Veel mankementen landbouwvoertuigen Holtense boerderijen blijven dit jaar dicht Afwezigheidsmelding slaat weer goed aan Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD POLITIE GAAT STRENG OPTREDEN olitieweekjournaal Geslaagd Vakantie- puzzelrit A FWFZIGHEIDSM ELDING Gevonden voorwerpen fWffgJPI tot: Naam: Adres Afwezig van: Evt. telefoonnummer: Wie kan er bij onraad worden gewaarschuwd: Naam: Naam: Adres: Adres: tel.: tel.: Is op bovengenoemd adres een sleutel van uw woning? ja/neen. Eventuele bijzonderheden: Bent u met een auto onderweg? ja/neen. Merk: Kleur: Kent.: TIJDIG INLEVEREN BIJ DE RIJKSPOLITIE Cl UW WOONPLAATS. GARAGE SCHUPPERT BV WOENSDAG 10 JULI 1985 De Rijkspolitie wijst de landbou wers in Holten er nogmaals op dat op het bureau een boekje af te halen is waarin alle eisen waaraan landbouw voertuigen moeten voldoen staan vermeld. Herhaaldelijk is gebleken dat er wat betreft de veiligheid van de landbouwtractoren het nodige aan mankeert, maar ondanks waarschu wingen en boetes is de toestand nog niet veel verbeterd. „Het is ons tegengevallen, dat we op ons bericht in het Holtens Nieuwsblad van twee weken gele den omtrent de richtlijnen voor de landbouwvoertuigen zo weinig re acties hebben gehad. Slechts een tweetal boeren heeft informatie in gewonnen. Dat is veel te weinig, ge zien de overtredingen die wij de af gelopen tijd hebben geconstateerd, (en verbaliseerd)", aldus adjudant Ten Tuscher van de Rijkspolitie. „Wij zullen tegen overtreders streng optreden". Vooral spiegels, reminrichtingen, aanhangwagens en richtingaanwij zers laten vaak te wensen over, wat tot gevaarlijke verkeerssituaties kan leiden. Hoewel trekkers volgens de we- genverkeerwet behoren tot de cate gorie motorvoertuigen, zijn ze als bijzondere motorvoertuigen vrijge steld van veel eisen waaraan perso nen- en vrachtauto's moeten vol doen. De bestuurder van de land bouwtrekker moet echter kunnen aantonen dat het voertuig zich op de weg bevindt rechtstreeks ten be hoeve van het landbouwbedrijf of het uitvoeren van reparaties. Het vervoeren van andere zaken, zoals huisraad mag dan ook niet. Wat be treft de verlichting van de trekker worden nogal eens wat overtredin gen begaan. Een trekker hoeft geen koplicht te hebben; met stadslich ten en achterlichten voldoet men aan de eisen om in het donker te mogen rijden. De meeste trekkers hebben echter koplichten en dan mpeten ze ook worden gebruikt, dat wil zeggen groot licht als een ander er geen hinder van heeft en anders dimlicht. Zo staan in de folder „Regels voor het landbouwverkeer" tal van we tenswaardigheden die van belang zijn voor de landbouwers. De folder is dus gratis af te halen bij het poli tiebureau aan de Reilinksweg. 1 juli werden een paar meldingen gedaan van vernielingen. Zo was er een buitenlantaarn ter waarde van 100 gulden in de Vrijheidslaan ka pot gemaakt. Dit is waarschijnlijk gedaan in de nacht van 28 op 29 juni. In dezelfde straat haalde men een stoel bij een woning weg die een eind verder op weer werd achter ge laten. Op 2 juli werd de politie door ver schillende personen geattendeerd op een auto waarvan de inzitten den zich volgens de meldingen nog al verdacht gedroegen. Zo ging men diverse winkels binnen waar bij niet de indruk ontstond dat men de beste bedoelingen had. Nadat de personen „nagetrokken" waren was wel duidelijk dat de melders hun „klanten" goed hadden inge schat. Controle door de politie deed hen besluiten de gemeente te verla ten. Dat de vakantieperiode aan de gang is blijkt ieder jaar ook weer uit het stijgend aantal los lopende huisdieren. Zo werden op 2 juli ook weer 2 loslopende en in het bos stro pende honden aangetroffen. De ei genaren kunnen tot de echte die renliefhebbers gerekend worden daar zij hun honden een dergelijke alternatieve vakantie wisten te bie den. Een vrachtwagen raakte op 3 juli in de Oranjestraat een deel van zijn lading kwijt. Een aantal bakstenen vielen van de wagen af en misten nog net een kind dat hierdoor met de schrik vrij kwam. De bestuurder zal beloond worden met een onver valste „prent". De zelfde dag werd er aangifte ge daan van diefstal van een badpak. De eigenaresse meldde dat deze achter haar woning van de droog lijn werd