Prachtig resultaat... Hoitens Nieuwsblad, Muzikale show is hoogtepunt jubileum SGH in de slag tegen muzikale oorwarmers Dezemleek «TAV Intocht Zilveren medaille J. Traman Open-Deur- dienst Aangepaste kerkdienst WALKMAN-GO-HOME H. J. Möring onderscheiden Erica Terpstra in Holten i u ontvangt een fraaie BON 16 NOVEMBER: HMV IN 'T MOSSINK Kapverordening voldoet niet Jaarlijkse controle Veilig Verkeer DR RIETDIJK Hoitens Nieuwsblad Donderdag 7 november 1985 - 38e jaargang - nr Abonnementsprijs f 34.25 Losse nummers 75 cent Een record opbrengst van maar liefst f 3.565, kon geteld worden na afloop van de vorige week woensdag gehouden Welfare verkoopmiddag in de Dies- senplas. Heel wat Holtenaren, maar ook belangstellenden van buiten de ge meente kwamen een kijkje nemen in het bejaardencentrum. En het bleef niet bij kijken. Nog voordat de nieuwe voorzitter van het Rode Kruis afdeling Holten, G. J. Langenbarg het openingswoord had uitgesproken, was de verkoop in volle gang. De prachtige truien, de fraaie tafelkleden, met eindeloos geduld gebor duurd, en de leuke speelpopjes vonden gretig aftrek. Het rad van avontuur stond bijna geen moment stil en de zelf gebakken oliebollen waren nog voor het einde van de middag „schoon op". Tijdens de verkoop konden de bezoekers meedoen aan het beantwoorden van een aantal vragen met kans op leuke prij zen. Mevrouw Spiering, Houtweg, wist het juiste gewicht te raden van de sprei (3005 gram). Voorzitter Langenbarg raadde de juiste naam van de leuk aange klede pop (Mien) en mevrouw J. W. Aanstoot, Kozakkenstraat wist als beste de omvang van het gebreide kleed. Na loting werden G. v.d. Meer, Industriestraat, mevrouw Dikkers, Larenseweg en Marianne Schooien, Kwintenweg aangewe zen als winnaars in het raden van een lengte touw met knopen (516 cm). Alle prijzen zijn inmiddels bij de winnaars thuisbezorgd. De Welfaremiddag werd niet alleen een succes door de goede verkoop, maar ook door de gastvrijheid die het personeel en directie van de Diessenplas weer ten toon spreidde en niet te vergeten de nijvere deelneemsters, de vrijwilligers en het Holtense publiek dat het Welfarewerk zo'n warm hart toedraagt. Tijdens de internationale keu ring op de Slavato te Utrecht heeft onze plaatsgenoot Jan Traman een zilveren medaille gewonnen op het onderdeel kookworst. De heer H. J. Möring, stationsbe ambte van de Nederlandse Spoor wegen te Holten heeft als blijk van waardering namens Hare Majesteit de Koningin het jaarteken voor dertig jaar dienst als vrijwilliger bij de Bedrijfsbescherming ontvan gen. De medaille werd hem uitge reikt in de N.S.-kantine ,,'t Schöp- ke" te Hengelo door het hoofd van de Bedrijfsbescherming. Het was voor de eerste keer dat in het NS rayon Deventer-Hengelo deze plaquette werd uitgereikt. Vijf jaar geleden werd de heer Möring onderscheiden met de gouden me daille met oorkonde Patriae Servi- re Libertas (wegens diensten voor de vrijheid aan het vaderland be wezen). A.s. maandag 11 november komt het WD-Tweede Kamerlid Erica Terpstra naar Holten om in Café „De Biester", Stationsstraat 10, een spreekbeurt te vervullen. Dit ge beurt op uitnodiging van de afde ling Holten van de WD. Vanaf 20 uur zal mevrouw Terp stra haar visie geven op tal van ac tuele politieke zaken. Ongetwijfeld zal zij haar gehoor weten te boeien en een discussie over diverse bran dende kwesties niet uit de weg gaan. Men rekent, behalve op tal van bezoekers uit Holten zelf, ook op behoorlijk wat geïnteresseerden uit de omgeving. Gedrukte oplage 3075 Sint Nicolaas zal dit jaar op 23 november in Holten arriveren. Om twee uur wordt de Goedheiligman verwacht bij de gemeentegrens, waarna om half drie een ontvangst volgt op het gemeentehuis. Van daar uit wordt een rondrit door het dorp gemaakt met als eind punt de OAD-garage aan de Burg. v.d. Borchstraat. De Sint zal zich daar inschepen" voor de tocht naar Dijkerhoek, waar hij in het Bonte Paard de jeugd zal ontvan gen. