Holtens Nieuwsblad. Sinterklaas door jeugd Een winters begin enthousiast ontvangen Spontaan optreden kinderkoor Mozaiek rrtnsmMKRANT ^^FXTRA VROEG Terugblik Geen krant met Kerst Winkels uur eerder dicht op zaterdag Geslaagd Werkloosheid daalt verder U ontuangf een fraaie Markt wordt verplaatst Vers van de pers,overal te koop. DAGBLAD TUBANTIA^7 Holtens Nieuwsblad Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B V in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel41 Donderdag 28 november 1985 - 38e jaargang - nr. 48 Abonnementsprijs f 34.25 1 Losse nummers 75 cent Gedrukte oplage 3075 tel. 053-84 28 42 Redactrice: William (Bill) Firth uit Burford, Ontario Canada, was een van de Canadese oudstrijders die in mei van dit jaar een bezoek bracht aan Holten. Het werd voor hem een bezoek dat een onvergetelijke in druk op hem gemaakt heeft. Zelfs zozeer, dat hij zijn verhaal thuis vertelde aan een plaatselijke krant, The Burford Advance. Een afschrift van dit artikel werd toe gestuurd aan mevrouw H. Stege- man, bestuurslid van de Oudheid kamer Hoolt'n, die op haar beurt het Holtens Nieuwsblad een copie van het verhaal leverde. In deze editie een ingekort verslag van een Canadese kijk op Holten. Frederique Rentenaar Weleioeg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur InBathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad Parker-iotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hii/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 In verband met Kerstmis, woens dag 25 en donderdag 26 december aanstaande zal het Holtens Nieuwsblad in die week niet ver schijnen. De eerstvolgende editie verschijnt op 2 januari 1986. De copy moet binnen zijn op maan dagavond 30 december 1985. Met ingang van aanstaande za terdag 30 november zullen de su permarkten C 1000, EDAH en Al- bert Heijn, plus de Mengunie om vier uur in plaats van om vijf uur sluiten. Na de feestdagen zullen vermoedelijk nog een aantal Hol- tense middenstanders op zater dagmiddag een uur eerder gaan sluiten. Wie verwacht had, dat de bouwvakkers van de firma Ribberink maandag avond onmiddellijk aan de slag zouden gaan voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis, kwam bedrogen uit. De eerste werkbare dag werd door de vroeg-winterse omstandigheden direct al een onwerkbare dag. Zo keek Holten nog een dag langer aan tegen de kale vlakte, door koning winter bedekt met een vroege sneeuwlaag. Zodra de weersomstandigheden beter worden, en dat zal volgens de weervoorspellers bij het verschijnen van het Holtens Nieuwsblad al wel het geval zijn, worden de hekken rond het toekomstig bouwterrein ge plaatst. In totaal denken aannemer Ribberink en architect Jorritsma 152 werkza me dagen nodig te hebben, voor de bouw. Daarbij opgeteld alle vrije weekein den, de feestdagen en het mogelijke vorstverlet, wordt de eerste oplevering eind november volgend jaar verwacht. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om de eerste schop in de grond met enige feestelijkheid te laten geschieden. Na ampel beraad heeft het college van b en w hiervan afgezien, omdat bij zo'n eerste handeling slechts een gering aantal mensen betrokken kan zijn. „leder van ons heeft al wel eens op een shovel of zo gezeten. Dat levert altijd het zelfde plaatje op", aldus de burgervader. „Wij wachten veel liever tot de bouw zover is gevor derd dat we alle namen van de raadsleden die betrokken zijn geweest bij de voorbereidingen en de besluitvorming in een koker kan worden ingemetseld bij wijze van eerste steenlegging. Dat hebben zij verdiend." In verband met de bouw van het nieuwe gemeentehuis zal de vrij dagse warenmarkt gedeeltelijk worden verplaatst. De vaste stand plaatshouders voor bloemen, tuin planten, aardappelen, sieraden etc. zullen gedurende de bouw van het gemeentehuis een standplaats krij gen elders op het Smidsbelt. Een aantal marktkooplieden met een voorlopige standplaats zal een plaatsje krijgen op het plein rond de Ned. herv. Kerk. De situatie zal voortduren totdat het gemeente huis is afgebouwd. Op het sportcentrum Papendal te Oosterbeek slaagde Wim Boode, Borkeldsweg 8 te Holten voor het diploma Zwemtrainer A van de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond. die uit volle borst werden meege zongen. Groot was het verdriet van de kleintjes toen bleek dat Sinter klaas een aantal bange Pieten had meegenomen die alleen op platte daken durfden. De Sint verzekerde echter dat hij nog een regiment flin ke Pieten achter de hand had die ook op puntdaken wilde klimmen. De sneeuw zorgde zaterdag niet