Einde GEB in zicht? Buren handhaven bezwaren tegen OAD Kerkdiensten van dag tot dag Medische diensten Wellicht reorganisatie nutsbedrijf olitieweekjournaal Volksdansen Geslaagde puzzeltocht schoolkring Jeu de boule Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD ««f GARAGE SCHUPPERT BV Afbraak panden op raadsagenda 3U1S31 DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1985" Het college van b en w heeft in een gesloten vergadering woensdag avond het voltallige personeel van het gemeentelijk energiebedrijf GEB op de hoogte gebracht van de onderhandelingen die zijn gevoerd omtrent de mogelijke overname van het Holtens energiebedrijf door derden. Hoewel door recentelijke plannen van de provincie Overijssel een spaak in het wiel is gestoken van mogelijke fusieplannen staat toch wei vast dat een zelfstandig GEB zijn langste tijd heeft gehad. De provincie Overijssel kwam af gelopen vrijdag met een nieuw plan dat uitgaat van een samengaan van alle gas- en electriciteitsbedrij- ven in de provincie, met uitzonde ring van de energiebedrijven in Hengelo, Enschede en Oldenzaal. Binnen enkele maanden wil Gede puteerde Staten van Overijssel sa men met- de electriciteitsmaat- schappij IJsselcentrale, de gasbe drijven Gazo, Cogas, Igmo en de ge meente Deventer een naamloze vennootschap oprichten. Hierin kunnen nutsbedrijven worden on dergebracht die momenteel te koop worden aangeboden. De nieu we nutsmaatschappij EDMO denkt door een centralisatie van diensten gas en electra goedkoper te kunnen aanbieden dan nu door de kleine maatschappijen kan wor den aangeboden. Of dit ook voor Holten het geval zal zijn is nog maar de vraag. Ook is het nog on duidelijk of de gemeente Holten zonder meer zal instemmen met het voorstel van GS. Zoals bekend is de gemeente Hol ten „in de markt" voor een verkoop van het GEB, om een eventueel ge dwongen verkoop voor te zijn. Reeds eerder heeft de IJsselcentra le zich gemeld als serieuze kandi daat, evenals de gasmaatschappij Gazo, terwijl ook een bod werd ont vangen van Sallandgas, waarin de gemeente Deventer participeert. Niet bevestigde berichten vermel den dat het hier gaat om een miljoe nenzaak. Volgens een woordvoer der van de IJsselcentrale is het bod op de GEB Holten „ruimschoots voldoende om nog een gemeente huis te bouwen en in te richten". Solide De gemeente Holten kent sinds 1918 een eigen energiebedrijf. In 1961 werd het gasbedrijf in het GEB geïntegreerd. Het is een zeer solide bedrijf met een uitstekende bedrijfsvoering. In 1981 behaalde het een winst van in totaal f554.493. In 1982 was de totaal winst f449.147 en in 1983 f587.982. Door herkapitalisering van het gas bedrijf heeft het GEB gezorgd voor een stevige fundatie onder het nieuwe gemeentehuis. Naast het fi nanciële plaatje is van belang de rechtspositie van het personeel. Momenteel heeft het GEB 18 men sen in dienst. Of en in welke vorm deze werknemers straks bij een eventuele overname in Holten kun nen blijven werken is een van de vragen die ongetwijfeld gesteld zijn gisteravond tijdens de vergade ring. De werknemers zijn nu ambte naar, waardoor een goede rechts- postie bestaat. Ook zal er rekening gehouden moeten worden met de opgebouwde pensioenaanspraken en toekomstverwachtingen. Alle maal vragen die om een terdege on derzoek vragen. Ook voor de consument, de bur ger van Holten, zal een overgang van het GEB in groter verband ver anderingen met zich meebrengen. Vragen zoals: hoe gaat het straks met de gecombineerde energiere kening en met de overige nutsvoor zieningen, zoals CAI en water? Blijft er een servicepunt in Holten? Het verbruikerskantoor aan de In dustriestraat in Holten heeft bij het publiek een goede klank. De servi ce is uitstekend, ook al omdat de medewerkers „eigen" zijn met de Holtenaren. Verder zijn er vragen als: hoe gaat het met de straatver- lichting? Het aanbrengen van ver lichting in de kerstboom? Aanslui tingen voor feest-activiteiten en feesttenten? Aansluitingen voor de warenmarkt op het Smidsbelt? Bij