AUTOBEDRIJF DRIES WIIÜMSB AJwwululiu <5B2> Schouwburg Lochem biedt veel keus Vriendenpas maakt schouwburg bezoek weer aantrekkelijk Zomer 1985 stelde maar weinig voor ■Hi JSSS^ CW®^1 "«JSSÏS^ NIEUWE FIESTA Goldreif. Een keuken die lang meegaat. m m Niet duur, wel zo goed. Keuring veewagens WEERPRAATJE Egberts had snelste duif MEER STIJL rMEERPUBRJ ELEGANCE DIT BLAD STAAT IEDERE WEEK VOL MET INTERESSANTE AANBIEDINGEN Voor glas en schilderwerken bel dan 6 14 SO FA. QERVEDIINIK WIJHUIS Al meer dan 70 jaar een vertrouwd adres UNIEK IN HOLTEN Smullen maar, zoveel als u lust Gegrilde haantjes 22.59 Schnitzel 24.59 Gebakken forel 22.59 NIEUW IN SCHOUWBURG Uitgifte bijzondere postzegels naar hii "w aenytijy foto. rmi^icCO iNlcuWSiJLAU metri«K«5to«tenc" yart txnncn. maar ëke 20. •v6iaargaranöe ^^oestenvan^ ^„f^magdan^ parketen in <te stad Exdiisief afieveringskosten. ftr^j^ngiw.voQrb^wdm. X: .'ii ^'u-: •.-. -.- .-.- u- HOLTEN Keizersweg 61-70 Industrieterrein „De Haar". Tel. 05483-6 19 00 Wij willen, dat u ook over 10 jaar nog tevreden bent met uw keuken. Daarom adviseren wij u een Goldreif. Goldreif: een veelzijdig keukenprogramma. Met keus uit vele modellen en kleuren. In kunststof. Of in hout (b.v. eiken of mahonie). En u kunt van ons een nauw gezette inbouw verwachten opdat uw keuken een perfekte Goldreif wordt. r Stationslaan 24, Goor. Telefoon 05470-7 22 64 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9.00-12.00 Koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 Mannequin school Opl. inst. voor houding en bewegingsleer. NIEUWE CURSUS MANNEQUIN DRESSMAN Pers. aanmelden op 3-10 sept. a.s. om 19.00 uur Concertgebouw Hengelo. Inform. 074-91 1265 03240-2 14 71 SCHILDERSBEDRIJF DEALER DORPSSTRAAT 43 - HOLTEN gg/> CHINEES-INDISCH-RESTAURANT „CHINA" Holterweg 123 - 7434 PA Bathmen Telefoon 05704-31 97 Zeer uitgebreide keuken op Chinees-Indisch gebied Grote parkeergelegenheid 80 auto's Gezellig zonneterras Aparte ruimte voor het afhalen van menu's Wij hebben vele speciale Chinese vakantie-menu's Deventer China ^^"-*-^-7., Oude E-8 BathmenX «^talten Dagelijks geopend van 10.00 uur tot 22.30 u Tevens het juiste adres voor recepties, diners en koude buffetten. m.i.v. 2 september zijn we 's maandags gesloten. Café-Restaurant Vervoermiddelen voor het trans port van paarden, pony's, runde ren, varkens, schapen, en geiten moeten met ingang van 1 januari 1986 goedgekeurd zijn door de di recteur van de Veterinaire Dienst van het ministerie van landbouw en visserij. De verantwoordelijkheid voor de veterinaire keuring van veewagens en aanhangwagens is in 1980 over genomen door de Veterinaire Dienst. Vervoermiddelen voor dit gebruik moesten voldoen aan de in richtingseisen volgens de Beschik king Wegvervoer Vee en Pluimvee 1980. Voor bezitters van voertuigen die vóór 1980 gekeurd waren gold een overgangstermijn zodat goed- keuringsbewijzen geldig bleven. Deze overgangstermijn loopt op 1 januari 1986 af. Eigenaars van een veewagen, aanhangwagen, oplegger of éénas- sige aanhangwagen (trailer), waar voor de Rijksdienst voor het Weg verkeer een goedkeuringsbewijs veevervoer had afgegeven, dienen dit vervoermiddel nu voor het ein de van dit jaar te laten keuren door keuringsambtenaren van de Rijks dienst voor de Keuring van Vee en Vlees van het ministerie van land bouw en visserij. Om een afspraak te maken voor de keuring kan men zich wenden tot het kringkantoor Almelo, tel 05490-2 70 75. De Schouwburg in Lochem biedt het komende theaterseizoen een gro te variatie en veel kwaliteit. Duidelijk is gekozen voor een zo breed mogelijk aanbod waaruit gekozen kan worden bij het samenstellen van het keuze abonnement. Twaalf cabaretvoor stellingen, tien toneelstukken, vijf musical- en revue-uitvoeringen, veer tien concerten en een aantal voorstel lingen op het gebied van ballet, dans en operette, in totaal zo'n 48 voorstel lingen. Bij het keuze-abonnement kan men zelf een serie van vijf voorstel lingen samenstellen met