Kent u ze nog? 'n Groten keerl knaap van n n met fietse Opvallende prestatie van Marinus Baltus Provinciaal kano routeplan gereed Muller/Scheperman weer terug aan de top Duiven vlogen snel OKIA op dreef in Bison-toernooi 4.90 6.00 Melkpakken-race op vijver Flevohof 6.00 Dorpsloop Bathmen KALVERJANS LÈÈFDE MET DE LEU Grand Prix in Lichtenvoorde Ten Velde heropend Fietsroutes Mestgebruik maisteelt moet minder HOLTENS NIEUWSBLAD mm Gervedink Nijhuis clubkampioen Muller/ v. Heek open kampioen van België ENDENDIJK HANDWERK SAHARA 1 ANITRA TINA DONDERDAG 11 JULI 1985 Na een afwezigheid van twee en een halve maand heeft het talentvolle zijspanduo Dirk-Jan Muller en Gert- Jan Scheperman laten zien dat het weer helemaal terug is aan de top van de junioren-cross. Een klinkende overwinning afgelopen zondag in Amsterdam op het K.N.M.V. cross-cir cuit was hier het bewijs van. Dirk-Jan Muller liep tijdens een van de eerste wedstrijden van dit seizoen een vervelende botbreuk op in het enkelgewricht. Nadat het duo afgelopen week twee keer op de motor getraind had, werd besloten in Amsterdam aan de start te ko men. Gewapend met een nieuwe zijspancrosstroef, de V.M.C.-Hon- da, beschikbaar gesteld door Berry Vruwink, die per ronde vijf seconde sneller was dan de E.M.L.-Honda waarmee Dirk-Jan en Gert-Jan voorheen reden, behaalden zij een derde plaats in de eerste manche en een eerste plaats in de tweede man che. In de tweede eindigden zij met een zeer grote voorsprong op de naaste concurrenten. Met dit resul taat werd beslag gelegd op de eind overwinning en de fel begeerde punten voor het Nederlands kam pioenschapvoor junioren. Met nog vijf wedstrijden te gaan is echter nog lang niet alles beslist al geeft de overwinning in Amsterdam aan dat het duo weer volledig terug is in de race. Muller/Scheperman: weer op weg naar het kampioenschap. Op zaterdag 20 juli wordt door de P.L.O. in samenwerking met de WV van Bathmen de Dorpsloop 1985 gehouden, aanvang 18.30 uur. Start en finish zijn bij café-restau rant Boode te Bathmen. De lopers worden ingedeeld in de categorieën jeugdigen tot en met 14 jaar. Zij lo pen 2,5 kilometer. De recreanten tot en met 100 jaar lopen vijf kilo meter en voor de wedstrijdlopers is een parcours van tien kilometer uitgezet. Er zijn prachtige prijzen te winnen en voor iedere loper is er na afloop een medaille. Inschrijven kan vanaf 17.00 uur tot 15 minuten voor aanvang van de loop of op een vroeger tijdstip bij café-restaurant „Boode". Inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij het VW- kantoor, tel. 05704-21 21. Aansluitend aan de competitie 1984/'85 speelden de leden van de Biljartclub „Kalfsterman" een on derlinge wedstrijd om het club kampioenschap. Na onderlinge wedstrijden van de viertallen ble ken de volgende heren kampioen van hun viertal te zijn: Huub Brands eerste viertal, Harm Pieters tweede viertal, J. Koetsier derde viertal, Henk Gervedink Nijhuis vierde viertal. Dit viertal speelde 12 wedstrijden waarbij na veel span ning Gervedink Nijhuis met de meeste punten uit de bus kwam. De nieuwe kampioen viel een sponta ne huldiging ten deel. Tijdens de zondag verreden in ternationale zijspancross te Kestel bij Brussel (in België zijn August Muller en Henk van Heek open kampioen van België geworden. Zij wisten in deze wedstrijd beide man ches op overtuigende wijze te win nen. Geen van de overige nationale en internationale renners kon hen ook maar een moment bedreigen. De Belg Van Bellinghem was de enige die enigszins in de buurt bleef. Hij wist dan ook twee maal de tweede plaats te behalen in de bei de manches. Al met al een goede opsteker voor August en Henk met voor aan staande zondag de derde kampi oenscross voor de boeg in Lierop in Brabant. Voor de supporters: Lie rop ligt aan de autobaan Eindho- ven-Venlo, ter hoogte van Hel mond. Vólle Hoolterleu kent um nog wal: Kalverjans. Hij is al joaren dood en hij wonnen feiluk in Ries- sen. 