Speelgoedbeurs in uur leeg verkocht Op bres voor goede oudedagsvoorziening Kèrkdiensten van dag tot dag Uit het politierapport Gevonden voorwerpen James Bond in de Schure Burgerlijke stand Oonk BOLSENBROEK GARAGE SCHUPPERT BV 40 JAAR BOND VOOR STAATSPENSIONERING (ROrtSIRAAT ;b GOOR Een lange rij vormde zich al vroeg voor de speelgoedbeurs. Nog voordat dinsdagmorgen de verkoopochtend van de speelgoed beurs in het pand Dollekamp aan de Oranjestraat halverwege was gevor derd, was op een enkel minder cou rant stuk speelgoed de hele voorraad leegverkocht. De dames van de peu terspeelzaal Dijkerhoek, die het initia tief tot deze beurs hadden genomen straalden dan ook van genoegen. Al ruim voor negenen vormde zich een lange rij voor het Dolle- kamppand terwijl de verkoop eerst om half tien van start ging. Door middel van nummertjes werd de stroom kooplustige moeders in goede banen geleid. Eenmaal bin nen was de keuze maar moeilijk door het grote aanbod. Opvallend was, dat het Lego-speelgoed vrijwel ontbrak op de beurs. Wel veel puz zels, leesboeken, poppen en ander klein speelgoed was ingebracht. Grote stukken, zoals fietsen loop fietsjes en dergelijke ontbraken. „Vermoedelijk wordt dat binnen de familie doorgegeven. Ook hadden wij graag kinderzitjes en autozitjes gehad, maar daar was geen enkel stuk van ingebracht". Heeft u onze WINTERSPORT- KRANT al gezien? INTER SPORT Aanstaande zondag, 10 novem ber draait in J.S. de Schure de spec taculaire James Bond film A vieuw to a kill. Zangeres en filmster Grace Jones is hierin de tegenspeelster van James Bond. De film staat ga rant voor een paar onvergetelijke film-uurtjes. De film begint om 14.30 uur. De entree bedraagt tot 16 jaar f 3,50; 16 jaar en ouder f 4,50 „Wij hebben alleen speelgoed ge accepteerd dat schoon, heel en bruikbaar was", aldus een van de Dijkerhoekse dames. In overleg met de inbrengster werd de prijs vastgesteld, wat geen enkel pro bleem opleverde. „Wij hadden al enige ervaring opgedaan met een speelgoedbeurs in Dijkerhoek. Daardoor wisten we ongeveer aan welke eisen het speelgoed moest voldoen. Dijkerhoek was eigenlijk een te kleine kern om zo'n beurs op poten te zetten. De kinderen spelen regelmatig bij elkaar en dan loopje de kans dat ze het speelgoed van een vriendje of vriendinnetje her kennen. Door het groter op te zet ten, voorkom je dat. Wij gaan er vol gend jaar beslist mee door". MARKELO - TEL. 19 07 Eveneens op 29 oktober, om on geveer 22.15 uur reed de bestuurder van een personenauto, na tegen een lantaarnpaal aan de Deventer- weg te zijn gebotst, door zonder dit bij de politie te melden. Een ano nieme melder noteerde het kente ken en gaf dit aan de politie door. De dader werd hierop in zijn kraag gevat. Het bleek dat een inzittende van die auto gewond was geraakt en naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht. Van de betuur- der werd een blaastest genomen maar het bleek dat de man zich aan de regel had gehouden. Wel werd pv voor het doorrijden na de aanrij ding aangezegd. In verband met het besluit tot plaatsing van de kruisraketten hielden ongeveer 300 scholieren op 1 november een protestactie in het dorp. Het geheel verliep zonder problemen. Midden in het dorp werd een nep-raket verbrand en werd een sit-downaktie gehouden waarbij overigens een plaatselijke middenstander wel een beetje werd benadeeld. Op 2 november reed er wederom iemand tegen een lantaarnpaal. Nu echter aan de Vrijheidslaan. De be stuurster meldde dit wel en zal de schade vergoeden. De auto waarin zij reed had schade aan de linker voorzijde. Baldadige jongelui konden weer eens niet van andermans eigen dommen afblijven. In het dorp werd op 2-11 een vlaggemast van een winkel afgebroken. De mast en vlag waren verdwenen. Bij een bewoonster aan de Vixse- boxsestraat hebben onbekenden voor een groot bedrag aan sieraden weggehaald. Dit gebeurde op de avond van 2 november. Tussen 15.30 u en 23.30 u was de bewoon- Aan het Beukenlaantje werd een rode crossfiets, die daar even onbe heerd lag, weggenomen. Of dit met kwade of goede bedoelingen is ge beurd is niet bekend. Als iemand de fiets in bewaring heeft genomen wil deze