De Haar krijgt extra riolering 5 WEKEN ZOMERFESr-\TTK N'85 Gezellig wir ünVfiMJSgp Rozen bloeien nu in tuinen de Wiersse GP Lichtenvoorde wordt een topper Muller/Van Heek niet gemotiveerd VRIJDAGEN EXTRA KOOPAVOND ymm WEEtC 18,19 20 Met RODE DRAAD-SPELEN op zaterdag Baiwerpspel Knuppelhangen Hoepelgooien Pijltjeswerpen Hometrainerwedstrijden Electronisch behendigheidsspel Tal van prachtige prijzen te winnen 28/6 5/7 12/7 19/7 26/7 l Winkelen in Rijssen, da's pas gezellig! Rijssen, waar de klant nog koning is. Volop gratis parkeerruimte. Koopavond op donderdag. Middenstandsvereniging HABIJ PRIJSBEWUST KOPEN BEGINT MET AUPEBTENTIES LEZEN. DONDERDAG 18 JULI 1985 HOLTENS NIEUWSBLAD De crossliefhebbers krijgen op zaterdag 20 en 21 juli alle gelegen heid om hun hart op te halen bij de Grand-Prix van Lichtenvoorde die verreden wordt op het bekende mo torcross-circuit De Schans. Op za terdag 20 juli starten maar liefst 78 coureurs die voor 34 startplaatsen zullen vechten. De top-negen van het Grand-Prix klassement plaats zich direct. Bovendien zullen de coureurs die zich niet wisten te plaatsen op de wedstrijddag twee manches rijden waarvoor aparte prijzen beschikbaar zijn. Tot die ru briek worden ook een aantal be kende 500-cc coureurs toegelaten, waaronder Johnny Ponjee en Klaas Poppinga. Verder staat op het programma een race in de na tionale A-klasse 125 cc waarvoor di verse regionale coureurs in het strijdperk treden. Vooral voor hen zal het circuit, dat met een spring- tafel en springberg extra aantrek kelijk voor het publiek is gemaakt, veel van hun stuurmanskunst ver gen. Ook het bijprogramma, met zaterdagmiddag .van twaalf tot twee het radio-programma Los Vast, dat live vanaf De Schans in Lichtenvoorde wordt uitgezonden en op zaterdagavond het rock-con- cert van Normaal belooft voor een onvervalst Achterhoeks sfeertje te zorgen. Tijdens de afgelopen zondag verre den derde kampioenscross voor zij spannen te Liero hebben August Mul ler en Henk van Heek geen prestatie kunnen leveren op basis van hun ni veau. Op een zware zandbak, in hoofdzaak geschikt voor linkse bak ken, werd het mede dank zij de hoge temperatuur een optocht van zijspan- August en Henk wisten in de eer ste ronde een derde plaats te beha len. In de tweede manche ging het fout en een koprol was het gevolg, waaraan August een licht gebles seerde hand over hield, waardoor hij moest Uitvallen. De derde man che waren ze toch weer present en stuurde August de VMC-Honda naar een keurige tweede plaats. To taal deze dag dus 52 punten en dat is voor de tweede combinatie op de wereldranglijst te weinig. In top sport is het erg moeilijk om zich op twee kampioenschappen te con centreren en de concentratie bij August en Henk ligt volledig op de wereldkampioenschappen. Wel is te hopen dat de concentratie tij dens de vierde wedstrijd om het Ne derlands Kampioenschap die op 4 augustus in St. Isidorushoeve wordt gehouden voor 100 procent aanwezig is, al was het alleen maar voor de enthousiaste supporters die daar beslist aanwezig zullen zijn. De stand na drie wedstrijden is nu als volgt: 1. Van Goch, 248 pnt.; 2. Bakens, 197 pnt.; 3. Van Gastel, 173 pnt.; 4. Janssen, 170 pnt.; 5. T. Bens, 147 pnt.; 6. Muller, 134 pnt.; 7. V. d. Laan, 134 pnt. i!IIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIilinillllllllIIIHIIIIIIIIII!!!lllllllllll!llllll!lllllll!llllllllllil!IIIIIItlllllllillHIIUIIIIII Een rapport, dat onlangs is uitge bracht door het raadgevend inge nieursbureau Witteveen en Bos te Deventer, heeft uitgewezen dat de rioleringsproblemen op het indus trieterrein De Haar van structurele aard zijn. Uit het onderzoek blijkt dat het rioleringsstelsel niet vol doende capaciteit heeft. Dit deelde loco-burgermeester Stegeman mee afgelopen dinsdag tijdens de weke lijkse persconferentie Reeds eer der waren er klachten over de ge brekkige capaciteit van het riole ringssysteem op De Haar, maar de