Sfeervol afscheid van H. ten Kampi Einde seizoen activiteit vol Oprichter J. Sluiter verlaat Zaagmolen Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag ZWEMBAD HOLTEH Gevonden voortnierpen Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD olitieweekjournaal The Cats in Nijverdal GARAGE SCHUPPERT BV MN MEIIER BOUWSÜJFffiiGE Veel regen op fietstocht NBvP Dijkerhoek BOLSENBROEK NA 28 JAAR PENNINGMEESTERSCHAP DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1985 - De Scholengemeenschap Holten heeft afgelopen maandag of sfeervol le wijze afscheid genomen van wis kundeleraar H. ten Kampe, die ge bruik maakt van de Vut-regeling. De heer Ten Kampe behoort tot de leraren van het eerste uur van de Scholengemeenschap. Hij kwam in 1964 naar wat toen nog de Ulo was. Te zelfder tijd kwam ook conrector Kamperman naar Holten die over enkele weken het Vuteriaanse tijd perk zal binnentreden. Als vriend, collega en buurman fungeerde hij als ceremoniemeester. Burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard, toch al weer zes jaar in Holten bleek in alle 22 jaar in het toch zo kleine onderwijswereldje de scheidende wiskunde man niet te hebben ontmoet, wat niet verhin derde dat hij de scheidende onder wijsman met een aantal goedgeko zen volzinnen portretteerde. „U bent begonnen als onderwijzer in het lager onderwijs; bewust heeft u gekozen voor kleinschalige scho len, nietwetende waar u uiteinde lijk in verzeild raakt. Toch bent u ook in het grote systeem steeds kind-vriendelijk gebleven". Verder portretterde de burgemeester de heer Ten Kampe als een echte Sal- lander. Als suggestie gaf de burge- Komend weekeind wordt in het zwembad Twenhaarsveld het grote afsluitingsweekend gehouden van dit „zomer"seizoen. Tientallen ent housiaste zwemmers zijn volop in training om straks hun records nog scherper te kunnen stellen. Ook wordt er druk geoefend door de zwemmers die komende zaterdag om 13.00 uur zullen proberen hun snorkeldiploma te behalen. Direct daarna laat de duikvereniging Cousteau uit Deventer zien waar de onderwaterzwemmerij op uit kan draaien; zij geven een demonstra tie flessenduiken vanaf 15.00 uur. Zondag 1 september is de kano vereniging uit Enschede uitgeno digd die een drie kwartier durende show laten zien. Zij beginnen om 13.00 uur. Daarna wordt het pu bliek in de gelegenheid gesteld zelf in de wankele bootjes plaats te ne men, en een rondje te peddelen door het zwembad. De recordjacht plankhangen, onderwaterzwem- men en alle andere records waar de hele zomer om is gestreden, wordt zondag afgesloten. De prijsuitrei king vindt plaats omstreeks 17.00 uur. Tussen de laatste recordpogin gen door worden tal van activitei ten georganiseerd, zoals „fiets 'm d'r in", een luchtbeddenrace, eier- werpen. Ook zijn de stelten en de skippyballen weer aanwezig zodat het een groot feest kan worden. Mocht het weer niet meewerken, dan zal het programma in z'n ge heel een week worden opgescho ven. Zaterdag 7 september is de laatste keer dit seizoen diploma- zwemmen voor de zwemvaardighe- den 12 en 3 en voor diploma A en B. De kandidaten voor A en B gaan om 13.00 uur in het water, voor de zwemvaardigheden om 15.00 uur. Gedurende het diplomazwemmen kan er in de springkuil en het ondie pe vrij gezwommen worden, even als voor en na de examens. Op 30 augustus zal in de sporthal Noetsele te Nijverdal het afscheids concert van de Volendamse popfor matie The Cats plaatsvinden. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 De sporthal wordt compleet om getoverd tot een concerthal. De gymlessen van de plaatselijke scholen worden verschoven. De overbekende groep met de „pa lingsound" komt naar Nijverdal op initiatief van de Nijverdalse snack bar-eigenaar Langenhof. Oor spronkelijk zouden The Cats het af scheidsconcert in het Drentse Em- men organiseren, maar Langenhof stak daar een muzikaal stokje voor. Om iedereen gelijke kansen te ge ven voor een kaartje, is de voorver koop tot een minimum beperkt, zo dat de Catfans al vroeg een kaartje aan de kassa van de sporthal moe ten zien te bemachtigen. bouwkundige tekeningen, ontwerpen, beton- en staal tekeningen en berekeningen, begrotingen, toezicht en voorbereidende werkzaamheden, Stokkumerweg 2, 7475 MT Markelo, Tel.: 05476- 1430. meester de heren Ten Kampe en Kamperman mee om alle verhalen uit de beginjaren van de scholenge meenschap niet te vergeten maar in een of andere vorm aan het pa pier toe te vertrouwen als bijdrage aan het jubileum dat volgend jaar gevierd gaat worden. Namens de schoolleiding sprak conrector Van Geel op humoristische wijze de vrouw van de jubilaris toe. Tenslot te verandert er ook voor haar zeer veel. De heer Van Geel roemde de grote kookkunst van de heer Ten Kampe („de eerste Chinees in Hol ten" en zijn handigheid in huis. Een bijpassend geschenk was een boor machine. Namens de wiskunde- sectie kwam daar nog een slijpma chine bij. Voor mevrouw Ten Kam pe waren er bloemen, terwijl van het afscheid een fotoboek zal wor den gemaakt. De leden van de wis- kundesectie deden hun afscheid vergezeld gaan van een fraai af scheidslied. Foto: burgemeester Van Rappard overhandigt het gemeentege schenk, het Makkummer tegeltje met gemeentewapen. Op 19 augustus werd er aangifte gedaan van diefstal van ongeveer lm3 brandhout. De eigenaar had de dag te voren ongeveer 3 m3 hout gekocht en had daarvan zelf reeds 2 m3 naar zijn woning vervoerd. De rest bleef liggen om de volgende dag af te halen. Het brandhout lag opgeslagen tussen de Markollen- weg en de Reebokkenweg. Op 23 augustus vond er een aan rijding plaats op de kruising Espe- lodijk-Vijfhuizenweg- Okkenbroekseweg. Een 39-jarige bromfietser uit Heeten komende vanaf de Vijhuizenweg verleende geen voorrang aan een bestuurster van een personenauto. De brom fietser werd met verwondingen aan het hoofd per ambulance overge bracht naar een ziekenhuis te De venter. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Een fiets die reeds in april bij café Maats was ontvreemd, kwam deze week weer boven water. De fiets werd langs de Rijssenseweg weer terug gevonden. Wie de' tussentijd se „eigenaar" is geweest, is nijet be kend. Op 24 augustus vond er een aan rijding plaats op de kruising Door- lopendedijk-Broekweg tussen een landbouwtractor en een personen auto. De bestuurder van de tractor verleende geen voorrang aan de van rechts komende personenauto. De auto raakte door dit ongeval to tal loss. De trekker was sterker; dit voertuig had geen schade. Ook op deze dag vond er een aan rijding plaats op de kruising Via- nenweg-Pannenweg. Betrokkenen ook hier een personenauto en een tractor. De bestuurder van de trac tor verleende geen voorrang aan de personenauto. De zaak lag hier wat gecompliceerder, omdat de tractor reeds in de lengterichting van de Panneweg reed op het moment van de aanrijding. De rechter zal moe ten uitmaken wie de schuldige van dit ongeval is. Ook hier bleef het bij materiële schade. broken die stond geparkeerd op de parkeerplaats langs de AI, zuidelij ke rijbaan, nabij het AC restaurant. Een ruit van de auto werd vernield. Ontvreemd werden een autoradio, alsmede een portefeuille met waar depapieren en Duits geld. Op 26 augustus werd door een ge meenteambtenaar aangifte gedaan van vernielingen gepleegd in de avond-nacht van 25 op 26 augustus. Vanaf de Wippert via de Doorlo- pendedijk naar de Maneschijnsweg werden jonge boompjes afgebro ken, straatlantaarns en schrikhek- ken vernield. De totale schade be draagt ongeveer f 1500,- De politie stelt een diepgaand onderzoek in. Ongeveer een halfjaar geleden von den op dezelfde route gelijksoorti ge vernielingen plaats. Getuigen worden dringend verzocht zich bij de poütie te melden. Het zijn ten slotte „onze" eigendommen die worden vernield. De afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen hield op donderdag 22 augus tus een fietstocht, 's Morgens om half negen vertrokken dertig da mes richting Exel waar een bezoek werd gebracht aan kaasboerderij Pasop. Uitgebreid werd het