Nieuw uitleensysteem? Holtense bibliotheek Veel belangstelling open huis brandweer H 5i»" Eerste bijeenkomst NBvP Dijkerhoek 't Zwaantje hield zeer moedig stand O Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD olitieweekjournaal Open huis modehuis Wonnink Kledingbeurs Koekaktie Blauw Wit Gevonden voorwerpen OPEN HUIS ZATERDAG 28 SEPTEMBER ■MÉÉr 'V GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1985 vrtT Oe openbare bibliotheek Holten 2al op de Landelijke Bibliotheekdag, die gehouden wordt op zaterdag 28 sep tember open huis houden, waarop ie dereen welkom is, ook niet-leden. Tevens zal die dag uitleg worden gegeven over het nieuwe uitleen systeem dat op 30 september in ge bruik genomen zal worden. Zoals bekend wordt het uitleensysteem van de bibliotheek opgenomen in het Automated Library System (ALS), dat voor de gebruiker nogal wat veranderingen met zich mee brengt. Alle boeken zijn voorzien van door computerapparatuur te „lezen" labels. Op elk label staat een nummer in normale leesbare cijfers, terwijl in ieder label een bel letjespatroon van aluminium schijfjes is te zien. Voor het lenen van boeken moet men straks in plaats van de lidmaatschapskaart een groene pas gebruiken. Omdat het in het begin wat onwennig zal zijn, zowel voor de lezers als het per soneel, is uitleg vooraf geen overbo dige luxe, maar noodzaak voor enig inzicht in de toekomstige gang van zaken. Zo zal bijvoorbeeld de boe tetermijn via de computer geregeld worden. Als men boeken te laat in levert, wordt dit door de computer aangegeven. Betaalt men de boete niet, of levert men regelmatig boe ken in zonder op afhandeling te OPENBARE BIBLIOTHEEK kürikitraat 3,7451 ÜA,Hol ten telefoon 05483-2487 lenerskaart van: geb. datum: lenen kan alleen met deze kaart! adreswijzigingen z.s.m. doorgeven; de lezer is aansprakelijk voor de/e kaart; in geval van verlies wordt men verzocht de bibliotheek hiervan op de hoogte te brengen Het groene computerpasje gaat de vertrouwde lezerskaart vervan gen. wachten, bestaat de mogelijkheid dat het lenen van boeken wordt ge blokkeerd. Na het overschrijden van de uitleentermijn met enige weken, worden herinneringskaar- ten gestuurd die nu nog slechts de nummers van de niet ingeleverde boeken bevatten. In de bibliotheek kan men de volledige titels opvra gen. Tevens kan op zaterdag de nieu we groene pas worden afgehaald te gen inlevering van het geldig be wijs van inschrijving (gele of blau we kaart). Het pasje wordt éénmaal uitgegeven, is persoonsgebonden, is door de jaren heen geldig en zal de ledenkaart gaan vervangen. Door de ingebruikneming van het nieuwe systeem zal de bibliotheek sneller en efficiënter kunnen gaan werken. Tevens kan door middel van door de computer verstrekte gegevens een beter inzicht op sa menstelling en gebruik van de col lectie verkregen worden. Naast de demonstratie van het nieuwe uitleensysteem die gehou den wordt tussen 10,12,13 en 15 uur zal om 10.30 mevrouw C. Reimsma uit Wesepe iets vertellen over ge dichten. Zowel jeugdigen als vol wassenen kunnen daarna zelf ge dichten maken, waarmee een aan tal aardige prijzen zijn te winnen. Om 14 uur wordt een diavoorstel ling gegeven voor kinderen tot en met zes jaar met als onderwerp: prentenboeken. In verband met de omschakeling van het oude naar het nieuwe sy steem is de bibliotheek op vrijdag 27 september gesloten voor het pu bliek. Om alles op tijd rond te krij gen kan men voor de automatise ringsoperatie nog wel enige hulp gebruiken. Ook op zaterdag 