ontvreemd. In de nacht van 2 op 3 juli werd op het zomerhuisjes terrein aan de Vi- anenweg een man door een aantal vrouwen achtervolgd. Hij had even te voren bij de dames naar binnen staan gluren hetgeen niet in dank werd afgenomen. Ook met hulp van de politie kon hij niet meer worden opgespoord. In de avond van 3 juli vond op de Smidsbelt een aanrijding plaats tussen een auto en een fietsster waarbij laatste gewond raakte. De automobilist wilde, komende vanaf het Zwarte pad, richting Smidsbelt de Dorpsstraat oversteken. Ver blind door de zon zag hij de over de Dorpsstraat rijdende fietster niet. Op de parkeerhavens tegenover het VW-kantoor vond op 4 juli een aanrijding plaats waarvan de da der er vandoor ging. De benadeelde bleef achter met een aanzienlijke plaatschade aan zijn auto. Mocht iemand getuige zijn geweest van dit voorval, dat plaats vond tussen 11.30 en 16.00 uur, dan gaarne een berichtje. Dan zijn er ook nog dierenlief hebbers met wel zeer speciale op vattingen. Door de beheerder van het dierenpark je werd namelijk gemeld dat de afgelopen tijd ruim 20 jonge eendjes waren dood gebe ten door loslopende katten. Van een van deze „poesjes" die daar re gelmatig aan het stropen is, werd de eigenaresse door hem bena derd. Zij bleek dit echter een dood normale zaak te vinden! De afgelopen dagen werden door de politie een paar brommers van de weg gehaald omdat de indruk bestond dat deze niet aan de eisen voldeden. Bij technische controle bleek dit ook. De verkeerde onder delen werden er afges'loopt waarna het restant van de brommers aan de eigenaren kon worden terug ge geven. Dat zij daarbij ook nog een bon kregen spreekt voor zich. Op 7 juli werd een melding ont vangen dat er aan de Postweg al anderhalve dag een kat in de top van een boom zat. Dit op de niet geringe hoogte van meer dan 10 meter. Na veel gemartel werd uit eindelijk door de brandweer de hal ve boom maar omgezaagd waarna het beest naar beneden duikelde en in een vijver terecht kwam. De eige naar en diens zoon namen vervol gens ook een snoekduik in de vijver en wisten de kat te grijpen. Welis waar nat, maar toch tevreden na men zij hun kat mee. Overigens ook hier blijkt dat deze beesten niet los horen te lopen! Vakantiegangers, dagjesmensen, toeristen en andere belangstellenden zullen dit jaar vergeefs uitkijken naar de open dag van de Holtense boeren, die vorig jaar onder de naam „De Boer op" zo'n zeshonderd belangstellen den trok. In tegenstelling tot hun col lega 's in twaalf Overijsselse gemeen ten waar veel vakantiegangers ver blijven doen de Holtense agrariërs dit jaar niet mee aan de door de CBTB en ABTB georganiseerde open dagen. Volgens VW-man Gerard Wil- lems hebben de Holtense boeren af gehaakt omdat de respons van de zijde van het publiek niet opwoog tegen de moeite die gedaan moest worden. „Men moet niet vergeten, dat de boer er een hele dag voor moet uittrekken, al blijf ik het erg jammer vinden dat er voor onze va kantiegasten een leuk uitstapje verdwijnt. Vorig jaar hebben we naar onze mening wel veel respons gehad door de open dag te houden in de zomervakantie in plaats van het voorjaar, maar zonder de mede werking van de agrariërs begin je niks". In tal van andere plaatsen kun nen de belangstellenden in de Aan de Stichting voor Opleiding tot Sociale Arbeid te Zwolle is voor het diploma MBO-AT/AB geslaagd de heer J. ten Wolthuis, Maatmans- weg, Dijkerhoek. Aan het Reforma torisch Vormingscentrum „De Wegwijzer" te Rijssen behaalden Ans Aanstoot, Kozakkenstraat en Dianne Bosschers, Weversstraat het getuigschrift „Receptioniste- /telefoniste". Voor de kursus „Geri atrie" slaagde Gerda Landeweerd, voor de opleiding „Arbeidsthera- peute" is geslaagd Ria Bogers en voor de kursus „Automatisering" Hans Joosten. Huub Brands, Noor- denbarstraat, is te Zwolle geslaagd voor het diploma, Vakbekwaam heid restaurantbedrijf. maand juli wel terecht. Denekamp en Tubbergen bijten op donderdag 18 juli de spits af. Op dinsdag 23 juli volgen Kampen en IJsselmuiden. Op donderdag 25 juli staan open dagen op het programma in Steen- wijk, Giethoorn. Hellendoorn/Nij- verdal, Ommen, Delden. Markelo, Haaksbergen/Buurse, Raalte en Hardenberg. Tussen tien uur 's morgens en