Holten kansloos in matige wedstrijd Opnieuw winst voor de Blauw-Witters Paule-cup voor Arend Koetsier Belangrijke winst eerste team BCH Prima overwinning volleybal-dames Müller/Van Heek weer voorin bij strandrace John Jacobs blijft goed presteren HOLTENS NIEUWSBLAD badmiatpnclnb-lioKêi •f4 Ruime winst tafeltennissers DONDERDAG 24 OKTOBER 1985 7 Sportain Hotten Het totaalbeeld van de resultaten van competitiespelend BCH geeft deze week een score te zien van 3-4. Team 1 boekte een belangrijke winst tegen ZBC 7 met 5-3. Met hetzelfde positieve saldo beëindigden BCH 4 en het jeugdteam hun wedstrijden. Voor de andere teams was ditmaal weinig of geen succes weggelegd. Holten 1-ZBC 7 Gewoontegetrouw haalde Eddie het eerste punt binnen. Na een zwa re, gelijk opgaande strijd moest Pieter dit na drie games aan zijn tegenstander laten. Gea won zeer gemakkelijk van haar opponente. Sonja vond helaas geen afdoend antwoord op het verdienstelijke spel van haar Zwolse tegenstreef ster. De dubbels werden bij de he ren in Holten en bij de dames in Zwols voordeel beslist, zodat winst in de gemengde dubbels bitter no dig was om de 5-3 eindstand te be werkstelligen. BC Hasselt 1-Holten 2 De tegenstanders die team 2 tot nog toe is tegengekomen, waren sterk, te sterk voor de onzen. Ook in Hasselt begon voor Holten 2 niet de victorie. Theo Aarsen mocht na de eerste game even denken, dat het misschien iets zou worden, maar dat werd hem in de volgende twee games snel weer afgeleerd. Jan- Erik J ansen (invaller voor Gerrit de Roos), Jet de Beus en Diny Broek- mate (weer invallend voor de nog zieke Jenny Scholman) vochten dapper, maar tevergeefs. In de dub bels was het al niet veel beter; al leen Jet en Theo wisten te winnen, zeer ruim zelfs. Eindstand: 7-1. Holten 3-Reflex De Holtense heren, Wil en Harrie hadden het zwaar en werden in de enkelspelen en de herendubbel zonder pardon van de baan ge mept. Dinie en Maijanka slaagden erin drie punten te pakken. In de gemengde dubbelspelen had er met taktischer spel beslist winst in gezeten. Nu ging de winst naar Nij- verdal met 3-5. Holten 4-Trefzeker 3 Na de enkelspelen leek er eigen lijk geen vuiltje meer aan de lucht voor het vierde; immers, Hans Zue- thoff had gewonnen, zij het na drie „slopende" sets, Heike had zijn voorbeeld gevolgd met goed ge plaatste slagen en geconcentreerd spel en Ria Groeneveld, gesteund door de hele familie, veroverde ook haar punt. Alleen de licht gebles seerde Sijtze Meinsma kon het niet bolwerken tegen zijn Dalfsense te genstander. De ervaren Holtense dames dubbel was ook goed voor winst, maar toen kwam de klad erin: verlies voor de heren en de mixed van Ria en Hans en een rian te voorsprong die tot één punt was geslonken. Gelukkig hielden Heike en Sijtze het hoofd koel (althans fi guurlijk), zodat met bekeken spel de volle winst werd binnengehaald. ZBC 10-Holten 5 De wedstrijd tegen ZBC is er geen om over naar huis te schrijven! Sing les en mix-dubbels in twee games verloren, evenals de dames-dubbel. De heren mochten nog drie games op de baan staan, maar ook zij lieten de winst in Zwolle. Holten 6-Deventer 9 Bert Postma startte met een „koude motor" (Warming-upüü) en een 1-15, 9-15 nederlaag. Frits Re- deker vocht als een tijger, maar trof een tegenstander die dat beter deed. Roelie Zuethoff raakte bui ten adem door haar inspannende partij tegen Hillie Stroeve, maar helaas raakte ze naast haar adem