Mulder-trofee weer voor Wim Wijtten ÜBOVAG Vlotte verkoop van handwerk-artikelen bewoners Diessenplas Uit het politierapport Oliebollencross op laatste zondag Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Gezellige feestavond zaagmolen Disco in Musky I autobedrijf BV. j Gevonden voorwerpen De post rond de feestdagen Geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD TOYOTAl GARAGE SCHUPPERT B.V DONDERDAG 28 NOVEMBER 1985 - Wim Wijtten neemt de Henk Mulder trofee in ontvangst. Wim Wijtten, lid van de fotoclub Profoto heeft voor de tweede keer in successie de Henk Mulder-trofee ge wonnen. De Henk Mulder-trofee ont- tot taak heeft het ingezonden werk van de leden van Profoto te beoorde len. Donderdagavond 21 november brachten de leden van de fotoclub hun beste dia's en foto's mee naar het leent zijn naam aan de fotograaf die -Paalhuus. Werd in het verleden de „Oliebol lencross" van de afd. Atletiek van de S.V. „Holten" steeds op de eerste zondag van het jaar gehouden deze keer hebben de organisatoren ge kozen voor de laatste zondag in het jaar. Dit gebeurde mede omdat de „loopagenda", met o.a. de Zweef- prestatie lopen in Nijverdal en de Midwintercross in Heeten, in het eerste weekend van 1986 overvol is. Wat betreft de afstanden in de „Oliebollencross" zijn er enkele wij zigingen. Zo wordt de 3V4 km iets meer dan 4 km en ook staat er in deze 3e Lustrum cross een 10 kilo meter op het programma. Hopelijk zullen alle Holtense top-atleten op deze afstand van de partij zijn. In de eerste plaats niet alleen de SV Holten-lopers Egbert Veneklaas, Dirk Hoekman en Marinus Baltes maar ook de Holtense Daventria- lopers Meindert Koopman, Gerard Koopman en Bertus Stevens. Ook Henk Reitsema (A.V. Nijmegen) thans woonachtig in Hengelo (O) zal zeker starten. Om de organisatorische redenen zullen verschillende groepen tege lijk starten. Ook op deze 15e cross, die voor de eerste keer in 1972 op initiatief van fotograaf Jan ten Vel de werd gehouden, zullen sfeer en gezelligheid weer optimaal zijn. Het programma ziet er als volgt uit: 9.30 u. (2 km) Poffertjes, meisjes en jongens 7 t/m 9 j. Kniepertjes, da mes ouder dan 34 jaar. (2 km.). Ap pelflappen, meisjes en jongens 10 t^m 12 j (2 km). 10.00 u. Roomsoezen, dames 15 t/m 34 j. (4 km). Bitterballen, heren ou der dan 34 j. (4 km). Pannekoeken, meisjes en jongens 13 t/m 14 j. (4 km). Kreketten, heren 15 t/m 34 j. (4 km). 10.30 u. Oliebollen, dames en heren 15 j. en ouder (6 km). 11.15 u. Krakelingen, dames en he ren 15 j. en ouder (10 km). Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 tel. 05483-6 13 63 Op vrijdag 22 november hield de schietvereniging de Zaagmolen uit Dijkerhoek haar jaarlijkse feesta vond. De opkomst was prima, voor al van de jeugd. Het programma was verzorgd door de commissieleden Jan Reij- link, Wim Bannink, Albert Wegsta- pel jr. en Joop Rensen. Muziek en geluid werden verzorgd door Wim Rensen. Als extra gasten hadden zij uitgenodigd het duo Knots. Deze heren brachten met hun bandparodie, conference en hypno se de stemming er goed in. Na di verse spelletjes was er een hapje en een drankje. Voorzitter L. H. Ren sen dankte de commissie voor het vele werk dat zij hadden besteed aan de feestavond. De avond werd besloten met het zingen van het clublied door Mineke Tuitert. Zondag 1 december a.s. organise ren de tienervrijwilligers van Mu sky weer een disco. Tijdens deze disco zijn er tevens twee gast disc- jokeys die een uurtje Gouwe Ouwe zullen draaien. Welkom is de jeugd in de leeftijd van 12 t/m 15 jaar. De entree be draagt één gulden en van 14.30 tot 17.00 uur is Musky geopend. APK keuring voor alle merken erkend oa®Tioud^orijf riodijtoxeuri injjgfeté voej^il Via een voorselectie bleven uitein delijk veertien foto's en tien dia's over. Uit deze inzendingen koos Henk