de in het landschap aanwezige ele menten. De opzetvan het plan is, om in een periode van tien jaar al het achterstallige onderhoud weg te werken en tevens .een begin te maken met een regelmatig cyclisch beheer. Teneinde dit noodzakelijk geachte beheer uit te kunnen woe- ren dienen jaarlijks werkplannen opgesteld worden. Een belangrijke ingang hierbij vormt de onder- houdstoestand van het landschap selement. Onderzoeker Kruyshoop heeft in totaal 569 landschapsele menten beschreven. Daarvan ver keren 18 elementen in zodanige staat dat onmiddelijk onderhoud noodzakelijk is. Drie en zeventig elementen staan als matig te boek en 478 als goed. Deze laatsten ko men vooral voor in het ruilverkave- lingsgebied. De uiteindelijke bedoeling is, niet alleen de gemeentelijke land schapselementen regelmatiger te onderhouden, maar ook de burger te stimuleren. Waar mogelijk wor den subsidiemogelijkheden aange geven. Volgens wethouder Stege- man is de situatie voor het Land schapsbeleidsplan nu uitermatig gunstig. De jonge boeren zien, meer dan de oudere generatie, het be lang in van een goed landschapsbe heer. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 tel. 05483-6 13 63 De OAD gaat voor het eerst in het komende zomerseizoen busreizen voor rolstoelers organiseren. Om dat mogelijk te maken heeft OAD door een bedrijf in Hoogeveen tien speciale caravans laten bouwen die geschikt zijn voor rolstoelgebrui kers. De caravans worden ge plaatst op een camping in Zuid- Frankrijk. Bovendien heeft OAD een toeringcar laten aanpassen voor gehandicapten, o.a. met een speciaal toilet. Het idee van de rol- stoelreizen is afkomstig van de Stichting Vakantie en Handicap in Alkmaar. Vorig jaar heeft de stich ting al een geslaagde proef geno men met twee caravans. Een pro bleem was toen het vervoer. De aangepaste bus betekent een op lossing. De caravans komen te staan op een drie-sterren camping nabij Port Grimeaüd aan de baai van St. Tropez. Deze camping is al aange past voor gehandicapten, ook wat betreft de recreatieve voorziening en. Ook is er een speciale verpleeg kundige op de camping. De bus tocht zal eveneens door een ver pleegster begeleid worden. De eer ste caravan wordt op 11 december in de RAI in Amsterdam gepresen teerd. De huidige fraktievoorzitter van het CDA, H. J. Westerik, zal tijdens de komende verkiezingen voor de gemeenteraad de lijst van het CDA aanvoeren. Tijdens de afgelopen dinsdag gehouden ledenvergade ring van het CDA in zaal Vosman werd Henk Westerik als lijstaan voerder gekozen. Ook de beide zit tende raadsleden van het CDA, H. J. Dul en A. J. Nijkamp hebben zich weer beschikbaar gesteld en staan resp. nummer twee en drie op de lijst. J. Veneklaas (Dijkerhoek) staat als vierde genoteerd. De eer ste vrouw op de üjst is nummer vijf, mevrouw W. Bulsink-Bakker. De overige kandidaten zijn: 6. G. J. Beldman (Holterbroek), 7. G. Snip pert, 8. mevr. R. Verveda-Beldman, 9. J. H. Baard, 10. J. A. Stegeman. Tijdens de ledenvergadering is geen nieuwe kandidaat wethouder aangewezen, als vervanger van de huidige wethouder Stegeman die om persoonlijke redenen afziet van een nieuwe zittingsperiode. VERHOGING RECHTEN STORTEN VUIL OP DE GEMEENSCHAPPELIJKE STORTPLAATS TE MARKELO Het recht voor het storten van vuil door particulieren en bedrijven op de stortplaats Eisen te Markelo wordt met ingang van 1 januari 1986 verhoogd van f7.- tot f7.25 per m3 aangevoerd vuil. Aangevoerde hoeveelheden vuil kleiner dan één m3 zijn en blijven vrijgesteld. Oude vuilstortbonnen kunnen zonodig tegen bijbetaling ter gemeentesecretarie worde* omgeruild voor nieuwe stortbonnen f 7.25. HUISVUILOPHAALDIENST In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdagroute op 26 december a.s. wordt opgehaald op dinsdag 24 december. De gemeentewerf is gesloten op woensdag 25 december (1e Kerstdag), donderdag 26 (2e Kerstdag) vrijdag 27 december 1985 en 1 januari 1986. SPORTCOMMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 17 december