uiteindelijke aanzet tot een groot scheeps onderzoek werd genomen nadat dit voorjaar herhaalde ma len klachten waren binnen geko men van de bedrijven op het indus trieterrein, die geen genoegen meer namen met het argument „over last", maar van het gemeentebe stuur een definitieve oplossing ver langden. Als oplossing wordt voorgesteld een extra riolering aan te leggen op het industrieterrein. Wat een en an der gaat kosten, en hoe de operatie gefinancierd moet worden bleef dinsdag nog onduidelijk. Volgens loco-burgemeester Stegeman ko men de kosten ten laste van de ge meente Holten, maar uit welk potje een en ander gefinancierd moet worden staat nog niet vast. De re- servepot van de gemeente Holten is nog gevuld met ongeveer 40.000 gulden, terwijl met de riolering een bedrag van meer dan een ton is ge moeid. In de begroting voor het jaar 1985 is geen rekening gehou den met de^e extra uitgave. KUSSENSE WATERMOLFa/ ''oi' - 8EVER\'OOP°A—-A ■IULIANASTRAAT IMMASTR maarstraat KERKSTff***? Op donderdag/vrijdag/ zaterdag diverse leuke attracties 5 !lllllllllllllllllllllll!!llllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllliniinnil![l!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlll!lll!IIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIinillllllinilinnillllllllllllin!!l!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!l!!lll!inillll!!llllll!lillllll!IIIIIUlllllll!llllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllll!llli!llllllllllllll!ll!!lllllinil>lll!lllimillllllll!lllllllllll!lllllll! De tuinen van de Wiersse, éen van de acht kastelen van Vorden, en nog steeds in familiebezit, zullen op zon dag 21 juli en maandag 22 juli (beide dagen van 10.00 tot 18.00 uur) open gesteld worden in de rozenbloeitijd. De omgeving van dit 18e eeuwse bui tenverblijf van Victor de Stuers (1843- 1916) is dan op zijn mooist. De Wiersse dateert uit de middel eeuwen. De vier leeuwtjes op het voorplein dragen de wapens van de eigenaren: Van Heeckeren, Van Limburg Stirum, De Stuers en de huidige, Gatacre. De familienaam is meermalig veranderd bij vrouwe lijke vererving, maar het goed is se dert 1678 nooit buiten familiever band verkocht. Het huis werd be gin 18e eeuw verbouwd. In 1913 is het gerestaureerd door Victor de Stuers die, ondanks zijn drukke be zigheden als groot voorvechter van de monumentenzorg, veel aan dacht besteedde aan het ouderlijk landgoed van zijn vrouw. In de tui nen en het park zijn overblijfselen van de strakke lanenstelsels en van de symmetrie van de 17e en 18e eeuw, alsmede de romantiek uit de 19e eeuw; maar de tegenwoordige vorm werd hoofdzakelijk bepaald door Alice, het enige kind van Vic tor de Stuers die 47 jaar lang de Wiersse heeft beheerd. Toen zij der tien j aar oud was heeft zij de Franse parterre met rozen tussen de buxusvakken ontworpen en, enke le jaren later, de "lage" tuin met de stapelmuur, borders en pergola in Engelse stijl. Samen met haar man, Major W. E. Gatacre, hebben zij tussen 1918 en 1927 het huidige ge heel aangelegd. De oudste rozen (Laurent Carle), geplant tussen de buxusvakken van de Franse parterre, stammen nog uit de tijd van Victor de Stuers en doen nog steeds niet onder voor hun jongere soortgenoten. In de "lage tuin" bloeit een grote ver scheidenheid aan vaste planten - zowel oude bekenden als zeldzame - naast ongewone varens en clema tis. Buiten de grachten en langs de beek ligt de 12 hectare grote ro mantische wilde tuin met zijn te genstellingen van schaduw en licht. Hier, langs de karpervijvers, groeien de immense koningsva- Beek, die de grachten voedt en is te entreeprijs bedraagt f4,- p.p. Kin- aan de lijn. De GSM lijn 50, Zut- rens. bereiken via rijksweg Vorden- deren tot zes jaar gratis. Honden phen-Groenlo, stopplaats halte De Wiersse ligt aan de Vordense, Ruurlo, 6!/2 km vanaf Vorden. De worden niet toegelaten, ook niet Brandenburg.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 6