Eerste grondverkoop ie de Beuseberg Holten helpt Cambodjaanse vluchtelingen Kledingbeurs in teken van winter Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Geslaagde Floralia Dijkerhoekse school HOLTEBIS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Buraerli ike sta nd olitieweekjournaal GARAGE SCHUPPERT BV Wim Meier (PvdA) in Holten: „Bedrijven moeten meer investeren Openbare les volksdansen Ouderavond van Scouting Holten Gerrit Assink 25 jaar in schildersvak 1 - fjiii GROOTSTE UITVERKOOP OOIT IN NIJVERDAL GEHOUDEN DONDERDAG 10 OKTOBER 1985 Met de vaststelling van de Algemene voorwaarden voor de verkoop van bouwterreinen en de verkoop van bouwterreinen in het bestem mingsplan De Beuseberg door de commissies Gemeentewerken en Fi nanciën is de weg vrij voor woningbouw in de Beuseberg. Het bouwrijp maken van de eerste fase van dit plan is nu zover dat b en w de raad voorstelt bijna tienduizend vierkante meter bouwgrond te verkopen voor een totaalbedrag van ruim 1,1 miljoen gulden. Bouwbedrijf Klein Lebbink uit Okkenbroek wil vier kavels voor premie-B woningen kopen en zes kavels voor twee-onder-één kap woningen. Woningbouwvereniging Onze Woning heeft twaalf zoge naamde HAT-eenheden voor één- en tweepersoons huishoudens op het programma staan en de Stich ting Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw laat het Rijssense bouwbedrijf Roosdom-Tijhuis een blok van zes gewone en een blok van zes luxe huurwoningen neer zetten in de Beuseberg. Nieuw in de door aspirant-kopers te ondertekenen Algemene voor waarden voor de verkoop van bouwterrein der gemeente Holten is de bepaling dat voortaan eerst 500 gulden moet worden betaald al vorens de gemeente een verzoek tot aankoop in behandeling neemt. „We willen ons daarmee indekken" legde wethouder H. Stegeman uit. Uit vroegere ervaringen is gebleken dat we de kosten die de gemeente maakt niet vergoed kregen wan neer de koop niet doorging. Die 500 gulden betaalt men natuurlijk al leen wanneer men werkelijk een bouwterrein wil kopen, niet in de informatiefase". De voorzitter van de commissie Gemeentewerken voelde niet veel voor de suggestie van WD-er H. J„ Robers en E. M. van Schooten (Ge meentebelang) om het anti-specu- latiebeding uit de voorwaarden te halen. Deze commissieleden willen daar in de komende raadsvergade ring op terug komen. De Haar De commissie boog zich ook over de verkoop van de laatste strook grond in het bestemmingsplan De Haar. Op het braakliggend terrein aan de Keizersweg tussen politie bureau en Scholengemeenschap gaat het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten vier dubbele woningen neerzetten en de Algemene Neder landse Woningstichting bouwt aan de Keizersweg tien bejaardenwo ningen. Daarmee komt definitief een eind aan de moeizame invulling van dit stukje bouwterrein waarvoor in to taal drie voorstellen nodig waren voordat alle partijen akkoord gin gen. Voor wat betreft de verhuur van de bejaardenwoningen (stapel bouw) houdt het Holtens college zich het recht voor te bepalen wie ervoor in aanmerking komen. Pas wanneer er Keen Holtense kandida ten zijn komen ook ouderen zonder enige binding in aanmerking. Fietsen Tijdens de rondvraag vroeg PvdA-er Van der Harst aandacht voor het opruimen van de puinho pen op het Smidsbelt en voor de gevaarlijke situatie voor fietsers op de kruising Larenweg-Liezenweg, nu daar een betegelde oversteek plaats naar het fietspad langs de Larensewegis weggehaald. CDA-er Westerik zocht het wat dichter bij huis en wilde een oplossing voor de overlast van geparkeerde fietsen by cafetaria 't Klavertje, waar voet gangers regelmatig in de verdruk king komen. Ook de plaatsing van fietsenrekken naast de parkeer plaats voor invaliden op het Smids belt was hem een doorn in het oog. Enigszins op het terrein van de commissie Ruimtelijke Ordening wees hij op de mogelijkheid de Beu- sebergerweg zo te verleggen dat deze recht tegenover de Wilhelmi- nalaan op de Larenseweg uitkomt. De vrijkomende grond zou dan kunnen worden aangewend voor het bestemmingsplan Beuseberg. Aldus