Veel bekende namen in wielerronde Holten Fietscross-wedstrijd nationaal gebeuren Wie trekt aan langste eind? Eerste zwemjoggers zwommen kaart vol Vrije Markt open voor iedereen Inschrijving mini-triathlon is boven verwachting Parcours Autocross 27 JULI KALFSTERM AN S WEIDE TR1ATHLON HOLTENS NIEUWSBLAD kroon op studie MAANDAG 22 JULI OP 'T VLETGOOR MINI- \J AUG. V ^85" HOLTEN Premieregeling zoogkoeien DONDERDAG 18 JULI 1985 Niet minder dan 90 renners zullen tijdens de Nationale Wielerronde Hol ten bij de amateurs aan de start ver schijnen. Onder hen zijn tal van be kende regionale renners, zoals Erik Cent uit Goor die tijdens de Vijfdaag se uitstekende prestaties leverde, Dick van Egmond uit Nijverdal, Arie en Reinier Hassink uit Neede, Gerrit Mohlman uit Apeldoorn, Han Vaan- hold uit Haaksbergen en de gebroe ders Herman en Theo Snoeyink uit Denekamp. Jammer genoeg moet de winnaar van vorig jaar, Henk Boeve, verstek laten gaan wegens zijn uitverkie zing voor de wereldkampioen schappen. Als voorbereiding daar op komt Boeve dit weekeinde uit in een race in Joegoslavië. De tweede man van de elfstedentocht, Henri Ruitenberg, zal in Holten wel aan de start verschijnen. In totaal zullen zo'n 70 ronden worden gereden over het straten- parcours in het centrum van Hol ten. De liefhebbers en veteranen, waarvan zo'n 80 inschrijvingen zijn binnen gekomen rijden de helft van het traject, hetgeen neer komt op 40 kilometer. De organisatoren ver wachten in Holten een open strijd, daar de renners afkomstig zijn uit verschillende "stallen", zoals Am- stel en Batavus, zonder dat een van de rennerscombinaties overheerst. „Wij rekenen erop dat er flink ge streden gaat worden", verklaart Wim Bouwhuis, een van de mensen van de ijsclub De Noordpool, die samen met de wielervereniging CC '75 uit Nijverdal de organisatie van de wielerronden in handen hebben. Belangstelling Het is voor het derde jaar dat de wielerronde gehouden wordt in het centrum van Holten. Voordien werd er gereden op een parcours in de Kol. De publieke belangstelling voor het nieuwe parcours is aan merkelijk groter, terwijl de overlast voor de aanwonenden tot het uiter ste beperkt blijft door de goede or ganisatie. Vooraf krijgen alle buurtbewoners bericht over het op handen zijnde evenement, zodat men tijdig huisdieren binnen kan houden en auto's elders kan parke ren. Op de avond van de wedstrijd is het centrum van Holten vanaf zes uur voor alle verkeer afgesloten. Start en finish zijn op het Smids belt, vanwaar speeker Ben Roes- Aan de Rijks Middelbare Land bouwschool te Hengelo (O) zijn ge slaagd de volgende leerlingen: B-richting landbouw 2-jarig: Jo- landa Boode, Okkenbroekseweg, Espelo, Pieter Bosschers, Haal- mansweg, Neerdorp, en Hans Hof man, Markeloseweg. A-richting landbouw 3-jarig: Jan Aaltink, Broensweg, Look, Herman Bosman, Beumersteeg 10, Dijker- hoek Geert Ulfman, Jeurlinksweg, Neerdorp, Wim Veltkamp, Doorl. dijk, Holterbroek, en Arjan Ver boom, Kenemansstraat. A-richting (Milieu) Joke Stevens, Espelodijk, Espelo, en Jeanette Pekkeriet, Velddijk, Look Aan de Practijkschool Almelo, op leidingscentrum voor de pluimvee- en varkenshouderij, slaagde voor het diploma middelbaarkader pluimveehouderij met aanteke ning pluimveekeuringsassistenten middelbaarkader varkenshouderij Jan Gerrit Jansen, Menumsweg 1, Beuseberg; voor het diploma mid delbaarkader varkenshouderij slaagden ook Berend Willem Stam Gzn., Borkeldsweg en Marinus Ookbekkink, Geskesdijk, Look De start van de Nationale Wieler ronde 1984. Start: Smidsbelt, Dorps straat, Larenseweg, Pastorie straat, Rietmolenstraat, Oran jestraat, terug naar Dorps straat. sink zijn deskundig commentaar zal laten horen. Het verloop van de wedstrijd is langs het gehele 1200 meter lange parcours te volgen via de geluidsinstallatie van de Radio Doornebal uit Nijverdal. De M.A.C. Holterberg levert weer de