Met n souden glans... ^plasma Holtens Nieuwsblad, Raadsleden boos over agressieve werving CAI OAD buigt voor buren Geen geld voor extra koeling ambtenaren Deze week Afscheid 7 7 128 oktober: O avond Wim Meijer naar Holten Bejaarden- Postbus 51 nu in openbare bibliotheek Uontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe Holtens Nieuwsblad Donderdag 19 september5 - 38e jaargang - nr. 38 Abonnementsprijs f 34.251 Losse nummers 75 centGedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van derLoeffBV in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Evenals voorgaande jaren wil het Rode Kruis Holten in oktober een bloedplasma-avond houden. Voor dit jaar is als datum vastgesteld maan dag 28 oktober. Door de leerlingen van alle Hol- tense basis-scholen worden huis- aan-huis aanmeldingskaarten ver spreid die men zelf kan terugsturen of meegeven aan de vrijwilligers die langs zullen komen. Het Rode Kruis benadrukt met klem dat, ook al geeft men al jaren achtereen bloed, men zich steeds opnieuw moet aanmelden door bovenge-, noemde aanmeldingskaart. Het Rode Kruis kan niet zonder meer aannemen dat men weer van de partij zal zijn; er kan zoveel ge beurd zijn in het afgelopen jaar. Ook dit jaar rekent het Rode Kruis op een groot aantal deelnemers. Hottens Nieuwsblad geïnformeerd. daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 Komende vrijdag neemt de scholengemeenschap de Marke afscheid van directeur P. H. Cam- meraat in verband met zijn ver vroegde pensionering. Sinds 1961 was hij met hart en ziel betrokken bij de „emancipatie" van het lager beroepsonderwijs dat meer te bie den heeft dan vaak nog wordt ge dacht. „Het LBO wordt onderge waardeerd", aldus directeur Cam- meraat. Meer hierover in het Hol tens Nieuwsblad. Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. V/iggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur InBathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Op uitnodiging van de Partij van de Arbeid, afd. Holten, zal het Tweede Kamerlid Wim Meijer een spreekbeurt houden op maandag 30 september a.s. in zaal Vosman. Aanvang 20.00 uur. Met het oog op Prinsjesdag, de aanbieding van de Miljoenennota en de naderende verkiezingen, dé gelegenheid om met een vooraanstaand PvdA-frak- tielid van gedachten te wisselen. Ie dereen, ook niet-partijleden zijn welkom. „Tweede worden stelt eigenlijk niets voor. Alleen de kampioen telt mee", vertrouwde August Muller ons toe, vlak voordat hij samen met Henk van Heek gehuldigd werd voor het behaten van het „Vice-Weltmeisterschap". Toch had het behalen van de tweede plek een gouden glans die de huldiging alleszins rechtvaardigde. Wie kent niet het resultaat van de wedstrijd van 15 april 1984 toen August èn Henk, beide zwaar gewond in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Na een spannende tijd begonnen zij weer aan de opbouw van hun verdere carrière, die zondag in Italië voorlopig het hoogtepunt bereikte met een tweede plaats op de wereldranglijst. Niet alleen de beide coureurs, maar het gehele team, en natuurlijk het zo succesvolle constructeursteam van Vruwink deelde in de bomvolle De Biester in de hulde. Burgemeester Van Rappard is nu al aan het sparen geslagen om volgend jaar een groot cadeau aan te kunnen bie den als de coureurs het woordje „vice" in gaan leveren voor de eretitel. Ook de enthousiaste supportersclub, die o.a. de receptie voor haar rekening nam, werd Q CIC td t niet vergeten. Met name de jongens uit Ommen die alle wedstrijden, ook die in Italië hebben bijgewoond. Lovende woorden ook van de voorzitter van de °P dinsdag 24 september aan- afdeling Overijssel van de KNMV, de heer Ponsvoort, internationaal jurylid. Het staande begint het seizoen weer internationale seizoen zit er weer op. Rest nog alleen twee kampioenscrossen vo°r de bijeenkomsten van de be- die meetellen voor het Nederlands kampioenschap. Ook daarvoor zijn de kan- jaardensociëteit. Plaats van han- sen nog niet verkeken, wist August te melden. Eigenlijk had hij dan ook geen deling gebouw Irene, aanvang 14.30 tijd om gehuldigd te worden omdat er hoog nodig gesleuteld en getraind moest uur- worden; daaraan herkent men de ware sportman. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiimiiiiiiiiiiiiiim J. Warrink (GB) Klantenbinding Indien het college van b en w zich houdt aan de afspraak die gemaakt is in de - besloten - vergadering van de commissie Algemene en Bestuurlijke zaken, dan zal het voorstel voor een renteloze lening van 175.000 gulden ten behoeve van de Stichting Anten ne Inrichting Holten worden terugge nomen. Twee van de vier politieke partij en uit de gemeenteraad bleken maandag tijdens een gecombineer de vergadering van gemeentewer ken en financiën dusdanige bezwa ren te hebben tegen de lening dat bij een stemming, volgende week maandag in de gemeenteraad het voorstel met slechts de kleinst mo gelijke meerderheid zou kunnen Iedereen die naar de televisie kijkt, ziet regelmatig spotjes over tal van onderwerpen waarover men een folder met nadere informatie kan aanvragen bij Postbus 51 in Den Haag. Sinds kort hoeft men voor het verkrijgen van deze infor matie van de rijksoverheid geen briefje meer naar Postbus 51 te schrijven en kan men de kosten van een postzegel besparen. De folder of brochure die men wenst kan men dichtbij huis vinden; in de openba re bibliotheek. Daar vindt men een speciaal rek met folders, waaruit men - gratis - kan pakken en meenemen wat naar zijn gading is. Men hoeft hiervoor geen lid te zijn van de openbare bi bliotheek. worden aangenomen. Hoewel een hevig voorvechter van de Centrale Antenne, liet WD-raadslid Spijker al weten in dat geval toch tegen te stemmen. „Ik voel er weinig voor om op die manier de zaak van de grond te tillen. Dan is er geen werk bare situatie meer". De frakties van PVdA en Ge meentebelang hadden maar weinig goede woorden voor de manier waarop op korte termijn de bevol king aan de kabel wordt gebracht. „Ik ben nooit een voorstander ge weest van de kabel, tenminste niet op dit tijdstip. Ook agressieve ma nier waarop door de Stichting aan klantenbinding wordt gedaan vindt ik niet juist. Kabeltelevisie is een tijdverschijnsel dat zich voor doet. Het tijdstip waarop en de wij ze van presenteren staat mij niet aan", aldus J. Warrink (GB). De socialist W. Dalhuisen ver klaarde grote moeite te hebben met het voorstel. „Opnieuw worden we met de rug tegen de muur gezet, zoals eerder met het voorstel tot automatisering van het gemeente huis toen ook op korte termijn een beslissing genomen moest worden. Ik ben van mening dat het voorstel zorgvuldiger moet worden opge zet". Het is typisch een stoom- en heetwater voorstel". Dalhuisen vond ook het programma-aanbod op dit tijdstip te mager om concur rerend te zijn met de eigen spriet op het dak. Absolute ontevreden was hij over de manier waarop de bewoners op De De Kol geïnformeerd over de kabelaanslui ting. „Ik vind het een kwalijke zaak dat de mensen amper twee dagen de tijd heb ben gekregen om een beslissing te nemen terwijl kennelijk even „vergeten" was de mensen te attenderen op artikel 358 van de Bouwverordening waarin duidelijk W. Dalhuisen (PvdA) Stoom - en - heet water staat dat binnen vijf jaar de antenne van het dak af moet". Wethouder Rustebiel verzekerde dat de gemeente hierin „soepel" zou optre den. Hoe „soepel", kon hij niet zeggen, ook de suggestie om de uitlating op schrift aan de bewoners mee te delen werd niet door de wethouder gehono reerd. De CDA'er H. Westerik deelde de kri tiek niet. Hij was van mening dat de Stichting Antenne Inrichting juist een complimentje had verdiend, door haar voorbereidende werkzaamheden. Hij gaf toe dat