Uitbreiding goedkope pensions noodzakelijk Druk programma Twents werkbezoek koningin Beatrix Eclatant succes voor Holtense Boerendansers op Vastnylands-Festival FORD ESCORT LASER. MEER WAARD OP DE WEG. cm. Gedeputeerde J. Dijkema: Kinderkoor Vriendenschaar start weer met winterwerk Middagje uit bejaardensoos DONDERDAG 22AUGUSTUS 1985 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 DE ESCORT LASER GEEFT U MEER. Meer kilometers per liter door z'n vijf versnellingsbak. Meerstijl door z'n fraaie bekleding en de speciale Turbo wieldeksels. Meer komfort door 't hoogpolig tapijt en de extra zware geluidsisolatie. En nog veel meer. DE ESCORT LASER NODIGT U UIT. Ga naar uw Ford Dealer en maak ken nis metdeautodieumeergeeften minderkost. De Escort Laser staat startklaar voor'n proefrit. INCl. S-VtltSNMINGSBAK Op het werkbezoek dat koningin Beatrix op dinsdag 27 augustus brengt aan Twente worden achter eenvolgens de plaatsen Enter, Goor, Twickel, Stad Delden, Beckum, Die- penheim en Markelo bezocht. In de stad Delden is een wandeling in het programma opgenomen. De koningin wordt om vijf voor tien op het sportpark De Werf in Enter verwacht, waar zij per heli copter vanuit Den Haag arriveert. Op het grasveld bij het bejaarden huis het Reggedal zal de koningin kennis nemen van de herbouw van een Enterse zomp, waarna een de monstratie klompenmaken volgt. In Goor heeft de koningin een ge sprek met een aantal zusters van het r.k. bejaardencentrum van de Zusters Dominicanessen, verder wordt Huize Heeckeren bezocht. In kasteel Twickel praat de koningin met het stichtingsbestuur van Twickel en een aantal pachters. Volgens de strakke tijdsplanning zal de koningin om 12 uur arriveren bij het stadhuis in Delden. Na de wandeling door het stadje wordt een bezoek gebracht aan het Zout- museum, waarna het bedrijfsleven en de middenstand van stad Del den de koningin een geschenk zul len aanbieden. In het Wapen van Beckum biedt het provinciaal be stuur het gezelschap een lunch aan, waarna de tocht wordt voortgezet naar Haaksbergen. Zij ontmoet daar de hoofdrolspelers van de Haaksbergse Revue. In de raads zaal neemt de koningin kennis van de ruilverkaveling Haaksbergen. Om half drie arriveert de konin gin in Diepenheim, waar een deel van de beeldenroute bekeken wordt. Bij de Bleek laten leden van de Diepenheimse folkloristische vereniging het oude was- en bleek- gebeuren weer herleven. In het voormalige gemeentehuis, nu Ga lerij 1881 wordt een expositie van klein plastiek bekeken. Om 16.25 uur is de aankomst in Markelo gepland, op het voorplein van Eungs Schöppe. In de zuivelfa briek van Coberco zal de bereiding van enkele produkten worden be keken. Vanaf het parkeerterrein van Dieka van de Kruusweg zal het gezelschap om vijf uur per helicop ter terug reizen naar Den Haag. C.J.V. De Vriendenschaar start op maandag 2 september weer met het winterwerk van de diverse clubs. De clubavonden worden ge houden in de kelder van gebouw Irene. De avonden zullen gevuld worden met sport, spel, discussie, informatie-avonden, creativiteit etc, maar uiteraard naar de wensen van de club zelf. Belangstellenden zijn altijd van harte welkom op één van de volgende clubavonden: Maandag: meisjes 13 t/m 16 jaar van 19.15 - 20.45 uur; o.l.v. Ingrid. Dinsdag: meisjes 13 t/m 15 jaar van 19.00-20.30 uur; o.l.v. Alberta en Jantina. Woensdag: jongens 14 t/m 16 jaar van 19.15 - 20.45 uur; o.l.v. Eppie. Woensdag: gemengd 16 plus van 20.45 - 22.15 uur; o.l.v. Dirk en Henk. Donderdag: meisjes 8 t/m 12 jaar van 18.30 - 20.00 uur; o.l.v. Ria K. en Frida. Vrijdag: jongens 8 t/m 14 jaar van 19.00 - 20.30 uur; o.l.v. Ria N. en Jan. HOLTEN Keizersweg 61-70 Industrieterrein „De Haar". Tel. 05483-6 19 00 Het aanbod van goedkope overnachtingsmogelijkheden in de provincie Overijssel is door de ingebruikstelling van trekkershutten weliswaar ver beterd, maar nog niet voldoende. Er bestaat ook de behoefte aan eenvou dige en goedkopere ovemachtingsmogelijkheden, zoals „bed and break fast" mogelijkheden, goedkope hotels en pensions, terwijl ook gedacht moet worden aan een uitbreiding van het aantal eenvoudige trekkersveld jes voor de vakantieganger die volledig „selfsupporting wil zijn". Dit idee lanceerde Gedeputeerde drs. Jan Dijkema donderdag tijdens de officiële overdracht van de recreatieve voorzieningen in het ruilverkavelingsge- bied Bathmen. De Holtense Boerendansers tijdens een optreden