ook het punt kwijt. Joke Gerards (invalster voor Dini v.d. Vreede) kwam er niet aan te pas tegen Carol Otto (3-11,3-11). In de dubbels kre gen de Holtense dames nog de meeste punten mee (15-18, 11-15). Eindstand: 0-8. Holten 1-NOP 1 (jeugd) In Emmeloord wonnen Frank, Gerben en Diane hun enkelspel. Monique was echter niet opgewas sen tegen haar tegenstandster. Winst was er verder voor onze he ren en de mix van Diane en Gerben. De andere dubbelspelen gingen in drie games verloren. Met een 5-3 overwinning op zak kon de thuis reis aanvaard worden. wist de stand terug te brengen op 2- 1. Hierna werd Daniël Saam an gun en Jan Traanman gewisseld voor respektievelijk Wilco Stevens en Jan Wansink. Holten bleef onder druk staan en na vijftien minuten Holten 2-M.T.C. 3 7-3. De met span ning tegemoet geziene wedstrijd te gen mede koploper M.T.C. werd toch een gemakkelijke overwin ning voor het Holtens team. Martin Kerkdijk en Jan van Heun wisten al hun partijen te winnen. Henk Hendriks bleef op de 0 zitten, 2 par tijen werden in 3 gamës verloren, waarbij vooral de laatste onnodig verloren ging met 21-23 na een voorsprong van 15-20 voor Henk. Het dubbel Jan/Martin liep weer perfekt en wist hiermee de overwin ning binnen te halen. Holten 3-D.S.C. 3 9-1. Ook Holten 3 blijft het goed doen in de competi tie, na Blikboys en Gorssel werd ditmaal D.S.C. het slachtoffer van Holten. Cris Schoonenberg en Ron Hulleman wonnen al hun partijen, terwijl Johan Markvoort 2 overwin ningen wist te behalen. De ontmoeting tussen ZAC en Hol ten maakte deze middag duidelijk dat het benutten van kansen het grote verschil was tussen de koplopers uit 4H. Met name voor rust mocht de thuisclub ZAC zich gelukkig prijzen met de onkunde van de Holten-voor- waartsen. Beide ploegen begonnen de wed strijd aftastend. Na vijf minuten kreeg Holten een grandioze kans om de score te openen. Een ZAC- verdediger trapte finaal over de bal heen waarna Jan Traanman alleen voor de keeper kwam. Op onbegrij pelijke wijze wist hij deze kans niet te benutten. In de zevende minuut werd een hard schot van een ZAC voorhoedespeler op sublieme wijze gestopt door Erwin Stukker. Hol ten bleef teveel in de verdediging opereren zodat ZAC meer aanval lend kon spelen. Bij een aanval over rechts van ZAC wist Heico Mulder de bal op tijd weg te kop pen. Na tien minuten zocht ZAC een vrije trap nemen vlak voor het doel van Holten. De vrije trap werd in de Holten-muur geschoten waar na in tweede instantie de bal net werd naast geschoten. ZAC bleef komen, maar wist in eerste instan tie de geboden kansen niet te be nutten. Bij diverse aanvallen van ZAC werd de bal naast geschoten of Erwin Stukker was een „sta in de weg". In de twintigste minuut ging een ZAC-speler alleen op de Hol ten-goalie af maar door snel uitko men van Erwin Stukker werd erger voorkomen. Na 25 minuten kreeg Daniël Saamangun een pracht kans, na vermeend buitenspel van de ZAC-verdediging, maar deze wist de hem geboden kans niet te benutten. ZAC kreeg steeds meer vat op het spel en Holten moest zich gaan beperken tot verdedigen; ook al omdat er maar weinig uit ging van de voorhoede. In de 42e De prijswinnaars met Frits Paule minuut werd door slecht wegwer- enArieOngena.Zittendv.l.n.r.:Ge- ken van de Holten-verdediging de rard Weijenberg, Judith Holbert en score door ZAC-speler Brandwacht geopend. Een verdiende 1-0 voor- ;prong voor ZAC. Drie minuten in de tweede