Holtens Nieuwsblad, Ben wnemen voorstel voor kabel t.v. terug Raad accoord met bouw gemeentehuis - - Deze week ~l Werkloosheid stabiel Opbrengst KWF-collecte De kuise versierder Wedstrijd U ontvangt een fraaie BON Op de Dries kwart eeuw dirigent Bejaardenbeleid Opbrengst PIT-collecte VAN RAPPARD GEMISTE KANS Gezellige openingsavond NBvP Dioltens Nieuwsblad Donderdag 26 september 1985 - 38e jaargang - nr. 39 Abonnementsprijs f 34.25 Losse nummers 75 cent Gedrukte oplage 3075 De Holtense Muziekvereniging en met haar de suportersvereniging van HMV zullen zich zo langzamerhand wel eens achter de oren gaan krabben of het nog wel zinvol is om muziek van topniveau naar Holten te halen, als blijkt dat de be langstelling van de Holtenaren zo gering is. Bij de Taptoe Holten kon al duidelijk geconstateerd worden dat het aantal „vrömden" vrijwel gelijk was aan het aan tal Holtenaren. Bij het concert dat de Glanerbrugger Muzikanten vrijdagavond hield in sporthal 't Mossink was het al niet veel anders. In totaal werden zo'n 400 bezoekers geteld, waarvan een groot aantal uit de regio. Muzikaal gezien behoort het optreden van de Glanerbrugger Muzikanten tot een van de hoogtepunten in de jubileumviering van de HMV. Onder leiding van dirigent Geert Sprick, die samen met zangeres Annelies Kunsz ook voor de zang zorgden, brachten de Bruggers een keur aan Egelander melodieën. Ook de Bo heemse volksmelodieeën werden door hen op professionele wijze vertolkt. Niet voor niets staan de Glanerbrugger Muzikanten hoog genoteerd in de naburige Westduitse regio waar zij optreden voor uitverkochte zalen. Ook zijn zij als eens te zien en te horen geweest in een televisieprogramma van de West duitse televisie. Wellicht dat de Holtense bevolking straks wel warm loopt voor het kringconcours, dat op 12 oktober gehouden wordt ter afsluiting van de jubi leumactiviteiten. In het Holtense Nieuwsblad van komende week zal daar meer aandacht aan worden besteed. De werkloosheid in Holten is in augustus vrijwel gelijk gebleven met de voorafgaande maand. Eind augustus stonden in totaal 244 werkloze Holtenaren ingeschreven bij het GAB, 160 mannen en 84 vrouwen. Eind juli bedroeg het aan tal 237; 156 mannen en 81 vrouwen. Eind augustus 1984 was het aantal werkloze vrouwen vrijwel gelijk (81). Het aantal werkloze mannen daarentegen was aanmerkelijk ho ger (213). De collecte van het Koningin Wil- helmina Fonds voor de kankerbe strijding heeft in Holten f8429,35 opgebracht. Het KWF wil bij deze alle gevers hartelijk bedanken voor hun gift. Ook dit jaar hebben weer velen zich als collectant of op een andere manier ingezet om de col lecte tot een succes te maken. Ook hen wil het KWF-comité vanaf deze plaats nog eens hartelijk bedan ken. De Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." geeft op vrijdag 4 en zater dag 5 oktober in de Kandelaar de jaarlijkse uitvoeringen en zal beide avonden over het voetlicht bren gen de doldwaze klucht in drie be drijven „De kuise versierder". De C.O.C.-tonelisten is het altijd vlot gelukt om de lachers op hun hand te krijgen en dat zal zeker nu weer zo zijn. Omdat er op de t.v. toch bijna nooit iets te lachen valt zal de Ontmoetingsruimte van de Kande laar beide avonden bezet zijn door mensen die echt es een avondje ple zierig uit willen. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij boek handel Heusinkveld a f4.- en (in dien voorradig) 's avonds aan de zaal maar dat gaat een gulden meer kosten. Het doek gaat beide avon den open om 8.00 uur. Een tweetal weken geleden werd voor de eerste keer een kalverenkeuring gehouden door de kalverenopfokclub. Een dertigtal Holtense jongens en meisjes streden mee om de hoogste eer. In het Holtens Nieuwsblad van deze week een gesprek met de oprichters en bestuursleden van de Kalvere nopfokclub. Uitgeversmaatschappij Van dCr Loef/BV in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 iel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Fr ederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Hollens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u «Iiammaa daarvan verzekerd. 