Muller Van Heek: gericht op de Touwtrekken meer dan kracht alleen Spanning en sensatie bij autocross VeeS publiek, maar weinig kijkers op Kalfstermansweide ZONDAG IN ST. ISIDORUSHOEVE HOLTENS NIEUWSBLAD V DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 Voor de kleinvee- en rommel markt die in het kader van het Dorpsfeest '85 resp. werden georga niseerd door de Dorpsfeestcommis sie en de Folkloristische dansgroep De Hóólter Daansers op Kalster- mansweide bestond een zeer grote publieke belangstelling. Onder honderden bezoekers waren een groot aantal vakantiegasten, ou ders met kleine kinderen voor wie het een geweldige belevenis was dat ze een leuk dwerggeitje konden aaien of een konijntje op de arm konden nemen. De totale aanvoer van naar schatting 500 stuks bestond uit kippen, krielkippetjes, duiven (waaronder sierduiven) poesjes, dwerggeitjes, parkieten en veel ko nijnen waarin de handel vlot was. Een Holtense fokker die niet min der dan 36 jonge konijntjes aan- voerdde was z'n langoortjes binnen een kwartier kwijt. Ook voor de rommelmarkt van de Daènsers be stond veel belangstelling maar de lust tot kopen was niet zo erg groot en de omzet, zo zei dansgroep voor zitter Jan Mossink viel wat tegen maar ontevreden was men toch niet. In het marktcafé van "Tonnie en Betsie" was het de hele voormid dag gezellig en druk en een aantal oudere marktbezoekers vergat de tijd en maakte de belofte om tegen het eten weer thuis te zijn niet waar, maar ja hoe gaat dat als je een keer per jaar oude bekenden ontmoet op de markt. Er valt dan "zo veul te kuiem en een uur is zo vot". De konijntjes deden het weer goed bij de jonge bezoekers Ongetwijfeld behoort het zijspan- duo August Muller en Henk van Heek tot de favorieten voor de zege in de kampioenscross die op zondag 4 au gustus verreden wordt op het circuit Het Kötterbos in St. Isidorushoeve. Hoewel het duo dit jaar vooral het accent heeft gelegd op successen in de strijd om de Grand-Prixtitel, zullen zij voor eigen publiek zo goed moge lijk willen presteren. "Dat zijn wij aan onze supporters wel verplicht" zegt August Muller. "Wij verwachten een enorme toeloop in St. Isidorushoeve en dan willen de mensen prestaties zien, daar komen ze tenslotte voor". Niet alleen voor de grote schare van trouwe supporters zullen Mul ler en Van Heek alles uit de kast rijden, ook voor in het Nederlands kampioenschap. Zij nemen in de stand om het wereldkampioen schap achter de Zwitsers Bachtold- t/Fuss een riante tweede plaats in, maar in de strijd om het Neder lands kampioenschap hebben zij tot nu toe nog geen geweldige pres taties geleverd. In de negen tot nu toe gereden manches kwamen zij maar vijf keer aan de finish. In to- Als een tweetal spelers van het Ne derlands elftal op uitnodiging van een Holtense voetbalvereniging een be zoek brengt aan Holten, drommen de supporters samen om vooral maar niets te missen van de bewegingen van hun idolen. Jongens verdringen elkaar op de tenen om toch maar als eerste een handtekening te kunnen bemachtigen, die zorgvuldig wordt gekoesterd óf tegen marktwaarde wordt verkocht aan handtekening verzamelaars. De marktwaarde voor de handtekeningen van Egbert Jan sen en Henk Meilink is vrijwel nihil. Zeer onterecht, want de Holtenaren, beide lid van de touwtrekvereniging OKIA, maken deel uit van het Neder landse team dat aanstaande zaterdag en zondag de Nederlandse kleuren verdedigt tijdens de Worldgame's die in Londen worden gehouden. „Touwtrekken is een onderge waardeerde sport", is de stellige mening van de beide sporters. „De meeste mensen kennen het touw trekken alleen van de School- en volksfeesten of de Holtense kampi oenschappen. Daardoor is* touw trekken nog steeds niet uit de ker- missfeer vandaan gekomen en be schouwen de toeschouwers het vaak als „dom trekken en verder niks". Het trainingsprogramma dat Egbert (27) en