Puikje van roodbonten op jubileum in Espelo Grote belangstelling bij opening Bosschool Glanerbruggers met gevarieerd program Leuke afsluiting zwemseizoen 1985 C.P.B.-programma GROOT AANTAL EERSTE PREMIES JSchooien kwart eeuw bij Koopman Verdeelde reactie HOLTENS NIEUWSBLAD FEESTSTEMMING IN ESPELO VRIJDAG 20 SEPTEMBER IN SPORTHAL H.V.G. dames bezochten kwarkfabriek DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1985- Twee en twintig veehouders, leden van de Fokvereniging Espelo hebben zich zaterdag 7 september op de jaar lijkse keuring die gehouden werd op het bedrijf van B. J. Stevens aan de Es- pelodijk met hun fokproducten weer van de allerbeste kant laten zien. De jury was vol lof over de ruim 200 die ren die in twee ringen werden voorge leid. Het aantal 2e premies was zeer klein en in enkele rubrieken werden alle dieren met een eerste premie ge waardeerd. Sikkema: De kleine fok vereniging Espelo blijft op de goede weg doorgaan en weet zich te hand haven. Een compliment waard! Voorzitter Jan Haverslag opende rond half tien de fokdag met een kort welkomstwoord tot burge meester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard, de jury, de ringmeesters H. Koopman en H. Nikkels, de afge vaardigde van het Kon. Ned. Rund vee Syndicaat, omroeper H. Toor- neman, standhouders en de leden van de vereniging die voor een gro te aanvoer hebben gezorgd. Hij sprak tevens een hartelijk woord van dank tot de fam. Stevens- Boode voor het beschikbaar stellen van het keuringsterrein, de schen kers van medailles en financiële bij dragen, de Deventer Mengvoeder Centrale (voorheen MengUnie Hol ten) die de hele dag voor gratis kof fie zorgde. Een bijzonder woord van dank sprak Haverslag tot de heer H. Schrijver uit Terwolde die voor de 25ste keer in Espelo jureerde. Hij bood de jubilaris als blijk van waar dering en herinnering een fraai tin nen wandbord aan met inscriptie. Woorden van dank werden ook ge sproken tot de heer Johan Boode die geb. 1 jan. '77 t/m 31 mart.. '78. Goede klasse normaal ontwikkelde koeien met enkele bemerking op beenwerk. sinds de oprichting als secretaris de vereniging op uitstekende wijze heeft gediend. Hij zal worden ge huldigd op de jaarvergadering waar tevens de prijsuitreiking zal plaats hebben van de fokdag 1985. Burgemeester van Rappard felici teerde de vereniging namens het gemeentebestuur met het jubile um. Kampioenen: Kampioen bij de oudere koeien werd Johanna van Maatschap Ste vens. Een solied gebouwde koe met goede uier. Reserve kampioen werd Anna 77 van Maatschap Sche- perboer. Bij de jongere koeien was de titel voor Dientje 66 van G. H. Bankena en reserve-kampioen werd Corrie 27 S van J. Veneklaas. Emma 19 van W. H. Marsman werd kampioen bij de pinken en Corrie 170 van G. H. Bosman werd reser ve-kampioen. Bij de kalveren was het erelint voor Dina 188 van J. W. G. Bronninkreef en Dirkje 56 van W. H. Marsman werd reserve-kam pioen. Mooiste uier bij de oudere koeien had Julia 38 R van G. W. Rensen en bij de jongere koeien Dientje 66 van G. H. Blankena. Kalveropfokclub Voor de eerste keer, sinds de op richting enkele jaren geleden, deed de Kalveropfokclub Holten mee aan de keuring in Espelo. De rood- bontjes geboren tussen 4 oktober en 29 maart werden gekeurd door Frans Alferink uit Heeten en Henk Pinkert uit Markelo. Ringmeester voor een vlot verloop van de keu- Jeanette Brinks en Ria Tempel- ring. De prijzen die bestonden uit manen Jantina Aanstoot tekenden fraaie bekers en medailles werden De kampioenen oudere koeien van de Fokveevereniging Espelo: K,85, Johanne, maatschap Stevens, resk. 54, Anne 7/, maatschap Sche- na, resk. 110, Corrie 27, J. Venek- perboer. Kampioenen Jonge koei- laas. en: K. 134, Dientje 66, G. H. Blanke- uitgereikt door ir. M. Sikkema die de keuring zeer geslaagd noemde. Hij wenste de K.O.C. Holten mede in 't belang van de roodbonte fok kerij in Holten veel succes in de toe komst. Burgemeester Van Rappard verrichtte de openingshandeling van de uitgebreide Bosschool. Dat de school in de buurtschap Es pelo een belangrijke plaats inneemt in deze hechte gemeenschap bleek vrij dagavond bij de