dit dan melden op het politie- buro? Op de Oude Larenseweg reed een bestuurder van een personenauto met grote snelheid tegen een boom. De bestuurder moest door de brandweer uit het autowrak wor den bevrijd waarna de man naar het ziekenhuis werd overgebracht. Gezien de total-losse auto is de be stuurder er nog redelij k vanaf geko- Omstreeks 23.00 uur werd op 3 november van een bestuurder een bloedproef genomen omdat hij te diep in het glaasje had gekeken. Te gen hem wordt proces-verbaal op gemaakt. Bij „Het Kompas" werden enkele muren bekladderd tegen de kruis raket. Blijkbaar is de kladderaar niet tegen zo'n vorm van vervui ling. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 Gevonden voorwerpen: 1. foto toestel Agfamatic 2000 pocket; 2. rond heren horloge met wij zers; 3. fototoestel Agfa click II met bruin plastic fototas. Verloren voorwerpen: steekslot Geboren: Sabine d.v. H. Hofman en G. B. Brinkman; Gerrit Jan z.v. J. ten Dam en J. A. Weijers; Jan Maarten z.v. J. G. D. E. Ren- sen en A. van Dolder. Ondertrouwd: A. J. Bruggink, oud 24 jaar Rijssen en J. Potman, oud 22 jaar, Holten. van bromfiets; heren horloge merk Casio quartz; auto antenne zwart rubber; OAD maandkaart '85; een enveloppe met f 110,-; engelse pet bruine ruit; bb van f 25,-; bruine leren portemonnee met f800,-. Getrouwd: W. J. Slijkhuis, oud 24 jaar, Holten en J. Lammers, oud 20 jaar, Holten; S. Voort man, oud 24 jaar, Rijssen en J. Witten, oud 20 jaar, Holten. Overleden: T. Wilmerink-Slui- ter, oud 91 jaar. DONDERDAG 7 NOVEMBER 1985H0LÏEMS NIEUWSBLAD mocht niet meer dan 6 man naar de ledenvergadering te brengen. Een nieuw bestuur werd toen gevormd door W. Beijers, J. Aaftink en G. J. Oplaat. Voor Aaftink, die bedank te, kwam later G. W. Markvoort in de plaats. Het ledental was inmid dels geslonken tot 61. Op 9 mei 1964 had nog een enor me demonstratie voor positiever- betering plaats in de Irenehal te Utrecht. 550 bussen brachten bijna 30.000 bejaarden naar de Domstad. Hoeveel Holtenaren daaronder wa ren vermeldt de geschiedenis niet. Inmiddels was opgericht de Alge mene Bond voor Bejaarden, die ook in Holten een kleine afdeling had. Op 6 december 1977 werd be sloten tot fusie van deze bond met de Bond voor Staatspensionering en werd opgericht de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen, de ANBO. Zo werd de afdeling voor Staatspensionering afdeling van de ANBO. Van de Bejaardenbond is na deze fusie niets meer verno men. De afdeling van de ANBO tracht door ledenwerving weer wat leden terug te winnen, maar dat is geen gemakkelijke taak. Hopelijk dat door de bezuinigingen, die door de regering ook op de positie van de ouderen wordt toegepast, de gees ten rijp gemaakt worden om lid te worden van deze ouderenbond, die voor hun belangenbehartiging op de bres staat. Zij probeert ouderen hun zelfstandige plaats in de sa menleving duidelijk te maken en hen te helpen. In eigen gemeente wordt door het afdelingsbestuur getracht via het gemeentebestuur tot de instelling van het gecoördi neerd ouderenwerk (gow) te komen en daaraan gestalte te geven. De gemeentelijke molens malen soms langzaam, maar door de minister van wvc en de provinciale overheid wordt hieraan grote waarde ge hecht en subsidie verleend, zodat de kans op succes vooralsnog niet is uitgesloten. De vraag kan nog worden gesteld of het niet verstan dig zou zijn dat ook de PCOB en de Unie KBO zouden trachten hier een afdeling op te richten. „Een dracht maakt nog altijd macht." In Cosbo-verband wordt al nauw sa mengewerkt. En tot slot: een jubi leumfeest zit er niet in. Daar is he laas geen geld voor. W. B. Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. W. Vons (Heilige Doop). Uitgangscollecte: Na- jaarszendingscollecte. Oppas dienst: Joke en Alie Tempel man. 10.00 uur Jongerendienst in gebouw „Irene". 19.00 uur Open Deurdienst in Geref. Kerk „De Kandelaar". Diessenplas: Woensdag 13 nov. 19.30 u. Ds. Lindeboom. Geref. Kerk: 9.30 u. en 15.00 uur ds. M. Berg (Middagdienst voor verstande lijk gehandicapten). In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflos sing. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. R. Kolkman. Oppasdienst: Mevr. Tromop- Nijkamp. Andrea Schipper, mevr. Hulsman-Zwiers. Mevr. Schuttert-Beltman en Esther en Marian. 19.00 uur Open Deur- Arts: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst: 7 t/m 14 nov. zr. J. Koer- se, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundige, alle werk dagen van 13.30-14.30 uur. Gaar- denstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtisten spreekuur (op afspraak), elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: H. F. Steunenberg, Pastorie straat 42, tel. 05483-6 14 33. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W. C. C. Wamelink, tel. 6 20 04 (ook voor kleine huisdieren). S. Minnema, Oude Dev.weg 7, spr.u. 8.00-9.00 uur. Tel. 06 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Kleine huisdierenpraktijk: Drs. P. E. Helthuis, Dorps- str. 63a, spr.u. ma. t.m. vrijdag 19.00-19.30 u. tel. 6 33 77. Stichting maatschappelijke dienstverl. midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Donderdag 7 november: Rayonvergadering CPB in ge bouw „Het Anker" te Wierden 19.00 u. vertrek vanaf „De Kan delaar". 20.00 uur: Ledenvergadering afd. CDA in gebouw „Irene". Vrijdag 8 november: 20.00 uur le Klaverjasavond SC Holten in kantine „Meermans- kamp". Zaterdag 9 november: 8.30 uur Controle op banden en verlichting in de gemeentegarage aan de Waagweg. 10.00 uur Missionaire werkdag in „De Kandelaar". Maandag 11 november: 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". 20.00 uur Verkiezingsbijeen komst afd. Holten WD in café- rest. „De Biester". Spr. WD 2e kamerlid Erica Terpstra. Donderdag 14 november: 19.30 uur Schrijfavond Amnesty Int. bij fam. Jelsma, Oerdijk 210, Okkenbroek. 20.00 u. Najaarsvergadering afd. Holten OLM in zaal „Vosman". Vrijdag 15 november: 19.30 uur Play Back Show kleine EJV Espelo in „Trefpunt". 20.00 uur Bingo-avond „Blauw Wit" in clubhuis 't Vletgoor. 20.30 uur Ledenvergadering Carnavalsvereniging „Fienpreu- vers" in café „Tonny en Betsy". Zaterdag 16 november: 10.00-17.00 uur Jubileummarkt afd. Holten Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in zaal „Vos man". 19.30 uur Jubileumshow Holten- se Muziekvereniging in sporthal 't Mossink. 20.30 uur „Elfde van de Elfde feest" Carnavalsvereniging „De Fienpruevers" in feestzaal „De Poppe". Woensdag 20 november: Gemeente-avond Herv. Ge meente Okkenbroek in „Ons Centrum". 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. Reinaardus vertelt over het bereiden van vis. Donderdag 21 november: 20.00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten CPB in „De Kandelaar". Spr. ds. Nauta te Meppel. Onderw. „Hospitaalkerkschip De Hoop". Vrijdag 22 november: Herdenking 5 jarig bestaan In- terk. Kinderkoor „Mozaik" in „De Kandelaar" m.m.v. zangduo Elly en Rikkert. Op 25 oktober werd een bijna nieuwe Fiat Panda van de A-l ge plukt omdat op de auto een zoge naamd „keuringskenteken" zat. Dit kenteken is alleen geldig op de dag van keuring en dan nog voor het rijden van en naar het keurings station. De keuring had echter al een dag ervoor plaats gevonden. De man krijgt zijn auto terug als er een geldig kenteken bij zit. Er kwam een klacht binnen over hondepoep. Het blijkt dat sommige hondenbezitters hun hond overal maar hun gang laten gaan zodat het op sommige trottoirs en tuinen een glijbaan lijkt. Heren en dames hondenbezitters wilt u uw hond hun uitwerpselen in de goot laten doen zodat er ongestoord op de trottoirs gelopen kan worden? ster niet thuis. Door een slotschoot van de achterdeur terug te drukken gelukte het de daders de deur te openen. Aan een ieder die iets vreemds gemerkt heeft of onbeken den hebben gezien, een oproep dit bij de politie te melden. Op 3-11 hield de politie, na een achtervolging, op de Oude Sta tionsweg een 17-jarige bestuurder van een personenauto aan. De auto werd op de Larenseweg gesigna leerd en ging toen hij de politieauto zag er hard vandoor. Op de Oude Stationsweg kreeg de auto een vastloper waarna bleek dat de 17- jarige jongeman uiteraard geen rij bewijs had en dat hij de auto van zijn vader had „meegepikt". Tegen de jeugdige bestuurder is proces verbaal