,/n Keiharde werker met grote betrokkenheid5' Veel nieuws aanbod Stichting SoCuWe Deens bezoek aan de Diessenplas Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag i'/i Prijzen HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen olitieweekjournaal Veel waardering voor P. Cammeraat GARAGE SCHUPPERT BV Bijeenkomst NBvP Espelo Holterberg herfsttoer J eugddienst Popconcert in de Schure Ml - DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 Ï6 september: In de nacht van 15 op 16 september sprong de waterleiding in een woning aan de Schoutenstraat. De G.E.B. was snel ter plaatse en kon de zaak afsluiten. De schade bleef beperkt. 18 september: Het AC-restau- rant werd vereerd met twee bus sen voetbalsupporters van de Duitse voetbalvereniging H.S.V. (Hamburg). De brood dronken supporters drongen massaal naar binnen en deden zich te goed aan diverse etens waren. De politie was binnen die kortste tijd met veel mankracht aanwezig, zodat erger werd voorkomen. Eén persoon kon worden aangehouden, toen hij op heterdaad werd betrapt bij het stelen van etenswaren en drank. Een leerüng van de scholenge meenschap deed aangifte van diefstal van zijn regenpak, uit de garderobe van deze school. Dat de scheidende directeur van de Scholengemeenschap De Marke een belangrijke plaats heeft ingenomen in de Holtense gemeenschap, bleek vrïj- dagmidag tijdens de receptie die ter zijner ere werd gehouden in café-res taurant De Biester. Het was zo druk, dat de belangstellenden zelfs buiten in een druilerig regentje moesten wachten. Tot degene die de heer Cammeraat persoonlijk de hand kwa men drukken waren onder andere burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard, oud-burgemeester mr. W. H. Enklaar met zijn echtgenote, wethouder H. Rustebiel en echtgeno te, rector en conrectoren van de Scho lengemeenschap Holten, hoofden van Holtense lagere scholen en OLM- vice-voorzitter H. J. Slijkhuis. De receptie werd voorafgegaan door een officieel gedeelte waarin de scheidende directeur werd ge huldigd door bestuur en leerkrach ten van de OLM-scholengemeen- schap De Marke. „De OLM-scholengemeenschap De Marke is in de loop der jaren uitge groeid tot een onderwijsinstituut, waar Holten best trots op mag zijn". Die konklusie trok voorzitter A. H. Brinkman van de commissic- Ihno-onderwijs OLM-scholen. Hij sprak daarmee zijn waardering uit voor het werk, dat directeur P. H. Cammeraat van De Marke in de af gelopenjaren heeft verricht. Onder zijn leiding is de vroegere kleine lhno-school De Noordenbarg uitge bouwd tot een vrij grote scholenge meenschap, waar behalve lhno-on- derwijs ook lager agrarisch onder wijs gevolgd kan worden. Om dat tot stand te brengen was er een fu sie nodig van twee OLM-scholen: de Noordenbarg en de Gaarden, die samen onder de naam De Marke verder gingen. „Een ingrijpende ge beurtenis", noemde de heer Brink man dit samengaan. Daarmee was de fusiekoorts in Holten nog niet over. In het afgelopen schooljaar is De Marke in gesprek geweest met de Scholengemeenschap voor voortgezet onderwijs in Holten. Die plannen zullen voorlopig niet ver wezenlijkt worden, zo maakte de heer Brinkman duidelijk. „Het zit er vooralsnog niet in, al had direk- teur Cammeraat dat graag gewild", merkte hij hierover op. Niettemin vond de voorzitter van de OLM-on- derwijs-commissie, dat er op onder wijsgebied door de heer Camme raat in Holten veel tot stand is ge bracht. „Daar kan men met voldoe ning op terugzien", stelde de heer Brinkman. Hij typeerde de vertrek kende directeur als een keiharde werker, die met een grote betrok kenheid vecht voor de leerlingen van het lager beroepsonderwijs. Een soort onderwijs, waarvoor de heer