wie komt het beheer van de straat verlichting, de aanleg, onderhoud en inkoop van materialen? Gemeenschapsbelang Een niet onbelangrijk detail is de rechtspositie van de gemeente Hol ten, en dus de burger, in een nieuwe opzet en wie profiteert er van de toch niet onaanzienlijke winsten. Het gevaar bij een Naamloze Ven nootschap is niet denkbeeldig dat het gemeenschapsbelang onderge- Het GEB-gebouw aan de Industrie straat, een vast herkenningspunt voor de Holtenaren schikt wordt gemaakt aan het be drijfsbelang. In de huidige vorm is de burger door middel van de ge meenteraad direct betrokken bij de bedrijfsvoering. De saldi komen nu geheel ten goede aan de gemeen schap en in de openbare raadsver gaderingen komt het beleid aan de orde. Allemaal overwegingen die vra gen om een gefundeerd onderzoek vooraf, zonder haastwerk. Het Hol tens GEB staat bekend als een doelmatig geleid bedrijf met een uitstekend rendement, zodat het college van b en w alle ijzers in het vuur heeft voor een juiste afwikke ling, waarbij de belangen van het personeel maar ook van de burger gewaarborgd moeten zijn. 11 aug. In de Holterberg werd een handtasje (leeg) teruggevonden die enkele dagen geleden uit een auto werd ontvreemd. Van de dader(s) echter nog geen spoor. 12 aug. Door twee jongedames werd aangifte gedaan van diefstal van hun fiets. De fietsen hadden on afgesloten gestaan bij de Scholen gemeenschap. De fietsen werden de volgende dag teruggevonden - nu wel afgesloten - in het tunneltje onder de Rijssenseweg. Bij nader onderzoek bleek dat twee vijftien jarige jongedames de fietsen had den weggenomen. Deze dames wer den naar verhoor door de politie, weer heengezonden. Een jongeman, die zat te vissen aan 't Vletgoor, moest noodgedwongen even weg. Toen hij terug kwam bleek zijn hengel, een werphengel met molen, te zijn verdwenen. Wil de eerlijke vinder even contact op nemen met de politie? Bij de Texaco-pompstation aan de Al werd weer eens getankt zonder te betalen door een bestuurder van een Volvo personenauto. Politie mensen van de verkeersgroep Zwolle waren net te laat om de da der te achterhalen. 13 aug. Een jongedame die twee maanden geleden haar fiets was kwijtgeraakt kwam op het idee om toch maar aangifte hiervan te doen. Toen bleek dat haar fiets al die tijd gestald had gestaan op het politie- buro. Daar de fiets niet was voor zien van een postcode, kon de poli tie deze fiets niet „thuis" brengen. Op de kruising Broekweg-Doorlo- pende Dijk botsten twee auto's op elkaar, doordat er geen voorrang werd verleend. Tegen de automobi list die voorrang had werd echter ook proces-verbaal opgemaakt, omdat hij helemaal niet had uitge keken. 15 aug. Deze dag was het weer twee keer raak voor wat betreft auto in braken. Eén auto stond geparkeerd op de dagcamping van de Holter berg en de andere nabij do Canade se begraafplaats. Van beide auto's werd een ruit vernield en vervol gens een handtas meegenomen. In de ene tas zaten geen waardevolle voorwerpen, hetgeen de dader ken nelijk ook heeft bemerkt en zo- Een viertal Holtenaren heeft ge bruik gemaakt van het recht een bezwaarschrift in te dienen tegen de hinderwetvergunning die het ge meentebestuur van Holten wil ver lenen aan het autobusbedrijf OAD. Twee van de bezwaarhebbenden zijn oude bekenden voor de OAD, de heren Hofs en Reisiger die reeds in eerdere instantie via een kort ge ding tegen de OAD in het strijd perk zijn getreden. In hun bezwaar tegen de hinderwetvergunning handhaven zij hun bezwaren. Vol gens hun advokaat mr. Hamaker uit Zutphen is nog slechts op mini male punten door de OAD tege moet gekomen aan de klachten van Op woensdag 4 september zal de cursus Volksdansen weer starten. Deze wordt in de gymzaal aan de Tuinstraat gegeven en staat onder leiding van Harrie Bakhuis. De cur sus begint om 20.30 uur tot 22.00 uur en de kosten bedragen f 15,- per maand. Bij het volksdansen gaat het niet zo zeer om de prestatie, maar meer om de ontspanning en het plezier. Volksdansen is het op windende