De Schuredag blijft wel de moeite waard „Ieders kwaliteiten moeten we benutten" van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Gevonden voorwerpen Fietstocht HVG Holten '©-OPEIi Burgerlijke stand Geslaagde Puzzeltocht H0LTENS NIEUWSBLAD ONDANKS TEGENVALLEND BEZOEKERS A ANTALMHHH1 Tobbedansen op Grasbroek GARAGE SCHUPPERT BV BOLSENBROEK VOETBALVOORZITTER KURZ VAN SV HOLTEN: De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. W. Vons, Viering Heilig Avond maal, 19.00 uur ds. R. Visser. Uitgangscollecte; zending. Kin deroppasdienst: mevr. Teese- link-Scheperboer en Ariëtte Groen. Na de morgendienst kof fiedrinken met de gasten in Ire ne. Diessenplas: woensdag 21 aug. 19.30 u. ds. J. H. Israël. Geref. kerk: 9.30 u. en 19.15 u. (Bevestiging ambtsdragers) ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Na de morgendienst „koffie-uurtie" met de gasten in het „Voorhuis'". Gastvrouwen zijn: mevr. G. Aanstoot en mevr. Scholman- Beltman. R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw Irene (Boschkamp straat). Dijkerhoek: 10.30 uur ds. R. Vis ser. UitgangscolL .voar .de zen ding. Okkenbroek: 9.30 uur ds. G. Bouman. Uitgangscoll. Zending Ned. Herv. Kerk. Nieuw Heeten: zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 u. en 10.00 uur. Het gaat er daarbij om met een (was)tobbe van maximaal 150 cen timeter doorsnee het snelste een helling af te glijden en daarna een bel te luiden midden op het water. Naast het tobbedansen zijn er ook wedstrijden surfplankpeddelen en water lopen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Henk Wes- seldijk, tel. 05408-509, Henk Hob belt, tel. 053-76 19 76 of Ida Aalen huis tel. 05490-1 47 80. De Hervormde Vrouwengroep Holten houdt op 21 augustus een fietstocht. Bij slecht weer eventu eel op 28 augustus. Het vertrek is om 13.00 uur bij Irene. Voor dames die deze tocht niet per fiets kunnen meemaken, zijn er auto's beschik baar. Men kan bellen bij J. Stukker- Paalman, tel. 6 32 50. MARKELO- TEL. 19 07 „In wezen ambieer ik dat voorzit terschap niet. Maar ik heb me opge- opferd om het vele goede werk van het interim-bestuur niet verloren te laten gaan. Die lijn kunnen we nu voortzetten. Een beleid waarbij ieders kwaliteiten zoveel mogelijk worden benut". Jan Kurz (46) is de nieuwe voorzitter van de SV Holten afdeling voetbal. Na een woelige periode waarin de zelfwerkzaamheid binnen de club ter discussie stond en het oude bestuur onder leiding van Jan Warrink plaats maakte voor een inte rim-bestuur met aan het hoofd Jan Leusink is nu de derde Jan aan de beurt. „We moeten de vereniging weer levend maken". „Ik ben een andere voorzitter dan Jan Warrink" merkt de Holtense conrector aan de Scholengemeen schap meteen aan het begin van ons gesprek op. „Met al hun ent housiasme voor het voetbal en de liefde voor de club nam het vorige bestuur al het werk uit handen van de leden. Daardoor kreeg je dat er teveel door te weinig mensen werd gedaan. Het interim-bestuur, waar ik ook zitting in had, is al bezig ge weest met een andere opzet van de werkzaamheden waardoor ieders kwaliteiten benut kunnen worden. Want ik ben ervan overtuigd dat die bereidwilligheid er wel degelijk is. Ieder op zijn of haar manier kan iets bijdragen aan de club. Dat is trouwens ook wel nodig, want met de toenemende bezuinigingen door de overheid zal er steeds meer zelf werkzaamheid van de leden wor den gevraagd. Om dat goed op te zetten hebben we