Westerik die van wethouder Stegeman de verzekering kreeg dat het ook het college die mogelijk heid niet ontgaan is. De'garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 De 16-jarige SasJcia Leus had op Dierendag wel eefi erg bij zonder vervoermiddel uitgeko zen om op tijd op school te zijn. Tot ieders verbazing stond zij afgelopen vrijdag hoog in het zadel te wachten tot de school deuren van De Marke aan de Oranjestraat open gingen. Ui teraard trok Saskia veel be kijks. Overigens moest haar paard tijdens de lessen wel bui ten blijven staan. Het beest liet zich dat gewillig aanleunen. In de nacht van 30 september op 1 oktober werden twee diefstallen gepleegd bij landbouwers aan de Oude Stationsweg en aan de Lan- gestraat. Uit de schuren werden ontvreemd een hogedrukspuit, een slijpmachine en een motorzaag, alsmede enkele andere gereed schappen met een totale waarde van vele duizenden Tevens Te- vend werd diezelfde nacht een fiets uit een schuur ontvreemd bij een landbouwer aan de Larenseweg. De politie acht het niet uitgesloten dat deze diefstal in verband staat met vorenstaande diefstallen. Op 2 oktober vond er een aanrij ding plaats op de kruising Dorper- dij k-Doorlopendedijk. Een be stuurder van een tractor wilde linksaf slaan terwijl een meisje met een bromfiets uit de tegenoverge stelde richting kwam, die haar weg ineens versperd zag door de af slaande tractor. Zij kwam onder het wiel terecht van de aanhangwa gen die door de trekker werd voort bewogen. Een ter plaatse geroepen arts constateerde flinke kneuzin gen en schaafwonden aan een been. Zij kon echter na behandeling naar huis worden vervoerd. Ook op deze datum vond een aanrijding plaats op de Al. Twee elkaar inhalende personenauto's die richting Almelo reden kwamen met elkaar in botsing toen vermoe delijk de links rijdende autobe stuurder te snel weer naar rechts ging. Hier bleef het bij aljeen mate riële schade aan beide auto's. Op 4 oktober werden op verzoek van de politie van Holten twee in woners uit Drachten door de plaat selijke politie aangehouden. Deze personen werden verdacht de in braak te hebben gepleegd bij de fir ma Schippers aan de Keizersweg, de vorige week. De aangehouden personen werden overgebracht naar Holten, alwaar ze een volledi ge bekentenis omtrent deze in braak hebben afgelegd. In de nacht van 3 op 4 oktober werd een personenauto gestolen die door de eigenaar was gepar keerd bij het NS-station. Het be treft hier een beige Golf, gekente kend LB-43-ST. Uiteraard wil de politie graag weten of er personen zijn die iets verdachts hebben waargenomen nabij het NS-sta tion. Eveneens op 4 oktober ontstond er een aanrijding op de S14 nabij de afslag van de AlEen personenauto komende uit de richting Almelo nam de afslag Lochem en wilde bij de S14 aangekomen linksaf slaan. Hij verleende daarbij geen voor rang aan een personenauto komen de uit de richting Lochem. Beide voertuigen werden zwaar bescha digd en moesten worden afge- sleept. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Tijdens een fietstochtje met en- kele familieleden werd op 6 oktober een man uit Utrecht onwel op de Motieweg. Een gewaarschuwde arts kon slechts de dood constate ren door een hartaanval. Wel werd nog reanimatie toegepast, echter zonder succes. Een jongedame te paard werd op 6 oktober op de Holterberg lastig gevallen door een motorrijder. Hij deed haar oneerbare voorstellen en pleegde openbare schennis. Een politieman uit Hellendoorn zag dat de motorrijder zich verdacht ge droeg en noteerde het kenteken van de motor, zodat de dader, een inwoner uit Almelo, kon worden achterhaald. Hij bekende het feit te hebben gepleegd. Tevens vond op 6 oktober op de Holterberg een aanrijdinkje plaats, waarbij de dader echter doorreed. Door een getuige kon ook hier het kenteken worden opgenomen. De betreffende auto hoort thuis in Alk maar en de bestuurder zal door de politie nader aan de tand worden gevoeld. De politie heeft deze week twee meldingen binnengekregen van loslopend vee. Ieder jaar wordt de politie in de herfst