„Kerstvlokken plakken in de hete tropenzon" Topmuziek in Dé Schure van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Gevonden voorwerpen ECHTPAAR VENEMAN NAAR INDONESIË -©■□PEL olitiew eekjournaal FOX THE FOX EN KLEIN ORKEST Hinderwet [donderdag 1 AUGUSTUS 1985HOLTENS NIEUWSBLAD H GARAGE SCHUPPERT BV BOLSENBROEK Fietspuzzeltocht Vriendenschaar Programma interkerkelijk rekreatiewerk De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel 05483-6 13 63 Dinsdag 6 augustus: 19.30 uur Trapcarrace en wedstrijd om de titel „Sterkste man van Holten" op „Smidsbelt". Vrijdag 9 augustus: 13.30-17.30 uur Warenmarkt op „Smids belt", 20.00 uur „Schurendag 1985" in en rond het „Praat- huus" Beusebergerweg. Zaterdag 10 augustus: 9.00 urn- aanvang jaarlijkse paardenkeu- ring „Holbatheo", bij café rest. „Het Bonte Paard" in Dijker- hoek, 10.00-16.00 uur Vrije open markt voor iedereen op Smids belt. Zondag 11 augustus: 13.30 uur start fietspuzzeltochtC.J.V. „De Vriendenschaar" bij gebouw „Irene". Zaterdag 17 augustus: 9.30 uur: triathlon zwembad „Twen- haarsveld" (zwemmen - fietsen - hardlopen). Jannie, Gerard en poes Mins die in Holten blijft. voorwaarden van het onderwijzer- spaar is, dat elk jaar de vakantie thuis in Holten mag worden door gebracht, maar of ze daar aan toe komen is nog maar de vraag, gezien het aantal vrienden en bekenden dat al aangekondigd heeft om een paar weken te komen logeren. „Dat kan best, onze woonkamer is een balzaal van 80 m2 en er zijn vier ruime slaapkamers, maar of we het hele elftal van Holten 6 onder kun nen brengen tijdens hun aangekon digde oefenprogramma, tegen Dja karta 7, is nog maar de vraag". Maandag t.e.m. vrijdag 10.00-12 0' uur: kindermorgen Thema „Vri zijn" De bibliotheek is open vai 9.30-10.00 uur en van 12.00-12.3 uur. Ook als er geen programma if is men van harte welkom voor ee: praatje of een kopje koffie in de ten aan de Bockeldweg. MARKELO-TEL. 19 07 rKNIPTIP (5^ Sfeervolle foto's maken bij de open haard of bij kaarslicht? Dat kan. Vraag het maar aan ,1 {V uw foto- rau-j adviseur! Het college van b en w van Holten heeft gunstig geadviseerd op de hinderwetvergunning die is aange vraagd door de O AD. Vanaf 5 au gustus tot en met 19 augustus ligt de vergunning ter inzage van 09.00 tot 12.00 uur in het gemeentehuis, en verder op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur in de sporthal 't Mossink in het kantoor van de be heerder. Bezwaarschriften dienen vóór 19 augustus, gemotiveerd en wel, te worden ingediend bij burge meester en wethouders van Holten. Zoals bekend bestaan er reeds ge ruime tijd problemen rond de hin derwetvergunning van de O AD. Twee van de buren, de heren Hofs en Reisiger hebben reeds bekend gemaakt bezwaar aan te tekenen, terwijl andere buren overwegen zich aan te sluiten bij dit protest. C.J.V. de Vriendenschaar heeft ook dit jaar weer een fietspuzzel tocht uitgezet en wel voor zondag 11 augustus. De tocht is dit jaar op een andere manier opgezet, maar beslist niet moeilijker. Gestart kan worden tussen 13.30 uur en 14.00 uur bij gebouw Irene. Het inschrijf geld bedraagt fl.50 per persoon. Voor de beste puzzelaars zijn er leu ke prijsjes beschikbaar gesteld. Mochten de weersomstandigheden dubieus zijn, dan kunnen de fiets en puzzelliefhebbers bij E. Klein Teeselink (tel. 6 32 87) informeren of de tocht doorgaat. Gevonden: een zwarte heren- portemonnaie met enig klein geld; een vishengel; een beugel band voor een gebit; een sleutel; een blauw kinderschoentje; een wieldop; een groene damespor- temonnaie inhoudende o.a. pas foto's; een blauw herenjack; een Ford auto-sleutel; een kinder fiets „Gazelle" een groene da mesfiets merk Tennis; een post duif; een geelzwarte hond (klein soort herder). Verloren: een bromfietsplaatje SJQ 450; een bril, benen mon tuur, kunststof glas; een rode knipportemonnaie met inhoud; een mapje inhoudende kaartje van