Cammeraat steeds op de bres heeft gestaan. „Het is voor de OLM een voorrecht geweest om U in dienst te hebben gehad", zei de heer Brinkman in dit verband. Goede sfeer De heer Cammeraat wordt opge volgd door de heer J. Koelemaijdie bijna 20 jaar aan de school in Hol ten verbonden is. Hij onderstreepte eveneens de grote betrokkenheid van zijn voorganger bij het lager be roeps-onderwijs, een onderwijs vorm bedoeld voor leerlingen met hoofd, hart en vaardige handen. De heer Koelemaij stelde voorts, dat bij de Noordenbarg en later De Marke veel resultaten geoogst zijn. Bovendien wees hij op de speciale goede sfeer die op de scholenge meenschap heerst. „Je voelt je er als leerling en als leerkracht thuis. Het is een grote familie. Elke dag gebeurt er wel wat nieuws. Er is plaats voor vreugde, maar ook ver driet wordt opgevangen", ken merkte de nieuwe direkteur de scholengemeenschap. Hij schreef het tot standkomen van die specia le sfeer voor een belangrijk deel op het conto van de heer Cammeraat, die in de afgelopen 25 jaar de aan pak van nieuwe onderwijsprojek- ten niet schuwde. Daar wees me vrouw W. Geerlink op, die namens het personeel het woord voerde. Zij bestempelde de heer Cammeraat als een direkteur, die zich voor de volle honderd procent inzette om de school up to date te houden. In zijn slotwoord gaf de vertrekkende directeur aan, dat al het werk in de loop der jaren een belangrijk doel had. namelijk het geven van een goed stuk onderwijs en een stuk op voeding aan de leerlingen. „Daar gaat het om" aldus de heer Camme raat, die zijn opvolger toewenste, dat hij het lager beroepsonderwijs in Holten nog verder tot ontplooi ing zou kunnen brengen. 20 september: Op de Kolweg botste een scholier met zijn fiets pardoes tegen de achterzijde van een geparkeerde auto. De schade, die gering was, werd door de veroorzaker betaald. Op de Larensweg ter hoogte van de uitrit van C 1000, vond een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een personenau to. De ^bromfietser kreeg geen voorrang van de automobiliste die van het parkeerterrein kwam gereden. De bromfietser klaagde over pijn in zijn onder been. Een ter plaatse geroepen arts kon echter geen noemens waardig letsel constateren. Bei de voertuigen werden licht be schadigd. 21 september: In de nacht van vrijdag op zaterdag ontstond er nabij het station onenigheid tussen twee jongelui. Hierbij werden enige tikken uitgedeeld waardoor één van de knapen een gekneusd jukbeen opliep en een bloedneus. Hij deed aangif te van mishandeling. De politie kon in de directe omgeving de dader aanhouden. Waarom de mishandeling heeft plaatsge vonden is niet duidelijk gewor den. Volgens het slachtoffer was hiertoe geen enkele aanleiding geweest. In dezelfde nacht vonden bal dadige jongelui het kennelijk noodzakelijk een stuk touw over de Menumsweg te span nen. Dit touw wordt gewoonlijk gebruikt door een plaatselijke veehouder bij het verwijden van zijn vee. Het gevaar dat één en ander kan veroorzaken, behoeft geen nader betoog, ofschoon er kennelijk toch nog mensen be staan die dit bevattingsvermo gen niet hebben. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05453-6 13 63 De Stichting Sociaal Cultureel werk heeft voor het komende wintersei zoen weer een aantrekkelijk program ma opgesteld. Deze week zijn huis aan huis de nieuwe programmaboek jes verspreid. Opvallend is het aantal nieuwe cursussen die gestart worden naar aanleiding van de enquête die vorig jaar onder de jeugdige bezoe kers van het Paalhuis is gehouden. Naar aanleiding daarvan staat bijvoorbeeld het maken van knuf feldieren, de computercursus, sie raden maken, brooddeegfiguren maken en de technoclub op