Marktwaarde Holten staat op voorgrond Handballers Holten nog steeds ongeslagen Zakendoen OLM gaat voorzitter feestelijk uitwuiven Radiozenders worden ingrijpend veranderd Oplossing problemen ijsbaan is mogelijk Kerstconcert is voor jong en oud Zelf wijn tappen bij De Biester ONDERZOEKBUREAU TERP: Bijeenkomst Espelo Kunstmarkt CPB kwam bijeen HOLTENS NIEUWSBLAD I Foto te Velde start verhuur movieboxen DONDERDAG 28 NOVEMBER 1985 11 De groep Design. Voor de tweede keer organiseert Continental Sound een serie kerst concerten voor het gezin. Vorig j aar waren de ervaringen zo positief, dat men besloot deze concerten op een grotere schaal te herhalen. Ook nu weer wordt er een record aantal be zoekers verwacht. Ook deze keer werken er vele bekende persoon lijkheden aan mee o.a. Jaffo Gate Quartet met echte ouderwetse gos pels en spirituals; Albino Monti- schi uit Italië met schitterende lie deren en balladen. Hij was al op ra dio en t.v. te horen en te zien. Van vaderlandse bodem is de clo- se-harmonygroep Design. Inge Bruck uit Duitsland is voor velen geen onbekende. Zij deed mee aan het Eurovisie-songfestival. De be kende poppenspeler Aad Peters brengt iets voor de kinderen. Uiter aard mag samenzang niet ontbre ken. Onder leiding van Wies Hoe kendijk worden kerstliederen ge zongen, begeleid door Charles Groot. In het programma uit een korte causerie over kerst door Ben Hoekendijk. Het concert wordt gehouden op 23 december in de Kandelaar, aan vang 19.30 uur. Het slot is om ca. 22.00 uur. De kaarten in de voorver koop bij de VW kosten f 10.-. Op de avond zelf voor aanvang f 11.50. Kinderen tot 10 jaar betalen f5.-. .ik denk dat Holten een van de moeilijkste klussen wordt, maar ook een van de interessantste", was het eerste commentaar van de heer Van der Spek van het onderzoekbureau Terp uit Amersfoort naar aanleiding van de beslissing van de Holtense ge meenteraad mee te participeren in de Stichting Holten Promotion die bin nenkort zal worden opgericht en die op haar beurt de opdracht tot het on derzoek van het toeristisch product Holten zal verstrekken aan bureau Terp. Hoewel de definitieve invulling van de opdracht nog moet worden opgesteld, heeft de heer Van der Spek al een duidelijk beeld van het onderzoek dat in Holten plaats moet vinden. „Het is moeilijk om aan buitenstaanders uit te leggen wat zo'n onderzoek inhoud. Dat heb ik wel gemerkt tijdens de ver gadering die ik in Holten heb bijge woond een paar weken geleden. Het kwam toen wat te globaal over". „Onze werkopzet is het toe ristisch product Holten te analyse ren en aan de hand daarvan oplos singen aan te dragen voor alle be trokkenen". De heer Van der Spek neemt als uitgangspunt het onder zoeksrapport dat Ronald van Vliet in opdracht van de VW Holten vo rig jaar heeft gemaakt. „Dat is ons raamwerk dat we verder uit gaan diepen. Van Vliet heeft als toeris tisch student uitstekend werk gele verd, maar door onze grotere erva ring op dit onderzoeksgebied pro beren we meer vat te krijgen op de economische betekenis van het toerisme in Holten. Wij gaan uit zoeken wat de kracht is van Holten en waar de zwakke kanten zitten. We betrekken daarin niet alleen de marktwaarde van Holten totaal op de voorgrond. „Hoe verkoopje Hol ten en hoe vindt Holten weer aan sluiting bij de toeristische markt, wat zijn de doelgroepen waarop we mikken, en hoe kunnen we die be reiken. Daarnaast