Holter Dagen voldoen aan de verwachtingen Familie Fillekes in de bloemetjes gezet De Schure klaar voor 't grote feest Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD olitieweekjournaal Medewerking gemeente onmisbaar Huifkartocht maakt 500 vol IAN ME1IEB BOUWKUNDIGE Gevonden voorwerpen GARAGE SCHUPPERT BV Programma recreatiewerk H.V.G. op stap DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1985 ">ïviA<CZ De herdershondenvereniging de Bergspeurders oogsten veel ap plans met hun dressuumummers. 31 juli. Door een inwoonster uit onze gemeente werd aangifte ge daan van vernieling van haar fiets. Zij had deze fiets gestald bij een bushalte aan de Rijssenseweg. Naar huis rijden 's avonds bleek niet meer mogelijk te zijn, omdat de fiets gedeeltelijk in de vernieling lag. 1 aug. Twee knaapjes van 11 en 12 jaar oud werden op heterdaad be trapt bij het wegnemen van een stukje speelgoed bij één van onze middenstanders. Deze waarschuw de de politie die deze zaak verder afhandelde. Bij een dergelijke af handeling wordt vooral getracht om herhalingen te voorkomen ter bescherming van het kind zelf. Daarom worden ook altijd de ou ders of verzorgers van een dergelijk geval in kennis gesteld. 2 aug. In de Dorpsstraat ontstond een kleine aanrijding tussen een wielrijder en een personenauto. De wielrijder reed een geparkeerde auto voorbij en werd vervolgens aangereden door een achteropko- mende auto. De bestuurder van dit loseweg deed aangifte van diefstal voertuig reed echter door, doch van zijn tandem-assige aanhang- kon, doordat het kenteken werd wagen. Vermoedelijk was deze aan- opgenomen, worden achterhaald, hangwagen de vrijdag daarvoor Alleen de fiets had schade opgelo- reeds ontvreemd, pen. Op de Deventerweg nabij Dijker- Tussen 12.00 uur en 13.00 uur werd hoek stak een hond de weg over, vanuit een personenauto die stond hetgeen het dier niet overleefde,' een alarm van een woning, waarbij ze juist toevallig post hadden ge vat. Voor de inbreker was er dus geen ontkomen meer aan dachten de politiemensen, die een „heter daadje" al helemaal zagen zitten. Helaas was er bij nader onderzoek geen inbreker te bekennen. Een stapel dozen bleek te zijn omgeval len, waardoor het alarm in werking trad. Op het woonwagenkampje aan de Markeloseweg ontstond een brand je. Een sloopauto ging de fik in, waardoor een unit oververhit werd. De brandweer kon voorkomen dat deze uni t ook vlam vatte, ofschoon hieraan wel schade ontstond. Oor zaak van de brand vermoedelijk een weggeworpen sigarettepeuk. 4 aug. Een middenstander werd op deze zondag bekeurd, omdat hij de winkelsluitingswet overtrad. Hij verkocht etenswaren uit zijn win kel en dat is niet de bedoeling op zondagen. 5 aug. Een bewoner van de Marke- Al moet het evaluatiegesprek nog plaats vinden, staat nu al wel vast dat de nieuwe opzet van de Houthakkers feesten, omgedoopt in Holter Dagen, aan de verwachtingen van de organi satoren, deelnemers en publiek heb ben voldaan. „Meer variatie door de verschillende spelen, terwijl de pau zenummers een goede afwisseling vormde", was de mening van organi satoren na afloop van de laatste afle vering, vorige week vrijdagavond. Namens de Holtense verenigin gen waren de Hoolter Daansers, de Holtense Boerendansers, de carna valsvereniging de Fienpreuvers en tot slot de touwtrekvereniging OKIA, versterkt door de heren Rei- nardus, Nijkamp, Kamphuis en Seunenberg namens de Holtense Handelsvereniging, ieder verant woordelijk voor een aflevering van de Holter Dagen. Iedere vereniging had zo zijn ei gen inbreng binnen de organisatie. Dat heeft de verstandhouding tus sen de clubs beslist verbeterd. Voordien kwam je elkaar slechts sporadisch tegen. Als hei aan ons ligt, doen we volgend jaar beslist weer mee", aldus een van de men sen van OKIA. De andere heren waren het er volmondig mee eens, al zal er wel wat aan de organisatie gesleuteld moeten worden. „Er lie pen nu te veel mensen