School- Espelo en Volksfeest goed geslaagd Resultaten fokkers mogen gezien worden Van dag tot dag Oefenvergunning motoren afgeschaft Medische diensten HOLTENS NIEUWSBLAD 'olitieweekjournaal Kwart eeuw Espelose fokveedag Ingezonden Gevonden voorwerpen Gezinsdienst Oriënteringsrit GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1985- De School- en Volksfeesten in Espe lo mogen in alle opzichten als ge slaagd genoemd worden. Elders in deze editie leest men het verslag van de uitstekend verzorgde optocht die zaterdagmorgen vanaf de Bosschool naar het tijdelijke feestterrein trok vrijdagavond was het feitelijke feest al begonnen met een revue die even als de optocht ver uitstak bij de voor gaande edities. Zoals gebruikelijk was de tent van de familie Kolbe weer tot aan de laatste klapstoel gevuld. Voorzitter A. Waakop Reyers kreeg de handen op elkaar toen hij in zijn openings toespraakje meedeelde dat door de voortreffelijke recette van het op treden van Normaal de familie Kol be een bedrag had geschonken aan de Bosscho 1 en het Trefpunt. De school had het bedrag gebruikt om de inrichting van het nieuwe kleu terlokaal wat „aan te kleden". Te vens werd kennis gemaakt met de r nieuwe basisschool tijdens het ojpen huis dat begint aansluitend aan de officele opening door burge meester Van Rappard om 20.00 uur. Revue Zoals gebruikelijk was de Splose revue weer opgebouwd uit een to- Een scène uit de revue neelstuk, afgewisseld door een op treden van Gait en Willem, die op hun eigen wijze de gebeurtenissen van het afgelopen jaar in Espelo on der de loep namen. Samen met het orkest de Funmakèrs zong Joke Vruggink een aantal toppers uit de Hitparade. Door het groot aantal onderwer pen, dat in de tweespraak tussen Gait en Willem de revue moesten passeren werd dit keer slechts éen toneelstukje opgvoerd, dat speelde in een van de grootste hotels in Am sterdam, waar een Holtens echt paar met tienerdochter zich niet geheel op z'n plaats voelde. Het ge heel onder regie van A. Waaskop Reyers, met grime van W. Drent werd in vlot tempo voor het voet licht gebracht. Medespel aan de re vue waren Gerda Lubbers, Ri a Jan sen, Willy Reilink, Anke Wilme- rink. Manna Zielman, Ina Ulfman, Diny Tuitert, Joke Vruggink, Joke Ulfman, Diane Krikking, Henny Ulfman, Riek Rensen, Manny We gen. Toqn Reiliuk, Henk Nfjkamp, Henk Blankena, G. Rensen, W. Meilink, W. Vruggink. De volksspelen waren, ook door het fraaie weer, weer een gezellig gebeuren. Uitslagen: Ringsteken opfiets: 1. Teha Brilman, 2. Jan Lubbersen, 3. Johanna Ulftman, Touwtrek ken: 1. groep Jansen, 2. Holterbroek,3. Bal les. Stoelendans: 1. Willy Reilink, 2. Jannie Bekkenens, 3. Fenny Rensen. Hindernis pa ren: 1. Wim Lubbersen-Johan Bekkenens, 2. Anton en Dinie Reinardus-Jansen, 3. Eddy Stegink-Dinie Tuiterd. Zakslaan da mes: 1. Willy Reilink, 2. Dinie Reinardus- Jansen, 3. Klazien Tuiterd. Heren: 1. Marty Jansen, 2. Johan Baltes, 3. Henk Jan Nek kers. Kinderspelen, groep 1 en 2:1. Matthijs Toorneman, 2. Marcel Boode, 3. Roy Rei link. Groep 2: 1. Arjan ter Stal. Groep 4: 1. Hans ten Dam, 2. Carolien Protzman, 3. Rob Beumer. Groep 5: 1. Jeroen Lubbersen, 2. Wendy Kustur, 3. Bertine Markvoort. Groep 6: 1. Gerwin Boode, 2. Hendrie ter Stal, 3. Karin Krikkink. Groep 7: 1. Erika Schippers, 2. Henri Lubbers, 3. Tanja Kappers. Groep 8: 1. Bennie Nijenhuis, 2. Mariska Rensen, 3. Marieke Markvoort. Groep schoolverla ters: 1. Johan Lubbersen, 