Publiek genoot van prestaties op concert HMV goede krieg« Een week lang is deRabobank extra hartelijk vóórhaar spaarders. Jeugd Onder Dak zoekt pleegouders Herfstexpositie in Bos' Dierenwereld Babahaak 5 Kerkdiensten Medische diensten HOLTENS NIEUWSBLAD Spaarweek van 14 t/m 18 oktober. Muziek in 't Klavier Burgerlijke stand TOYOTA 1 Fraaie kalender en f 7,50 spaarpremie* kado. Iedere Rabobank spaarder krijgt de kleurrijke kalender. En er is in de spaar week ook nog eens f7,50 spaarpremie te verdienen. Door automatisch te gaan sparen of uw automatische spaar- bedrag met minimaal f 25,- te ver hogen. Ook elke nieuwe spaarder krijgt bij inleg van f25,- de spaarpremie van f7,50. GARAGE SCHUPPERT BV geld en goede raad rT™" DONDERDAG 17 OKTOBER 1985 Het was zaterdagavond in sporthal 't Mossink het concert van de jonge dirigenten. Een talrijk publiek kon ge nieten van vaak zeer goede prestaties van Harmonie- en Fanfareorkesten uit de naburige plaatsen. Natuurlijk was er veel verschil in kwaliteit te horen tussen de verschillende muziekvere nigingen. Ook tussen de aanpak van de verschillende dirigenten zat een groot verschil. Verheugend was in ie der geval dat op een enkele uitzonde ring na, er goed tot zeer goed gemusi ceerd werd. Het bleek, dat een aantal dirigenten hun orkesten goed in de hand hadden en met natuurlijk over wicht muzikale en correcte prestaties kon afdwingen. Jammer was het dat de toebehoorders niet konden be schikken over een programma. Na het verwelkomen door voor- zitter J. Meijer van de organiseren de en jubilerende HMV waren in Blaasorkest van Piet Stalmeijer. het eerste deel van de avond drie Apollo uit Laren blonk uit in een orkesten aan de beurt. Crescendo zeer correcte weergave van de Sui- uit Barchem, o.l.v. Harry ten Brin- tany van Laseroms. Beide orkesten 1 ke blonk vooral uit met de Partita vielen op door een zuivere en homo van Jan van Haan en Soli Deo Glo- gene klankweergave. Door de vaak ria uit Harfsen o.l.v. Bert Franssen had z'n sterkste optreden in de Ja mes Bond muziek. Enthousiast maar wel wat minder van kwaliteit dan de beide eerste orkesten speel de Excelsior uit Gelselaar de Cho ral and Rock-out van Ted Huggens. Na de pauze speelden twee harmo nie-orkesten nl. Juliana uit Almen en Excelsior uit Wamsveld. Hier bleek dat er nog wel het een en an der aan voorbereiding ontbrak. Vooral de zuiverheid en het samen spel gaven nogal wat problemen. Met hun populaire nummers wis ten ze het publiek toch een spon taan applaus te ontlokken. Na de tweede pauze traden op Orptheus uit Bathmen o.l.v. Jan Visser en Apollo uit Laren o.l.v. Wim Dollenkamp. Het Bathmense orkest wist zich uitstekend te pre senteren in de Kleine Suite voor boeiende muziek bleef de wel wat lang uitgevallen muziekavond prettig om te luisteren. De personenauto, die de vorige week werd gestolen bij het NS sta tion, werd op 8 oktober teruggevon den te Boerhaar (gemeente Wijhe). De eigenaar was daar uiteraard zeer gelukkig mee. Van de dader(s) ontbreekt echter nog elk spoor. Op 10 oktober werd er aangifte gedaan van diefstal van twee lan taarnpalen welke hadden gestaan bij een zomerhuisje aan de Winkel bergweg. Op 11 oktober werd aan gifte gedaan van diefstal van twee lampenbollen die waren bevestigd aan het Irenegebouw. Vermoede lijk is deze diefstal op klaarlichte dag (op 11 oktober) gebeurd (de lampen werden overigens 14 okto ber teruggevonden). was kennelijk niets voor de gading van de „heren" bij. In de nacht van 13 op 14 oktober was het weer raak met de vernielin gen in ons dorp. Aan de Houtweg werden planten uit de tuin getrok ken, in de Churchillstraat werd een autospiegel afgebroken en in de de Nagenhoutstraat werd een linnen kap van een Lelijk Eendje kapot gesneden, terwijl een straatnaam bord aan de Aaltinksweg het moest ontgelden. In de loop van de dag kon de politie twee jongelui uit ons dorp aanhouden, die bekenden de feiten te hebben gepleegd uit ballo- righeid. De schade bedraagt onge veer f 1000.