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff BV in samenwerking met de stichting JJoltens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 cel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. V/iggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Hoitens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 Zoals wij reeds vermeldden in het Hoitens Nieuwsblad van 23 oktober en in de weekagenda, zal de Holtense Muziekvereniging op 16 november aanstaande een muzikale show avond houden. Deze avond zal de af sluiting vormen van de jubileumacti viteiten, die ondermeer bestonden uit een lenteconcert, receptie. Taptoe en een optreden van de Glanerbrugger muzikanten. Een avond als deze werd voor het eerst gehouden in 1977. De sporthal was toen net gereed. Henny Fran sen, die ervaring had met het orga- niseen van zo'n showavond was de grote animator. De leden van HMV zagen het niet zo zitten; er was dan ook veel werk aan de winkel. Toch zette Fransen door en maakte ie dereen warm voor zijn idee. Het werd een onvergetelijk succes. Door de grote ruimte in de sporthal kon men alle facetten van HMV to nen. Was het voor de pauze alleen het korps, dat zich presenteerde, na de pauze werd het een groot show- gebeuren met de drummers, de ma jorettes, ensemble's, gevormd door muzikanten uit het korps. Een staande ovatie brak los toen de laatste tonen waren geklonken. Di rect na dit succes kwamen er ver zoeken om dit ieder jaar te herha len. Terecht heeft HMV dit niet ge daan. De afspraak werd gemaakt dat ééns in de vijf jaar een goede Hoewel eerst begin dit jaar de ge meentelijke „groennota" nieuwe richtlijnen verstrekte omtrent het kappen van bomen in de gemeente, zal het college van b. en w. in de ko mende begrotingsbehandeling een geheel nieuw kapplan aan de raad voorleggen. Dit deelde burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard mee tij dens de vergadering van de com missie gemeentewerken. Het blijkt dat de huidige kapvergunning de nodige wrevel oproept bij de bur gers. „Zoals het nu gaat, hing het af van de man die wij erop af stuur den. Dat betekende dat er een ver schillende uitleg werd gegeven over het begrip „straatbepalend groen". Daar willen we nu van af. Ook willen we de burger meer vrij heid geven in het kappen van bo men, wel met de voorwaarde van herinplant. Op die manier hopen wij een wat soepeler beleid in deze in te voeren". De burgemeester voegde er nog aan toe dat de ge meente een wat actiever beplan- tingsbeleid wil gaan toepassen wat aansluit op de nieuwe kapvergun ning. Overigens zal voor het buitenge bied weinig of niets veranderen. Door de ruilverkaveling is al een dusdanige kaalslag gepleegd dat de overige bomen beslist moeten blijven staan. Op zaterdag 9 november a.s. om 8.30 uur organiseert Veilig Verkeer Nederland afd. Holten haar jaar lijkse banden- en verlichtingscon trole. Deze controle vindt plaats in de Gemeentegarage aan de Waag- weg te Holten en is voor een ieder gratis. Wij mogen u deze controle van harte aanbevelen zodat u op een veilige wijze de herfst/winter in gaat. Tevens is het mogelijk om u als lid op te geven. U kunt dat doen in de Gemeentegarage te Holten- periode zou zijn. In 1982 werd de volgende met evenveel succes ge houden. Dit jubileumjaar is een goede gelegenheid om zo'n avond te herhalen. Inzet Het orgniseren van een muzikale show vraagt van de leden van HMV veel inzet. Naast de verplichtingen die de dirigent, het korps, de in structeur, de drummers en de in- structrice de majorettes oplegt om op niveau het programma uit te voeren, vraagt de aankleding van de zaal grote inspanning. Kosten noch moeite worden gespaard om de sporthal om te toveren in een gezellige muziekzaal. Zo wordt het licht speciaal aangepast, wordt er een verhoogd podium van 200 ma aangebracht en zullen bloemen de zaak verder opfleuren. Er wordt ge zorgd voor voldoende zitplaatsen. Programma HMV wil over het programma weinig kwijt. Het concert voor de pauze zal voor het grootste deel aan ieders smaak voldoen. Wat het pro gramma na de pauze betreft, blijft het tot op het laatst een verrassing. De jubilerende vereniging had de bedoeling om de bevolking van Holten deze showavond gratis aan te bieden. Helaas waren de op brengsten van de activiteiten in dit jaar zeer negatief, er moest geld bij. Dit heeft tot gevolg, dat er toch een - relatief laag - entree geheven moet worden. De toegangsprijs is f 5.- In tegenstelling tot de vorige showa vonden hebben ook de kinderen toegang. De vorige keren was er om diverse redenen een leeftijdslimiet van twaalf jaar gesteld. Nu er zo veel jeugd (gelukkig) bij HMV be trokken is, meent het bestuur dat ook de jeugd toegang moet hebben tot deze avond. Het liefst onder be geleiding. De entreeprijs is ook voor hen f 5.