waar vuurwerk Nog even reageren Zomers carnaval op derde Holter dagen Holtens Nieuwsblik Huifkartochten VVV lopen als een trein OLM ziet af van kort geding DE FIENPREUVERS IN ACTIE OP 16JULI Wielerronde Holten Radio Oost Koningin komt naar Twente Opbrengst collecte BON Programma Interkerkelijk Recreatiewerk U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 11 .JULI 1985 38e jaargang - nr. 29 Abonnementsprijs f 34.25 Losse nummers 75 cent Gedrukte oplage 3075 ,j&aeeoso» JE» JL w V W'W W ^0^' JL. WW JL 3^ DnHpr Ho knn Puon roanoron" VBTl de VeertifStP hPVriidinrrc. We moeten maar denken dat alle begin zo z'n problemen heeft, waardoor de eerste aflevering van de Holter dagen niet het succes werd wat men had gehoopt. De tweede aflevering, waarvoor de Holtense Boerendansers voor de organisatie tekenden, werd dinsdagavond ondanks heel wat mindere weers omstandigheden en een storing in de geluidsapparatuur wel een succes. Er is dus kennelijk niets zo onberekenbaar als het publiek, dat vorige week maar mondjesmaat vertegenwoordigd was en nu dinsdag met drommen naar het Smidsbelt was gekomen. Toch hadden de organisatoren wat geleerd van vorige week door de „arena" wat groter te maken waardoor de spelen beter tot hun recht kwamen. Ook het randgebeuren sloot nu wat beter op elkaar aan zodat de dode hoeken uit het feestterrein waren verdwenen. Een tropische verrassing in winderig Holten was Ricardo Azis and his Flames, die daadwerkelijk met vuur speelden. Groot was de hilariteit toen Ricardo Henk Anstoot van het Trukkersteam als zijn assistent vuur liet eten, daarbij zorgvul dig het baardje van Henk voor de vlammen bedekkend. Een waar vuurwerk werd het slot-nummer van de vuurvreter en zijn fraaie assistentes dat uiteinde lijk het bord van de organiserende Holtense Boerendansers onthulde. Een leuk staaltje public relations van speaker Dik Plekkenpol die de avond vlot aan elkaar praatte. Winnaar van deze avond werd het team van MAC Holterberg onder leiding van coach Schole, bestaande uit Willy Veneklaas. Jan Vos, Gerrit Nijland en Benny Markvoort. Zij bleven met 25 punten de andere deelnemende teams van de Poppe, het Trukkersteam en HBK Paasvuur ruim voor. De organisatie van de derde afleve ring van de Holter dagen, die voigen- de week dinsdagavond gehouden wordt op het Smidsbelt, is in handen van de carnavalsvereniging de Fien- preuvers. Al bijna zeventien jaar bewijzen de Fienpreuvers in Holten dat car navalieren boven de Moerdijk even leuk en gezellig kan zijn als in de echte carnavalsstreken. Daarnaast proberen de leden zich verdienste lijk te maken voor het gezellig heidsleven in Holten. Zo zijn zij nauw betrokken bij de Volksspelen die binnenkort in Kalfstermans- weide worden gehouden. Hun orga nisatietalent hebben zij kort gele den nog kunnen tonen bij de grote Bevrijdingsoptocht die op 30 april door de straten van Holten trok en waarvoor De Fienpreuvers de ver antwoording droegen. De Fieti- nrenvers zijn in feite geen vereni ging maar een Stichting tot bevor dering tot het carnaval in Holten, en bestaat uit een Raad van elf, de Prinsengarde, waarin alle oud- prinsen zitting hebben, een senaat en bijzondere leden, in totaal zo' dertig carnavalisten. De Fienpreu vers zorgen ervoor dat de organisa tie steeds wordt aangevuld met nieuwe leden; zo zijn er vier nieuwe leden van de Raad van Elf gekozen die het carnavalsfeest in Holten met hun bijdragen zullen verster ken. Carnavalesk Zoals te verwachten valt zullen de twee spelen die door de carna valsvereniging zijn uitgedacht een carnavalesk karakter hebben. Zo in het fiets/waterspel de groepen el kaar herhaaldelijk met water pro beren van de fiets af te krijgen, ter wijl de fietser en zijn duopassagier proberen een dienblad met bekers water heelhuids over de finish te krijgen. Het laatste spel, de polo- naise-Keunedaise wordt door de teams gespeeld terwijl de deelne mers onderling aan elkaar zijn ge koppeld en zijn uitgedost in Keune- pakken. De overige drie spelen, het houtzagen, houttransportspel en de rondtrekkersneiheidsrace is ge lijk aan de beide vorige keren. In de pauze kunt u genieten van een wer kelijk wervelend optreden van de groep Skip die reeds op het carna valsfeest van dit jaar met hun can can