-, die betaald zal moeten worden, en tevens zal er een proces verbaal worden opgemaakt. Schuppert'; J In de week van maandag 21 oktober t/m 27 oktober wordt de landelijke week van de pleegzorg gehouden. Vijf centrales, waaronder Jeugd On der Dak Deventer zullen dan door middel van publicaties en voorlich tingsbijeenkomsten aandacht schen ken aan problematiek rond de pleeg zorg. Ook de werkgroep Holten van Jeugd Onder Dak wil in die week meer bekendheid geven aan deze vorm van hulpverlening. Zij organi seert daartoe een contactavond over pleegzorg op dinsdag 22 okto- ber om 20.00 uur in gebouw Irene, Boschkampstraat in Holten. Deze avond is bedoeld voor pleegouders, aspirant pleegouders en alle ande re belangstellenden. Door middel van deze avond wil de werkgroep pleegouders en alle geïnteresseer den met elkaar in contact brengen. Er zal onder andere een filmpje ver toond worden over een bezoek van eigen ouders aan het pleeggezin. Hoewel het aantal jongeren dat om een of andere reden niet meer thuis kan wonen in Holten gering is, in vergelijking met de grote ste den, zijn er toch een flink aantal pleegadressen nodig om jongeren op te vangen. Dit kan zijn voor kor te duur (crisisopvang), voor vakan tie of weekend of langdurige plaat sing. De werkgroep Holten heeft als taak te bemiddelen bij het zoeken naar een goed adres voor kind of jongere. Op dc contactavond zullen een aantal van de, pleegouders die al geruime tijd him huis gastvrij open zetten voor hulpverlening aan jongeren aanwezig zijn om uitleg te geven en informatie te verstrekken. Wil men verdere inlichtingen, dan kan men zich wenden met een van de contactpersonen: Everdien Spakman, tel. 05731-230 of Annie Rensen, tel. 05483-6 34 00. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483 6 13 63 Komend weekend is er weer life muziek in 't Klavier. Vrijdagavond treedt Oak Field op uit Hengelo! Hun repertoire bestaat uit eigen werk en nummers van o.a. Dire Straits en wordt gekarakteriseerd als Soft Rock. Zaterdagavond komt The Noise uit Wijhe met hun eigen repertoire, waarin o.a. Latin Rock. Beide bands beginnen hun optredens omstreeks half tien. De toegang is als altijd gratis. Nog tot het einde van deze maand wordt in Bos' Dierenwereld weer de jaarlijkse Herfstexposities gehouden. Naast werken van Kees Bos die vertegenwoordigd is met zijn natuurschilderijen worden werken tentoongesteld van wijlen Pieter Dik. Deze bekende maker van natuurschilderen uit Schorl overleed vorig vorig jaar aan een ongeneeslijke ziekte. In de exposi- naar die, op verzoek van zijn wedu we, in bruikleen zijn afgestaan door vrienden en kennissen. Op de expo sitie zijn ook twintig bronzen plas tieken te zien vervaardigd door Kees Bos. De tentoonstelling is da gelijks te bezichtigen. Van maan dag tot en met zaterdag zijn de ope ningstijden van tien tot vijf uur en op zondag van elf tot vijf uur. Twee van de schilderijen van Pie- tiekelder van Bos' Dierenwereld ter Dik, met daarnaast een bronzen hangen elf werken van de kunste- -plastiek van Kees Bos. Een overzicht tijdens het Kringconcert in sporthal 't Mossink. De twee knapen die de vorige week waren aangehouden en die de inbraak bij de firma Schipper aan de Keizersweg bleken te hebben ge pleegd, hadden nog meer op hun kerfstok. Bij nader onderzoek be kenden ze nog een vijftiental inbra ken gepleegd te Sneek en Drach ten. Het betroffen hier inbraken uit auto's, benzinediefstallen en een diefstal van een aanhangwagen met dekbedden. Gedurende het on derzoek werd een mededader ge hoord en werden twee helers res pectievelijk uit Almelo en Hengelo aangehouden. Bij onderzoeken in de woningen van de verdachten werd een groot deel van de buit (waarde ongeveer f 15.000.-) terug gevonden. Ook de aanhangwagen kwam weer boven water. Op 7 oktober werd op de weg Raalte-Lochem (S14) onder de ge meente Holten, een ree aangereden door een auto. De ree werd echter niet gevonden. De auto liep enige schade op. In de nacht van 11 op 12 oktober werd er ingebroken in een kiosk aan de Landuwerweg. Er werd voor ongeveer f 600.- aan rookartikelen weggenomen. Nadat het enige tijd rustig was ge weest voor wat betreft diefstal uit auto's op de Holterberg, was het zaterdag jl. weer raak. Van een ge parkeerde auto langs de Toeristen- weg, werd een ruit vernield en wer den twee tassen weggenomen, in houdende landkaarten, sleutels en een boek. De eigenaar van de auto met zijn vrouw bevonden zich op een afstand van ongeveer 200 meter van de auto, doch hadden niets ge merkt. Op 13 oktober werd er ingebro ken in een Deense vrachtauto, die stond geparkeerd langs de Al. Men verbrak de verzegeling. Vermist werden twee pakken spek, ter waarde van ongeveer f 50.-. Ook on der Bathmen had men ingebroken in vier Deense vrachtauto's. Hier uit echter werd niets vermist. Er Zolang de voorraad strekt. Geldt met voor Zilvervloot-spaarders. Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. S. v.d. Bos van Raal- te, 19.00 u. ds. R. Visser. Uit gangscollecte: Diaspora. Oppasdienst: Mevr. Koopman- Kotterink en mevr. Markvoort- Schoenaker. 10.00 uur Jonge- rendienstin gebouw „Irene". Diessenplas: Woensdag 23 okt. 19.30 u. ds. J. W. Dragt. Geref. Kerk: 9.30 u. en 15.00 u. ds. H. Lijesen van Hattem. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. G. Wolters-Mark- voort. Arts: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst 17-24 okt. Zr. W. Mar cus, tel. 05700-1 24 25. Spreek uur wijkverpleegkundige, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tisten spreekuur (op afspraak), elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: E. R. M. Bijlsma, Grote straat 19, Diepenheim, tel. 05475-20 10. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W. C. C. Wamelink, Hout weg 18, tel. 05483-6 20 04. (Ook voor kleine huisdieren). S. Min- nema, Oude Dev. weg 7, spr. u. 8.00-9.00 u. tel. 06 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Kleine huisdierenpraktijk: Drs. P. E. Helthuis, Dorps- str. 63a, spr. u. ma. t/m vrijdag 19.00-19.30 u., tel. 6 33 77. Stichting Maatschapp. Dienst verl. Midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Oppasdienst: Mevr. Jansen- Stam, mevr. Lubberdink-Ol- denhuis en mevr. Harbers-Pot- man. Anja Veldhuis, mevr. Wit haar-Kruithof en Linie Stam. R.k. Kerk: 10.00 uur heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat). Collecte voor de missie. Dijkcrhoek: 10.00 uur ds. R. Visser. Uit- gangscoll. Diaspora. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman. Uit- gangscoll. Werelddiaconaat. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur, zondag 8.00 u. en 10.00 u. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open bejaardenwerk: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 13 53 of 6 26 55 of 18.00 bellen. Bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Donderdag 17 oktober: 19.45 uur Verenigingsavond Herv. Vrouwengroep in „Irene". Vrijdag 18 oktober: 19.30 uur: Feestelijke bijeen komst afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Het Bonte Paard". Herden king 35-jarig bestaan. Opvoe ring van het blijspel „Streupers" door de afd. Schoonheeten. Dinsdag 22 oktober: 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanië" Spr. de heer Hutten- huis. Onderwerp „Twentse folk lore". 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Bond van Plattelands vrouwen in „de Kandelaar". On derwerp „Rond het boek". 20.00 uur: Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Show van kle ding gemaakt van zakdoeken door de heer en mevr. Wolswin kel. 20.30 uur: Halfjaarlijkse leden vergadering „Blauw Wit" in clubhuis. 20.00 uur: Contactavond Werk groep Holten "Jeugd onder dak" (pleegzorg) in gebouw „Ire ne". Vrijdag 25 oktober: 14.30-17.00 en van 18.00-20.00 uur: Schrijfavond Amnesty In ternational Afd. Holten in Plat telandsbibliotheek Rorik- straat. 17.00-18.00 uur: Verzilvering va kantiebonnen voor Land- en tuinbouw en ASF Vakantieche que^ bij J. Krol, Schepenen straat 7. Zaterdag 26 oktober: 10.00-18.00 uur: Holtense Bad mintonkampioenschappen in sporthal 't Mossink. Zondag 27 oktober: 7.00-10.00 uur: Laatste viswed strijd '85 in Twentekanaal bij Lochem. Vertrek: 6.00 uur. „Er- win autocross" voor leden van de MAC De Holterberg" ter rein Beusebergerweg. Maandag 28 oktober: 19.00-21.00 uur: Bloedplasma- avond in Sporthal 't Mossink. 19.30 uur: Openbare raadsver gadering in gemeentehuis. Gevonden: drie Volkswagens- leutels; een wieldop; een bruin poesje. Geboren: Renske Henrike Mar jolein dv J. G. Deijk en W. G. H. Kevelam; Stefan zv B. Aanstoot en G. B. Stam. Gehuwd: T. C. van der Ploeg, oud 69 jaar, Holten en: d. H. Steenbruggen, oud 66 jaar, Hol ten; J. Rozendom, oud 26 jaar, Verloren: een kleie bruine portemonnaie met inhoud; een zwart konijntjë;eeri grijze kater, licht gestreept. Holten en: J. H. Vorkink, oud 24 jaar, Holten; M. S. M. Rouvroye, oud 26 jaar, Holten en: W. J. L. J. Pirson, oud 27 jaar, Holten. Overleden: J. Klein Teeselink, oud 59 jaar; H. Wissink-Klein Teeselink, oud 89 jaar; G. J. Wis- sink, oud 72 jaar (overl te Deven ter). ;2 A KMIPTIP Een gebouw komt beter op**^ de foto als u zorgt voor een aardige omlijsting in de vorm van een paar takken.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3