HMV rekent zaterdag op uitverkochte zaal Elly en Rikkert met Mozaïek in Kandelaar van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Uit het politierapport Leerlingental SGH daalt minder snel HVG Dijkerhoek vergaderde voor dertigste keer Gemeenteprogram CDA niet rond Gevonden voorwerpen SS Bijeenkomst CPB Platenbeurs in AC restaurant I GARAGE t SCHUPPERT BV DONDERDAG 14 NOVEMBER 1985HOLTENS NIEUWSBLAD Ned. Herv. Kerk: 10,00 u. mej. M. Groen, theol. studente, Groningen (jeugd dienst), 19.00 u. ds. R. Visser. Uitgangscoll.: Plaatselijk jeugdwerk (in avonddienst voor „Bethanië") Oppasdienst: mevr. Lichten berg-Schooien en Annet Vuk- kink. Diessenplas: woensdag 20 nov. 19.30 uur ds. M. Berg. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. H. Lijesen van Hat- tem. 15.00 u ds. J. Zijlstra van Vorden. In beide diensten is de Arts: J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u en 16.00 u. Wijkverpleging: Dienst 14 Vm 21 nov. zr. W. Mar cus, tel. 05700-1 24 25. Spreek uur wijkverpleegkundige, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tisten spreekuur (op afspraak), elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: A. J. Boerman, Zuider straat 27a, Rijssen, tel. 05480- 125 35. Spreekuur voor spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, (ook voor kleine huisdieren) tel. 6 15 15 S. Minnema, Oude Dev.weg 7, spr.u. 8.00-9.00 uur. Tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Kleine huisdierenpraktijk: Drs. P. E. Helthuis, Dorps- str. 63a, spr.ur. ma. t.m. vrijdag 19.00-19.30 u. tel. 6 33 77. 2e coll. voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 5 en 6 oJ.v. mevr. G. van Zeijts. R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek: 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs coll. voor „Bethanië". Okkenbroek: 10.00 uur ds Ph. F. Faber van Bathmen. Uitgangscoll.: 2% ontwikkelingshulp. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. m Stichting maatschappelijke dienstver!. midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open Bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28, 6 28 89. Zieken vervoer: 00 11 of dienst doende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene-Kruis- gebouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing elektriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf tel. 05483-6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 15 53 of 6 26 55 of na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Op zaterdag 23 november wordt in het AC restaurant weer een na tionale grammofoonplatenbeurs gehouden. De platenbeurs in Holten wordt door velen beschouwd als de meest gezellige beurs in ons land. De be langstelling van publiek en stand houders is dan ook iedere keer groot te noemen. De grammofoon plaat blijkt een gewild verzamel- project te zijn. Tijdens de komende platenbeurs wordt een uitgebreide collectie 33-,45- en 78-toerenplaten aangeboden. Behalve ruil en ver koop biedt de beurs ruimschoots de gelegenheid tot het uitwisselen van informatie. In de loop der jaren heeft de platenbeurs een goede naam opgebouwd. De interesse van standhouders is dan ook groter dan ooit. Hierdoor zal het aanbod niet alleen ruimer, maar ook gevarieer der zijn. Bezoekers hebben gratis toe gang. De beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur Gevonden voorwerpen: sleu tels van een Opel in étui; zeven sleutels o.a. van een Renault; een z.g.a.n. lederen jasje; goud kleurige grote speld met witte steen; 1 huissleutel; zwarte foto koffer met blanke strippen en kartonnen doos met electroni- sche apparatuur; een bruine le ren herenhandschoen; een tij gerkatje. Verloren voorwerpen: een blauwe kindertrui in plastic zak; een mapje met één Euro cheque; een Prisma horloge met zwarte band; een gouden ball point, merk Cross; een étui met sleutels nrs. 832/847; een grijs portemonneetje inhoud onge veer f 20.