'n Groten keerl met 'n knaap van 'n fietse: zo ene met 'n dubbele stange „d'r tussen". Vuurop had 'e 'n maande zitten, 't was dan ok 'n transportfietse. In 't mesjésterse pak trapten 'e duur 't darp, de pette aait op. Ziene zwoare, doonker- broene stemme koj al van vèèrten heuren. Hij heetten eigenluk Jans ter Maat, ziene biename had 'e te daanken an zien dageluks wark. Jans zat in 'n kalverhaandel en wus percies wat vukke boeren beester hadden die gauw melk mossen wodden of kottens met 'n bol- of veerskalf waren verbliejd. Vake was Jans 's mans vrog an't melkfe- briek met de melkvaarders an 't kuieren en dan wodden 'e wal ge waar woer geeld te verdeenen was. Op ziene transportfietse streupten 'e dan de boerenschoppen of. Zo in 't mildn van de vieftiger joa ren gunk met miene kammeröa. Al- bert Oolbekkink (van 'n kassier), Jan van de Biester en Get Soewr vake met de melkrieders met. ie sprungen dan achter op zon wagen, de beene bungelden an de achter- kaan te noar beneden. Gen melkrie- der den doar bezwoaren tegen had: ut moch allemoal, d'r kwam genne zweppe an te passé, 't Peerd kon 't Voor de meeste atleten die woens dagavond in het Fanny Blankers-Koen stadion in Hengelo starten op de 5000 meter was dit een testen van de kon- ditie. Opvallend was de prestatie van Marinus Baltus van de S.V. Holten, afdeling atletiek, die als gevolg van blessures de laatsste maand weinig aan snelheidstraining had kunnen doen maar toch met een tijd van 16.45 min. de snelste Holtenaar was. Dirk Hoekman in 16.48 m. liep be keken mee en Gerard Markvoort die de eerste 4 kilometer als haas fungeerde moest op de laatste 1000 meter veel toegeven. Zijn tijd was 17.24 min. Chris Offringa stelde met 17.30 min, enigszins teleur. Veel trainingskilometers gaan vaak ten koste van de snelheid! Van de oude glorie finishte Wim Brinks in 19.54 min. en Ab Koetsier bleef net 1 se conde onder de twintig minuten. Veel progressie toonden Bertus Beldman in 20.07, Hendri Mark voort in 20.12 min. en Jan Wiel- draaijer in 20.22 m. Harry Heuvel mans en Hans ten Dam, die er op de training steeds keihard tegen aan gaan om de aansluiting niet te mis sen, maakten het karwei af in resp. 21.25 en 22.21 min. Benny Ophof had pech doordat hij een rondje te vroeg werd afgevlagd. Zo'n tijd zou rond de 20.25 min. hebben gelegen. ok niks schellen, dét klepperden in ge oonder de beester en ok nog mal- 't zélde drefken mooi verdan. Oon- leur met de motte, Gait van de derweg kwam ie van allns tegen, Sluuter was noar 't bestuur van de vake dezelde leu, zo aj doar hadden Veekaste ewes ummdet ziene rood- de jongs van Eerpel-Derk; 'n Enen boonte, niejmelkte veerze'den nog in 't blauwe boezeroen, 'n boek mardree-speunswas.gistervuume- vuuruut, 'n pa stoetens oonder 'n nag kapot was egoane, de Kruumel arm. 