De jeugdlietdevoor de nieuwe mode het dier bijbrengen Resultaten Blauw Wit Arno Knapen wint PJ GO-Bathmen Kwintenberg wint laatste wedvlucht Hippolon op de Borkeld Onderdelen motor-markt KALVERENOPFOKCLUB HOLTEN Fe,le kleurtjes in JVC houdt wedstrijddag HOLTENS NIEUWSBLAD JUNIOREN Holten krijgt hondetoilet Kampioenschap van Salland fietscrossen DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 Blauw Wit al-Markvogels al. In een gelijkopgaande wedstrijd met iets meer kansen voor Blauw Wit bleef de stand 0-0. In de tweede helft begon Blauw Wit was agres siever. maar doelpunten bleven uit. Dit bleef zo tot het eindsignaal. Za terdag de uitwedstrijd in Goor te gen Twentheal, Het vliegseizoen 1985 eindigde voor „De Bergvliegers" met een vlucht vanaf De Panne (Belg.). Het werd voor de 302 ingekorfde duiven een „makkie". Om 8.00 uur werden de gevleugelde vrienden voor de af te leggen afstand van 296 km. ge lost en om 11.13 uur kon de comb. Kwintenberg de eerste duif klok ken en dat betekende een gemid delde van 92 km. p.u. De Panne was voor „Kwintenberg" een mooie af sluiting van het seizoen want ook de als 2e binnenkomende duif was van de combinatie. 1-2-20-34-57 Comb. Kwintenberg. 3- 5-6-7-10 G. Egberts. 4-64 H. J. ten Velde. 8-9-11-21-23 comb. Oolbek- kink-Tijhof. 13-17-46-67 Frits Mees ter en zn. 14-47-52-54-55 E. Venek laas. 15-25-35-49 Jan Aaftink. 16 Wim Aaftink. 18 Teun Schuppert. 27-56-61-71 comb. Kolkman. 31-36- 37-42-45 M. Lodeweges. 41 A. ten Dam (2). 59 G. J. Koetsier. 60-66-75 H. Wansink en zn. 72-73 J. G. Jan sen. Blauw Wit el-Sc Rijssen el. In een zeer spannende wedstrijd tus sen de nummers 1 en 2 is het Blauw Wit net niet gelukt om de bovenste plaats te bereiken. Blauw Wit nam al snel de leiding door doelpunten van Adriaan en de jarige Doeko. Hierna kwam Rijssen terug tot 2-1. Doeko wist de marge weer op twee doelpunten te brengen. De Rijsse- naren kregen een strafschop te ne men en dat betekende nog voor rust 3-2. De tweede helft was Blauw Wit sterker en scoorde nog twee keer, maar beide treffers werden af gekeurd. Hierna scoorde Rijssen 3- 3 en vlak voortijd zelfs 3-4. Blauw Wit fl-RKSV fl. Blauw Wit kwam wat moeizaam op gang tegen de Rijssenaren, maar dank zij twee doelpunten van aanvoer der Ronnie was de ruststand toch 2-0. Na rust liepen de Blauw Wit- pups snel uit naar 7-1 door doelpun ten van Ronnie (2x). Gert-Jan (lx) en twee treffers van Hans, waarvan de laatste een hele mooie was met een ob over de Rijssense doelman. Op advies van de Werkgroep Mi lieu Holten zal de gemeente een strook grond langs de vijver van het Vletgoor aanwijzen als honde toilet. Wandelaars hadden ge klaagd over de hondepoep die hun wandeling langs de vijver vergal den. In gemeentelijke publicaties zal ruchtbaarheid worden gegeven aan het nieuwe hondetoilet, terwijl tevens de hondebezitters wordt ge adviseerd hun honden op andere plaatsen dan nabij de vijver hun hond uit te laten in de gootrand. Dat de Holtense atleten nog flink aan hun conditie moeten schaven bleek afgelopen zaterdag tijdens de PJGO-loop in Bathmen. Dat er vol doende jeugdig looptalent in Holten is toonden de scholieren op de 900 meter. Arno Knapen werd eerste, z'n broer Edwin tweede en bij de eerste tien zaten ook nog Stefan Markvoort (6e) en Gerben Beldman (7e). Voor Al fred Beldman, Leon en Merijn Offrin- ga en Ruben Markvoort was de af stand uitlopen het belangrijkste en ze deden dat keurig. Op de 5 km. slechts een Holte- naar, Hendri Markvoort, die met het behalen van de 7de plaats (21.18 min.) goed presteerde. De meeste lopers verschenen aan de start voor de 10 km. „Daventriaan" Gerard Koopman was de beste Holtenaar met een derde plaats in 35.30 min. Een beste opsteker na een lange blessure-periode. Chris Offnnga (9de in 36.25 min.) presteerde nog redelijk. Ronduit teleurstellend de den het Dirk Hoekman (tiende in 36.52 min.). Gerard Markvoort (12e in 37.50 min.) en Marinus Baltes (13e in 38.05 min.). Verfrissend liep Harry Pendefs (40.15 m.) die Henk Wardekker (41.42 