helft vist ZAC de score te verhogen naar 2-0. Met een schot van zeker dertig meter afstand wist ZAC-speler wist ZAC-speler Timmer met een kopbal de stand op 3-1 te brengen. In de twintigste minuut kreeg René Bannink nog een kansje maar deze schoot de bal hoog over. ZAC bleef de betere ploeg en kreeg nog diver se kansen maar door goed keepers werk van Erwin Stukker wist ZAC de score niet te verhogen. In de der tigste minuut liep Erwin Stukker te ver uit zijn doel maar door goed Smit de bal onhoudbaar achter Er- werk van Heico Mulder wist deze win Stukker te plaatsen. Drie mi- Holten voor een nog grotere achter- nuten hierna werd Daniël Saaman- stand te behoeden. Al met al een gun op een grove manier onderuit slechte wedstrijd van beide zijden, gehaald door een verdediger van maar gezien het spelbeeld een ver- ZAC. Holten kreeg terecht een pe- diende overwinning voor ZAC. nalty toegewezen van de goedlei- Zondag speelt Holten tegen Broek- dende scheidsrechter. Henk War- land. Gezien de stand in 4H zullen rink schoot de bal beheerst in en er weer veel supporters van Broek land meekomen naar Meermans kamp. Voor Holten een niet te on derschatten tegenstander en voor eigen publiek kan Holten zich wel licht revancheren voor de slechte vertoning van afgelopen zondag. Havoc 3-Mintonette 1 (dames): 0-3 Eindelijk was het dan zover dat het eerste damesteam haar kunnen ook in een competitiewedstrijd kon tonen. De voorbereiding liep zeer succesvol, ondermeer door winst in alle tournooien. Dus zijn de ver wachtingen voor dit seizoen hoog gespannen. Helaas moet Anja v.h. Holt we gens een knieblessure voor zeker 3 maanden gemist worden. Zaterdag werd een prima overwinning van 3- 0 op Havoc 3 behaald. De eerste set werd nerveus begonnen en ging tot 10-10 gelijk op. De pass was slecht waardoor Fenny en Dini alle moei te hadden een zuivere setup te ge ven. Door vooral taktisch spel in de eindfase wist Mintonette toch met 12-15 de set te pakken. De tweede set duurde kort; hierin werd het spel duidelijk door de Hol- tensen bepaald. Vooral Anke scoor de veel: 8-15 setwinst. Havoc gaf zich echter nog niet ge wonnen. De derde set namen ze steeds een voorsprong, 4-1, 10-7. Toen kwam Mintonette o.a. door gevaarlijke opslagen van Hannie terug en werd met 10-15 de beslis sende set gewonnen. Uw kans om de dames te zien spe len is a.s. vrijdagavond om 21.00 uur. Harambee is dan de tegen standster. Mintonette 1-Rac 3 (heren) 1-3 Vrivo 2-Mintonette 1 (heren) 3-0 De eerste twee wedstrijden van heren 1 zijn niet bijzonder succes vol verlopen. Het team is dit jaar op verschillende plaatsen veranderd en daardoor komt het organisato risch wat in de knoei. Zowel aanval lend als verdedigend werd een be hoorlijke veer gelaten. En hoewel de versterking zijn uiterste best doet is er nog geen echte samen hang in het team. De eerste wedstrijd was een re gelmatige nederlaag tegen de Al melose tegenstanders. Altijd al een lastige tegenstander, maar nu een voudig te sterk. Met 8-15,12-15,15- 13 en 12-15 werd een nederlaag op gelopen, die toch niet helemaal in de lijn der verwachtingen lag. In de tweede wedstrijd bleek dat vooral de pass nog het grote strui kelblok is als de ploeg onder druk staat. Juist op zulke momenten komt er nog niet uit wat er zeker wel inzit. Maar de durf is er dan wat uit. De eerste set werd verloren met 15-10, na tot 10-10 gelijk te zijn op gegaan. De tweede set leek