Gratis fietscross voor Holtense schooljeugd Holten verliest van beter spelend Zwolle tiSBBFFïh sports agenda Dikverdiende winst Blauw Wit inMarkelo Heren poloteam had druk weekend A Hoekman vierde in triathlon Bathmen OKIA zeer sterk Resultaten Blauw Wit Resultaten HOLTENS NIEUWSBLAD SENIOREN Schaakseizoen weer gestart Siemens winnaar oriënteringsrit DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1985- Het heren waterpoloteam van Twenhaarsveld heeft een zeer druk wedstrijdweekend achter de rug. Naast de eerste competitiewedstrijd, die gespeeld werd in Denekamp, na men de Holtenaren ook deel aan een internationaal waterpolotoernooi en Wijhe. Zaterdagmorgen werden eerst twee toernooiwedstrijden gespeeld en gewonnen, waarna snel naar De nekamp werd gereden om voor de competitie uit te komen tegen de Dinkel. Het damesteam ging als eerste van start. Zij kregen al vrij snel een doelpunt tegen terwijl het in de tweede periode uitliep tot 3-0. In de derde periode benutte Karin Cents de enige kans voor Holten. Uiteindelijk liep de Dinkel uit tot 9- 1Ook de heren van de Dinkel leken op een vlotte overwinning af te ste venen door al vrij snel te scoren. Anton Aarsen maakte gelijk. Weer kwam de Dinkel terug en liep in de tweede en derde periode uit tot 3-1. Vlak voor het einde maakte Peter de Boer 3-2 en gelijk na de start van de vierde en laatste periode maak te hij zelfs de gelijkmaker voor Hol ten. De Dinkel herstelde zich en liep verder uit tot 6-3. Peter de Boer scoorde nogmaals en bracht de stand op 6-4, tevens de eindstand. Zondagmorgen gingen de heren al weer vroeg op stap om het tweede deel van het toernooi in Wijhe af te werken. Als eerste werd W.Z.C. 2 verslagen met 1-0. Twenhaarsveld had hiermee alle drie gespeelde wedstrijden gewonnen, echter te gen de beide Duitse teams, Bad Munder en Polizei S.V. uit Hanno ver werd verloren. Twenhaarsveld kwam hierdoor op een gedeelde derde/vierde plaats. De eerstvolgende competitie wedstrijd is tegen O.Z.P.C. uit Ol- denzaal, vertrek vanaf de Dorps school om 18.45 uur precies. Afgelopen zondag 8 september vertrok T.T.V. OKIA naar Zieu- went waar het eerste promotie-de gradatie toernooi werd gehouden. De organisatie was in handen van T.T.V. DES. Het tweede team van OKIA was in de competitie in de 640 kg-B klasse op de zesde plaats geëindigd. Hierdoor kwam men in aanmerking voor de promptie-de- gradatie B-C- klasse. De andere drie ploegen waren; Bathmen, Eri- chem, en de Hofboys. Deze vier ploegen moesten een dubbele com petitie trekken. OKIA kwam zeer gemotiveerd aan het touw en dat men er zin in had was wel te zien want OKIA won de eerste partij van Erichem. Tegen de Hofboys had men ook geen moeite alhoewel de baan steeds gladder werd van wege de vette grond en de regen die er de laatste weken is gevallen. Te gen Bathmen had OKIA ook duide- lijk de overmacht en won ook deze trekbeurt. Hierna begon de tweede ronde welke voor OKIA geen ver andering opleverde want ook in deze ronde won OKIA alle trek- beurten. Stand: 1 OKIA 12 pnt; 2 Erichem 6 pnt; 3 Bathmen 3 pnt; 4 Hofboys 3 pnt. OKIA heeft al ruim afstand ge nomen want de eerste twee provo veren naar de B-klasse. 