m I MAC huldigt kampioenen Geslaagde presentatie Oudheidkamer Politie direct aan de lijn Uit het politierapport Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS WB1WS8LA0 De Schure kiest een Mister Been Gevonden voorwerpen f: igi Telefonische GARAGE SCHUPPERTB.V. Hulpdiensten voeren actie DONDERDAG 5 DECEMBER 1985 Alle kampioenen op een rij. De Holtense Motor- en Automobielclub De Holterberg heeft zaterdagavond op de jaarlijkse feestavond in café-rest. Het Bonte Paard in Dijkerhoek haar le den gehuldigd die in het seizoen 1985 prestaties leverden die bekroond werden met een kampioenstitel. Voorzitter Dirk J. Schooien sprak in z'n openings woord zijn vreugde uit over de zeer grote belangstelling en dankte allen die in het afgelopen seizoen in welke vorm dan ook zich hebben ingezet voor de club. avond had gewenst, zag z'n wens in vervulling gaan want toen rond de klok van 1.00 uur de „finishvlag" viel barstte het applaus los als dank en waardering voor de vele „MACcers" die enorm veel werk hebben verzet om het festijn te doen slagen. Tijdens de receptie en op de feest avond werd aan alle bezoekers een fraai glas met MAC-embleem aan geboden. Hij prees verder de sportiviteit en strijdlust van de „MACcers" die in binnen- en buitenland prachtige successen hebben behaald en hier mee niet alleen de naam van hun club maar ook die van Holten heb ben hoog gehouden. „Ik heb", zo zei Schooien „op een feest van de MAC nog nooit zoveel mensen gezien, een duidelijk bewijs dat onze leden hun club een warm hart toedragen. We vertrouwen dan ook dat dit voor de toekomst op weg naar het gouden jubileum, zo zal blijven". De kampioenen zijn: Jeugdcross: Gertie Schouwenburg (50cc automaat); Arwald Nijland (50 cc. mini met versnelling); Bert Rietman (bromfietsen); Herman ter Beest (80cc kleine wielen); Ger- rit Valk (80cc grote wielen); René Plekkenpol (125 cc); Gert Wagelaar (open klasse); Erwin Sanderman (Ned. kamp. regiocross 250 cc); Jan Vos (Ned. kamp. Enduro 125 cc); August Müller/Henk van Heek (Ned. kamp. zijspannencross '85 en vice-wereldkampioen '85). Autocross kampioenen: 2000 en superklasse: Eduard van Oene. Standard klasse en 1600 cc: Dinant Koopman. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-deafer voor Holten-Bathmen e. o. Oranjestraat 30 tel. 05483-6 13 63 ErwinStevens-cross: Joop Hutten. Erwin Stevens-cross: Henny Meer man Damesklasse: Willemien Hutten. Kamp. Oriënteringsritten Kamp. Sportklasse A: Henk Ool- bekkink. Kamp. Tourklasse C: Harm Mooi- weer. Kamp. Tourklasse D: D. M. G. J. Deten. Kamp. Vissen: Dirk J. Schooien. Alle kampioenen ontvingen als herinnering aan het behalen van de titel een beker met inscriptie en bloemen die werden aangeboden door café-rest. Smit te Markelo. Successen Voorzitter Schooien herinnerde bij de huldiging op deze jubileum feestavond aan de successen die door MAC-leden in de loop der ja ren werden behaald. In de eerste plaats was dat de eerste en oudste kampioen Dick Müller (vier keer winnaar van goud in Zesdaagsen in Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk en Tsjecho-Slowakije), de grote promotor van de motorsport in Holten. „Enduro-kampioenen" met de rijders Gerard Kruiper, Joop Staman, Dries Willems, Tonny Kakkenberg, Jan ten Velde, Au gust Müller en Henk Bieleman. Ere-metaal in de bijzonder zware zesdaagse '85 in Spanje voor André Pullen (brons) en goud voor Henk Poorte die in het najaar van '84 on der barre weers- en terreinomstan digheden wereldkampioen werd in de Drentse zesdaagse. Aan de grandioze jubileumfeest avond werkten mee de van radio en televisie bekende band Dutch Boys bestaande uit Jans (drums), Henk (gitaar), Corrie (accordeon), Henk en Ap (rowdijs) en het zangduo de „Alpenzusjes" die vele malen een geweldig applaus oogstten. Voorzitter Schooien, die in een kort welkomstwoord de ongeveer 350 bezoekers een supergezellige Zoals we reeds vorige week be richtten kon een jongeman worden aangehouden die een personenau to had gestolen. Uit het onderzoek is thans gebleken dat deze auto reeds enkele keren was