-; een grijs/zwarte poes met blauwe halsband; een zwar te kat; een gecastreerde kater tijger kleurig met witte pootjes en witte bef. Geboren: Willem Frederik z.v. G. D. Kolkman en F. J. H. Hallink. Overleden: H. Wansink, oud 78 jaar (overl. te Deventer); C. A. Muller, oud 82 jaar (overl. te Deventer); J. Ulfman-Koopman, oud 78 jaar (overl. te Deventer); J. G. de Raad, oud 72 jaar, Rotterdam. Gehuwd: F. Lugtenberg, oud 32 jaar, Voorst en B. J. Nijland, oud 27 jaar, Voorst. Op donderdag 21 november zal Ds. Nauta te Meppel spreken voor leden en gasten van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond in de Kandelaar, aanvang 20.00 uur. Do minee Nauta zal spreken en dia's vertonen over het hospitaalkerk schip De Hoop. Donderdag 14 november: 19.45 u. Bijeenkomst Hevr. Vrouwengroep Holten in „Ire ne". Zendingsavond met dia's. 19.30 u. Schrijfavond Amnesty International bij familie Jels- ma, Oerdijk 210, Okkenbroek. 20.00 uur Praatavond afd. Hol ten CBTB in „De Kandelaar" Vrijdag 15 november: 19.30 u. Play Back Show kleine EJV Espelo in „Trefpunt", 20.00 u. Bingo-avond „Blauw-wit" in clubhuis 't Vletgoor, 20.30 u. Le denvergadering Carnavalsvere niging „Fienpreuvers" in café "Tonny en Betsy". Zaterdag 16 november: 11.00-12.00 uur Naj aars verzil vering schilderzegels by G. Kruimelaar, Canadastraat 2, 10.00-17.00 uur Jubileummarkt afd. Holten Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in zaal „Vos man", 19.30 uur: Jubileumshow Holtense muziekvereniging in sporthal 't Mossink, 20.30 uur: „Elfde van de Elfdefeest" Carna valsvereniging „Fienpreuvers" in feestzaal De Poppe. Zondag 17 november: 13.30 uur Start le deelnemer puzzelrit MAC „De Holterberg" bij clubcafé „De Biester" (Sta tionsstraat). Dinsdag 19 november: 20.00 uur samenkomst HVG Dijkerhoek in „Bethanië". Crea tieve avond. Woensdag 20 november: 9-11 u en 14-16 u. Verkoop Welfa re in „Diessenplas", 19.45 u Ge meenteavond herv. kerk Ok kenbroek in „Ons Centrum", 20.00 u. bijeenkomst afd. Dijker hoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in "Het Bonte Paard" Reinaardus vertelt over het bereiden van vis, 20.00 u. Bij eenkomst „De Rooie Vrouwen in de PvdA" in zaal „Vosman" film-lezing en discussie. Donderdag 21 november: 20.00 u. Bijeenkomst afd. Holten CPB in „De Kandelaar" Spr. ds. Nauta van Meppel. Onderw. „Hospitaalkerkschip De Hoop". Vrijdag 22 november: 19.30 u. herdenking 5-jarig be staan Interk. Kinderkoor „Mo- zaiek" in „de Kandelaar" m.m.v. zangduo Elly en Rikkert, 20.00 u. Gezellige avond BV „De Berg- vliegers" in clubgebouw. Huldi ging kampioenen seizoen '85, 20.00 u. Jaarvergadering IJs club „De Noordpool" in café- rest. „De Biester". Zaterdag 23 nov. 14.30 u. aankomst Sint Nico- laas. Dinsdag 26 november 20.00-21.00 u. Indienen verzoek om uitbetaling zegels RBS- bouw voor de komende feestda gen bij G. J. Kruimelaar, Cana dastraat 2. Donderdag 28 november: 20.00 uur ledenvergadering afd. Holten CDA in „Irene". Bespre king Gemeente-program 1986- 1990. Zaterdag 30 november: 19.30 uur Jaarlijkse feestavond tevens viering 