en tegen de win ter met deze feiten geconfronteerd. Meestal blijkt dan dat de afraste ringen niet deugen. De politie ver zoekt de H.H. veehouders bij dezen dan ook de nodige aandacht te be steden aan de omheiningen van de weilanden, om erger te voorkomen. De vergadering werd geopend door Meier zelf die een inleiding hield over de Miljoenennota en het beleid van het kabinet. Naast enke le positieve opmerkingen over de koers die het huidige kabinet vaart had hij ook kritiek op het beleid. Zo vond Meier bijvoorbeeld dat het Afgelopen weekeinde was het in de openbare basisschool in Dijkerhoek weer kabinet de kansen, die het krijgt zover. De fuchsiastekjes die de kinderen voor de zomervakantie hadden meege- door de lichte verbetering in de eco- kregen waren uitgegroeid tot prachtige planten en trokken dan ook. veel bekijks nomie, niet genoeg benut. „De win- op de Floralia-show. Met behulp van hun ouders hadden de oudere leerlingen sten die de bedrijven maken leiden bloemstukjes ontworpen waarbij enkele kunstwerken te bewonderen vielen. De jongere scholieren hadden op school, o.l.v. leerkrachten en enkele moeders leuke bloembakjes gemaakt. De PvdA afdeling Holten hield maandagavond 30 september een openbare vergadering in zaal Vosman. Gastspreker op deze avond was het huidige Tweede Kamerlid en voormalig staatssecretaris van crm Wim Meier. Aan de orde kwamen de Miljoenennota en het 1-november-besluit over de kernraket ten. Een groot aantal Dijkerhoekers kwam naar het tentoongestelde kijken. Door middel van een stem biljet kozen zij de mooiste plant en het fraaiste bloemstukje. Gelukki ge winnaars waren Geert Roeter- dink (mooiste plant) en Rob Ren- sen (mooiste bloemstukje). Zij ont vingen een „gouden" herinnerings medaille. Overigens was er nog veel meer te bewonderen in de school. Om de kosten van de hele show te onvoldoende tot investeringen", zei het PvdA-kamerlid. Verder benadrukte Meier dat de invoering van de arbeidstijdver korting doorgezet zou moeten wor- steld. Het hoofdprobleem bij de kernwapens bleek, wie bij eventue le plaatsing van kruisraketten als laatste zeggenschap zou hebben over de lancering van de kruis- vluchtwapens. Aan het eind van de avond be dankte de voorzitter, de heer Mon- deel, de heer Meier voor zijn zeer duidelijke uiteenzetting. Tevens bedankte hij het publiek voor de aandacht en de grote opkomst. dekken was er een fancy fairt geor- den om de werkloosheid terug te ganiseerd met attracties als taart- brengen. Een verkiezingspunt van raden, worstraden, grabbelton, de PvdA is dan ook dat de 2 */2% die bussen gooien, meedingen naar een de hogere inkomens (tweemaal mo- Woensdagavond 16 oktober orga niseert de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk een openbare les volksdansen in de gymzaal aan de Tuinstraat. Zoals misschien be kend heeft volksdansen niets te De Plattelandsvrouwen toonden maken met disco, stijl of boeren- schemerlampjes met zelfgemaakte dansen. Wie interesse heeft kan kapjes en computerportretten en droogstukje en een rad van avon tuur. In de schoollokalen heerste 's middags en 's avonds dan ook een gezellige sfeer waarin iedereen ie dereen ontmoette. Aan het eind van de avond dankte het school hoofd, de heer J. Kroon, iedereen die had meegeholpen. daal of meer) er op vooruit gaan, gebruikt moeten worden voor de stimulering van de arbeidstijdver korting. Het Tweede Kamerlid had er bezwaar tegen dat ondanks de lichte stijging in de economie de prijzen van het aardgas, de huren en het openbaar vervoer (behalve vrijblijvend een kijkje nemen of ge lijk al meedoen. De kinderen die zich hebben op gegeven voor het volksdansen in het Kolnus (of dit nog van plan zijn) kunnen tijdens de openbare les eventueel samen met hun ouders meekomen. De openbare les wordt op de gewone uren gegeven van 20.30-22.00 uur, onder leiding van Harry Bakhuis. ministeck. Ook veel bekijks trok ken de fraaie zelfgemaakte poppen. Vooï een demonstratie van de computer, die alweer enige tijd wordt gebruikt in Dijkerhoek, was er een aardrijkskundeprogramma