28 sep tember is de uitleen gesloten. De Holtense jeugd vermaakte zich uitstekend tijdens de open dag van de brandweer. Een groot aantal Holtenaren heeft zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan Open huis van de brandweer, die in en rond het gebouw aan de Waag- weg gehouden werd in het kader van de Nationale Brandweerdag. Gedurende de hele middag werden demonstraties gegeven met het blus- en reddingsmateriaal waarover de Holtense vrijwillige brandweer be schikt. Zo werd met behulp van een tweetal hefkussens getoond hoe ge kantelde auto's maar vooral vrachtau to's weer op hun wielen gezet kunnen worden. Met behulp van het snij- en buigmateriaal werden gewonden uit een autowrak bevrijd. Voor de agrari sche bezoekers van vooral heel inte ressant de dichting van een lekke gier tank waarvoor de brandweer over de nieuwste snufjes beschikt. Bijzonder spectaculair was de demonstratie met de nieuwste „gaspakken", die de brandweerman een optimale be scherming geeft bij calamiteiten. Ook de jeugd werd niet vergeten za terdagmiddag. Met de heer Heller aan het stuur mochten de jongens en meisjes een ritje maken in een echte brandweerauto, waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Ook het spui ten met schuim werd een dol feest voorde Holtense jeugd. Binnen in het pand aan de Waagweg kon men ten slotte nog kijken naar een bijna histo rische filmde reportage van de laatst gehouden gezamenlijke oefening van brandweer en EHBO bij het inmiddels afgebroken pand op het Smidsbelt. Jammer genoeg konden geen nieu we vrijwilligers genoteerd worden. Wil de vrijwillige brandweer Holten ook in de toekomst haar taak naar be horen kunnen vervullen, is aanvulling met nieuwe vrijwilligers dringend noodzakelijk. Holtenaren, wonend en werkend in Holten kunnen zich mel den bij brandweercommandant Es- huis of de heer Heller, dienst gemeen tewerken. september: In de Dorpsstraat vond ter hoogte van het spoorweg viaduct een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. Beide voertuigen reden richting Deven ter. Ter hoogte van de Keizersweg wilde één van de bestuurders de voor hem rijdende auto nog inha len. Tijdens dit inhalen kwam uit de richting Deventer een andere personenauto, waardoor de inhaler in het nauw kwam en wel naar rechts moest uitwijken om niet frontaal in botsing te komen met deze tegenligger. Bij het naar rechts uitwijken raakten de inhaler en de ingehaalde elkaar. Het bleef bij deze gevaarlijke situatie bij ma teriële schade. Twee bromfietsen werden uit het verkeer genomen. Beide voertui gen bleken flink te zijn opgevoerd. De verkeerde onderdelen werden in beslag genomen en zullen tot schroot worden verwerkt. 11 september: Op het fietspad na bij de spoorwegtunnel aan de Dorpsstraat vond een aanrijding plaats tussen een fietser en een bromfietser. De fietser reed in ver boden richting - ter plaatse geldt een éénrichtingsverkeer - terwijl de bromfietser vermoedelijk niet ui terst rechts heeft gereden. Zodoen de kwamen beide personen met el kaar in botsing. Gelukkig bleef het bij materiële schade. 12 september: Dankzij de fietscode kon een gevonden fiets worden te ruggegeven aan de rechtmatige ei genaar. De fiets was ontvreemd bij de Scholengemeenschap en terug gevonden in de Klompsteeg. 