dansen veel succes oogstten. De Holtense middenstand zorgt weer voor het randgebeuren, ter wijl de Keunebar weer tot in de late uurtjes geopend zal zijn. De spelen duren van zeven uur tot plm. half tien. Op dinsdag 23 juli a.s. zal voor de derde keer in successie de Wielerronde in het centrum van Holten worden gehouden. Om zeven uur starten de liefhebbers en veteranen, gevolgd door een wedstrijd voor amateurs. De or ganisatie is zoals altijd in han den van De Noordpool uit Hol ten en de wielervereniging CC 75 uit Nij verdal. In verband met de wielerron de zal het centrum van Holten die avond vanaf zes uur voor alle verkeer zijn afgesloten. Nadere berichten over deelnemers etc. volgt in het Holtens Nieuwsblad van volgende week. Een kort geding van de Overijssel- sche Landbouw Maatschappij tegen minister Braks is geen haalbare kaart. Dat heeft de O.L.M. te horen gekregen van juridische adviseurs. Na dit juri disch onderzoek is de O.L.M. afge stapt van het plan om minister Braks voor de rechter te dagen. De landbouworganisatie wilde tegen de bewindsman een proces aanspannen omdat ze gegrieft was door een maatregel van de minister rond de superheffing. Door die maatregel wordt aan een aantal melkveehouders, de superboete van 56 cent per liter kwijtgeschol den. Tot die kategorie behoren vol gens de O.L.M. ook boeren die zich willens en wetens niets hebben aangetrokken van de regels rond het beteugelen van de melkpro- duktie. Bij veehouders, die zich wel aan de regels hebben gehouden, heeft die kwijtschelding erg veel kwaad bloed gezet. De O.L.M. wilde het voor hen opnemen door in een uiterste poging de minister via de rechter te dwingen om op zijn be sluit terug te komen. Het initiatief voor zo'n proces is overigens in Friesland geboren. De O.L.M. on derstreepte dat van harte. Juristen, die eerst wel wat kansen op sukses zagen, hebben in de afgelopen da gen uitgeplozen, dat de landbouw organisaties geen schijn van kans hebben in een proces. Om die reden zien de O.L.M. en ook de Fiese orga nisaties ervan af om een kort ge ding voort te zetten. Voor een rechtszaak alleen om het uiterlijk vertoon voelt men niets. Het Interkerkelijk Recreatiewerk gaat al weer de derde week in. Het eerste team is inmiddels aan een wel verdiende vakantie begonnen, maar een nieuw team bestaande uit Griets- je, leteke, Hannie, Ivo en Tanje en pas toraal werkster Bea staan klaar om de vakantiegasten te verwelkomen. Het programma ziet er als volgt uit; Zaterdag 13 juli: 20.00 uur Kennis makingsavond (gratis); zondag 14 juli: 10.00 u. Kampdienst, thema; Contact. Voorganger is pastoor A. Rademaker; maandag 15 juli: 19.30 u. Volleyball-avond (kosten f 0.50); dinsdag 16 juli: 14.30 u. Spelletjes middag (f 0.50); woensdag 17 juli; 20.00 u. Friese avond (f 1.00); don derdag 18 juli: 14.30 u. vliegermid dag (f 1,00); vrijdag 19 juli: 21.30 u. Kampvuur (f 1,00); zaterdag 20 juli: 20.00 u. Kennismakingsavond (gra tis); zondag 21 juli: 10.00 u. Kamp dienst. thema: Bouwen. Voorgang ster is Bea v.d. Brink. Van maandag tm vrijdag is er elke morgen van 10.00 u. tot 12.00 u. een kindermorgen (kosten f0.50), behalve 's woensdags dan is er om 11.00 u. een picknick. Wilt u hier voor uw kinderen brood meege ven? Buiten de programma's om is men altijd welkom bij de tent om een boek te lezen, een partijtje ta feltennis te spelen of om gewoon een praatje te maken. Sinds 1 juli is Radio Oost nu in de lucht als streekradio voor Overijs sel. Dat betekent dat Radio Oost te beluisteren is op een eigen frequen tie, FM kanaal 89.4 Mhz voor Twen te en 99.4 Mhz voor overig Overijs sel en niet meer via Hilversum 3. Onder de kop „Even reageren" in het Holtens Nieuwsblad van donderdag 25 april zochten wij na mens de Oudheidkamer Hoolt'n naar het adres van een Holtense mevrouw die spontaan enkele waardevolle documenten uit de oorlogsjaren wilde afstaan voor de zo succesvol verlopen tentoon stelling in de Scholengemeen schap. Onder diezelfde kop wil de betrokken mevrouw een oproep doen aan de Holtenaren, waar voor wij graag onze medewerking willen verlenen. Ondergetekende, die in het Holtens Nieuwsblad van 25 april onder Nog even reageren gevraagd werd zich te melden bij mevr. Miny Bosman, heeft daarop een aantal stukken, waaronder