rfi.) en Wim Brinks (41.43 m.) ruim voor bleef. Harry Heuvelmans finishte in 42.43 min. en Ap Koetsier in v42.35m. Benny Ophof klaarde het karwei in 50.06 m. maar wachtte een paar keer op de „oude" Reitsema waar voor de 10.000 meter toch echt te zwaar was. De nestor onder de deel nemers kwam als hekkesluiter bin nen in 54.58 min. en hij kreeg een spontane ovatie. De „Pessinkloop" in Epse (zondag 22/9) liep Dick Zweers de 5 km. in 21.59 m. en Hans ten Dam in 24.45 min. De nimmer verzadigde Ap Koetsier had in Epse 44.55 min. nodig voor de lOVfe km. en hij bleef hiermee Benny Op- hof ruim 1 minuut voor. Programma: zaterdag 28 septem ber: Kastelenloop in Vorden. Zondag 29 september: Twentse Volksmarathon in Ambt-Delden. Op zaterdag 28 september a.s. wordt op de fietscrossbaan ,,'t Vlet goor" te Holten, de laatste wed strijd verreden om het kampioen schap van Salland, voor niet licen tiehouders. Aan deze wedstrijd nemen deel de leden van verenigingen uit Zwol le. Raalte, Heeten. Nijverdal en Holten. Totaal hebben 170 rijders- /sters deelgenomen aan de wed strijden die om dit kampioenschap werden verreden. Zaterdag dus de laatste wed strijd, waar de kampioenen bekend zullen worden. Maar er wordt niet alleen gestre den om de punten voor het kampi oenschap, ook zal er worden gestre den om de verdeling van de dagprij zen. Toegang tot deze wedstrijd, die omstreeks 13.30 uur zal begin nen, is gratis. Ten aanzien van de deelnemende Holtenaren kan wor den gesteld, dat er ongeveer 10 le den zijn, die kans hebben op een ereprijs. Zondag 29 september a.s. zal het hippisch terrein op de Borkeld weer het middelpunt zijn van een sportief gebeuren. In april van dit jaar organiseerde L.R. de Bergruiters, bij wijze van experiment, een soort triathlon met paarden. Het idee bleek bij veel ruiters aan te slaan, vandaar opnieuw een dergelijk evenement. Echter is het geheel ditmaal wat groter van opzet: om te beginnen heeft het een eigen naam gekregen, en wel: „Hippolon". Voor deelname zijn ook de omliggende rijvereni- gingen uitgenodigd. Het accent van de wedstrijd ligt duidelijk op uithoudingsvermogen van de deel nemer en zijn paard. Er moet een parcours van drie trajekten worden afgelegd: hardlopen 1200 m, fiet sen 2400 m, te paard 1200 m. Het trajekt te paard doet denken aan een steeple, met een zevental hindemissen. Om 13.00 uur zullen de eerste deelnemers starten, vanaf de kanti ne. Voor veel ruiters zal deze wed strijd een afsluiting zijn van het buitenseizoen. Op zaterdag 28 september orga niseert de motorclub Flying Ele phant een motor-onderdelenmarkt in de manege aan de Ootmarsum- seweg 75 te Albergen. Tegen een kleine vergoeding van f 2.50 kunnen belangstellenden daar met een eigen stand motoren, motoronderdelen, kleding en der gelijke verkopen. Ook is er een klein zaaltje aanwezig waar men koffie en frisdranken kan nuttigen. De manege is geopend vanaf 08.00 uur voor standhouders en vanaf 09.00 uur voor de bezoekers. De rou te naar de manege wordt aangege ven met borden en vlaggetjes. Door burgemeester en wethouders op 17 september 1985 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1.VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN aan de heer M. J. van Beek voor het vergroten van een berging bij de woning Bessinkpasstraat 25; aan de heer H. Bieleman voorde bouw van een opslagloods bij het per ceel Maneschijnsweg 21 aan mevr. D. Bekkernens-Boode, voor het veranderen van een stalling voor landbouwmachines en jongvee bij het perceel Vijfhuizenweg 3; aan de heer H. S. van Grieken voor de bouw van een garage bij het zomerhuis Vianenweg 82; aan de heer L. Klein Teeselink voor het veranderen van een stal bij het perceel Oude Deventerweg 6; aan het G.E.B. Holten voor de bouw van een transformatorkast aan de Schapendijk; aan de heer H. A. Voortman voor de bouw van een garage bij het perceel Molenbelterweg 7; 2. aan autobedrijf Willems vergunning verleend voor het aanbrengen van lichtreklame aan het pand Keizersweg 70; 3. aan L.R. de Bergruiters vergunningen t.b.v. hyppolon op 29 septem ber 1985; 4. aan M.A.C. de Holterberg vergunning verleend t.b.v, Erwincross op 13 oktober 1985 5. aan Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Holten vergunning ver leend t.b.v. een jubileummarkt en het rondgaan met een geluidswa gen; 6. aan P.J.G.O.