doorver kocht. De politie trof de auto aan bij een inwoner uit Emmen, ten minste wat er nog van de auto over was. Men had het voertuig geheel gedemonteerd; alleen de carrosse rie werd kaal aangetroffen. Men had kennelijk de bedoeling door het aanbrengen van een andere motor en dergelijke deze auto on herkenbaar te maken en weer op de weg te brengen. Als helers werden aangehouden een 25-jarige man uit Arnhem, een 32-jarige man even eens uit Arnhem en een 38-jarige autohandelaar uit Emmen. Op 26 november werd er ingebro ken in een woning aan de Korhoen- derweg. Men kwam binnen door het openbreken van een raam. De hele woning werd grondig door zocht. Vermist worden enkele klei ne antieke voorwerpen. De inbraak is vermoedelijk gepleegd tussen 13.00 en 21.00 uur. Niet uitgesloten moet worden geacht dat de auto van de dader(s) geparkeerd heeft gestaan langs de Vossenweg. Mochten er personen zijn die me nen iets verdachts te hebben ge zien, dan wordt men verzocht zich met de politie in verbinding te stel len. Op 27 november botste een per sonenauto op de Forthaarsweg te gen een boom. De weg was ter plaatse spiegelglad. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De Federatie van SOS-Telefonische Hulpdiensten in Nederland gaat zich dit najaar met een speciale publici teitscampagne richten tot twee groe pen in de samenleving: jongeren van 49 tot 26 jaar (speciaal de minder-ge- schoolden onder hen) en ouderen bo ven de zestig. Gebleken is uit een onderzoek, dat juist binnen deze groepen de be kendheid met de mogelijkheden van de SOS-Telefonische Hulp dienst niet groot is en daar wil de Federatie van SOS-Telefonische Hulpdiensten iets aan doen. Op de achterzijde van elke tele foongids vindt men het nummer van de dichtsbijzijnde SOS-Telefo nische Hulpdienst naast die van politie, ambulance en brandweer. Onder het motto „een gesprek van mens tot mens" stellen goed geschoolde vrijwillige krachten zich beschikbaar om een gesprek aan te gaan met iemand, die om welke reden dan ook behoefte voelt om door de telefoon over zijn of haar problemen te praten. Men mag rekenen op geheimhouding en hoeft zijn naam niet te noemen. De SOS-Telefonische Hulpdiens ten zijn 7x24 uur per week bereik baar. Via allerlei publiciteitsmate riaal, w.o. strips, folders en dergelij ke, willen de diensten van hun be kendheid bij genoemde groepen jongeren en ouderen vergroten en zo hun dienstbaarheid aan de me demens meer dimensie geven. Op zaterdag 7 december zal er in JS de Schure een mister Been-ver kiezing worden gehouden. De Schure meiden zijn die miss-ver- kiezingen zat dus daarom doen ze het dit keer andersom. Ben je van het mannelijke geslacht, heb je lef en ben je sportief doe dan mee. Meiden, heb je vaak last van een melig bui kom dan kijken in De Schure want dat is lachen gieren brullen geblazen. En als top off the bill is er een zeer speciale barhap die avond te verkrijgen. De zaal is open vanaf 20.00 uur. De Mister Been-verkiezing zal om ongeveer 22.00 uur beginnen. De deelname kosten zullen f 1.00 bedragen. Daar staat tegenover dat ieder deelne mer een gratis consumptie krijgt. De Stichting Oudheidkamer Hoolt'n heeft van het college van b en w de verzekering gekregen mee te mogen praten over de toekomstige bestemming van het gemeentehuis aan de Dorpsstraat, dat zoals bekend volgend jaar leeg komt als het nieuwe gemeentehuis op het Smidsbeld ge reed is. Met het oog op een perma nent toezicht wil de Oudheidkamer Hoolt'n graag samen met de WV het oude gemeentehuis gaan gebruiken. Dit deelde voorzitter Minie Bosman- Vruggïnk mee tijdens de eerste open bare presentatie van de oudheidka mer die vorige week woensdag ge houden werd in De Biester. Mevrouw Bosma deed een be roep op de Holtenaren gebruiks voorwerpen uit vroeger tijden af te staan of in bruikleen te geven van de Oudheidkamer. Tevens deed zij een beroep op de aanwezigen uit te kijken naar een opslagplaats voor alle materialen die de oudheidka mer nu al in haar bezit heeft. Het gaat hier vooral om gebruiksvoor werpen uit het recente verleden, die