Beuseberg onbetwist sterkste aan 't touw Thema bepalend voor het welslagen vakantieweek Weekendrecept Zuinig Holten hield leuk bedragje over 1 Toeristische informatie Programma „Blauw wit" Ouderen fiets in de handel Storing Op de foto Paarden- keuring Snelste duif voor Aaftink en Schuppert Programma S.V. Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Doe-het-zelf telefoontoestel te koop bij PTT r DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 De winnende ploeg Beuseberg 1 volop in actie. Op 9 augustus zal om elf uur 's morgens in café de Biester de aan besteding plaats vinden voor de bouw van het nieuwe gemeente huis. Zoals bekend zijn hiervoor vijf aannemers uit Holten en Rijssen uitgenodigd. In de raadsvergade ring van 26 augustus zal dan de de finitieve beslissing worden geno men. Financieel kan er bijna niets meer mis gaan, nu blijkt dat de ge meente Holten in het begrotings jaar 1983 maar liefst f625.000 aan de reserve voor het gemeentehuis heeft kunnen toevoegen. Het batig saldo is opgebouwd uit een reeds in de begroting van 1983 voorziene „spaarpot" van drie ton en een ba tig dienstsaldo van f325.000, be staande uit een winst van het Ge meentelijk Energiebedrijf, het ver schuiven naar een later datum van een aantal investeringen en het niet of later vervullen van een aan tal gemeentelijke vacatures. Vermoedelijk zal onmiddellijk na de raadsvergadering van 26 augus tus begonnen worden met de sloop van de panden Boskampstraat 1, Smidsbelt 6,8 en 10, Kerkstraat 13 en Kerkplein 3. De werkzaamhe den zijn opgedragen aan aanne mersbedrijf J. de Visser te Markelo. De gevelsteen uit de voormalige ga rage Muller zal niet in de oudheid kamer komen, maar een plaatsje krijgen in de hal van het gemeente huis, dit ondanks het verzoek van het bestuur van de oudheidkamer. Het college van b. en w. vindt het „zwaantje" beter op z'n plaats in de nieuwe behuizing van de gemeente. De gemeenteraad zal in de augus- tusraad tevens een beslissing ne men over de bouw van een eventu eel dorpshuis. In de vergadering van 15 augustus van de commissie Sociaal Cultureel werk zal het defi nitieve voorstel, compleet met be heersplan in de openbaarheid wor den gebracht. Over de definitieve grondprijzen in het uitbreidings plan Beuseberg zal naar alle waar schijnlijkheid dan nog geen beslis sing genomen kunnen worden daar de provincie Overijssel haar beslis sing hiervoor heeft verdaagd. „Ik mis de regen" riep speaker Jan Luesink uit aan het begin van de touwtrekwedstrijden om het Holtens kampioenschap, maar de weergoden waren de touwtrekkers zaterdagmid dag op Kalfstermansweide aanmer kelijk beter gezind dan vorig jaar toen de regen met bakken uit de lucht viel. Het ongerief bleef nu beperkt tot een fikse bui halverwege de wedstrijd. In totaal namen 14 herenteams, drie dames- en drie jeugdteams deel aan het dertiende kampioen schap, dat zoals gebruikelijk werd georganiseerd door de touwtrek- vereniging OKIA. Niet alleen het aantal deelnemende ploegen ver toonde een stijgende lijn, ook de prestaties van de deelnemers. Vooral door de ploegen van de buurtverenigingen werd op vak kundige wijze getrokken, niet zo vreemd als men weet dat OKIA nauwe banden heeft met de buurt verenigingen. Bij de dames en jeugd'was het vooral de trimclub Holten/Markelo (Horna) die blijk gaf over de juiste trekkersmentali teit te beschikken. Favoriet waren de heren uit Dijkerhoek die al twee keer achtereen de wisselbeker, die beschikbaar wordt gesteld door manege Snorrewind, in de wacht