40-jarig bestaan en huldiging kampioenen in feestzaal „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. een foto, genomen tijdens de muzikale show van HMV in 1982. De kaartverkoop voor de jubileum- show van de Holtense Muziekvereni ging die aanstaande zaterdag 16 no vember wordt gehouden in een fees telijk versierde sporthal loopt voor spoedig. Na het verschijnen van het Hol- tens Nieuwsblad van vorige week, waarin extra aandacht werd be steed aan de jubileumshow, kwam de voorverkoop van de kaartjes goed op gang. HMV rekent dan ook op een volle bak. Zoals belooft, ver zorgt HMV voor iedere bezoeker een zitplaats, zodat niemand kan afhaken met de argumentatie dat er alleen maar staanplaatsen ver krijgbaar waren. Dirigent Ard Weeink heeft voor het programma voor de pauze een groot aantal gemakkelijk in het ge hoor liggende nummers gekozen maar ook een concertstuk dat hoge eisen stelt aan de muzikanten van HMV; Esquisse Triomphale, het concertstuk waarmee werd deelge nomen aan het landelijk kam pioenschap van de Koninklijke Ne derlandse Federatie, waarin HMV alle kwaliteiten kan tonen die het in huis heeft. Na de pauze komen alle facetten van HMV naar voren in een show die als titel meekreeg Music around the world. Drummers, majo-en mi- nirettes en orkest brengen melo dieën uit de afgelopen veertig jaar, van ABBA, the Carpenters, Beat les, Dixylandmuziek, maar ook Ti- rolermuziek, kortom voor elk wat wils. Zoals wij vorige week reeds meedeelden, lag het in de bedoe ling de slotavond van het veertigja rig jubileum gratis aan te bieden aan de Holtense bevolking. Door de hoge kosten en de negatieve in komsten van de overige jubileu mactiviteiten dit jaar blijkt dit niet mogelijk en moet voor een kaartje vijf gulden worden betaald. De ju bileumavond begint om half acht precies. Op dinsdag 5 november kwamen gadering. Na een welkomstwoord de dames van de Herv.ormde Vrou- ging presidente mevrouw Loor- wengroep Dijkerhoek bij elkaar in bach voor in gebed. De meditatie Bethanië voorde dertigste jaarver- stond in het teken van dankbaar heid voor al die jaren dat men in De daling van het aantal leerlin gen van de Scholengemeenschap Holten zal in de komende jaren minder snel gaan, dan aanvanke lijk was gedacht. De Holtense schoolsituatie steekt daarbij gun stig af tegen de landelijke progno se. Volgens de gegevens van het Cogvo, het Centraal overlegorgaan Gemeentelijk Onderwijs, het on derwij s-ad viesorgaan van de Ver eniging Nederlandse Gemeenten komt de SG Holten in 1990 uit op 1060 leerlingen. Voor het jaar 1995 zal het aantal leerlingen plm. 1006 zijn. Het Cogvo gaat daarbij uit van een huidig leerlingental dat aan merkelijk lager ligt dan het huidige aantal van 1620. De afdeling onder wijs van de gemeente heeft aan de hand van eigen cijfermateriaal be rekend dat in het jaar 1990 de school vermoedelijk kan rekenen op 1300 leerlingen. Voor 1995 wordt een getal van 1260 genoemd. Volgens burgemeester Van Rap- pard heeft men bij het Cogvo onvol doende rekening gehouden met het aantal leerlingen van buiten Hol ten dat de school bezoekt. Reeds nu is het aantal niet Holtense leer lingen groter dan het aantal leerlin gen uit het eigen dorp. Gezien de daling van het aantal leerlingen op de Holtense basisscholen zal dit verschil in de loop van de jaren nog toenemen. herfst en winter eens in de veertien dagen in vrijheid en vrede bij el kaar mocht komen. Na lezing van de jaarverslagen door de dames Ulfinan en Bannink