Henk (23) weke lijks afwerken geeft al aan dat om bij de top te horen er heel wat meer bij komt kijken dan af en toe met z'n allen aan een touw te trekken. „Wil je bij de top horen, dan moetje minstens vier maal per week trai nen, buiten de bondstraining. Al leen dan ben je in staat om de zware sport vol te houden. Naast kracht training, arm- en been oefening, wordt ook veel aandacht besteed aan de algemene conditie, en won derlijk genoeg aan het loopwerk. Samen met de andere topsporters August Muller lopen Egbert en Henk onder leiding van een fysio therapeut wekelijks hun trainings rondjes, waarbij het niet zachtzin nig toegaat. „Dat lopen is vooral van belang voor het uithoudings vermogen en de beenspieren", al dus de sporters. Daarnaast krijgen zij elke week een flinke portie huis werk op van de bondstrainer. In ei gen kring is al lang bekend was dat Egbert al vier jaar en Henk sinds drie jaar deel uitmakén van de Ne derlandse selectie voor de 640 kilo gram klasse. Zij behoren vanzelf sprekend tot het eerste team van OKIA dat onlangs kampioen werd in de B klasse. Egbert is altijd te vinden aan het eind van het touw, Henk neemt meestal de middenpo sitie in. Egbert kan tijdens de wed strijden zo op voor de Gebochelde van de Notre Dame. Onder het landbouwgroene shirt van OKIA blijkt hij een schapewollenvacht plus nog een met schapewol gevuld jasje te dragen bovendien nog een brede leren motorriem. „Doe ik dat niet, dan heb ik de vellen erbij han gen". Zaterdag, tijdens de demonstra tiewedstrijd tegen t.v.v. Bathmen taal behaalden zij 134 punten, waarmee zij een gedeelde zesde plaats bezetten. Toch is het duo be slist niet pessimistisch over de kampioenskansen. "In totaal zijn er nog 450 punten te verdienen in de nog resterende wedstrijden, dus de voorsprong van 114 punten die Van Goch nu heeft kan beslist nog ingehaald worden. In het Kötter bos maken we daar alvast een be gin mee". Naast August en Henk zal nog een Holtense combinatie aan de start verschijnen en wel Ber rie Vruwink die samen met zijn bakkenist Bert Hulsbergen even- Hei HoltenslRijssense duo Muller- IVan Heek naast het organiseren van wedstrij den, tevens mogelijk is om weke lijks (elke zaterdagmiddag) te trai nen. In het circuit zijn zes spring- schansen opgenomen, variërend in hoogte tussen 1,2 en 8,5 meter. Het circuit is goed beveiligd door een hekwerk met een totale lengte van 2694 meter. Naast de zijspanwed- strijden zal er op 4 augustus in St. Isidorushoeve nog een attractief bijprogramma worden afgewerkt. eens op een Honda van het huis- Aan de start komen de 250 en 500 cc liet OKIA nog weer eens even zien hoe sterk zij momenteel zijn. „In een demonstratie zorgen we er al tijd voor dat de gasten ook een trekbeurt winnen, dat is leuk voor het publiek, maar we hebben ons zaterdag echt wel even in moeten houden, anders was het bekeken geweest", lacht Egbert Jansen. On danks versterking van een lid van het Nederlands team uit Zwanen burg die in Holten de vakantie doorbracht en voor deze gelegen heid de Bathmense gelederen ver sterkte, was OKIA oppermachtig. „Touwtrekken is voor het grote pu bliek misschien niet zo aantrekke lijk, maar het is een geweldige sport, waar niet alleen maar veel kracht voor nodig is. Je moet ook op het juiste momentje tegenstan der onder druk kunnen zetten, af wachten en aanvoelen wanneer je moet toeslaan. Dat de samenwer king binnen een team daarbij opti maal moet zijn spreekt vanzelf'. Toch kan men zich niet aan de in druk ontrekken dat het bezit van een paar zéér stevige handen, zoals Egbert en Henk, grote voordelen biedt bij deze sport. Hoe ze de kansen inschatten bij de komende Worldgama's. „We ho pen bij de eerste drie te eindigen met ons team dat in de 640 kg. klas se uitkomt, maar we zullen erg gro te tegenstand ondervinden uit Ier land, dat al twee keer wereldkam pioen is geweest, terwijl