Goede kwaliteit in Dijkerhoek Holtense aannemers vallen buiten de boot Festival'8 5 Varkens tikken landdag PJGO H0LTEI\IS NIEUWSBLAD olitiew eekjournaal 35e PAARDENFOKDAG HOLBATHEO RIBBERINK-TER HARMSEL DE LAAGSTE DENK EB AAW, ADVERTEREN doet VERKOPEN. Aanbesteding in cijfers DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1985 5 Kam-pïoenen „Holbatheo". Jubileum fokdag Van links naar rechts: Arlina eig. gebr. Kogelman; Bedora eig. E. Ha verslag, Espelo; Ulona eig. H. J. Reilink, Schalkhaar; Qurea eig. B. Koetsier, 't Joppe; Dilian eig. mej. Flierman, Schalkhaar; Asuska eig. B. JTwellaar, Schalkhaar; Berdy eig. A. v.d. Pol Bathmen. Onder ongunstige weersomstan digheden werd afgelopen zaterdag op een terrein bij café-rest. Het Bonte Paard in Dijkerhoek de 35e paarden- fokdag gehouden voor de vereniging Holbatheo (Holtenbathmen en Om streken). Ruim honderd paarden, waaronder veulentjes van nog geen twee maanden oud werden ter keu ring aangeboden aan de jury bestaan de uit de heren H. G. Schrijver, Ter- wolde, H. Pothof, Raalte, J. A. G. ter Mors, Enschede, J. Laarhuis, Ensche de en E. Kloosterboer uit Vaassen. Het oudste paard op de keuring was de merrie Heidi, geboren op 20 maart 1966. Als ringmeester fungeerden J. Stegeman, Holten en E. Haverslag uit Espelo. De fokdag - de enige in Overijssel en een van de zeer weinigen In het land die nog door een plaatselijke of streekvereniging wordt georga niseerd - werd geopend door de voorzitter de P. H. B. M. van Wegen te Raalte. Tijdens een gezellige broodmaaltijd sprak Wegen een woord van dank tot allen die, in welke vorm dan ook, hun medewer king verleenden aan het welslagen van de fokdag en hij richtte zich in bijzonder tot de familie Paalman- /Kloosterboer voor het beschik baar stellen van het keuringster rein en de gemeentebesturen, orga nisaties, verenigingen, midden standers en particulieren die prijzen (bekers, medailles, geld) be schikbaar stelden. De heer H. G. Schrijver, die deze keer voor de 25ste maal als jurylid fungeerde, werd als blijk van waar dering en herinnering een fraaie electrische pendule met inscriptie aangeboden. „U hebt zich zo zei voorzitter Wegen altijd met grote deskundigheid van uw verantwoor delijke taak gekweten en we willen in de toekomst nog graag op u reke nen". De heer Schrijver dankte met en kele woorden voor het geschenk dat een ereplaats zal krijgen en steeds zal blijven geven wanneer hij hiervoor wordt gevraagd. De heer H. Pothof die mede namens zijn collega's juryleden het woord voerde kwalificeerde het aange voerde móteriaal als goed met een forse plus voor de rubriek drie jari ge merries (type rijpaard) met toe komstige stermerries. Mede gezien het zeer groot aantal eerste pre mies die werden toegekend mag „Holbatheo" de toekomst met veel vertrouwen tegemoet zien. De heer G. J. Boode, ere-lid van de vereni ging dankte het bestuur voor de perfecte organisatie van deze jubi- leumfokdag. Kampioenen Bij de veulens werd kampioen (type tuigpaard) „Durea" eigenaar B. Koetsier, 't Joppe en bij het type rijpaard was de titel voor Dilian van fokker mej. A. C. G. Flierman, Schalkhaar. Jeugdkampioen bij de tuigpaarden werd Bedora van E. Haverslag Espelo en jeugdkam pioen bij de rijpaarden werd „"Berdy" van fokker/eig. A. v.d. Pol te Bathmen. Arlina van gebr. Kogelman te Mariënheem behaal de de titel bij de 3-jarige merries (type tuigpaard) en bij de rijpaar den was het oranjelint voor Asus ka van B. J. Twellaar uit Schalk haar. De zeer solide gebouwde merrie „Ulona" van stal H. J. Rei link uit Schalkhaar werd kam pioen bij de stermerries (type) ba- sispaard. Uitslagen: Hengstveulens (type rijpaard), leuke ru briek met op kop een jonge Zeoliet die mo menteel zeer in de belangstelling staat. 1a. Dirigent eig. A. v.d. Pol, Bathmen; 1b. N.N. eig. H. J. Reilink, Schalkhaar; 1c. Diamant eig. A. v.d. Pol; 1d. D-uniek eig. A. Schip pers, Holten. Merrieveulens: (type tuigpaard). Vrij goede rubriek best veulen op kop met goede be wegingen. 