13 september: De politie moest een half uur handelend optreden op de Rijssenseweg, omdat de overweg bomen weer eens kuren vertoon den. De NS kon het euvel verhel pen. 14 september: Door een landbou wer werd aangifte gedaan van dief stal van een ijzeren weidehek, aan de Oude Deventerweg. Gelukkig liep er geen vee in de weide. Een dergelijk hek stop je niet zo maar in de broekzak. Het is dus mogelijk dat getuigen op 12 of 13 september iets verdachts hebben gezien. De politie zou dit graag willen weten. De afgelopen week heeft de jeugd de politie nogal werk be zorgd op de Smidsbelt. Jongelui dachten de slopers een handje te moeten helpen vooral op momen ten dat de slopers niet aanwezig waren. Dat dit levensgevaarlijke situaties deed ontstaan, spreekt haast voor zich zelf. De kans dat er muren omvallen, balken naar be neden komen e.d. is beslist niet denkbeeldig. Hierbij doet de poli tie dan ook een ernstig beroep op de ouders - en natuurlijk op de jeugd zelf - te voorkomen dat er ongelukken gebeuren. Dat bete kent: wegblijven bij deze zeer ge vaarlijke slooppanden. De slopers verwachten dat het sloopwerk binnen zeer afzienbare tijd is vol tooid. Tijdens de voetbalwedstrijd Hol- ten-Rhoda werd een bromfiets helm weggenomen op het Meer manskamp. De helm was door de eigenaar neergelegd in het tassen- rek aan de buitenzijde van de kan tine. De afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield op dinsdag 10 september de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Het welkomstwoord van presidente mevrouw D. Rensen Podt was in het bijzonder voor de heer Grefte en me vrouw Pahlplatz uit Enschede, die een voorlichting over hartreanimatie ver zorgden. Vooraf werd door de presidente meegedeeld dat de dames tijdens het School- en volksfeest een derde en vijfde prijs werd behaald in de Modehuis Wonnink houdt op donderdag 26 september aanstaan de open huis. 's Middags van 13.30 tot 18.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 tonen de „huismanne quins" in een doorlopende presen tatie de nieuwste najaars- en win termode. De merken zijn o.a. Elvi, Diekmann, Ster House, Linda Lu en het bekende bloezenmerk Mari anne de Paris. De bijpassende schoenen komen van schoenhan- del Steunenberg. Zoals gebruikelijk worden de be zoeksters onthaald op een hapje en drankje en ontvangen zij een leuke attentie. Tijdens het open huis wordt tevens een demonstratie van Pfaff naaimachines gehouden en zal schoonheidsspecialiste Henny Oolbekkink advies geven over ge laatsverzorging. play-back-show. Op de handwerk- tentoonstelling in Rijssen zijn mer klappen te bewonderen van de le den, evenals van dames uit Espelo en Holten. Een nieuw lid kon wel kom worden geheten. De dames kunnen zich opgeven voor de cur sus handwerken kruissteektech niek en tapisserie die in september begint. Voor de cursus kraaltje breien die in januari begint bestaat al veel belangstelling. Om alle le den de kans te geven méé te denken over allerhande activiteiten zal er op elke bijeenkomst een ideeënbus op tafel worden gezet, waar ieder een zijn wensen in kan deponeren. Wat een klusje van een half uur had moeten worden, werd uiteinde lijk een uren durend karwei voor de mensen van sloperij Visser uit Mar- kelo. Het Zwaantje in de voorgevel van garage Müller bleek met ouder wetse degelijkheid te zijn ingemet seld. Steen voor steen moest wor den losgebikt rondom de gevel steen; uiteindelijk moest er nog een steenzaag aan te pas komen om de laatste stenen los te krijgen. Het karwei werd vrijdag tijdens de wa renmarkt uitgevoerd, zodat de be langstelling groot was. Uiteindelijk bleek de gevelsteen de reddingso peratie niet zonder mankementen te hebben overleefd. Een gedeelte van het stuckwerk ging