kaas maken bekeken en kon men kaas proeven. Niet zonder een stukje voor thuis te hebben gekocht ging de tocht verder naar de Exelse mo len waar koffie werd gedronken. Vandaar door de mooie omgeving van Ampsen en Groot Dochteren naar Laren. Helaas werkte het weer niet mee, zodat besloten werd om de tocht drastisch in te korten om Eveneens op 24 augustus werd er 20 spoedig mogelijk bij Stegeman een Duitse personenauto openge- MARKELO-TEL, 19 07 te komen voor de broodmaaltijd. Na de middag werd het gelukkig weer droog en brak er zelfs een zon netje door, zodat de tocht naar de Dikke Boom bij Verwolde wel door kon gaan. Door de hevige regenval was het fietspad erg slecht te berij den. Tot slot werd een bezoek ge bracht aan kasteel Verwolde waar de dames werden rondgeleid door het huis en de tuinen. Op de terug weg was iedereen weer opgedroogd en was het toch nog wel een ge slaagde tocht. Tijdens de vorige week woensdag gehouden algemene ledenvergade ring heeft de Schietvereniging De Zaagmolen in Dijkerhoek afscheid ge nomen van penningmeester J. Slui ter Na 28 jaar de kas van de vereni ging te hebben beheerd, stelde hij zich niet meer herkiesbaar. Wegens zijn grote verdienste voor de vereni ging, Sluiter was samen met G. Klein Teeslink en Jannes Sluiter een van de oprichters van de Zaagmolen, werd hem door voorzitter L. H. Rensen de ere-medaille van de vereniging opge speld. Als een van zijn laatste handelin gen als penningmeester kon de heer Sluiter meedelen dat De Zaamolen een gezonde vereniging is. Ondanks de aflossing op aande len van het nieuwe verenigingsge bouw was het de schietvereniging dit jaar gelukt een kleine reserve op te bouwen. Ook in ledental is De Zaagmolen een gezonde vereni ging. Opvallend is de aanwas van het aantal jeugdige leden. In totaal zijn er nu zo'n 73 leden, waaronder een flink aantal jeugdigen Vanaf twaaf jaar zijn jongens en meisjes welkom bij de schietvereniging. Zij schieten allereerst met de lucht buks. Vanaf achttien jaar wordt ge schoten met de vuurbuks. Naast onderlinge schietwedstrijden, die het komende jaar worden afge werkt in drie keer twaalf avonden schiet De Zaagmolen in competi tieverband met Colmschate, Eikel hof, Averloo, Diepenveen, Duiter- hoek en Loo. Met de laatste vereni ging wordt ook in onderling ver band geschoten. Naast de schietactiviteiten laat De Zaagmolen ook van zich horen tijdens culturele en sportieve acti viteiten in Holten. Zo werkten zij mee aan de grote bevrijdingsop tocht en werd er touwgetrokken om het Holtense kampioenschap. Verder staat het goede onderlinge contact van de leden hoog in het vaandel van de vereniging. Beste schutter dit jaar was weer L. Nijland op de vuurbuks. Toch was zijn overwinning dit jaar min der glansrijk dan in voorgaande ja ren want voor het eerste werd hij verslagen op de luchtbuks. Hier haalde Wim Wegstapel de meeste punten. Bij de junioren werd het een familieaangelegenheid. Joop Rensen werd kampioen,in de A groep, broer Marco werd eerste in de B groep. Op 2 september is weer de eerste schietavond van dit seizoen. Be langstellenden zijn van harte wel kom in het verenigingsgebouw ach ter Bethanie". Voorzitter L. H. Rensen spelt de scheidende penningmeester de ere medaille op. Naast hem mevrouw Rensen, rechts, secretaris Mark- voort. /X\ Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. W. C. C. Polhuys van Colmschate. 19.00 u. ds. W. Vons. Uitgangscollecte Medi sche Zending. Oppasdienst: Mevr. Tuitert en Héléne Pluygers. Diessenplas: Woensdag 4 sept. 19.30 uur ds. J. W. Dragt. Geref. Kerk: 9.30 u. en 19.15 u. ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor het eigen jeugdwerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Klas 1 en 2 o.l.v. mevr. A. Beldman-Sta- man. Oppasdienst: Mevr. Beldman- Beltman, mevr. Scholman- Kolkman en Ina Stam. Hetty Beldman en Anita Stam. R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat). Dijkerhoek: 9.30 uur ds. W. Vons. (Heilig Avondmaal), uitgangscollecte: Inwendige Zending. Okkenbroek: 10.00 uur Ds. G. Bouman. Ge- zinsdienst met bediening Heili ge Doop en start winterwerk. Uitgangscollecte: Medische Zending. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur - zondag 8.00 u. en 10.00 uur. Arts: W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst 29/8 t/m 5/9: Zr. W. Mar cus, tel. 05700-124 25. Spreek uur wijkverpleegkundigen, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tistenspreekuur (op afspraak) elke le van de maand. Tandarts: N. A. Bakx, Reggestraat 14, En ter, tel. 05478-27 74. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. Ook voor klei ne huisdieren. S. Minnema, Oude Dev. weg 7, tel. spr. u. 8.00- 9.00 U. 05483-6 28 35 bgg. 05704- 3086. Kleine huisdierenpraktijk: Drs. P. E. Helthuis, Dorps- tr. 63a. Spr. u. ma. t/m vrijd. 19.00-19.30 u. tel. 6 33 77. Stichting Maatschapp. dienst verlening Midden Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open bejaardenwerk: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat en volgens af spraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038-97 12 34. Brandweer: telefoon 00 11 (dag en nacht). Vrijdag 30 augustus 19.30 uur: Jaarlijkse feestavond Schoolkring Espelo in en bij boerderij „De Haarhoeve" (Gam. Boode). Espelodijk. Re vue „Splo löt zich wier höm". Zaterdag 31 augustus School- en Volksfeest in Espelo. 9.00 uur: vertrek optocht vanaf de Splo-school naar de feestwei- de bij boerderij „De Haarhoe ve". Zaterdag 31 augustus 8.30 uur: Uitnodigingsconccurs Land. Rijvereniging „De Berg- ruiters" op terrein aan de Bor- keldweg. Dressuur en springen B en L. Feestelijke afsluiting zwemseizoen 1985 in recreatie- bad „Twenhaarsveld". Zondag 1 september Uitnodigingsconcours Land. Rijvereniging „De Bergruiters" op terrein aan de Borkeldweg. 9.00 uur: Dressuur M en Z, 13.00 u. Springen M en Z. 11.30-13.00 u. Frühschoppen met de Iese- landers-kapel uit Deventer. Woensdag 4 september Excursie Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek naar kwarkfabriek. Vertrek 13.00 uur vanaf gebouw „Bethanië". 14.00 uur Cross- fietswedstrijd voor leerlingen basisscholen op sportpark ,,'t Vletgoor". Zaterdag 7 september 9.30 uur: Aanvang keuring Jubi leum Fokveedag in Espelo. Ter rein bij B. J. Stevens, Espelo dijk. 13.00 uur open fietscross sportpark ,,'t Vletgoor". Zondag 8 september 14.00 uur Start eerste deelnemer Oriënteringsrit MAC „De Hol- terberg" bij clubhuis „De Bies- ter". Dinsdag 10 september 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in „Het Bonte Paard". Voorlichtingsavond hartreanimatie. Vrijdag 13 en zaterdag 14 sep tember 19.30 uur: Op veler verzoek he ropvoering van de spectaculaire revue „Dat knalt d'r uut" door Dijkerhoeks Amateur Toneel in zaal „Het Bonte Paard". Donderdag 19 september 20.00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in zaal „Vosman". Het Wienerdamesorkest uit Gorssel met vrolijke Weense muziek. Gevonden: een zilveren ball point; een pakje sigaretten met aansteker in rode étui; een licht bruine hond, teef (asbakken- ras). Verloren: een bruine lederen he- renportemonnaie met enig kleingeld en bankpasje; een gouden dameshorloge, quartz; een zwarte lederen portemon- naie met oa. een Italiaans trein kaartje; een plastic zak inhou dende een blauwe regenbroek, grijze linnen schoenen maat 40; een bankbiljet van f25,-; een witte portemonnaie inhouden de vijf foto's: een sleutel No. 832; een broche gemaakt van twee trouwringen met diamanten: een sleutelbos met naamkaar tje; een rode portemonnaie met oa. inhoudende een strippen kaart en enig geld; een heren- portemonnaie met inhoud o.a. een zilveren rijksdaalder en een halve cent; een kleine blauwe regenjas; een lapjespoes; een blauwe parkiet; een hond, zwart dek, onder bruin (Wels-terrier). Geboren: J eroen z. v. A. J. Dix en G. C. Klein Nengerman, Char lotte Madeleine d.v. J. C. Roele en A. H. Boskma, Jeanette d.v. Y. Frey en H. Tesfay (Deventer). Overleden: S. Faber 58 jr.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3