geladen. Ook kon er worden gera den naar de Latijnse naam van een gatenplant. Winnaar na loting werd Martin Podt. De kledingbeurs voor kinder- en tie- nerkleding, die op dinsdag 15 oktober in zaal Vosman wordt gehouden, staat deze keer in het teken van de winter. Winterkleding kap worden in geleverd op maandag 14 oktober van 15.30 uur tot 17.00 uur of na telefoni sche afspraak met Karin Knapen (tel. 05483-6 12 03). De kleding moet schoon en heel zijn. Dus goed draagbare kleding en geen afgewassen kledingstuk ken die men zelf niet meer kan ge bruiken. Meer dan de vorige keer zal er door de initiatiefneemsters streng worden geselecteerd. Ook is er door het steeds groter wordende aanbod een maximum gesteld van vijftien in te brengen kledingstuk ken per persoon. Per ingeleverd stuk betaalt men f 0,20 bewaarloon en van de verkochte kleding wordt 20 procent ingehouden voor onkos ten. Doordat de beurs deze keer in de herfstvakantie valt zal het passen van de kleding geen problemen meer opleveren. De verkoop is op dinsdag 15 oktober van 09.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. Op woensdag 16 oktober kan de niet verkochte kleding van 09.30 uur tot 11.00 uur worden afge haald en afgerekend. Niet afgehaal de kleding komt ten goede aan de Polen-actie. Uitslagen: Pop „Alien" was voor de trein) toch omhoog zouden moe- Remco en Erwin Stevens, het ten. droogstukje (lot 155) ging naar Rob Na de pauze discussieerde men Wechstapel en de worst werd na lo- over de bewapeningsproblematiek ting gewonnen door Bert Aaftink. en konden er vragen worden ge- Na vergelijkbare acties in 1966 en 1976 heeft de Stichting Vluchteling opnieuw het initiatief genomen tot een landelijke actieweek voor het vluchtelingenwerk. Ook de inwoners van Holten kunnen daaraan hun steentje bijdragen. De Provincie Overijssel adopteert namelijk achtdui zend Cambodjanen die in een vluchtelingenkamp in Thailand verblij ven. Daarvoor is een bedrag van IV2 miljoen gulden nodig dat zal worden besteed aan een onderwijsproject voor jonge Cambodjanen. Op vrijdag 18 oktober houdt Scouting Holten een ouderavond in het troephuis aan de Liezenweg, Vanaf 20.00 uur zij alle ouders en belangstellenden welkom. Naast de huidige gang van zaken en een rondvraag komt de intro ductie van een nieuwe speltak aan de orde. De Bevers is een spel voor kinderen van 5 tot 7 jaar dat ge speeld werd tijdens het grote lei derskamp in Ommen (Scout-In). Het is een fantasiespel dat Schou- ting Holten speciaal voor kinderen van deze leeftijd in Holten wil op zetten. Inlichtingen zijn te verkrij gen bij voorzitter B. Gerritsen (tel. 6 12 90). Huis-aan-huis zal een dezer da gen een brief van de Stichting Vluchtelingenhulp worden be zorgd waarin de actie wordt verdui delijkt. In de week van 14 tot 19 ok tober wordt er bij alle Holtense wo ningen gecollecteerd. Het collec tantencorps wordt voor de helft gerecruteerd uit scholieren van de Scholengemeenschap en De Marke en voor de andere helft uit leden van het Rode Kruis en kerkelijke organisaties. De leerlingen van het voortgezet onderwijs in Holten hebben ondertussen kennis geno men van een videoband waarop de situatie in het vluchtelingenkamp Khao I Dang vlak over de Cambod jaanse grens in Thailand in woord en beeld uiteen gezet wordt. Het gironummer van de Stichting Vluchtelingenhulp in Den Haag is Voor Rijssenaar Gerrit As sink was het donderdag 3 okto ber een bijzondere dag. De schilder van het Holtense schil dersbedrijf Gervedink Nijhuis was op die dag 25 jaar in dienst. En dat heeft hij ook geweten, 's Ochtends vroeg al stonden de collega's in rijssen op de stoep en werd de jubilaris in een ver sierde wagen naar zijn werk ge reden. De hele verdere dag ging Assink met die auto op stap waarbij hij her en der moest uitleggen waar al die versierin gen toch voor waren. In beslo ten kring werd een dag later het jubileum nog eens extra ge vierd. NED. HERV. KERK: 10.00 uur ds. J. H. Israël. 19.00 uur ds. A. W. Berkhof van Hoog land. Uitgangscollecte: Wereld- diakonaat. Oppasdienst: mevr. Schoolen- Ebrecht en Astrid v.d. Wiel. 