in Finland De folkloristische boerendans- groep De Holtense boerendansers heeft in Finland een eclatant suc ces geboekt op de „Vastnylands- Festival" in Helsinki, Inga, Ekenas en Karis tijdens de mooiste toemee ooit gemaakt door de dansers uit Holten. Woensdagmorgen 24 juli vertrokken de Holtenaren per OAD bus naar Travemünde waar het ge zelschap aan boord ging van de be roemde „Finnjet" de grootste boot ter wereld op vaste lijndienst voor een zes en-twintig uur durende bootreis naar Helsinki. Na een ui termate gezellige avond nacht en dag werden door de meeste danser al de sauna uitgeprobeerd op de boot om in Finland niet voor ver rassingen te komen staan. Tegen de avond werd Helsinki bereikt waar het comité van het festival met borden van „Welkom farmers from Holten" de aandacht van de passagiers trok en zodoende kon- takt zocht met de Holtense boeren dansers en nadat chauffeur Albert Nijhuis de touringcar van de boot had gereden werd de tocht voortge- zet naar Kyrkkslatt waar de dan sers gehuisvest werden bij de diver se gastgezinnen van Finse dans groepen. De vrijdag was uitgetroWcen voor excursies, eerst werd de suikerfa briek van Inga bezocht. Daarna werd een bezoek gebracht aan een museum waar de beroemde Finse architect Sarinen had gewoond, 's Avonds was het eerste optreden voor de dansers uit Holten in het grote pretpark van Helsinki. Men kon merken dat het de eerste keer was dat er een Hollandse dans groep op bezoek was in dit park; de kleding, muziek en typische Hol landse dansen trok volop de aan dacht van het Finse publiek dat massaal naar het programma van de dansers bleef kijken. De zater dag was het de dag van het zware werken. Vanaf 's morgens 8 uur tot in de nacht waren de dansers in touw op de diverse plaatsen waar het festival gehouden werd over een afstand van ruim honderd kilo meter. Tijdens het festival werd een enorm succes geboekt met de dans de Zonnebloem en de IJswals die tevens door de Finse televisie werd opgenomen en later werd uitgezon den. „Het leukst zijn de contacten die men van zo'n trip overhoudt. Meestal word je van hort naar haar gesleept om zo veel tnogelijk op te treden tijdens zo'n buiten landse trip". Voorzitter Dick Plek- kenpol was erg blijk en content dat het dit keer anders ging. De eerste dagen waren erg zwaar maar de resterende dagen was er volop tijd om van de Finse natuur te genieten en om aan de mensen te wennen en hun gewoontes te leren kennen. „Enkelen van ons waren zeer pri mitief ondergebracht, helemaal buitenaf waar je geen sterveling zag alleen regelmatig een eland of een wilde boskat, de anderen waren in de stad Helsinki ondergebracht en weer andere in Kyrkkslatt, een dorpje van ca. 6.000 inwoners. De resterende dagen waren er volop uitstapjes zoals boottochten naar eilanden, bezoeken aan monumen ten, kerken en natuurlijk winkelen in de warenhuizen van Stock- mann". Dinsdag 30 juli werd af scheid genomen van de leider van het festival, Lasse Svanström en de gastgezinnen en werd de terugreis aanvaard. Via Turku ging men met de Silja-Line en werd men inge scheept op het drie maand oude schip Svea, een schip met een ac commodatie voor tweeduizend passagiers en maar liefst 1625 hut ten. Na deze pracht en praal aan boord van de Svea werd Stockholm bereikt waar de dansers onderdak vonden bij de bevriende dansgroep „Vastbergaringen" na het weerzien van deze bekenden uit 1982 werd er gefeest tot in de kleine uurtjes, 's Morgens werd de thuisreis aan vaard naar Trellborg waar de over steek naar Travemünde werd geno men met de Saga-Line. Donderdag 1 augustus werd het laatste stuk ondernomen van Travemünde naar Holten, er werd nog even een kort bezoek gebracht aan Hecht- hausen waar de lunch werd geno men by de dansgroep Lamstedt. „Ik moet u zeggen, dat het mij het overwegen waard lijkt om bijvoor beeld eens na te gaan hoe op een aantrekkelijke manier de pension accommodatie in Overijssel verder vergroot en ontwikkeld kan wor den". De gedeputeerde denkt daar bij aan een keten van voorzienin gen die per klasse een vrijwel vast, vrij laag prijsniveau zouden moe ten hebben. Vooral in de gebieden als Zuid-Salland, Zuid-Twente, Noordoost-Twen te en de omgeving van Nijverdal en Ommen hebben zijn voorkeur. Als accommodatie denkt Dijkema aan bestaande ge bouwen zoals aantrekkelijk gele gen boerderijen, een voormalig ge meentehuis, winkel-woonhuizen of bedrijfspanden, die him oorspron