Nooit een straf geweest om naar school te gaan" Verzekeraars steunen het preventieprojeet Finkers als vanouds Resultaten sv Holten Extra geld De Schure „MERKEN EN REGISTREREN" HOLTENS NIEUWSBLAD AFSCHEID CONRECTOR KAMPERMAN VAN SCHOLENGEMEENSCHAP: JUNIOREN Chinese avond in J.s. de Schure DONDERDAG 17 OKTOBER 1985 5 Voor conrector G. E. Kamperman (61van de Holtense Scholengemeen schap is het even wennen de eerste dag van de herfstvakantie. Na 23 jaar ontbreekt zijn naam volgende week op het lesrooster. Vorige week don derdag nam de geboren Deventer- naar afscheid van het onderwijs. .Dat zal wel even wennen worden. Ten slotte is het voor mij nooit een straf geweest om naar school te gaan. Maar dat slijt wel weer. Ik ben in ieder geval blij dat ik er gezond uit ga". Holten Al-Blauw Wit Al. In een matige wedstrijd heeft Holten ook met deze tegenstander afgerekend. Al na 5 minuten was het Eelco, die attent reageerde toen de Blauw Wit goalie een Holtense inzet niet onder controle kreeg 1-0. Enkele minuten daarna kwam Eel co wederom tot scoren, 2-0. Vervol gens pikte Jac ook weer een goaltje mee, doordat hij de opgezette aan val knap afronde 3-0. Na de rust rukte Jeroen mee op en scoorde op koelbloedige wijze 4-0. Kort hierna maakte Richard van de gelegen heid gebruik en scoorde 5-0. Jac's 19e doelpunt van het seizoen en ook het zesde doelpunt van deze middag 6-0. De mooiste goal kwam op naam van Erik, die met lobje de keeper volledig kansloos liet, 7-0. Tevens eindstand. Holten A2-W.V.V. A2. Vorige week tegen R.K.S.V. werd er uitstekend gevoetbald en ook veel gescoord. Met maar liefst 10-5 werd R.K.S.V. verslagen. Holten is dus op de goede weg naar de top. Afgelopen week kwam W.V.V. naar Holten. Holten A2 begon direct met goede moed, en dat was te merken. Ze scoorden meteen het eerste doelpunt 1-0. W.V.V. liet zich niet van de kaart brengen en verweer den zich prima. Ze maakten gelijk en de spanning was weer terug. Holten had toch het betere van het spel en daardoor brak de ruststand aan met een verdiende 4-2 voor sprong. Na de rust was het Holten, die de aanval zocht en het vijfde doelpunt scoorde 5-2. Na 10 minu ten in de tweede helft staakte de scheidsrechter de wedstrijd door ongeregeldheden. SWN D2-Hoiten D3. Dat er elke week geen goed resul taat uit de bus komt, is een bekend gegeven. Vorige week werd er op een prachtige manier een gelijkspel behaald (3-3). Tegen SWN was dit niet mogelijk. Deze jongens waren veel sterker. Maar dat wil niet zeg gen dat de jongens er met de pet naar gegooid hebben. Door de goe de inzet en het prachtige keepers werk kon er voorkomen worden dat er dubbele cijfers op het scorebord kwamen. De uitslag bleef accepta bel (5-1). Zo moeten we doorgaan met de vechtlust en dan zit er vol gende week misschien meer in. Door burgemeester en wethouders op 8 oktober 1985 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende Bouwvergunningen: aan de heer J. Meyvogel voor de bouw van 4 zomerhuisjes aan de Vianen- weg; aan de heer J. G. C. H. Paanakker voorde bouw van een atelier met garage bij de woningen Looikolkstraat 2; aan de heer H. M. Bondrager voor de bouw van een bijkeuken aan de woning Köllingserf 55; aan de heer T. Lukkien voor de bouw van een carport bij de woning Voorsboersstraat 4; aan de heer H. Pekkeriet voor het vergroten van de woning Kolweg 78; aan de heer S. de Vries voor de bouw van een garage-berging bij de woning Deventerweg 66a; aan de heerC. Stoop voorde verbouw van een schuur-berging bij de woning Raalterweg 28 tot atelier; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Uitgifte bouwterreinen plan „De Beuseberg" De mogelijkheid doet zich voor om in de 1e fase van het plan „De Beuseberg" een aantal