2. Gerritten Dam, 3. Rianne Schippers. Optocht, wagens: 1. Weegschaal, Splo boys, 2. Bartje, Vijfhuizen, 3. Damrakkertjes, kinderen ten Dam, Eervolle vermelding: to neelspel Gerrit ten Dam als jachtopziener. Kinderen: 1. Dagboek van een herders hond, Gerwin Boode, 2. Zigeuners, Beu- men/Kuster, 3. Oliekar, Tanja en Jodie Kap- pert. Jagertje, Gerwin Rensen. Loop/Fiets groepen: 1. Emelten, Splogirls, 2. Grüs3 Gott Oostenrijkse wijn. Gr. A. Wilmerink, 3. Superfiets, Gr. W. Lubbersen, Witte Torna do, Gr. J. Vruggink. Op 30 augustus vond er een aan rijding plaats tussen twee fietsers op het fietspad aan de Rijssense- weg. Plaats van het gebeuren was het fietstunneltje. Oorzaak was het feit, dat een van hen niet aan de uiterste rechterzijde van de rijbaan reed. Aan de fietsen ontstond een behoorlijke schade. Eveneens op 30 augustus vond er een diefstal van een fiets plaats bij een winkel aan de Oranjestraat. Ondanks een omschrijving van de vermoedelijke dader, kon deze niet worden opgespoord. Nabij de parkeerplaats van het sportpark „Meermanskamp" vond een aanrijding plaats. Eén bestuur der van een personenauto wilde, komende uit de richting Holten, linksaf de parkeerplaats op. Hij zag uit de richting van het Look een motorrijder aankomen. Deze mo torrijder week uit om een aanrij ding te voorkomen en kwam daar bij ten val. Gelukkig deden zich hierbij geen persoonlijke ongeluk ken voor. Op 31 augustus werd er een cara van gestolen in Bome. Hiervan werd natuurlijk melding gedaan door de eigenaar. Het gevolg was, dat de dienstdoende politie men sen, per mobilofoon, deze diefstal doorkregen. Eén surveillance-auto ging kijken op de parkeerplaats aan de A-l en trof daar de gestolen caravan aan. Hij was bevestigd achter een personenauto, waarvan de bestuurder werd aangehouden. Hij bleek geen onbekende te zijn bij de politie in het westen van het land. Op de kruising Gaardenstraat- Haarstraat vond op 31 augustus een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De ene bestuurder was net achteruit gereden en wilde vanuit stilstand linksaf, verder rij den. Op het moment, dat hij weg reed, werd hij voorbij gereden door de andere personenauto. Het gevolg was de aanrijding met de daarbij behorende materiële schade. Op 1 september kreeg de eige naar van een auto op een ongeluk kige manier schade aan zijn auto. Hij parkeerde zijn voertuig nabij een wegafzetting. Deze afzetting kwam door de wind aan het wanke len en vond zijn plaats terug tegen de auto. Dezelfde dag vond er een aanrij ding plaats op de kruising Holter- bergweg-Forthaarsweg. De be stuurder van een personenauto reed over de Holterbergweg en dacht, zoals zo velen, dat hij op een voorrangsweg reed. De andere be stuurder kwam vanaf de Fort- haarsweg, wilde wel voorrang ver lenen, maar zag de auto niet aanko men. Het gevolg laat zich niet moei lijk raden. Met ingang van 1 september 1985 is een nieuwe regeling voor de op leiding en examinering van motor rijders van kracht geworden. De noodzakelijke wetswijzigingen hiervoor zijn inmiddels door de staatssecretaris Scherpenhuizen (Verkeer en Waterstaat) aan de Mi nisterraad voorgelegd. De voor naamste wijzigingen komen neer op het volgende: - de vergunning voor het zelfstan dig oefenen is vervallen; - examen voor rijbewijs A kan nu ook worden afgelegd met een mo tor of scooter, voorzien van een au tomatische versnelling; - het praktijkexamen voorziet on der meer in een aantal