-Boeldagcie Bathmen vergunning verleend voor het rondgaan met een geluidswagen; 7. aan M.A.C. de Holterberg toestemming verleend voor het afsluiten van enkele wegen t.b.v. de Ned. finale Jeugdcross. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecreta rie. Toepassing artikel 19 W.R.O. en artikel 50, lid 8, woningwet t.b.v. de bouw van drie woningen op de hoek Keizersweg-Mossinkserf. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door bouwbedrijf Klein Lebbink te Okkenbroek een aanvraag om vergunning is ingediend voor de bouw van drie woningen op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F 4406 (ged.), gelegen op de hoek Keizersweg-Mossinkserf. Dit bouwplan komt in de plaats van het bouwplan van aannemersbedrijf Paalman-Tempelman inzake de bouw van vier woningen op bedoeld perceel, waarvoor op 20 mei 1985 vergunning is verleend. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaat se geldend bestemmingsplan „de Haar", partieel plan 1976, daar de be- bouwingsgrenzen zullen worden overschreden doordat drie woningen in plaats van twee woningen op het betreffende perceel zullen worden gebouwd. Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is met het herverkavè- lingsplan voor o.a. dit gebied en een in voorbereiding zijnde gedeeltelij ke herziening van genoemd bestemmingsplan, bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende plan en derhalve de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 30 september 1985, schriftelijke bezwaren te gen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van het bouwplan van voornoemd bouwbedrijf bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestem mingsplan „de Haar", partieel plan 1976en het ontwerp van een gedeel telijke herziening van genoemd bestemmingsplan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Toepassing artikel 50, lid 8 woningwet c.q. artikel 19 W.R.O. artikel 50, lid 8, woningwet t.b.v. diverse bouwplannen bestemmingsplan De Beuseberg. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat een aanvraag om bouwvergunning is ingediend door: 1de heer J. G. Rietberg, Mossinkserf 36 te Holten, voorde bouw van een woning met garage/berging op het perceei kadastraal bekend ge meente Holten, sectie I nr. 652 (ged.), gelegen aan de Larenseweg te Holten; 2. het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw, Buitenrustweg 3 te Den Haag, voorde bouw van 10 premie-huurwoningen type 570 en 10 premie-huurwoningen type 600 op het perceel kadastraal bekend ge meente Holten, sectie I nr. 31 (ged.), gelegen aan een in het bestemmingsplan „de Beuseberg" geprojecteerde weg. Het onder 1 vermelde bouwplan is met gebruikmaking van de vrijstel lingsbepalingen in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „de BeusebergDe onder 2 vermelde bouwplannen zijn niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmings plan „de Beuseberg" vanwege o.a. de situering van de woningen buiten de aangegeven bebouwingsvlakken en afwijking van de voorschriften inzake het aantal aaneen te bouwen woningen. Voor het gebied, waarin de bouwpercelen zijn gelegen, is op 16 september j.l. een ontwerp van (een algehele herziening van) het be stemmingsplan „de Beuseberg" ter inzage gelegd. Aangezien de ingediende bouwplannen niet in strijd zijn met dit ontwerp-bestemmingsplan zijn wij voornemens t.a.v. de onder 2 vermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan en voor alle bouwplannen de gevraagde bouwver gunningen te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 30 september 1985, schriftelijke bezwaren te gen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van ver melde bouwplannen bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het geldende bestemmingsplan „de Beuseberg" en het ontwerp van (een gedeeltelij ke) herziening van dit bestemmingsplan liggen gedurende bovenge noemde termijn van 14dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algeme ne zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 27 september 1985. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester. J. P. Stegeman, secretaris. Overlast van honden e.d. Burgemeester en wethouders van Holten vestigen de aandacht van hondenbezitters op de ergerlijke vervuiling van plantsoenen e.d. door de uitwerpselen van honden. In verband hiermede worden hondenbe zitters verzocht te bewerkstelligen dat de honden hun behoefte zoveel mogelijk in de molgoot van de rijbaan doen. Tevens wordt hierbij nog eens gewezen op het bepaalde in artikel 24a van de Algemene Politieverordening van deze gemeente, op grond waarvan de eigenaar, houder of toezichthouder van een hond verplicht is ervoor zorg te dragen, dat: a. de hond niet losloopt op het terrein van een andere rechthebbende zonder diens toestemming; b. de hond binnen de bebouwde kom niet op de weg losloopt; c. de hond buiten de bebouwde kom niet op de weg losloopt, zondér dat deze bij voortduring en onder voldoende toezicht in diens macht is. Subsidie woningverbetering Burgemeester en wethouders maken bekend, dat er voor het jaar 1985 geen gelden meer beschikbaar zijn ten behoeve van de woningverbete ring in het kader van de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing. Nieuwe aanvragen om in aanmerking te komen voor subsidie in het ka dervan deze regeling kunnen eerst na 1 januari 1986 worden ingediend en in behandeling worden genomen. Spreekuur wethouder Stegeman Wethouder Stegeman is verhinderd op maandag 30 september a.s. spreekuur te houden. Mais te koop Burgemeester en wethouders bieden te koop aan: 2 percelen mais. Perceel 1 is gelegen aan de Larenseweg bij het sportveldencomplex ,,'t Vletgoor" (grootte 1.85 ha mais). Perceel 2 is gelegen aan de Aaltinks- weg bij het volkstuinencomplex (grootte 1.55 ha mais). Inschrijving door middel van briefjes in gesloten enveloppe, in te leve ren voor maandag 7 oktober 1985,15.00 uur bij de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Dorpsstraat 27 te Holten. De gunning ge schiedt onder voorbehoud. Betaling van de inschrijfsom moet geschieden vóór 15 november a.s. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 1 oktober a.s. en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. Toen enkele weken geleden de kalverenopfokclub voor het eerst naar buiten trad met een kalverenopfokwedstrijd tijdens de fokveedag in Espelo, waren de verwachtingen hoog gespannen. Immers na een jaar van voorbereiding zouden de jongens en meisjes van de Kalverenopfokclub met hun resultaten naar buiten treden. Geen wonder dus, toen er slechts geringe aandacht in de krant aan hun resultaten werd besteed, dat de gemoederen hoog opliepen. Een boos telefoontje in de richting van de redactie was het gevolg. Nooit te beroerd om de zaken recht te trekken maakten we in de gezellige keuken van de familie Haverslag-Brondsvoort een praatje met het bestuur van de K.O.C. Holten en kwamen tot de ontdekking dat de club niet alleen is voor zonen en dochters van boeren, maar dat de kalverenopfokclub open staat voor iedere jonge Holtenaar die zich thuis voelt op de boerderij. „Ons doel is, de jeugd de liefde bij omgaan met dieren en de animo te brengen voor het dier, hen leren voor het fokgebeuren te vergroten Reserve-kampioen exterieur Marcel Veltkamp met Marie 56. om zodoende een garantie te zijn voor het voortbestaan van de fok kerij in Holten", aldus Henk Sche- perboer, die samen met Jan Haver slag, Wim Steegink, Teun Stevens, Jan Meilink en Jan Bronninkreef het bestuur vormt van de K.O.C. Holten. De kalverenkeuring in Es pelo is slechts een onderdeel van de gehele wedstrijd, zo blijkt uit het verhaal van het bestuur. Al sinds oktober worden de jongelui beoor deeld op de wijze waarop zij met het door hun opgefokte dier