kelijke functie verloren hebben. „Ik schat in, dat in Overijssel op ter mijn gezien een behoorlijk aantal mensen bevredigend werk kan vin den". Het lijkt hem van belang om ook op dit soort accommodatie, net als bij de trekkershutten de „keten-for mule" toe te passen, wat de herken baarheid naar het publiek toe ver groot. In zijn toespraak ging de gedepu teerde ook in op de Beleidsnotitie Recreatie en Toerisme, waarin het beleid ten aanzien van de verschil lende deelgebieden in Overijssel is vastgelegd. Ten aanzien van de Overijsselse Heuvelrug benadruk te de bewindsman dat de mogelijk heden voor rustige vormen van re creatie zoals fiets, wandelen en paardrijden behouden dienen te blijven en waar nodig verbeterd. Met betrekking tot andere recrea tie vormen, zoals de strand- en oeverrecreatie ziet hij als oplossing van het tekort het benutten van be staande afgravingen, waarbij voor het tekort het benutten van be staande afgravingen, waarbij voor de realisatie het van belang is dat het beleid met betrekking tot af gravingen en ontgrondingen mede afgestemd wordt op de gewenste recreatieve ontwikkelingen in een bepaald gebied. Promoten Om het toerisme in Overijssel te promoten heeft het college van ge deputeerde staten dinsdag beslo ten om f65.000.- beschikbaar te stellen om door de provinciale VW een promotiefilm van Overijssel te maken. Het is de bedoeling dat de film op beurzen en manifestaties in binnen- en buitenland vertoond gaat worden. Tenslotte wees gede puteerde Dijkema op de rol van het bedrijfsleven. Naar zijn mening is het op provinciaal en plaatselijk ni veau onontkoombaar en beslist noodzakelijk dat ook het toeris tisch bedrijfsleven in financieel op zicht bij de promotionele aktivitei- ten betrokken zal worden. Uit han den van voorzitter Berger van het recreatieschap ontving de heer Dijkema de nieuwe fietsroutes in Zuidwest-Salland, een uitgave van de VW Deventer in samenwerking met het aannemingsbedrijf Mid- den-Betuwe, die het merendeel van de fietspaden en andere recreatieve voorzieningen in de ruilverkave ling Bathmen heeft aangelegd. De overdracht vond plaats tijdens een fietstocht over een gedeelte van de nieuwe fietspaden nabij de fraaie zitbank onder een oude eikenboom een geschenk van het aannemings bedrijf (foto). Wanneer september in het land is, ziet men dat overal de activitei ten van verenigingen, die geduren de het zomerseizoen hebben stü ge legen, weer worden hervat. Het is met de bejaardensociëteit al niet anders. Op 3 september a.s. gaat ook deze week weer van start, zoals gewoonlijk „met een middagje uit". Het ligt in de bedoeling om alsdan te vertrekken vanaf „Irene" en „de Diessenplas" om 13.30 uur, terwijl verwacht wordt, dat de bussen al daar weer om 18.00 uur zullen te rugkomen. De kosten zullen f 15,- a f 20,- bedragen. Ofschoon het reis doel nog niet is bepaald, daarover volgen de volgende week nadere mededelingen, is het thans reeds mogelijk u op te geven voor deelne ming bij de V.V.V., telefoon 6 15 33. De scholen zijn weer begonnen en ook het kinderkoor Mozaïek begint weer met frisse moed. Dit wordt het vijfde seizoen, dus een feestelijk sei zoen. Het feest zelf, waar iedereen, dus jong en oud mag komen, zal gehou den worden op vrijdag 22 november in de Kandelaar. Elly en Rikkert Zuiderveld, bekend van radio en t.v. zullen dan een optreden verzor gen. Het kinderkoor zal ook met hen samenzingen. Hiervoor, en nog voor meer zangavonden, kerkdien sten enz. moet flink geoefend wor den met zoveel mogelijk kinderen. De eerste repetitie is op 27 augus tus van 17.00 tot 18.00 uur in de hal van de basisschool De Schakel. Kinderen in de leeftijd van 7 tot 14 jaar zijn daar van harte welkom. De contributie bedraagt f2,- per maand. Naast de suksesvolle Escort Bravo brengt Ford nu de Escort Laser. Met het rijplezier, de sportieve styling, de prestaties en de zuinig heid van elke Escort. Maar de Escort Laser heeft 'n lange lijst opvallende extra's. En dat voor f 15.995,-*! DE ESCORT LASER KOST U MINDER. De prijs spreekt voor zichzelf. De vijf versnellingsbak vergroot nog 'ns de zuinigheid die u al kent van de Escort. Eén grote onderhoudsbeurt per jaar lof elke 20.000 km) is genoeg, terwijl het "Long Life'-uitlaotsysteem en de 6 jaar gorontie tegen doorroesten van binnenuit illustratief zijn voor de kwaliteit die straks een hoge inruilprijs gorandeert.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7