200111166 OpQGGft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad i 34.25 De bewoners van de Kol kunnen alle paperassen die in de afgelopen we ken omtrent de aanleg van kabeltele visie in de wijk zijn binnen gekomen gevoegelijk in de prullemand gooien. Na een discussie van meer dan een uur heeft het college van b en w het voorstel tot een renteloze lening ten bate van de stichting Antenne inrich- tifig Holten teruggenomen. Dat bete kent dat - voorlopig althans - de ka bel in de Kol van de baan is. Tegen de verwachting in had het college de kredietaanvraag toch op de raadsagenda gezet, ondanks dat tijdens de behandeling in de ge combineerde commissievergade ring financiën en gemeentewerken al duidelijk was dat er slechts een minime meerderheid voor te vin den zou zijn. Fraktievoorzitter M. F. Spijker (VVD) liet toen al weten dat hij slechts voor zou stemmen indien er een ruime meerderheid voor het standpunt te vinden was. In de raadsvergadering maandag avond bleek al ras dat de fracties van Gemeentebelang en Pvda hun bezwaren zouden handhaven, on danks de nieuwe argumentatie die door het college aan het voorstel was toegevoegd. Fraktievoorzitter Wim Dalhuisen verklaarde dat hij geen enkel bezwaar had tegen de aanleg van kabeltelevisie in Hol ten, dat ook zijn fraktie indertijd voor de aanleg daarvan had ge stemd, maar dat daarmee niet elk volgend voorstel automatisch wordt goedgekeurd. Tegen het voorliggende voorstel had hij dan ook onoverkomelijke bezwaren. Niet zorgvuldig, onvolledig en een zijdig luidde zijn oordeel. Ook zette hij grote vraagtekens bij het „zoge naamd" vergeten van het gewraak te artikel 358 uit de bouwverorde ning. Waarom wel de juiste gege vens verstrekt aari de bewoners in de wijk Haar 2 en niet op de Kol? De wekelijkse repetitie van het Hervormd Kerkkoor kreeg dins dagavond in de pauze een feestelijk tintje in verband met het feit dat de heer Jan Op de Dries uit Nijverdal 25 jaar geleden als dirigent werd be noemd en sindsdien op bekwame wijze het koor heeft gelied. Voorzit ter Wim Aaltink bracht hem hier voor dank en bood als blijk van gro te waardering een muziekalbum, de nieuwste uitgave op kerkorgel- muziek, aan. Aan mevrouw Op den Dries werden bloemen aangebo den. Dirigent Op den Dries dankte met enkele woorden voor het ge schenk, de woorden van dank en waardering en de medewerking en vriendschap die hij 25 jaar als diri- Jan Op den Dries gent van hei koox Uliuttm den. „Het Hervormd Kerkkoor diri geren is elke week weer een waar genoegen en ergens elke week weer een klein beetje feest", aldus de ju bilaris. wilde hij wel eens weten van de voorzitter. Hij stelde het college -dan ook voor om het voorstel terug te nemen om het op een later tijd stip met een betere argumentatie, ook naar de burger toe, opnieuw op de agenda te plaatsen. Fraktievoorzitter J. Warrink (Ge meentebelang) toonde zich teleur gesteld, dat ondanks de goedbe doelde adviezen van de leden van de financiële en commissie ge meentewerken het voorstel toch op de agenda was geplaatst. Hij vond de nieuwe poging een misser van het college. Warrink verweet de Stichting dat er gewerkt was met een niet overwogen planmatige aanpak en betreurde de agressieve verkoopmethode die in de Kol was gevoerd. Verder zette hij grote vraagtekens bij de groei van de Stichting en haar financiële draag kracht. „Ik heb waardering voor het enthousiasme en de volharding waarmee de Stichting te werk gaat, maar men moet -op een later tijd stip maar eens terug komen met een totaal plan, waarin tijdsplan ning en financieel plaatje duidelijk zijn uitgewefkt". Over de vermeen de betere tv ontvangst op de Kol doormiddel van de kabel kon hij kort zijn: er mankeert niets aan de ontvangst. Vooral gezien het gering aantal voorstanders van kabel tv op de Kol zag hij dit aansluit-ge- bied voorlopig als onhaalbaar. Wel wilde hij straks zijn goedkeuring geven aan aansluiting op de kabel van het nieuwbouwplan de Beuse- berg die een voortrekkersrol zou kunnen vervullen. De VVD-fractievoorzitter Spijker had het duidelijk moeilijk met zijn beslissing om nee te zeggen tegen de kabel. „Ondanks dat ik een ver- fente voorstander ben van de ka bel, menen wij als fraktie toch te gen te moeten stemmen. Het draagvlak is te klein". Snelheid Evenals in de commissievergade ring toonde de DA-er H. Westerik zich een groot oorstander om zo H. F. Spijker (VVD): „Draagvlak". snel mogelijk de kabel in de Kol aan te leggen. Zijn fraktie zag de snelheid waarmee dit voorstel ter tafel was gebracht juist als een po sitief element. Ook de druk die was uitgeoefend op de burgers was vol gens het CDA lang niet zo groot als door de vorige sprekers was aange duid. Voorzitter mr. W. L. F. C. rid der van Rappard deed nog een al lerlaatste poging de tegenstem mers over de streep te trekken door hen te wijzen op de grote voordelen die de kabel biedt en de financiële consequenties die