de ommekeer te zullen brengen, maar helaas, ook nu weer werd een voorsprong van 8- 12 door wat onnodige fouten verlo ren. De set ook, met 15-13. In de derde set werd er wat met het systeem 'geknoeid', maar he laas, ook dat mocht niet baten. Zelfs de vele smashes van Rik, onze nieuwe aanvaller, op rechts konden het tij niet keren en zo ging ook de derde set verloren, en nu met 15-8. Terug naar af en opnieuw begin nen, lijkt het parool te moeten wor den voor dit toch zeer getalenteer de en jonge team. Wie weet en... de toekomst zal het leren. Morgenavond kunt u deze toe komst zelf komen bezichtigen, als de heren om 20.15 uur in de sport hal te Holten uitkomen tegen Me dusa 2. Maarten Biesters. Staand: Vl.n.r. Freek Pasop, Arend Koetsier, Arno Stukker en Jeroen. Tegen een zeer matig acterend 01- denzaal heeft Blauw Wit afgelopen zaterdag een regelmatige 6-1 over winning behaald. Al vóór het rustsig- naai was de strijd beslist, toen de ploegen bij een 3-0 stand de kleedka mers konden opzoeken. Blauw Wit begon wat nerveus. Wellicht was de zeer matige le helft van de vorige week hier debet aan, maar al spoedig nam de thuisclub een veldoverwicht. In de 14e mi nuut namen de Holtenaren de lei- tot juiichen voor de Blauw Wit aan- ding. Henri Stam bediende Albert hang' het n^uw gebracht door Kolkman, die met een hard schot een n?.e Ha?y K°lkman iroreonol[rto Qmite mot aan lrAiieirtA de onzekere Oldenzaal-goalie pas seerde (1-0). Deze treffer bracht rust in het spel van de Blauw Witters en ze cre ëerden enige goede kansen, die ech ter door het gladde speelveld moei lijk te benutten bleken. In de 25e minuut had Hans Stam pech toen hij, alleen voor de doelman, over schoot, maar nauwelijks 5 minuten later was het door dezelfde speler wel raak. Van buiten het straf schopgebied kogelde hij de bal, over de te ver voor het doel staande keeper, onder de lat (2-0). De thuis club bleef heer en meester, maar de hard ingrijpende Oldenzaal-defen- sie kon voorlopig verdere schade voorkomen. In de 41e minuut was het op nieuw Hans Stam die scoorde. Na een afgeslagen Blauw Wit aanval nam hij van 20 meter de bal ineens op de slof en knalde hij de bal, deze week aangeboden door Gode schalk Diervoeding, snoeihard langs de verbouwereerde doelman (3-0). In de 49e minuut opnieuw reden verschalkte Smits met een keurige lob zijn eigen keeper (4-0). Blauw Wit bleef de wedstrijd dic teren. Achterin vertolkte Harry ten Wolthuis weer een solide libero-rol en in de spits verzette Gerrit Stam bergen werk, waardoor de Olden- zaal-defensie regelmatig het spoor bijster was. In de 61e minuut werd de wed strijd ontsierd door een ernstige blessure. Bij een onbesuisde actie van Oldenzaal-speler Letteboer werd hij zelf het slachtoffer. Op een brancard moest hij het speelveld verlaten. De aanvankelijke vrees van beenbreuk bleek later gelukkig ongegrond. Juist vóór dit incident, had Eddy van Dijk opnieuw aange toond momenteel in grote vorm te zijn door, evenals vorige week, een. strafschop te stoppen. Blauw Wit liet zich door alle emo ties niet van de wijs brengen en in de 69e minuut scoorde Harry Kolk man de 5e treffer voor z'n team (5- 0). Dat Van Ooyen in de 76e minuut de achterstand verkleinde tot 5-1 was slechts van korte duur, want Gerrit Stam bepaalde in de 82e mi nuut de eindstand op 6-1. Blauw Wit: doel: Van Dijk; ach ter: Henry Stam, Harry ten Wolt huis, Henri Thalen en Gerald Stam; midden: Albert Kolkman, Hans Stam en André Schuppert; voor: Johan Stam, Gerrit Stam en Harry Kolkman. Wisselspelers: 65e minuut H. Bolink voor H. Stam en 75e minuut G. de Velde Harsen horst voor Albert Kolkman. Stand in kopgroep: Sc Denekamp 8-14, A.S.V. 8-13, Blauw Wit 8-11, Sportlust 7-11, Ve- sos, Eversberg en Daarle 8-10. Blauw Wit naar Almelo Voor zaterdag 26 oktober staat voor Blauw Wit de uitwedstrijd te gen het Almelose Rietvogels op het programma. De Almeloërs behaal den afgelopen zaterdag een 2-2 ge lijkspel tegen het Hellendoornse VESOS, terwijl de Blauw Witters tegen de Hellendoorners met 3-1 het onderspit moesten delven. De bezoekers zijn dus gewaarschuwd. Na de ruime overwinningen tegen De Esch en Oldenzaal is het zelfver trouwen in de ploeg van trainer Mennegat volledig terug, maar voor overschatting van de eigen mogelijkheden dient gewaakt te worden. Door de recente gelijke spelen van koploper Sc. Denekamp is de achterstand nog 2 punten, zo dat het noodzakelijk is dat ook in Almelo 2 punten worden behaald, waardoor Blauw Wit een rol kan blijven spelen. Voor supporters die de reis naar Almelo willen maken: de wedstrijd begint om half drie en het complex van de w Rietvogels ligt in de onmiddellijke nabijheid van het N.S. Station Almelo/de Riet. U bent van harte welkom! Onder goede weersomstandighe den werd vorige week woensdag voor de jeugd van s.v. Holten weer de Frits-Paule-eup gehouden. In totaal namen 87 jongens en tien meisjes aan de verschillende spel- onderdelen deel. De volgende op drachten moesten worden afge werkt: doelschieten, biljartvoetbal, sprint, jongleren, inwerpen, dribbe len en duurloop. Winnaars in de volgende leef tijdsgroepen waren: 6-7-8 jarigen: Tijdens de afgelopen zondag verre den strandrace in Scheveningen heb ben August Muller en Henk van Heek via een 7e plaats in de eerste manche en een 4e plaats in de tweede manche in totaal de 4e plaats behaald. Even leek het er op dat August via een niet zo denderende start toch plannen had hoog te eindigen, maar op het moment dat de eerste en tweede man geparseerd moes ten worden, maalde de motor zich in een haakse bocht diep in het zand en vielen zij terug naar een 9e plaats. Uiteindelijk leverde het een 7e plaats op. De tweede manche werd gelijk gestart met de tryckes en dat gaf een wat chaotisch ge heel. August en Henk zaten bij de start in de middenmoot en moesten zich door het hele veld naar voren knokken, met uiteindelijk resul taat een vierde plaats. In de totaal uitslag was de eerste plaats voor slechte startpositie was dit voor Berrie en Richard een opmerkelij ke prestatie. Gerard Biesters; 9-10 jaar, Gerard Weijenberg; 11-12 jaar, Jeroen Pa sop; 13-14 jaar, Arend Koetsier; 15- 16 jaar Freek Pasop; 17-18 jaar Jan Bakens, tweede werd Ton van Arno Stukker. Van de meisjes was Heugten, derde Kees Beekens en Judith Holbert de beste. Zij kreeg vierde Müller/Van Heek. wisselbeker voor meisjes uit handen van Arie Ongena. Met gro te voorsprong werd totalwinnaar Arend Koetsier. Frits Paule zelf reikte de door hem beschikbaar aangestelde wisselbeker uit. Bijzonder goed presteerde bij de 100 deelnemers onze plaatsgenoot Berrie Vruwink met Richard Lee- de. Zij behaalden in de eerste man che een 12e plaats en in de tweede manche een 21e plaats. Gezien de Na een aantal weken competitie gespeeld te hebben, staat het team van ZBC waar John in de competi tie voor uitkomt, met 6 punten uit 