ook het team uit Zwitserland heel erg goed in vorm is". merk Vruwink aan de start ver schijnt. Circuit Het circuit Het Kötterbos is een van de weinige permanente cir cuits van Nederland waar het. junioren, waarbij vooral in de halve literklasse veel strijd wordt ver wacht. Met de training zal 's mor gens om tien uur worden begonnen, terwijl om precies één uur 's mid dags het starthek zal vallen voor de eerste wedstrijd. Henk Meilink (I) en Egbert Jansen (r) verdedigen de Nederlandse (en Holtense) kleuren in Londen. De ongeveer duizend bezoekers die woensdagavond (24 juli) aanwezig waren bij de jaarlijkse autocross, die door de MAC De Holterberg in het ka der van het Dorpsfeest'85 voor de ze vende keer op een gemeentelijk ter rein aan de Beusebergerweg werd ge organiseerd, zijn wat spanning en sensatie betreft royaal aan hun trek ken gekomen. Ruim 70 coureurs, waaronder een tiental dames, waren stuk voor stuk erg strijdlustig en probeerden met totaal inzet zich te plaatsen voor de finales en een van de prach tige prijzen te winnen die door het MAC-bestuur beschikbaar waren gesteld. De deelnemers schuwden risico's niet en dat betekende voor al in de vier bochten knallende bot singen waardoor tal van auto's schade opliepen of muurvast kwa men te zitten in de aarden wal of in de greppel rond de piste, zodat er een tractor aan te pas moest komen om ze weg te slepen. Jan Wevers uit Nieuw Heeten (lid van de Auto sportvereniging Holten) vloog in de halve finale na een botsing een paar meter de lucht in, sloeg bij de „lan ding" over de kop en... stapte onge deerd uit de zwaar beschadigde auto. De finale sportklasse 2000 cc was bijzonder spannend. Het was tenslotte Ed van Oene van ASV Holten die net voor Gert Knopers uit Markelo over de streep scheur de. De finale Superklasse bij de he ren kreeg een winnaar die z'n con currenten vanaf de start tot aan de finisch de achterbumper liet zien. Gait Dijkslag van de Autocrossver eniging Raai te stoof met z'n super snelle bolide zo verwoestend hard over het zware circuit dat er voor de zeven andere finalisten weinig kijk op was hem van de zege af te hou den. Roel Poelarends van Lat'77 uit Loenen ging constant fel in de aanval maar er bleef tussen hem en de koploper steeds een gat van plm. 30 meter. Toch kwam de zege van de Raaltenaar nog ernstig in ge vaar toen met nog ongeveer 100 me ter tegaan de motor begon te sput teren en Poelarends nog bijna lang- zij kwam. Uitslagen: Damesklasse: 1. Laurie Reints, Teuge, 2. Gerrie Overmeen, Terwolde, 3. Gerry Kleinjan, Marle, 4. Eef Bolink, Bathmen, 5. Willemien Hutten, ASV Holten, 6. Geke ter heegde, Teuge, 7. Jannie Bakker, Bath men. Sportklasse 1600 cc: 1. Henk Reints, Teu ge, 2. Harm Roetert, Terwolde, 3. Bart de Vries, Apeldoorn, 4. Rudi v.d. Linde, Om men, 5. Gerrit Schreurs, Laren (G), 6. Luuk Veldhuis, Teuge, 7. Jan Oude Bruill, Rijs- sen, 8. Ton Pol, Okkenbroek. Sportklasse 2000 cc: 1Ed van Oene, ASV Holten, 2. Gerrit Knopers, Markelo, 3. Wim Bakker, Bathmen, 4. Johan Drenth, Teuge, Door burgemeester en wethouders op 23 juli 1985 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan de heer H. Apeldoorn toestemming verleend voor het verplaatsen en vergroten van de garage bij het zomerhuis Post weg 44; 2. aan de heer F. W. W. H. van Coeverden toestemming verleend voor het vernieuwen van een kippenschuur bij het perceel Schuppertsweg 1; 3. aan de heer A. J. Hagedoorn vergunning verleend voor het kap pen van een aantal bomen op het perceel Pannenweg 2; 4. aan Personeel zwembad Twenhaarsveld een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. een "kwart-triatlon" op 17 augustus 1985; 5. aan Rayon LO/sport-offïcier Apeldoorn een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. een fietsprestatietocht op 28 augustus 1985; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Spreekuur wethouder Wethouder H. Stegeman is verhinderd op maandag, 5 augustus a.s. spreekuur te houden. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 6 augustus 1985 en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. Openbare commissievergaderingen De commissie GEMEENTEWERKEN vergadert op maandag, 5 au gustus 1985 om 15.30 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27 De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel inzake vernieuwen dakbedekking diverse panden; - concept-raadsvoorstel inzake slopen panden Smidsbelt 6-8, en 10, Kerkstraat 13, Kerkplein 3 en Boschkampsstraat 1; - concept-raadsbesluit inzake aanbrengen slijtlaag op Oude Sta tionsweg en verbreden van een gedeelte van Oude Stationsweg; - concept-raadsvoorstel inzake het gedeeltelijk verharden van de Schnéursweg en de Broensweg; - concept-raadsvoorstel inzakeonderhouden verbeteren van diver se wegen in de gemeente; - concept-raadsvoorstel inzake vernieuwen kleedaccommodatie in het sportdal; - concept-raadsvoorstel inzake aanschaf van een korfmaaier. - concept-raadsvoorstel inzake vaststelling van de Afvalstoffenver- ordening. De commissie FINANCIËN vergadert op dinsdag, 6 augustus 1985 om 16.00 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27 De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel inzake slotwijziging begroting algemene dienst 1984; - concept-raadsvoorstel inzake slotwijziging kapitaaldienst1984en overbrenging restant-kredieten naar 1985; - concept-raadsvoorstel inzake vernieuwen kleedaccommodatie in het sportdal; - concept-raadsvoorstel inzake inrichting documentatiecentrum o.l. Dorpsschool; - concept-raadsvoorstel inzake aanschaf leer- en hulpmiddelen t.b.v. de bijzondere lagere school "Het Kompas"; - concept-raadsvoorstel inzake het aanbrengen slijtlaag op Oude Stationsweg en verbreden gedeelte Oude Stationsweg - concept-raadsvoorstel inzake onderhoud en verbetering van diverse wegen in de gemeente; - concept-raadsvoorstel inzake vernieuwen dakbedekking diverse panden; - concept-raadsvoorstel inzake slopen diverse panden in de kom van het dorp; - concept-raadsvoorstel inzake verharding gedeelten van de Schreursweg en de Broensweg; - concept-raadsvoorstel inzake aanschaf van een korfmaaier t.b.v. het onderhoud van sloten; - concept-raadsvoorstel inzake vaststelling van een afvalstoffen- verordening. Hinderwet Ter inzagelegging ontwerp-beschikking. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie ligt vanaf 5 augustus 1985 tot en met 19 augustus 1985 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage de ontwerp-beschikking op het verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet van: deDirectie van de Overijsselse Autobusdiensten (Oad), Burg. van derBorchstraat 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (garage/werkplaats/herstelin richting, stalling van voertuigen, kantoren en opslag van aardolie- produkten) omvattende vergunning. Voorts ligt deze ontwerp-beschikking gedurende genoemde periode van 14 dagen op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in desporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde ver gunning te verlenen onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tij dig) in staat zijn geweest. Het bezwaarschrift moet bij Burgemeester en Wethouders van Holten worden ingediend vóór 19 augustus 1985. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijktegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeen tebestuur worden ingediend. 5. Harrie Stegeman, ASV Holten, 6. Gerrit Stoel, Marle, 7. Wim Sukkel, Apeldoorn, 8. Erik Bosveld, Raalte. Superklasse: I.Gait Dijkslag, Raalte, 5 H. Bolink, Bathmen,6. Herman Pekkeriet, 2. Roel Poelarends, Loenen, 3. Henk Haver- Marle, 7. Freddy Winters, Hardenberg, 8. H. slag, Bathmen, 4. Berend Pekkeriet, Marle, Kamphuis, Terwolde.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7