Mul der na veel wikken en wegen twee winnaars. In de kategorie dia's viel Wim Wijtten in de prijzen, terwijl bij de foto's een bijzondere kleurenfoto van Gerrit Willems, met daarop de Ned. Herv. kerk in Holten, werd bekroond. Als totaal winnaar wees Henk Mulder Wim Wijtten aan. Volgens Henk Mulder was de kwali teit van het ingezonden werk van een redelijk goed niveau, waardoor het erg moeilijk was een winnaar aan te wijzen. Als adviseur van de fotoclub heeft hij voorgesteld om volgend jaar de jury uit te breiden met een plaatse lijke kunstenaar die de foto's ook op artistieke kwaliteiten kan beoordelen en niet alleen op techniek. Dat zal naar zijn mening juister resultaat geven aan de wedstrijd. „Een kunstenaar kijkt anders aan tegen een foto dan een fotograaf. Die heeft als eerste oog voor het technische resultaat. Wellicht dat we dan tot een heel andere uitslag komen", aldus Mulder. 18 november: Op de Espelodijk vond een aanrijding plaats tussen een personenauto en een land- bouwtraktor. Laatstgenoemde sloeg linksaf zonder richting aan te geven op het moment dat de auto juist aan het inhalen was. Er ont stond alleen materiele schade. Een vrachtwagenbestuurder werd met zijn auto aan de kant ge zet, omdat bij controle bleek dat de man maar liefst 15 uren aan éen stuk had gewerkt. Tevens bleek de vrachtauto niet te zijn gekeurd. De baas van het spul kwam de vracht wagen ophalen. Een proces-ver baal terzake overtreding van de Rijtijden-wet werd uiteraard opge maakt. 19 november: Door een uitvoer der werd aangifte gedaan van dief stal van een autoradio en een licht balk. Het betreffende voertuig had geparkeerd gestaan aan de Bor- keldweg. Regelmatig blijkt dat de laatste tijd éen of meerdere jeugdige perso nen het nodig te vinden om de af rastering van het speeltuintje op de Kol te vernielen. Zo kwam er ook deze week weer melding binnen dat men draden van de omheining had doorgeknipt. De indruk bestaat dat éen en ander in het schemer donker gebeurt. Erg irritant voor de mensen die met veel moeite deze speeltuin in goede staat trachten te houden. Nogmaals wordt verzocht aan de bewoners in de omgeving van de speeltuin een extra oogje in het zeil te houden en bijzonderhe den door te geven aan de politie. Uit een personenauto die zondag nacht geparkeerd had gestaan bij het Losse Hoes op de Holterberg werd een dure autoradio ont vreemd. Om ongestoord te kunnen werken hadden de daders de bin- nenverlichting van de auto onklaar gemaakt. Op de Al kwam een personenau to in aanraking met een stuk dek zeil die van een Deense vrachtwa gen was gevallen. Beide bestuur ders kwamen overeen de zaak af te handelen op de eerst volgende par keerplaats. De Deen hield zich ech ter niet aan deze afspraak en reed gewoon verder. Hij kon door de po litie van Denekamp worden opge vangen. Nu hep hij wel tegen een proces-verbaal op. Een autobestuurder werd be keurd omdat hij misbruik maakte van een handelaarskenteken. Hij bestuurde de auto terwijl er van een proefrit geen sprake was. 22 november: Door de gladheid ontstonden 's morgens twee aanrij dingen op de Holterbergweg. Om streeks 7.20 uur geraakte een be stuurder van een personenauto ter hoogte van Piet Bos de macht over het stuur kwijt, sloeg over de kop en belandde in een sloot. De auto werd' geheel vernield. De bestuur der kwam met de schrik vrij. Terwijl de politie met de afhande ling van deze aanrijding bezig was, kwam een personenauto uit de richting Nijverdal, die door te slip pen in de middenberm belandde. Deze auto werd licht beschadigd. Een vijftienjarige scholiere werd bij een kruidenier betrapt op het stelen van enig snoepgoed. Zij werd aan de politie overgedragen, die de zaak verder afhandelde. 