40 jaar T^ .aT.V. J ubileumconcert HMV werd spontaan feest ÜBQVAB Als het maar is voor Holtense gemeenschap Uit het politierapport Thema-avond mestproblematiek Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag IpNtM !b v |i? w I egg? 1 autobedrijf B.V. Koffie concert Kinderkoor Prins Gert Jan de eerste: ü- Gevonden voorwerpen Bejaarden sociëteit HQLTENS NIEUWSBLAD - rr^. BOLSENBROEK DONDERDAG 21 NOVEMBER 1985 3 MiÜ' <4 i t PPp^w Een overzicht van het orkest onder leiding van Art Weeink. Weekjournaal: van dinsdag 12 no vember tot en met dinsdag 19 no vember 1985. Dinsdag: Vond er omstreeks 14.30 een aanrijding plaats op de Gaar- denstraat. Bestuurder van een Vol vo wilde parkeren. Een achter hem rijdende lesautobestuurder zag dit iets te laat, omdat hij op het overige verkeer lette. De lesauto werd afge- sleept. Op de Kol worden nog steeds ver- nielingtjes gepleegd om de speel tuin. Het om deze speeltuin ge plaatste hek wordt de laatste tijd nogal eens kapot geknipt. Hopelijk wordt het jongetje dat zo knip- graag is gauw eens betrapt of nog beter... komt hij zelf tot inkeer. Mocht iemand rond de speeltuin een persoon zien die iets vernielt houdt hem dan even voor ons vast. Woensdag: werd er een handrem van een damesfiets afgebroken bij de scholen G.S. Qp de A1 werd om 20 00 uur een vrachtauto gekontroleerd. Deze Donderdag: werd er een flets gesto- bestuurder bleek toen een ning in de Vixseboxsestraat. Dat gebeurde tussen 19.00 en 22.30 uur. Er werden sieraden gestolen en ook geld. Reed er een fietser op de autoweg (Markeloseweg). Hij reed op het vi aduct over de Al omdat dit korter is. Het bleek wel duurder. Zondag: Werd er een auto gestolen aan de Raalterweg. Doet men aangifte van inbraak in een woning in de Schoutenstraat. Men zocht kennelijk sieraden doch vond niets. Misschien gebeurde de inbraak ook zaterdagavond. Maandag: Op de Espelodijk haalde een bestuurster een tractor in. De tractor ging linksaf zonder richting aan te geven. Een aanrijding bleef niet uit. len bij de scholengemeenschap. diensttijd van ruim 15 uur op te Vrijdag: meldde een automobilist hebben zitten mj ms 0/der. (Inf. rlp snnnrnnmpn vun Ho nuor. dat de spoorbomen van de over gang aan de Rijssenseweg voortdu rend dicht blijven. Hier zijn een he- weg naar Hengelo en moest daarna nog naar Loenen. De man kreeg proces verbaal en mocht niet ver- leboel mensen niet blij mee. Door do ooliH. »ni~ ,'id w der nJden' De vrachtauto bleek ook Het 40-jarig jubileum van HMV werd, hoe kan het anders, muzikaal gevierd met een flitsende presenta tie van harmonie, drumband, majo- en minirettes. Voorzitter Johan Meijer verheugde zich over de grote belangstelling van de HMV aan hang, in zijn openingswoord de vele genodigden betrekkend. Onder meer bevonden zich onder het pu bliek oud-Burgemeester Enklaar, ere-voorzitter en oud-dirigent Hen- ny Fransen. Sinds vorig jaar heeft Ad Weeink de muzikale leiding. De inleiding met van Lijnschootens mars Royal Jubilee was feestelijk, de Sporthal absorbeerde het forse klankbeeld, spontaan en enthou siast geproduceerd. Een hommage aan de bevrijders werd een serie „Music around the world", pro bleemloze muziek, met sterke ac centen op de internationale songs, vermengd met Valeriusklanken, waarbij 't Is Oranje, 't blijft Oranje ook nog om de hoek kwam kijken. Destijds een verplicht werk in de Vaandelafdeling, waarin HMV ook (nog) verkeert, werd Boedijns triomfaal concourswerk uitste kend gespeeld, waarschijnlijk al tientallen jaren op het repertoire. De visie van de dirigent op eigen tijdse muziek is bekend, zodat Je sus Christ Superstar een contrast rijke verklanking kreeg. Alex Voor des blies een perfekte solo in „I do n't know how to love Him", bewogen in voordracht en perfekt van toonvorming. Sons of the Bra ve, een mars omtrent de eeuw-wis seling deed het onverminderd goed, met musiceervreugde gerea liseerd, daarmede het officieel op treden besluitend, de uitstekende conditie van het orkest demonstre rend. Hugo Masselink, opvolger van G. Schaperclaus heeft even als Ard Weeink al duidelijk zijn stem pel op de