opening van het ver bouwde en met een kleuterlokaal uit gebreide schoolgebouw waarvoor een zeer grote belangstelling be stond. Het ceremonieel van de officiële opening werd verricht door burge meester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard die door het enkele malen omdraaien van een enorme sleutel een gordijntje wegtrok van het bord met de naam ,3osschool" en het inwerking stellen van de schoolbel. Nadat allen zit- of staan plaats hadden gevonden in de prachtig versierde lokalen hield voorztter van de ouderraad de keer Krikkink, een toespraak waarin hij zijn vreugde uitte over het voortbe staan van de school en sprak woor den van dank tot het gemeentebe stuur, de raad, de Commissie van Onderwijs, inspecteur Munk. Van hen allen heeft men alle mogelijke medewerking gehad om de school, die in 1903 werd geopend, voor Es pelo te behouden. „Het personeel heeft het laatste jaar vaak onder zeer moeilijke omstandigheden moeten werken maar heeft de moed er ingehouden. Mét hen die de Splose bevolking de komende vijf jaar met vertrouwen tegemoet ziet zo besloot Krikkink, die aan burgemeester van Rappard een prachtige kleurenfoto aanbood waarvoor straks wel een plaatsje zal zijn in het nieuwe gemeentehuis op Smidsbelt. Spannende aangelegenheid Burgemeester Van Rappard noemde het totaal gebeuren rond de Bosschool heel spannend doch uiteindelijk heeft een andere uitleg van het getal 30 het toch mogelijk gemaakt om de school - een tref punt voor de buurtschap - te be houden. „Wij zullen met elkaar ons best moeten doen om de Bosschool te handhaven" aldus mr. Van Rap pard die namens het gemeentebe stuur een prent aanbood van de brand van Holten. Ook de directeur van de school de heer H.A.B.J. Waakop Reijers herinnerde aan de tijd dat zich donkere wolken sa menpakten boven de Bosschool. „Zeer velen hebben enorm veel werk gedaan om de school te hou- dën. Nu zullen we samen ons best moeten doen om te houden wat we hebben." Waakop Reijers bood aan de voorzitter van de Ouderraad de heer Krikkink een voorzittersha mer aan en verraste schoolschoon- maakster Dirkje Beltman-Hoge- kamp, die al bijna 25 jaar op voor treffelijke wijze haar werk doet, met een fraai boeket. Hij dankte te vens allen die meewerkten aan de feestelijke middag voor de kinde ren. De oud-voorzitter van de Ou dercommissie de heer Nijland feli citeerde namens de oud-leden van die commissie (thans Ouderraad) en" alle ouders met het voortbe staan van de school. Voorzitter Krikkink dankte met een kort woord voor de goede woorden en geschenken en richtte zich in 't bij zonder nog tot de dames en heren van de „feestcommissie" die er voor zorgden dat op bescheiden wijze een feestje kon worden gebouwd. „De grote belangstelling was geen verrassing maar wel een feit om ge lukkig mee te zijn omdat hiermee nog eens weer duidelijk werd welk een hoogst belangrijke plaats de „Bosschool" in de gemeenschap in neemt." Zaterdagochtend 7 september zwommen maar liefst 54 jongeren af in het zwembad Twenhaarsveld. Feest voor velen, dat ze ondanks .het slechte zwemseizoen, toch nog ■hun diploma konden halen. Onder grote belangstelling van familiele den werd afgezwommen voor de zwemvaardigheidsdiploma's I, II en IH. Deze vervangen de vroegere diploma's C, D, E en F. Een zwem- vaardigheidsdiploma biedt meer vaardigheden. Naast het basispak ket en de algemene vaardigheden wordt gekozen uit de onderdelen: springen van de plank, balvaardig heid, zwemmend redden, kunst- zwemmen, snorkelduiken of de nostalgische zwemslagen. Voor het diploma zwemvaardig- heid 1 slaagden: A. Wansink, P. Udink, S. Veldwijk, M. Pekkeriet, A. Schuppert, W. Paalman, H. Meerman, L. v. Emden. Zwemvaar- digheid II: M. Poat, H. Baerends, J. Wansink, H. Hofman, H. Klein Tee- selink. Zwemvaardigheid III: S. Bronsvoort, R. Heetland, K. Heet- land, A. v.d. Maat, A. Pinkert. Voor het diploma A slaagden: S. Meijer, M. Lebbink, K. van Well, R. Hakvoort, M. Helmer, J. Zwiers, L. Lohuis, E. Rijlink, M. de Vries, H. Wessels, N. B. Steensma, L. van Schayck, G. J. Brill, S. Klooster, W. te Wierik, D. Saalmink, J. Pasop, M. Paalman, H. Berkhoff, E. Verberne, G. Elbersen, C. Baan. Diploma