ritme van de Joegoslavi sche en Roemeense muziek, het vrolijke van de Israëlische dansen, de Amerikaanse Mixers en nog veel meer. Wie ouder is dan 16 jaar kan zich opgeven bij 't Paalhuus tele foon: 6 27 55 U kunt ook tijdens de lessen een kijkje nemen in de gym zaal. ,De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 de bezwaarhebbenden. Of de heren Hofs en Reisiger tevens het kortge ding willen voortzetten, waarvoor eveneens deze week de termijn is afgelopen kon de heer Hamakers nog niet meedelen. „Ik ben juist te rug gekomen met vakantie en heb me nog niet goed op de hoogte kun nen stellen van de vorderingen op het OAD terrein. Samen met mijn cliënten zal ik daar het eind van de week een gesprek over hebben". De twee overige bezwaarhebben den tegen de hinderwetvergunning van de OAD maken vooral bezwaar De buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, hield zaterdagavond 17 augustus hun jaarlijkse fietspuz- zeltocht. Bijna 90 deelnemers start ten tussen 7 uur en half 9 onder prachtige omstandigheden voor een fietstocht die hier en daar on derbroken werd door spelletjes en opdrachten. Zo moest men „wasknijpers van de lijn halen", wat door sommige deelnemers zéér serieus werd opge vat. Een eind verder kreeg men fo to's te zien die in Dijkerhoek geno men waren aan de hand waarvan de deelnemers moesten raden op welk plekje de foto genomen was. Voor de kinderen was er onder an dere een hindernisbaan uitgezet welke gereden moest worden met een crossfiets. Na afloop werd bij café-restaurant Het Bonte Paard onder het genot van koffie met krentebrood nog nagepuzzeld, en na-gepraat door sommige zelfs tot in de kleine uurtjes. Tevens werden de prijzen uitgereikt. De winnaars waren: Dames: twee eerste prijzen voor mevr. Immink en Willy Markvoort; derde prijs mevrouw Rensen-Podt. Heren: twee eerste prijzen voor F. Grooteboer en A. Wechstapel en twee derde prijzen voor W. Bannink en Marco Rensen. Kinderen: le prijs, Erwin Noote- boon; 2e prijs, Erik Blemmink; 3e prijs, Laurien UI fin an. tegen de spuitinrichting die niet aan de eisen voldoet. Ook behou den zij het recht voor om na inwer king stelling van de hinderwetver gunning alsnog bezwaar aan te te kenen indien niet aan alle eisen is voldaan. Volgens de heer Vincent van de afdeling Algemene Zaken van de gemeente Holten zal in de nieuwe situatie - die overigens pas kan wor den aangebracht nadat de hinder wetvergunning is verleend - de overlast van de spuitinrichting voor de naaste buren tot het mini mum zijn beperkt en zal de inrich ting voldoen aan alle wettelijke ge stelde eisen. Nu echter de heren Hofs en Reisiger bij hun oorspron kelijke bezwaar tegen de algehele spuitinrichting èn het benzinesta tion blijven, kan het nog een kwes tie van lange adem worden. Op de agenda van de raadsverga dering na de vakantie die gehou den wordt op maandag 26 augustus om 19.30 uur in het gemeentehuis staan een zestiental onderwerpen, waaronder de verbetering en ver breding van een aantal wegen in het buitengebied, de aanschaf van een korfmaaier ten behoeve van het onderhoud van sloten en de aanschaf van leermiddelen voor de Dorpsschool en Het Kompas. Ook staat op de agenda de af braak van de leegstaande panden op het Smidsbelt, de vernieuwing van de kleedaccommodatie van de Hockeyvereniging in het Sportdal en de vaststelling van de afvalstof fenwet. Zondag a.s. is er bij De Schure weer het Jeu de boule spel georgani seerd. In tegenstelling tot de vorige keer hopen wij dat het deze keer wel mooi weer wordt. Zondagmid dag om 14.30 uur kunt u zich opge ven waarna er om plm. 3 uur met het spelen kan worden begonnen. De kosten zullen f4.50 per team van vier personen gaan bedragen. doende een tweede auto openbrak. In de tweede tas zat een geldbe drag. De betreffende portemonnaie werd onder Nijverdal teruggevon den. De politie van Holten doet, in verband met dit soort diefstallen, een beroep op de burgerij. Mocht u op de Holterberg ook maar iets ver dachts waarnemen, noteer dan eventueel