- Kaarten zijn verkrijg baar bij de zaal. In de voorverkoop kan men terecht bij ieder lid van HMV. De show begint om 19.30 uur. De Scholtengemeenschap Holten wil het gebruik van „muzikale oor- warmers" in en rond de schooi aan banden gpan leggen. „Walkman-go home", luidt de kop boven een artikel in het mededelingenblad van SGH van oktober 1985. De nieuwe audiorage schijnt in de school flink toegeslagen te zijn. Heel veel leerlingen zijn in het bezit van deze muzikale oorwarmers en brengen him minuscule stereoset mee naar school. „Heerlijk wegdro men" in de ban van hun popidool staren ze geïsoleerd voor zich uit" aldus de schoolleiding die een en ander met groeiend ongenoegen heeft aangezien. Ondanks de verregaande inspraak, die op de scholengemeenschap mo gelijk is en op het gevaar af dat van uit de leerlingenraad en sommige ouders het verwijt komt van gren zeloze betutteling wil men de walk man nu toch gaan verbieden met als argumentatie; - het beeld van de geïsoleerd, nau welijks aanspreekbare leerling past niet in het sociale milieu van- de school; - de onnodige aanwezigheid van begeerde, dure gebruiksartikelen werkt diefstallen in de hand. Als advies voor thuis wordt de leer lingen nog meegegeven tijdens het huiswerk niet draadloos verbin ding te zoeken met Hilversum III. Signalen Niet alleen op de scholen ergeren de leraren zich groen en geel aan de niet aanspreekbare leerling, ook de rijkspolitie ziet het groeiend aantal „verkeersdoven" met lede ogen aan. „De kans dat een fietser met zo'n ding op zijn hoofd, geen oog meer heeft voor het verkeer is zeer groot. Het is net als met die oordop pen die de tractorbestuurders op zetten als het lawaai hun te veel wordt. Dat maakt hun tot een extra risicogroep in het verkeer", aldus wachtmeester Ten Tuschert van de Holtense Rijkspolitie. Jammer ge noeg zijn er in de Wegen verkeers wet nog geen artikelen opgenomen die specifiek dit probleem kan aan pakken. Gelukkig hebben we altijd nog artikel 25 van de Verkeerswet achter de hand, het bekende kap stok-artikel waardoor de wegge bruiker die de verkeersveiligheid in gevaar brengt, kan worden be boet". De rijkspolitieman voegt er nog aan toe, dat dezelfde maatregel ook geldt voor voetgangers. „We liggen er nog niet wakker van, maar wij blijven attent. Ik denk, dat als de wegenverkeerswet nu nog ge schreven moest worden, dat er be slist een artikel in was opgenomen over het verbod van het dragen van muzikale oorwarmers in het ver keer. In feite loopt de wetgeving al tijd achter de ontwikkelingen aan". De eerste Open-Deurdienst van dit seizoen wordt gehouden op zon dag 10 november aanstaande. Deze dienst begint 's avonds om 19.00 uur in de Geref. Kerk De Kan delaar. Pastoor Rademaker zal een toespraak houden over het onder werp; Eenzaamheid - het rijk al leen? Medewerking zal worden ver leend door de jeugdzanggroep Hap py Sound uit Losser. Deze groep is erg bekend en gewaardeerd in de omgeving van Losser. Zondagmiddag a.s. is er weer een aangepaste kerkdienst, uitgaande van „Philadelphia", voor verstan delijk gehandicapten. Maar niet al leen voor hen of hun familie; deze dienst is juist bestemd voor alle kerkgangers, zowel van de Her vormde Gemeente als van de Ge ref. Kerk. Iedereen is dus van harte welkom! De dienst die gehouden wordt in „de Kandelaar" begint om 15.00 uur. Het thema is „Doorgeven met je handen". Medewerkenden zijn ds. M. Berg, het Interkerkelijk kinder koor „Mozaik" en trompettist Hans Paalman. De 61-jarige verzekeringsarts C. H. Rietdijk is maandagmorgen op zijn kantoor in Eindhoven doodge schoten. Vermoedelijk is de aanslag ge pleegd door twee mannen, waarvan een werkzaam is bij de DAF-auto- mobielfabriek, waaraan dokter Rietdijk als verzekeringsarts ver bonden is. Een DAF-woordvoerder kon niet zeggen of de aanslag op de arts ook verband hield met een conflict met een ziekmelder. Dokter Rietdijk kwam in 1953 als arts in Holten waar hij eerst samen werkte met zijn oom dokter Ger- ritsma. Tijdens zijn Holtense perio de (1953-1973) was hij van 1965-1973 voorzitter van de plaatselijke afde ling van het Groene Kruis en daar voor bestuurslid-adviseur van de kruisvereniging.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1