wisten te slepen, maar bij de eerste trekbeurten werd al duidelijk dat dit keer Beuseberg en Espelo veel kracht in huis hadden. Vooral de ploeg van coach Tonnie Schutte trok met grote overmacht. Soms in enkele seconden werden de tegen standers van de Beusebergboys omver getrokken. In de finale kwa men de ploegen van Homa, Holter- broek, Dijkerhoek Espelo, Trans portbedrijf Müller en Beuseberg 1 tegen elkaar aan het touw. Onbet wist winnaar werd Beuseberg 1, be staande uit Henk Wibbelink, Mar tin Aanstoot, Erik Aanstoot, Jan Markvoort, Broer Pekkeriet, Jan Paalman, Jan Jansen en coach Tonnie Schutte. Het damesteam van Homa, bestaande uit Alberta Groteboer, Gerrie Berendsen, Ger- da Wibbelink, Diny Nijland, Truida Holterman, Rikie Pekkeriet, Dinie Groteboer, met als coach Egbert Holterman waren ook dit jaar supe rieur, terwijl bij de jeugd eveneens het team van Homa met de eer ging strijken. Scheidsrechter was voor de elfde keer in successie bonds- scheidsrechter van de Nederlandse Touwtrekbond Ten Vaanholt uit Neede. De prijzen werden uitge reikt door Allard Luggenhorst die voorzitter Johan Marsman van OKIA verving. Luggenhorst dank te alle medewerkers maar speciaal de familie Kalfsterman waarmee OKIA al sinds jaar en dag zulke goede betrekkingen onderhoudt. De Kalfstermansweide heeft in Holten aan de basis gestaan van het touwtrekken. OKIA trainde ja renlang op die lokatie totdat er naar Meermanskamp werd ver huisd waar voor de touwtrekkers betere sanitaire voorzieningen wa ren. Minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) heeft begin deze maand op de parkeerplaats Vanenburg nabij de afslag Strand Nulde van de A28 het eerste toeristische informatiepaneel langs autosnelwegen onthuld. Het is het eerste van vijf proefpanelen; de andere vier komen langs de A28 voor Groningen, de A67 tussen Eindhoven en Venlo, de A16 bij Hendrik-ldo-Am- bacht en de A12 voor Oosterbeek. Op de borden is informatie geplaatst over allerlei recreatiemogelijkheden in het gebied en over restaurants, ho tels, motels en campings; dit in over leg met de ANW. De borden worden verzorgd door de ANWB, terwijl Rijks waterstaat de kosten voor zijn reke ning neemt. Wanneer de informatiepanelen een succes zijn, wil de minister ko men tot een landelijk systeem van infopanelen op parkeerplaatsen langs autosnelwegen. Door hier voor het startsein te geven heeft de minister opnieuw uitvoering gege ven aan een van de aanbevelingen van de werkgroep Criteria Toeristi sche Bewegwijzering. Eerder maakte zij al een begin met de eveneens aanbevolen bewegwijze ring naar belangrijke attractiepar ken als Beekse Bergen en Duinrell. Bij de onthulling van het eerste in formatiepaneel heeft minister Smit bekendgemaakt ook gevolg te wil len geven aan de andere aanbeve lingen die de werkgroep in haar rapport heeft gedaan. Daardoor ko men er meer mogelijkheden voor de aanduiding van kampeer- en ca ravanterreinen, vooral ook op niet- hoofdwegen. Er komt voorts een bord voor de aanduiding van bun galowparken. Meer mogelijkheden komen er ook voor de aanduiding van horecabedrijven langs autowe gen en autosnelwegen. Daardoor kan er tussen de thans aangeduide, veelal weggebonden bedrijven, die om de circa 40 km liggen, nog een niet weggebonden restaurant wor den aangegeven. Tenslotte zal voor hotels en motels de mogelijkheid worden geopend om door middel van een zogenaamd bed-bord een aanduiding te krijgen langs de au towegen en autosnelwegen. Huisarts H. Bakker uit het Noordbrabantse Haps heeft zich het