verloren, maar volgens de „deskundigen" kan dat makkelijk verholpen wor den. Het Zwaantje, met opschrift anno 1829, is van oorsprong afkom stig uit het gelijknamige cafe, dat volgens Tante Toos Willems-Mul- ler op de plaats van garage Müller heeft gestaan. De eigenaren van het café waren afkomstig uit de buurt Zwanekamp. Nadat het cafe werd afgebroken werd de gevel steen opgenomen in het woonhuis van de familie Müller. Bij de ver bouwingen die uiteindelijk leidden tot garage Müller is het Zwaantje steeds opnieuw ingemetseld. Nu zal het Zwaantje een plaatsje krij gen in het nieuwe gemeentehuis. Op dinsdag 15 oktober wordt er weer een tweede hands kledingbeurs gehouden voor kinder- en tiencrkleding. Dit keer ligt de nadruk op na jaars- en winterkleding. De kleding kan worden ingeleverd op maandag 14 oktober. Nade re berichten volgen in het Hol- tens Nieuwsblad. Het 35-jarig bestaan wordt gevierd met een optreden van de toneel club van de plattelandsvrouwen Schoonheeten op 18 oktober a.s. De heer Grefte gaf in zijn inleiding een overzicht over het functioneren van het hart. Ongeveer 40.000 men sen krijgen in een jaar een hartin farct, waarvan de helft overlijdt. Verder sprak hij over hartoperaties in Nederland, Londen, Houston en Genève en over de hartpatiënten verenigingen. Na afloop kregen de dames het boekje „Hartbrug" waarin men alles nog eens na kan lezen. Het jaarprogramma van de afdeling is als volgt, 18 oktober: 35- jarig bestaan; 31 oktober: discus sie-ochtend; 20 november: lezing Reinardus over bereiding van vis; december: Kerstavond; 14 januari: jaarvergadering met nieuwjaarsvi site; 13 februari: werken uit de ge zondheidsmap; 25 februari: excur sie; 5 maart: boekbespreking; 18 maart: provinciale ledenvergade ring. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De voetbalvereniging Blauw Wit houdt morgenavond {20 sept.) in het dorp en de buurtschappen haar jaar lijkse koek-verkoop-aktie. De winst die men hoopt te maken is bestemd voor de jeugdafdeling (rond de 160 leden) die handen vol geld kost. Voor de verkoop van koek, die om plm. kwart over zes zal starten, zullen een groot aantal Blauw Wit ters worden ingezet die om uiterlijk zes uur present moeten zijn op sportpark 't Vletgoor. Alle A en B junioren worden verwacht alsmede de senioren-elftallen (9x) die zorgen voor het vervoer. Ook zij die mede werking hebben toegezegd in het beschikbaar stellen van een auto worden vriendelijk verzocht om 6.00 uur aanwezig te zijn. Blauw Wit heeft in de loop der jaren nooit te vergeefs een beroep gedaan op de Holtense huismoeders en heeft er het volste vertrouwen in dat ook de aktie 1985 weer ten volle zal slagen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. R. Visser; 19.00 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll.: In- terk. Vredesoverleg en Herv. Be raad voor Vredesvraagstukken. Oppasdienst: Carla en Cornelie Heemstra. Jongerendienst: 9.30 uur in ge bouw „Irene". Diessenplas: woensdag 25 sept. 19.30 u. ds. De Vrijer. Geref. kerk: 9.30 uur ds. A. van Asselt, Erme- lo; 19.15 uur ds. H. Lenters van Apeldoorn. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 5 en 6 o.l.v. mevr. J. Stam-Slotboom. Oppasdienst: Joke Paalman en Anja van Leeuwen. Wilma Polis- te en Ans Kolkman. R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek: 9.30 uur ds. W. Vons. Uitg. coll.: Interk. Vredesoverleg en Herv. Beraad voor Vredesvraagstuk ken. Okkenbroek: 10.00 uur ds. A. A. van Pijpen van Wijhe. Uitgangscollecte: Vredeswerk Herv. Kerk. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur, zondag: 8.00 u. en 10.00 u. Arts: W. R. van Couwelaar, Keizers weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. Wijkverpleging: Zr. W. Marcus, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi gen, alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le van de maand. Tandarts: J. H. Went, M. Samuelstr. 3, En ter, tel. 05478-16 53. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 u. Dierenarts: W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel.05483-6 20 04. (Ook voor klei ne huisdieren). S. Minnema, Oud Dev. Weg 7. Spr.u. 8.00-9.00 u., tel. 05483-6 28 35 b.g.g. 05705- 30 86. Kleine huisdierenpraktijk: Drs. P. E. Helthuis, Dorps- str. 63a. Spr.u. ma. t'm vrijd. 19.00-19.30 u., tel. 6 33 77. Stichting Maatschapp. Dienst- verl. Midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open bejaardenwerk: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Donderdag 19 september: 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Holten in „Ire ne". Spr. Ds. Vons. Onderw. Pas toraal omgaan met zieken. 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in zaal „Vosman" m.m.v. Wienerdansorkest. Vrijdag 20 september: 16.00-17.30 uur Afscheid van de heer P. H. Cammeraat, dir. Scholengemeenschap van L.B.O. in C.R. „De Biester". 18.15 uur Start jaarlijkse Koek- verkoopactie ZW „Blauw Wit". 19.30 uur: Populair concert Gla- nerbrugger Muzikanten in Sporthal 't Mossink. Zondag 22 september: 7.00-10.00 uur. Viswedstrijd „De Rietvoorn" in de Berkel. Zaterdag 21 en zondag 22 sep tember: A.N.W.B. Landelijke Wandeldagen. Vertrekpunt „De Biester" (tussen 9 en 14 uur). Maandag 23 september: 19.30 uur Openbare raadsverga dering gemeentehuis. Dinsdag 24 september: Vier modeshow's bij Schuppert Mode: aanvang shows: 13.30- 15.00 -16.15 en en 19.00 uur. 9.30 uur Koffie-ochtend Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman" spr. mevr. K. Ruiterkamp-Post uit Wijhe. Onderwerp „Bewust ko pen". 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijker hoek in „Bethanië". Donderdag 26 september: 13.30-18.00 uur en 19.00-21.00 u. open huis fa. Wonnink. 20.00 uur Openingsbijeenkomst seizoen '85/'86 afd. Holten. Chr. Platte landsvrouwenbonden in de „Kandelaar" spr. ds. R. Visser. Onderw. „Jeugd, kerk en ge loof'. Zaterdag 28 september: Landelijke Bibliotheekdag. Vanaf 10.00 uur „Open Huis" in Openbare Bibliotheek, Rörink- straat. Maandag 30 september: 20.00 uur Bijeenkomst P.v.d.A. in zaal „Vosman" spr. 2e kamer lid W. Meijer. Dinsdag 1 oktober: 20.00 uur. Bijeenkomst Vredes werk in café-rest. „De Biester". Spreker Meindert Stelling. Zaterdag 5 en zondag 6 oktober: „16e Nacht om Holten" M.A.C. „De Holterberg". Voorinschrij ving tot 23 sept. Bij G. Nijland, Kozakkenstr. 3. Gevonden: een zwart jack; 1 huissleutel; een witte shawl; een donker blauwe portemmonaie met inhoud; een grove schakel armband. Verloren: een bruine portemon- naie met inhoud o.a. een ring; een zwart étui met o.a. een bromfietssleutel; een gouden schakelarmband; een bruin mapje met twee sleutels: een witte kater met vlooienband; een grijs/geel jack; een lange licht bruine jas - alcatara: een oranje kinderfiets; een quartz- horloge met zwarte band; een bankbiljet van f 100.-. Geboren: Rens, z.v. R. H. J. A. van Zoelen en F. G. M. Fluttert. Getrouwd: H. M. Weijers, oud 37 jaar, Hillegom en E. C. M. Heemskerk, oud 36 jaar, Hille gom. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3