bijzondere verrichtingen, zoals het rijden van een „acht" en een „slalom". - de rij-instructeur mag aan maxi- maal drie kandidaten tegelijk rijles geven. Tot nu toe konden de kandidaten voor een rijbewijs A bij de politie in Holten een voorlopige oefenver gunning krijgen, waarmee zij in een bepaald deel van de gemeente zelf standig mochten oefenen. In de nieuwe opzet vervalt nu deze oefen vergunning. Bij de voorbereiding op het examen voor een rijbewijs A zal men voortaan rijles onder lei ding van een rij instructeur moeten nemen. Daarbij wordt als voor waarde gesteld, dat de kandidaat die rijles gaat nemen beschikt over het theorie-certificaat. Is de kandi daat in het bezit van een ander rij bewijs, bijvoorbeeld B, dan gaat men ervan uit, dat hij of zij reeds over voldoende theoretische ken nis beschikt. Zoals gezegd, is de nieuwe rege ling ingegaan per 1 september 1985. Oefenvergunningen die voor deze datum zijn afgegeven, kunnen nog op de oude wijze worden „opge bruikt". Er worden thans geen oe fenvergunningen meer verstrekt en ook niet meer verlengd. Als het praktijkexamen voor 1 september 1985 is aangevraagd, wordt dit exa men nog volgens de oude regeling afgenomen. Voor eventuele nadere inlichtin gen kunt u zich wenden tot de poli tie van Holten of tot de erkende rij schoolhouders. Op vrijdag 6 september zullen een aantal veehouders uit Espelo en en kele andere buurtschappen onder Holten extra zorg besteden aan het toilet van hun roodbonten die zaterdag 7 september op het terrein bij de fam. Stevens-Boode „Erve Appa" op de 25ste Fokveedag zullen worden voorgeleid aan de jury die bestaat uit de h.h. A. J. Bredenoord, Welsum; H. G. Schrijver, Terwolde; M. L Vrielink, Laren (G) en Joh. Schooten, Bathmen en de aspirant juryleden G. Holmer en H. J. Meuleman, Laren en ir. M. Sikkema van het consulentschap voor de veehouderij in Overijs sel. Het is de 25ste fokveedag in het 26-jarig bestaan van de Fokvereni- ging Espelo aangezien de keuring in 1976 niet plaats vond wegens de uitzonderlijke droogte met als gevolg een minder goede conditie van de veestapel. De fokveedag werd vanaf de oprichting van de vereniging tot en met 1980 gehouden bij de fam. Boode aan de Okkenbroekseweg en de laatste vijf jaar bij Stevens aan de Espelodijk. Oprichters Voordat in 1960 de vereniging werd opgericht door wijlen J. G. Toomeman, voorzitter, Johan Boode, secretaris, wijlen Teunis Boode Mzn. penn., G. J. Boode Mzn. en J. Haverslag hadden al een paar jaar enkele veehouders met het idee rondgelopen, om in Espelo in kleine kring een veekeuring te houden. De bedoeling was een „voorkeuring" te houden voor de fokveedag in Holten opdat er wat meer veehouders uit Espelo zouden deelnemen aan de grote fokveedag in Kalfstermansweide. Voor de eer ste keuring in Espelo gingen de op richters de boeren langs om hen te vragen met het vee naar de keuring te gaan. Het initiatief slaagde uit stekend want in totaal werden er 107 dieren ter keuring voorgeleid. Er is gelukkig nog elk jaar veel animo voor de fokveedag die echter het karakter als „voorkeuring" heeft verloren sinds de grote fok- veedag met aanvoer van zwart- en i roodbonten in Kalfstermansweide (met het grootste aantal inzendin- gen uit Espelo) voor het laatst in 1966 werd gehouden. In de loop der f jaren is de kwaliteit van de ingezon den dieren aanzienlijk verbeterd. Vooral in de eerste jaren heeft de stier Metha's Theo van de stierhou- derij