volgde de be stuursverkiezing waarbij de dames Rietberg en Bannink aftraden. Zij werden opgevolgd door de dames B. Markvoort en J. Rechterschot. De presidente bedankte de oud-be stuursleden voor hun inzet en bood een kleine attentie aan. Ook me vrouw Bosschers, die altijd de kof fie verzorgt, werd op die manier be dankt. De avond werd afgesloten met een gourmet-maaltijd die reu ze in de smaak viel. 5 november: Op de kruising Laren- ser bekeurd die zonder helm reed seweg-Dorpstraat-Stationsstraat en de bromfiets niet verzekerd had. ontstond een aanrijding, waarbij Aanvankelijk gaf hij een valse drie personenauto's waren betrok- naam op, maar daar trapte de be ken. Een personenauto komende treffende politieman niet in. Uiter- vanaf de Larenseweg verleende aard kreeg hij ook voor dit laatste geen voorrang aan een auto ko- feit een proces-verbaal. mende uit de richting Markelo. Na- 10 november: De politie trof op de dat beide voertuigen met elkaar in autosnelweg Al drie knaapjes van botsing waren gekomen, botste één ongeveer 9 jaar aan op hun cross van de twee auto's vervolgens te- fiets. Zij reden daarmee over de gen een derde auto die op de Sta- vluchtstrook. Zij waren via de tionsstraat voor de Dorpsstraat Langstraat en de parkeerplaats de stond te wachten. De twee eerste tunnel onder de Rijksweg doorge- auto's werden zwaar beschadigd, gaan en zo op de grote weg terecht de derde auto liep lichte schade op. gekomen. De politie heeft ze weer Er waren geen gewonden. in veilige banen geleid, terwijl te vens de ouders in kennis werden 6 november: De politie haalde een gesteld, ter voorkoming van. auto van de weg af (een Lelijk Een- 11 november 1985: Bij aan land- dje), die „in staan van ontbinding" bouwer aan de Helhuizerweg ont- verkeerde. De hele bodemplaat stond enig paniek toen een teerton was verrot alsmede de chassisbal- in lichterlaaie raakte. Dit gebeurde ken. De eigenaar vond de auto nog vlak bij een varkensschuur, zodat niet zo slecht. De auto werd in be- enig gevaar zeker te duchten was. slag genomen en zal worden vernie- Via de politie werd de brandweer tigd. gewaarschuwd. Deze hoefde echter niet meer op te treden daar de be- 7 november: Op de kruising Waag- woners toch kans zagen de brand in weg-Beukenlaan vond een aanrij- de ton zelf te blussen. ding plaats tussen twee personen- Op de parkeerplaats van de Al zui- auto's. Een bestuurder die van de delijke rijbaan ter hoogte van het Beukenlaan kwam gereden sloeg AC-restaurant tussen 17.40 en 18.10 ter plaatse rechtsaf en zag op dat uur werd een personenauto, een moment zijn doorgang gedeeltelijk oranje Opel, aangereden door een belemmerd doordat een tweede groene personenauto. Er ontstond auto juist een fietser inhaalde op de enige schade aan de Opel, doch de Waagweg. Er ontstond aanzienlijke dader reed door. Vermoedelijk materiële schade. heeft hij niet bemerkt. Mocht deze bestuurder dit berichtje lezen, dan 8 november: Langs de Oranje- wordt hij alsnog verzocht zich bij straat werd een dode hond aange- de politie te melden. troffen. Kennelijk een slachtoffer Diefstal fietsen: in de nacht van 8 van het verkeer. In de loop van de op 9 november werd een fiets ge dag meldde de eigenaar van de pikt bij het Klavertje. De fiets werd hond zich. Door wie of wat het dier de volgende dag teruggevonden op is aangereden is bij de politie niet de Kol. Op 8 november werd een bekend geworden. fiets weggenomen bij het NS-sta- Op de Larenseweg werd 's middags tion. Het