bij een geringere aansluitings graad dan 90 procent de CAI financieel niet zonder steun zal kunnen functione ren. Hij pleitte voor de éénmalige kans om nu de sleuf van de PTT toch open lag, de kabel aan te leggen op de Kol. Het argument dat de burgers niet voldoende waren ingelicht sprak hem helemaal niet aan. „Dat station hebben we al lang ge passeerd". In het kader van de zogenoemde terugploegregeling heeft de OAD met steun van de gemeente Holten bij gs van Overijssel een bijdrage gevraagd van f700.000 voor de ver plaatsing van werkplaats en gara ge. Zoals bekend ligt de OAD al ge ruime tijd in de clinch met zijn naaste buren over het garagebe drijf. De kwestie leidde eerder dit jaar tot een kort geding bij de recht bank in Almelo, terwijl eerder reeds de buren in het gelijk werden ge steld door een Kroonuitspraak in zake een hinderwetvergunning. Ondanks dat de gemeente Holten onlangs een nieuwe hinderwetver gunning heeft verleend, wil de OAD zoeken naar een andere lokatie voor het garagebedrijf, daar de bu ren opnieuw bezwaar hebben aan getekend. Een van de mogelijke lokaties voor de garage van OAD is het be drijventerrein De Haar 2 aan de Aaltinksweg, maar ook lokaties buiten de gemeente Holten worden momenteel bekeken. De OAD wil aan het eind van het jaar definitie ve plannen op tafel leggen. Het hoofdkantoor van OAD blijft ge vestigd aan de Burg. v.d. Borch- straat. Met de grootst mogelijke moeite hebben de leden van de commissie gemeentewerken en financiën maan dagmiddag het krediet goedgekeurd voor de bouw van het nieuwe ge meentehuis, met de stem van de le den van Gemeentebelang tegen. Ge vraagd werd een bedrag van 5,4 mil joen gulden terwijl de raad in eerdere instantie al twee ton had gereser veerd voor de bouw van het gemeen tehuis. De overschrijding van het budget met 12'/2 procent was voor woord voerder Warrink van Gemeentebe lang teveel van het goede. Ook van uit de andere frakties werd kritiek gehoord over het overschrijden van het budget, maar men kon zich er uiteindelijk wel in vinden indien dit dan ook de allerlaatste begrotings wijziging was. Vooral was men tegen de aan schaf van, in de ogen van de com missieleden, overbodige luxe van vier aparte koelunits die op uitzon derlijke dagen de gemeenteambte naren de nodige koelte moeten be zorgen. Voor de socialist Dalhuisen ging dat net iets te ver. Hij kon, uit eigen ervaring, tal van gemeentelij ke gebouwen opnoemen waarin dit soort snufjes geheel ontbraken en waar toch gewerkt kon worden. Volgens H. Dul (CDA) was de onbe kendheid met het nieuwe gebouw oorzaak van de eis van de gemeen teambtenaren. Zijn partijgenoot H. Westerik constateerde dat kenne lijk nu al de eerste fout in het ge bouw was ontdekt. Hij verwachtte dat er tijdens de bouw van de eerste maanden na in gebruikneming nog wel meer van dergelijke manke menten tevoorschijn zouden ko men. Hij wilde dan ook liever een bedrag reserveren om dit soort euvels te kunnen oplossen in plaats van nu al koelunits aan te schaffen. Westerik verweet de wethouders verder dat de commissieleden weer geconfronteerd werden met een onaf totaalplaatje nu blijkt dat de kosten van herbestrating van het Smidsbelt en de aanleg van de par keerplaatsen niet in de bouw zijn opgenomen. Ook wilde hij graag een specificatie zien van het meubi lair dat aangeschaft moet worden. „Ik wil niet geconfronteerd worden met extra dingetjes, daar word ik vervelend van". De heer Warrik deed nog een allerlaatste bod door accoord te gaan met 5.6 miljoen, mits de bestrating daarbij inbegre pen was. „Je kunt er vergif op inne men. dat er nog meer bijkomende kosten komen. We hoeven elkaar niets wijs te maken dat je voor zes of zeven miljoen meer kunt bouwen dan voor vijf, maar men mag in deze best een beetje principieel zijn".

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1