is van belang hoe Holten zich kan onderscheiden van toeristenplaatsen in soortgelij ke gebieden. Dat zijn de vragen waar we in de komende maanden een antwoord op hopen te vinden. toeristische ondernemers maar be- Het gaat daarbij niet om nog eens kijken het totale plaatje van Hol- tien kilometer fietspad hier of een ten, maar vooral de middenstand bankje daar. Dat zijn details die van Holten die direct belang heeft met ons onderzoek in feite niets te bij het opkrikken van het toeris- maken hebben", me". Veel aandacht in het onderzoek zal ook worden gegeven aan de sa menbundeling van krachten en overwinnen van tegenstellingen. „We moeten in Holten af van een versnippering, zoals die nu op de toeristische markt verschijnt. Ook zullen we de tegenstanders van uit breiding moeten overtuigen van de noodzaak van vernieuwing en uit breiding. Daarnaast moet Holten als product duidelijker worden ge promoot. De bundeling van krach ten is daarbij onmisbaar". Volgens de heer Van der Spek beperkt het onderzoek zich niet tot de toeristi sche bedrijven, maar staat de De afdeling Espelo van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen hield op maandagavond 18 no vember hun bijeenkomst in het Trefpunt. De pres. Mevr. Bekkernens open de de bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom in het bijzonder mej. van der Stad, uit Dedems- vaart. Zij werkt bij de Huishoudelij ke Voorlichting Platteland. Mej. van der Stad vertelde alles over de werkzaamheden in de Herfst in de siertuin, hoe je moest stekken, en scheuren. Daarna liet ze een serie dia's zien en vertelde hier het nodi ge bij over de Borders, de siertuin en enkele dia's over de kruidentuin en de moestuin. Na de dia's konden er vragen worden gesteld. Er werd veel gebruik van gemaakt. Met ingang van maandag 25 november is slijterij/wijnhandel de Bies ter aan de Stationsstraat gestart met een geheel nieuw opgezette wijn tapperij met veel meer soorten Franse en Duitse wijnen dan voorheen. Het wijntapsysteem, dat door middel van voedingsmiddelengas de wijn zeer lang houdbaar maakt, heeft vele voordelen. In de eerste plaats wordt door dit nieuwe systeem geen extra conserveringsmiddel aan de wijn meer toegevoegd. Voorts kan de consument alvorens tot koop over te gaan zelf de wijn vooraf uit de kraan proeven. Door als consument zelf te tappen, betaalt hij geen bottelloon, fles, capsule of doos. Zodoende le vert dit een prijsvoordeel op van ongeveer f 1,50 per liter. De ambachte lijkheid van deze manier van tappen wordt, zoals reeds elders blijkt, als zeer plezierig ervaren en het is bovenal nog gezellig ook. Daarna zal de heer Vruggink behulpzaam zijn bij het uitzoeken van de wijn naar keuze en smaak. Stap gerust eens binnen bij de Biester en over tuig u van deze voortreffelijke en heerlijke wijnen. In de thuiswedstrijd tegen V. K. uit Twello heeft Holten opnieuw be wezen tot de sterkste ploegen uit de 2e klasse Afd. IJsselstreek te behoren. Voor een opnieuw, voor handbal goed gevulde sporthal begon Hol ten aarzelend. Dat resulteerde in een minimale voorsprong voor V. K. gedurende de eerste minuten van de wedstrijd. Bij de stand van 3-4 kwam Holten goed in haar spel en werd zowel aanvallend als ver dedigend goed gespeeld. Door een duidelijk betere opbouw kwam Holten zowel uit de 2e lijn als van uit de hoeken meerdere malen tot scoren. Ook defensief klopte het uitstekend, zodat