Hockeyclub Holten houdt blik omhoog Dit was te veel Goede zwemprestaties ZPC Twenhaarsveld Computer onmisbaar voor LEAO-onderwijs Handbalheren nu ongeslagen op kop Resultaten sv Holten s* OKIA trok gewichtig Nachtvoetbal Fienpreuvers finalist bij Radio Oost Entree handbal Montezuma g.ewilzig^ CDA in De Schure HOLTENS NIEUWSBLAD i&r COMPUTERLOKAAL IN HET VEERENLAND DONDERDAG 14 NOVEMBER 1985 11 De Hockeyclub Holten viert aan staande zaterdag met leden, oudle den, sponsors, vrienden en kennis sen, kortom met een ieder die betrok ken is bij het wel en wee van de hockeyclub op ludieke wijze het „hoogste punt" van de nieuwe klee daccommodatie die momenteel ge bouwd wordt door aannemer Voor des op het sportdal. Op de uitnodiging staat vermeld dat onder het motto: Met de blik omhoog, per bus naar een speciaal daarvoor ingericht schietterrein wordt gereden om gezamenlijk te gaan kleiduiven schieten. Wie ech ter vooraf nog even een kijkje wil nemen bij de nieuwe kleedruimten doet er goed aan zijn blik omlóóg te houden, dan wel de lieslaarzen aan te trekken om te voorkomen dat het water de schoenen binnen spoelt. Oorzaak: een toegangsweg die nauwelijks de naam weg mag dragen. Was het voor het begin van de bouwactiviteiten al nauwelijks mogelijk om met droge voeten tot aan het clubhuis te komen, door de zware vrachtwagens is de zaak nog verergerd. Een weinig fraaie entree voor een club die elke zondag aan Holten Promotion doet door clubs tot uit de verre omtrek te ontvan gen op het Sportdal. Reden genoeg voor de Hockeyclub om nog maar weer eens bij de gemeente aan de bel te trekken, al heeft het bestuur van HCH het donkerbruin vermoe den dat èn de sportcommissie èn het gemeentebestuur, inclusief ge meenteraad van mening zijn dat de hockeyers na het verkrijgen van de financiële bijdrage voor de bouw van de kleedruimtes zich daarmee tevreden moeten stellen. „Je krijgt telkens weer het idee, dat het een gunst is geweest", meent voorzitter John Reinhard. „De argumentatie die men daar voor geeft is, dat we op particulier terrein spelen". „Het mag toch ie dereen wel duidelijk zijn geworden dat de kans dat wij in de eerste tien jaar naar Het Vletgoor kunnen ver huizen wel heel erg klein is gewor den. De pot die daarvoor bestemd was, is opgegaan aan andere voor zieningen. Het is dan ook niet meer dan logisch dat de hockeyclub een goede accommodatie krijgt op het Sportdal. Wij zijn dankbaar voor de geldelijke steun die wij hebben ge kregen, maar dat betekent niet dat we nu verder maar alles uit eigen zak gaan betalen". De argumentatie van de dienst gemeentewerken dat aan de toe gangsweg naar het sportdal geen onderhoud gepleegd kan worden komt voorzitter Reinhard wat vreemd voor. „Deze weg heeft een erfdienstbaarheid voor de buurt hierachter naar het station. Dat is niet alleen van belang. Wij zijn van mening dat de gemeente Holten de sportverenigingen een goede ac commodatie moet bieden. Dat geldt voor de verenigingen die op het Vletgoor en Meermanskamp spelen maar ook voor een kleine club als de hockeyclub op het Sportdal. Een behoorlijke toe gangsweg hoort daar naar onze me ning bij". Reinhard voegt er aan toe dat de samenwerking met het per soneel van gemeentewerken, de man op de motormaaier, voortref felijk is. In overleg met hem worden vaak reparaties aan de grasmat op geknapt tot volle tevredenheid van beide kanten. Zelfwerkzaamheid „Wij zijn beslist niet te beroerd om de nodige zelfwerkzaamheid te verrichten. Dat is ook weer geble ken bij de bouw van