vier uur 's middags kunnen de bezoekers op de bedrij ven terecht om er een kijkje te ne men. Een fiets- of autoroute, die men vanaf nu gratis bij de VW kan krijgen, brengt de belangstellen den bij de landbouwbedrijven. In één geval kan men zelfs per boot op de boerderij komen. Dat is in Giet- hoorn/Dwarsgracht. Hier is een vaarroute uitgestippeld, waarbij men met de eigen boot bij de deel nemende boerderijen kan komen. De Stichting Kijk op Landbouw die de open dagen op touw heeft gezet heeft bij de organisatie de plaatse lijke landbouworganisatie, platte landsvrouwen. plattelandsjonge ren en de plaatselijke VW's nauw betrokken. Zij hebben voor een aantrekkelijke open dag gezorgd, waarbij men in elke route bij ver schillende soorten bedrijven een kijkje kan gaan nemen. Dat va* rieert van een melkveehouderij tot een kaasboerderij en van een ak kerbouwbedrijf tot tuinbouwkas sen. In Steenwijk kan met kijken naar een demonstratie klauwver- zorging, in Markelo naar een wed strijd kalverenschetsen en in Raal te kan men pannekoeken bakken. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND Onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van een voetpad in het bestemmingsplan „De Haar". Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat het raadsbesluit van 28 januari, nummer 423/Vi, houdende onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van het voetpad, lopende vanaf de Vrijheidslaan in oostelijke richting en gelegen direct achter het medisch centrum, is goedgekeurd door gedeputeerde staten dezer provincie bij besluit van 25 juni 1985, nr. 28361, afd. 3. Het goedgekeurde besluit ligt gedurende ten minste 14 dagen (van 15 juli tot en met 28 juli 1985) ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 11 juli 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Stegeman, loco-burgemeester. J. Vuuregge, loco-secretaris De Holtense Motor- en Auto mobielclub „De Holterberg" or ganiseert woensdagavond 17 juli de jaarlijkse „Vakantie-puz- zelrit". Deze rit van plm. 35 kilo meter, binnen de gemeente Hol ten die is uitgezet door de club leden Jo Arfman, H. Egberts, H. Heijink en D. J. Schooien is spe ciaal bedoel voor de vakantie gasten, eenvoudig van opzet en iedereen kan er aan deelnemen. Het parcours loopt door de landelijke gebieden en biedt de gasten volop gelegenheid om te genieten van de prachtige na tuur. De uitzetters hebben het voor hen niet lastig gemaakt en het moet lukken om een van de mooie prijzen te winnen die door het „MAC-bestuur" be schikbaar zijn gesteld. De eerste deelnemer start om 19.00 uur bij clubhuis „De Bies- ter" in de Stationsstraat (tevens finish) waar inschrijven moge lijk is vanaf 18.30 uur. Wellicht ten overvloede willen wij, in samenwerking met de Rijks politie Holten, de lezers van het Holtens Nieuwsblad attenderen op de Afwezigheidsmelding die hierbij wordt afgedrukt. Deze vakantieser vice van de politie Holten blijkt ook dit jaar weer een geweldig succes te zijn. Enige honderden hebben de bon ingevuld en afgeleverd op het politiebureau aan de Reilinkstraat in de wetenschap dat tijdens hun vakantie de politie extra attent is op ongenode gasten. „Het is na tuurlijk niet zo, dat we in huis de plantjes gaan verzorgen, maar de Holtenaren kunnen ervan verze kerd zijn dat we tijdens de vakan tieperiode zeer regelmatig pa trouilleren. We hebben tot nu toe alleen maar enthousiaste reacties gehad van de mensen", aldus de zegsman van de Rijkspolitie. Ten gerieve van de mensen die pas later vakantieplannen hebben gemaakt of de bon uit het Holtens Nieuwsblad kwijt zijn geraakt als nog een afdruk van de Afwezig heidsmelding. Postcode: Woonplaats: Vakantieadres: /Z?\ //Ph. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. R. Visser (Kindernevendienst Mar jolein v.d. Hul), 19.00 uur mejM. Groen, Theol. student in Gro ningen. Oppasdienst: Gerdien Slotman. Uitgangscoll. Rekreatiewerk. Na de morgendienst koffie drin ken met de gasten in „Irene". 