Drumband gelégd. In een doorstromend sterk ritme kwamen Young Masters en Surprises tot klinken, waarbij dynamische ster ke contrasten werden gelegd, exact en gelijkmatig uitgevoerd. Met Animato werd de waardevol le drumband-inbreng besloten. Een flitsende muzikale show bracht ook de Tirolerkapel o.l.v. A. Voordes in het geweer, een Dixie- land-essemble o.l.v. Bert Fransen, de majorettes met leidsters Joke Voordes en Christien Bakker, de minirettes geïnstrueerd door Mar jan Pasop hadden belangrijke aan delen in het geheel. Lady spreaker was Bea Pinkert, hetwelk haar goed afging met duidelijke infor matie over de programmanum mers. Hoogtepunten voor het jubi lerende HMV werden Offenbach's Ouverture, filmmuziek Pink Pan ther, Abba-fragmenten, Beatles-se lecties, kortom goed in het gehoor liggende eigentijdse muziek, een uitdaging van HMV om de lastige partituren acceptabel uit te voe ren. De professionele muzikanten Wout Ligterink, klarinet, Wim Dol- lekamp trompet en Bert Fransen trombone, door laatstgenoemde geleid, met bassist Gerard Voordes en pianiste Maijon Lahuis, vere- _llllllllllllllllllllllflll1lllllllilllllll!llllilllll!lllllllllll!llllll!lllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||[||||||||||[{|||||||||||||||||| I APK keuring voor alle merken erkend (rijf period ijtós 1<euring»k iJj0£é voei^uigfn I UW V.A.G. DEALER VOOR VOLKSWAGEN EN AUDI: Holterstraatweg 85-87, Rijssen, tel. 05480 -14225 Grotestraat 268, Nijverdal, tel. 05486 -12974 ~)iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinr= Het Overijssels Agrarisch Jongeren Kontakt organiseert drie regionale thema-avonden over actuele mest problematiek. Onder het motto: Kijk op het mestvraagstuk, zal gepraat worden over de mogelijke oplossin gen voor het mestoverschot en over de toekomst van agrarische jongeren met een mestoverschot. Aan het begin van de avond zul len een vertegenwoordiger uit de landbouwhoek en een vertegen woordiger uit de mileubeweging hun mening geven over de mogelij ke oplossingen voor mestover schotten. Daarna kan de zaal met beide inleiders over hun ideëen dis cussiëren. Na de pauze zal een ver tegenwoordiger van het Neder lands Agrarisch Jongerencontact ingaan op de toekomst van jonge agrariërs met een mestoverschot. De avond wordt afgesloten door een forumdiscussie met alle drie in leiders. De avonden worden gehou den in de volgende plaatsen: dins dag 26 november, café Spoolder in Bentelo; donderdag 28 november, De Lichtmis, café de Roustap; dins dag 3 december, Raalte, café-res taurant De Leeren Lampe. Alle avonden beginnen om 20.00 uur. Op zondag 24 november wordt in Boetieke Groot Baltink, Oxer- steeg 6 in Bathmen een koffiecon cert gehouden met medewerking van de Jazzoholics, aanvang 12.00 uur. De Oxersteeg is te vinden: E8, af slag Bathmen, richting Laren. Eer ste weg rechts (Vëldkampsteeg) tot het einde, rechtsaf, dan de eerste links: Oxersteeg 6. nigd in Dixieland-music hadden veel succes met de toppers Look me over en Dr. Jazz, enerverend door ene Hugo op drums achter volgd. De Fanfare met 3 stoere trompettisten mocht er ook zijn, de Tirolerkapel die ook wel als Boe- renkapel optreedt en ook bij Carna val van de partij is, hadden elk voor zich feestelijke inbreng. De aankle ding van het geheel was in details verzorgd. Kleurrijke kledij van majo- en minirettes, met levende muziek van HMV en ontspanne n/ontwapenende dansjes, uitste kend geïnstrueerd. Alle medewer kers verzamelden zich op het grote podium voor Seventy six trombo nes, kleur- en klankrijk, boeiend voor oog en oor. H. Koopman sprak een slotwoord, waarbij dirigenten, instrukteurs en leidsters in de bloe men werden gezet voor hun sponta ne gezamenlijke inzet, het grote aantal HMV leden inspirerend en animerend. 