's Middags was er een bekertoer nooi, georganiseerd in kompetitie- verband. In totaal namen hier 13 ploegen aan deel. Hierin kon OKIA 1 redelijk mee komen, men behaal de 14 pnt. S goed voor een vijfde plaats. Met OKIA 2 ging het min der goed men behaalde 5 pnt oed voor een tiende plaats stand na twee bekertoernooien: 1 E.H.T.C41 pnt; 2 Vorden 38 pnt; 3 Eibergen 34 pnt; 4 Oosterwijk 30 pnt; 5 OKIA 1 28 pnt 11 OKIA 2 10 pnt. Het volgende promotie-degrada tie toernooi is 15 september te Noordijk. Op woensdag 4 sept. j.l. organi seerde de F.C.C. „De Holtertrap- pers" op haar baan ,,'t Vletgoor" een crosswedstrijd, waaraan leer lingen van de Holtense basisscho len konden deelnemen. Deelname stond open voor de jongens en meisjes van groep 3 tot en met 8. De deelnemers konden zich bij de groepsonderwijzer/wijzeres opge ven voor deze cross. De deelname was gratis. In eerste instantie gaven zich 160 deelnemers op. Op de dag zelf bleek een aantal kinderen niet aanwezig te zijn. Gestart werd door 145 deel nemers. Door de organisatie waren 13 fietsen en 12 helmen beschik baar gesteld, verkregen middels Rijwielhandel Stam en een zuster- crossvereniging. Nadat aan de deelnemers uitleg was gegeven over het verrijden van de wedstrij den, kon de starter omstreeks 14.20 uur de eerste deelnemers van start laten gaan. Ondanks het feit, dat het voor de meesten nieuw was om op de crossbaan te rijden met de fiets, verliep het geheel vlot en zon der ernstige valpartijen. De aan moedigingen van klasgenoten en meegekomen familieleden waren niet van de lucht. Bij een valpartij crossblad „Fietscross-Actueel" werd eerste hulp geboden door de verraste de deelnemers op een uit- aanwezige E.H.B.O.. Nadat door ie- gave van zijn blad. Nadat de V* - xh dere deelnemer de drie manches en finalgs waren verreden bleek, waren gereden, werden zij verrast dat de prijzen als volgt waren ver met een aandenken aan deze wed- deeld: Strijd inde vorm vaneen vaantje en meisjes groep 3 -4: 1. Marleen de Roos, 2. een sticker. Een aanwezige hoofd- Judith Tiekink, 3. Marion Oolbekkink. redacteur van het landelijke flets- jongens groep 6: 1. Michael Aaftink, 2. Da niel Sezen, 3. Jan Willem Kevelam. meisjes groep 7-8: 1. Judith Hobert, 2. Jolanda Paalman, 3. Annemarie Klein Vel- derman. jongens groep 4: 1. Mark van de Linde, 2. Edwin Knapen, 3. Gerben Beltman, jongens groep 7: 1. Roel Wessels, 2. Willi am van Zon, 3. Erik Pots. jongens groep 5:1. Berry Meerman, 2. Bart Willems, 3. Harmen KI. Velderman. jongens groep 8: Roy van de Linde, Henk Jan Nijenhuis, Jeroen Kalisvaart. Op zaterdag 7 september hield de vereniging een open wedstrijd. Mis- UmM Onder grote publieke belangstel ling werd woensdagavond 4 sep tember in Rijssen de "Centrum- loop" georganiseerd. Arno Knapen leverde een prima prestatie door op de 2V2 km. als derde te finishen. De 5 km. werd door Bert Knapen gelo pen in 20.20 min. en Annemie had hiervoor exact 25 minuten nodig. Op de 10 km. kon Gerard Beldman, tiende in 35.10 min., nog redelijk "meesloffen" Ab Koetsier, net te rug van vakantie, bleef met 41.55 min. zijn grote concurrent Benny Ophof in 43.20 min. ver voor. Zater dag 7 september in Warsveld de al tijd sterk bezette "Hanzeloop" een halve marathon door het prachtige