'n Aanderen vlak d'r achter had ziene oale bolle en 'n besten met de schuppe oaver 'n schoolder. zolter noar slachter Dolman ebrach Ie zagen Bennad van Dokter-Be- en van Wechstapel 'n pa mooie gel- rend 'n betjen vuuroaver 'eboagen, ten ekoch woer 'e gauw keuntjes mar met volle andach, of ziene fiet- van hopten te kriegen. Noa 't bie- se vuurbie stoeven, of Pimman proaten gung 't deksel van de kal- Koopman, 'n gemeentescheelder verkisteen verhuusden'tnuchtere den noe al wier joaren in Warnsveld kelfke noar de maande op Jans' wont. Mar ók Kalverjans. fietse. Mangs koch 'e méér kalver Aw zowat in Splo waren, zon bet- dan asse met ziene fietse kon mét- jen bie de Kouweire, mossen wiele nemmen. De melkvaarders namen oaverspringen op aandere melkwa- dan wal met noar Hoolten. Jans gens die nog noar 't febriek hén wachen'tspulopan'tfebriekende gungen. Dan kon 't gebuuren daj leu dee um van deens waren ewes, op 'n wagen zaten met 'n kalverkis- konden wal rekkenen op 'n glèès- te d'r op. En efkes later zag ie plöt- ken jonge kloare of brandewien bie seling Kalverjans an de kaante van de Biester of Kalfsterman. De kal de weg stoan. In die dagen hadden ver vliejden 'e zolange dale in de ze nog alle tied um 'n pröatjen te Peerdestal van Te Veeldes-Janalb. maken. De keerls rookten wat of woer 'e ok vake in selag te veen- stopten 'n vassen proem achter de den was- Later brach 'e ze noar kieuwen en wiele, kleine jongs van Riessen- Doar had 'e vólle textiel- 'n joar of tiene, luusterden mét en ^beiders as klaanten. Kalverjans leerden zodöanug 'n bonke boere- was in Ho°hen good in'ebörgerd, nuutdrukkingen. Kalverjans wus hij lééfden met de leu mét; de mèèn- völle, wiele keken hoge tegen um sen' i°onk en oold, mochen um op: Menums-Getjan had 'n koo met geerne lien, 'k Zal um neet makke- 'n zwamgier en 'n pa muurende luk vergetten. veerzen, Meesterberends had wran- J3X1 Brouwer, Ommen. Gerard Beldman liet op de 3 km de klok stilstaan op 10.01 min. In de kwart-triathlon in Wijhe (zwem men, fietsen en hardlopen) maakte Henk Stevens een tijd van 2 u. 24.45 min. en finishte Dirk Hoekman in 2 u. 24.59 min. Programma: Donderdag 18 juli: stratenbloop in Dalfsen 2.5-5 en 10 km met na af loop disco. Zaterdag 20 juli: stra- tenloop in Bathmen 2.5-5 en 10 km. De touwtrekvereniging OKIA heeft tijdens het kampioenschap van Beltrum goede prestaties gele verd. Het toernooi, dat georgani seerd werd door T.V.V. Bison was een zogenaamd „wild" toernooi. Op dit soort toernooien wordt niet in gewichtklassen getrokken maar De totaal uitslag was: 1. Boerenge- met zestallen. OKIA deed mee met weid, 20 pnt.; 2. Halfwegboys, 18 de getrainde klasse. pnt.; 3. Bekveld, 16 pnt.; 4. OKIA 14 Nijland, W. Nijenhuis, B. Meester berends, H. Meilink, M. Jansen en E. Jansen. Coach was G. Markvoort die zeer tevreden was met de vierde plaats en de betreffende beker in ontvangst mocht nemen. De partijen tegen Boerengeweld, Halfwegboys en Bekveld waren iets te wass voor de OKIAboys maar alle overige partijen werden gewon nen. De OKIA ploeg bestond uit H. pnt.; 5. Eibergen, 12 pnt.; 6. 'tLoo, 10 pnt.; 7. Lindvelde, 9 pnt.; 8. Ol den Eibergen 7 pnt.; 9. Eibergen 2,5 pnt.; 10. Pen terman, 4 pnt,; 11. C- team, 2 pnt. Voor de vlucht vanaf Moulins werden door de Bergvliegers 88 dui ven ingekorfd die onder goede weersomstandigheden om 6.30 uur werden gelost. De gevleugelde vrienden van Marinus Lodeweges hadden er echt zin om bij de eersten te zijn en zo kon hij om 15.24 uur de eerste duif klokken die de afstand van 675 kilometer met een gemid delde van ruim 75 km. p.u. had afge legd. Een dag later moesten de 180 ingekorfde duiven wegens slechte weersomstandigheden