een Jodenster, in bruikleen gegeven voor de ten toonstelling ter gelegenheid van de veertigste bevrijdings dag. Evenwel heeft zij niet alle uitgeleende stukken terug ont vangen, hetgeen haar zeer spijt. De ontbrekende stukken zijn: a. twee stukken van het Depar tement van Sociale Zaken van 5 februari 1941, waarin de „Reichskommissar" de joden verklaring eiste die zij niet heeft ingevuld en waarvoor zij zich moest verantwoorden bij de „Oberkommissar" b. het laatste illegale krantje van 18 april 1945; c. een exemplaar van de „Vlie gende Hollander" van 7 mei 1945 en d. Het Parool van 10 mei 1945. Wil degene die genoemde stukken per ongeluk heeft mee gekregen deze ten spoedigste terugbezorgen bij mevr. A. M. Vos-Wolhoff, Keneman- straat 30, tel. 6 27 14, Holten. Uitgeversmaatschappij VanderLoeJfBV in samenwerking met de stichting JHoltens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur. W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Koningin Beatrix zal op dinsdag 27 augustus een werkbezoek brengen aan Zuid-West Twente. Bij deze gele genheid brengt zij een bezoek aan En ter, Goor, Ambt Delden, Stad Delden, Haaksbergen, Beckum, Diepenheim en Markelo. De opbrengst van de collecte van het Nederlands Rode Kruis heeft dit jaar in Holten een bedrag van f5515,95 opgeleverd. De collectan ten en milde gevers worden harte lijk bedankt voor hun bijdrage aan dit mooie resultaat. Geef dat ook eens aan een ander door! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr. /mevr.: Adres: IHij-fzij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 Een drietal huifkarren, volgeladen met vakantiegasten. De vergelijking loopt enigzins mank, maar gesteld kan worden dat de huifkartochten die de Holtense VW dit jaar voor het eerst tijdens het vakantieseizoen organiseert, lopen als een trein. Vorige week waren alle tochten al bijna volgeboekt en deze week moesten al extra ritten worden gemaakt om alle belangstellenden te vreden te kunnen stellen. In totaa! hebben zo'n twee honderd vakantie gasten nu al gebruik gemaakt van deze nieuwe attractie in Holten. De huifkartochten zijn een van de nieuwe activiteiten die de VW heeft georganiseerd. Zij doen dat in samenwerking met een manege in Markelo die zorgt voor de paard en wagens. De route die loopt via de Zuurberg en De Borkeld is uitgezet door de VW. Veel respons vinden ook de informatieochtenden van de VW die zij elke maandagochtend houdt in kegelcentrum Barbaros- sa. Onder het genot van een - gratis - kopje koffie met een flink stuk krentewegge krijgen de vakantie gangers door middel van een vijftig tal dia's informatie over alle vakan tiemogelijkheden in Holten en om trek. Op de ochtend dat het Hol tens Nieuwsblad een kijkje kwam nemen waren een veertigtal vakan tiegasten aanwezig, die unaniem enthousiast waren over deze wijze van voorlichting. „Wij proberen zo veel mogelijk objectieve voorlich ting te geven over de mogelijkhe den die Holten en omgeving biedt", verklaarde Gerard Willems van de VW „Daarnaast vertellen wij de mensen ook over de vakantiepar ken en pretparken die hier in de buurt te vinden zij« en geven wij voorlichting over een stukje cul tuur zoals de kastelen in Diepen heim en Laren. Telkens proberen wij zo actueel mogelijk te zijn met onze informatie. Jammergenoeg was het weer in juni erg slecht zo dat wij van verschillende objecten nog geen goede dia's hebben. Ook ontbreekt nu nog een aardige dia van het zwembad Twenhaarsveld. die om dezelfde reden nog niet ge maakt is". Uit de reacties van de vakantie gasten bleek op de druilerige maandagochtend, dat men het ont breken van overdekte recreatie eer. gemis vindt. Veel campings en bun galowparken beschikken welis waar over een goed geoutilleerde kantine maar daarnaast behoort een overdekt zwembad en voor de oudere jeugd een sport ea'of spei- hal tot de wensen van de vakantie gangers. Sinds kort beschikt de VW ook over een klootschietbaan. die zowel door vakantiegasten als Holtenaren die hun vakantie thuis doorbrengen gehuurd kan worden. Een handleiding zorgt er voor dat men de spelregels gemakkelijk on der de knie krijgt. Een goede gele genheid om kennis te maken met het aloude Twentse balspel.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1