Gelderse landschap in najaarstooi. Benny Ophof nam met 1.34.02 op sportieve wijze wraak op z'n aarts rivaal Ab Koetsier die 1 min. en 28 sec. na hem binnenkwam. Vermel denswaard is dat in het voorpro gramma Hans ten Dam de 8 km. zou lopen. Hij ging vol goede moed van start maar moest de race na plm. 3 km. staken nadat een poging om door een boom te lopen was mislukten geblesseerd de terugreis moest aanvaarden. In de triathlon van Bathmen gingen op zaterdag 7 september een groot aantal Holte- naren van start maar de successen waren mede door de sterke wind erg matig. De enige die het redelijk deed was Dirk Hoekman. Dirk die in Bathmen z'n vierde triathlon af werkte in dit jaar had voor de 1000 meter zwemmen, 40 km. fietsen en 10 km. lopen totaal 1. u. 31.02 min. nodig en dat leverde een voortreffe lijke vierde plaats op. Programma: Zaterdag 14 sept. 20 km wegwedstrijd in Veessen en een 15 km wegwedstrijd in Steenwijk. De Overijsselse kampioenen fiets cross Barry en Roy werden in de bloemetjes gezet. bij de basiscross voor het eerste op de baan waren. Zoals gewoonlijk verliep de cross vlot en werden de manches aan elkaar gepraat door speaker Dinant Veneman. Tijdens de manches viel Harrie Aanstoot op een ongelukkige manier. De aanwezige EHBO verleende eerste hulp, waarna hij voor onderzoek naar het ziekenhuis werd overge bracht. Daar werd een gekneusde nekwervel geconstateerd. Blauw Wit 2-SVZW 4 Met de sterke wind in de rug trok het tweede sterk ten aanval. Het eerste kwartier was Blauw Wit de toonaangevende ploeg. Een groot veldoverwicht leverde echter geen doelpunt op, .ondanks een af standsschot van André op de paal. De Wierdenaren trokken het spel naar zich toe en wisten de Blauw Wit-verdedigers voor rust eenmaal te verrassen. Ook in de tweede helft was het Blauw Wit dat sterk open de, maar gevaarlijke momenten waren er vooralsnog niet. Na onge veer 25 minuten gaf Blauw Wit on nodig de wedstrijd uit handen en door slecht uitverdedigen van een vrije bal was het helemaal bekeken. Een les in afstraffingen en concen tratiegebrek aan het eind van beide speelhelften leverden een 0-3 ne derlaag op. Dos'37 4-Blauw Wit 3 Na een ongelukkig doelpunt van Dos in de beginfase begon Blauw Wit pas echt met voetballen, dit leidde tot twee doelpunten. Het eerste maakte Geert Harbers en het tweede op schitterend aange- In de eerste uitwedstrijd van de competitie moest Holten meteen al aantreden tegen Zwolle. Vorig sei zoen werd daar reeds tweemaal van verloren, dus een niet te onderschat ten tegenstander. In het eerste kwartier waren de beste kansen voor Zwolle, maar de Zwollenaren wisten deze kansen niet te benutten. In de 25e minuut wist Erik Knapen tegen de veldver- houdingen in na een mooie solo de score te openen. In de 30e minuut schoot Chris Warrink nog een keer tegen de buitenkant van de paal. In de 35e minuut maakt Zwolle gelijk via een aanval over rechts die werd afgesloten door een kopbal. Na rust een sterker Zwolle, dat Holten steeds meer onder druk zette. In de 10e minuut wist Zwolle via een aan val over links wederom met een kopbal de stand op 2-1 te brengen. Holten werd steeds meer in de ver dediging gedrukt, maar mede door goed keeperswerk van Erwin