kavels aan te bieden aan particulieren. Het betreffen 6 kavels voor de bouw van 3 dubbele woningen en 3 kavels voor vrijstaande woningen aan de Liezenweg. De op deze kavels te bouwen woningen zullen moeten worden ge realiseerd in de vrije sector. Eventuele gegadigden kunnen zich voor nadere informatie, alsmede voor het verkrijgen van een aanvraagformulier, wenden tot de gemeentesecretarie, af deling algemene zaken. Verzoeken om aankoop van een kavel moeten zijn ingediend vóór 15 november a.s. Ingeval het aantal aanvragen groter is dan het aantal beschikbare kavels zal het puntensysteem worden toegepast om een volgorde in de aanvragen aan te brengen. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 21 oktober a.s. spreekuur te houden. Sportcommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehou den op dinsdag 22 oktober a.s. om 19.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekkingtotdezomersluitingvandesportveldenenhet uitbrengen van adviezen aan het college van burgemeester en wethouders in zake de besteding van de reserve voor sportvoorzieningen en het verlenen van toestemming voor het plaatsen van een houten gebouwtje op de scheiding van het fietscross- en touwtrekterrein. resulteerde dan ook in een doel punt gescoord door Berry. Daarna werden er vele kansen gecreëerd, maar men vergat om te scoren. Na de rust kon Enter V. tegen scoren, en tegen de verhouding in de 10 mi nuten voor tijd nogmaals te scoren 2-1. Ondanks volledige inzet van Holten konden onze jongens niet meer tot scoren komen, men miste net dat beetje geluk dat nodig is om een wedstrijd te winnen. Uitslag 2- 1. Bon. Boys 2 E3-Holten E3. De spelers van Holten E3 hadden minder moeite met het maken van doelpunten van hun vier leiders met het vinden van het speelveld. Erik J. Paalman 3 keer, Nico Leef- tink 2 keer, waarvoor één met een schitterende lob en Maarten Bies- ters met een afstandschot zorgden voor de zes Holtense treffers, waar Bon. Boys er twee tegenover stel den Uitslag 2-6. S.V.V.N. F2-Holten F2. Holten F1 heeft ook de uitwed strijd tegen S.V.V.N. gewonnen, al ging het wel wat moeilijker dan de thuiswedstrijden. Voor rust ging het gelijk op, maar het was toch Holten, die de kansen beter wisten te benutten en de ruststand wegd dan ook 1-3. Na de rust zette Holten F1 de jongens van S.V.V.N. goed onder druk, wat nog eens twee tref fers opleverde, zodat de eindstand 1-5 werd. Holten El-P.H. El. P.H. speelde sterker dan 14 da gen geleden in hun thuiswedstrijd toen won Holten vrij gemakkelijk met 3-1. De jongens uit Almelo be gonnen erg fanatiek en halverwege de le helft leidde tot een verdiende 0-1 voorsprong. Holten scoorde vlak voor rust tegen met een from melgoal 1-1. In de tweede helft 2 gelijkwaardige ploegen met over en weer doelrijpe kansen. De span ning bleef er in tot het einde. Het was P.H. dat 1 minuut voor tijd 1-2 scoorde en de wedstrijd won. Een gelijkspel zou een rechtvaardige uitslag zijn geweest. Holten Dl-SWN Dl 0-0 Na de goede wedstrijd van vorige week kwam dit keer SWN op be zoek. Het werd een gelijk opgaande wedstrijd waarin de keepers de uit blinkers waren. De inzet was groot maar goals bleven uit. Dinsdag 14 oktober hebben de jongens de ge hele middag onder leiding van H.B. en Thriller getraind. Aanstaande zaterdag zullen de Voorwaartsen zeker proberen de les van HB, de spits van Rohda Raalte, ten uit voer te brengen. Doorgaan met deze motivatie en inzet betekent zeker nog vele goede resultaten. Voor de verbouwing van jeugdso- cïëteit De Schure is nog eens vierdui zend gulden extra nodig. Met instem ming van de commissie Financiën zal het college de raad eind deze maand dan ook voorstellen niet 16.375, maar ruim 20.000 gulden te