rond, dat kan best wat strakker geregeld woden". Minder enthousiast wa ren dc organisatoren over de me dewerking van de gemeente. „Het heeft ons dit jaar handenvol geld gekost. Op zich is dat niet erg, maar in het verleden sprong men van gemeentewege nog wel eens bij terwijl we dit jaar voor elke medewerking geld op tafel moes ten leggen. „Wij vragen ons dan ook wel eens af waar dat potje „Holten promotion" voor dient. Wij organiseren deze avonden toch niet voor ons zelf, maar voor de vakantiegasten. Daar heeft.de ge meente Holten toch ook belang bij. Zelf beuren zij door middel van toeristenbelasting daar geld van. Zo langzamerhand krijg je het idee dat alles op zij moet voor de bouw van het gemeentehuis". Om klaarheid in die zaak te krij gen zullen op de eerstkomende ver gadering dan ook een aantal raads leden worden uitgenodigd om het standpunt van de organisatoren uit te leggen en alvast steun te zoe ken voor de Holter dagen 1986. „Zonder steun van de gemeente hangt ook de wielerronde aan een zijden draadje", verklaarde voorzit ter V.d. Maat van de Handelsvere niging. „De kosten zijn niet meer op te brengen". Attractief Goed voorbeeld van een attrac tief pauzenummer was het optre den afgelopen vrijdag van de Duit se herdersvereniging De Berg speurders die onder leiding van voorzitter Jan Aaftink een uitste kende en leerzame show ten beste brachten. Vooral het optreden van pakwerker Gerrit Rensen droeg bij tot het welslagen van de demon stratie. Niet onvermeld mag wor den het moedige optreden van de heer Stam die vanuit het publiek naar voren kwam om met een van de honden de „strijd" aan te bin den. De buurtvereniging de Lin- denberg wist beslag te leggen op de laatste erebokaal van dit jaar. Met geringe voorsprong bleven zij de ploegen van schietvereniging De Eendracht en Arfman voor, terwijl de ploeg van de Poppe laatste werd. Naast de drie spelletjes die als rode draad op elke Holter dagen werden gespeeld kwamen de vier ploegen tegen elkaar in het strijd perk in de onderdelen waterdragen met lekke meers en kruiwagenrace met zandzakken. Dinant Veneman voorzag het geheel met deskundig commentaar. geparkeerd op de dagcamping op de Holterberg een handtas ont vreemd met daarin twee portemon- naies, giropapieren en een rijbe wijs. De dader(s) had(den) een zij ruit van de auto vernield. Een hond was er de oorzaak van dat in een woning aan de Korhoender- weg het alarm overging. Toen de bewoners het huis verlieten, lieten ze de hond achter in de woning, doch vergaten de binnendeuren af te sluiten, zodat het dier op een ge geven moment door de straling liep, waardoor prompt het alarm overging. Een wel erg waakzame hond dus. 3 aug. Onbekende poogden op de parkeerplaats van de AI nabij het AC restaurant een auto open te bre ken. Een ruit van de auto was reeds vernield, doch daarna werd de da der kennelijk gestoord, want er werd niets uit de auto vermist, of schoon er wel wat te halen was. Kostbaarheden lagen zichtbaar in de auto, waardoor het voor sommi ge lieden toch aantrekkelijk wordt om deze goederen van „eigenaar" te laten veranderen. Midden in de nacht van 3 op 4 au gustus werd de politiepatrouille opgeschrikt door het afgaan van doordat hij in aanraking kwam met een personenauto. De eigenaar van de hond kon worden achterhaald. De auto liep enige schade op. In de Dorpsstraat ter hoogte van de Keizersweg botste een personenau to tegen een voor hem rijdende per sonenauto, die werd afgeremd. De voorste auto schoot hierdoor het rechts gelegen fietspad op. Eén auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Tevens werd er een verkeersbord vernield en liep ook de andere auto behoor lijke averij op. Er waren geen per soonlijke ongelukken. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 1 De familie Fillekes uit Egmond aan Zee werd dinsdagmiddag op het Smidsbelt in de bloemetjes ge zet door Gerard Willems van de VW Holten, nadat was uitgere kend dat het echtpaar met hun zo nen Marco en baby Stefan de 500e deelnemers waren aan de huifkar tochten die dit jaar voor het eerst door de VW worden georgani seerd. Tevens ontving het verbou wereerde echtpaar een tweetal handdoeken met een afbeelding van de Hervormde Kerk. Namens manege de Meenderinksboer die elke week voor de huifkarren zorgt, overhandigde Ellen van Putten de familie eveneens een bos bloemen en een fraai tinnen wandbord als aandenken aan het verblijf in Hol ten en de huifkartocht. „We zijn er beduusd van", lachte mevrouw Fillekes. Het echtpaar uit de badplaats Egmond aan Zee was de drukte van de kust vorig jaar tijdens de vakantie voor het eerst ontvlucht. Het verblijf in een bun galow op Twenhaarsveld was hen toen zo goed bevallen, dat ook dit jaar weer voor een vakantie in Hol ten was gekozen. „Alleen was het toen heel wat beter weer. Wij heb ben toen veertien dagen lang mooi weer gehad en nu wil het maar niet lukken. Vandaar dat we maar uit stapjes maken. Toch bevalt het ons prima hier". „Of het door het weer komt, we ten we niet, maar de animo voor de huifkartochten is boven onze ver wachting", verklaarde Gerard Wil lems. Elke dinsdag maken we drie keer een tocht die elke keer weer volgeboekt is. Volgend jaar gaan we er ook beslist mee door". In De Schure zijn de jongeren al weer druk bezig met De Schuredag die morgen zal worden gehouden. De feesttent is al aanwezig en de meeste voorbereidingen voor het optreden van Fox the Fox en Klein Orkest zijn al genomen. Vrijdaga vond om half 8 kan het festival be- 1 ginnen. Het optreden zal beginnen met Fox the Fox, deze zullen spe len tot plm. 21.45 uur. Hierna volgt er een pauze die opgevuld zal wor den door een disco. Om plm. 22.15 uur zal het Klein Orkest beginnen met haar optreden, dit zal duren tot ongeveer 24.00 uur. Daarna is er ge legenheid om in De Schure zelf nog even wat na te praten en nog een drankje te nuttigen. Wij hopen dat dit een geslaagde avond zal worden en dat het weer ons geen parten zal spelen. bouwkundige tekeningen, ontwerpen, beton- en staal tekeningen en berekeningen, begrotingen, toezicht en voorbereidende werkzaamheden. Stokkumerweg 2, 7475 MT Markelo. Tel.: 05476- 1430. /X\ Ned. herv. kerk: 9.30 uur ds. K. Visser; 19.00 uur ds. W. Vons. Uitgangscollecte: gebouw „Ire ne". Kindernevendienst: Lia Heem stra. Kinderoppasdienst: mevr. Schoolen-Aanstoot en Jorien Verboom. Na de morgendienst koffiedrinken met de gasten in „Irene". Diessenplas: woensdag 14 aug. 19.00 uur ds. W. Vons Bed. H.A. Geref. kerk: 9.30 uur ds. A. van Asselt van Almelo. 19.15 uur ds. C. Gros van Aalten. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en af lossing. Na de morgendienst „koffie-uurtje" met de gasten in „De Voorhof'. Koffieschenken: mevr. Groenewegen-Goud en mevr. Tromop-Prins. Kinderop pas: mevr. Beldman-Nijkamp, mevr. Schipper-Beldman, Anja Paalman, Ans Paalman en Bet ty Aanstoot. R.K. kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkamp straat). Dijkerhoek: 9.30 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. „Irene". Okkenbroek: 9.30 uur ds. J. H. Israël van Holten. Nieuw Heeten: zaterdag 19.00 uur zondag 8.00 en 10.00 uur. Arts: J. H. A. Bruins, Keizers weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. Dokter W. R. van Couwe- laar is afwezig tot maandag 12 aug. Wijkverpleging: dienst 8 t.m. 15 aug. zr. T. Kamphuis, tel. 05700- 124 25. Spreekuur wijkver pleegkundigen, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur, Gaarden- straat 29, tel. 6 14 36. Tevens af halen en terugbezorgen van ma gazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: F. B. Zeilstra, Brede- rodestr. 6, Rijssen, tel. 05480- 1 45 69. Spreekuur voor spoed gevallen 17.00-17.50 uur. Dierenarts: W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. (Ook voor kleine huisdieren). P. E. Helthuis, Dorpsstr. 