Stuk- ker kon Zwolle de score niet verho gen. Een verdiende overwinning voor Zwolle. Aanstaande zondag moet Holten thuis aantreden tegen Roda. Voor Holten geen onbeken de tegenstander. Om half twee wordt er een voor-wedstrijd ge speeld tussen Holten Dl en Roda Dl. Zeker de moeite waard om op schien door het slechte weer kwa- tijd op Meermanskamp aanwezig men er maar 94 deelnemers. Ver te zijn om ook de jeugd eens aan het heugend was echter dat er een aan werk te zien. tal bij eerst die afgelopen woensdag Zoals ook in voorgaande jaren begon de schaakclub Holten het nieuwe seizoen met het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen Lochem. Kennelijk waren aan Holtense kant de spelers aan de hoogste borden nog niet warm gedraaid (nederlagen voor club kampioen Jan Scheperman en Dick van der Knaap, remises voor Joep Middelink en Erik Gervedink Nijhuis), waardoor uiteindelijk slechts met één punt verschil van Lochem kon worden gewonnen: 8&-7V&. Aan een jubileumtoernooi geor ganiseerd door de schaakvereni ging Vroomshoop, deed als een van de tien teams een team van Holten mee. Het betrof een snelschaak- tournooi (maximaal een kwartier per partij per persoon), waarbij elk team uit zes spelers bestond. Het Holtense zestal (in bordvolgorde: Dick van der Knaap, Joep Midde link, Erik Gervedink Nijhuis, Jan Scheperman, Dinant van Beek en Henri ten Brinke) slaagde er net niet in zich voor de finale te plaat sen. Winnaar van het tournooi werd Borne, gevolgd door M.O.T. (uit Al melo) en Holten. Van het Holtense team werden de beste prestaties geleverd door Dick en Joep, beiden scoorden 5 uit 5. Holten 2 heeft er voor de komen de seizoenen een sponsor bij. De fir ma Wonnink bood zich aan om het tweede elftal van Holten in nieuwe trainingspakken te steken met het opschrift: Wonnink's mode en wo nen". Zaterdagmiddag werd de kle ding voor de heer Wissink van de firma Wonnink overhandigd aan de spelers. Holten 2 - Enter 2 1-1 Na de winst van vorige week op NEO stond Holten voor de zware taak aardsrivaal Enter op afstand te houden. Eerdere ontmoetingen hadden geleerd dat dergelijke bot singen op het scherp van de snede worden uitgevochten en nimmer grote uitslagen kenden. Toen Sch. S.V. Holten Senioren: Holten I-Roda i 14.30 uur; Holten 2 is vrij; De Zweef-Hol- ten 3 10.45 u. V. 9.45 u.; Holten 4- Langeveen 4 10.00 u.; SDOL 4-Hol- ten 5 11.45 u. V. 10.45 u.; Rietvogels 4-Holten 610.00 u. V. 9.00 u.; Holten 7-RKSV 410.00 u.; Holten 8-Enter 9 10.30 u.; De Zweef 7-Holten 9 10.45 u. V. 9.45 u.; Holten 10-PH 19 10.45 u.; Holten 11-Haarle 6 9.00 u.; Tuk kers 10-Holten 12 9.00 u. V. 8.00 u.; De Zweef 13-Holten 13 10.45 u. Junioren: Holten Al-SWN Al A 14.30 u.; Excelsior A3-Holten A2 A 11.30 u. V. 10.45 u.; Holten A3-Hee- ten A2 A 12.45 u.; De Zweef Bl-Hol- tenBl A14.30u. V. 13.30u.; Enter V. Bl-Holten B2 A 12.45 u. V. 12.00 u.; Holten Cl-Voorwaarts Cl A 14.30 u.; Holten C2-Enter C3 A 13.00 u. Pupillen: Holten Dl-De Zweef Dl A 10.00 u.; Holten D2-SOS D2 A 11.00 u.; SOS Dl-Holten D3 A A 10.00 u. V. 9.15 u.; Enter El-Holten El A 10.00 u. V. 9.15 u.; SWN E4-Holten E2 A 10.00 u. V. 9.15 u.; Holten E3- Hengelo El A 10.00 u.; Holten Fl- Blauw Wit F1A 10.00 u.; Holten F2- Haarle