onmisba re bijdrage in de vorm van motorrij ders die telkens voor het peleton zullen uitrijden. Financieel wordt de wielerronde mogelijk gemaakt door de Holtense middenstand en bedrijven en hoofdsponsor OAD. De liefhebbers en veteranen star ten om 19.00 uur. De amateurs star ten om 20.00 uur. Rond de klok van tien uur wordt de finale verwacht. De prijzen zullen zoals gebruikelijk worden uitgereikt door de Holtense dorpskoningin. Voor de Nationale Fietscross-wed strijd, die op maandag 22 juli a.s. wordt gehouden op de fietscrossbaan 't Vletgoor aan de Larenseweg be staat al veel belangstelling. Vooral uit Noord-Brabant en Zeeland zullen een groot aantal fietscrossers deelnemen. De belangstelling vanuit de zuid west hoek van ons land is niet zo verwonderlijk, daar op de Holtense baan in 1986 de Nederlandse kam pioenschappen voor niet-licentie- houders zullen worden gehouden. De eerste nationale kampioen schappen voor deze categorie cros sers werd tijdens het Pinkster weekend gehouden in Bergen op Zoom. Ongetwijfeld zullen de deel nemers uit Bergen op Zoom en om geving revanche willen nemen op het kampioenschap van Bart Wil- lems die in de categorie zeven-jari gen Nederlands kampioen werd. Inschrijven voor de cross is moge lijk op de dag van de wedstrijd aan de baan van 10.00 tot 11.30 uur. Er werd gereden in klassen waarbij de leeftijd op 1 januari bepalend is. Vanaf elf uur kan men op de baan trainen, Aanvang van de wedstrijd is 13.00 uur. Het inschrijfgeld be draagt f2,50. Toeschouwers heb ben gratis toegang. Voor renners die niet in het bezit zijn van een helm, zijn welke te leen op de baan. De organisatoren wij zen er ten overvloede op, dat aan de crossfiets geen scherpe onderdelen mogen zitten zoals kettingkast, spatborden, standaard of andere voorwerpen. De ploeg van de Beuseberg tijdens de (regenachtige) wedstrij den in 1984. In het kader van de Dorpsfees ten worden op zaterdag 27 juli a.s. op het terrein Kalfstermansweide (nabij het station) touwtrekwed strijden om het kampioenschap van Holten gehouden. De inschrijving staat open voor teams waarvan de leden géén lid mogen zijn van de Touw Trek Bond. Elk team moet be staan uit zes man plus een reser ve. Getrokken wordt in drie klassen, heren, dames en jeugd tot en met zestien jaar. Inzet is weer de wisselbeker die be schikbaar is gesteld door mane ge Snorrewind. De organisatie van het touwtrekfestijn is in de vertrouwden handen van de touwtrekvereniging OKIA (Onze Kracht Is Achteruit). De wedstrijden beginnen om 13.30 uur. Voorafgaande aan de wed strijden zal de kampioensploeg van OKIA een demonstratie touwtrekken verzorgen. Tegen standers zijn de mannen van de touwtrekvereniging uit Bath- men. De wedstrijden om het kampioenschap van Holten zijn dit jaar extra spannend nu de kampioenen van 1983 en 1984, Dijkerhoek alles op alles zullen zetten de wisselbeker definitief in het bezit te krijgen. Vooral van de buurtverenigingen uit de Beuseberg en de Borkeld wordt flinke tegenstand verwacht. Men kan zich nog tot en met 25 juli opgeven bij: M. Jansen, Raalterweg 48, tel. 05725-384. Charlotte van Lemel, mevrouw Stam-Hazewinkel, Wouter Sens en Erik Meuleman hebben als eerste de honderd kilometer volgezwommen in het kader van het zwemjoggen, een initiatief van Sport Overdag en de Kon. Ned. Zwembond. Maandag j.l. ontvingen drie van de vier (mevrouw Stam was met va kantie) uit handen van Jolanda Hengstman en Hans Luggies van het zwembad Twenhaarsveld de bronzen medaille. Voor Wouter Sens en Erik Meuleman was het dubbel feest. Zij ontvingen tevens de „zilveren" medaille wegens het volmaken van de 25 kilometer, het geen neer komt op 1000 baantjes zwemmen. Inmiddels zijn beide veertienjarigen al op weg naar de volgende 25 kilometer, al ligt het tempo waarmee nu de kaarten wor den „volgezwommen" wat lager dan in het begin. Charlotte en me vrouw Stam volbrachten