63a (ook voor paarden) tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. S. Minnema, Oude Dev.weg 7, tel. spr.uur 8.00-9.00 u. 05483-6 28 35 b.g.g. 05704- 30 86. Stichting Maatschap, dienst- verl. midden-Overijssel: Gaar- denstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28 - 6 28 89. Zieken vervoer: 00 11 of dienst doende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat en volgens afspraak. Fisiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Energiebedrijf: Storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038- 97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Vrijdag 9 augustus 11.00 uur: Aanbesteding bouw nieuw gemeentehuis in café rest. „De Biester". 13.30-17.30 uur: Warenmarkt op „Smids belt". 20.00 uur: „Schuredag" in en rond het „Paalhuus" Beuse- bergerweg. Zaterdag 10 augustus 9.00 uur: Aanvang jaarlijkse Paardenkeuring „Holbatheo" bij café rest. „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. 10.00-16.00 uur: Vrije open markt op Smidsbelt m.m.v. Dweilorkest „De Straot- kl inkers". Zondag 11 augustus 13.30 uur: Start fietspuzzeltocht CJV „De Vriendenschaar" bij gebouw „Irene". Dinsdag 13 augustus 9.00-10.00 uur: Inschrijving Dag- school voor volwassenen in ge bouw „Irene". 20.15 uur: Hervat ting wekelijkse repetitie Hol- tens Mannenkoor. Nieuwe leden zijn heel hartelijk welkom!. Zaterdag 17 augustus 9.30 uur: Triatlon zwembad „Twenhaarsveld" (zwemmen, fietsen en hardlopen). 20.30 uur: Taptoe Holten op sportterrein bij de Scholengemeenschap (Diessenplasstr.). Zondag 25 augustus Motortoertocht M.A.C. „De Hol terberg". Gevonden: een sleutel merk Ne- met; een bril met „gouden" montuur; een bruine oorbel; een blauw regenjack; een groene da mesfiets; een zwart-wit dwerg konijntje; een jonge zwarte ka ter. Verloren: een rood/bruine por- temonnaie van Marokkaans leer; een bruine knipportemon- naie met o.a. een videotheek- kaart; een gouden schakelarm band; een bruine vishengel; een kinderbril met zilverkleurig montuur; een dameshorloge met zwarte band, quartz; een bruine portemonnaie verloren in de telefooncel op de Smids- beld; een jong katje rood/wit. De familie Fillekes met kroost voor de huifkar ontvangen van VVV man Geratg Willems bloemen. Zaterdag 19 augustus: 19.00 uur ge zinsspeurtocht. Bij terugkomst koffie, ranja en spelletjes. Zondag 11 augustus: 10.00 uur kampdienst. Voorganger ds. M. Berg. Maandag 12 augustus: 10.00-12.00 u. kindermorgen f0,50; 19.30 u. Volksdansavond f 1,-. Dinsdag 13 augustus: 10.00-12.00 uur kindermorgen f 0,50; 14.30 uur kinderkennis f 1,-. Woensdag 14 augustus: 10.00-12.00 u. kindermorgen f 0,50; 14.30 u. lied jes en dansjes voor kinderen (gra tis); 20.00 uur avond met gesprek en spel (gratis). Donderdag 15 augustus: 11.00 uur picknick fl,- (zelf brood meene men); 19.00 uur vossenjacht f 0,50. Opgave bij kiosk. Verzamelen bij Kerkelijk centrum „De Kande laar", (Stationsstraat). Vrijdag 16 augustus: 10.00-12.00 u. kindermorgen f 0,50:14.30 u. schat- zoeken en pannekoek eten f 1,50. Zaterdag 17 augustus: 20.00 uur buitenlandse avond f 0,50. Opgave bij de kiosk. Zondag 18 augustus: 10.00 uur kampdienst. Voorganger pastor Pouw. Dit is de laatste week waarin het Interk. Recreatiewerk in de tent draait. Het programma is ook verkrijgbaar in de kiosk en op ver schillende plaatsen hangen de gro te raambiljetten. Men is altijd van harte welkom voor een praatje bij een kopje koffie. De bibliotheek is open van 9.30-10.00 uur en van 12.00-12.30 uur. Zoals de leden wel weten begint het seizoen van H.V.G. Dijkerhoek met een excursie naar de kwarkfa- briek in Bome op woensdag 4 sep tember. Het is de bedoeling dat er om 13.00 uur verzameld wordt bij Bethaniê. Ook niet leden zijn van harte welkom. Opgave voor leden en niet leden bij Miny Ulfinan, tel. 6 17 08 vóór 20 augustus, zodat er tijdig bekeken kan worden of er vol doende auto's beschikbaar zijn. De eerste avondbijeenkomst is op 10 september.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3