omgaan. Zo wordt, niet van te voren aange kondigd, drie maal een bezoek ge bracht aan het kalf en zijn fokker. Aan de hand van een boekje dat elke dag door de fokker moet wor den bijgehouden, wordt dan door de jury een waardering gegeven. Vaste gegevens zijn: de voeding, huisvesting, verzorging, van kalf - omgang en weide van het kalf. Op de laatste keuring, zoals in Espelo komen daar dan nog punten bij voor het voorbrengen, toiletteren, tekening en houding van kalf én de jonge fokker. Opmerkelijk is het grote aantal meisjes dat aan de wedstrijden deelneemt. Zij munten uit in nauwkeurigheid, vooral wat betreft het bijhouden van het boek je. In totaal zijn zo'n dertig jongens en meisjes tot plm. 18 jaar lid van C.O.H. al is de leeftijdsgrens ge steld op 25 jaar. Onder hen zijn ook een aantal niet-boeren zoons en dochters. „Dat is nu juist het aardi ge van onze club. je hoeft niet persé zelf over een kalf te beschikken. Vaak zijn er jongens en meisjes, burgers om zomaar eens te zeggen die in hun vrije tijd graag op de boerderij komen. Als zij toestem ming krijgen van de boer, mogen zij met een „geleend" kalf ook mee doen. Verschil tussen jongens en meisjes kennen we ook niet". „Je kunt merken dat de belang stelling voor het boerenbedrijf toe neemt". aldus Jan Haverslag. „Ver moedelijk heeft de werkloosheid hier wel mee te maken, maar men komt ook tot de ontdekking dat boer zijn meer is dan een paar koei en houden; dat er veel bij komt kij ken. Het heeft meer waardering ge kregen. Door onze kalverenopfok club hopen wij die interesse verder te stimuleren. Ook voor de jonge boeren zelf, want het is veel fijner met- plezier aan het werk te gaan en alle koeien te kennen, dan domweg te melken en de stal weer uit te lo pen. Arbeidsvreugde: dat is. het" Op zaterdag 5 oktober a.s. houdt de JVC haar jaarlijke provinciale wedstrijddag. Na vele jaren dit eve nement in Den Ham te hebben ge had, heeft de commissie uitgeke ken naar een andere accommoda tie, waarbij de afhankelijkheid van de weersomstandigheden wat min der was. Manege Bartels in Marién- heem nabij Raalte is de nieuwe plaats voor de wedstrijddag. De opzet van de wedstrijden zijn hetzelfde als in voorgaande jaren. Zo wordt de provinciale kalvere nopfokwedstrijd (zwart en rood bont) gehouden, de provinciale var kensbeoordeling, schapenbeoorde- lingswedstrijd en de publieke vee- beoordelingswedstrijd voor zwart en roodbont vee. Voor de beoorde lingswedstrijden is de deelname vrij. De aanvang van de wedstrijden is om 09.30 uur precies. Traditiegetrouw hield de firma Schuppert aan het begin van het nieuwe seizoen een aantal mode shows waarin alle facetten van de nieuwe mode aan de orde kwamen. Even zo gebruikelijk was er weer een enorme belangstelling voor de half-uurs-shows die afgelopen dins dag werden gehouden. Opvallend dit jaar zijn de felle modekleurtjes kobaltblauw, emerald-groen en fel roze en niet te vergeten de paisley en kashmire motieven die op tal van blouses, jurken maar ook op truien te zien waren. Veel kan deze winter, zoals verschillende motie ven bij elkaar, indien de kleuren maar met elkaar combineren. De rok is weer terug van weggeweest in een wat langere roklengte. met een decent splitje. Voor de jongeren, is de skibroek in een felle kleur een absolute „must" in de disco. Door dressman Jaques werden een aan tal zeer draagbare gemakkelijke truien en vesten getoond, maar ook een Van Gils-pak dat zoiets is als de Mercedes onder de auto's. Voor het komende feestseizoen waren op de show een aantal zeer draagbare en prettig geprijsde combinaties te zien, zowel voor jong als oud, dun en dik. Bij de jassen waren de nieuwste City-jasjes heel opval lend. Door hun flinke ruimte bie den zij plaats aan de laagjes mode en valt het niet op of men een paar pondjes teveel op de weegschaal zet. De bezoeksters van de show toonden zich na afloop enthousiast over de nieuwe winter- en herfstmo- de. Kampioen exterieur Arnold Nijland met Leentje 3.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5