door grootouders en overgroot ouders nog zijn gebruikt. Naast informatie over de oud heidkamer werden nog twee films gedraaid, gemaakt door Berend Soer en drogist/fotograaf Van Leeu wen. De ongeveer vijftig belang stellenden, meest oudere Holtena ren keken met enige vertedering naar de beelden uit de jaren vijftig. Veel oude plekjes en bekende ge zichten ontlokten enthousiaste re acties bij het publiek. De film van de heer Soer was vooral aardig door de „dikke banden race" uit het jaar 1956 en de kijkjes op en rond de La- renseweg. In de film van de heer Van Leeuwen zagen de toeschou wers een jonge burgemeester En klaar met een even jeugdige secre taris Langenbarg, terwijl andere bekende gezichten zoals Beijers Otten en Bouwhuis passeerden de revue. Volgens de bestuursleden van de oudheidkamer moeten er in Holten nog veel meer van deze aardige films bewaard zijn gebleven die voor een openbare vertoning ge schikt zouden zijn. In de pauze tus sen beide films door, vertelden Diek Stegeman en Herman Koop man wat over de tentoongestelde voorwerpen en was er gelegenheid zich op te geven als begunstiger van de oudheidkamer, waar velen gebruik van maakten. Ook degene die niet op de presen tatieavond aanwezig waren kun nen door storting van f 5.- op reke ning van de Stichting Oudheidka mer Hoolt'n Rabobank nr. 3285.52.593. onder vermelding „be gunstiger", een steentje bijdragen tot het welslagen van een oudheid kamer in Holten. In de Nagelhoutstraat botsten twee personenauto's dezelfde dag op elkaar, doordat één der bestuur ders de binnenbocht nam. Ook hier alleen maar materiële schade. Op 29 november ontstond er een aanrijding in de Kerkstraat. Twee auto's kwamen elkaar tegemoet gereden en door de gladheid bot sten beide tegen elkaar. Een paar deuken waren het gevolg. Op dezelfde dag ontstonden er nog twee aanrijdingen. Op de S14, nabij de afslag Lochem botsten twee personenauto's op elkaar doordat één der auto's op deze au toweg ging keren. Op de Motieweg botsten twee personenauto's op elkaar in een on overzichtelijke bocht. Ook hier was gladheid mede oorzaak van de aan rijding. Bij beide aanrijdingen bleef het bij materiële schade. Op 30 november werd een recla mebord vernield in het centrum van het dorp. Vermoedelijke da ders waren bezoekers van 't Kel dertje, maar de politie heeft de be treffende daders nog niet kunnen achterhalen. Meer succes had de politie bij een vernieling van een bord op de par keerplaats bij het AC-restaurant. Een inzittende van een personen auto maakte zich kwaad op het feit dat hij niet meer binnen kon bij dit restaurant en koelde zijn woede door een reclamebord te vernielen. De man kon door de politie van Barneveld aangehouden worden. Op 1 december werden twee per sonenauto's vervoerd op een zoge naamde „Dolly". Men was op weg naar een crossgebeuren. Het ver voer van auto's door middel van een dolly is echter reeds geruime tijd uit den boze en beide automo bilisten liepen dan ook tegen een bekeuring op. De Rijkspolitie van Holten is per 28 november j.l. aangesloten op het Au tomatische Telefoon Doorkoppelsys- teem (ATD). Dit houdt in dat burgers, die het politiebureau van Holten op bellen en dat onbezet aantreffen (in de avond- en nachturen) automatisch worden doorgeschakeld naar de meldkamer der rijkspolitie te Zwolle. Het bandje dat men vroeger te horen kreeg, waarop het telefoon nummer van de meldkamer in Zwolle was ingesproken, is daar mee komen te vervallen. Als men nu op bovengenoemde tijden de po litie in Holten belt, gaat de telefoon éS&k NED. HERV. KERK: 10.00 uur ds. J. H. Israël. 19.00 uur ds. W. Vons Uitgangscoll.: Oecumenisch werk. Oppasdienst: Mevrouw Teese- link-Scheperboer en Ariétte Groen. 10.00 uur. Jongerendienst in „Irene" Diessenplas: Woensdag 11 dec. 19.30 uur ds. W. Vons. Geref. Kerk: 9.30 u. en 15.00 u. ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor Alg. Chr. Doeleinden (Vi) en Oecumene binnen/buiten land m. Kindernevendienst: mevr. T. van Dijk (groep 3 en 4). Kinderoppas: Mevr. Beldman-Nijkamp, mevr. Schipper-Beldman, Anja Paal- ,man. Ans Paalman en Betty Aanstoot. R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene'' DIJKERHOEK: 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs coll. Oecumene. OKKENBROEK: 10.00 uur ds. G. Bouwman. Uit gangscoll. Oecumenische ar beid. NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 uur zondag: 8.00 en 10.00 uur. ARTS: J. A. H. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dienst 5 t/m 2 dec. J. Koerse, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge, alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS: T. I. Lafeber, Henri Du- nantstr. 1, Rijssen, tel. 05480- 1 83 83. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTSEN: Th. A. Oostenbrug, (ook voor kleine huisdieren) tel. 6 15 15. S. Minnema, Dorpsstr. 63a, tel. spr. u. 8.00-9.00 u. Kleine huis dieren spr.u. 19.00-19.30 u., tel. 6 28 35. STICHTING MAATSCHAPPE LIJKE DIENSTVERL. MIDD. OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m.vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open Bejaardenwerk: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienstdoende arts tel. 05483-6 35 53. Kleuter en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing elektricitéits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 26 55, na 18.00 uur beffen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Vrijdag 6 december: 20.00 uur Trekking verloting Sint Nicolaasactie Holtense Handelsvereniging in Dura- pand. Maandag 9 december: 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vos man". Dinsdag 10 december: 19.30 uur ledenvergadering afd. Holten CDA in zaal „Vosman" Vaststelling kandidatenlijst ge meenteraadsverkiezing maart 1986. Vrijdag 13 december: 20.00 uur 2e klaveijasavond ZW „Blauw Wit" in clubhuis. Zaterdag 14 december: 20.00 uur Kerstconcert delen uit het Weihnachts-oratorium van J. S. Bach door C.O.V. „Soli Deo Gloria" in Herv. kerk te Nijver- dal. Dinsdag 17 december: 14.00 uur Kerstviering Bejaar densociëteit Holten in gebouw „Irene". 19.30 uur Viering 40 jarig jubile um afd. Holten Ned: Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman". 20.00 uur Kerstavond afd. Dijk erhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in café-rest. „Het Bonte Paard". Woensdag 18 december: 19.30 uur Volkskerstzang in „De Kandelaar" Donderdag 19 december: 19.45 uur Kerstavond Chr. Plat telandsvrouwen Bond samen met Herv. Vrouwengroepen Dijkerhoek en Holten in ge bouw „Irene" Vrijdag 20 december: 20.00 uur 2e Klaverjasavond SV „Holten" in clubhuis. Vrijdag 23 december: 19.45 uur Kerstwijding afd. Es- pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt". Gevonden: een bruine wandel stok; een bruine wollen muts met pluim; een bos sleutels (11 stuks); een geel/roze/groene shawl met „Michael Jackson"; een herenfiets, zwart, merk Olympia. Verloren: een rood/wit/zwarte vingerhandschoen (rechts); een huissleutel Lips VSB 365; een bruine portemonnaie met bank- pasje en verzekeringsbewijs als mede f 10,-; een girokaart ge nummerd 62; een roze kinderbo- dywarmer; een sproeier van een giertank. enkele keren over, waarna men te horen krijgt: „Een ogenblik alstu blieft, u wordt automatisch doorge schakeld". Daarna krijgt men de meldkamer van Zwolle recht streeks aan de lijn. Voor alle duidelijkheid, het tele foonnummer van de politie isj 6-26 55. Óp dit nummer krijgt men dus nu dag en nacht de politie rechtstreeks aan de lijn. Misschien 5 ten overvloede wordt er nog even op gewezen dat het alarmnummer 00 11 onverkort van kracht blijft 1 voor die abonnees die dit nummer voorheen ook konden gebruiken. Geboren: Andrea Marianne d.v. D. G. J. Oldenburg en T. I. Kamphof (geb. te Deventer). Gehuwd: A. J. Bruggink, oud 24 jaar, Rijssen en j. Potman, oud 22 jaar, Holten. Overleden: M. E. te Velde-te Velthuijs, oud 73 jaar (overl. te Deventer); J. Reilink-Brink- man, oud 68 jaar (overl. te De venter). KNIPTIP Een voorzetlens is een voor uw camera, zodat-ie kleine voorwerpen ook van dichtbij scherp kan zien.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3