de kleedruim tes. Ook hebben we een groot deel van de spaarcentjes van de club (f 20.000) in de bouw gestopt. Een flink aderlating als men bedenkt dat we met een ledental van 225 slechts 70 seniorleden hebben. De rest is jeugd. Verheugend, zo'n groot aantal jeugdleden, maar het is wel merkbaar aan de contributie inkomsten". Groei Ondanks de wat sombere gevoe lens van voorzitter Reinhard („het is vervelend als je telkens je hand op moet houden voor zaken die bij andere verenigingen als vanzelf sprekend worden geregeld") zijn er ook verheugende berichten te note ren van het Sportdal. De animo voor het hockey is nog steeds groei ende, niet in de laatste plaats door 'de successen van de nationale hoc- keyploegen en de aandacht die te genwoordig op de tv aan hockey wordt besteed. Binnen de club heeft men hier op ingespeeld door in de herfstvakantie een aantal speelsters van de nationale selectie uit te nodigen op het Sportdal om een paar gastlessen te geven. De aanwas bij de jeugd komt vooral van de lagere scholen. Reinhard hoopt dan ook dat op de school- sportdagen volgend jaar ook hoc key op het programma zal staan naast voetbal. Voor spelmateriaal en/of scheidsrechters kan dan wor den gezorgd. Ook het damesteam dat vorig jaar voor het eerst in de zondagcompetitie uitkwam doet het voortreffelijk. Een kampioen schap ligt wellicht in het verschiet. Wat problematischer is het bij het eerste herenteam dat kampt met de problemen van vrijwel elk klein dorp: de jeugd gaat elders studeren en de opvolgers laten nog op zich wachten. Door het aantrekken van een speciale trainster voor de jeugd is het spelpeil beter geworden, wat de spelvreugde alleen maar ver hoogd. „Naast het hockey staat bij ons de gezelligheid voorop", voegt Henny Louwerenburg, secretares- Henny Louwerenburg en John Reinhard, HCH, voor de kleedka mers in aanbouw. se van HCH er aan toe. Het leuke van hockey is, datje weliswaar met een team van jongens of meisjes speelt, maar toch gezamenlijk met elkaar optrekt. Om die samenhang te accentueren openen wij ons sei zoen altijd met een familietoernooi, waarbij spelers, speelsters en fami lieleden samen een team vormen". Of hockey een elitesport is? wil den we tot slot weten. „Grote flau wekul", is het eendrachtige ant woord van voorzitter en secreta resse. „Wij zijn heus geen club die zich elitair teruggetrokken heeft ergens op de berg. Wij staan mid den in de Holtense gemeenschap, met beide benen op de grond. Ie dereen is bij ons welkom, als hij de handen maar uit de mouwen kan steken om te hockeyen en om af en toe een hand uit de mouwen te ste ken bij onze veelgeroemde zelf werkzaamheid". De touwtrekvereniging OKIA heeft op vrijdag 8 november het door de T.T.V. DES georganiseerde gewicht- touwtrektoernooi gewonnen. Gewichttouwtrekken is het zo veel mogelijk kilogrammen om hoog trekken met vier personen. Aan het toernooi namen vier da mesteams, 15 herenteams onge- riemd en zes geriemde ploegen deel. In de geriemde klasse, waarbij de laatste man het touw om zijn middel mag klemmen, werd deelge nomen door OKIA. Men begon met een gewicht van 450 kg. Dit was voor geen enkel team een pro bleem. Per trekbeurt werd het ge wicht verhoogd met 50 kg. Toen het gewicht 650 kg. was geworden werd het voor vier van de zes ploegen te zwaar. OKIA en de organiserende vereniging DES bleven nog in de strijd. Beide ploegen trokken de 700 kg. boven. DES moest daarna als eerste beginnen met 750 kg., maar kwam niet verder dan 50 cm. OKIA trok binnen een minuut 