4 wedstrijden op een goede 2e plaats. Hoewel het spelen op landelijk ni veau zwaar is, kan John zich goed handhaven. Zijn singles worden steeds beter en ook zijn dubbelspel met zijn partner gaat prima. Om dat men met 3 heren speelt, blijven er voor de heren slechts 2 partijen te spelen. Uitslagen tot nu toe; ZBC-Garuda 6-2; Leeuwarden- ZBC 7-1; Drachten-ZBC 3-5; ZBC- Assen 5-3. Badminton 4-11 Holten 1-Kwiek 2 6-11 Baco 1-Holten 2 6-11 Holten 3-SAS 6 2-11 Phoenix 6-Holten 4 2-11 ABS 4-Holten 5 2-11 Deventer 3-Holten 1 (jeugd team) Volleybal Vrijdag 25 oktober 19.00 uur meisjes A2-RAC; meisjes B2-Volley 2, dames 2-Krekkers 3 20.15 uur heren 1-Medusa 2 21.00 uur dames 3-Vrivo 4, dames 1- Harambee SV Holten Holten 1-Broekland 1, 14.30, De Zweef 3-Holten 2,10.00 uur v. 9.00 u, Holten 3-Heracles 2,10.00 u, Hol ten 4-Lap 4,10.00 u, RV 2-Holten 5, 10.00 u v. 9.00 u, MW'29 6-Holten 6, 9.00 u v. 8.00 u, Holten 7-Nijverdal 3,10.00 u, Holten 8 is vrij, Holten 9- SOS 7, 10.30 u, Holten 10- Luctor 6,10.45 u, SOS 5-Holten 11, 10.00 u v. 9.00 u, Sportlust Vr. Hoop 5- Holten 12 10.30 u v. 9.30 u, Holten 13-SOS 9, 9.00 u. Junioren: Holten Al-Markvogels Al 14.30 u, Holten A2-Markvogels A2 14.30 u, Enter A2-Holten A3 14.30 u v. 13.30 u, Omhoog Bl-Hol- Programma: za. 26-10: Al vrij, A2 ten BI 14.30 u v. 13.30 u, Holten B2- vrij, JA 1 uit tegen Swift'64 om HectorB213.00 u.SDOLCl-Holten 15.15. Vertrek 13.45, BI vrij, Cl uit Cl 13.00 u v. 12.00 u, Hector C2-Hol- tegen Kwiek om 13.00. Vertrek ten C2 13.00 u v. 12.00 u. 12.00. Pupillen: PH D2-Holten Dl 11.30 u Zo. 27-10: Dames junioren vrij, v. 10.30 u,VesosD2-HoltenD210.00 dames senioren uit tegen Overwe- u v- 900 u, Holten D3-Blauw Wit Dl tering om 10.45. Vertrek 9.45. Heren 10.00 u, Holten El-Enter El 10.00 u, senioren uit tegen DSC om 11.50. Holten E2-SWN E411.00 u, Henge- Vertrek 10.45. lo El-Holten E3 10.00 u v. 9.00 u, Blauw Wit Fl-Holten F1 10.00 u v. 9.30 u, Haarle F2-Holten F2 11.00 u v. 9.15 u. Senioren: Rietvogels 1-Blauw Wit 12.30 u v. 1.15 u, SWN 5-Blauw Wit 2 12.30 uv. 11.30 u, Blauw Wit 3- Drienerlo 2 2.30 u, Blauw Wit 4- Voorwaarts 4 12.45 u, SVZW 7- Blauw Wit 5 12.45 u v. 11.45 u, Blauw Wit 6-Markvogels 2 11.00 u, BlauwWit 7-Oranje Nassau 9 2.30 u, Blauw Wit 8-SC Rijssen 12.45 u, SC Rijssen 7-Blauw Wit 9 12.45 u v. 11.45 u. Programma Sporthal 't Mossink Voor de week van 26 oktober tot en met 1 november 1985. Zaterdag: 10.00-18.00 Badmintonclub Holten 20.00-21.00 Wissink 21.00-22.00 Aalpol Maandag: 08.10-15.30 Scholengemeenschap vanaf 16.00 uur bloedplasma- avond Rode Kruis Dinsdag: 08.10-15.30 Scholengemeenschap 16.45-22.15 Mintonette 22.15-23.15 Blauw-Wit Handbal Junioren: Enter V Al-Blauw Wit Al 12.45 u v. 11.45 u, Hector A3- Woensdag: BteM,WitA22.30iiv. 1.30u,Blauw 08.10-15.30 Scholengemeenschap Wit Bl-Nijverdal BI 2.30 u, Blauw 18.30-22.30 Badmintonclub Holten WltB2-VesosBl 12.45 u, Blauw Wit Donderdag: Cl-Vesos Cl 10.30 u. 08.10-16.30 Scholengemeenschap i>. -ï, -- 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal rii^n nóen:o?- W Wlt 22-°6"23.30 s.v. Holten, All Stars in nn E1 instruktielokaal: 19.00-20.30 Schei- 10.00 u, SDOL E2-Blauw Wit E2 deneer 11.00 u v. 10.00 u, Blauw Wit Fl- vrijdag: 08.10-15.30 Scholengemeenschap 16.00-18.00 Hockeyclub Holten Holten Fl 10.00 u. Damesvoetbal: SOS-Blauw Wit 11,00 u v. 10.00 u. 18.30-23.00 Mintonette

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7