Espelo grote invloed gehad op de kwaliteit en in latere jaren wa ren het vooral de stieren Sjaak, Sjoerd en Julius, allen van de K.I. Zuid-West Overijssel in Holten die eveneens van grote invloed zijn ge weest wat betreft kwaliteit van de dieren èn productie. Ook de resultaten van de Espelo se fokkers mogen er zijn want op grotere fokveedagen o.a. in Amp- sen, Wijhe, Olst en zelfs op de Natio nale keuring in Utrecht werden pre mies behaald. De vereniging kende in het verleden ups en downs, zelfs één jaar kwam men financieel in de rode cijfers zodat het bestuur zelf de „knippe moest trekken". Mede door het enthousiasme van de fok- studiegroep en de financiële steun van het bedrijfsleven, zakenmen sen, verenigingen en particuleren is de Espelose vereniging, die het hele gebied van de Vereniging Veehou derij Belangen „Holten en Omstre ken", omvat, financieel gezond, en gaat men, ondanks superheffing, schaalvergroting etc. vol goede moed verder. Jubilarissen Mét de vereniging jubileert te vens de heer Johan Boode die sinds de oprichting het secretariaat heeft waargenomen en de heer H. G. Schrijver te Terwolde, die ook op de eerste keuring in 1960 als jurylid fungeerde. Het bestuur van de Fokvereniging Espelo: Voorste rij: Joh. Boode, secr.: B. J. Stevens, J. Haverslag, voorz. Achter: G. H. Bosman en G. J. Meilink, penn. Uw weekblad meldde, de Raad zal wel moe en voldaan de echtelij ke sponde hebben opgezocht, na de langste raadsvergadering sinds ja ren. Waarschijnlijk is dat de halve waarheid, als het nodig blijkt dat de PvdA-fraktie, schorsing, dus na der beraad moet plegen, om een voorstel, waarvan de WD-fraktie Vz. meent de kwalificatie: dit is chantage te moeten gebruiken, en dat nog wel in het Openbaar; dan zal het wel eerder zo zijn, om de woorden van destijds de heer Moe- liker te gebruiken - bij sommige voorstellen is het vechten tegen de bierkaai, daar word je doodmoe en doodziek van. Dus moe, dat zal best, maar vol daan, ik denk, dat gewetensvolle raadsleden nog lange tijd de slaap niet konden vatten, want hoe moet straks bij de verkiezingen, geant woord worden, als de verwijten ko men, je hebt je laten onder-sneeu wen en in één geval zelfs, je hebt de verdeeldheid v.d. fraktie openbaar gemaakt. Voldaan betekent in de goede zin, met een gerust hart terug te kijken op, het betekent niet met af grijzen terugzien naar. D. J. Schakelaar, Canadastraat 40, 7451 ZN Holten. Ook dit jaar willen we met de kin deren en ouders de gezinsdiensten bijwonen in de N.H. Kerk. De eerste gezinsdienst in het nieuwe seizoen is op zondag 8 september. Voorgan ger is Ds. W. Vons. Zoals gewoonlijk verzamelen de kinderen zich een kwartier vóór aanvang van (dus om 9.15 uur) bij de Dorpsschool. Van daaruit gaan we gezamenlijk naar de kerk. NED. HERV. KERK: 9.30 uur ds. W. Vons, openings- dienst winterwerk voor jong en oud. Medewerking Herv. Kerk koor. 19.00 uur ds. A. W. Berkhof van Hoogland. Uitgangscollecte: Kerkkoor- Helicon. Oppasdienst: Ina Letink en Jen ny Vukkink. DIESSENPLAS: 19.30 uur Le ger des Heils. GEREF. KERK: 9.30 uur ds. T. Zuidema van Apeldoorn. 