750 kg. omhoog. De uitslag was: dames: 1. Penter- man, 450 kg.; De Kemper; Heren ongeriemd: 1. T.T.V. Tanck, 650 kg.; 2. DES; heren geriemd: 1. OKIA; 2. DES. Het volgende gewichttouwtrek- toernooi wordt georganiseerd door OKIA bij het Bonte Paard te Dijk- erhoek op vrijdag 29 november. Op gave hiervoor bij M. Jansen, Bij- vanksweg 2, tel. 05725-3 84. II aar le A2-Holten A2 Holten moest in deze beslissende wedstrijd voor het behalen van het- kampioenschap aantreden tegen Haarle A2. In de eerste helft een ge- lijkopgaandewedstrijd, waarin Holten.een voorsprong nam 0-1. De stand werd gelijk getrokken 1-1. Na het tegendoelpunt, nam Holten A2 het .initiatief over en scoorde voor rust nog twee keer. Ruststand 1-3. Na de thee een rommelige wed strijd, waaruit Holten A2 de score naar 1-5 tilde, hoewel Haarle toch Holten even onder druk zette. Het kampioenschap was binnen en toen de scheidsrechter het laatste fluitsignaal gaf, was de vreugde on der de Holterise jongens heel groot. Door H. Rietberg van het jeugdbe- stuur van Holten werden bloemen uitgereikt. De leiders van Holten A2 werden gefeliciteerd met het be haalde resultaat en daarna ging het richting Meermanskamp, waar de feestvreugde echt goed losbarstte. Voor de uitwedstrijd tegen S.C.E. uit Emmeloord vertrokken de he ren senioren met een bus met de nodige supporters! Uit de veldcom- petitie wist men dat S.C.E. vooral fysiek sterk handbal speelt. Ook nu had Holten het daar de eerste mi nuten moeilijk mee en keek men lange tijd tegen een achterstand aan. De laatste 10 minuten van de eerste helft begon Holten aanval lend beter te draaien en kwam men door treffers van o.a. Meino v. Beek en Jan v.d. Hoff op gelijke voet. Vlak voor rust scoorde Holten uit goedlopende combinaties nog 2 maal, zodat de rust met 6-9 aan brak. Na rust liep Holten uit tot 9- 13, waarbij zeifis nog 2 strafworpen werden gemist. In de loop van de 2e helft werd de wedstrijd wat grimmi ger en werden aan beide zijden spe lers met tijdstraffen naar de kant gestuurd. Holten was daardoor meer aangeslagen en liet S.C.E. on nodig terugkomen tot 13-14. Enke le goede reddingen van keeper Ger hard Leusink zorgden ervoor, dat Holten de voorsprong kon vasthou den en in de laatste minuten nog uitbouwen tot de 14-18 winst. Een winst behaald op inzet, die zorgde dat Holten nu met 6 uit 3 ongesla gen op kop gaat. Scores: Meino v. Beek 7; Nico Vorst 4; Jan v.d. Hoff 3: Johan Piantinga 2, Alex Stegink. Rudi v.d. Voet 1. Ook de dames senioren behaal den winst. Na de 2 moeilijke wed strijden tegen de koploper liet men tegen H.V.E. zien, dat men in de middenmoot moet kunnen mee draaien. Holten nam al snel een voorsprong en hield die tot de rust vast. 4-2. Na rust kwam H.V.E. te rug tot 5-5 en leek er een gelijkop- gaande wedstrijd te ontstaan. Toch was Holten aanvallend gevaarlij ker zodat in de loop van de 2e helft weer een voorsprong werd geno men die uitgroeide tot de verdiende 11-6 winst. Door de winst klom Hol ten van een 8e naar de 5e plaats. Scores: Ineke Leeftink; Jeanet Nij- land 3; Marti Barvelink, Janneke Nijenhuis elk 2. Na de goede start van vorige week gingen de dames junioren koppie onder tegen Kwiek uit Raalte. Hoewel het leek dat Holten voor rust de zaakjes goed in handen had - ruststand 5-4 - liep men in de 2e helft stuk op de Raaltense verde diging. Kwiek zag daardoor kans om de winst met 8-11 naar zich toe te halen. Scores: Marieke Nijland 3; Diana Bulsink 2; Wilma Agter- kamp, Frieda Agterkamp en Linda v.d. Wijk 1. Jeugd