een keuze uit 28 verschillende theaterevene menten. Men kan kiezen uit toneel, cabaret, musical of revue. Bekende namen zoals Paul van Vliet, Tineke Schouten, Jasperina de Jong, Mar- tine Bijl, zijn het komende seizoen present in de Lochemse Schouw burg. Ook op toneelgebied heeft de schouwburg dit jaar veel te bieden, zoals Mary Dresselhuis met „Leo- cadia", „Het hemelbed" van Jan de Hartog in een nieuw jasje gestoken en gespeeld door Manfred de Graaf en Sjoukje Hooymayer, „Kinderen van een mindere God" van Mark Medoof, „Etty" een toneelvoorstel ling gebaseerd op het werk van Etty Hillesum of de geweldige thea terhit uit België /.Pak 'm Stanzi". Ook de nieuwe en groots opgezette productie van Guus Vleugel, „Mi- micrimi" vormt een van de moge lijkheden voor het keuze-abonne ment. In de Cocktailserie vormen de folkloristische dansgroep uit Roemenië Argesul, Mimicrimi, Der Graf von Luxemburg door de Hoofdstadoperette en de nieuwe theatershow van Martine Bijl de hoofdmoot. In de Blije-tijd-serie zorgen „In Holland staat een huif-" door Nooy's Volkstheater, Henk El- sink met zijn nieuwe show, „Ham en Hoppa" en het nieuwe program ma van De Wierdense Revue „Teu- terieje" voor een paar uur onbe zorgd plezier. Ook op muzikaal ge bied staat het publiek van de Lo chemse Schouwburg dit seizoen een aantal bijzondere gebeurtenis sen te wachten. Karoline Kaart komt met een avondvullend pro gramma naar Lochem; fluitist Chris Hinze komt met zijn „Afri- can-lndia and World terwijl Fu sion; pianist Laurens van Rooyen te horen zal zijn tijdens een koffie concert en The Cambridge Buskers doen Lochem aan in het kader van hun wereldtoemee. De Lochemse theaterkrant is deze week huis aan huis in Lochem en naaste omge ving verspreid. Wie in het bezit wil komen van het volledige program ma kan bellen met: Wie in het komende theaterseizoen de Schouwburg Deventer wat vaker wil bezoeken kan naast de bestaande mogelijkheid van het keuze-abonne ment nu ook kiezen voor de Vrienden pas. Als vriend of vriendin van de De venter Schouwburg krijgt men met deze pas aanzienlijke korting op di verse voorstellingen. Voor een en tree-prijs van f7.50 of f 10.- is een voorstelling al te bezoeken. Naast de korting kan men ook maande lijks schriftelijk voorbespreken, daar de houder van een Vrienden pas tevens de maandagenda ont vangt. De maandagenda geeft recht van voorbespreken op alle voorstellingen, mits deze nog niet zijn uitverkocht in het keuze-abon nement. Diegene die zich abonne ren op de maandagenda krijgen te gelijkertijd één Vriendenpas thuis gestuurd. De Vriendepas/'maanda- genda kost f 12.50. Voor meerdere vriendenpassen voor huisgenoten betaalt men extra f7.50 per pas. Het Schouwburgprogramma, dat vorige week weer is verschenen kan schriftelijk dan wel telefonisch worden aangevraagd bij Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1. 7411 KT Deventer, Postbus 555, Nu inmiddels de tweede helft van augustus is aangebroken, kunnen wij al stellen dat de zomer van 1985 voorbij is. Alles was wij aan eventu ele mooie en zonnige dagen nog krijgen in de komende weken of in september, kunnen wij al tot de na zomer rekenen. Deze zomer zal velen hebben te leurgesteld, met name de velen die uit financieel oogpunt het van de zomer moeten hebben en alleen van die groep kun je een waslijst opstellen; van de ijsverkoper tot de gemeenten die te weinig zwembad entrees hebben gebeurd. Het begon allemaal zo hoopvol in de meimaand, met veel mooie da gen. In De Bilt 14 dagen boven 20 graden, tegen 9 normaal. Rond de Pinksterdagen zeer warm. Ook de start van juni was nog heet en toen ging het al mis. Zeer wisselvallig is het daarna de hele zomer gebleven. Wel met de duidelijke aantekening dat het zuiden en oosten, wat neer slag en uren zon betreft, er veel be ter afkwamen dan het noorden en het westen van Nederland. Juni landelijk te nat, hetgeen ook deel van ons land ook deze maand voor juli gold en midden augustus naar de natte kant zal