betreft hier een donkerro- een radarsnelheidscontrole gehou- de herenfiets, merk Simplex, post- den. 29 Autobestuurders waren de code 7451 AP. In de nacht van 10 op klos. De hoogst gemeten snelheid 11 november werden drie fietsen bedroeg 90 km per uur. gelijktijdig weggenomen uit een schuur aan de Canadastraat. Het 9 november: Op de Sparrenlaan betreft hier een bruine herenfiets verloor een vrachtauro een gedeel- merk Gazelle, een bruine herenfiets te van de lading bestaande uit een van een onbekend merk en een da- soort fotokoffer en een doos. Hierin mesfiets kleur bruin van een onbe- zaten diverse elektronische onder- kend merk, met dubbele fietstas- delen, die zo op het oog nog al waar- sen en terugtraprem. Op de Kol- devol leken. De verliezer heeft zich school werd daarentegen een brui- nog niet bij de politie gemeld. ne Simplex herenfiets gevonden Op de Waagweg werd een bromfiet- met blauw hangslot. In de op donderdag 7 nov. in ge bouw „Irene" gehouden druk be zochte ledenvergadering van de afd. Holten CDA heeft voorzitter van Engbrink in zijn openings woord mededeling gedaan van het besluit van wethouder H. Stege- man om zich voor de raadsperiode 1986-1990 niet meer beschikbaar te stellen. „Het bestuur van de afd. Op uitnodiging van het Interker kelijk kinderkoor Mozaïek, dat het eerste lustrum viert, komen Elly en Rikkert Zuiderveld naar Holten. Samen met het kinderkoor geven ze een gezinsconcert op vrijdag 22 november om 19.30 uur in de Kan delaar. Elly en Rikkert zingen al vele jaren samen, maar sinds 1975 staan hun teksten en muziek in dienst van het evangelie; de laatste acht LP's getuigen daarvan - drie platen zijn gevuld met kinderlied jes. Elke week zingen ze in zalen en kerken en trekken door hun onge dwongen wijze van optreden steeds volle huizen. Ze begeleiden zichzelf op gitaar, mandoline, autoharp, bouzouki en andere instrumenten. Behalve in Nederland hebben ze de laatste jaren toernees gemaakt door België, Duitsland en Honga rije. Het concert in Holten, samen met mozaïek zal een avond worden die geschikt is voor vaders, moe ders, opa's en oma's maar ook voor kinderen. In de pauze vindt er een verloting plaats met vele mooie prijzen. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Schuppert Mode, volwassenen f 3,50, kinderen van de basisschool f 1,50. Indien voorradig aan de zaal f 4,50 en f 2,-. Holten en de raadsfractie CDA be treurt dit besluit maar wij hebben het te respecteren" zo zei voorzitter van Engbrink. Stegeman had in deze vergadering van zijn besluit mededeling willen doen maar moest hiervan wegens ziekte af zien. Gemeenteprogram Voor het bespreken van het C.D.A. Gemeenteprogram 1986- 1990 werden de leden in groepen verdeeld om per groep enkele van de 15 hoofdstukken die het pro gram telt door te nemen en hier over hun mening te geven in deze vergadering. De tijd (een half uur) die hiervoor werd gegeven bleek veel te kort en daarom werd beslo ten om het program te behandelen in een extra vergadering op don derdag 28 november in „Irene". Unaniem ging de vergadering ac- coord met een voorstel van het be stuur tot het indienen van een al ternatieve kandidatenlijst waarop o.a. de zittende CDA-kamerleden Weijers te Hengelo en Schartman uit Delden, die het CDA-Overijssel vertegenwoordigen, hoger ge plaatst worden bij de in mei '86 te houden verkiezingen voor 2e ka mer. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmene.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3