ieder 400 baantjes. Aanvangkelijk zag het zwembad personeel het initiatief van de zwembond niet zo zitten. „Toen wij de strippenkaarten binnen kregen reageerden wij maar erg lauw, niet wetende dat het zwemjoggen zo zou aanslaan", verklaart Hans Lug gies. „Kennelijk hebben veel men sen een stok achter de deur nodig om regelmatig wat aan de conditie te doen. De strippenkaart is daarbij een goed hulpmiddel om de presta ties te noteren". Jolanda Hengs tman voegt er aan toe dat ook het krijgen van een medaille na het volgbrengen van de vereiste al- stand stimulerend werkt. Inmid dels zijn er in Holten nu al 22 ent housiaste zwemmers die op gezette tijden hun 500 meter komen afleg gen, waarvan de eersten nu hun kaarten dus vol hebben. „Wat ons opvalt is, dat er vooral veel ouderen meedoen aan zwem joggen", swimjoggen", aldus het zwembadpersoneel. „Natuurlijk gaat het daarbij niet zo snel als bij de beide zilveren medaillehouders, maar het is leuk dat zwemmers van alle leeftijden hier aan mee kunnen doen. De afstand, per keer 500 me ter, is voor iedereen die zwemmen kan te volbrengen, tenslotte is het geen wedstrijd maar vijzelt men het eigen prestatievermogen wat op". Tot het eind van het zwemsei- zoen kan men in het zwembad te recht voor het zwemjoggen. De deelname kost f 1,- zonder medail le; met medaille f 2,50. De drie zwemjoggers ontvangen de me dailles. Naast hen Jolanda Hengstman en Hans Luggies van het zwembad Twenhaarsveld. Spreekuur wethouder Stegeman Wethouder Stegeman is verhinderd op maandag 22 juli a.s. spreekuur te houden. Tijdelijke verkeersmaatregelen In verband met de viering van het 31e Dorpsfeest zullen de Bosch- kampsstraat (vanaf de Kerkstraat tot aan de Tuinstraat), de Kerk straat, het Kerkplein, de Smidsbelt en de Tuinstraat (vanaf de Larenseweg tot aan de Boschkampsstraat) vanaf 22 juli t/m 27 juli 1985 tijdelijk afgesloten zijn voor alle verkeer, behalve voor voetgangers. Op zaterdag 10 augustus a.s. zal tussen tien en vier uur het Smidsbelt en omgeving worden omgetoverd tot een groot marktplein ter gelegenheid van de eerste Vrije Markt van Holten. Op de Vrije Markt krijgt iedereen de gelegenheid zijn of haar overtol lige huisraad, eigen gebakken ca ke's of andere producten van huis vlijt zelf aan de man of vrouw te brengen. De handel staat volko men open, zodat alle opbrengst ten goede komt aan de verkoper zelf. Het bijzondere van deze openlucht markt is, dat de deelname gratis is; behalve wanneer men een kraam wil huren om de waren te kunnen uitstallen. De kraam kan gehuurd worden tegen kostprijs, f 30,-. De deelnemers aan de vrije markt zullen niet allean uit Holten komen, ook uit andere plaatsen be staat al veel belangstelling voor dit evenement en gezien het succes van andere Vrije Markten in de re gio verwachten de organisatoren de H.H.V. dat de markt een vast plaatsje zal gaan krijgen bij de va kantie activiteiten in Holten. Spe ciaal voor de wat waardevollere spullen zal er tevens een veiling worden gehouden, eveneens op het Smidsbelt. Inlichtingen omtrent de Vrije Markt en veiling zijn ver krijgbaar bij Jos Kamphuis van 't Klavier, tel. 05483-6 29 98. De inschrijving voor de mini-triath- lon die op zaterdag 17 augustus in en rond het zwembad Twenhaarsveld wordt gehouden loopt boven ver wachting goed. Vooral uit de hoek van de recreanten is positief gerea geerd op het initiatief van zwembad medewerker Peter Corstanje. Toch hoopt hij dat een nog groter aantal sportieve mensen zich zullen inschrij ven. „Ik zou nogmaals willen bena drukken dat de achtste mini-tri- athlon, waarbij men 500 meter moet zwemmen, ongeveer 23 kilo meter moet fietsen en vijf kilometer moet hardlopen, iets is waar je al snel aan mee kunt doen, ook al heb je geen snelle racefiets, geen zwem pak van een wereldberoemd merk of loopschoenen waar je volgens de fabrikanten vanzelf mee loopt. Zo'n