het programma. Nieuw is ook de „mei denclub", waarvoor veel belang stelling bestaat onder de meisjes. Ook kwam uit de enquête naar vo ren dat de jeugd zich bezig wil hou den met het zelf bedenken van to neelstukjes en het maken van sie raden. Naast het volksdansen voor volwassenen, krijgt de jeugd nu een eigen volksdansclub. Voor de tie ners zijn geen nieuwe activiteiten op "het programma genomen. Ge bleven zijn de tienersoos Musky, de Disco, de gitaargroep, de thema- en vakantieactiviteiten. Vrijwilligers In het programma van de activi teiten voor volwassenen is evenals vorig jaar weer een groot aantal programma's opgenomen die al ja ren veel belangstelling trekken, zo als bloemschikken, kantklossen, yoga, volksdansen en koken voor mannen. Nieuw is de computercur sus, waar vorig jaar een voorzichti ge start mee gemaakt is en de foto cursus. Speciale aandacht be steedt de Stichting aan de alfabeti- seringscursus. Vorig jaar hebben drie Holtenaren daarvan gebruik gemaakt, maar de veronderstelling is, dat er nog een flink aantal Holte naren is die door een of andere oor zaak de Nederlandse taal niet goed machtig zijn. Veelal is drempel vrees of valse schaamte oorzaak dat men niet naar een alfabetise ringscursus gaat. Door het aan trekken van een aantal vrijwilligers die een speciale opleiding ontvan gen die de Stichting organiseert in samenwerking met het Educatief centrum in Zwolle hoopt men de mensen toch over de streep te trek ken. Op 8 oktober zal speciaal voor de vrijwilligers een informatie mid dag/avond worden gehouden. Als aanvulling op het programma voor Volwassenen staan nog een aantal nieuwe cursussen op het program ma, waarvoor nog geen datum is vastgesteld. Afhankelijk van de be langstelling wordt op het program ma genomen een cursus Hindelo per schilderkunst, Frans, houtsnij kunst en stoelen matten. Het bejaardencentrum de Diessen plas heeft vorige week donderdag 45 medewerkers en directies van bejaar denhuizen uit Denemarken op bezoek gehad. De Denen waren in Nederland op uitnodiging van de L.S.B., het over koepelend orgaan van de Nederland se bejaardencentra. Naast de Dies senplas bezochten de gasten nog be jaardencentra in Zwolle, Almelo, En schede en Enter. In de Diessenplas werden de De nen ontvangen door directeur E. A. Postma. Na een inleiding over op zet en doelstelling van het Holtense bejaardencentrum, kregen de gas ten een diapresentatie over „een dagje Diessenplas" aangeboden waarna, verdeeld in groepjes, een rondgang werd gemaakt door het huis. „Jammer genoeg verliep de com municatie niet altijd even goed", al dus directeur Postma. „Hoewel er een tolk mee was gekomen, een Ne derlandse lerares die al 45 jaar in Denemarken woont, was het moei lijk om de specifieke zaken rond het bejaardenbeleid goed over te bren gen. Toch was het een bijzonder ge slaagd bezoek". Doordat de Deense bejaardendirecties een bezoek brachten aan zowel bejaardencen tra in de stad als op het platteland, kregen zij een goed beeld van het wonen en werken in Nederlandse bejaardencentra. Uit de reacties van de Denen bleek, dat de bejaar dencentra in Denemarken veeleer te vergelijken zijn met de Neder landse verpleeghuizen, met dat verschil, dat in Denemarken ieder een een eigen kamer heeft. „Zover zijn we in Nederland nog niet. In onze verpleeghuizen werkt men nog met zaaltjes. Wat dat betreft zijn de Denen ons een flinke stap voor". Na afloop van de rondgang door de Diessenplas werden de gasten onthaald op een optreden van het bejaardenkoor, dat hogelijk op prijs werd gesteld. Enthousiast door de uitstekende ontvangst in Holten werd het personeel van de Diessenplas uitgenodigd een te genbezoek te brengen aan Dene