Vormingscentrum De Scha kel; een gladde trouwring met 18-8-'40; een sleutelbos met vier sleutels; een bord „Te Koop"; een gouden slavenarmband; een doublé speld met pareltje; een zilveren armband met klei ne schakels; een zwarte hond, reu, half lang haar. Wie het druilerige, natte, bijna herfstige weer van de afgelopen „zo mer" beschouwt droomt onwillekeu rig over verre en vooral warme lan den. Maar wie een aantal weken nog een vakantie voorbereid naar het zon nige Joegoslavië, maar uiteindelijk voor de volgende drie jaar in Indone sië terecht komt, wordt wel met enige verbazing aangekeken. Jannie en Gerard Veneman over kwam dat. Waar een personeelsad vertentie in een groot landelijk dagblad al niet toe kan leiden. Temidden van een afgetuigde ka mer met lege boekenkasten en Mins de kat die rusteloos heen en weer drentelt alsof ze voelt wat er staat te gebeuren, vertelt het on derwijzersechtpaar over de groot oversteek. „Zoals wel vaker, kocht ik op za terdag 15 juni een Volkskrantje", vertelt Gerard. „Mijn oog viel toen op een herhaalde oproep, waarin een onderwijzersechtpaar werd ge vraagd voor de Nederlandse school in Indonesië". Zonder commentaar heb ik 'm aan Jannie laten lezen en voor we het wisten waren we een sollicitatiebrief in elkaar aan het dichten. Het was toen net zulk weer als nu, regenachtig en koud. Of dat er toe bijgedragen heeft dat onze sollicitatiebrief beter uit de verf is gekokmen dan die van onze con currenten, weten we niet maar het feit is dat we in de eerste week van de vakantie een aantal gesprekken hebben gevoerd die van beide kan ten zo positief zijn verlopen dat we al snel tot overeenstemming zijn gekomen en nu op 7 augustus op het vliegtuig stappen naar Indone sië". Hoewel Jannie als hoofdkleuter leidster in Denekamp en Gerard als onderwijzer van de vierde klas van de openbare lagere school in Rijs- sen het uitstekend naar hun zin hadden binnen het vaderlandse on derwijs trok deze mogelijkheid om eens buiten het eigen vertrouwde wereldje te kijken zozeer, dat zij hun vaste aanstelling omruilde voor een tijdelijk dienstcontract van drie jaar waarvan het eerste jaar op proef. „Wat heet tegenwoor dig vast" aldus Gerard. „Dit jaar had ik wat meer zekerheid door dat wij op school een groot aantal bui tenlandse kinderen op school had den waarvoor extra leerkrachten worden ingezet, maar de laatste ja ren heb ik steeds op het randje ge zeten van wel of niet ontslagen wor den. Nee, daarvoor hoef je in Neder land niet in het onderwijs te blij ven. Voor Jannie gold dat als hoofd van de kleuterschool wat anders, maar ook zij vond het een uitda ging om eens ervaring elders op te doen". Jannie beaamt het volmondig. „Natuurlijk zullen we het in het be gin best moeilijk hebben, het is een heel andere cultuur, en ook de on derwijs omstandigheden zullen wel totaal verschillend zijn bij die van de kleine, besloten gemeenschap van Denekamp, maar dat brengt juist het avontuur met zich mee. Stel je voor, de bomen voor het Kerstfeest van de school worden overgevlogen door de KLM en dan ben je midden in de hitte bezig met plukjes watten op de ramen te plakken". Hoewel het een Neder landse school is, zijn er veel kinde ren die nog nooit sneeuw hebben gezien. „Wij hebben al efg veel in formatie gekregen over onze nieu we school. Het zijn voornamelijk kinderen van employé's van de gro te internationale bedrijven die de school bevolken. Momenteel zijn er zo'n 150 leerlingen. Veel daarvan hebben hun hele leven al buiten Ne derland doorgebracht. De kinderen hebben door de wisseling van standplaats van hun ouders vaak een grote achterstand op allerlei vakken, zodat er van ons veel inzet wordt gevraagd", aldus Jannie en Gerard. Koloniaal Daar staat ook wel het een en an der tegenover. Zo hebben zij voor de eerste maanden van hun verblijf in Indonesië de beschikking over een woning die de villa op „de berg" laten verbleken tot optrekjes. Bij na koloniaal is de aanwezigheid De Schure gelukt om het Klein Or kest alsnog naar Holten te halen. Zij brengen op de Schuredag een programma van Nederlandstalige muziek, met daarin natuurlijk het overbekende Over de muur en het wat vlottere Laat mij alleen. De Schure verwacht ook dit jaar weer honderden belangstellenden voor dit popconcert, dat in een gro te tent op het terrein aan de Beuse bergerweg wordt gehouden. Het programma begint om 20.00 uur. De kaarten kosten in de voorver koop bij De Schure en VW f 10.