Het moet leuk blijven Nieuw pand Ten Velde door noaber geopend t Kerkdiensten Medische diensten LEVITAN EN GODDET VAN HOLTEN: JAN ME1IEB iOUWffiTOIGE olitieweekjournaal esta Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD 53 33 BOLSENBROEK GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 18 JULI 1985 Ooit begon het tijdens de warme zomermiddagen op zwembad Twenhaars- ve'd. Op een vast stekje bij de raket verzamelde zich de jeugd van Holten voor het leggen van een kaartje, een partijtje voetbal en voor het luisteren naar de flitsen van de Tour de France. Zo gauw de stem van Theo Koomen vanaf de motor over de weide schalde werden de partijtjes tegen de „stadsen" stilge legd en verzamelde iedereen zich rond dat ene radiootje waaruit rechtstreeks uit Frankrijk de ontsnapping van Gerben Karstens, de dramatische val van Luis Ocana of het voortijdig afstappen van Freddy Maertens werden doorgegeven. Tegen etenstijd klom iedereen op zijn fiets en spurtte men om het eerst het. bordje Holten te passeren. Uit die tijd stamt de Tour-voor spelling die Herman „Küle" ten Velde en Henk „Chris" Warrink dit jaar alweer voor de tiende keer or ganiseren. Een pool met een heel eigen, Holtens, karakter waarin niet de prijzen, maar louter de eer (en natuurlijk het afsluitende feest) van belang zijn. Wat ooit begon als een onderling grapje, waarvan de tussenstanden even op een biervil tje konden worden uitgerekend, is nu een bloedserieuze zaak waaraan de computer te pas moet komen. De Lévitan en Goddet van Holten vertellen wat er zoal komt kijken bij hun jaarlijkse Tour-opgave. Groei „Tsja, hoe gaat dat" overpeinst Henk Warrink de groei van het aan tal deelnemers aan de Tour-voor- spelling. „Je begint met veertien mensen van die zwembadgroep. Dan komen er het jaar daarop een paar bij en voor je het weet zitje op een man of 70. Alleen bij de voetbal al krijg je enorm veel reacties. Het gekke is dat we nog nooit mensen hebben gevraagd. Ze komen zelf vragen of ze mee kunnen doen. Ei genlijk proberen we het nu een beetje af te houden om het toch overzichtelijk te houden, maar als er dan weer iemand vraagt of er echt niet nog ééntje bij kan ga je toch weer door de knieën". „Ze moeten wel echt willen vult Herman ten Velde aan. Hij heeft alle deelnemerslijsten van de afge lopen jaren bewaard. „De groei is MARKELO - TEL. 19 07 heel geleidelijk. We zitten nu op ze ventig deelnemers. Plus dat we nu ook de dames de mogelijkheid bie den een voorspelling te doen. Dat zijn er ook al 42 dit jaar. Daarmee haken we in op de Tour Feminin die vorig jaar van start ging. Naarmate de groep groter werd kreeg je wel steeds meer „kenners". Een blik op de deelnemerslijst van dit jaar doet de nietsvermoe dende leek in Holten verbaasd met de ogen knipperen. Van onder tot boven louter bijnamen. Dat hoort erbij volgens Chris en de Küle. „En wie geen bijnaam heeft krijgt er van ons wel een. Ja, we kennen ze nog wel allemaal. Dat moet ook wel want ze moeten wel allemaal bij de club passen. Al is het alleen maar voor de feestavond na afloop. Daar komt iedereen, jong en oud. In feite is dat nog het belangrijkst van het hele gebeuren". Feest Die feestavond ja, dat is een hoofdstuk apart. Vanaf het eerste jaar werd de afspraak gemaakt dat de winnaar een feestje bij hem thuis zou houden. „Daar had ik mezelf mooi mee bij de benen" vertelt Henk Warrink. „Ik won die eerste keer. Die avond liep meteen al mooi uit de hand. Misschien dat daarom zoveel mensen de jaren daarna wil den meedoen. Iedereen had het over die avond. Omdat het op den duur