V. K. na de 4 treffers in het begin van de wed strijd geen enkele maal meer kon scoren voor de rust! Holten, leidde dan ook verdiend met 13-4. Na rust dacht V. K. een oplossing voor de Holtense aanval te hebben gevon den, maar toen Holten in de aanval naast Johan Plantinga ook Nico Vorst naar de cirkel stuurde bleek opnieuw de kwetsbaarheid van de Twellose defensie. Door treffers van Nico Vorst en Meino v. Beek kon Holten doorgaan met scoren. De Overijsselsche Landbouw Maatschappij neemt donderdag 12 december afscheid van voorzitter D. J. Jonkhans. Dat gebeurt tijdens een buitengewone algemene ver gadering die in De Bonte Wever in Slagharen wordt gehouden. Deze bijeenkomst, die een feestelijk tin tje heeft, begint om twee uur. Er zal ondermeer worden ingegaan op het feit, dat de heer Jonkhans de O.L.M. 25 jaar heeft geleid. 's Morgens om kwart voor tien start de normale jaarvergadering van de O.L.M. Hoofdmoot van deze bijeenkomst vormt een inleiding van mr. C. Trojan, de topambte- driessen zijn ideeën ontvouwt over de toekomstige landbouwpolitiek. Mr. Trojan zal daar dieper op in gaan. Voor de inleiding van de chef ka binet staan er nog enkele andere punten op de agenda. Op de eerste plaats is dat de openingsrede van O.L.M.-voorzitter D. J. Jonkhans. Hij zal daarbij ingaan op diverse za ken, die in de Overijsselse land- en tuinbouw spelen. De superheffing op melk en mestproblematiek ko men daarbij aan bod. Vervolgens komt het huishoudelijk gedeelte van de agenda aan de orde. Daarin is ook een bestuursverkiezing op- In de slotfase kwam V. K. nog de Kwiek aanval, waaruit de mees- enige malen tot scoren via de break te treffers onstonden. Ook nu miste out, maar de winst met 23-9 was Holten meerdere malen een goede volkomen verdiend. Scores: Nico kans na goed opgebouwde aanval- Vorst 6; Johan Plantinga, Meino v. ien. Mede daardoor is de winst van Beek 5; John Lamping 3; Alex Ste- Kwiek met 10-5 te verklaren. Sco- gink en Jan Victor Dorlas 2. reS: Wilma Agterkamp, Iepy Bijma De dames junioren speelden uit 2; Marieke Nijland 1. tegen Kwiek uit Raalte. Vooral in deze wedstryd bleek, dat Holten te Jeugd. veel kansen nodig heeft om te sco- Holten Al speelde voor rust een ren. In de eerste helft waarin Hol- goede wedstrijd en kwam met 4-2 ten met 4-1 achter kwam, werden voor. Na rust werden de meisjes erg zeker 3 goede kansen niet benut, onrustig en werd het spel slordig. Ook na de rust een zelfde beeld H.H.Z.D. bleef goed volgen, maar Verdedigend had Holten moeite Holten kon de winst met de mini- met de onderhandse schoten van male 7-6 score in eigen huis houden. A2 had het moeilijk tegen Achilles. Veel balverlies en slecht samenspel gaven Achilles te veel kansen. Zo verloor men na een 6-0 ruststand re gelmatig met 15-3. De jongens ver loren onnodig met 15-11, ook van Achilles. Bij rust leidde Holten met 6-8. Na de rust lieten de jongens door enkele zwakke beslissingen van de scheidsrechter zich te veel uit hun spel halen, zodat alsnog met 15-11 werd verloren. IJssel- stars uit Wijhe beschikt over goede jeugdteams. Het team waar BI te gen speelde hoort echter in een ho gere poul thuis! Zeer sterk spelend en ondanks een goede inzet van Holtense kant kregen de Holtense meisjes geen schijn van kans. Daar door viel de winst voor IJsselstars hoog uit met 20-8. De pupillen blij ven het goed doen. In de uitwed strijd tegen A.B.S. werd ondanks een rommelige wedstrijd weer 2 punten gepakt. Holten kwam al snel voor en dacht een ruime winst te kunnen behalen. Daardoor werd er vaak te vlug geschoten. Mede daardoor bleef de winst voor Hol ten tot 1-6 beperkt. Om twee uur start de buitenge wone algemene vergadering waar in afscheid wordt genomen van de O.L.M.