een apart be stuurslid voor de coördinatie van al die werkzaamheden". Selectie Zeventien jaar geleden kwam Jan Kurz vanuit Eibergen naar Holten waar hfi in het Sporthal de eerste balcontacten voor de plaat selijke zondagvoetballers had. Na een jaartje in de selectie („maar daarvoor was ik toen eigenlijk al te oud en ontbrak de ambitie") be landde hij in de regionen van de recreatievoetballers waar hij nog steeds deel van uitmaakt. Van- daag-de-dag maakt hij deel uit van het vermaarde vriendenelftal Hol ten 6. Hoe denkt de voorzitter Kurz over selectievoetbal en wat zijn de mogelijkheden daarvoor bij Hol ten? Jan Kurz: „Selectie is belangrijk omdat je sportief gezien zo goed mogelijk moet draaien. De voetbal lers met talenten moet je dan ook alle mogelijkheden bieden om er zoveel mogelijk uit te halen. Dat betekent in de eerste plaats goede trainers en wat dat betreft zitten we zowel bij de hoofdselectie als bij de jeugd goed. Hoewel het aantrekken van Jan Bul in feite niet het werk van dit bestuur is geweest ben ik ervan overtuigd dat we daarmee een goede vent in huis hebben die met het beschikbare materiaal Holten op een hoger plan kan bren gen. Want een vereniging als Hol ten moet in ieder geval in de derde of zelfs tweede klasse kunnen mee komen. Gelukkig mogen we wat onze jeugd betreft met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. Het eerste elftal is nu al vrij jong, maar bij de A-junioren is er alweer volop aan vulling. Die jeugd krijgt dan ook alle aandacht. Van gediplomeerde trainers en leiders die bijna alle maal de jeugdleiderscursus hebben gevolgd. Maar naast selectieteams heb je natuurlijk je lagere elftallen die ook de mogelijkheid moeten hebben om op een gezonde manier aan sport te doen. Hoewel minder professioneel, moeten ze toch wel een keer per week kunnen trainen. Overigens bemoeien we ons als bestuur niet met techische zaken. Daar hebben we capabele mensen genoeg voor, inclusief een techni sche commissie en een jeugdbe- stuur. Vinden zij dat het bestuur ergens over moet beslissen, dan kunnen ze dat bij ons aankaarten. Een trainer bijvoorbeeld zal er door ons, op technische gronden, nooit voortijdig worden uitgegooid. Wat dat betreft is het betaald voetbal al een veel te slecht voorbeeld". Discipline Ondanks de aangestipte aan dacht die de jeugd bij Holten krijgt constateert J an Kurz toch een min der prettige ontwikkeling bij die zelfde jeugd. Zonder nu meteen als „schoolmeester" te willen worden afgeschilderd moet het de nieuwe voorzitter toch even van het hart dat er een toenemend gebrek aan zelfdiscipline valt te bespeuren. „Ik weet niet of dat typisch iets voor onze vereniging is, maar dit vind ik toch iets dat wc op een po sitieve wijze moeten aanpakken. De jeugd duidelijk maken dat er van hen ook iets wordt verwacht. En dan met name in het veld. De manier waarop er met de tegen stander wordt omgesprongen. Ik weet niet of we op dat gebied een goede naam hebben op te houden of nog moeten krijgen, maar daar zullen we wel attent op zijn. Spe lers die over de schreef gaan zullen dan ook zeker op het matje worden geroepen bij het bestuur". Alcohol Een ander punt dat ook op het verlanglijstje van de nieuwe voor zitter prijkt is de alcohol in de sport. En dan met name weer waar Gevonden: doos met computer spelletjes; sleutelbos in rood etui; rode portemonnee op schrift Globe inhoud 40.