a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake: - het vaststellen van het vergaderschema voor het Ie halfjaar van 1986. - het vragen van een krediet t.b.v. zwembad Twenhaarsveld - het beschikbaar stellen van de sporthal voor het radioprogramma LosVast t het vaststellen van de jaarverslagen 1983 en 1984 - het vaststellen van de tarieven voor 1986 - het verhuren van een sportveld aan kynologenclub Deventer e.o. - het verlenen van subsidie in het kader van de bevordering van de rekreatiesport. Verder vestigt de Sportcommissie de aandacht van de sportverenigingen op het volgende: In de jaarvergadering van de Sportcommissie met de besturen van de plaatselijke sportverenigingen (in de 2e helft van januari a.s.) zal/zullen de Sportprijs/Sportprijzen van het jaar 1985 uitgereikt worden. De toekenning van deze prijs/prijzen geschiedt door de Sportcommissie, maar voor sportverenigingen bestaat de mogelijkheid om namen van kandidaten in te dienen. Dit is mogelijk tot 1 januari a.s., uitsluitend schriftelijk en voorzien van een duidelijke argumentatie. Kandidaten behoeven geen lid van de voordragende vereniging te zijn. De toekenning van de prijs/prijzen geschiedt op basis van het „Reglement betreffende de toekenning van de Holtense Sportprijs/zen". Dit reglement is in het bezit van alle Holtense sportverenigingsbesturen. INLICHTINGEN KIEZERSREGISTER De burgemeester van Holten brengt op grond van artikel D5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezersregister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D6 der kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan burgemeester en wethouders verbetering van hfet kiezersregister te vragen. Holten, 19 december 1985 De burgemeester voornoemd. H. J. Westerik, lijsttrekker CDA. Woensdag 18 december zal de tra ditionele Volkskerstzang worden gehouden in de Kandelaar. Wederom zullen verschillende koren en de Holtense Muziekvere niging hun medewerking verlenen aan deze Volkskerstzang. De medi tatie wordt gehouden door ds. R. Visser met als titel: „Kerst, daar word je weer mens van". De aan vang is 19.30 uur. De toegang is gra tis. De organisatie is in handen van de Open Deurgroep Holten. In een druk bezochte bijeenkomst van oud-militairen (oud-strijders, In- diëstrijders, verzetstrijders en bin nenlandse strijdkrachten (b.s.)in café- rest. Vosman heeft voorzitter D. Bel dman in zijn openingswoord herin nerd aan de feestelijkheden en herdenkingen (29 april t.m. 5 mei). Met name aan de rol en de functie die de oud-militairen daarin mochten hebben. We denken dan aan het bevrij dingsconcert in de Scholenge meenschap, het défilé, de stille tocht en de herdenking op de Cana dese begraafplaats, waarbij met de andere feestelijkheden de saamho righeid opnieuw duidelijk naar vo ren is gekomen. Vooral de erken ning, het tot uiting komen van de toch belangrijke bijdrage welke de Nederlandse militairen hebben ge leverd naast de geallieerden, heeft ons goed gedaan", zo zei Beldman. De vergadering ging akkoord met het voorstel van het bestuur om twee keer per jaar een vergade ring te beleggen, een huishoudelijk vlak voor de herdenkingen en een herfstvergadering (samen met de dames), noem het een gezellige bij eenkomst met bingo, film e.d. die tevens is bedoeld om de onderlinge band te bewaren en mogelijk te ver stevigen. Op voorstel van het be stuur werd met algemene instem ming tot erelid van de club be noemd de heer G. v.d. Bos, die te vens een adviserende stem in het bestuur krijgt. Voorzitter Beldman wenste de heer V.d. Bos geluk met zijn benoeming en bood mevr. V.d. Bos-Haarman bloemen aan. De vergadering ging akkoord met het voorstel om de jaarlijkse bijdrage vast te stellen op 10,- Na de pauze werden door de heer en mevr. Gervedink-Nijhuis een groot aantal prachtige dia's ver toond van oud-Holten en dia's van de feestelijkheden en herdenkin gen in het vooijaar van 1985. De bijdrage van het echtpaar Gerve dink-Nijhuis werd zeer gewaar deerd. ftNIPTIP Wie filmt is geen