marken. De afdeling Espelo van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen hield op maandagavond 16 september hun eerste bijeenkomst in het Trefpunt. De pres. mevr. Bekkemens open de de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Na eerst de me dedelingen gedaan te hebben en de notulen voorgelezen, werd Bingo gespeeld. Ieder lid die deze avond aanwezig was moest een kadootje van f 5,00 meebrengen. Deze ka- dootjes waren voor het Bingo-spel. De kaarten voor de Bingo werden verkocht voor f0,25 en de Bingo heeft in totaal f 198.00 opgebracht, dit geld is voor de Waterputten in Sri Lanka en Bangla Desj. Op zaterdag 28 september wordt weer de jaarlijkse Holterbergherfst- toer gehouden, georganiseerd door de Wielervereniging Holten. De Holterbergherfsttoer loopt in een grote cirkel rond Holten, waar bij alle heuvels in de omgeving wor den opgezocht. De afstanden van deze fraaie fiets-toertocht door het heuvelachtige landschap van Sal- land bedragen 50, 100 en 150 kilo meter. De route is met grote duide lijk zichtbare pijlen uitgezet. De tocht loopt zoveel mogelijk door de bossen en steden worden gemeden. Onderweg worden versnaperingen uitgedeeld en na afloop van de tocht is de mogelijkheid tot dou chen aanwezig. De start is bij sporthal 't Mos- sink. De starttijden zijn: 50 km. 09.00-11.30 uur; 100 km. 08.00-10.00 uur; 150 km. 08.00-10.00 uur. De in schrijfkosten bedragen: 50 km. f 6.50 per persoon; 100/150 km. f 7.50 per persoon. De herinnering is een mooie standaard met een minia tuur fietser. Naar aanleiding van het thema: Natuur (een) onmisbaar goed, heeft de jeugddienstcommissie haar eer ste jeugddienst van dit seizoen voorbereid. De dienst is op zondag 29 september a.s. om 19.00 uur in de Hervormde kerk te Holten. Voor ganger is ds. R. Visser. Het jonge renkoor Helicon verleent haar me dewerking aan deze dienst. Op zaterdag 28 september zal in J.S. de Schure een live-optreden plaats vinden van de popgroep Jo de Loo (Jo Junk). Het concert be gint om 22.00 uur. De entree is f 5,- in de voorverkoop; aan de kassa f7,50. Voor vragen en telefonisch reserveren van kaarten: 05483- 6 27 55. Tijdens de U.T.V. Utrecht, die af gelopen zaterdag werd gehouden behaalde W. Bunt, Deventerweg 67 een eerste prijs met het stierkalf Urbo. Mevrouw G. A. M. Bunt-Tui- tert behaalde met de ezelin Petra het algemene kampioenschap. Pe tra werd nu voor de derde keer alge meen dagkampioen. De ezelin Saartje, eveneens van mevrouw Bunt behaalde een eerste prijs. //fry NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. R. Visser (Bed. Heili ge Doop). 19.00 uur ds. R. Visser. Jeugd dienst mmv Jongerenkoor Heli con. Uitgangscoll. 's morgens Inwendige zending, 's avonds voor Jeugdwerk. Oppasdienst: mevr. IJmker- Blokzijl en Margreet Veldman. Diessenplas: Woensdag 2 okt. ds. R. Visser (Viering H. Avond maal). GEREF. KERK 8.30 uur, 10.30 uur, 19.15 uur ds. M. Berg. Bed. Heilig Avond maal. In alle diensten is de le coll. bestemd voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Annemie Tromop en Petra Koning, Jolanda Stam, Tiny Stroeve en Robert Tro mop. R.K. KERK 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK 9.30 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. Inwendige Zen ding. OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman. Uit gangscoll. Kerkvoogdij. NIEUW-HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 uur en 10.00 uur. Arts: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst 26-9 t.m. 3-10: zr. T. Kamphuis, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi gen, alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Ditistenspreekuur. (op af spraak) elke le van de maand. Tandarts: R. Brouwer. Boomkamp 10a, Rijssen, tel. 05480-1 31 94. Spreekuur voor spoedgevallen- 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenburg, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-6 15 15. (Ook voor kleine huisdieren). S. Minnema, Oude Dev.weg 7, spr.u. 8.00-9.00 uur tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Kleine huisdierenparktijk: Drs. P. E. Helthuis, Dorps- str. 63a. Spr.u. ma. t.m. vrijd. 