worden te ruggezet van Sint Quentin naar Moeskroen (B) waar ze voor de vlucht van 283 km. om 15.45 werden gelost. De eerst aankomende duif van Erik Veneklaas om 18 -54 uur en dat betekende een snelheid van maar liefst 90 km. p. u. Uitslag Moulins: 1-3-4-11-14-17-21 M. Lodeweges.; 2- 8-10-16-20 G. Engberts.; 5-7-15-19 Teun Schuppert.; 6. E. Veneklaas.; 9 Comb. Kwintenberg.; 12 Comb. Kolkman.; 13 Comb. Oolbekkink- /Tijhof.; 18 Joh. Veldhuis; 22 G. J. Koetsier. Uitslag Moeskroen: 1-10-19-28-35 E. Veneklaas.; 2-16-18- 32-41 Comb. Oolbekkink/Tijhof.; 3- 9-22-33-34 Teun Schuppert.; 4-29 Comb. Kwintenberg.; 5. Wim Aaf- tink.; 6-14-15-44 G. Egberts.; 7-11M. Lodeweges.; 8-31-39 Frits Meester.; 12-37 H. Wansink en Zn.; 13-40 Joh. Veldhuis.; 17-21 A. ten Dam (2).; 20- 23-27-30 Jan Aaftink.; 24-25-26-43 H. J. ten Velde.36 H. van Beek.38- 45 G. J. Koetsier.; 42 J. G. Jansen. heeft deze maand drie soorten effectkatoen in i de aanbieding: pen 4V2 van 5.40 per 50 gram voor f pen 41/2 van 6.65 per 50 gram voor komende duif T 1 i Op zaterdag 20 en zondag 21 juli wordt op het circuit De Schans in Lichtenvoorde de Grand Prix mo torcross 250 cc verreden. De organi serende MACL in Lichtenvoorde heeft deze Midsummer- Grand- Prix omlijst met een reeks van spannende swingende evenemen ten, zoals een live radio-optreden van Jan Rietman met NCRV's po pulaire zaterdagmiddag-radiopro gramma „Los Vast" en een stam pende presentatie van de Achter- hoekse popgroep Normaal. Daar naast heeft de Grand Prix zelf ook nogal wat extra dimensies, zowel op zaterdag 20 als op zondag 21 juli, waarvoor wij volgende week zullen berichten. Eerste melkpakken-race van Euro pa op de vijvers van Flevohof Sinds vanmorgen 9 uur heeft foto Jan ten Velde zijn nieuwe foto- en videozaak in het voormalige keu kencentrum Schuiterd, Dorps straat 39 geopend, Tn de nieuwe zaak heeft foto Ten Velde vier maal meer ruimte dan in het eigen pand. In de editie van volgende week ko men wij op de opening, die woens dagavond plaatsvond, terug. De recreatieschap Salland heeft een brochure in voorbereiding waarop een aantal fietsroutes in de gemeenten Bathmen, Deventer en Diepenveen zijn aangegeven. Dit ter gelegenheid van het gereedko men van de recreatievoorzieningen in het ruilverkavelingsgebied Bathmen, die medio augustus offi cieel in gebruik gesteld en overge dragen zullen worden. De fietsrou tes gaan grotendeels over fietspa den die in de afgelopen jaren zijn aangelegd. De routes zijn uitgezet door de WV Deventer. De recreatiegemeenschap Sal land hoopt nog voor het vakantie seizoen de ca. 5900 meter fietspad op de Sallandse Heuvelrug voor de fietsers open te kunnen stellen. Het ministerie van landbouw en vis- veel routes komen echter barrières serij heeft een subsidie van f 450.000,- voor of gelden verboden, waardoor beschikbaar gesteld ter verbetering het kanoën bemoeilijkt of zelfs on- en ontwikkeling van het net van kano- mogelijk gemaakt wordt. Vooral routes in de provincie Overijssel. Met het noordwestelijke deel van Over- deze bijdrage kan in de komende drie ijssel (omgeving Giethoorn) biedt jaar het kanorouteplan Overijssel de watersporter nogal wat moge- worden uitgevoerd. Het ontwikkelen van kanovaren als recreatievorm in een nieuw on derdeel in het toeristisch-recreatie- ve pakket van de provincie Overijs- F sel en sluit aan bij het beleid van de len, beken en weteringen. Hier ech- regering de mogelijkheden van de ter zal het kanorouteplan ervoor