B: C. Mensink, M. Vin cent, K. van Well, R. Hakvoort, S. v.d. Bos, S. Bouwhuis, R. Knapen, J. Beusink, B. Markvoort, D. Stege- man, E. Linde, J. Zwiers. Na afloop was er voor iedereen een verfrissing en de geslaagden kregen een leuke sticker waarop vermeldt: Ik heb mijn A of B diplo ma. Het zwembadpersoneel, dat zo'n belangrijk aandeel had in het grote aantal geslaagden (slechts één kandidaat moest worden afge wezen), werd verrast door ouders en kinderen met leuke tekeningen en attenties. Tevens werd de re- cordjacht '85 afgesloten. Op zon dag 8 september werden de laatste pogingen daartoe ondernomen. Er werden de laatste dag geen records gebroken zodat de einduitslag bleef zoals zij was: Overall aantrekken: j. Maarten Kolkman 46,5 sec., m. Hanneke Hofman 1 min. 13,5 sec., touwhan- gen: Bart Soer 5 min. 12 sec., ver springen van de lage plank: j. Hans Erik Lukkien 32 tegels, m. Agnes Tuller 6,50 meter; plankhangen: j. Hans Erik Lukkien 6 min. 48 sec., m. Hanneke Borghuis 1 min. 11 sec. Jongens onder tien jaar: Remco Walters 2 min. 13 sec., bodemzitten: Gerri Tuiters 1 min. 12 sec., onder water zwemmen: j. A. Hegeman 43 m., m. Ineke Aal tink 35 m., 50 meter vrije slag: Edwin Stegehuis 26 sec., optrekken aan de lage duikplank: j. Anche Grooteboer 50x, m. Anne- marie v.d. Maat 17x. Zoals al eerder in het Holtens Nieuwsblad is vermeld, komt op De heer J. W. Schooien, Kwinten- weg 14 viert vandaag het feit dat hij een kwart eeuw in dienst is bij Bouwbedrijf Koopman b.v. De heer Schooien kwam in dienst als leer ling timmerman en verzorgt nu het mechanische timmerwerk. Het ju bileum wordt samen met de colle ga's en hun dames in besloten kring gevierd. uitnodiging van de Holtense Mu ziekvereniging de Glanerbrugger Muzikanten op vrijdag 20 septem ber in sporthal 't Mossink. Dit uit ongeveer 20 leden tellend orkest, geniet grote bekendheid in bin nen- en buitenland. Zij brengen een scala aan Bo heemse en Oostenrijkse muziek en Ober Krainer melodieën. Zangeres Annelies Kunsz neemt samen met leider Geert Sprick het vocale ge deelte voor haar rekening. Geert Sprick is in staat om met zijn or kest topprestaties te leveren en heeft daarmee regelmatig optre dens voor radio en televisie ver zorgd. Ook de platenstudio is geen onbekend terrein voor de Glaner brugger Muzikanten. Het belooft dan ook in Holten weer een grandi oze avond te worden met muziek van de bovenste plank. Het optre den begint om 19.30 uur. Kaarten worden a f 8,50 in voor verkoop aangeboden op de volgen de adressen: T. Krooshof, Beuse- bergerweg 7, tel. 6 36 08; J. Schup pert, Markepad 6, tel. 6 14 39; G. Vorkink, H. J. Wansinkstraat 17, tel. 6 15 90; B. Oenema, Mossink- serf 9, tel. 6 25 77 en bij VW-kan- toor Holten en sporthal 't Mossink. 's Avonds aan de zaal zullen, indien nog voorradig, kaarten verkocht worden a f 10,- per stuk: kinderen tot twaalf jaar betalen f 5,-. De dames van H.V.G. „Door een heid verbonden", maakten op woensdag 4 september een uitstap je naar de kwarkfabriek in Borne. Drieëntwintig dames, waaronder ook niet-leden werden in de fabriek rondgeleid, nadat zij door de heer Ten Pas van de kwarkfabriek wa ren verwelkomd die een inleidend praatje hield over Coberco in het algemeen. Aan de hand van een di aserie werd de weg van melkvee houder tot het kwarkproduct in de supermarkt uit de doeken gedaan. De kwarkfabriek in Borne is de eni ge in Nederland. Per jaar wordt er 35 miljoen liter melk verwerkt. In totaal werken er 55 mensen in twee ploegen. Sinds enkele jaren wordt er ook kefir gemaakt, een licht mousserende melkdrank, waarvan na de rondleiding een glas voor de dames klaar stond. De H.V.G. afdeling Holten hield op 5 september de eerste vereni gingsavond van dit seizoen. De nieuwe presidente, mevrouw Mül- ler, mocht uit handen van mevrouw Boekmaat de voorzittershamer in ontvangst nemen. Deze avond wer den eerst de zakelijke dingen en de bijbellezing gehouden. Na de pauze had mevrouw Müller een gedicht gemaakt voor mevrouw Israël die deze avond de gast was van HVG. Alle leden van de HVG hadden sa men een kleed geborduurd voor de tafel in