tuin*" spuiter. Vooral bij vi deofilmen geeft een te snelle camerabewe ging storende licht strepen en ontstaat er een onrustig beeld. Traditiegetrouw brachten Sin terklaas en zijn zwarte Pieten ook dit jaar een bezoek aan de ruiters van de Stichting Paardrijden voor gehandicapten. Qp een aanta] mi. ters na die elders hun sinterklaas feest vierden, waren alle gehandi capten zaterdagmiddag naar ma nege Snorrewind gekomen om het sinterklaasfeest mee te vieren. Ene met zijn drummer zorgden voor de muzikale begeleiding van de sinter klaasliedjes die uit volle borst wer den meegezongen. Sint had voor alle ruiters een chocoladeletter en een cadeautje meegebracht en de vrijwilligers van de Stichting Paardrijden gehandicapten zorg den voor de warme chocolademelk. Donderdag 19 december houden en Dijkerhoek de Kerstavond in ge- de leden van de Christelijke Platte- bouw Irene. Aanvang 19.45 uur. Er landsvrouwen Bond afdeling Hol- zal o.a. een kerstspel opgevoerd ten samen met leden van de her- worden door leden van de drie ge vormde vrouwengroepen te Holten noemde vrouwengroepen. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 3 DECEMBER 1985 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan woningbouwvereniging „Onze Woning" voor de bouw van 12 HAT-woningen in het plan de Beuseberg; aan bouwbedrijf Klein Lebbink te Okkenbroek voor de bouw van 4 premie B woningen in het plan de Beuseberg; aan bouwbedrijf Klein Lebbink te Okkenbroek voor de bouw van 6 woningen in het plan de Beuseberg; aan bouwbedrijf Klein Lebbink te Okkenbroek voor de bouw van 6 premie A woningen in het plan de Beuseberg; 2. aan Gebr. Wansink toestemming verleend voor het aanbrengen van een luifel aan het pand Dorpsstraat 17; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. SLUITING GEMEENTESECRETARIE De gemeentesecretarie van Holten en het kantoor gemeentewerken is voor het publiek gesloten op vrijdag 27 december 1985. Het bureau burgelijke stand is op deze dag uitsluitend geopend voor aangiften geboorten en overlijden tussen 10 en 11 uur. Vorige week woensdag was het feest voor eigenaar Ton van Well en zijn medewerkers van Sauna- en Zonnencentrum De Kleine Keizer. In de persoon van Jaqueline Klaassen werd de tienduizendste bezoeker ontvangen. Hetgeen uiteraard gepaard ging met een uitgebreide bloemenhulde. Bovendien mocht Jaqueline een gratis zonnebank- en saunakaart in ontvangst nemen. Toch zijn er ook sombere gezichten. Van Well ligt met de gemeente Holten in de clinch over de, in zijn ogen, noodzakelijke uitbreiding met een zwembad en een ont spanningsruimte. Het sauna- en zonnecentrum De Kleine Keizer werd feitelijk gebo ren uit pure noodzaak. Van Well: „Als organisatiedeskundige op het gebied van de sociale en gezond heidszorg ben ik in mijn opdrach ten vrijwel volledig afhankelijk van overheidsgelden. Toen begin jaren tachtig de subsidiekranen steeds verder werden dichtgedraaid, had ik de keuze tussen de hand ophou den bij de sociale voorzieningen of zelf een oplossing zoeken. Ik heb toen gekozen voor de minst makke lijke weg en ben vrij ondernemer geworden. De sauna die wij voor ei gen gebruik reeds hadden in het pand aan de Keizersweg werd uit gebouwd tot een professionele sau na. Daarnaast hebben wij direct ook een aantal zonnenbanken in gebruik genomen. Heel revolutio nair voor die tijd. Holten moest er aan wennen en moet dat eigenlijk nog steeds. „Wat in andere plaatsen al lang gemeen goed is geworden, wordt in Holten vaak nog met enige argwaan beke ken", aldus Van Well. „We hebben in de afgelopen jaren wel een grote vaste kring van klanten opge bouwd, maar de doorsnee Holte- naar vindt het allemaal maar zo, zo". Dat verklaart volgens Van Well ook de tegenwerking die hij onder vindt bij de realisatie van een klein overdekt zwembad dat hij gepland heeft aansluitend aan het saunage- beuren. Zwembad „Ook op het gebied van saunabe- drijven hebben de ontwikkelingen niet stil gestaan. Kon men vroeger volstaan met een saunahok, wat