alleen voor een winters beeld, maar leverde ook wat overlast doordat lieverdjes in de leeftijd rond de twaalf jaar met volle overgave sneeuwballen gooiden naar het bordes van het gemeentehuis. Leuk voor de jongens, maar niet leuk voor de kleine kinderen die werden gergakt. Ook HMV ont kwam nietaan een sneeuwballen regen. Tot grote hilariteit kwam een sneeuwbal precies in de grote tuba van secretaris Voorders te recht. Ook tijdens de rondrit door het dorp was het aantal vervelende jongetjes groot. Eenmaal zelfs moest een van de pieten een jonge tje hardhandig aanpakken toen die het strooigoed voor de neuzen van de kleintjes wegkaapte. Een aantal ouderen met kinderen langs de weg vroeg zich dan ook af of ook in Hol ten een ontvangst in, bijvoorbeeld de sporthal niet te verkiezen was boven een ontvangst op het ge meentehuis, zoals nu al geschiedt in Dijkerhoek waar de Sint in alle rust de verlanglijstjes van de kinde ren in ontvangst kan nemen en de Honderden kinderen verdrongen zich zaterdagmiddag voor het bor des van het gemeentehuis om een glimp van Sinterklaas op te van gen. kinderen op hun beurt zonder kans om omver te worden gelopen door de groteren hun geloof in de Goed heiligman nog een jaartje kunnen behouden. De Holtense Handelsvereniging, die ook dit jaar weer de intocht van de Sint had georganiseerd, zal de mogelijkheid van een Sinterklaas feest uitsluitend voor de jongere jeugd gaan bekijken. Enthousiast toegezwaaid door vrij wel alle kinderen in de „gelovige" leeftijd en hun ouders, maakte Sinter klaas zaterdagmiddag zijn opwach ting in Holten. Per koets arriveerde de Goedheiligman om half drie per koets voor het gemeentehuis, vergezeld (met een aantal potige zwarte pieten. De werkloosheid in Holten geeft, evenals in andere plaatsen, weer een lichte daling te zien. Eind okto ber stonden in totaal 225 werklozen ingeschreven, tegenover 230 eind september. Ook deze maand von den relatief meer mannen dan vrouwen een nieuwe werkkring. De daling kwam in oktober voorname lijk tot stand in de leeftijdscatego rie tot 23 jaar. Bij de ouderen bleef de werkloosheid ongeveer op het zelfde niveau. Het grootste aantal werklozen is te vinden in de opleidingsgroep LBO (58 mannen en 49 vrouwen). De werklozen met een MBO oplei ding hebben de laatste maand meer kansen gekregen weer aan de slag te komen. Toch waren er in de maand oktober nog 39 mannen en negen vrouwen langer dan 36 maanden werkloos. Het kinderkoor Mozaiek kan terug kijken op een uiterst geslaagd jubi leumconcert dat vorige week vrijdag gehouden werd in De Kandelaar. On geveer 500 belangstellenden woon- Aktieve mensen kiezen vooreen aktieve krant den het jubileumconcert bij. Daar naast waren nog talrijke luisteraars die via de kerktelefoon het concert konden bijwonen. Voorzitter Gerrit Welink ging voorafgaande aan het concert kort in op het ontstaan van het kinder koor, waarbij vooral het initiatief van Eline Paalman werd geroemd. De naam Mozaiek, zo verklaarde voorzitter Welink was gekozen om de verschillende geloofsovertuigin gen, die in het koor vertegenwoor digd zijn tot uitiilg te komen. De grootte van de mozaiek-stukken geeft de verschillende leeftijdsgroe pen van de kinderen aan. Hoewel de hoofdmoot van het concert gereserveerd was voor het zangduo Elly en Rikkert Zuider- veld was het spontane optreden van de 33-meisjes-leden van het koor van voortreffelijk gehalte. Di- rigente Eline Paalman weet op uit stekende wijze de aandacht van de kinderen vast te houden en betrok ook de zaal, waarin natuurlijk de trotse ouders, en grootouders, bij het optreden. Het kinderkoor werd op de piano begeleid door Jona Evers. Uit het koor zelf kwamen de fluitsoliste Eveline Bril en José Slotman op xylofoon. José Welink was de zangsoliste. Het kinderkoor heeft in haar vijfjarig bestaan al in tal van kerkdiensten medewerking verleend. Ook bij de kerstconcer ten is het koor vertegenwoordigd. Wekelijks wordt gerepeteerd onder leiding van Eline Paalman. Jam mer genoeg is het aantal jongens dat mee wil zingen nog steeds erg gering. Zoals gebruikelijk werd de Sint ontvangen door burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard. Bij na ging zijn toespraak de mist in, toen bleek dat de microfoon geen geluid gaf. Gelukkig bleek de Sint van alle markten thuis en kon hij achter zijn baard langs de geluids mensen van de MAC aanwijzingen geven hoe de zaak weer hersteld I kon worden. De Holtense Muziek vereniging bracht de stemming er I goed in door de Sinterklaasliedjes

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1