het uitstel met zich meebrengt. Over agressieve verkoopmethoden wilde hij niet horen. Wel was hij in zoverre blij, dat de raad het voorstel niet had weg gestemd, maar teruggenomen zodat de deur voor de kabel niet helemaal gesloten is. „Het is een ge miste kans" aldus Van Rappard. Voor 5,6 miljoen gulden en geen cent meer, zal het nieuwe gemeente huis gebouwd gaan worden; verdere kredietoverschrijdingen zullen niet door de gemeenteraad worden goed gekeurd. Deze opdracht kreeg het col lege van b en w mee van alle frakties in de gemeenteraad maandagavond. Opnieuw stonden in het krediet de extra koel-units voor de ge meente-ambtenaren centraal in de discussie. Met name de PvdA bleef gekant tegen de in hun ogen extra luxe voorziening en stemden dan ook tegen. Gemeentebelang, WD en CDA;Wilden wel de nodige tech nische Voorzieningen reeds laten aanbrengen om latere breekkosten te voorkomen, maar wilden de aan schaf van de koeling laten afhan gen van de behoefte als straks het nieuwe gemeentegebouw in ge bruik is genomen. Moeite Ondanks de unanieme beslissing in te stemmen met het bouwkre- diet waren de verschillende frak ties slechts met de groots mogelij ke moeite accoord gegaan. „Ik heb al eens eerder gezegd, datje er ver gif op in kunt nemen dat de bouw kosten overschreden worden, dat is in elke bouw het geval, dus ook in drukriolenng in het buitengebied stemden zij, met de andere frakties, voor aanleg hiervan, al werd het college geadviseerd in een persoon lijk gesprek de tegenstander te overtuigen. Het gemeentelijk bejaarden beleid in Holten begint langza merhand gestalte te krijgen. Mevrouw Martien Sarink van afdeling welzijnszaken van de gemeente Holten heeft op dracht gekregen een inventari satie te maken van het toekom stig bejaardenbeleid. Op korte termijn zullen daartoe de verte genwoordigers van alle bejaar denorganisaties en het bejaar dencentrum uitgenodigd wor den voor een oriënterend ge sprek. Aan de hand van de uitkomst van dit gesprek zal mevrouw Sarink een eerste rap port uitbrengen aan het college van b. en w. „Hoe het gemeente lijk bejaardenbeleid er in de toe komst uit gaat zien, kan ik nu nog niet zeggen. „Dat hangt voor een groot deel af van de wensen en verlangens die wor den ingebracht tijdens de be spreking", aldus mevrouw Sa rink. Burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard: „peanuts". dit geval", aldus J. Warrink (Ge meentebelang). Hij stelde dan ook voor een post onvoorzien op te ne men van 170.000 gulden, waaruit te genvallers gefinancierd kunnen worden. De liberaal Robers was te leurgesteld over de overschrijding en was verbaasd over het „verge ten" van de kosten van bestrating en aanleg parkeerplaatsen, terwijl hij ook wilde weten of het pand Veldkamp nu wel of niet zal worden afgebroken en of de kosten hier voor straks apart in rekening ge bracht zullen worden. Voorzitter Van Rappard bezwoer met zijn hand op het hart dat hij niet opnieuw voor een krediet bij de raad zou aankloppen. De argumen tatie dat de koel-units als luxe moe ten worden beschouwd deelde hij niet. Ook de kosten vond hij op een bedrag van ruim vijf miljoen gul den „peanuts". Over het pand Veld kamp kon hij nog geen zekerheid geven. Dat hangt geheel af van de situaties straks op de bouwplaats. Drukriolering Ondanks dat de WD in principe tegenstander is van verplichte aan sluiting op de nieuw aan te leggen De eerste avond van het nieuwe seizoen van de Bond van Platte landsvrouwen werd een gezellige openingsavond. Medewerking ver leende het Wiener dames orkest uit Gorssel. Met viool, klarinet, fluit, piano en zang werd er een fijne Weense sfeer geschapen. Vooraf had mevrouw W. KI. Bu- rink-de Roo, bij afwezigheid van de presidente, acht nieuwe leden wel kom geheten. De cursus kraaltjes breien kan van start gaan. Gestart zijn reeds de handwerkgroep, volksdansgroep en beter bewegen voor ouderen. Voor de jubileum- markt op zaterdag 16 november worden foto- en ander collagemate riaal gevraagd, evenals gebruikte boeken en gebruikte spulletjes voor de verkoop. De opbrengst is voor waterpompen in de Derde We reld. De eerste afdelingsavond is op 22 oktober met een lezing en dia's over Nieuw Zeeland. De onlangs gehouden PIT-collec te, bestemd voor de militaire tehui zen in Nederland en daarbuiten, heeft in Holten een bedrag opgele verd van f 2256,85. Bij deze worden namens het PIT- bureau alle gevers en collectanten bedankt die aan dit resultaat heb ben bijgedragen.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1