uitvallen, wees er alles op dat in een groot Neem bijvoorbeeld het aantal re- Op 10 september 1985 zal de PTT twee bijzondere postzegels uitge ven, gewijd aan bedreigde dieren. Gekozen is voor de bruinvis en de zeehond. De zegels zijn ontworpen door de Amsterdamse kunstenaar Anton Beeke. De postzegel van 50 cent heeft als afbeeldingen een bruinvis en diagram dat het aantal op de Nederlandse kust aange spoelde bruinvissen weergeeft in de jaren 1945 tot en met 1984. Op de postzegel van 70 cent komt een zee hond voor en de structuur van een PCB-molecule. De uitgifte van deze bijzondere postzegels houdt ver band met de 100ste geboortedag - op 9 november 1985 - van de walvis- kundige Dr. A. B. van Deinse. gendagen van 1 juni tot 15 augus tus, in De Bilt 46, in Groningen 53, tegen normaal in die periode 37. Dan hebben wij het nog niet over het tekort aan zonneschijn. De oor zaak van dit alles heeft aan de luchtdrukverdeling gelegen. Het lukte vrijwel de hele zomer niet een hogedrukcentrum in onze naaste omgeving te krijgen, zoals dat in de meimaand wel het geval was. Een vrijwel verankerd liggend lage- drukcentrum bij Schotland (ook de Britse eilanden hadden daardoor een slechte zomer) speelde de hoofdrol met ook, zoals in deze au gustusdagen, regelmatig storingen van de oceaan met buien of met fronten, zodat een paar droge en warme dagen bij de uitzonderingen hebben behoord. Al zijn de eindcijfers van deze zo mer eerst vast te stellen als de hele augustusmaand voorbij is, vrijwel zeker is al dat die van het aantal warme en zonnige dagen veel te klein zijn gebleven en, vooral in de hele noordwestelijke helft van ons land, te veel regendagen. 7400 AN Deventer, tel. 05700- 1 66 41. Theater-liefhebbers dienen niet te lang te wachten met aanvra gen want vóór zaterdag 7 septem ber dient de keuze voor het keuze abonnement gemaakt te zijn. Een niet eenvoudige klus, door het gro te aanbod dat dit jaar weer in de agenda is opgenomen. In totaal tachtig voorstellingen, waarvan er dertig voor een „vriendenprijs" worden aangeboden. Twee bijzondere voorstellingen die in het keuze-abonnement kun nen worden opgenomen zijn de roc kopera Ik Jan Cremer en De Brui loft van Figaro, waarvoor een bus retour Schouwburg Orpheus in Apeldoorn in de entreeprijs is inbe grepen. Naast het keuze-abonne ment kan men ook kiezen voor een abonnement Opera Forum, Forum Filharmonisch (voorheen O.F.O.) of een abonnement kamermuziek. Cursus In samenwerking met de Deven ter Schouwburg brengt de Stich ting Het Iordenshuis een korte cur sus toneel- en theatergeschiedenis met als docent Pieter Vrijman, do cent aan de Arnhemse Toneel school. Het is een leercursus met o.a. discussies over teksten al dan niet met behulp van audiovisuele apparatuur. Een gezamenlijk be zoek aan een voorstelling is bij de cursus inbegrepen. De kosten be dragen f 60.-. Opgave bij Het Ior denshuis, Papenstraat 26, Deven ter, tel. 05700-1 60 74. De laatste vlucht met jonge duiven zit er op. Hoewel het weer zich niet al te best liet aanzien, is hettoch meege vallen. Men kon merken dat de jonge duiven ingevlogen raakten en ook on der minder gunstige omstandighe den regelmatiger vliegen. Voor de vlucht vanaf Noyon - af stand 386 km - waren door de Berg- vliegers 166 duiven ingekorfd die om 10.45 uur de thuisplaat tege moet gingen. Om 15.23 landde bij G. Egberts de eerste duif op de klep. Ook de 2e duif was van Eg berts en voor hem was deze laatste vlucht met jonge duiven een extra goede. De gemiddelde snelheid lag nog even bovën de 80 km p.u. De uitslag: 1-2-12-14-16 G. Egberts; 3-4-15-29-34 Teun Schuppert; 5-19- 20-22 H. J. ten Velde; 6-13 René Bannink; 7-17-39-40 E. Veneklaas; 8-35-41 M. Lodeweges; 9-10-36-37 A. ten Dam (2); 11-28-30-32 Comb. Ool- bekkink-Tijhof; 24-26 H. J. Paal man; 27 Frits Meester. KNIPTIP Er zijn veel mooie, bijzon dere, grappige of gekke foto's te maken met effectfilters. Vraag er 's han- de-

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 9