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene". Diessenplas: Woensdag 16 okt. 19.30 u. <js. J. H. Israël. GEREF. KERK: 9.30 u. en 15.00 u. de heer J. Ver sloot uit Ede. In beide diensten is de le coll. voor het Werelddia- konaat en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 5 en 6 mevr. T. Heusinkveld-Huls- man. Oppasdienst: Jeanette Potman, In grid Jansen en mevr. Paal man-Verveda. Ans Aanstoot en Dianne Bosschers. R.K. KERK: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK: 10.00 uur ds. K. Pruysen van De venter. Uitgangscoll. voor het Werelddiakonaat. OKKENBROEK: 10.00 uur ds. G. Bouman. Heilig Avondmaal. Zendingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 uur, zondag: 8.00 en 10.00 uur. ARTS: W. R. van Couwelaar, Keizers weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dienst 10-17 okt. zr. J. Koerse, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundige, alle werk dagen van 13.30-14.30 uur. Gaar- denstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtisten spreekuur (op afspraak), elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS: F. G. Koop, Spoorstraat 3, Goor, tel. 05470-7 13 50. Spreek uur voor spoedgevallen: 17.00- 17.30 uur. DIERENARTS: Th. A. Oostenburg, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-6 15 15 (ook voor kleine huisdieren). S. Minnema, Oude Deventer- weg7, spr.u. 8.00-9.00 uur tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Kleine huisdierenpraktijk: Drs. P. E. Helthuis, Dorps- str. 63a. Spr.u. ma t/m vrijd. 19.00-19.30 uur, tel. 6 33 77. Stichting Maatschapp. Dienst verl. Midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open bejaardenwerk: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 of 18.00 bellen. Bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Vrijdag 11 oktober: 20.00 uur Eerste Klaveijasa- vond seizoen '85/'86 „Blauw Wit" in clubhuis 't Vletgoor. Zaterdag 12 oktober: 19.30 u. Concert door 9 muziek korpsen in sporthal 't Mossink. 20.00 uur Zangavond Kon. Chr. Zangersbond afd. Twenthe in „de Kandelaar" (zie bericht). 20.30 uur Gezellige dansavond in „Het Bonte Paard" m.m.v. „De Vulcano's". Zondag 13 oktober: 7.00-10.00 uur Viswedstrijd „De Rietvoorn" in Twentekanaal bij Lochem. Vertrek: 6.00 uur. 9.30 uur Nationale Kampioenschap pen Jeugdcrossen op het Zuur- bergcircuit. Maandag 14 oktober: 14.30 uur Bejaardensociëteit Holten in „de Kandelaar". 19.30 uur Ruilavond Holtense Postze gelclub in rest. „Vosman". Dinsdag 15 oktober: 9.30-12.00 u. en 14.00-16.00 uur Kledingbeurs in zaal „Vosman". 9.30 uur Koffieochtend Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman" Hilde Klein Burink, Holten. On derwerp „Japanse bloemen". Dinsdag 22 oktober: 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in gebouw ,3ethanië". Spr. de heer Huttenhuis. Onderwerp „Twentse folklore". 20.00 u. Bij eenkomst afd. Holten Chr. Bond van Plattelandsvrouwen in „de Kandelaar", Centraal staat „Rondom het boek". 20.00 uur Ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Show van kleding gemaakt van zakdoeken door de heer en mevr. Wolswinkel uit Maarsbergen. 20.30 uur Half jaarlijkse Ledenvergadering ZW „Blauw Wit" in clubhuis 't Vletgoor. Gevonden: een zwarte kinder- portemonnaie o.a. inhoudende twee pasfoto's; een sierdop van een auto; een sleuteletui met één sleutel no. 65; een herenhor loge met metalen armband; en kele fietsen. Verloren: een trouwring Rob 1963; een portefeuille met auto papieren, paspoort, giropasje en DM; een bruine multomap; een gympak; een bril met chroom montuur; een zwart poesje met vlooienband; een bruin dwerg konijn. Geboren: Jenneken Johanna d.v. J. W. Jacobs en J. H. Nijkamp (De venter). Overleden: J. Herder 90 j., J. H. Terwolbeck 48 j. Utrecht, W. H. Ras-Zwaan 79 j., J. Harmelink- Aanstoot 75 j. (Gorssel). Perzen, babyartikelen, tapijten, meubelen, huishoudelijke artikelen, speelgoed, lederwaren enz. enz. TOTALE OPHEFFINGSUITVERKOOP PONSTEEN, GROTESTRAAT 90 94. NIJVERDAL

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3