subsidiëren. Een inventarisatie van de Deven ter brandweer bracht nog enkele gevaarlijke zaken aan het licht in het Paalhuus. Zo moet er bij de zit- kuil een naar buiten draaiende deur komen, moet er een houten paal worden verplaatst en zal de opslag van brandgevaarlijke mate rialen op de zolder van hel voorhuis naar de kapschuur moeten verhui zen. In de begroting van de ver bouwkosten was daarmee geen re kening gehouden. Aan de goedkeuring van de sub sidie verbonden de commissiele den Spijker (WD) en Warrink (Ge meentebelang) alvast de voorwaar de dat er een duidelijke beheers vorm voor De Schure komt. Warrink: een structuur voor waar bij de verhouding tussen gemeente en De Schure hetzelfde zou zijn als die tussen gemeente en sportvere nigingen. Het gebouw aan de Beu- sebergerweg zou dan eventueel op erfpachtbasis aan de Schure toeko men en de exploitatie en het onder houd voor rekening van de gebrui ker. Wethouder Rustebiel ant woordde dat de Stichting voor So ciaal Cultureel Werk, waaronder De Schure nu nog valt bezig is met een reorganisatie waarbij deze zaak aan de orde komt. Overigens vindt de aanbesteding van de ver bouwing van 't Paalhuus op vrijdag 25 oktober plaats, drie dagen vooi de Holtense raad over het subsidie verzoek beslist. Zaterdag 19 oktober wordt in J.s. de Schure een Chinese avond ge houden. Men kan zoal verwachten: Chinese muziek, Chinese drankjes, Chinese etenswaren, kortom de ge hele Chinese cultuur. De avond zal worden opgeluisterd door enige reuze Chinezen. De avond begint om 20.00 uur. Ook gaat dit weekend het nieuwe filmseizoen van start en wel op zon dagmiddag met de film Beverly Hills Cop. Een Amerikaanse actie- comedy. De film gaat over Axel Fo ley, een jonge rechercheur bij de po litie van Detroit. Bij een poging om sigarettenhelers te pakken veran dert hij een wagenpark rijp voor de sloop. Als een vriend van hem wordt doodgeschoten, besluit hij de zaak te gaan onderzoeken. Een film met veel actie en humor. Tevens bestaat de mogelijkheid om een Simkaart te kopen. Men kan dan alle zes films zien en men hoeft er maar vijf te betalen. De kaart kost frm 15 jaar f 17.50; 16 jaar en ouder betalen f 22.-. resultaten s.v. holten pupillen Enter V. E2-Holten E2. Na de geweldige overwinning van vorige week tegen de Zweef E3 5-0 moest Holten E2 tegen Enter V. E2, dat één puntje achterstand had. Na het begin signaal bleek Holten een groot veldoverwicht te hebben. Dit Temidden van een fikse stapel bij het afscheid cadeau gekregen boe- I ken, die allemaal geduldig op hun - beurt wachten, laat Gustaaf Ernst Kamperman zijn loopbaan in het onderwijs aan zich voorbij gaan. Een loopbaan die hem via Wilp, i Epse, Hengelo en nog eens Wilp in Holten deed belanden. Holten waar de plaatselijke ULO uitgroeide tot een school van formaat. Volgens de eisen van die tijd was ook Kamper- man „breed inzetbaar". „Feith en ik kwamen als elfde en twaalfde man op hetzelfde moment naar Holten. Studiegenoot Hid- ding zat hier toen al. Ik kende al verschillende mensen die hier les gaven. Ach ja, hoe ging dat? Je vormde een hechte groep van men- sen uit deze regio. Veel leraren uit Deventer ook. En allemaal een beetje in dezelfde leeftijdsgroep. Een leuke tijd waarin je nauw met elkaar optrok. En in het kader van het ULO-experiment veel werk ver zette. Ik gaf Frans, Engels, geschie- denis en Nederlands. Dat kon toen nog. Je kende ook alle leerlingen persoonlijk en kon in de lerarenka- mer alvast doorgeven wie zij n huis werk die dag niet had gemaakt. Dat is later natuurlijk veranderd toen de school steeds groter werd en al lerlei nieuwe onderwijsvormen hun intrede deden. Maar die gemoede lijkheid van het eerste uur is voor mij steeds gebleven. De band