1a. en kampioen Durea eig. B. Koetsier, 't Joppe; 1b. Dilda-Maria eig. G. J. Boode, Espelo; 1c Darlina eig. Gebr. Kogel man, Mariënheem. Merrieveulens: (type rijpaard) Op kop een jonge garant, groot royaal veulen. Rubriek met lange gelijnde veulens: 1a en kam pioen Dilian van mej. Flierman Schalkhaar; 1b Donja eig. J. H. Oplaat, Bathmen; 1c Daphne eig. G. J. Hoekman, Lettele; 1 d Dia ne eig. M. Huis in 't veld, Lettele; 2a D'Ur- landa eig. A. Schippers, Holten; 2b Dumaril- la eig- Kogelman, Mariënheem. Een-jarige merries (tuigpaard) Matige ru briek; 1a Cumanda eig. D. J. A. Podt, Dijker hoek; 1b. Celesta (basis) eig. G. J. Meule- man, Raalte; 1c Carolina eig. D.J.A. Podt. Een-jarige Merries (Rijpaard) Grote groep met Frans gefokt product op kop: 1a Caro- syska eig. B. J. Twellaar; 1b Catroccholin eig. J. Stegeman Holten; 1c. Cathinca eig. H. J. Deten, Holten; 1d. Chileen eig. H. J. Reimert, Heeten; Ie Ceremone eig. A. v.d. Pol; 1f. Craudi eig. J. Willemsen, Bathmen; 2a. Carola eig. G. M. Morsink, Bathmen. Tweejarige merries (Tuigpaard): 1a. en kampioen: Bedora eig. E. Haverslag, Espe lo. Een mooi type paard deze jonge tourist met beste bewegingen; 1b Biola eig. H. J. Durberg, Raalte; 1c Bianka eig. J. Heine- man, Schalkhaar. Tweejarige (type basi3paard): 1a. Brista eig. B. Stegeman, Markelo. Drie-jarige merries (type tuigpaard):Een beste groep met als uitschieter kampioen Arlina van gebr. Kogelman uit Mariën heem; 1b Anauska eig. A. J. Podt, Dijker hoek; 2a. Annemoon eig. mevr. Raams- man-KI. Koerkamp, Haarle. Twee-jarige merries (rijpaard): 1a en kam pioen Berdy eig. A. v.d. Pol, Bathmen; 1b Bellandaeig.A. Schippers, Holten; IcBauli- ne eig. H. J. Schiphorst; 1d Beauine eig. G. Witjes, Lochem. Drie-jarige (rijpaard) Een rubriek van zeer goede kwaliteit: 1a en. kampioen Asuska eig. B. J, Twellaar, Schalkhaar; 1b Ame thist-Utopia eig. dezelfde; 1c Activa-Utopia eig. dezelfde; 1d Anola eig. J. Smale, Bath men; 2a Anesse eig. Marvenberg. Zogende merries: (4-7 j. type tuigpaard): 1a Vilda-Maria eig. G. J. Boode, Espelo. Zogende merries: (4-7 j. type rijpaard). Een prachtig trio met op kop (la) Urlanda van Schippers, Holten: 1b Zophine eig. H, J. Reilink, Schalkhaar; 1c Wellie eig. M. Huis in 't Veld, Lettele. Zogende merries (Basispaard): 2a. Zanja eig. J. H. Oplaat, Bathmen. Niet zogende merries (Rijpaard): 1a. Zasha eig. G. J. Hoekman, Lettele. Ster-merries (tuigpaard): 1a. Paola eig. D. J. A. Podt, Dijkerhoek. Stermerries (Basispaard): 1a en kampioen Ulona eig. H. J. Reilink, Schalkhaar. Zeer solide gebouw merrie met beste gang; 1b Landa van A. Schippers, Holten. Stermerries (type rijpaard): Een grote groep goed soortige merries: 1a Siliane eig. J. Stegeman, Holten; 1b Lilian eig. A. K. Hendriks, Wilp; 1c Vurelse eig. G. W. Kloos terboer, Diepenveen; 1d. Ziluska eia. F. G. Szücs, Lochem; 1e Vandola eig. M. NTemeij- er, Lettele; 1f Simone eig. A. v.d. Pol, Bath men; 1g Salina eig. F. G. Szücs, Lochem. Merries 8 jaar en ouder: 1a. Sandra eig. G. J. Hoekman, Lettele. Type basispaard: 1a. Heidi eig. A. v.d. Pol, Bathmen. Keurmetries (tuigpaard): 1a. Parel eig. B. Koetsier 't Joppe. Een schitterend paard met sublieme gang. De naam Parel ten volle waard. Merries met minstens 2 afstammelingen: 1a. Siliane met Attent en Catrocholien eig. J. Stegeman; 1b. Heidi met Berdy en Diri gent eig. A. v.d. Pol, Bathmen; 1c Urlanda met D'Urlanda en Bellenda eig. A. Schip pers, Holten; 1d. Landa met D'uniek en Ur landa eig. A. Schippers; 1e Simone met Ce remone en Diamant eig. A. v.d. Pol Aangespannen combinaties: 1. B. Koetsier, 't Joppe met Parel; 2. Olde Bijvank Heeten met Zalia; 3. Reints, Heeten; 4. D. J. A. Podt, Dijkerhoek met Paola. Zadelrubriek: 1. Zilverstone eig. W. de De- kent Deventer; 2. Paola eig. H. J. Reimert, Heeten; 3. Zuluska eig. F. G. Szücs, Lochem. Omstreeks 16.00 uur vond op 6 augustus een aanrijding plaats op de kruising Haarlerweg-Helhuizer- weg. De 90-jarige bestuurder van een DAF, wonende te Nijverdal, reed over de Haarleweg richting kruising Helhuizerweg. Hier ver leende hij