F2 A. 11.00 u. Senioren: Blauw Wit I-Drienerlo I 2.30 u.; Blauw Wit 2-Eversberg 2 12.45 u.; Kloosterhaar 4-Blauw Wit 4 12.30 u. V. 11.30 u.; O.N. 6-Blauw Wit 5 12.45 u. V. 11.45 u.; DVO 4- Blauw Wit 611.00 u. V. 10.00 u.; En ter V. 9-Blauw Wit 712.45 u. V. 11.45 u.; Blauw Wit 8-Markvogels 4 12,45 u.; Blauw Wit 9-Vesos 7 2.30 u. Junioren: SDOL Al-Blauw Wit Al 2.15 u. V. 1.00 u.; Blauw wit A2- Twenthe A2 12.45 u.; Excelsior B3- Blauw Wit BI 11.15 u. V. 10.30 u.; De Zweef B2-Blauw Wit B2 2.30 u. V. I.45 u.; SOS C 1-Blauw Wit Cl 11.00 u. V. 10.15 u. Pupillen: Blauw Wit Di-SC Rijssen Dl 10.00 u.; SDOL El-Blauw Wit El II.00 u. V. 10.00 u.; Blauw Wit E2- SDOL E210.00 u.; Holten Fl-Blauw Wit F110.00 u. V. 9.30 u.; Blauw Wit meisjes-SOS meisjes 11.00 u. maandag 16 september: Daarler- veen-Blauw Wit dames 19.00 u. V. 18.00 u. Handbal za. 14-9: Al uit tegen Nw. Heeten om 11.00. Vertrek 10.00. A2 uit te gen IJsselstars om 11.00. Vertrek 9.45. JA 1 thuis tegen L.H.C. om 11.00. BI huis tegen W.S.V. '38 om 12.00. Cl uit tegen Actief om 10.00. Vertrek 9.00. zo 15-9: Dames junioren uit tegen L.H.C. 2 om 10.00. Vertrek 8.45! Da mes senioren uit tegen Nw. Heeten 2 om 12.00. Vertrek 11.00. Heren se nioren uit tegen H.H.Z.D. om 12.45. Vertrek 11.45. za. 14-9: Dames junioren/senioren oefenwedstrijd tegen A.B.S. om 18.00. Sporthal 't Mossink. De semi-derby tussen de Holten se en Markelose zaterdagvoetbal lers begon zeer enerverend. Nauwe lijks 20 seconden was er gespeeld toen Blauw Wit's rechterspits Jo- han Stam de bal rakelings naast schoot. In de volgende tegenaanval kwam de bal gevaarlijk voor het Blauw Wit doel, maar doelman Van Dijk redde bekwaam. Zijn Markelo se collega was in de 5e minuut kansloos op een kopbal van Gerrit Stam, maar de bal ketste tegen de paal. Blauw Wit bleef de sterke ploeg en drong de thuisclub in het defensief. Bij de Holtenaren bleek de terugkeer van Henri Stam een grote versterking, zowel in verdedi gend als ook in aanvallend opzicht. Voor de libero-positie had trainer Mennegat de voorkeur gegeven aan Ten Wolthuis, die dit vertrou wen waard bleek. Ondanks het overwicht bleek scoren voorlopig te moeilijk voor de gasten. Goede kansen voor Gerrit Stam, Harrie Kolkman, op de linkervleugel een goede vervanger, waarbij de Mark vogels-defensie het fortuin enige keren aan hun kant vond. Toch kwam Blauw Wit nog voor de rust op voorsprong. In de 39e minuut bereikte een voorzet van Johan Stam de meegekomen Hans Stam, die lang en hard inschoot (0-1). Na de pauze bleek de thuisclub tot wat beter tegenspel in staat, maar de Blauw Witte defensie bleef de situatie vrij eenvoudig meester. Aan de andere kant werd in de 55e minuut een doelpunt van Gerrit Stam wegens voorafgaand hands afgekeurd, maar het bleek uitstel van executie. In de 59e minuut nam dezelfde speler sportief wraak. Har ry Kolkman kopte de bal door naar de Blauw Wit spits, die de bal uit de lucht ineens op het doel schoot. Via de binnenkant van de paal sloeg de bal tegen de touwen. Een schitte rend doelpunt (0-2). Nadat rond de 70e minuut Harry Kolkman (te zacht ingeschoten) en Hans Stam (via de vuisten van doelman over) nog twee kanten om zeep hadden gebracht, kwam Markvogels in de 74e