lot van de fietsende ouderen aangetrokken. Niet zo maar een gril. Hij is van mening dat het goed is dat ouderen regelmatig in bewe ging blijven en daarvoor is fietsen een ideaal middel. De fiets geeft de mens bovendien vrijheid, bevor dert het sociale contact en is uitste kend geschikt voor de recreatie. In samenwerking met Hans Comelis- sen ontwierp hij een fiets, speciaal geschikt voor ouderen; stabieler, lager geplaatst zadel, een lage in stap, accuverlichting en richtin gaanwijzers, die bediend kunnen worden zonder het stuur los te la^ ten. Fietsenfabriek Rivel in Sur- huisterveen heeft deze fiets in pro- duktie genomen, die sinds kort als Abramfiets bij de fietsenvakhande! te koop is. Een fiets die op het eer ste gezicht vrijwel niet van een ge wone fiets is te onderscheiden en dat is voor de gebruikers een voor deel, want je hoeft je als oudere geen speciaal fietsetiket op te plak ken. Vanaf 8 juli j.l. zijn in de Telefoon- en Primafoonwinkels van PTT zo genaamde doe-het-zelf-pakketten te koop. Met deze pakketten kan de consument zelf een tweede toestel aansluiten, of een telefoontoestel verplaatsen. Nu aan de vraag naar eerste aansluitingen vrijwel vol daan is, zal de groei van PTT-Tele- communicatie op de consumenten markt vooral te vinden zijn in de vraag naar tweede aansluitingen en veranderingen in de bestaande voorzieningen. De ervaring leert dat de consument deze veranderin gen zelf wil aanbrengen. Met de in troductie van het doe-het-zelf-pak- ket meent PTT haar assortiment zodanig uitgebreid te hebben dat aan dit verlangen wordt tegemoet gekomen. Bovendien wordt met het bieden van deze voorziening voorkomen dat de abonnee op on oordeelkundige wijze gaat sleute len aan zijn aansluiting. Dat brengt namelijk risico's met zich mee voor de abonnee zelf - de belstroom kan oplopen tot meer dan 100 Volt - en voor de kwaliteit van het telefoon net - er kunnen storingen optreden. Het principe van het doe-het-zelf- pakket berust erop dat de aanslui ting op het PTT-contactpunt ge beurt door middel van een stekker, nadat de verandering is gereali seerd. Wie het aansluitschema volgt loopt geen veiligheidsrisico's en weet zich verzekerd van behoud van de kwaliteit van de telefoon voorziening. Woensdag 7 augustus: Hulsense Boys 1-Blauw Wit 119.00 u. v. 18.00 u.; Hulsense Boys 2= Blauw Wit 219.00 u. v. 18.00 u. Donderdsag 8 augustus: Blauw Wit 3-Holten 419.00 uur. Zaterdag 10 augustus: SC Eefde 1- Blauw Wit 1 15.00 u. v. 14.00 u.; SC Eefde 2-Blauw Wit 213.00 u. v. 12.00 u.; Enter V 5-Blauw Wit 3 14.30 u. v. 13.30 u.; Enter v. V Wit 7 12.45 u. v. 11.45 u.; D.E.S. 6-Blauw Wit 8 12.45 u. v. 11.45 u.; Blauw Wit4-Enter V6 12.45 u., Blauw Wit 6-Enter V 814.30. Ham/casselerribschotei Vleeswaren worden in de eerste plaats gebruikt als broodbeleg. Er zijn echter ook veel kombinatiemo- gelijkheden met slaatjes, koude schotels, borrelhapjes en snacks. Maak eens de volgende feestelijke zondagschotel. 4 plakken gekookte ham van 40 gr., casselerrib 2 plakken van 50 gr. voor 2 personen, 50 gr. boter of mar garine, 50 gr. bloem, Vz Itr. melk, Vz blokje vleesbouillon, 250 gr. cham pignons, zout, peper, citroensap, 1 eetlepel gehakte peterselie. Maak van 50 gr. boter of margari ne, 50 gr. bloem en een Vz ltr. melk een witte saus. Voeg er het laatst een Vz blokje vleesbouillon aan toe. Laat dit geheel 5 minuten trekken. Was 250 gr. champignons en snij ze in plakjes. Doe een klontje boter in een braadpan en laat dit op een zacht vuur smelten. Zet dan de vlam iets hoger