nogal een dure bedoening werd voor de winnaar hebben we het nu zo geregeld dat de feesta vond voor tweederde deel wordt be taald door de onderste helft van de ranglijst en voor éénderde door de bovenste helft. Daardoor krijg je al een onderlinge strijd om boven die rode streep te blijven. Tegenwoor dig houden we de feestavond bij 't Trefpunt in Espelo, hoewel dat mis schien nog wei eens te klein wordt". „En om het een beetje in de Tour sfeer te houden knopen we er altijd een soort bijprogramma aan vast" VIERDE WEEK 18-19-20 JULI DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND bouwkundige tekeningen, ontwerpen, beton- en staal tekeningen en berekeningen, begrotingen, toezicht en voorbereidende werkzaamheden. Stokkumerweg 2, 7475 MT Markelo. Tel.: 05476- 1430. vertelt Herman ten Velde. „We heb ben de mensen wel eens een achter volging rond het hoofdveld op Meermanskamp laten rijden. Of een klimtijdrit tegen de Motieweg op. En hoewel we voor de ploegen tijdrit naar 't Trefpunt nog zo had den gezegd dat de tijd van de laat ste fietser uit de groep zou tellen en men dus rustig aan kon doen, ging men als gekken tekeer. Zwangere vrouwen werden op de fiets meege sleurd. Helemaal niet de bedoeling, maar wel erg leuk" voegt hij er la chend aan toe. Station Wie een goede indruk wil krijgen van hoe die Tour-voorspelling leeft in Holten moet zich 's morgens ver dekt opstellen op het stationsper ron. Daar verzamelt zich elke mor gen een groepje treinreizigers rond Henk Warrink die dan op weg naar zijn werk de laatste tussenstanden kan vermelden. En wee degene die in de voorgaande etappe een van zijn favorieten heeft zien falen. Hij wordt met hoongelach ontvangen. Trouwens, de man van de cijfers kan zich dezer dagen nauwelijks nog in het openbaar vertonen of hij wordt voor een tussenstandje aan geschoten. Henk Warrink: „laatst heb ik een aflevering van de Houthakkers feesten gemist. Nou dat heb ik wel geweten. Ze hadden mij wel ver wacht. Eigenlijk vind ik dat wel leuk. Al die reacties in het dorp. En het gejen onder elkaar. We hebben er wel eens aan gedacht om de tus senstanden steeds op vaste punten in het dorp op te hangen. In de ca- feés bijvoorbeeld, maar volgens mij komt dat die aparte sfeer niet ten goede. Want ze willen er toch met elkaar over praten. En wedden schappen afsluiten hè. De caféba zen hebben bijvoorbeeld een onder linge competitie. Wie het hoogst eindigt. Ook daar gaat het weer om de eer". Herman ten Velde: „We laten de deelnemers de eerste 25 renners van het klassement aanwijzen en de winnaars van de drie speciale klassementen. Vroeger kozen we nog wel eens de strijdlustigste of meest belovende renner. August Müller is dat nog eens geworden. De dag na de feestavond kwam hij wel met kleine oogjes aan de start in St. Isidorus-hoeve. Ik geloof dat hij toen een spaak heeft gewonnen die hij achter op zijn bus heeft ge monteerd. Die zou geluk brengen. Nee, echte prijzen zijn er niet. Het gaat zuiver om de eer. Ik heb wel eens iemand horen verzuchten dat hij ooit nog een keer eerste wilde worden. Dat zou toch wel het mooi ste zijn wat hij kon meemaken". Oud-Holtenaren Voor de organisatoren zit het er weer bijna op wanneer zondag de overgebleven Tour-vedetten in Pa rijs over de meet komen. Alleen de feestavond op 23 augustus rest dan nog. Die avond zullen veel oude be kenden elkaar weer terugzien want hoewel de Tour-voorspelling een louter Holtense zaak is wil dat nog niet zeggen dat oud-Holtenaren worden uitgesloten. Integendeel, elk jaar komen trouw de inschrijf formulieren uit