minuut dichterbij. Een Mark vogels-aanvaller werd binnen het strafschopgebied ten val gebracht, waarop de goedleidende arbiter Es- huis terecht een penalty toekende. Henk Mengerink benutte deze bui tenkans bekwaam (1-2). Even dreigden de gasten toch nog de greep op de wedstrijd te verliezen en de rekening gepresenteerd te krijgen van de gemiste kansen, maar toen in de 85e minuut Albert Kolkman de bal, na een schot van Hans Stam, in de rebound opnieuw in het doel deponeerde was de be slissing gevallen (1-3). In de 90e mi nuut zorgde Harry Kolkman met een kopbal nog voor een duidelij ker marge, na aangeven van Albert Kolkman (1-4). Zaterdag Drienerlo thuis Zaterdag 14 september ontvangt Blauw Wit het Enschedese Driener lo op sportpark 't Vletgoor. Drie nerlo beschikt elk jaar over een technisch zeer goede ploeg, zodat een leuke wedstrijd verwacht mag worden. Afgelopen zaterdag won nen de Enschedeèrs met 3-1 van Ol- denzaal, zodat beide ploegen bij winst volop meedraaien in de le klasse A. De aanvang is om 14.30 en de leiding is in handen van arbiter Jansen. De wedstrijdbal zal worden aangeboden door Beltman Sport en Mode te Holten. Vreeswijk zondagmorgen om kwart voor twaalf het einde bües hadden beide ploegen 1 keer ge scoord. De treffer voor Holten kwam van Henk Jansen, die met een geweldige kopstoot de Enter goalie tot overgave dwong. Rietvogels 3 - Holten 4 2-2 Holten 4 is duidelijk op de goede weg terug na een aantal magere jaren. Het tweede gelijk spel was dik verdiend. De ploeg van Hajè knokte voor wat het waard was en bereikte met die instel ling een met veel enthousiasme ont vangen puntendeling. De spanning bleef er tot de laatste minuut in, want het slotoffensief van de roodzwarten werd beloond met een dulpoent van één van de vele Nijlandjes, Jetje, die Holten rijk is. Holten 5 - PH 15 1-0 Holten heeft het onverwacht moei lijk gekregen tegen een zich fana tiek werend PH. Een lichte vorm van onderschatting lag aanvanke lijk over de ploeg. Na het laatste fluitsignaal van de redelijk debute rende invaller-scheidsrechter Jan ten Velde mocht het vijfde de han den dichtknijpen dat de 2e zege een feit was. Holten 6 - Almelo 6 0-3 Gaat Holten 6 de weg der wisselval ligheid dit seizoen vervolgen? Dat is de grote vraag die men zich kan stellen na twee weken competitie. Werd vorige week Heracles op ei gen veld met niet minder dan 1-9 van de mat geveegd, deze keer ging het tegen een andere Almelose ploeg falikant mis. De beste man van het veld was fluitist Herman Schutte. PH 21 - Holten 8 3-4 Beide ploegen gingen met een posi tieve instelling de wei in. Er ontspon zich derhalve een leuke wedstrijd waarin Holten uiteindelijk aan het langste eind trok. Puck Kevelham was weer eens ouderwets op dreef en dat leverde het achtste de eerste punten op. Holten 9 - Enter 6 2-5 Onvolwassenheid tegen doelma tigheid. Dat was het grote verschil tussen de beide teams. Het enthou siasme van de jonge Holtenaren werd koelbloedig afgestraft door een resoluut spelend Enter, dat in deze wedstrijd aantoonde dit jaar hoog te willen eindigen. De andere wedstrijden werden af gelast vanwege de weersomstan digheden. ven van Gerrit Bekkernens. Na de pauze kwam Dos weer op gelijke