mini-triathlon is geschikt voor iedereen en net lang genoeg om de sfeer eens te proeven. Uit ei gen ervaring weet ik, dat meedoen aan een triathlon een geweldige er varing is die veel voldoening geeft". Voor de twijfelaars, die zich vooraf eens willen oriënteren en degene die goed voorbereid aan de start willen komen houdt Peter elke woensdagochtend van 7 tot acht uur een trainingsuurtje, waarin alle fijne kneepjes van het triathlonge- beuren worden uitgelegd. Ook tij dens de wedstrijd worden de deel nemers niet aan hun lot overgela ten en staan voor eventuele blessu res sportmasseurs en EHBO-ers klaar. De sport-voeding onderweg wordt verzorgd door het bekende merk Isostar. Het wedstrijdgebeuren speelt zich zoals gezegd in en rond het zwembad af. Op maar liefst elf ba nen, verdeeld over twee banen zal het zwemgedeelte worden afge werkt, terwijl het fiets- en loopge deelte plaats zal vinden in de Bor keld. Medewerking Om de organisatie soepel te laten verlopen heeft Peter Corstanje zich verzekerd van de medewerking van een groot aantal Holtense vereni gingen, zoals de Wielervereniging Holten, M.A.C. Holterberg, s.v. Hol ten, afd. atlethiek, zwemclub Twenhaarveld en recreatiebad Twenhaarsveld terwijl de postdui venvereniging De Bergvliegers middels de duivenklokken de tijd waarneming voor hun rekening zal nemen, die met behulp van een computer verwerkt wordt. Voor de toeschouwers, die gratis toegang hebben, wordt het ook een leuk evenement door de beknoptheid van het wedstrijdparcours, waar door de deelnemers goed zijn te vol gen. In het zwembad Twenhaars veld wordt o.a. een demonstratie krachttraining gegeven door Sportcentrum Uiterweerd uit Rijs- sen en zullen diverse standjes staan waar wat gegeten kan worden. De kantine is de gehele dag geopend. De inschrijving sluit uiterlijk 7 augustus. Inschrijven en inlichtin gen bij het zwembad aan de kassa of telefonisch onder nummer 05483- 6 16 55, waar alle benodigde gege vens van de deelnemers worden ge noteerd, zodat de administratie soepel kan verlopen. Het inschrijf geld, dat f 15.- bedraagt, kan vol daan worden aan de kassa of over gemaakt worden op nr. 32.85.65.911 van de Rabobank onder vermel ding van Triathlon-Holten, t.n.v. J. H. M. van Oijen of door overmaking op gironummer 875587 van de Ra bobank Holten o.v.v. 32.85.65.911, Triathlon Holten t.n.v. J. H. M. van Oijen. Ondernemers die zich hebben ge specialiseerd in de produktie van kwaliteitsrunderen, kunnen tot en met 30 september 1985 wederom een premie aanvragen op grond van de EG-premieregeling aanhou den zoogkoeienbestand. De premie bedraagt dit verkoopseizoen circa f41,- per zoogkoe. Aanvragen kunnen worden inge diend bij de Districtsbureauhouder (DBH) van de Stichting tot Uitvoe ring van Landbouwmaatregeien, op een daarvoor bestemd formulier dat ter plekke verkrijgbaar is. De regeling heeft tot doel het in komen van de betreffende onderne mers op een redelijk peil te houden. In het kader van het Dorpsfeest 1985 organiseert de M.A.C. „De Hol terberg" op woensdagavond 24 juli op een terrein van de gemeente aan de Beusebergerweg de jaarlijkse au tocross. Rond half 8 zal daar het licht op groen springen en zullen coureurs o.a. uit Holten, Markelo, Bathmen, Okkenbroek, Twello enz. tot plm. half tien weer zorgen voor een boei end spektakel. De wedstrijden wor den verreden in vier klassen te we ten damesklasse, 1600 en 2000 cc. en de super-sprintersklasse. Op het terrein is een circuit aangelegd dat aan alle veiligheidseisen voldoet. Het rennerskwartier is geheel afge scheiden terwijl vlak bij het terrein plaats is gemaakt voor de EHBO. de brandweer en de trakteren die na een stevige botsing of een salto mortale moeten zorgen voor afvoer van de verkreukelde bolide's. Alle „ingrediënten" zijn aanwezig voor een spannend en sensationeel eve nement.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5