die je had met collega's, het niet onder wijzend personeel en ook met de leerlingen wel. Natuurlijk is er veel veranderd en zijn er onder de hon derd docenten nu ook veel mensen uit andere delen van het land, maar iets van de sfeer van het platteland tref je hier toch nog wel aan. De benadering onderling is wat per soonlijker en dat wordt ook door de leerlingen op prijs gesteld. Wij staan hier niet onverschillig tegen over elkaar". Mijlpaal Kamperman heeft zich aange past bij de vernieuwingen in het on derwijs. De invoering van MAVO en HAVO met de Mammoetwet in 1968 was in zijn ogen een belangrij ke mijlpaal voor Holten. „Daardoor konden veel leerlingen van de ULO nu doorstromen naar een andere vorm van onderwijs. Met de komst van het atheneum werd dat nog sterker. Ik heb hier genoeg leerlin gen gehad die best de mogelijkhe den in zich hadden voor een athe neum bijvoorbeeld, maar daarvoor niet naar Deventer of Lochem gin gen. Met het inruilen van de MEAO voor het atheneum was ik dan ook best blij. Die MEAO als beroepsop leiding viel hier toch een beetje uit de toon, met veelal oudere leerlin gen uit grotere steden". Met de grotere mondigheid van de leerlingen heeft de gewezen con rector nauwelijks moeite gehad. „Het vergt natuurlijk wel enige aanpassing, maar echt moeilijk hebben we het er niet mee. Ze zijn wat vrijer en niet meer zo bedeesd als vroeger. „Sociaal vaardig" wordt het ook wel genoemd. Vroe ger waren ze heel bedremmeld als ze hier op school kwamen, maar nu met het onderwijs in groepen op de basisschool is dat er wel af. Een voordeel is datje ze zelfstandig aan het werk kimt zetten". Als verantwoordelijk man voor de dagelijkse gang van zaken had Kamperman o.a. de taak lesroos ters om te gooien bij ziekte van le raren. „Je moet proberen de leerlin gen van straat te houden, want als schoolleiding blijf je verantwoorde lijk. Ook als ze buiten het school terrein zijn. Daarom proberen we ook zoveel mogelijk recreatiemoge lijkheden binnen de school te krij gen". Gezond De laatste jaren heeft Kamper man het al wat rustiger aan ge daan. Naast het geven van Engels en het verzorgen van de dagelijkse gang van zaken was hij verant woordelijk voor het schoolonder zoek. Zelfs op de morgen van zijn afscheid had hij het daar druk mee. De mogelijkheden om minder te werken en een regeling als de VUT kan hij best waarderen. „Als je wat ouder wordt is het toch niet meer zo gemakkelijk om 's winters vroeg in de ochtend op je fiets naar school te rijden. In al die jaren ben ik misschien maar een weekje ziek geweest, maar ik vind het toch belangrijk om ermee op te houden als je nog gezond bent. Kijk, ik ben niet blij dat ik weg ga hier. Maar er zijn al zoveel mensen in het onderwijs die op mijn leeftijd geheel of gedeeltelijk hebben moe ten afhaken, dat je toch wel even gaat nadenken. Daarom is het werk van de Districts Gezondheids Dienst ook zo goed. Die houden de leraren in de gaten en kaarten ook de mogelijkheid van minder uren aan. Dat is een goede zaak met name ook omdat er dan jongeren aan bod komen die zich veel meer kunnen inzetten voor de leerlingen. Dat merk je bij werkweken en the- maweken bijvoorbeeld. Als je ou der wordt is het gewoon wat moei lijker om je steeds weer aan te pas sen. En het lijkt me gewoon ook wel eens leuk om niks aan je hoofd te hebben. Ik zal me heus niet verve len hoor, die dag die komt wel vol". Aan cadeau's geen gebrek voor scheidende conrector Kamperman. Verzekeringsmaatschappij en verenigd in het Verbond van Verze keraars in nederland verlenen hun steunaan het inbraakpreventie project „Merken en Registreren", dat in oktober 1985 van startgaat. De politie zal vanaf dat moment het merken en reistreren successie velijk