Al trof een erg sterk S.D.O.L. Vooral conditioneel waren de gast vrouwen erg goed. Holten moest dan ook alle zeilen bijzetten om de verdediging dicht te houden. Dit lukte niet helemaal zodat S.D.O.L. de puntjes na een 4-1 ruststand met 10-1 in eigen huis kon houden. A2 speelde een goede eerste helft te gen IJsselstars en kwam ook met 4- 2 voor. Na rust werd het spel weer te rommelig en verloor Holten onno dig met 7-10 omdat veel kansen ble ven liggen. Jongens A speelde een prima wedstrijd. Tegen het onge veer gelijk sterke Schalkhaar werd geconcentreerd gespeeld en vooral aanvallend goed opgebouwd. Tot de rust leverde dat een 4-3 voor sprong op, die na rust zelfs kon wor den uitgebreid tot èen welverdien de 12-5 zege. Holten BI kon geen vuist maken tegen Kwiek. Na een 2- 6 ruststand ging men met 4-13 bij het eindsignaal van het veld. Het is niet gebruikelijk, dat de redactie van het Holtens Nieuws blad zich via de krant persoonlijk richt tot de besturen van vereni gingen en clubs in Holten. Toch wil ik voor één keer dit redactiebe- leid doorbreken om tot een paar afspraken te komen. In de tijd, waarin het de ge woonste zaak van de wereld is, dat we via de televisie beelden uit de ruimte ontvangen, blijkt het in een dorp van circa 8000 inwoners, inclusief baby's, kleu ters en bejaarden, niet mogelijk om evenementen zodanig te plannen, dat iedereen zijn deel krijgt van de publieke belang stelling. Ondanks het bestaan van een Evenementenkalender komt het met grote regelmaat voor, dat op één datum meerde re publiektrekkende activitei ten worden georganiseerd, ter wijl op het weekend er voor of er Zaterdag 9 november j.l. nam de Holtense zwemclub deel aan zwem wedstrijden voor niet-startvergun- ningshouders te Almelo, deze wed strijden werden georganiseerd door Z.P.A. eveneens uit Almelo. Deelnemende verenigingen waren: De Aa, Almelo; De Whee, Goor; Twenhaarsveld, Holten; Z.P.A. Al melo. De uitslagen waren als volgt: Meisjes: 25 meter schoolslag onder 8 jaar: Wendy Meerman 29.4; Agnes Jansen 28.8 Jongens: Rik Paalman 28.9; Rik van de Bos 29.5 Meisjes: 25 mtr. schoolslag onder 10 j.: Anja Wansink 28.2; Kristel Meerman 24.9. Jongens: Gerrit Jan Broekmaat 28.3; Gerald te Wierik 32.4 Meisjes: 50 mtr. schoolslag onder 12 j.: Erna Reterink 54.4; Krista Reilink 54.0. Jongens: Rudy Vugteveen 50.0. Meisjes: 50 mtr. schoolslag onder 14 j.: Erna Stegeman 54.4; Ina KI. Lebbink 44.5. Jongens: Aijan Vros 40.2; Richard Eektimmer- raan 46.5. Meiq'es: 50 mtr. schoolslag boven 14 j. Johan na Paalman 49.1; Agnes Tulier 45.9. Jongens: Anton Aarsen 39.0; Marcel Kers 42.1. Martin Podt 26.6; Gerald te Wierink 31.8. Meisjes: 50 mtr. rugslag onder 12 jaar: Erna Reterink 1.01.7; Jeanet Wansink 51.0. Jongens: Dennis Schreurs 53.7. Meisjes: 50 mtr. rugslag onder 14 j.: Ina Klein Lebbink 42.5; Diana Zwiers 45.8. Jongens: Richard Eektimmerman 42.8; Rob Heetland 41.8. Meisjes: 50 mtr. rugslag boven 14 j.: Agnes Tuller 44.5; Irma Arfman 40.1. Jongens: Marcel Kers 40.7 Meisjes: 25 mtr. vrije slag onder 8 j.: Wendy Meerman 32.7; Anneraarie Broekmaat 44.3. Jongens: Rik Paalman 31.4; Richard Neurink 31.8. Meisjes: 25 mtr. vrije slag onder 10 j.: Renate Jansen 21.3; Sandra Zweers 23.3. Jongens: Martin Podt 23.4; Gerrit Jan Broek maat 26.5. Meisjes: 50 mtr. vrije slag onder 12 j.: Simone Veldwijk 42.8; Krista Reilink 47.1. Jongens: Rudy Vrugteveen 41.9; Dennis Schreurs 48.9. Meisjes: 50 mtr. vrije slag onder 14 j.: Marjan Nijland 36.5; Diana Zwiers 33.8. Jongens: Atjan Vros 33.3 Meisjes: 50 mtr. vrije slag boven 14 j.: Johanna Paalman 35.4; Irma Arfman 33.8. Jongens: Anton Aarsen 30.0. 