-; lin nen tas, kleur groen, inhouden de kleren; sleutelbos met o.a. Volvo sleutels. Verloren: autosleutel Citroën met hanger; sleutelbos met blauw label; jongensjack kleur beige/groen met rode en blauwe stukken; quartz kinderhorloge met wit bandje; losse sleutel met vierkant heft op ronde stift; herenhorloge van goud met gouden band; kort regenjasje kleur blauw. Zoek geraakte dieren: land schildpad; bruin witte hond reu; grijze schapendoes. het de jeugd betreft. „Ik ben zeker niet roomser dan de paus en drink zelf ook een pilsje na de wedstrijd, maar met die ontwikkeling moeten we toch voorzichtig omspringen. Je hoort meestal allerlei indianenver halen over het drugsprobleem, maar het alcoholprobleem is waar schijnlijk groter. Dat merk ik ook tijdens mijn werk op school. Ik zal dit ook zeker aankaarten in ons be stuur. Misschien zelfs met de moge lijkheid van een „blauwe zaterdag" waarop dan geen alcohol meer wordt geschonken. Inderdaad zijn de kantine-opbrengsten erg be langrijk voor een vereniging, maar met alcohol in de sport zullen we toch ook heel voorzichtig moeten zijn". Overigens zou de SV Holten op financieel gebied tegen een „stoot je" kunnen want de voorzitter spreekt van een „oergezonde situa tie". Zo gezond dat hij nog een wens aan zijn verlanglijstje toevoegt. Jan Kurz: „We zouden ons eens moeten buigen over een verbou wing van de kantine, waarbij aan de ene kant meer ruimte en aan de andere kant meer gezelligheid het resultaat moeten vormen. Ook een grotere bestuurskamer zou geen overbodige luxe zijn. Qua ruimte zijn de mogelijkheden voorhanden met een ruim terras voor de deur. En op die manier zou je ook eens wat kantinegeld kunnen laten te rugvloeien naar de kantine zelf'. Geboren: Marcel z.v. B. J. Haver- Marian d.v. J. w. Rensen en H. B. slag en W. H. Haverslag (geb. te De- Weevers. venter); Arendina Derkelien d.v. G. Overleden: B. J. Vukkink, oud 69 jaar; J. Kruimelaar, oud 82 jaar. J. Ribbink en H. M. Pannekoek Gehuwd: G. M. J. Gerritsen, oud 28 (geb. te Deventer); Tim z.v. J. Note- jaar, Raalte en T. H. Nijenhuis, oud boom en A. Dijkerman; Margien 26 jaar, Raalte. De fietspuzzeltocht die op zondag 11 augustus door CJV de Vrienden schaar was georganiseerd, kreeg, mede dank zij het uitstekende weer een groot aantal deelnemers. Maar liefst 99 donateurs en belangstellen den deden mee aan deze gezellig- heidsrit voor het hele gezin. De start was bij Ifène, waar men een lijst kreeg met adressen in de Beuseberg die men in willekeurige volgorde kon bezoeken. Op elk adres moest een vraag beantwoord worden en een opdracht worden uitgevoerd. Zo kwam men achter eenvolgens bij de fam. Schutte, Klein Teeselink, Bristis, Aalpol, Wibbelink,Meyerman, Vorkink, Groteboer, Aanstoot en Klein Teeslink, waar onder veel gelach en onder luide bijval de spelletjes wer den uitgevoerd. Na terugkeer bij Irene kostte het Eppie Klein Tees link en Henny Wibbelink, die de tocht hadden uitgezet, nogal wat rekenwerk om de prijswinnaars te bepalen. Dit zijn geworden: 1. H. Wibbelink, 2. G. Wibbelink-Roel- vink, 3. D. Rensen-Podt, 4. H. Bronsvoort, 5. A. Baltes, 6: H. Bronsvoort, Pasopweg en H. Bal- tes-Paalman, 8. J. Oolbekkink en G. W. Schooien, 10. Boy Pieffers. De poedelprijs was voor Agnes Kloos ter. DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1985" Arts: J. F. Sijtsema, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. Dokter van Couwelaar is af wezig tot 12 augustus. Wijkverpleging: dienst 15-22 aug. Zr. J. Koerse, tel. 05700- 1 24 25. Spreekuur wijkver pleegkundigen, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaarden- straat 29, tel. 6 14 36. Tevens af halen en terugbezorgen van ma gazijnartikelen. Diëtistespreek uur (op afspraak) elke le van de maand. Tandarts: L. H. Mees ten Over, Nd. Achtereschweg 8a, Marke- lo, tel. 05476-29 92. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. (Ook voor kleine huisdieren). P. E. Helthuis, Dorpsstraat 63a (ook voor paarden), tel. 6 33 77 b:g.g. 05759-22 22. S. Minnema, Oude Dev. weg 7, tel. spr. uur 8.00-9.00 u. 05423-6 28 35 b.g.g. 05704- 30 86. Stichting Maatschap, dienst- Zaterdag 17 augustus: 9.30 uur: Triathlon zwembad Twen- haarsveld (Zwemmen, fietsen en hardlopen). 20.30 uur: Taptoe Holten op sportterrein bij de Scholengemeenschap (Diessen- plasstraat). Dinsdag 20 augustus: 9.00- 10.00 uur: Inschrijving Dag school voor volwassenen in ge bouw „Irene". Donderdag 22 augustus: 8.30 uur Start fietstocht afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen bij „Het Bonte Paard". Zondag 25 augustus: 10.00 uur Aanvang Menwedstrijden „De Bergrijders" op terrein Land. Rijv. „Bergruiters", Borkeld- weg. Motortoertocht M.A.C. „De Holterberg". Vrijdag 30 augustus: 19.30 uur Jaarlijkse feestavond School- kring Espelo in tent bij boerde rij „De Haarhoeve" (Fam. Boode). Espelodijk, Revue „Splo löt zich wier hörn". Zaterdag 31 augustus: School- en Volksfeest in Espelo. 9.00 uur Vertrek optocht vanaf de Splo-school naar de feestwei- de bij „De Haarhoeve". Zaterdag 31 aug. en zondag 1 sept. Uitnodigingsconcours Land. Rijveren. „De Bergrui ters" op terrein aan de Borkeld- weg. Afsluitingsweekend 1985 Zwembad „Twenhaarsveld". verl. midden-Overijssel: Gaar- denstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28 - 6 28 89. Zieken vervoer: 00 11 of dienst doende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat en volgens afspraak. Fisiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Energiebedrijf: Storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038- 97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). „Gebeurt er hier nog wat in Hol ten?" Pas nadat Fox the Foxzanger Berth Tamaela halverwege het optre den die uitdagende kreet het publiek in slingert, begint de Schuredag pas echt. Het Holtense publiek laat zich niet kennen en hoewel de tent aan de Beusebergerweg op dat moment nog verre van vol is begint de stemming er steeds beter in te komen. De stem ming die ook dit jaar weer zo bepa lend is voor de jaarlijkse poppiek van de jongerensociëteit. Geen massale opkomst, maar wel een puntgaaf sfeertje. Zolang de begroting geen al te grote gaten vertoont moet het kun nen. Ook in de Schure. De kring Twente van de Platte lands Jongerengemeenschap Over ijssel, PJGO, houdt op 25 augustus op de surfplas 't Grasbroek nabij Bornerbroek een wedstrijd tobbedansen. De deelname staat open voor iedereen. 521,522,523...Het is vrijdagavond tien uur wanneer op het festival ter rein van De Schure delaatste po pliefhebbers de kassa passeren. Duidelijk fans van Klein Orkest dat net het eerste walsje inzet. Van de discoformatie Fox the Fox die het publiek alvast heeft voorver warmd hebben ze niets gehoord. Terwijl dat toch ook alleszins het beluisteren waard was. Allicht, geen hogeschoolmuziek maar voor zo'n minifestival toche een leuke opener. Vooral ook vanwege het re gionale tintje in de figuur van oud- Bathummer Roy