40 jaar HMV werd fees telijk tot klinken gebracht in „De vrolijke Noot". Gotze Kaspersma de politie werd enige tijd het ver keer geregeld. Toen er een trein kwam was de „storing" over. Vond er omstreeks 12.50 uur een aanrijding plaats op kruising Rijs senseweg Lichtenbergerweg. Be niet op tijd gekeurd. De man werd door zijn baas opgehaald. Dinsdag: Werd er een autoradio en een zogenaamde lichtbalk gestolen stuurder van een eend verleende *n omgeving Borkeldweg. geen voorrang aan een Mercedes. De eend stond tussen scholieren in Meldde men dat er al enige tijd een waardoor zijn uitzicht werd belem- kruiwagen wordt vermist bij de merd. Dorpsschool. Mogelijk dat iemand Werd er ingebroken in een Citroen deze „geleend" heeft, die geparkeerd stond op parkeer plaats langs de rijksweg Al. Het Vannacht werd er nog een autora- rechterportier werd opengebroken dio ontvreemd uit een auto die op en een reistas en een koffer werden de parkeerplaats van een hotel in gestolen. de Holterberg stond. Een meneer werd bekeurd, omdat hij reed met brandhout op zijn aan hangwagen. Op zich niet strafbaar, zij het dat de aanhangwagen niet achter de personenauto mocht zon der aanvullingsblad. De aanhang wagen moest een registratiebewijs hebben. Tevens werkte de oploop- rem niet. Is er een tasje, blauw, gestolen met 1200 a 1500 gulden aan buitenland se valuta. De tas was even blijven liggen in een telefooncel. Zaterdag: In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een wo- Het Interkerkelijk Kinderkoor Mozaïek rekent op vrijdag 22 no vember op een goed gevulde Kan delaar. Het koor treedt dan op sa men met Elly en Rikkert Zuideveld ter gelegenheid van het vijfjarig be staan. In de pauze is er een verlo ting met fantastische prijzen. Kaarten zijn te koop bij Schuppert Mode en vrijdagavond aan de zaal. Het concert begint om 19.30 uur. „Het eerste moment denk je wel even, hè waarom vragen ze mij? Toch heb ik er niet lang over hoeven na te denken om ja te zeggen. Wat ik in mijn toespraak zaterdagavond ook al heb gezegd: zolang het voor de Hol tense gemeenschap is, zonder ver schil in rang en stand, arm of rijk, jong of oud, wil ik me daarvoor inzetten. Dus waarom ook geen prins". Bloemen, de nodige flessen geest rijk vocht, ontelbare telefoontjes en een huis vol carnavalsvierders tot in de vroege ochtenduren waren het „lot" van prins Gert-Jan de eer ste nadat hij zaterdagavond als een duveltje uit het doosje onder de tent vandaan was gesprongen, midden in het gewoel van de carna valsvierders. Voor velen onver wacht. Andere namen als Dries Wil- lems, Herman Klein Velderman, Henny Jalvink en Herman Bies- ters, die eveneens op de lange lijst van kandidaten prijkten, kregen in de wandelgangen in het dorp meer stemmen toebedeeld. Gert Jan van 't Holt verzamelde er toch nog der tien of veertien. De reactie op zijn keuze was bijzonder positief. Onder de tonen van het Sallands volkslied werd hij onmiddellijk opgenomen in het carnavalsgebeuren. „Het is me voor de volle honderd procent meegevallen", verklaart maandag middag de nieuwbakken prins in zijn kantoortje in de Haarschool. „Het is altijd een gok of je geaccep teerd wordt. Gelukkig beschik ik over een uitstekende adjudant, Cor v.d. Mei die het klappen van de car- navalszweep goed genoeg kent om mij wegwijs te maken. Direct al zondagochtend verrichtte Prins Gert Jan de eerste officiële hande ling. Samen met zijn adjudant brachten zij een bezoek aan de Diessenplas waar het grote kren tenbrood werd overhandigd waar van het gewicht geraden moest worden ten bate van het Rode Kruis. Als motto heeft Prins Gert Jan het heel eenvoudig gehouden: „Hier is mien stee, hier is mien land" uit het bekende Sallands Volkslied van het voormalig schoolhoofd Brouwer van de Dorpsschool, de school waar Prins Gert Jan zijn eerste schreden zette op het onderwijspad in Holten. „Dat meen ik uit de grond van mijn hart. Holten ligt me aan het hart gebakken, evenals het carnaval dat we hier vieren op onze eigen Hol tense manier. Misschien niet zo uit bundig als in het zuiden maar met zijn eigen specifieke trekjes, met een eigen karakter". Prins Gert Jan en zijn echtgenote Heike. Ned. Herv. kerk: 10.00 u. ds. W. Vons (Herdenking van de ontslapenen/, 19 u. ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Ned. Bijbelgenootschap. Oppasdienst: Mevr. Markvoort- Baltus en Erny Dikkers, 10.00 uur jongerendienst in gebouw „Irene". DIESSENPLAS: woensdag 27 november 19.30 uur, pastoor Rademaker. Geref. kerk: 9.30 u en 15.00 u. ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Groep 3 en 4 o.l.v. mevr. G. Wolters. Oppasdienst: Renate Stam en Juliette Meijerink. Mevr. Riet- man-Kl. Nagelvoort, mevr. Tromp-Prins en mevr. Tromop- Imhof. R.K. Kerk 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek 10.00 uur ds. R. Visser (Heilig Avondmaal). Uitgangscoll. Ned. Bijbelgenootschap. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman. Uit gangscoll. Kerkvoogdij. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00 uur en 10.00 uur. Arts: W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel.: 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 u. Wijkverpleging Dienst 21 t.m. 28 nov.: J. Roel- vink, tel.05700-1 24 25. Spreek uur wijkvewrpleegkundige, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tisten spreekuur (op afspraak), elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: W. Pot, Bilderdijkstraat3, Goor, tel. 05470-7 22 79. Spreekuren voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenartsen: Th. A. Oostenbrug (ook voor kleine huisdieren) Diessen- plasstr. 5, tel. 6 15 15. S. Minne- ma, Dorpsstr. 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86 (tel. spr. u. 8-9 u.) Kleine huisdierenpraktijk ma t.m. vrij. spr.u. 19.00-19.30 u. Stichting maatschappelijke dienstverl. Midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open Bejaardenwerk: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienstdoende arts tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing elektriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. Politie: Tel.: 05483-6 15 53 of 6 26 55 of na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Donderdag 21 november: 20.00 uur bijeenkomst afd. Hol ten CPB in „de Kandelaar". Spr. ds. Nauta. Onderw. „Hospitaal- kerkschip De Hoop". 20.00 uur jaarvergadering afd. Overijssel CDA in „de Kandelaar". Vrijdag 22 november: 19.30 u. herdenking 5-jarig bestaan In- terk. Kinderkoor „Mozaik in „de Kandelaar" m.m.v. zangduo Elly en Rikkert. 20.00 u. gezellige avond P.V. „De Bergvliegers" in clubgebouw. Huldiging kampioenen sei- zoen'85. 20.00 u. jaarvergadering IJsclub „De Noordpool" in cafe-rest. „De Biester". Zaterdag 23 november: 10.00- 16.00 u. nationale grammofoon platen beurs in A.C. restaurant. 14.30 uur aankomst Sint Nico- laas. Maandag 25 november: 20.00 uur bijeenkomst oud-strijders, Indiëstrijders, verzet en binnen landse strijdkrachten in zaal „Vosman". Dinsdag 26 november: 20.00- 21.00 u. indienen verzoek om uitbetaling zegels R.B.S.-bouw voor de komende feestdagen bij G. J. Kruimelaar, vert. C.N.V., Canadastr. 2. Woensdag 27 november: 19.45 u. informatie-avond Oudheidka mer „Hoolt'n" in cafe-rest. „De Biester". Donderdag 28 november: 20.00 u. ledenvergadering afd. Holten CDA in „Irene". Bespreking ge meente-program 1986-1990. Vrijdag 29 november: 20.00 uur gewicht-touwtrekken TTV „Okia" in „Het Bonte Paard". Zaterdag 30 november: 14.30- 17.00 u. receptie M.A.C. „De Hol terberg" i.v.m. 40-jarig bestaan in café „De Biester". 19.30 u. jaarlijkse feestavond, tevens viering 40-jarig bestaan en hul diging kampioenen '85 in „Het Bonte Paard". Gevonden: linkerhandschoen zwart skai/wit streep, verzeke ringsplaatje bromfiets PFF-300, want, sjaaltje (blauw geel bruin wit), telefoontoestel. Verloren: zonnescherm (achter ruit auto) „zwart rek aan buiten kant raam", zilveren armband dubbeltjes, portemonnee bruin met klep, sleutel van alarm, blauwe handschoen. Huisdieren: geen huisdieren ge vonden. Twee poezen, 1 wit zwart en 1 bruin zijn naar het asiel gebracht. Ze waren gevon den op de Borkeld. Geboren: Rianne Frederique d.v. J. Dijkink en F. Rietman. Ondertrouwd: H. Beldman oud 26 jr. Holten en G. ter Brake, oud 26 jr. Holten. Overleden: K. Greep oud 80 jr. (overl. te Deventer); A. Stege- man-Ulfman, oud 83 jr. (overl. te Deventer) Op dinsdag 26 november wordt in De Kandalaar weer een bejaar den sociëteit gehouden. Aanvang 14.30 uur. MARKELO - TEL. 19 07

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3