4 x 25 meter estafette vrije slag jongens onder 10 jaar: Anita Schuppert; Rena te Jansen; Martin Podt; Gerrit Jan Broekmaat in de tijd van 1.19.2. 4 x 25 meter estafette vrije slag meisjes en jongens onder 14 jaar:( Simone Veldwijk; Mar jan Nijland; Rudy Vrugteveen; Arjan Vros in de tijd van 1 op 6. De Christelijke scholengemeen schap voor HNO en LEAO Het Veeren- land te Rijssen heeft sinds kort een compleet computerlokaal. Naast de computer met een central monitor staan er 12 Commodores met de nodi ge randapparatuur als printers en disc-drives. Al enkele jaren beschikte het Veerenland over een vijftal compu ters voor de kantoor- en verkoop praktijk. De belangstelling was zo verbluffend, dat er overgegaan werd tot meer, zodat er nu een hele klas tegelijk in opleiding kan. In het eerste leeijaar, de brugklas, is er nu een uur informatiekunde op het lesrooster opgevoerd. In het tweede oriënterende leerjaar, wordt informatiekunde onderge bracht bij het vak maatschappij leer. In de bovenbouw, klas 3 en 4, is het gebruik van de computer voor al belangrijk bij de beroepsgerichte vakken kantoor- en verkoopprak tijk. Juist in de LEAO-school is de computer onmisbaar voor de be roepsvorming in het vervolg onder wijs. Naast pure informatiekunde en computer gebruik, wordt de computer ook als zinvol leermiddel gebruikt bij de diverse vakken op school. Aan het eind van het vierde leerjaar mogen de leerlingen een proef afleggen. Op dit certificaat zal vermeld worden welke onderde len worden beheerst. Dit gebied loopt van toetsenbord beheersing, via basic-programmeren naar di verse gebruiksmogelijkheden als tekstverwerking, voorraadbeheer, spreadsheets en bestandsbeheer. Zo'n certificaat kan bij eventuele sollicitaties overlegd worden om daarmee de kans op een betrekking verhogen. Het Veerenland heeft sinds 1984 een afdeling LEAO. Volgend jaar worden de eerste LEAO-diploma's uitgereikt. De doorstroming naar het vervolgonderwijs verloopt uit stekend. Ongeveer 85 procent van de leerlingen gaat naar een of ande re vorm van vervolgonderwijs. Een vijftal kwam terecht op de MEAO. De overige 15 procent die dit jaar van school af is gekomen, heeft werd gevonden. Het Veerenland, vroeger uitsluitend een huishoud school voor meisjes, heeft na de ge daanteverwisseling tot scholenge meenschap voor HNO en LEAO meer opleidingsmogelijkheden. Ook heeft het Veerenland nu een aantal jongens als leerling. Meisjes: 25 mtr. rugslag onder 10 j.: Anja Wan sink 29.5; Sandra Zweers 24.6. Hoewel carnavalsvereniging De Fienpreuvers zich nog in stilzwijgen hult over de naam van de carnavals kraker waarmee men meedingt naar de verkiezing van Radio Oost voor het beste lied van 1986, is ondertussen wel duidelijk dat de Holtense kraker is doorgedrongen tot de laatste twaalf. Zaterdag zal het lied tijdens het Elfde van de Elfde-feest in De Poppe wor den gepresenteerd aan de Holtense bevolking. De Holtense carnavalisten moeten binnenkort de platenstudio in voor de opnames van de speciale car navals-langspeelplaat waarop alle twaalf finalisten te horen zijn. Op maandag 18 november wordt in de kantine van de sporthal de vergadering gehou den voor het voetbaltoernooi „De nacht van Truus", dat ge houden wordt in de nacht van vrijdag 10 januari 1986. Tevens wordt tijdens de ver gadering de opgave verwacht, de betaling (f 40 per team) en zal de loting worden verricht. De vergadering begint