kleine watersport, waaronder het moeten zorgen dat de aanwezige surfen, te bevorderen. Teneinde belemmeringen weggenomen wor- een goede afstemming met natuur den. Het plan voorziet onder ander en landschap tot stand te brengen, in de aanleg van een aantal zoge- lijkheden. Op de daar aanwezige plassen, tochten en kanalen kan de kanovaarder zonder belemmerin gen flinke afstanden afleggen. Ook de rest van de provincie heeft een uniek stelsel van waterlopen, kana- zal de direkteur Landelijke Gebie den en Kwaliteitszorg in de provin cie Overijssel zorgen voor de coör dinatie van dit kanorouteplan. Het kanoën tijdens dagrecreatie en als vakantiebesteding maakt een snelle ontwikkeling door. Op Op dinsdag 23 juli vindt op Flevohof voor het eerst in Europa een Melkpak ken-race te water plaats. Een evene ment dat in Australië jaarlijks tiendui zenden bezoekers trekt. Bij het melkpak-racen wordt ge bruik gemaakt van opwaartse druk van dichtgeplakte lege melkpak ken. Deze melkpakken mogen al leen met lijm aan elkaar geplakt worden tot een vaartuig voor één pen 3V2 van 6.45 per 50 gram voor Rengersweg 3 LAREN (Gld.) - tel. 05738-2014 GEOPEND: dinsdag t/m vrijdag van 9.00-12.30 en 13.30-17.30 uur vrijdag koopavond tot 20.00 uur zaterdag van 9.00-12.30 en 13.30-16.00 uur. SNELKNOPEN ALTIJD NA AFSPRAAK I persoon. De deelnemers moeten hun vaartuig door middel van een peddel zo snel mogelijk over een parcours voortbewegen dat op het water is uitgezet. Op 23 juli is deelname uit het hele land mogelijk voor kinderen tot en met 15 jaar, die in verschillende leeftijdsgroepen gaan strijden om het eerste officieuze Nederlandse Kampioenschap Melkpak-racen te water. Volgend jaar moet het eve nement uitgroeien tot officiële Ne derlandse Kampioenschappen. Ie dereen die deelneemt heeft met zijn of haar vaartuig en één begeleider op 23 juli gratis toegang tot Flevo hof. Inschrijving Degenen die aan deze wedstrijd willen deelnemen moeten van tevo ren een inschrijfformulier aanvra gen. Dat kan telefonisch onder nummer 03211-15 14. Het formulier wordt dan gratis toegestuurd. Op 23 juli moeten de deelnemers met hun vaartuig tussen 11.00 en 12.00 uur op Flevohof aanwezig zijn. De eerste wedstrijd begint om 13.30 uur. N.B. De lege dichtgeplakte melkpakken kunnen eventueel bij Flevohof gratis worden afgehaald. naamde overdraagplaatsen, waar de kanovaarder de boot aan de ene kant van een stuw of dam uit het water kan halen en aan de andere kant er weer in kan leggen. Verte genwoordigers van provincie en rijk hebben met de waterschappen Regge en Dinkel en Salland over eenstemming bereikt over open stelling van een aantal wateren. Door middel van voorlichting zal aan de routes de nodige bekend heid worden gegeven. Met ingang van 1 januari 1986 zal het gebruik van dierlijke mest bij de maisteelt aan banden worden gelegd. Per hectare grond zal niet meer dan 100 ton mest gebruikt mogen wor den. Om de controle te vereenvoudi gen zal de bepaling gelden voor grasland en andere agrarische grond waar akkerbouw op bedre ven worden. Op bouwland en gras land vindt echter geen buitenspori ge bemesting plaats zoals dat wel het geval is bij de maisteelt. De ministeries van Landbouw en VROM bereiden een algemene maatregel van bestuur voor waarin de norm voor het excessieve mest gebruik in de maisteelt aangege ven zal zijn. Tot die tijd zullen al leen de excessen bij het mestge bruik worden aangepakt.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7