23 november: Door de gladheid botsten twee personenauto's op el kaar in de Pastoriestraat. Beide voertuigen kwamen elkaar tege moet, doch in een bocht ging het mis en schoof één van de auto's naar links. Er ontstond alleen ma teriële schade. Eveneens door de gladheid reed een personenauto op de Forthaars- weg tegen een boom. De auto werd zwaar beschadigd; de bestuurder kwam met de schrik vrij. 24 november: Op een verzoek van de politie van Holten hield de poli tie van Nijmegen een 19-jarige jon geman aan. die de vorige week een personenauto pikte vanaf de Raal- terweg. De politie moet het onder zoek nog verder op gang brengen en bij het ter perse gaan van dit nummer is nog niet bekend of de betreffende auto ook boven water is gekomen. Een viertal kinderen van onge veer 10 jaar had een leuk spelletje bedacht: het gooien van sneeuw ballen vanaf een viaduct naar auto mobilisten die reden op de AI. Doordat kennelijk in één van deze ballen een steen zat, werd een voor ruit van een auto vernield. De be treffende automobilist kreeg de knapen echter te pakken, zodat de ouders nu voor de kosten kunnen opdraaien. Handwerken is weer in. Niet alleen om zelf te maken, maar ook om ca deau te geven. Dat mag wel geconclu deerd worden uit de grote belangstel ling woensdag in de Diessenplas voor de verkoop van handwerkstukken, vervaardigd door de bewoners van het bejaardencentrum onder leiding van de bezigheidsafdeling. In maar vier uur tijd werd voor f 1800,- ver kocht. De opbrengst komt weer ten goede van de bezigheidsafdeling die voor het geld nieuw materiaal kan aanschaffen. Volgens Ria Bogers, bezigheids therapeute van de Diessenplas wa ren het vooral de grotere handwer ken die aftrek vonden. Zo was er een fraaie Pierrot, uitgevoerd in smymawerk die voor een flinke prijs van de hand ging. Ook de gro tere tafelkleden, spreien en ge haakte kleden vonden gretig af trek. „Nu zijn de kasten tenminste weer leeg en kunnen we met frisse moed weer aan het werk gaan voor de grote bazar die we volgend jaar weer hopen te organiseren. Deze verkoopdag was echt alleen maar bedoeld om de mensen in de gele genheid te stellen eigegemaakte Sinterklaascadeau's aan te schaf fen. Volgend jaar komen we weer met een gezellige bazar in de grote zaal, compleet met het rad van avontuur, de oliebollen en de por ties snert." Ria Bogers voegt er overigens aan toe, dat de handwerkartikelen die afgelopen woensdag verkocht werden, niet gemaakt zijn door de deelnemers van het Welfarewerk van het Rode Kruis. „Daar bestaan wel eens misverstanden over. Het Welfare van het Rode Kruis is in de Diessenplas een graag geziene gast. Eenmaal in de week komen ouderen uit het dorp, aangevuld met een aantal bewoners van de Diessenplas, bijeen om onder lei ding van de Welfarewerksters te handwerken. De bewoners van de Diessenplas hebben een eigen handwerkclub die tweemaal in de week bijeen komt; meestal nemen zo'n twintig bewoners daaraan deel. Het enthousiasme is altijd groot, zelfs zo groot, dat er op de kamers verder geborduurd wordt, met als gevolg dat onze handwerk- kasten aan het eind van het jaar propvol zitten. Zo'n verkoop als af gelopen woensdag brengt daar weer een beetje lucht in." UW V.A.G. DEALER VOOR VOLKSWAGEN EN AUDI: J 1 Holterstraatweg 85-87, Rijssen, tel. 05480 -14225 1 Grotestraat 268, Nijverdal, tel. 05486 -12974 Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. Ds. R. Visser. (Gezins Heilig Avonds- maalsdienst m.m.v. Helicon), 19.00 uur Ds. W. Vons. Uitgangs- collecte „Irene". Oppasdienst: Jorien Verboom en mevr. Schoolen-Aanstoot. Irene 10.00 uur Geen jongerendienst. Diessenplas: woensdag 4 dec. 19.30 u. ds. M. Berg (H. Avn.). Geref. Kerk: 9.30 u. ds. C. Gros van Aalten. 