Haaksbergen, Harfsen of Aruba terug. Voor de or ganisatoren is dat een teken dat ze nog steeds op de goede weg zijn. „Als het maar niet al te serieus wordt. Het moet wel leuk blijven" is hun devies. De garantie voor service en kwaliteit OffToyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, •Tel. 05483-6 13 63 Door een campinggast, die al ja renlang een seizoenstandplaats in Holten heeft, werd gemeld dat hij bij terugkeer bij zijn caravan had ontdekt dat onbekenden de gast ank en watertank hadden wegge nomen. Dit moest gebeurd zijn in de maand juni. Het had wel tot ge volg dat hij met zijn gezin weer huiswaarts kon keren. Een bromfietser die op 9 juli een nieuw snelheidsrecord trachtte te veroveren werd hierbij door de poli tie onderbroken. Hij krijgt nu een eervolle vermelding in het proces verbaal terwijl hij ook een aantal onderdelen van de brommer kwijt raakte. Het badpak waarvan vorige week melding werd gemaakt dat het was gestolen bleek plotseling weer bij de eigenaresse aan de lijn te han gen. Of het hier een grap betrof dan- wel iemand met een wat vreemde afwijking is niet bekend geworden. Op 9 juli werd door twee perso nen aangifte gedaan van diefstal van hun brommer. Beide brom mers hadden afgesloten gestaan in de stalling van het NS-station. Een inwoner van Holten meldde dat zijn dochter op 10 juli op de Bor- keldsweg was aangesproken door een man die zich daarbij wat vreemd gedroeg. Daar de politie graag op de hoogte van de identi teit van de man gesteld wil worden volgt hier het signalement: auto, grijs metalic nieuw model Ford Es cort. Bestuurder: man van 40 a 45 jaar, grijs haar, geen snor of baard. De persoon droeg een opvallende bril met donker montuur en donke re glazen. Op 11 juli werd een landbouwer die reed met een tractor waarach ter een aanhangwagen was gekop peld, bekeurd omdat hij totaal geen zicht naar achteren had. De rechterspiegel ontbrak geheel ter wijl met de linkerspiegel ook niets te beginnen viel. Deze melding nog even om er nogmaals op te wijzen dat de politie hier daadwerkelijk op t<£ ziet! Op de Dorpsstraat vond op 11 juli een zogenaamd eenzijdig ongeval plaats. De bestuurster van een per sonenauto wilde een parkeerhaven uit rijden wat bemoeilijkt werd door een geparkeerde vrachtwa gen. Toen zij hier omheen wilde rij den zag zij de laadklep te laat en botste daar tegen aan. Gelukkig bleef het bij plaatschade. In de nacht van 12 op 13 juli werd een automonilist van de weg ge plukt omdat hij teveel aan Bachus had geofferd. Na het gebruikelijke bloedprikken kon hij met achterla ten van zijn auto huiswaarts keren. Wel krijgt hij t.z.t. de rekening ge presenteerd. Naar aanleiding van het bericht je van vorige week met betrekking tot de achtervolgde gluurder werd door buurtbewoners gemeld dat al jarenlang een bepaald persoon voor het plegen van dergelijke fei ten in die omgeving werd verdacht. Uiteraard volgde een gesprek met betrokkene die echter volhield dat hij slechte zijn hond aan het uitla ten was. Op 13 juli werd door één van de plaatselijke winkeliers assistentie ingeroepen van de politie om een wat vervelende situatie met een „klant" op te lossen. De betreffende klant maakte er namelijk een ge woonte van om in de winkel bepaal de artikelen te pakken en deze ver volgens bij de winkelier in te leve ren met de klacht dat het artikel niet goed was. Op deze wijze werd getracht de prijs van het artikel in geld te ontvangen! Uiteraard werd deze wijze van winkelen niet op prijs gesteld. Ook op 13 juli vond er een aanrij ding plaats en wel op de Lang