onder het publiek gaan intro duceren en progageren. Het Lande lijk Bureau Voorkoming Misdrij ven (LBVM) dat de politie onder steunt in haar werkzaamheden op het terrein van het voorkomen van misdrijven, coördineert het pro ject. De actie heeft tot doel het pu bliek aan te sporen tot het merken (met postcode en huisnummer) en registreren van kostbare bezittin gen om daarmee de kans op opspo ring en terugbezorging te vergro ten. Met hun support beogen verze keraars niet alleen een verminde ring -van de schadelast in de inbraak- en diefstalsector maar wil len zij tevens hun verzekerden pre- ventiebewust(er) maken. Evenals het LBVM zien verzekeringsmaat schappijen het merken en registre ren als een van de middelen naast andere te nemen preventieve maat regelen, die tot doel hebben het aantal inbraken terug te brengen. Om een en ander kracht bij te zet ten verspreiden de verzekerings maatschappijen direct of via assu rantietussenpersonen actiemateri aal onder verzekerden. Dit materi aal bestaat onder andere uit een voorlichtingsfolder met registratie formulier, een set waarschuwings stickers en een graveeretui. Ook het LBVM zal via de politie bij het publiek aandacht vragen voor het merken en registreren. Op de poli tiebureaus zijn brochures over in braakpreventie en registratiekaar- ten te verkrijgen. Het merken en registreren van waardevolle bezittingen met post- merkt") aangebracht op de ge merkte voorwerpen zélf en op voor- en achterdeur zullen de inbreker af schrikken. Gemerkte voorwerpen voorzien van een sticker verhogen bovendien de kans dat het gestolen goed wanneer het door de politie wordt terug gevonden, weer in han den komt van de rechtmatige eige naar. Ook het registreren, het voor af beschrijven (en noteren) van bij zonderheden van de bezittingen vergroot de kans op opsporing en terugbezorging door de politie. Het registreren vergemakkelijkt tevens het werk van de verzekeringsmaat schappij en bespoedigt de schade- afhandeling. Het is duidelijk dat er alles aan moet worden gedaan om het jaar lijks stijgend aantal inbraken een halt toe te roepen. Iedereen kan hieraan bijdragen door zijn bezit tingen te merken en te registreren en andere maatregelen te nemen, code en huisnummer maakt het Zo zal door de overheid, politie, ver- voorwerp voor de dief/inbreker zekeringsmaatschappijen en het minder aantrekkelijk en ook moei- publiek al het mogelijke moeten lijker door te verkopen, waarschu- worden gedaan om het de inbreker wingsstickers („Ons bezit is ge- zo moeilijk mogelijk te maken. hjk née moest worden. Met die er varing in het achterhoofd, was voor het optreden van Herman Finkers, afgelopen vrijdag 12 oktober door de vrijwilligers van de Schure de aula van de Scholengemeenschap afgehuurd. Goed bekeken, want er werden bijna 200 betalende bezoe kers geteld. Hoofdthema van Finkers was dit jaar de H.B.O. die hij op zijn geheel eigen wijze belichtte. Tal van woordspelingen en soms sarcasti sche grappen werden in hoog tem po op het publiek losgelaten, tot groot enthousiasme van het pu bliek, al ging het sommigen nét te ver. Gezien het grote succes van Fin kers in Holten heeft de Schure nu al vast contact gezocht met de klein kunstenaar voor een volgend op treden in het seizoen 1986/'87. De caberetier Herman Finkers heeft in de twee keer dat hij nu in Holten is opgetreden zich verze kerd van een flink aantal trouwe supporters. Toen vorig jaar voor het eerste Finkers op uitnodiging van J. S. de Schure een optreden verzorgde bleek het aantal belang stellenden zo groot te zijn, dat bin nen de kortste keren de kaartjes waren uitverkocht en er uiteinde- Herman Finkers in zijn creatie als EHBO-ster.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5