de eethoek. De dames Dol- lekamp en Rensen mochten het ca deau aan mevrouw Israël overhan digen. Samen zongen de dames uit Lied 308 vers 3 en 2. Verder werd de avond gevuld met het tonen van dia's van de reisjes naar Hattum en de Keukenhof. De Vredeswerkgroep Holten heeft bij het ter perse gaan van deze editie ongeveer 400 handtekenin gen opgehaald voor het Volkspeti tionnement tegen de Kernwapens. De vrijwilligers hadden toen de helft van het dorp bezocht. De reac ties van de Holtenaren waren ver deeld. Ook bleken al veel mensen de kaart te hebben opgestuurd. Overigens heeft de PTT niet op elk postadres een formulier afgele verd. Zo bleven de bewoners van de Diessenplas verstoken van een kaart. In overleg met de directie van de Diessenplas worden de be woners alsnog in de gelegenheid ge steld hun handtekening te zetten op een aparte petitielijst. Op dins dag 1 oktober komt Meindert Stel ling spreken over het thema kern bewapening in café de Biester, aan vang 20.00 uur. Door burgemeester en wethouders op 3 septem ber 1985 verleende vergunningen, ontheffingen e.d, 1. aan N.V. Grontmij vergunning verleend voor kappen van bomen op di verse percelen in de gemeente; 2. aan H.M.V. vergunning verleend voor het rondgaan met een geluidswa gen op 19 september 1985; 3. aan Sportvereniging Bato vergunning verleend voor een loterij; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Openbare commissievergaderingen De eerstvolgende openbare vergadering van de sportcommissie wordt gehouden op maandag 16 september a.s. om 19.30 uur in het gemeente huis. Op de agenda staat een voorstel met betrekking tot de vaststelling van de urenverdeling van de sporthal en de gymnastieklokalen voor het seizoen 1985/1986. De commissies financiën en gemeentewerken vergaderen gezamenlijk op maandag 16 september 1985 om 17.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.; - bouw gemeentehuis; - isolatiemaatregelen scholen; - aanleg rioleringen; - geldlening Stichting Centrale Antenne-inrichting Holten. De Christelijke Plattelandsvrouwen Bond heeft voor het seizoen 1985- 1986 het programma weer rond. De C.P.B. heeft als doelstelling: werk zaam te zijn in het belang van bewust wording, vorming, ontwikkeling en welzijn op het terrein van gezin, ar beidssituatie en samenleving. De C.P.B. is een landelijke organisatie, onderverdeeld in gewesten en afde lingen. De kracht van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond is dat vrouwen van allerlei kerkelijke richtingen en maatschappelijke standen één zijn, met Gods woord als richtsnoer te hanteren op elk terrein van het leven. Wat de lande lijke en provinciale activiteiten be treft noemen we: de stille tochten, jaarvergaderingen, studiedagen voor de vrouw die naast haar gezin en/of werkkring haar kennis wil verbreden. Wanneer men zelf lid is van de plaatselijke vereniging kan men zelf meedenken en meebeslis sen. Informatie over het reilen en zeilen van de afdeling Holten is ver krijgbaar bij: de presidente, me vrouw M. Bulsink-Bakker, Lage- weg 5, tel. 6 28 97 of de secretaresse, mevrouw M. F. Groenewegen- Goud, Köllingserf 27, tel. 6 38 59. Het programma: de ledenverga dering wordt gehouden in „De Kan delaar" te Holten. Aanvang 20.00 uur. 26 September: Ds. R. Visser te Hol ten komt spreken over: „Jeugd. Kerk en Geloof'. Dinsdag 22 okt: Deze avond wordt verzorgd door eigen leden. Cen traal staat: „Rondom het boek". 24 Oktober: Stille tocht te Den Haag. 7 November: Rayonvergadering in „Het Anker", Wilhelminastraat 28 te Wierden, spreekster: Mevr. N. Benschop. 21 November: Over het Hospitaal kerkschip „De Hoop" komt Ds. Nauta te Meppel spreken. 19 December: Kerstavond geza menlijk met de leden van de Herv. vrouwengroepen van Dijkerhoek en Holten in „Irene". 23 Januari: 35-jarigjubileum C.P.B. afd. Holten. 20 februari: De heer J. M. Hartog te Enschede hoopt te spreken over „De viering van de Joodse sab bath". 18 Maart: Prov. jaarvergadering. 20 maart: Dr. Post. huisarts te We- zep, over: De vier jaargetijden van de vrouw. 15 april: reisje naar Bauknecht te Oosterhout.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5