15.00 u. ds. Th. van Loo van Almelo. In beide diens ten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Groep 7 en 8 o-l.v. dhr. C. Offringa. Oppasdienst: Gea Aanstoot en Wilma Meijerink. Ans Aanstoot en Dianne Bosschers. R.K. Kerk: 10.00 u. Heilie Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK: 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs collecte „Irene". OKKENBROEK: 10.00 uur ds. G. Bouman, Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 u. en 10.00 uur. ARTS: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dienst 28/11 - 5/12: Zr. T. Kamp huis, tel. 05700-1 24 25. Spreek uur wijkverpleegkundige, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tisten spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS: J. Ph. Koppert, van Ameron- genstr. 25, Markelo, tel. 05476- 22 00. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTSEN: W. G, C. Wamelink, Houtweg 18 (ook voor kleine huisdieren) tel. 6 20 04. S. Minnema, Dorps- tr. 63a, tel. spreekuur 8.00-9.00 u., kleine huisdieren spreekuur 19.00-19.30 u. tel. 05483-6 28 35. Stichting maatschappelijke dienst- verl. Midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open Bejaardenwerk: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienstdoende arts tel. 05483-6 35 53. Kleuter en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing elektriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 15 53 of 6 26 55 of na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Donderdag 28 november 19.45 uur: Gezellige avond (met o.a. Bingo) herv. vrouwengroep in „Irene". 20.00 uur: Ledenvergadering afd. Holten CDA in "Irene". Be spreking Gemeente-program 1986-1990. Vrijdag 29 november: 20.00 uur: Gewichtrtouwtrek- ken TTV „Okia" in „Het Bonte Paard". Zaterdag 30 november: 14.30 -17.00 uur: Receptie MAC „De Holterberg" in cafe „De Biester". 19.30 u. Jaarlijkse feestavond "MAC" tevens viering 40-jarig bestaan en huldiging kampioe nen '85 in „Het Bonte Paard". Vrijdag 6 december 20.00 uur: trekking Sint Nico- laasactie in Durapand. Maandag 9 december: 19.30 u.: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vos man". Dinsdag 10 december: 19.30 uur: Ledenvergadering afd. Holten CDA in zaal "Vos man". Vaststelling kandidaten lijst gemeenteraadsverkiezing maart 1986. Vrijdag 13 december 20.00 uur: 2e Klaveijasavond ZW „Blauw Wit" in clubhuis 't Vletgoor. Gevonden en verloren voorwer pen Gevonden: een fietspomp; een zwarte portemonnaie met in houd; een blauwe vingerhand schoen; een blauwe bivakmuts; een zwarte damesfiets, merk Arizona met ouderwetse Philips koplamp. Verloren: een herenhorloge met metalen band (wijzerplaat en di gital) een bruine portemonnaie met o.a. verzekeringsbewijs bromfiets; een bruine sleutelé tui met negen sleutels; een brui ne jongensfiets merk Rivel. Belangstelling genoeg in de Dies senplas. stelling wordt uitgevoerd als op maandag. In afwijking van de nor male dienstuitvoering vindt op za terdag 28 december ccn volledige brief- en pakketpostbestelling plaats. In deze bestelling wordt ook kerst- en nieuwjaarscorresponden tie meegenomen. Op de dagen rond Kerstmis en nieuwjaar zullen de posterijen een aantal diensten aanpassen aan de omstandigheden. De PTT voert op 23 december en 30 december de dienst uit als gebruikelijk op de maandag. Op dinsdag 24 en 31 de cember vindt een normale postbe stelling plaats. Overlijdensberich ten en spoedeisende medische zen dingen worden verzonden via het Expressenet. Het publiek wordt aangeraden te verzenden overlij densberichten aan het loket af te geven. Het Holtense postkantoor zal op de 24e en 31e na de openstelling tot 12.30 uur gesloten blijven, sluiten op die dagen om 15.00 uur. In de nacht van donderdag 26 op vrijdag 27 december en van woens dag 1 op donderdag 2 januari is de buslichting als van zondag op maandag. De aansluitende postbe- Aline Berkhof, Verzetstraat 18, is zaterdag in Almen geslaagd voor haar muziekdiploma A van de KNF.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3