- en 's avonds aan de kassa f 12.50. Tele fonisch reserveren is ook mogelijk, tel. 05483-6 27 55 (De Schure). Par keerruimte is voldoende aanwezig. van een kokki, een tuinman en een chauffeur, plus bijbehorende auto. „Dat is echt geen luxe", verklaart het echtpaar. „Het is voor een bui tenlander eenvoudig levensgevaar lijk om zelf door de stad te gaan rijden. Dat wordt ons ook ten sterk ste afgeraden door onze collega's. De tuinman zullen we beslist nodig hebben om onze schandelig grote tuin te onderhouden en de kokki komt uitstekend van pas doordat we veel meer dan in Holland be trokken zullen zijn bij alle activitei ten buiten schooltijd die voor de kinderen zijn geregeld. Dat is ook een taak van de schoolleiding". Medewerking In de voorbereiding om hun nieu we baan hebben Gerard en Jannie erg veel medewerking gehad van Rien Wittenberg wiens ouders in Holten wonen. Rien werkt sinds twee jaar aan de zelfde school. Daarvoor had hij reeds vier jaar in Singapore aan een soortgelijke school gestaan. „Wij hebben werke lijk alle medewerking gehad van onze nieuwe collega's. Gelukkig gaat er nog een nieuw echtpaar ge lijkertijd met ons naar Indonesië, zodat we niet alleen staan, maar het blijft natuurlijk spannend. Hoe het precies wordt, kan nie mand ons nog vertellen, dat moe ten we allemaal zelf ervaren". Een van de aardige secundaire arbeids- ARTS: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. Dokter W. R. van Couwelaar is afwezig tot maandag 12 aug. WIJKVERPLEGING: Dienst 1 t/m 8 aug. zr. J. Roel- vink, tel. 05700-1 24 25. Spreek uur wijkverpleegkundigen, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur, Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tiste-spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS: J. Ph. Koppert, T. van Ameron- genstr. 25, Markelo, tel. 05476- 22 00. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS: W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. (Ook voor klei ne huisdieren). P. E. Helthuis, Dorpsstr. 63a (ook voor paar den) tel. 6 33 77 b.g.g. 05759- 22 22. S. Minnema, Oude Dev- .weg 7, tel. spr.uur 8.00-9.00 uur, 05483-6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Stichting maatschap, dienst- verl. midden-Overijssel: Gaar denstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28 - 6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienst doende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat en volgens afspraak. Fisiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Energiebedrijf: Storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038- 97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Geboren: Henk Willem Ruben z.v. G. H. Heusinkveld en T. H. Hulsman. Overleden: J. H. ter Maat-Mos- sink, oud 47 jaar. Ondertrouwd: H. Aaltink, oud 27 jaar, Hellendoom en A. J. Karkdyk, oud 25 jaar, Holten; B. W. Veldhuis, oud 26 jaar, Hol ten en G. H. Temmink, oud 24 jaar, Holten. Gehuwd: H. Roelofs, oud 32 jaar, Raalte en J. Holl, oud 22 jaar, Holten. De jaarlijkse Schuredag betekent telkens weer het hoogtepunt van de activiteiten van de jongerensoos. Niet alleen de geregelde bezoekers van vandaag-de-dag, maar ook de men sen die vroeger regelmatig aan de Beusebergerweg te vinden waren ko men in groten getale naar de Schure dag, om de oude vertrouwde sfeer weer eens te proeven en bij te praten met vrienden