en bak de champig nons in de boter bruin. Voeg wat zout, peper en citroensap toe. Doe daarna de champignons bij de wit te saus. De plakken gekookte ham en casselerrib rolt u op en legt u naast elkaar in een vuurvaste scho tel. Giet de champignonsaus over de vleesrolletjes en strooi er ten slotte een eetlepel gehakte peterse lie over. Plaats de schotel in een matig-warme oven en laat het ge recht in circa 30 a 45 minuten warm worden. Serveer het met puree of rijst en sla. Bel de dagelijkse receptendienst, voor iedere dag een ander recept: 070-26 23 11. De politie is je beste vriend, daar zijn de medewerkers van de Stichting Sociaal Cultureel Werk wel degelijk van doordrongen, want zonder de hulp van de Hermandad zou het suc ces van de jaarlijkse Kindervakantie werk niet zo groot geweest zijn als nu het geval is. Niet alleen „matste" de politie de organisatoren met het ver voer per huifkar van de kinderen, zij speelden ook daadwerkelijk het spel mee, tot grote vreugde van de kinde ren. Zo was de politie present tijdens de laatste dag van de vakantie week toen de ontknoping van de Trote juwelenroof plaats vond. On- ier gejoel en geschreeuw werden de )oeven gevankelijk afgevoerd, na lat de wijze Chinees klaarheid in ie zaak had weten te brengen, en de juwelen weer aan de rechtmati- De boeven toerden met behulp van de politie ingerekend en weg- i door de kinderen. ge eigenaar juwelier Goudhaantje waren teruggegeven. „Het is altijd moeilijk om vooraf in te schatten hoe de kinderen op het thema zul len reageren", verklaart Inge Scha- renborg van de Stichting Sociaal Cultureel Werk. „Tenslotte is er een groot verschil in beleving tussen zes- en twaalfjarigen maar de kin deren waren reuze enthousiast". De vakantieweek werd afgesloten met een gezellig samenzijn met de ou ders en kinderen in het padvinders huis, waar de kinderen hun kook kunsten mochten tonen bij het bakken van uitsmijters, die er in gingen als koek. Voor de vrijwilli gers was er 's avonds een barbecue, die verrassend begon met een rond rit per „Bello" door Holten. „Dat hebben ze ook wel verdiend" meent Herman Kamphuis. „Een hele week optrekken met een stel kinde ren is reuze vermoeiend, daar ver kijkt men zich wel eens op. Toen wij het aanbod kregen van een van onze sponsors om onze vrijwilligers te tracteren op een leuke rondrit hebben wij onmiddellijk toege hapt. Tenslotte kan het Kinderva kantiewerk alleen maar bestaan met behulp van onze vrijwilligers. Wij zijn hartstikke blij dat in Hol ten altijd zoveel mensen zich be schikbaar stellen. Dat mag wel eens in de krant komen, vinden wij". Volgend jaar zal de Kinderva kantieweek vermoedelijk weer in een van de bouwvakvakantiewe ken worden gehouden, alleen staat nog niet vast hoe de leeftijdsop bouw gaat worden nu de kleuter school ingepast is in het basison derwijs en de leerplichtige leeftijd verlaagd is naar vijfjaar. „Daar hebben we nog niet bij stil gestaan", zegt Inge Scharenborg. „Nu was het voor ons erg makkelijk Een niet alledaags vervoersmid del trok door Holten met daarin de vrijwilligers van de Kinder-vakan- tieweek. om een leeftijdsscheiding aan te brengen door de lagereschoolleef- tijd te hanteren. Hoe wij dat vol gend jaar zullen doen, weten we nog n iet. nmoeten we dan de va kantieweek gaan opsplitsen in aparte groepen, want het zal erg moeilijk zijn om een thema te vin den dat zowel de vijf- als twaalfjari gen aanspreekt". Door een storing in de appa ratuur is het verslag van de Kindervakantieweek vorige week niet in het