10.00 uur Oecumenische dienst rekreatietent Borkelsweg. Voorg. pastoor A. R. Radema ker. Diessenplas: Woensdag 17 juli 19.30 u. ds. J. H. Israël. Geref. Kerk: 9.30 u. en 19.30 u. ds. M. J. Heule van Zwartsluis. In beide diensten is de le coll. voor het Interk. plaatselijk re- creatiewerk (diaconie) en de 2de voor rente en aflossing. Na de morgendienst in de Voorhof kof- fie-uurtje met de gasten. Oppasdienst: Mevr. Tromop- Nijkamp, Andrea Schipper en mevr. Hulsman-Zwiers. Mevr. Schutterd-Beltman en Esther en Marian. R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" Bosc- hkampsstraat. Dijkerhoek: 9.30 uur mej. M. Groen. Uitgangscoll. Plaatse lijk recreatiewerk. Okkenbroek: 9.30 uur ds. J. van Willigen van der Veen van De venter. Uitgangscoll. voor de zending. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Arts: W. R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. Dokter Bruins is afwezig tot maandag 15 juli. Wijkverpleging: Dienst: 11 t.e.m. 18 juli: Zr. T. Kamphuis, tel. 05700-124 25. Spreekuur wijkverpleegkundigen alle werkdagen van 13.30-14.30 uur, Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: H. G. Koop, Spoor straat 3, Goor, tel. 05470-7 13 50. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts (Ook voor kleine huisdieren): Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 5, tel. 05483- 6 15 15. P. E. Helthuis, Dorps- str. 63a (ook voor paarden) tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. S. Min- nema, Oude Dev.weg 7, tel. spreekuur 8.00-9.00 uur, 05483- 6 28 35. B.g.g. 05704-30 86. Stichting Maatsch. Dienstverl. Donderdag 11 juli: 20.00 uur Vossenjacht recreatie tent „De Borkeld". Vrijdag 12 juli: 13.30-17.30 Warenmarkt op „Smidsbelt". Zaterdag 13 en zondag 14 juli: Warmwaterweekend in zwem bad „Twenhaarsveld". Maandag 15 juli: 10.30 uur. VW-Informatieoch- tend in kegelcentrum „Barba- rossa". Maandag 15 t.e.m. vrijdag 17 juli: Kindervakantieweek bij 'tPaal- huus, Beusebergerweg. Maandag 15 juli: 20.00 uur Werkvereniging M.A.C. „De Holterberg" in de Koepelkelder i.v.m. autocross (24/7). Dinsdag 16 juli: 19.00 uur Mini-Zeskamp met ge zellig randgebeuren op „Smids belt". Woensdag 17 juli: 19.00 uur Start le deelnemer Va kantie puzzelrit Motor- en Auto mobielclub „De Holterberg" bij café-rest. „De Biester" (Sta- tionsstr.) Zaterdag 20 juli: Plm. 19.30 uur Verkiezing Dorpskoningin 1985 op „Smids belt" m.m.v. „Hóólter Daansers Geboren: Sander zv. W. H. Mars man en C. Bekkemens (geb. te Deventer). Ondertrouwd: J. Achterkamp, oud 24 jaar, Holten en: F. C. Verloren: aftakas slipkoppe ling van hooischudder; goud- /doublé broche met parels; agenda van 1985; donker rode regenjas; tas met 3 boeken. Zoek geraakte dieren: een zwar te kater; grijze poes met witte Midden-Overijssel: Gaarden straat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 u. en volgens af spraak. Open bejaardenwerk: Inlich- tingen tel. 05483-12 01 en 6 13 28 E - 6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienst doende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij- j dag van 8.30-10.00 u. in het f Groene Kruisgebouw. Gaar- i denstraat en volgens afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Energiebedrijf: Storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038- 97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). - Tirolerkapel „H.M.V." en disco „Beukenoot" Maandag 22 juli: 13.00 uur Grote Nationale Fiets- crosswedstrijd. Terrein Vlet- goor, Larensweg. Org. „De Hol- tertrappers". Dinsdag 23 t.e.m. vrijdag 26 juli: Jaarlijks dorpsfeest in de Dorpskern. 14.30 uur Opening Dorpsfeest op Smidsbelt. 19.00 uur Grote Nationale Wielerronde voor Amateurs. Woensdag 24 juli: 10.00 uur Kleinvee- en rommel markt in „Kalfstermansweide" (Stationsstraat) 14.00 uur Dorpsfeest op „Smids belt" 19.00 uur Autocross. Terrein Beusebergerweg. Donderdag 25 juli: 14.00 uur Dorpsfeest. 19.00 uur Koopavond. Vrijdag 26 juli: 13.30 uur Dorpsfeest en Waren markt in de Kerkstraat. Zaterdag 27 juli: 13.30 uur Touwtrekken voor verenigingen, bedrijven en buurtschappen om het kampi oenschap van Holten in „Kalfs termansweide". Grimbergen, oud 26 jaar, Holr ten. Gehuwd: J. H. D. Veneman, oud 27 jaar, Holten en: W. M, Meijer, oud 25 jaar, Holten. pootjes. Gevonden: ski/crossbril kleur rood; bruin sleuteletui met 4 sleutels; zwarte motorhand schoen; wandelwagentje; zilver kleurige damesbril; portemon nee inh. pasje. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3