opgemaakt. Noodwet-Drees De oorzaak lag waarschijnlijk el ders. Op 1 januari 1947 was de Noodwet-Drees in werking getre den, die, ondanks de deplorabele toestand waarin ons arme kaalge plukte en uitgeplunderde land, met rijn enorme schuldenlast, verkeer de, voor de ouderen een flinke ver betering betekende. Evenals voor de loonbepaling werd het land voor de ouderdomsrente in vijf klassen ingedeeld. Gehuwden ontvingen in de eerste klasse - tot een bepaalde grens - f 18,- en in de 5e klasse ruim f 15,- per week. Voor de ongehuw- den waren deze bedragen resp. ruim f 10,- en f 8,- per week. dienst pastoor A. J. Rademaker. Thema „Eenzaamheid - het rijk alleen!?" Medewerking Jeugd- zanggroep „Happy Road", Los ser. Gebouw Trefpunt - Espelo: 10.30 uur ds. R. Visser (Gezins dankdienst voor gewas en ar beid). R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek: 9.30 uur ds. R. Visser. Gerins- dankdienst voor gewas en ar beid. Uitgangscollecte: Najaars- zendingscollecte. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman. Uit- gangscoll. „Vorming en Toerus ting". Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur - zondag: 8.00 en 10.00 uur. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open Bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 0011 of dienst doende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene-Kruis- gebouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing elektriciteits- en gas- voorriening melden bij Gem. Energiebedrijf tel. 05483-6 18 14. Veertig jaar geleden, om precies te zijn op 1 november 1945, werd in Hol ten een afdeling van de Bond voor Staatspensionering opgericht. De bond zelf bestond reeds vanaf 9 sep tember 1900. De Tweede Wereldoor log had belangrijke veranderingen in het denken teweeggebracht. Vooral de arbeiders en kleine zelfstandigen waren niet meer tevreden met het ge ringe bedrag van 3 gulden per week, dat als oudedagsvoorziening ingevol ge de Invaliditeitsweg 1919 (rente- kaart en zegeltjesplakken) op 65-jari- ge leeftijd aan werknemers en, in be perkte mate, aan kleine zelfstandi gen, was toegekend. Het eerste bestuur bestond uit J. F. van Geenhuizen, voorzitter; G. J. Lanting, secretaris; H. Meerman, penningmeester; H. Tuller, 2e voor zitter en A. Scheperman, 2e secre taris. Het aantal leden bedroeg bij de start 40. De zaak werd met kracht aangepakt, zodat dit aantal in februari 1948 al tot 394 was uitge groeid. Men zocht contact met En ter, Markelo en Bathmen. Er wer den toneel- en propaganda-avon- den georganiseerd en men sprak zelfs over de oprichting van een ei gen toneelclub. Zover is het echter nooit gekomen. In februari 1953 werd een toneelavond afgelast in verband met de watersnoodramp in Zeeland en de Zuidhollandse ei landen. Maar de belangstelling taande. In de ledenvergadering van 21 april 1955 waren van de 472 leden er slechts 7 aanwezig. Het was, zoals de naam reeds zegt, een noodmaatregel. Aan een definitieve oplossing werd gewerkt. Deze kwam 10 jaar later tot stand. Op 1 januari 1957 trad in werking de algemene ouderdomswet (aow), thans bij iedereen bekend. Zij beoogt, zoals de officiële term luidt: „Door een verplichte verzekering bij ouderdom voor een pensioen te zorgen, waarbij, in beginsel, alle in gezetenen, van vijftien jaar af, on geacht de hoogte van hun inko men, verzekerd zijn". Voor de oude ren in onze samenleving was dat een geweldige verbetering. Voor de afdeling betekende het bijna het faillissement. Tussen 1955 en 1958 was er al een verhes van 120 leden en dat verlies zette zich door. Men dacht blijkbaar na deze verbete ring niet zo sterk meer aan een pre- mievrij staatspensioen. Ook het be stuur zag het schijnbaar niet meer zo zitten. Het is een vraag, want aan de notulen ontbreken een aantal ja ren. Zelfs de komst van de grote man van de bond, voorzitter Steen huis, op 13 september 1966 ver- ln een overvolle Irenehal luister den tijdens de grote manifestatie in mei 1964 de leden van de Bond voor Staatspensionering naar de toe spraak van de toenmalige voorzit ter L. Steenhuis. Politie: Tel. 05483-6 15 53 of6 26 55 of na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3