Holtens Nieuwsblad opgenomen. Ge zien het groot aantal vrijwilli gers dat mee gewerkt heeft aan het welslagen van het evene ment, drukken we alsnog het verslag in deze editie af. KM1PTIP De praktische gids "Zo maakt u leuke vakantiefoto's" is verkrijg baar bij uw fotozaak. Of maak f 5,50 (incl. porto) over op giro 338 t.n.v. de Stichting Amateur fotografie in Amsterdam met vermelding van de titel. Evenals in het Amerikaanse Dis neyland kunnen de jonge bezoe kers van Flevohof op woensdag 31 juli en 7 augustus met Donald Duck op de foto. Hij is er op beide dagen van 's morgens 10.30 uur tot 16.00 uur 's middags. De jaarlijkse nationale keuring van paarden en ponies van het Appaloos- aras wordt gehouden op zaterdag 10 augustus 1985 op het Federatiecen trum te Ermelo. Het Appaloosapaard/pony, dat bekend staat om zijn zeer exclusie ve kleur en aftekening wordt in Ne derland gefokt in drie secties: mini- maat XJm 1.18m.; kleine maat 1.19 t/m 1.48 m.; grote maat 1.49 en ho ger. De selectie binnen de stam boekvereniging is gestoeld op kleur, type rijpaard/pony, geen er felijke afwijkingen. Op 10 augustus worden de keuringen aan de hand in de ochtenduren gehouden en in de middag diverse zadelrubrieken. De Appaloosa, het zgn. Indianen- paard (bekend van cowboyfilms ten t.v. munt uit door haar t.v.) moed en behendigheid. De keurin gen beginnen om 9.00 uur. Het fede ratiecentrum is gelegen aan de weg tussen Harderwijk en Apeldoorn. Vanaf de Al afslag Kootwijk rich ting Harderwijk en vanaf de A28 af slag Ermelo, richting Apeldoorn. Niet naar de plaats Ermelo. De en tree is gratis. Ook de afgelopen week weer twee vluchten op een dag en wel met oude duiven op Pt. St. Maxreuce (afstand plm. 428 km) en met jonge duiven op Duffel (afstand plm. 180 km). Voor de eerste vlucht waren 171 duiven ingekorfd, die om 7.30 uur in vrijheid werden gesteld. Jan Aaftink had de eerste duif, die hij om 12.18 uur kon klokken (gem. snelheid plm. 87 km u.). Voor de vlucht vanaf Duffel werden 244 dui ven ingekorfd die om 9.15 uur wer den losgelaten. De snelste was een duif van Teun Schuppert die om 11.35 werd geklokt (gem. snelheid 80 km u.). Beide vluchten verliepen zeer vlot. Uitslag oude duiven: 1-17-22 Jan Aaftink. 2-21-41 G. J. Koetsier. 3-14-18-25-28 A. ten Dam (2). 4-6-7-9-11 G. Egberts. 5-12-42 Frits Meester. 8-35 Gert Steunen berg. 10-13-23-26 M. Lodeweges. 29- 36-38 Comb. Oolbekkink/Tijhof. 30 H. J. ten Velde. 31-40 Wim Aaftink. 32-33-39 Teun Schuppert. 37 Com. Kwintenberg. Jonge duiven: 1-12-15-19-21 Teun Schuppert. 2-54- 60 H. J. Paalman. 3-7-8-9-11 G. Eg berts. 4-16-26-30 E. Veneklaas. 5-22- 55-56 H. J. ten Velde. 6-53 Joh. Veld huis. 10-34 René Bannink. 14-28-29 M. Lodeweges. 17. Frits Meester. 18-36-41-42-49 A. ten Dam (2). 20-31- 32-38-39 Comb. Oolbekkink-Tijhof. 25-52 Comb. Kwintenberg. 27 Comb. Kolkman. 46 Jan Aaftink. Senioren: Maandag 5 augustus: D.E.S. 3-Holten 3 19.00 u. v. 18.00 u. Dinsdag 6 augustus: La Première 1- Holten 119.30 u. v. 18.30 u.; La Pre mière 2-Holten 2 19.30 u. v. 18.30 u.; D.E.S. 6-Holten 619.00 u. v. 18.00 u.; D.E.S. 9-Holten 919.00 u. v. 18.00 u. Donderdag 8 augustus: Blauw Wit 3-Holten 4 19.00 uur. Junioren: Zaterdag 3 augustus: D.O.S. Al- Holten Al 12.45 u. v. 11.45 u.; D.O.S. BI-Holten BI 12.45 u. v. 11.45 u.; D.O.S. Cl-Holten Cl 11.00 u. v. 10.00 u. Maandag 5 augustus: Holten Al naar Haarle toernooi 18.45 u. v. 18.00 u. Vrijdag 9 augustus: Holten Al naar Haarle toernooi 18.45 u. v. 18.00 u.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5