19.00-19.30 uur, tel. 6 33 77. Stichting Maatschapp. Dienst- verl. Midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open bejaardenwerk: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 of 18.00 uur. Bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dagen nacht). Donderdag 26 september: 13.30-18.00 uur en 19.00-21.00 uur Open-Huis fa. Wonnink. 20.00 uur Openingsbijeenkomst seizoen '85/'86 afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwenbond in de „Kandelaar" Spr. ds. r. Visser. Onderw. „Jeugd, kerk en ge loof'. Vrijdag 28 september: 19.00-20,00 uur Kijkavond ach tergebleven sportkleding in kantine SV Holten op Meer manskamp. Zaterdag 28 september: 8.00 tot 9.00 uur Start Holter- berg-Herfsttoer bij sporthal 't Mossink. 50-100 en 150 km. Org. Wielervereniging Holten. 10.00 uur „Open-Huis" Openbare Bi bliotheek, Rorikstraat, i.v.m. Landelijke Bibliotheekdag. 13.30 uur: Kampioensfïetsross „Holtertrappers" Terr, 't Vlet- goor. 22.00 uur: Optreden pop groep „Jo de Loo" in „de Schu re". Zondag 29 september: 13.00 uur Hyppolon Land. Rijv. „Bergruiters" Terrein: Borkeld- weg en omgeving. Maandag 30 september: 20.00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten P.v.d.A. in zaal „Vosman" Spr. 2e kamerlid Wim. Meijer. Dinsdag 1 oktober: 19.00 uur: ringavond Herv. Vrouwengroepen. 20.00 uur Bij eenkomst Vredewerk in cafe- rest. „De Biester" Spreeker: Meindert Stelling. Vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober: 20.00 uur opvoering van de klucht „De Kruise versierder" door Chr. Ontspanningsclub in „de Kandelaar". Zaterdag 5 op zondag 6 okto ber: 20.00 uur Start le deelnemer „16e Nacht om Holten" bij cafe- rest. „De Biester" Org. M.A.C. „De Holterberg". Zaterdag 5 oktober: Jaarlijkse MAC-VISDAG in het „Catsmeer" Vertrek vanaf „De Biester" 8,30 uur. Zaterdag 12 oktober: 20.30 uur Gezellige dansavond in „Het Bonte Paard" m.m.v. „De Vulcano's". Gevonden: drie sleutels (Opel en Honda); een bruine sigaret tenkoker met daarin enig geld; een sierdop van een autowiel; een blauwe hoes van een regen pak; twee fietsen te weten een bruine damesfiets Super Cycle en een bruin/paarse herenfiets merk Rivel. Verloren: twee sleutels aan een ring; een sleutelbos met huis- en autosleutels; kleine zwarte por- temonnaie met rits; wieldop merk Ubbink Design: een licht blauwe en donker blauwe kin derschoen; een schakelarm band met „Rudy"; een zwart tasje (mapje) met geld en strip penkaarten; een damesporte- monnaie met geld en foto's. Geboren: Petronella Anna Ma ria d.v. J. C. de Bie en G. J. Bo- link; Jan Willem z.v. H. W. Ve neklaas en J. G. Boode; Maar ten z.v. W. J. A. Dierink en J. J. H. Toren (geb. te Deventer); Martijn z.v. J. W. Paalman en G. J. Kreunen fgeb. te Deventer); Carlos Emiel z.v. M. Baltus en A. G. G. Vrielink (geb. te Deven ter); Alinda Rianne d.v. A. B. Vlogtman en G. Meijer (geb. te Deventer); Neomi d.v. J. ten Hoeve en H. F. M. Groothuis (geb. te Deventer). Ondertrouwd: T. C. van der Ploeg 69 jr. en D. H. Steenbrug- gen 66 jr. Getrouwd: H. Oolbekkink en T. J. Braakhekke (Lochem): J. Achterkamp 25 jr. en F. C. Grim bergen 27 jr. Overleden: J. E. Smits 80 jr.. A. Klein Baltink 92 jr.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3