om 20.00 uur precies. Inzet van het nacht voetbaltoernooi, dat voor de ze vende keer wordt gehouden is als vanouds de „Truusbokaal". na het dorp bij wijze van sprake is uitgestorven. Helemaal mis is het op zater dag 16 november aanstaande. Dan viert de HMV de afsluiting van het jubileumjaar met een muzikale show in de Sporthal. Tegelijkertijd neemt de carna valsvereniging De Fienpreuvers afscheid van Prins Willem I van de Oranjeboom in zaal de Poppe en gaat de Hockeyclub op fees telijke wijze de nieuwe kleedka mers in gebruik nemen. Over dag wil de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen aan dacht vragen voor hun veertig jarig bestaan met een overdekte marktin zaal Vosman. Overdui delijk dat dit teveel van het goe de is. Volgens Gerard Willems onze VW-man, „vergeten" de meeste bestuurders tijdig con tact op te nemen om geplande activiteiten op te nemen op de Evenementenkalender. Alleen als het gaat om toeristische ac tiviteiten wil men de data's nog wel eens doorbellen, al is dat van de zomer ook niet zonder strubbelingert verlopen. In over leg met de VVV wil het Holtens Nieuwsblad zich graag beschik baar stellen om bijvoorbeeld eenmaal in de één of twee maan den, al na gelang de plaatsruim te, een jaarkalender opnemen, waarin alle grotere activiteiten kunnen worden opgenomen. Dus niet de maandelijkse bij eenkomsten voor de eigen klei ne kring, maar wel concerten, uitvoeringen, jubilea, houthak kersfeesten, kermis, maar ook toneelvoorstellingen, politieke bijeenkomsten met een beken de spreker, grote sportmanifes taties en jeugdtoernooien. Kort om die activiteiten die het waard zijn om publiek te trek ken, buiten de eigen kring. In dien dit voorstel positief wordt ontvangen, wil ik met ingang van december 1985 de eerste jaaragenda publiceren. U heeft dan voldoende tijd om alvast een voorlopige planning voor het jaar 1986 op te stellen en in te leveren. F. R. De provinciale afdeling van het CDA houdt op 21 november haar ledenvergadering in De Kandelaar aan de Stationsstraat. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Op zaterdag 16 november komt de Apeldoornse band Montezuma naar de Schure. Het wordt voor de Schure het tiende live-concert van dit jaar. Leden van Montezuma hebben allemaal al een ruime muziekerva- ring. Ze komen uit verschillende bands zoals: Flavium, Braak, Mad- dox en Grand Slam. De band Mon tezuma speelt blues-rockmuziek en viert dit jaar haar 10-jarig bestaan. Daarom zullen ze op hun toernee door Nederland ook de Schure be zoeken. Het optreden zal om plm. 22.00 uur beginnen. De entree be draagt tot 16 jaar f3.50,16 jaar en ouder f5.-. Omdat dit het tiende live-optreden van dit jaar is krijgt men tegen inlevering van dit arti kel twee kwartjes korting. Tot nu toe moest men voor het bijwonen van handbalwed strijden op zondag in Sporthal 't Mossink entree betalen. Met in gang van dit seizoen is daar door de Afdeling IJsselstreek enige verandering in aange bracht. Toegang tot en met 15-jarigen is nu vrij! Toegang voor 16- en 17-jarigen en 65-plussers be draagt f 1.-. Toegang boven 17 jaar is f2.50. Voor iemand die regelmatig handbalwedstrijden wil bezoeken is de aanschaf van een Passe Partoute te overwe gen. Deze kost voor 16- en 17- jarigen en 65 plussers f 7.50. Ou deren betalen f 17.50. Met deze Passé Partoute kan men in alle sporthallen waar de afd. IJssel streek wedstrijden organiseert zonder verdere kosten zo vaak gaan kijken als men wil.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 11