19.15 uur ds. H. Lijesen van Hat- tem. In beide diensten is de le coll. voor de zending en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Gea Zwiers, Hen- riëtte Meijerink, Marian Meije- rink, Ineke Baard en Gerdien Stam. R.K. Kerk 10.00 uur Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK Geen dienst. OKKENBROEK 10.00 uur ds G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 uur en 10.00 uur. Arts: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst 5 trin 12 sept. zr. T. Kamphuis, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi gen, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaarden- straat 29, tel. 6 14 36. Tevens af halen en terugbezorgen van ma gazijnartikelen. Diëtisten- spreekuur (op afspraak) elke le van de maand. Tandarts: R. Jongkees, Middenstraat 15, Goor, tel. 05470-7 60 21. Spreek uur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstr. 5, tel. 05483-6 15 15 (ook voor kleine huisdieren). S. Min- nema, Oud. Dev. Weg 7. Spr.u. 8.00-9.00 u. tel. 05483-6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Kleine huisdierenpraktijk: Drs. P. E. Helthuis, Dorps- tr. 63a. Spr.u. ma. t/m vrijd. 19.00-19.30 u. tel. 6 33 77. Stichting Maatschapp. dienst verlening Midden Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af- Open bejaardenwerk: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat en volgens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Vrijdag 6 september 20.00 u. Opening van het ver bouwde en met een kleuterlo kaal uitgebreide schoolgebouw in Espelo. Zaterdag 7 september 9.30 uur Aanvang keuring Jubi- leum-Fokfeedag in Espelo. Ter rein bij B. J. Stevens, Espelo dijk. 13.00 uur Openfietscross sport park 't Vletgoor. Org. „De Hol- tertrappers". Zondag 8 september 14.00 uur Start eerste deelnemer Puzzelrit M.A.C. „De Holter- berg" bij clubhuis „De Biester". Dinsdag 10 september 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijk- erhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Het Bonte Paard" Voorlichtingsavond hartreanimatie. 20.00 uur Eigen avond Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in Bethanië. Vrijdag 13 en zaterdag 14 sep tember: 19.30 uur: Op veler verzoek he ropvoering van de spectaculaire revue „DAT knalt d'r uit" in zaal „Het Bonte Paard". Maandag 16 september: 20.00 uur: Jaarvergadering RABO-bank Holten in cafe-rest. „Vosman", Donderdag 19 september: 20.00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten Ned. Bond Plattelandsvrou wen in zaal „Vosman" Het Wie- nerdamesorkest uit Gorssel met vrolijke Weense muziek. Gevonden: Ring met 4 sleutels, sleutelring met 2 sleutels en na gelschaartje, blauw regenjack met naam, rood/bonte pink, klein sleuteltje, donker jack. Verloren: bruine portemonnee, zwarte portemonnee, rood re genpak, giropasje, beige/grijze regenjas maat 42, gouden arm- Geboren: Elske Janiek Wille- mijn dv. W. Zandjans en E. Olde Bekkink. band, kleine platte schakels, 5/6 sleutel in bruine etui, bruine le deren portemonnee, gouden ketting met kinderkopje „Ger- ma 24-4-'81", portemonnee, en- veloppemodel, bordeaux rood, schooltas, kleur zwart met boe ken en rekenmachine. Gehuwd: B. W. Veldhuis, 26 jr. en G. H. Temmink, 24 jr. De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" houdt op zondag 8 september de vijfde oriënteringsrit seizoen '85. De deelnemers kunnen starten in de A-klasse (sport) en B- klasse (tour) voor een ritje van plm. 40 km. dat binnen de gemeente Holten is uitgezet door de cluble den H. Paalman, H. Bekkemens en Johan van Bruggen. De eerste deel nemer start om 14.00 uur bij club huis café „De Biester" in de Sta tionsstraat waar inschrijven moge lijk is vanaf 13.30 uur. Het MAC- bestuur heeft weer een aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3