het kenteken van een auto en geef dit door. Mocht dit suc ces hebben dan hoort u nader via dit blad. Een mevrouw die even bij de apo theek naar binnen wipte en haar tas aan het stuur van haar fiets liet hangen, kwam daarna tot de ont dekking dat de portemonnaie uit haar tas was verdwenen. In deze portemonaie zat gelukkig maar een klein geldbedrag. In het dorp en dan vooral in de om geving van de Deventerweg-Oude Deventerweg, gedroeg zich een dame van middelbare leeftijd noeal opvallend. Ze bezocht diverse wo ningen, waarvan de bewoners ver moedelijk niet thuis waren. Ze trof steeds een dichte deur. Aangeno men mag worden dat ze minder goede bedoelingen had. De politie greep niet eerder in dan toen ze met de bus wilde vertrekken. Toen bleek dat ze ook nog enig inbre kerswerktuig bij zich had. Omdat ze geen strafbaar feit had begaan, was de politie wel genoodzaakt haar te laten gaan. De vrouw, ko mende uit Oldenzaal, staat bekend om haar insluipingen en diefstal len. Een stel scholieren gedroeg zich op de fiets niet zoals het moest. Door te veel naar links uit te wijken kwam één van hen in botsing met een wielrenner. Deze laatste be kwam een hoofdwond en enkele schrammen, doch kon na behande ling door een arts, huiswaarts ke ren. Bij één van onze middenstanders werd de kassa een stukje lichter ge maakt door een nog onbekende man van ongeveer 25 jaar oud. Hij kwam eerst binnen, met het smoes je of er een tientje gewisseld kon worden. Bij dit binnenkomen heeft hij vermoedelijk de winkelbel al omgebogen. Nadat hij de winkel had veriaten en er verder geen pu bliek meer aanwezig was, is hij weer binnengekomen, waarbij de win kelbel dus niet meer overging. Zo doende kon hij ongezien een greep in de kassa doen. De buit bedroeg ongeveer f 135,-. Een half uur te vo ren had deze man hetzelfde gele verd bij een winkelier in Rijssen. Ook hier was de buit gering. 16 aug. Door te grote snelheid ge raakte een automobilist in moei lijkheden onder de spoorwegtunnel aan het eind van de Dorpsstraat. De auto kwam uit de richting De venter, botste eerst tegen de rech ter muur en vervolgens tegen de linker muur. De man werd licht ge wond. Zijn auto was rijp voor de sloop. Hoe wonderlijk de natuur kan zijn bleek die nacht. Politiemensen troffen een omgevallen boom aan op de Winkelbergweg. Deze boom had de hevige storm van de vorige week overleefd, doch viel nu om zonder een zuchtje wind. De brand weer verwijderde het obstakel. In de nacht van 16 op 17 augustus werden weer vernielingen aange richt bij een drietal tuintjes, één aan de Schoolstraat en twee aan de Houtweg. Bloemen en planten wer den uit de grond getrokken en wil lekeurig weggegooid. Een zinloos gedoe van kennelijk brooddronken jongelui. Twee jongedames deden aangifte van diefstal van twee jassen en een blouse uit één van de kleedcabines van het zwembad. De meisjes wa ren met hun klas naar zwemles. Deze diefstal was de vorige dag reeds gepleegd. 18 aug. Dat een mens zijn gedach ten wel eens ergens anders bij heeft bleek deze nacht wel weer. Een au tomobilist stapte bij zijn woning uit zijn auto en liet de motor draai en omdat hij via zijn woning de ga rage wilde openen. Eenmaal in de woning vergat hij dit voornemen en ging naar bed. Nadat de motor on geveer een uur had gedraaid, werd de politie ingeschakeld, die de man uit zijn bed trommelde. Er was be slist geen sprake van alcoholge bruik. 19 aug. Door de politie werd een auto - Morris Mini - van de weg ge haald. Deze auto had spoorverbre- dende velgen, een geliefkoosd acce- soir voor deze auto's. Dit is echter wel verboden en de bestuurder liep dan ook tegen een proces-verbaal op. Op de Markeloseweg vond een aan rijding plaats tussen een vrachtau to en een personenauto. De vracht wagenchauffeur, komende uit de richting Markelo, miste de afslag Almelo en keerde pardoes op de rij baan. De achteropkomende perso nenauto kon, Ondanks krachtig remmen, een aanrijding niet voor komen. Het bleef bij materiële schade. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 13 AUGUSTUS 1985 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. aan de heer P. M. S. Visser vergunning verleend voor het kappen van bomen bij de woning Markollenweg 18. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf danwel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 26 augustus a.s. spreekuur te houden. /X\ //Z\ NED. HERV. KERK: 9.30 uur ds. J. J. van Oord uit Almelo. 19.00 uur ds. W. Vons. Uitgangscollecte voor „Betha- nië" Kinderoppasdienst: Mevr. Rensen-van Dolder en Jeanet van Bruggen. Diessenplas: Woensdag 28 aug. 19.30 u. ds. R. Visser. GEREF.KERK 9.30 uur ds. J. van Wijngaarden van Barneveld. 19.15 uur ds. Tj. Zuidema van Apeldoorn. In bei de diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2de voor rente en aflossing. Kindernevendienst klas 3 en 4 o.l.v. de heer H. Bel tman. Kinderoppas: Mevr. Withaar- Stam, Lydia Heemskerk en Hannie Stam. Mevr. Stam-Slot- boom, mevr. Beldman-Sloot- weg en mevr. Stam-Compagne. R.K. KERK: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat) DIJKERHOEK: 9.30 uur ds. W. Vons. Uitgangs- coll. voor „Bethanië" OKKENBROEK: 9.30 uur ds. G. Bouwman. Uit gangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur zondag 8.00 u. en 10.00 uur. Zondag 25 augustus: 9.00-11.00 uur inschrijving voor deelname aan 6e Holterbergrit in café-res taurant „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Org. M.A.C. „De Holterberg". 10.00 uur Aanvang Menwed strijden Vereniging „Het Aange spannen paard" op terrein L.R. Bergruiters, Borkeldweg. Vrijdag 30 augustus: 19.30 uur Jaarlijkse Feestavond School kring Espelo in tent bij boerde rij „De Haarhoeve" (fam Boode) Espelodijk. Revue „Spo „Splo zich wier hörn". Zaterdag 31 augustus: Schooi en Volksfeest in Espelo. 9.00 uur Vertrek optocht vanaf de Splo- school naar de feestweide bij boerderij „De Haarhoeve". Zaterdag 31 augustus en zon. dag 1 september: Uitnodigings concours Land. Rijvereniging „De Bergruiters" op terrein aan de Borkeldweg. Feestelijke af sluiting zwemseizoen 1985 in zwembad „Twenhaarsveld" (zie H.N. van 15/8). ARTS: J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 u. WIJKVERPLEGING: Dienst 22 t/m 29 augustus: Zr. J. Roelvink, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi gen, alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le van de maand. TANDARTS: T. I. Lafeber, Henri Dunantstr. 1, Rijssen, tel. 05480-1 83 83. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. (ook voor kleine huisdieren). P. E. Helthuis, Dorpsstraat 63a (ook voor paar den), tel. 6 33 77 b.g.g. 05759- 22 22. S. Minnema, Oude Dev. weg 7, tel. spr.uur 8.00-9.00 uur 05423-6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Stichting Maatschap, dienst- verl. Midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open be jaarden werk: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat en volgens af spraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038-97 12 34. Brandweer: telefoon 00 11 (dag en nacht). Geboren: Erwin zv B. J. Krikkink en H. W. Kappert; Imke dv D. Markvoort en G. B. Bulsink; Irene dv H. R. Beldman en G. W. Aanstoot (geb. te Deven ter). Overleden: G. J. Hogenkamp, oud 86 jaar. Ondertrouwd: H. Oolbekkink, Holten en T. J. Braakhekke, Lo- chem. Gehuwd: M. M. Pape, oud 24 jaar, Wierden en M. Kolkman, oud 22 jaar, Holten; H. Aaltink, oud 27 jaar, Hellendoorn en A. J. Karkdijk, oud 25 jaar, Hol ten. Gevonden: een verrekijker; een bos sleutels in bruin étui; grijs blauw trainingsjack; een zwar te herenfiets Gazelle. Verloren: een zilveren kettinkje met de naam „Gerlanda"; een bruine vierkante portemon naie; een rode portemonnaie met giropas en geld; een euro- pasje sleutels en bankbilket van f 10,-; blauw wit regenjack; een kleine sleutel met rode dop; een cameratas; een bril met me talen montuur en dikke glazen; een jaarkaart NS giropas strippenkaart; een sleutelbos met vier sleutels; een grijze hond Schapedoes.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3