-voorzitter D. J. Jonkhans. Drie sprekers zullen hierbij het woord voeren: de nieuwe voorzitter H. J. Slijkhuis, de waarnemend kommissaris van de koningin H. J. van Roekei en de voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité M. J. Varenkamp. Het pro gramma wordt onderbroken door een intermezzo, waarna de heer Jonkhans een dankwoord zal spre ken. Een receptie vormt het slot van deze afscheidsmiddag. Met ingang van 1 december is de indeling van de radiozenders ingrij pend veranderd. Op het eerste ge zicht lijkt het ingewikkeld, in werke lijkheid wordt de situatie er voor de luisteraar duidelijker op. Alle nieuws, van internationaal tot lokaal zit nu op één zender, pop op één zender, familieprogramma's op één zender, klassiek op één zender en dan nog minderheden, educatie en Schieten Bij de door de Schietvereniging „De Eendracht" gehouden wed strijden om het clubkampioen schap werden de volgende resulta ten behaald: Luchtgeweer: Klasse A: 1. G. Koopman 173 p.; 2. G. H. Paalman 170 p.; 3. B. J. Oplaat 161 p.; 4. G. J. Schuppert 159 p.; Dick Jansen 158 p.; 6. E. J. Grootentraast 137 p. Klasse B: 1. H. Vincént 156 p.; 2. D. J. Nijendijk 151 p.: 3. G. J. Sluiter 150 p.; 4. Bert Wierbos 139 p.; 5. Bets Paalman 126 p.; 6. A. Paalman 119 P- Klasse C: 1. C. L. Tromop 131 p.; 2. E. J. Aanstoot 117 p.; 3. G. J. van Aefst 97 p. Luchtpistool (Open klasse): 1. G. H. Paalman 172 p.; 2. Ab Bieleman 160 p.; 3. A. Schuppert 149 p. praatprogramma's op één zender, menten als een Tour de France en Wat vroeger Hilversum 1, 2,3,4 en 5 Wereldkampioenschappen, was, heet nu Radio 1, 2, 3, 4 en 5. De grootste verandering voor de luisteraar is Radio 1. Radio 1 is een samenwerkingsproject tussen re gionale en landelijke omroepen. In de spitsuren ('s morgens tussen 7 en 9, 's middags tussen 12 en 14 uur en 's avonds tussen 17 en 19 uur) stemmen ze de nieuwsvoorziening dg*d op elkaar af. Dat betekent, dat lan delijk, internationaal en regionaal nieuws elkaar opvolgen. Radio Oost neemt in die blokken de vol- Met deze Radio 1 indeling be staat het huidige Hilversum I niet meer. Een groot deel van de familie programma's op deze zender is nu ondergebracht op Radio 2. Hilver sum 3 en 4 zijn Radio 3 en 4 gewor den en niet van karakter veran- Radio 5 verzorgt bijna de hele dag (van 9 tot 22 uur) een program ma voor minderheden, educatieve doeleinden, documentaires en praatprogramma's. Radio 5 vindt u gende tijden voor zyn rekening: 's de middengolf, morgens tussen kwart over 7 en 8, 's middags tussen 12.00 en 13.00 uur en tussen 18.00 en 19.00 uuj. De pro- Voor luisteraars, die zijn aangeslo- - - kabel of centrale antenne, kunnen afwijkende frequenties gel- naar van Europees Lanbouwkom- genomen. Voor de heer H. Doze uit missaris Andriessen. „Hoe prijzen wij het gemeenschappelijk land bouwbeleid niet uit de markt?", luidt de titel van de inleiding, die de chef van het kabinet van mr. An driessen houdt. Daarbij zal de Eu ropese top-ambtenaar vooral in gaan op de plannen die op stapel staan om het Europese landbouw beleid te veranderen. „Brussel