douches en een koud waterbak, te genwoordig is een zwembad en een ontspanningsruimte een absolute must om te kunnen concurreren met sauna's in de omliggende plaatsen. De argumentatie waar om mij dat tot op heden geweigerd is, snijdt naar mijn mening geen en kel hout. Volgens de gemeente Hol ten moet er een buffer blijven be staan tussen mijn tuin en de fiet- senstallen van de Scholengemeen schap, een voorwaarde die bijvoorbeeld bij de nieuwe apo theek niet is gesteld. Ook wil men mij niet het benodigde stukje -ge meentegrond- verkopen waarop het buitengebeuren van het zwem bad gepland is, terwijl mijn buur man architect Beeftink en ik dit strookje grond al jarenlang in eigen beheer voor de gemeente onder houden. Daarnaast wordt als argu ment gebruikt dat bij eventuele verkoop de bestemming wel eens in minder gunstige zin zou worden ge wijzigd. Het is toch te dol om over te denken dat ik me voorhands moet indekken tegen wat een even tuele koper na mij met het pand De Kleine Keizer zal gaan doen. Daar uit kan men alleen maar conclude ren dat bij de gemeente niemand ooit de moeite heeft genomen na der inlichtingen in te winnen over het saunagebeuren. Ik denk er nu echt over om de voltallige gemeen teraad eens uit te nodigen voor een rondje sauna, zodat ze uit eigen er varing kunnen spreken over de wel dadige invloed van een saunabad op lichaam en geest". Enthousiast Heel wat enthousiaster is Ton van Well over de derde poot van De Kleine Keizer, het conferentiege deelte. „Dat begint steeds beter te lopen. Door een gerichte aanpak heb ik een aantal goede contacten kunnen leggen met instellingen en bedrijven die graag ongestoord met elkaar willen conferenen zon der een kans op storing door andere groepen. Daarin is De Kleine Kei zer uniek te noemen. Tijdens hun verblijf zijn de gasten bij ons op ba sis van vol pension met de garantie van alleen gebruik. Die kant van De Kleine Keizer wil ik in de naaste toekomst wat verder gaan uitdie pen, tenminste als de gemeente Holten zich in wil zetten voor het behoud van de Kleine Keizer. In middels heb ik al wel de steun van het NCOV die met mij van mening zijn dat De Kleine Keizer een wel kome aanvulling is van toeristische voorzieningen in Holten. Ik ben en blijf optimistisch ook het gemeen tebestuur van Holten uiteindelijk aan mijn kant te krijgen". Negatief De verwachting van Ton van Well wordt gelogenstraft door de uitspraken van burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard. „De heer Van Well geeft een wel heel Bloemen voor de tienduizendste be zoekster van het Zonnecentrum. simpele voorstelling van zaken. Toen het met het conferentiecen trum niet zo best liep en Van Well zich meer ging toeleggen op de ex ploitatie van zijn sauna en wat daar allemaal bijhoort, hebben wij hem meerdere malen gewaarschuwd dat hij handelde in strijd met het bestemmingsplan. Zolang de sau na een onderdeel vormt van het conferentiecentrum is er niets aan de hand, maar als de sauna en het zonnecentrum een zelfstandig be drijf gaat vormen ligt de zaak even anders. Zijn verzoek om een stuk gemeentegrond te mogen kopen hebben wij in overleg met de com missie Ruimtelijke Ordening afge wezen. Ook de bestemmingsplan wijziging waarom de heer Van Well heeft gevraagd krijgt van ons geen goedkeuring. In de raadsvergade ring van januari zal het verzoek door de gemeenteraad worden be handeld. Ons advies hierin zal ne gatief zijn". Inmiddels hebben de fraktie- voorzitters zich positief uitgelaten over een bedrijfsbezoek aan de sau na en conferentiecentrum dat plaats zal vinden in het kader van de bedrijfsuitstapjes van het ge meentebestuur. In verband met een storing in de computer-apparatuur moet de eer ste verschijning van de jaaragenda nog een week op zich laten wach ten. Gelukkig hebben veel vereni gingen gehoor gegeven aan de op roep mee te werken aan de jaara genda zodat we volgende week al met een vrij volledige jaarlijst kun nen komen.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5