die men lang uit het oog verloren is. Ongetwijfeld zal dat ook bij de komende Schuredag, die op vrijdag 9 augustus gehouden word, het geval zijn^ Naast het gezelligheidsaspëct NED. HERV. KERK: 9.30 uur ds. G. van Schuppen, em. pred. te Wierden, 19.00 uur ds. J. H. Israël. Uitgangscoll. Di aconaal project. Kindemevendienst: Gerrit Markvoort. Kinderoppasdienst: Emy Dik kers. Na de morgendienst koffiedrin ken met de gasten in „Irene". Diessenplas: woensdag 7 augus tus 19.30 u. Leger des Heils. GEREF. KERK In beide diensten is de le coll. voor Evangelisatie in Neder land en de tweede voor rente en aflossing. Na de morgendienst „koffie-uurtje" met de gasten in de „Voorhof' koffieschenken mevr. Schuppert-Stam en mevr. speelt de muziek een belangrijke rol op het feest. Bekende bands zo als Sweet d'Buster, Barrelhouse hebben reeds opgetreden op het Schurefeest. Dit jaar worden op nieuw twee bekende namen aan de rij toegevoegd, Fox the Fox en Klein Orkest. Fox the Fox is een band die een uitstekend disco-repertoire weet te brengen. Zij kregen hun eerste gro te bekendheid door de Top Tien single Precious Little Diamond. Ook wisten zij met de singels Flir ting and Showing en Stealin' hoge notaties in de discolijsten te beha len. Klein Orkest is in Holten al een bekende naam, want reeds vorig jaar stonden zij aangekondigd voor een optreden op de Schuredag. Door familieomstandigheden moest dat optreden komen te ver vallen maar het is de mensen van 23 juli: In de nacht van 22 op 23 juli werd een automobilist aangehou den die te veel aan Bacchus had geofferd. De man verkeerde in ken nelijke staat van dronkenschap. Hij weigerde een bloedproef. Dat wil niet zeggen dat hij de dans ont springt. Het weigeren van een bloedproef is namelijk een misdrijf. Hij zal zich dan ook voor de rechter moeten verantwoorden. Op deze avond reed een bromfiets tegen een schrikhek dat in de Oranjestraat was geplaatst i.v.m. de wielerron de. De bromfiets werd licht bescha digd. 24 juli: Op de AI kon een vrachtau to tot staan worden gebracht waar van de brandstoftoevoer lek bleek te zijn. De dieselolie kwam daar door op de warme motor terecht, waardoor brandgevaar ontstond. Door deze tijdige ontdekking door de politiemensen werd erger voor komen. 26 juli: Door een onbekend geble ven automobilist werd een muurtje van een tuin gedeeltelijk omver ge reden aan de Aalpolsweg. 27 juli: In de nacht van 26 op 27 juli (de laatste avond van het Dorps feest) werd er door baldadige jonge lui weer behoorlijk thuis gehouden in het centrum van het dorp. Plan tenbakken werden omgegooid, en kele vlaggemasten van midden standers werden vernield en van een auto werden de ruitenwissers verbogen. De politie heeft de da ders niet kunnen achterhalen. Ge tuigen worden verzocht zich in ver binding te stellen met de politie. Hulsman-Landeweerd. Kinderoppas: Gea Aanstoot en Wilma Meijerink. Ans Aanstoot en Dianne Bosschers. R.K. KERK (Gebouw Irene, Bosc- hkampsstr.) 10.00 uur Heilige Mis. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. J. H. Israël. Uit gangscollecte: Diaconaal pro ject. Diessenplas: woensdag 7 aug. 19.30 u. Leger des Heils. OKKENBROEK: 9.30 uur ds. G. Bouman, viering Heilig Avondmaal (Liturgische dienst). Zendingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Zaterdag 3 aug.: 20.00 uur kennis makingsavond met dia-serie. Gra tis. Zondag 4 aug.: 10.00 uur Kamp dienst. Voorganger de heer J. Schipper. Maandag 5 aug.: 14.30 uur zeskamp f 0,50. Dinsdag 6 aug.: 6.00 uur ochtend wandeling, 14.30 uur knutselmid- dag f 1,00. Woensdag 7 aug.: 22.00 uur nachts pel. opgeven vóór woensdag 12.0C u. f 1,-. Donderdag 8 aug.: 14.30 uur. Rei zen door Europa, f 0,50. Vrijdag 9 aug.: 21.00 uur. Kamp vuur f 1,-. Zaterdag 10 aug.: Kennismakings avond. Gratis. Zondag 11 aug.: 10.00 uur. Kamp dienst. Voorganger ds. M. Berg.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3