straat. Een bromfietser en een au tomobilist reden in dezelfde rich ting toen de bromfietser plotseling draaide. Zij had de achter haar rij dende auto niet gezien waarna een aanrijding volgde. Ook hier bleef het bij materiële schade. De familie Ten Welde, met op de voorgrondde oude buurtjes, Dieks en mevrouw Roelofs. De 88-jarige Dieks Roelofs vervulde woensdagavond, samen met de oud ste en jongste zoon uit het gezin Ten Velde de hoofdrol bij de opening van de nieuwe foto- en filmzaak van Jan ten Velde. Als oudste noaber van de Dorpsstraat viel Dieks de eer te beurt het lint door te knippen. Jan Herman en Boudwijn openden daarna de deu ren van het fraaie winkelpand. Voorafhad Jan ten Velde de tal loze belangstellenden met behulp van de aloude dorpsklepper, die nog toebehoord had aan de laatste dorpsomroeper van Holten, Bin'n Jan, voor de deuren van zijn nieuwe zaak verzameld. In een korte toe spraak dankte hij familie en ken nissen die hun steentje er toe bijge dragen hadden, dat op zo'n korte termijn de verhuizing tot stand kon komen. Ook keek hij even terug naar twintig jaar Dorpsstraat 44, het pand dat nu wacht op een ande re bestemming. Vooral de uitste kende sfeer tussen de noabers in de Dorpsstraat werd geroemd. Van daar dat Ten Velde de kans met- beide handen aangreep toen het keukencentrum Schuiterd ophield te bestaan. „Wij hebben wel eens gekeken of wij ons thuis zouden voelen in het Durapand, maar er gaat niets boven de Dorpsstraat", aldus fotograaf Ten Velde. Door de verhuizing van Dorpsstraat 44 naar Dorpsstraat 39 beschikt Ten Velde over vier maal zoveel ruimte dan voorheen. Daardoor was het mogelijk om de activiteiten wat be treft video-verhuur, verkoop van grammofoonplaten en cassettes flink uit te breiden. In het door ar chitect Beeftink zeer fraai ver bouwde pand hebben de verschil lende afdelingen een eigen plaats gekregen, terwijl er nog voldoende ruimte voor uitbreiding voorhan den is. Naast het pand is voor de klanten een flinke parkeerruimte. De openingsreceptie werd bijge woond door o.a. wethouder Stege- man en tal van andere bekende Holtenaren. Namens de noabers voerde Dieks Roelofs het woord, en werd een barometer en klok voor de nieuwe zaak overhandigd onder de voorwaarde dat Ten Velde voor een goede buurman zou zorgen in het oude pand. De familie Ten Velde zal tevens op het nieuwe adres gaan Ned. Herv. kerk: 9.30 u. (Viering Heilig Avondmaal) en 19.00 u. ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Intern. Hulpverlening. Oppas dienst: Alie Tempelman. Kin- dernevendienst: Ans of Johan Steunenberg. Na de morgen dienst koffiedrinken met de gas ten in gebouw „Irene". 10.00 uur Oecumenische dienst in recrea tietent Borkeldsweg. Voorg. Bea v.d. Brink, theol. studente Groningen. Diessenplas: Woensdag 24 juli 19.30 uur. ds. R. Visser. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. H. Leij- sen van Hattem. 19.15 uur ds. M. M. den Hollander van Meppel. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor de diaconie. Na de morgendienst koffie uurtje met de gasten in de Voorhof. Oppasdienst: Karin Beldman, mevr. Beldman-Staman en mevr. Kolkman-Bolink. Mevr. Saalmink-Stam, mevr. Stam-de Waard en mevr. Kors-van Dijk. R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" (Bosc- hkampsstraat). Dijkerhoek: 9.30 uur ds. J. v.d. Molen, em. pred. te Raalte. Uit- gangscoll. Internat. Hulpverle ning. Okkenbroek: 9.30 uur ds. Lam- j berts van Deventer. Uitgangs- coll. voor „Kerk en samenle- ving". Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur zondag 8.00 en 10.00. Arts: W. R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. Dokter J. F. Sijtsema is af wezig tot maandag 29 juli. Wijkverpleging: Dienst 18 t.e.m. 24 juli: Zr. J. Koerse, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijk verpleegkundigen, alle werkda gen van 13.30-14.30 uur, Gaar- denstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de week. Tandarts: H. F. Steunenberg, Pastoriestraat 42, tel. 05483- 6 14 33. Spreekuur voor spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483- 6 15 15. (Ook voor kleine huis dieren). P. E. Helthuis, Dorps straat 63a (ook voor paarden) tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. S. Minnema, Oude Dev.weg 7, tel. spreekuur 8.00-9.00 uur, 05483- 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Zaterdag 20 juli: Plm. 19.30 uur verkiezing Dorpskoningin 1985 op „Smids belt" m.m.v. „Hóólter Daan- sers", Tirolerkapel „H.M.V." en disco „Beukenoot". Maandag 22 juli: 13.00 uur Grote Nationale Fiets- crosswedstrijd. Terrein „Vlet- goor", Larenseweg. Org. „De Holtertrappers". Dinsdag 23 tot en met vrijdag 26 juli: Jaarlijks Dorpsfeest in de Dorpskern. 14.30 uur Opening Dorpsfeest op Smidsbelt door burgemeester mr. W. L. F. C. rid der Van Rappard. 19.00 uur: Start Nationale Wielerronde voor amateurs. Woensdag 24 juli: 10.00 uur Kleinvee- en rommel markt in „Kalfstermansweide". 14.00 uur Dorpsfeest op „Smids belt". 19.00 uur Autocross MAC „De Holterberg". Terrein Beuse- bergerweg. Donderdag 25 juli: 14.00 uur Dorpsfeest op „Smids belt". 19.00 uur Koopavond. Vrijdag 26 juli: 13.30 uur Dorpsfeest en gezelli ge Warenmarkt in de Kerk straat. Zaterdag 27 juli: 13.30 uur Touwtrekken voor verenigingen, bedrijven en buurtschappen om het kampi oenschap van Holten in „Kalfs termansweide". 20.00 uur orgel concert door Peter Eilander te Apeldoorn (docent Holtense Muziekschool) in „De Kande laar" (Stationsstraat). Dinsdag 6 augustus: 19.30 uur Trapcarrace op „Smidsbelt". Vrijdag 9 augustus: „Schuredag" in en rond „Paal- huus" aan de Beusebergerweg. zaterdag 10 augustus: 9.00 uur Jaarlijkse Paardenkeu- ring „Holbatheo" (Holten-Bath men en Omstreken) bij café „Het Bonte Paard" in Dijker- hoek. 10-16 uur Vrije markt op en rond Smidsbelt. Geboren: Henrikus Egbert zv G. J. Teeselink en G. J. Vosman (geb. te Deventer); Gerhard Jannes zv G. J. Teeselink en G. J. Vosman (geb. te Deventer). Gehuwd: H. Heijda, oud 24 jaar, Holten en: E. H. Bijsterveld, oud 25 jaar, Diepenveen. Overleden: L. G. Legtenberg- Bolink, oud 81 jaar; J. F. Krik- kink-Marsman, oud 81 jaar; H. Vosman, oud 67 jaar. Gevonden voorwerpen 2 sleutels aan label van de NMB bankbiljet van f 10.- zilveren ketting. Verloren voorwerpen rechthoekig zilveren dameshor loge met schakelarmband 2 wit te mappen Leopardi Nijv^dal doublé broche met pareltje zil veren ketting met naamplaatje bruine portemonnee met be- taalpas en cheque Stichting maatschapap. dienst- verl. Midden-Overijssel: Gaar- denstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij- 1 dag 8.30-9.30 uur en volgens af- j spraak. Open bejaardenwerk: Inlich- j tingen tel. 05483-12 01 en 6 13 28 I 6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienst doende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij- dag van 8.30-T0.0 uur in het- Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat en volgens afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Energiebedrijf: Storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038- 97 12 34. Brandweer:* Telefoon 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3