Kushel die al in tal van formaties De Schure heeft aangedaan en steeds weer in een verrassende verschijning opduikt. Nu dus als keyboardbespeler in Fox the Fox waarin hij naast de met een opmerkelijke stem bege nadigde zanger Bert Tamaela en de niets aan de verbeelding overlaten de zangeres/keyboard-bespeelster Sylhouette (what's in a name) Mus- min wat minder op de voorgrond treedt. Toch krijgen we even een glimp van de all-round musicus Kushel te zien en te horen wanneer hij achtereenvolgens ritmisch de steeksleutel hanteert in combina tie met een metalen velg en even later melodieuze dwarsfluitklan ken van zijn hand in de avondsche mer versliegen. Overigens staat de muziek van Fox the Fox als een huis, zoals men mij een dag later in het dorp Holten op luttele kilometers afstand verze kerde. Misschien dat daar de rest van de 650 begrootte bezoekers zich heerlijk in de eigen tuinstoel had genesteld. Typerend voor de gemoedelijkheid waarin de Schure dag zich telkens weer afspeelt is echter dat er geen sprake is van klachten over geluidsoverlast. De naaste buren wagen zich óp uitno diging van De Schure zelfs even op het terrein zelf. Zij komen nog juist op tijd om te zien hoe goed Fox the Fox het publiek weet te bespelen. Swingden de schaarse bezoekers voor in de avond nog als zwangere olifanten, bij de toegift is de verge lijking met een swingende zwerm sprinkhanen meer op zijn plaats. Zelfs het podium wordt door enkele exemplaren daarvan bevolkt. Lijk De wat bezadigder mensen ont moeten elkaar ondertussen aan de bar en helpen flink aan het sluitend maken van de begroting terwijl ze ondertussen de minstens zo be langrijke ontmoetingsfunctie van de Schuredag invullen. Zij kunnen zich misschien wat beter terugvin den in de soms wrange teksten van Klein Orkest die intussen haar plaats op het podium heeft ingeno men en er maar meteen een num mer over een lijk dat in de gracht drijft tegenaan gooit. Wel in de vorm van een wals, maar of je er nou echt vrolijk van wordt? Die cynische humor blijkt het handelsmerk van deze Nederlands talige groep uit Utrecht waarvan de leden zich als anti-helden van de popscene over het toneel bewegen. Waarbij niet vergeten wordt de ei gen broodwinning ook duchtig op de hak te nemen. Toch wel verfris send de spontaniteit van deze groep die muzikaal in ieder geval de zaakjes keurig in orde heeft. En die verder weet te kijken dan een gitaarhals of een drumstok lang is. Want met een nummer als Over de Muur wordt op een ontroerende manier de verdwazing in de wereld politiek aan de kaak gesteld. Toch nog een boodschap dus, maar wel zodanig dat het er niet al te dik bo venop ligt. Het tekent Klein Orkest dat een dergelijk bewogen nummer in één toegift wordt gestopt met de wals over „het nijlpaard dat de hele dag met zijn reet in de modder ligt". Het publiek vindt het in ieder geval machtig mooi en maakt daar geen geheim van. Waarom zouden ze ook, luisteren naar zanger/gitarist Harrie Jekkers: „Over 100 jaar zijn jullie allemaal dood... en wij ook". Of er tegen die tijd nog een Schu redag bestaat waarop tal van opaat jes en omaatjes hun bewogen leven met elkaar uitwisselen blijft een vraag. De vrijwilligers van de Schure zijn in ieder geval al weer bezig met volgend jaar waarbij (niet verder vertellen) weer ge dacht wordt aan de oude formule: een echt festival met de hele dag live-optredens, mb

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3