Giethoorn staan kandidaat de he ren J. Maat uit Giethoorn en H. Haasjes uit Vollenhove. De heer J. Aalenhuis uit Almelo wordt opge volgd door de heer T. H. ELzink uit Oldenzaal of J. H. Horstman uit En ter. Aangezien het Dagelijks Be stuurslid H. J. Slijkhuis de funktie van voorzitter gaat vervullen zal ook voor hem een nieuw bestuurs- heeft hiertoe in september het zo- lid benoemd moeten worden. Hier- genaamde Groenboek uitgebracht, waarin landbouwkommissaris Au- Foto Jan te Velde heeft zijn assorti ment verruimd. Naast fotohandel en fotografie heeft foto Ten Velde ook een Video en grammo-afdeling (platen en cassettes). Nieuw is nu de start van verhuur van movie boxen. Dit zijn gemakkelijk te be dienen videorecorders voor het af spelen van videocassettes op de tv. Vooral voor huisgezinnen zonder videorecorders en dat zijn er toch nog erg veel, een goede gelegenheid om thuis voor weinig geld een tv film te bekijken. Voor de verhuur is er een keuze uit honderden films. voor staan op de nominatie de he ren G. H. Altena uit Markelo en de heer J. H. ter Balkt uit Goor. Overdracht Op de agenda prijken voorts de rekening en verantwoording over 1984 en de begroting van de O.L.M. voor het komende jaar. Daarin is een voorstel opgenomen om de kontributies in 1986 met vijf pro cent te verhogen. Ook wordt er een wijziging aangebracht in de verde ling van de gelden bestemd voor de afdelingen. De grootste afdelin gen krijgen minder geld, terwijl de kleinere afdelingen een extra bij drage ontvangen. Aan het slot van de jaarvergadering zal het voorzit terschap van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij door de heer D. J. Jonkhans worden over gedragen aan de heer H. J. Slijk huis, die verleden jaar reeds in deze funktie is benoemd. De oplossing voor de problemen rond de ijsbaan De Noordpool zijn wellicht in zicht nu er overeenstem ming is bereikt over het gebruik van het koude oppervlakte water uit de sloten ronde de ijsbaan. Dit werd meegedeeld tijdens de jaar vergade ring van de Noordpool, vorige week vrijdag. Zoals bekend sukkelt het ijs- baanbestuur al enige jaren met de kwaliteit van het ijs. Door het op pompen van het relatief warme grondwater smelt de onderste laag ijs en kan een gedeelte van de baan niet worden gebruikt. Hoewel de lekkage van de baan tot nu toe niet is opgelost, hoopt men door de toe ving van het koude oppervlaktewa ter de toestand van het ijs in goede conditie te krijgen. Het waterschap de Schipbeek en de provinciale wa terstaat hebben alle medewerking toegezegd. Om de juiste capaciteit van de pomp te onderzoeken zal binnen kort een meter worden aange bracht. Het Noordpool bestuur be- trijdt de mening van de directeur gemeentewerken dat de pomp een te geringe capaciteit heeft. Tijdens de jaarvergadering werd met vol doening teruggekeken op het afge lopen jaar. De Avond-schaatsvier- daagse was een succes, evenals de Holtense schaatskampioenschap pen voor de schooljeugd. Ijs en we der dienende staan deze wedstrij den ook dit jaar op de agenda. Daarnaast zal de mogelijkheid voor een schaatsmarathon worden lijks moet doen aan de Ruilverka- bekeken. Ook de wielerronde die de veling lukt het de club nog steeds Noordpool jaarlijks organiseert in zonder gemeentelijke subsidie samenwerking van de wielervereni- rond te komen waar men bijzonder ging uit Nij verdal was weer een sue- trots op is. ces. Een