geen voorrang aan een uit richting Holten rijdende be stuurder van een Opel. Een en an der bleef beperkt tot plaatschade. Ook werd op voornoemde datum aangifte gedaan van de diefstal van een fiets welke had gestaan bij het NS station. Dit moet gebeurd zijn in de voorgaande week. Ondanks klachten over toch re gelmatig koude en natte dagen deze zomer werden twee dames op 7 augustus in de omgeving van ho tel Hoog Holten tot hun verrassing geconfronteerd met een geheel ont klede man. Of hij last had van de warmte dan wel iets anders, is niet geheel duidelijk geworden. Op 8 augustus werd gemeld dat de bestuurder van een personenau to een lantaarnpaal in de omgeving van de Edah omver had gereden en er vervolgens tussen uitkneep. Op lettende getuigen noteerden het kenteken van de auto zodat hem alsnog de rekening gepresenteerd kan worden. Op de kruising Larenseweg met de S14 vond op 9 augustus om streeks 13.20 uur een aanrijding plaats. Een inwoner van Holten reed over de Larenseweg en ver leende bij de kruising met de S14 geen voorrang aan een daar rijden de automobilist. Beide auto's moesten in verband met de schade afgesleept worden. Op dezelfde dag vond er een aan rijding plaats tussen een personen auto en een bus bij het NS station. De bus die uit het dorp kwam kón door ruimtegebrek wat moeilijk draaien. Om toch rond te komen moest de chauffeur wat heen en weer steken. Terwijl hij hiermee be zig was kwam er een personenauto van de parkeerplaats af rijden. De buschauffeur zag dit te laat en reed tegen deze auto aan. Ook hier bleef het bij plaatschade. In de nacht van 9 op 10 augustus werd bij de disco de Waag een bromfiets van een meisje uit Alme lo ontvreemd. Dit ondanks het stuur en ringslot waarmee de brom mer was afgesloten. Vroeg in de avond van 11 augus tus botsten twee personenauto's tegen elkaar op de kruising Burg. v.d. Borchstraat/Koninginnelaan. Een inwoner uit Vaals die vanaf de Koninginnelaan naderde was zo geïnteresseerd in het uitzicht dat hij via de daar staande verkeerspie- gel naar rechts had, dat hij vergat naar links te kijken. Hij reed dan ook prompt tegen een van die kant komende auto aan. Op 12 augustus kwamen twee be stuurster elkaar met hun auto's te gen op de Ericaweg. Door het slech te uitzicht op deze smalle zandweg zagen zij elkaar zo laat dat niet voorkomen kon worden dat zij met de voorzijden tegen elkaar botsten. De Amerikaanse zanger/pianist Billy Preston is één van de vele ar tiesten die zullen optreden tijdens het Flevofestival '85, dat van 15 tot en met 18 augustus op Flevohof ge houden wordt. Billy Preston, die in het verleden veelvuldig samen werkte met onder andere de Beat les en de Rolling Stones en die ei gen successen scoorde met platen als With You I'm Born Again en It Will Come In Time, zal op zaterdag avond 17 augustus een optreden verzorgen op het Flevofestival '85. Andere artiesten die tijdens dit 4 dagen durende festival zullen op treden zijn onder meer: Andy Pratt, Bobby Jones. Debby Boone, Phil Keaggy, Daniel Amos, Carel Hein- sius en Thijs van Leer. Deze arties ten zullen optreden tijdens drie grote, avondvullende concerten op donderdag 15, vrijdag 16 en zater dag 17 augustus. Naast deze avond concerten biedt het Flevofestival '85 de bezoekers een ruime keuze aan andere aktiviteiten, waaronder films, theater, lezingen, workshops, sport en kunstmanifestaties. Het Flevofestival '85 wordt geor ganiseerd door Youth for Christ Ne derland, met medewerking van de NCRV en Flevohof. De NCRV zal radio-opnamen maken van de avondconcerten. Tevens zal op za terdag 17 augustus de vijfhonderd ste aflevering van het programma Gospel Rock live vanaf het festival terrein worden uitgezonden. "Die achtduizend gulden hadden we nog wel ergens kunnen wegcijferen", verklaarde aannemer Koopman te leurgesteld toen bleek dat de aanne mingcombinatie Ribberink en Ter Harmsel de Holten§Emme!oordse combinatie Koopman en De Vries met f 8000.