hoogte. Hierna ging het derde weer in de aanval en Johan Bolink scoor de het derde doelpunt. Dos wist nog een slotoffensief te plaatsen maar dit leverde geen doelpunten op. In dit offensief moest een Dos- speler nog worden afgevoerd na een ongelukkige botsing met de Blauw Wit-keeper. Daarlerveen 3-Blauw Wit 4 Blauw wit 4 heeft een moeilijke start in de 3e klasse. Na in de eerste wedstrijd met pijn en moeite gelijk te hebben gespeeld tegen het ster ke Den Ham 3 werd uit tegen Daar- ler-veen met 4-0 verloren. Tot hal- verweg de tweede helft kon doel man Jan Aanstoot met assistentie van achterspelers, die drie keer op de doellijn redden z'n doel nog schoonhouden, maar toen met nog 20 minuten te gaan de thuisclub in 1 minuut 2 keer raak schoot was de strijd beslist en kon Daarlerveen de eindstand bepalen op 4-0. In de le helft had Blauw Wit met goed uit gevoerde counters nog bijna succes maar de hard ingeschoten bal be landde tegen de paal. Voor Daarler veen een verdiende maar wel wat geflatteerde zege. Het hogere tem po in de derde klasse speelt Blauw Wit parten en hieraan zal men in de komende wedstrijden extra aan dacht moeten geven. Zaterdag uit wedstrijd tegen Kloosterhaar 4. Vertrek: 11.15 uur. Blauw Wit 5-DVO 5 De vooruitgang van dit elftal wordt al zichtbaar, al werd er nog geen punt behaald. Er werden nu al een aantal goede kansen gecreëerd maar de afwerking is nog niet vol doende. Met de harde wind viel vooral de lange Verveda op, met zijn lange ballen wist de keeper echter wel raad. De Almeloërs had den maar twee kansjes nodig om de eindstand te bepalen op 0-2. Vesos 6-Blauw Wit 8 Blauw Wit 8 verkeek zich fors op de wind, de bal en natuurlijk de tegen stander. In de sterkste opstelling ging Blauw Wit al spoedig in de kleffe prut ten onder. Voor rust reeds 3-1 achter. Alleen Maarten" Brand speelde een gedegen en be keken wedstrijd (Hij had 's mor gens de strategie van F1 afgekeken en wist nu hoe het moest). Hij kopte een voorzet van de getructe Rikus Kremer puntgaaf in. Keeper Krui thof behield zijn kalmte en zodoen de kwam Vesos niet verder dan 6-1. Excelsior 16-Blauw Wit 9 Na vijf minuten spelen bleek al dat het 9de tegen deze tegenstander weinig kans had. Na een kwartier was de stand al 2-0. De rust ging in met een 4-0 achterstand. Direct na de thee werd de druk van de Rijsse- naren nog groter doch kansen ble ven onbenut. Na een paar missers voerde Excelsior regelmatig de sco re op een bepaalde de uitslae op 10- 0. Zutphenaar Siemens heeft zon dagmiddag de 4e oriënteringsrit van de MAC "De Holterberg" ge wonnen. De rit over plm. 40 km was binnen de gemeente uitgezet door de clubleden Paalman, Bekkernes en Van Bruggen. De deelnemers, totaal 29, waren over het parcours zeer tevreden. De uitslag: A-Klasse: 1. Siemens, Zutphen (22). C-klasse: 1. A. Wes sels, Raai te (81) 2. H. Mooiweer, Holten (89); 3. W. Pongers, Rijssen (93); 4. W. Leerkes, Lettele (116). D-klasse: 1. M. Deten, Holten (141); 2. W. H. Vincent, Holten (147);3. J. D. Vincent. Holten (157); 4. J. Jan sen Holten (246). De 514 strafpun- ten die Nijenhuis uit Markelo bij elkaar puzzelde waren ruim vol doende voor de poedelprijs.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7