verzoek om de wielerronde uit te breiden tot een professionele ronde werd door het bestuur van de hand gewezen. De mankracht en fi nanciële middelen ontbreken daar voor. Afscheid In het huishoudelijk gedeelte werd afscheid genomen van de be stuursleden F. J. Sluiter en A. Jan sen (boer biet) die resp. 30 jaar en 28 jaar deel uitmaakten van het be stuur. Zij werden opgevolgd door J. Hessen, A. Jansen en W. Reilink, waardoor het bestuur met een man is uitgebreid. Ondanks de jaarlijk se aflossing die de Noordpool jaar- gramma's zijn op de FM via de fre quenties van Radio Oost te beluis teren. Dus 89.4 FM voor Twente en 99.4 FM voor overig Overijssel. Op de momenten dat Radio Oost niet in de lucht is, zenden de landelijke omroepen uit op onze frequenties. Buiten de vaste nieuwsblokken be staan de programma's voor 80% uit muziek. Wat komt u allemaal tegen op die zender. Dat zijn bijvoorbeeld pro gramma's als„Met het oog op mor gen" (NOS, dagelijks tussen 23.00 en 24.00 uur), „Met de KRO, met Anne" (dinsdag van 11.00-12.00). „De Rode Draad" (VARA, woens dags van 9.00 tot 12.00 uur), „Het Journalistenforum" (TROS, woensdags tien voor half 2 tot 2 uur), „Arbeidvitaminen" (AVRO, donderdags van 9 tot 12 uur), „Langs de Lijn" (NOS, zondags van 14.00-18.00 uur) en verder evene- Op vrijdag 29, zaterdag 30 no vember en zondag 1 december wordt in de Evenementenhal te Borne voor de tweede maal de gro te kunstmarkt gehouden. De kunstmarkt wordt georganiseerd door de Bornse kunststichting. Op de markt zullen kunstenaars die gebruik maken van de BKR-re- geling hun artistieke producten aan de man en vrouw brengen voor een gereduceerde prijs. Alle kuns tenaar geven aan alle kopers een eenmalige korting-van 40 procent op alle aankopen en opdrachten die op de beurs tot stand komen. Tijdens de beurs die vorig jaar in Borne werd gehouden was de be langstelling van het publiek enorm groot. Ook dit jaar hoopt men op een grote belangstelling en een vlotte verkoop. Dit zal de kunste naar in staat stellen aan de noodza kelijke eigen verkoop van f8000.- jaarlijks te voldoen. den. Deze exploitanten geven de programma's van Radio 1 t/m 5 vaak onder eigen frequenties door. Zij dienen u daar uitvoerig over te informeren. Voor vragen over de veranderin gen op de radio, kimt u t/m 6 de cember terecht op het volgende te lefoonnummer: 035-77 77 77. De dames van de CPB hielden vo rige week donderdag hun maande lijkse bijeenkomst in de Kandelaar onder leiding van de presidente mevrouw Bulsink-B akker. Het schriftgedeelte en de meditatie was overgenomen van de j.l. 24 oktober gehouden stille tocht in Den haag die is bijgewoond door een aantal leden van de CPB. Hiema kreeg ds. Naute uit Mep- pel de gelegenheid om wat te ver tellen en te laten zien via een diase rie over het hospitaalschip De Hoop. Op boeiende wijze vertelde hij zijn ervaringen aan boord van dit schip. Geestelijke verzorging op zee is al vanaf 1898 en wordt gefi nancierd door verschillende kerk genootschappen. De dames zagen op de diaserie hoe een predikant met behulp van een sloep de visser schepen bezocht, ook de kerk dienst op zondagmorgen ontbrak niet. Heel mooi was de solozang van een der schippers. Mevrouw Bulsink bedankte de dominee dan ook hartelijk voor deze fijne avond en wenste hem veel sterkte en goede vaart op het hospitaalschip De Hoop.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 11