- had verslagen in de race om de aanbesteding van het nieuwe ge meentehuis "Jammer, maar het is niet anders". De spanning vrijdagochtend in café-restaurant De Biester was te snijden toen om elf uur, na een in leidend praatje van burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard, architect H. Jorissen de envelop pen openscheurde. Ogenschijnlijk vriendelijk keuvelend wachtten de knap in het pak zittende aanne mers het gebeuren af. Vijf combina ties waren voor het bouwkundige deel uitgenodigd, waarvan gesteld was dat tenminste een deel van het Perceel 1, de bouw: 1. Aannemerscombinatie Rib- berik-Ter Harmsel: f2.978.000. 2. Aannemerscombinatie Koop man-De Vries: f2.986.000. 3. Bouwbedrijf Wessels f3.062.000. 4. Aannemersbedrijf Nelissen- Van Egteren: f3.075.000. 5. Aannemerscombinatie Voor- des-Roelofs-Haasef3.110.000. De begroting was: f2.858.300. Perceel 2, elektrische installa tie: 1. Harwig, Emmen: f233.200 2. Croon elektro, Apeldoorn: f237.500 3. Van Lenthe-Van Bruggen: f238.685. De begroting was: f 233.392. Perceel 3, werktuigbouwkun dige werken: 1. Walhof-Klein Velderman, Goor-Holten: f312.350. 2. Flim-Lammers TIP, Holten- Rijssen: f321.400. 3. Salland Koster, Deventer: f321.480. De begroting was: f329.170,50. personeel afkomstig moest zijn uit Holten of de naaste omgeving. Daaronder waren naast aannemer Koopman, aannemer Voordes in een combinatie met Roelofs en Haasse uit Rijssen, de aannemer Wessels uit Rijssen, Nelissen en Van Egteren uit Enschede en de laagste inschrijver Ribberink Hen gelo en Ter Harmsel uit Rijssen. Door die constructie viel bij de se lectie de Dura reeds af, waarover deze aannemer een boze brief schreef naar het college van b en w. De raadsleden, die als publiek de aanbesteding meemaakten, toon de zich na afloop teleurgesteld dat een niet Holtense firma de op dracht had gekregen. Behalve dat er een bouwkeet staat en een Holte- naar voorman is bij die firma is er niet veel Holtens aan te bekennen. Ook toonden de raadsleden zich enigszins teleurgesteld over het be drag dat met de bouw gemoeid is. De WD -er Robers had op de ach terkant van een enveloppe al gauw uitgerekend dat het neerkwam op een totaal bedrag van 3.523.550. „We redden het niet met vijf mil joen" was de mening van CDA raadslid H. Westrik „Tenslotte moet de hele inrichting ook uit dat bedrag betaald worden. Kijk maar eens even wat tegenwoordig een bureautje kost". Een van de raads leden kwam op het luminieuze idee om de burgemeesterskamer dan maar laten te vervallen. Nadat de diverse aanbestedingen zijn door gerekend door de architect in sa menwerking met het adviseursbu reau Dijkoraad te Deventer zal het benodigde krediet aangevraagd worden aan de raad. Vermoedelijk zal het in de raadsvergadering van november aan de orde komen. IJs en weder dienende hoopt de aanne mer de bouw in 52 werkbare weken gerealiseerd te krijgen. De enige Holtenaar die breeduit kon lachen vrijdagochtend was de heer Bel- dman van het electrotechnisch be drijf Klein Velderman die in combi natie met Walhof uit Goor voor een bedrag van 312.350. het werktuig bouwkundige deel van de opdracht in de wacht wist te slepen. „Goed gecijferd", glunderde hij. Door burgemeester en wethouders op 6 au gustus 1985 verleende vergunningen, onthef fingen e.d. 1aan Algemene Plattelandsjongeren in Gelderland te Laren toestem ming verleend voor het houden van een fietsvierdaagse; 2. aan taptoecommissie HMV vergunning verleend voor het rond gaan met een geluidswagen en verkoop zwak-afcoholische drank op 17 augustus 1985; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecre tarie. Toepassing artikel 19 W.R.O. en artikel 50, lid 8, woningwet t.b.v. aa leg drie woonwagenstandplaatsen met voorzieningengebouwtjes de Beuseberg. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door het Woonwagenschap Zuid:West Overijssel, H. J. Ph. Fesevurstraat 9 te Deventer, een aanvraag om vergunning is ingediend voor de aanleg van drie woonwagenstandplaatsen met voorzieningengebouwtjes op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie Iho. 31, gele gen in het bestemmingsplan „de Beuseberg". Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse vigerend bestemmingsplan „de Beuseberg" daar de gronden waarop de standplaatsen zullen worden aangelegd c.q. de voorzienin gengebouwtjes zullen worden opgericht ingevolge dit plan bestemd zijn voor woondoeleinden, kategorie EHG, doeleinden van openbaar nut, kategorie G (groenvoorzieningen) en verkeersdoeleinden, kate gorie V (voetpad). Aangezien het ingediende plan niet in strijd is met de in voorbereiding zijnde algehele herziening van het bestemmingsplan „de Beuseberg" bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het vigerende bestemmingsplan en derhalve de gevraagde (bouwver gunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 19 augustus 1985, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsarti kelen ten behoeve van de aanleg van drie woonwagenstandplaatsen met voorzieningengebouwtjes bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het geldende bestemmingsplan „de Beuseberg" en het ontwerp van een gedeeltelijke herziening van dat bestemmingsplan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 15 augustus 1985. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burge meester, J. P. Stegeman, secretaris. Ter inzagelegging beschikking. Burgemeesteren wethouders van Holten hebben ondervoorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 6 augustus 1985, vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: Maatschap Kolkman, Fliermatenweg 2 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee- en fokvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest in een mestsilo en opslag van dieselolie. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 19 augustus 1985) op de gemeentesecretarie. Afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage. -■ -=e- Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve voor 19 september 1985, bij de Raad van State, Postbus 20019,2500 E A 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsiiig van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden qericht aan de Voorzitter van de Afdeling voordegeschillen van bestuurvan de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De be schikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Spreekuur burgemeester de burgemeester is verhinderd maandag 19 augustus spreekuur te houden. Op zaterdag 17 augustus zullen ruim 25 teams afkomstig uit geheel Overijssel deelnemen aan de landdag van de Overijsselse Plattelands Jon geren. De landdag wordt dit jaar door de kring Salland georganiseerd. Als Architect Jorissen leest de aanbe steding voor wedstrijdterrein is de Hofmansweide in het centrum van Hellendoorn uitge kozen. Zowel agrarische als niet-agrari- sche jongeren kunnen 17 augustus aan hun trekken komen. Tot 14.30 worden er individuele agrarische wedstrijden gehouden, waaraan ie dereen kan meedoen. Er worden wedstrijden gehouden in het beoor delen van zwartbonte koeien en voor de trekkerfanaten wordt een behendigheidsspel georganiseerd. De kosten bedragen f 2,50 per on derdeel. De teams zullen vanaf 10.00 uur 's morgens aanwezig zijn. Wethouder Middelkamp uit Hellendoorn zal de opening van de P.J.G.O. landdag verrichten. Daarna verschijnen de verschillende afdelingen aan de start voor touwtrekken, een hel menrace, skilopen een agrarische quiz en varkenstikken. De agrari sche quiz heeft tót doel de platte landsjongeren wat bekender te maken met het agrarische werk. Het spektakelstuk van de land dag is ongetwijfeld het varkenstik ken. Dit varkenstikken - niet te ver warren met de veelomstreden var kensrace - trok onlangs in Lutten- berg 7000 toeschouwers. Geblinddoekte spelers moeten in een afgezette ring een varken pro beren te tikken. Op hun weg komen zij echter de nodige obstakels tegen tot grote hilariteit van het publiek. Ook individuele sporters komen aan hun trekken in onder andere hardlopen, doelschieten, balgooi en, verspringen, zaklopen. Winnaar mag zich sportman- of vrouw van het jaar noemen.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5